Indrukwekkende musical Jesus Christ Superstar i Rowwen Hèze, Sjonnies en Golden Earring in D'Enterij Adressen Limmen Activiteiten Limmen 1 (_ASTRI CU AA Boekenweek in Castricum I Fü j n en UITKIJKPOST - 6 MAART 2002 - PAGINA 12 Belangrijke data voor de Bloemendagen Jongerencentrum Conquista Handbal Dimtronic Verwarde man veroorzaakt aanrijding Meervogels Collectecampagne Nationaal Reumafonds Inbraak bedrijf Bridgeclub Limmen Brand in hooischuur Inleveren pakketten voor Polen Modeltreinbeurs Wijk aan Zee Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Matthaus Passion door de AOV Auto gestolen Borstvoedingscursussen Bonhoeffercollege Inbraak woningen Gevonden en verloren voorwerpen timmer LIMMEN - Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Corneliuskerk had Limmen een primeur. In de prach tige entourage van deze kerk werd voo;* de vijfde en zesde keer live de musical Jesus Christ Superstar ten tonele gevoerd. Meer dan 100 personen, van beginners tot professionals, maakten samen deze voorstelling tot een succes. Basgitarist en producent Dave Bos had ooit de droom Jesus Christ Superstar op te voeren. Langzamerhand heeft hij een gezelschap om zich heen verza meld. De musici, solisten en het koor Connection onder leiding van dirigente Rolien Eikelenboom zijn vorig jaar dit muzikale avontuur begonnen. En wie zondag 3 maart in de Corneliuskerk gekeken heeft, kan zeg gen: met succes. In Limmen was de kerk goed gevuld. Twee voorstellingen, elk goed voor zo'n 500 mensen, maak ten dat de aankondiging UITVER KOCHT op de toegangsdeur geplakt kon worden. Op het altaar vormt een ijzeren stellage het decor. Hier zal de laatste week van het leven van Jezus zich afspelen. Al na enkele seconden krijgt het je te pak ken. De muziek, de stemmen, het spel. Sterren van de hemel Natuurlijk werd er gezongen en hoe! In dit kader kan men met recht zeggen: de sterren van de hemel! Solisten als Wilco Hietbrink, die een prachtige Jezus speelde en zich totaal gaf. Inge Hietbrink was ontroerend als Maria Magdalena met haar zuiver stemgeluid. De geslepen, maar tragische persoon van Judas kreeg gestalte door Ian Rijksen, die ook een waar acteertalent bleek te bezitten. Pilatus (Dirk v/d Meij) had wat meer minachting kunnen gebruiken in zijn veroordeling van Jezus, echter zijn stemgeluid wist dit totaal te compense ren. Herodes (Dick Huisman) wist het publiek op de lachspieren te werken door zijn expressieve manier van bewe gen. In combinatie met zijn drie vrou welijke medespeelsters wisten zij een professioneel stukje zang en dans neer te zetten. Verrassende effecten Overigens voor de choreografie niets dan lof. In menig scène was ook aan de beweging gedacht en vulden zang en dans elkaar goed aan. De leiding was dit jaar in handen van regisseur Mare Smit. Hij heeft het theaterelement benadrukt hetgeen duidelijk te merken was. Er is gebruik gemaakt van verras sende effecten. Zo kan het opgooien van een handvol glinsterende snippers al een glamoureus effect geven. Ook is er goed nagedacht over gebruik van de betrekkelijk kleine ruimte die het altaar biedt aan zoveel personen. Het koor weet zich steeds in andere gedaantes te hullen. Van inwoners, leprozen en bedelaars tot engelen weten zij nog meer in te brengen dan alleen hun zang. Waar met name in de eerste akte het geluid hier en daar wat te wensen over laat, wordt dat na de pauze ruimschoots ingehaald. De dramatiek bereikt in de tweede akte menig hoogtepunt. Scènes waarin Judas zich verhangt, Jezus zijn 39 zweepslagen krijgt en tot slot de kruisiging van Jezus maken deze musical tot een uitmuntend stuk zang-, acteer-, en muziekkunst! Het publiek in Limmen was dan ook laaiend enthousiast en zong tot slot uit volle borst het Hosanna mee met alle leden van deze fantastische musical! LIMMEN - Dit jaar worden de Bloemendagen alweer voor de 50ste keer gehouden. Reden voor extra fees telijke dagen. Houd deze krant in de gaten voor de laatste nieuwtjes. Een belangrijke datum om in uw agen da te zetten is dinsdag 19 maart. In café de Lantaarn in Limmen is de film- en informatie avond van de Bloemen dagen. Iedereen is daarbij welkom. De datum voor de Bloemendagen is nog niet definitief maar als alles goed blijft gaan zijn de Bloemendagen gepland van zaterdag 27 april tot en met donderdag 2 mei. Op 2 april is de deadline voor het vaststellen van de definitieve datum. De tuinkeuringen zijn tussen zaterdag 13 toten met zater dag 20 april. Binnenkort valt bij iedere bewoner van Limmen het informatie bulletin in de bus. Hierin staat alle benodigde informatie. Vragen kunt u stellen via e-mail: info@bloemenda- gen.myweb.nl. De website van de Stichting Bloemen dagen Limmen zal ook bijgewerkt wor den: www.bloemendagen.myweb.nl. Als er prikgroepen zijn die hun website willen linken aan de site, kunt u dat laten weten per e-mail. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 8,9 en 10 maart bij jonge rencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Als je zin hebt om aanstaande zaterdag mooie sieraden te maken, ga dan naar Conquista. Daar hebben ze allerlei materialen om de mooiste sierden te maken. Aanvang 10.30 tot 12.00 uur. De entree is E 1,-. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 9 maart is er bij Conquista voor de tieners een discoavond. Lekker dansen op en luisteren naar de nieuw ste nummers. Daphne en Peter staan die avond achter de bar. De entree is gratis. De deuren gaan open om 19.00 uur en de tienerruimte sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 10 maart is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 8 en zaterdag 9 maart is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar hebben is er ook een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. Ga ook eens gezellig langs en maak er samen met de mede werkers van Conquista een gezellige boel van. LIMMEN - Sporthal D'Enterij staat bekend om zijn feesten en gezelligheid. In het verleden hebben vele bands al voor memorabele concerten gezorgd. Ook in het voorjaar zijn er weer diver se artiesten te bewonderen, die onge twijfeld weer voor een deinende massa kunnen zorgen. Op zondag 31 maart (eerste Paasdag) brengen Rowwen Hèze en De Sjonnies een bezoek aan De'Enterij. Op 25 mei is het de beurt aan Golden Earring. Het dubbelprogramma op 31 maart is uniek in de geschiedenis. Rowwen Hèze is al ruim tien jaar lang een toon aangevende Nederlandstalige band. In het verleden zorgde de Limburgse for matie al voor een sprankelend optre den. Het weerzien met Limmen belooft ook nu weer happening van jewelste te worden. Ook de Sjonnies zullen het podium beklimmen. De Nijmeegse feestband timmert de laatste jaren enorm aan de weg en kent in Noord-Holland een grote schare fans. Kaarten voor het feest der feesten kosten euro 15,-. De zaal is open vanaf 18.00 uur. De band die op zaterdag 25 mei Limmen aandoet behoeft eigenlijk geen nadere introductie. Golden Earring staat al ruim dertig jaar bekend als Nederlands bekendste rockforma tie. Onder aanvoering van leadzanger Barry Hay heeft de groep uit Den Haag al vele malen aangetoond een van de beste live bands van Europa te zijn. De zaal gaat om 20.00 uur open. Het entreegeld bedraagt euro 19,-. Voor beide avonden wordt er een grote toeloop verwacht, dus wees op tijd met het bestellen. Informatie is in te winnen bij sporthal D'Enterij, tel. 072-5052931 of via de website www.enterij.nl. AKERSLOOT - Zaterdag 2 maart omstreeks 19.45 uur vond er op de wes telijke rijbaan van de autosnelweg A9 voor de afslag Uitgeest, een aanrijding met letsel plaats. Een 36-jarige man en zijn 33-jarige vrouw uit Winkel reden met achterin de auto hun 1-jarige doch tertje, in de richting van Akersloot. Plotseling werd hun auto van achteren aangereden door een andere personen auto. Hierna kwam hun auto tegen de vangrail tot stilstand. De 33-jarige vrouw liep hierdoor een hersenschud ding op. Zij werd samen met haar kind je, dat vermoedelijk ongedeerd bleef, ter observatie opgenomen in het zie kenhuis in Alkmaar. De auto van het echtpaar raakte zwaar beschadigd. De veroorzaker van deze aanrijding, een 58-jarige man uit Alkmaar, reed na de aanrijding zonder te stoppen door richting Uitgeest. Zijn auto was aan de voorzijde zwaar beschadigd. Hij kon door medeweggebruikers tot stoppen worden gedwongen waarna de politie hem aanhield. De man maakte een ver warde indruk. Om te onderzoeken of hij onder invloed van medicijnen was is bloed van hem afgenomen. Zijn rijbe- wijs is ingevorderd en er wordt proces verbaal opgemaakt. LIMMEN - De collectecampagne van het Nationaal Reumafonds staat dit jaar in het teken van reuma en werk. Reuma betekent afstand doen van een hobby, sport of zelfs een baan of bedrijf. Ter overname wegens reuma speelt in op deze 'onzichtbare' kant van reuma. De collectecampagne is gekop peld aan de landelijke collecte week, die plaatsvindt van 10 tot en met 16 maart. Duizenden vrijwilligers gaan in deze week op pad om te collecteren. Van de opbrengst financiert weten schappelijk onderzoek en steunt zij de ruim honderd patiëntenverenigingen. Bovendien is het fonds actief op het gebied van individuele financiële hulp, voorlichting en aangepaste vakanties voor mensen met reuma. U kunt het Reumafonds steunen per bank, num mer 70.70.70.848, per giro 324 of via de collectanten die bij u langskomen. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050, Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds, H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleen op oneven weken op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Johwin Slaapcomfort Expositie schilderijen van Ria Pijnappel, te bezichtigen t/m eind maart gedurende openingstijden, Rijksweg 127 te Limmen. Gemeentehuis Limmen Beeldend kunstenaar Iwan J. A. de Groot uit Heiloo exposeert tot 7 maart zijn landschappen. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. T/m 3 april exposeert Tineke Hartgers- de Groot met haar aquarellen in de bibliotheek, tijdens openingsuren te bezichtigen. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. AKERSLOOT - Voor de tweede maal dit seizoen hebben de dameshandbal lers van Meervogels onterecht de pun ten aan NEA moeten laten. De gerou tineerde ploeg van NEA kwam vrij snel op een 5-2 voorsprong in de tiende minuut. Vanaf dat moment nam Meervogels meer initiatief, werd er fel en agressief verdedigd en scoorde het jonge team van Meervogels uit zeer fraaie aanvallen. Ruststand 8-8. De tweede helft bleef Meervogels zeer sterk handballen, en kon de koploper van de tweede divisie het tempo van Meervogels net bijhouden. Maar NEA had meer geluk met het afmaken van de kansen. De kansen van Meervogels stranden op paal en lat. NEA scoorde wel bij het eindsignaal stond er een onverdiende 17-15 stand op het score bord. Heren Senioren 1 UHV/DSO - Meer vogels 18-19 Thuis werd er nipt van UHV gewonnen en om de positie op de ranglijst te ver beteren moest UHV winnen van Meervogels dat veilig op de tweede plaats staat. Diverse malen werd de UHV verdediging uitgespeeld waar door pas in de 25ste minuut UHV de leiding kon nemen, 11-10. In het rust- signaal scoorde Meervogels de gelijk maker 11-11. In de eerste helft werd al duidelijk dat het arbitersduo haar dag niet had. Grove overtredingen werden niet gezien of niet bestraft. Voor UHV aan leiding alle fysieke kracht vooral aan vallend te gebruiken. Een overduidelij ke charge van UHV werd met rood bestraft, waarna het spel even sportie ver Werd. De slotminuten werden span nend. Er werd om en om gescoord. William Kerssens scoorde in de laatste minuut de gelijkmaker 18-18. Door het stoppen van een strafworp in de eindfa se door Meervogels keeper Sander Verduin pakte Meervogels de volle winst. Kienavond Op vrijdag 15 maart houdt Dimtronic haar jaarlijkse traditionele kienavond in de kantine aan de Boschweg. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de vereniging. Ook wordt er een loterij gehouden met allemaal zeer mooie prijzen. De avond begint om 20.00 uur de kantine is open vanaf 19.30 uur. De toegangskaarten zijn euro 1,50. Deze kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Hennie Velzeboer, Hoocamp 86, Stina Stuifbergen, Handelstraat 14 en Annemiek Overpelt, Koningsweg 63. AKERSLOOT - Woensdagnacht werd ingebroken in een bedrijf aan de Molenlei. Onbekenden vernielden een rolluik om in het pand te komen. De inbraak werd ontdekt door een surveil lant van een beveiligingsbedrijf. Er kon nog niet worden vastgesteld of en zo ja wat voor goederen zijn verdwenen. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 27 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: l.Keyzer-Keyzer 65.18, 2. Kuin 55.36, 3. Bartels-Strauss 55.36, B-Lijn: 1.v.Buytenen-Kuiper 56.43, 2. Slob- Tuinstra 55.00, 3. Min-Valkering 54.64, C-Lijn: l.Valkering-v.Charldorp 58.57, 2.Piersma-v.Splunder 56.07, 3. Noordenbos-v.Straaten 55.71, D-Lijn: l.de Waard-te Buck 58.93, 2. Nierop- Groot 55.36, 3. Gelsing-Stolp 53.13, E- Lijn: 1. v.d.Storm 57.14, 2. Endel- Wulterkens 51.79, 3. v.d.Horn-Kops 50.60. LIMMEN - Zondag 3 maart omstreeks 01.00 uur heeft een oplettende autobe stuurder vanaf de Provincialeweg in Limmen een brand gesignaleerd in een schuur, ook wel barg geheten, vlakbij de woning van de eigenaar. Hij heeft de eigenaar direct daarop gealarmeerd. Na vrouw en kind uit de woning gehaald te hebben is de bewoner de brandende schuur binnen gegaan en heeft een paard weten te redden. De brandweer heeft de brand uiteindelijk weten te blussen, waarbij het woonhuis ternauwernood ontsnapte aan de vlam menzee. De schuur en daarin staande goederen zijn geheel verwoest. REGIO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Monica Verhage, Vennewaard 162, te Alknjaar op woensdag 13 maart van 19.00 'tot 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doös, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook briefen, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo de kosten zijn euro 3,40 per pakket plus euro 1,30 per kilo. Bij inle veren is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. WIJK AAN ZEE - Op zondag 10 maart wordt in de Moriaan, Dorpsduinen 4 te Wijk aan Zee, een grote ruilbeurs van modelspoortreinen en -toebehoren gehouden. Fanatieke en gespecialiseerde hobbyisten zorgen voor de presentatie van een breed assortiment, hoofdzakelijk gebruikt modelspoormateriaal. Modelspoor liefhebbers zullen van bijna alle mer ken iets kunnen vinden. Ook is er materiaal uit vervlogen tijden ruim schoots aanwezig. Verzamelaars van oudere modellen vinden hier wellicht een reeds lang gezocht model. Ook de scenery zoals huisjes, bomen, e.d. zal beslist in ruime mate voorhan den zijn. Met collega-hobbyisten kunt u er kennismaken, ervaringen uitwisse len, problemen bespreken en ideeën opdoen. De beurs is voor bezoekers geopend van 10.00 tot 15.00 uur. gemeente CASTRICUM - Van 13 tot en met 23 maart wordt in de Openbare Bibliotheek Castricum, locatie Castri cum, Akersloot en Limmen de Boekenweek 2002 gevierd met dit jaar als motto: Hebban olla vogala nestas - Verhalen erf gedichten over de liefde. En dat is midden in de roos, zo aan de vooravond van de lente, het seizoen waarin de liefde nogal eens wil toe slaan. Het motto is ontleend aan de eerste tekst in de Nederlandse taal: 'Hebban olla vogala nestas hagunnan hinase hic enda thu wat unbidan we nu': Zijn alle vogels met hun nest begonnen, behalve ik en jij, waar wach ten we nog op? De liefde, daar draait het dus om, deze tien dagen in maart. Een greep uit het activiteitenaanbod: - Boekenweektest: In de Boekenweek 2002 wordt speciaal en exclusief voor de bibliotheken de Boekenweektest geïntroduceerd. Met dit boekje kunt u testen hoeveel u weet van de liefde, althans van boeken die in het teken staan van de liefde. Peter van Straten heeft 25 beroemde liefdesromans ver beeld in even zoveel tekeningen. Aan de lezer de taak te raden om welke boeken het gaat. De Boekenweektest is het cadeau van de Nederlandse bibliot heken aan iedereen die tijdens de boe kenweek boeken leent. Natuurlijk zolang de voorraad strekt. - Psssst...! Blind date?: De bibliotheken doen u een liefdevol Boekenweek-, aanbod. Zin in een afspraakje met een boek? Leen een blind date pakket en laat u thuis verrassen door de inhoud. - Vergeet mij niet- lokaal poesiealbum: Ik zal altijd aan je denken, je liefheb bende..., in herinnering aan je vriendje uit de tweede klas. Zinnetjes onder aan de bladzijden van een poesiealbum. Romantische versjes en lieve gedichtjes opgesierd met mooie plaatjes als een herinnering voor later. In deze Boekenweek van de liefde kunt u de romantische gevoelens uit het verleden laten herleven door mee te schrijven aan het poesiealbum van de biblio theek. Het mooiste poëzieversje uit uw album, een prachtig vers van eigen hand, een overpeinzing over de liefde, vertrouw het toe aan het speciale poë- zieblad, dat u in de bibliotheek kunt halen en laat een heel speciaal lokaal album ontstaan. - Parfum en liefde: Hoe komt het dat deze onderwerpen voor velen van ons onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn? Geuren geven een eerste indruk van iemand. Parfums zijn speels, spor tief, romantisch of oriëntaals. Mevrouw van Zonen van het Parfummuseum in Winkel is expert op het gebied van par fum. In haar lezing met workshop op woensdag 20 maart om 20.00 uur, neemt ze u mee op ontdekkingsreis door de geschiedenis van het parfum en laat daarna de geuren voor zichzelf spreken. Toegang E 3,40 (bibliothee kleden E 2,27). - Liefdesgeheimen onthuld! Wat heeft de toekomst voor u in petto? Laat onze waarzegster gratis de sluier oplichten van wat er op liefdesgebied voor u in het verschiet ligt. Vrijdag 22 maart, van 19.00 tot 1930 uur in Akersloot, Rembrandtsingel 1, en vrijdag 22 maart van 19.45 tot 20.15 uur in Limmen, Zonnedauw 2. Liefde en literatuur: Schrijvers leggen tijdens de Boekenweek hun zielenroer selen bloot. Leef mee met... Zondagmiddag 17 maart tijdens de Culturele Manifestatie Castricum, Jac. P. Thijsse college, De Bloemen 65: Een literaire ontmoeting met auteur Oscar van den Boogaard. Gratis toegang. CASTRICUM - Woensdag 6 maart start de cursus Klein Vaarbewijs 1. Deze cursus is verplicht voor schepen die langer zijn dan 15 meter en voor elk vaartuig dat sneller kan varen dan 20 km per uur. Het bevordert de veilig heid op het water en is een must voor iedere watersporter. Deze cursus is een voorbereiding op het officiële landelij ke examen op 13 april. De cursus bestaat uit zes lessen van 2,5 uur, aan vangstijd 19.00 uur, kosten euro 114,- inclusief het cursusboek Klein Vaarbewijs 1 en 2, nieuwste versie. De cursusprijs is exclusief de examenkos- ten en het diploma, deze worden door de overheid vastgesteld. Donderdag 7 maart 19.00 uur start de cursus Matthaus Passion. In drie lessen van twee uur laat de docent u kenni smaken met de componist/ambachts man Bach in zijn dagelijks leven als Thomascantor in Leipzig en de ont staansgeschiedenis van zijn indrukwek kende laat-Barokke werk de Matthaus Passion: hoe hij allerlei tekstschilderij en, emoties en symboliek in muziek wist weer te geven. U krijgt een tekst boekje voor de 'bespreking van het muziekstuk, dat in deze tijd voor Pasen op veel plaatsen wordt uitgevoerd. De kosten zijn euro 28,-. Vijvers: woensdag 20 maart start om 19.30 uur de cursus Vijvers. In vier les sen van twee uur leert u hoe u een vij ver kunt aanleggen, inrichten en onder houden. In deze cursus worden ver schillende onderwerpen behandeld. Zo komen het soort vijver, de aanleg en inrichting van een vijver en het biolo gisch evenwicht aan de orde. Ook wordt getoond hoe eventuele proble men kunnen 'worden aangepakt. U krijgt een diapresentatie over vijver- planten en vissen. Kosten euro 38,-. Gratis lezing over pensioen Lezing over Pensioen op donderdag 21 maart van 19.30 tot 21.30 uur. De toe gang is gratis. Deze lezing wordt ver zorgd door de Pensioendesk, de groot ste onafhankelijke organisatie van pen sioenspecialisten. De Pensioendesk adviseert en bemiddelt bij pensioenza ken en bindt het belangrijk dat u uw pensioen begrijpt. De lezing is daarom puur informatief en niet commercieel van aard, en interessant, voor jongere belangstellenden. In verband met het reserveren van de lesruimte graag opgave vooraf en met hoeveel perso nen. Alle Plusactiviteiten worden gegeven in het v Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum, tel. 0251- 659119. ALKMAAR - Twee weken voor Pasen, op zaterdag 16 maart in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar, zal de uitvoe ring van de Matthaus Passion van J.S. Bach door de Alkmaarse Oratorium Vereniging plaatsvinden. Als vocale en instrumentale solisten komt u niet alleen bekenden als Henk van Heijnsbergen (Christuspartij), Myra Kroese (alt), Ada Knop-Kleymeer (kla vecimbel) en Jan Goorissen (viola da gamba) tegen, maar ook nieuwe gezich ten zoals de Belgische tenor Robert Luts (Evangelist), Joost van der Linden (tenoraria's) en Ronald Aijtink (basa- ria's). De AOV is er tevens in geslaagd om een van Nederlands meest bekende oratoriumzangeressen te contracteren, te weten sopraan Hieke Meppelink. Organist Henk Verhoef, het Nederlands Promenade Orkest en het Amsterdams Jongenskoor MSA com pleteren het geheel. De algehele leiding is in vertrouwde handen van Johan Akerboom. De AOV voert 'al bijna 60 jaar de Matthaus Passion in Alkmaar uit, en er wordt zowel door koorleden als door een trouw publiek telkens weer naar de uitvoering van Bachs meesterwerk uit gekeken. Dirigent Johan Akerboom streeft elke jaar opnieuw naar een ver fijning van de koorklank en het leggen van de juiste accenten. Het concert begint om 19.00 uur (de kerk is open vanaf 18.00 uur). De prijs bedraagt euro 19,-/ euro 17,-, (CJP en Pas 65). Voor bestelling van kaarten tel., 072-5120775 of 072-5895932. CASTRICUM - Vrijdagnacht is tussen 01.30 en 09.00 uur een personenauto ontvreemd op de Leeuwerik in Castricum. Het gaat hier om een witte Honda Integra, gekentekend 53-FG-SP De auto stond afgesloten op de oprit naast een woning. CASTRICUM - Op donderdag 21 maart houdt Lactatiekundigepraktijk IJmond, in samenwerking met de Plusactiviteiten, een informatiebijeen komst over borstvoeding voor aan staande ouders in het Bonhoeffer college te Castricum. Tijdens deze avond wordt geleerd hoe moeders een goede start kunnen maken met het geven van borstvoeding. Dit alles wordt ondersteund met behulp van videoma teriaal. Aan bod komen onder andere het aanleggen van de baby en hoe je weet dat de baby genoeg melk krijgt. Op donderdag 28 maart is er een bij eenkomst over het afkolven van moe dermelk en de combinatie borstvoe ding en een baan. Diverse kolven wor den gedemonstreerd. Tijdens beide avonden is er tevens de mogelijkheid om kolven, borstvoedingskleding en draagdoeken te bekijken en aan te schaffen. De kosten zijn E 10,- per bij eenkomst. Voor dit bedrag mag de part ner en/of baby gratis meekomen. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en duren tot 22.00 uur. Telefonisch aanmelden bij Hester Hillegers, tel. 0251-321723 of bij de Plusactiviteiten, tel. 0251-659119. Aanmelden via internet is ook moge lijk op www.lactatiekundige.net. CASTRICUM - Woensdagmiddag tus sen 14.00 en 15.30 uur werd ingebroken in een woning aan de Brakenburg straat. De inbreker was in de woning gekomen door het vernielen van een raampje bij de keuken. De gehele woning werd doorzocht maar er wordt volgens de bewoner niets vermist. Diezeltde dag omstreeks 14.10 uur hoorde de bewoonster van een woning in dezelfde straat een klap achter haar huis. Toen zij op onderzoek uitging zag zij een onbekende man bij een stukge slagen keukenraam staan. De man ver dween toen hij zich ontdekt voelde. Hij had het keukenraam met een steen ver nield. De man had blond haar en droeg een lichte spijkerbroek met groene jas. CASTRICUM - De politie Noord- Holland, district Noord Kennemerland meldt de volgende voorwerpen als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: Sleutelbos, zwarte herenportemonnee, dameshorloge Seiko, gouden oorbel met zirkonia, damesbril zwart montuur met een D op de pootjes, gehoorapp.. kentekenplaat, autopapieren, gsm Sony C370, autoped gekleurd, portemonnee met ov en indent, kaart en een gouden schakelarmbandje. Gevonden in Castricum: Kinderbedelarmbandje, zilver schake larmbandje met roze steentjes, horloge Citizen en sleutel aan metalen hanger tje. Verloren in Limmen: Gouden oorring 5 cm.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12