Een directeur tussen zijn mensen r edri stem met (B Officiële onthulling namen straten De Egelshoek Kees Admiraal neemt afscheid van GP Groot eli Laat uw het blijft Joh Win Dierenbeschermin FALKLAND TONEEL 'Professor Distelpunt' ZEKERHEID BORDEN Uw huis verkopen? tuinieren met een glimlach iiiSlS^* wakker öf niet C.N. Admiraal tot Ridder geslagen EHK Klaverjasclub Zelfverdedigingcursus Tendenz verschoven naar september Cursus digitale fotobewerking in 't Trefpunt Gemeente Heiloo brengt folder over veiligheid uit PRESENTEERT: van Anja van der Heijden in theater De Beun. KIES VOOR (072) 53510 00 C- HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF Ton van der Molen Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardlj.nl Holleweg 58 1851 KJ Heiloo Telefoon 072 534 02 57 Ijsbaan Heiloo The dreamers party in Ypsalon slaapcomfort G matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel HEILOO - Al 36 jaar heeft hij erop zit ten bij GP Groot: Kees Admiraal. Begonnen als boekhouder mét stofjas in 1966. Meegegroeid met het bedrijf om uiteindelijk in 1976 een leidingge vende rol te krijgen: die van algemeen directeur. Op 1 maart was het karwei geklaard en nam Kees Admiraal afscheid. Vanaf'96 is men al bij Groot bezig met de opzet van een nieuwe directiestruc tuur. Het bedrijf groeit hard en de drie sectoren hebben ieder eigen aansturing nodig. Zijn laatste jaren is Admiraal dan ook bezig geweest met het vormen van een team van directeuren, dat str aks de touwtjes gaat overnemen. Admiraal zal dan nog zijn inbreng heb ben als commissaris. Nieuwe fase Wanneer je de werkkamer van Kees Admiraal binnenkomt zie je in één oogopslag: hier is iemand aan het opruimen. Dozen en rommeltjes liggen her en der op het bureau van deze sym pathieke directeur. „Ik ervaar mijn afscheid met gemengde gevoelens. Positief is dat ik dit in goede gezond heid heb bereikt. Dat ik heb mogen meewerken aan de groei van dit bedrijf. Maar negatief is dat ik er een streep onder moet zetten, ik moet het afslui ten en ga een nieuwe fase in." Van boerenerf naar stortplaats Zeer betrokken bij alle ins en outs van het bedrijf vertelt Admiraal:,.Ik weet nog goed dat in het begin van de jaren '60 alle dorpen een eigen vuilnisbelt hadden. Dat moest toen meer regionaal georganiseerd, dus de belten verdwe nen. Huisvuil werd verbrand en puin werd gestort. Veel boeren lieten door GP Groot hun erf ophogen met puin. Wals erover en klaar. Destijds boden wij die dienst aan aan een boer aan de Kanaaldijk. Hij ging net verhuizen naar Groningen. Zo kwam het dat wij zijn bedrijf en land opkochten om een regionale stortplaats te bouwen. Goede sfeer en Sinterklaas Werken bij GP Groot heeft Admiraal altijd als heel fascinerend ervaren. Admiraal:„Het is een bedrijf in ontwik keling. We zijn gegroeid van 50 man personeel in '66 naar ruim 400 man nu. De sfeer, de cultuur is erg goed. Dat is ook hetgeen het nieuwe directieteam graag wil behouden. Het is wel zo dat ik nu niet iedereen meer ken. Als ik nü met de auto iemand tegenkom en ik knipper met m'n lichten, zullen ze wel denken: wie is die vent?" Dat er achter Admiraal een gevoels mens schuilt mag wel duidelijk zijn. Zo vertelt hij dat hij het altijd heel belang rijk heeft gevonden persoonlijke aan dacht te schenken aan zijn personeel. Bij een feestelijke gebeurtenis even een bloemetje, kaartje en een praatje. Zo is hij ook de aanstichter geweest van de personeelsvereniging. Admiraal duikt in zijn herinneringen en vertelt glimlachend:,, In mijn beginjaren heb ik nog voor (hulp)Sinterklaas gespeeld. Eén van de dames van de administratie was Zwarte Piet. We zaten op een bloedhete locatie allebei bovenop het biljart. Ik heb toen kinderen op schoot gehad,'die nu bij ons werken." Mooie herinnering Zijn mooiste herinnering voert terug naar het 75-jarig bestaan van Groot. „We zijn toen met het hele personeel, in tien bussen, naar de Bonte Wever geweest. Een weekend met z'n allen. Dat heeft iedereen bijzonder goed gedaan", volgens Admiraal. Het loopt als een rode draad door het verhaal van Kees Admiraal: aandacht en zorg voor je personeel. Admiraal mag dan ook met recht een directeur die tussen zijn mensen staat genoemd worden. „Ik heb de deur ook altijd open, iedereen kan binnenlopen als er iets is. Dat vind ik heel belangrijk." Achter de geraniums? Kees Admiraal zal zich na 1 maart niet gauw vervelen. Zijn plannen reiken van tennissen, golfen(„Ik heb net mijn Golf Vaardigheids Bewijs gehaald"), reizen („Australië en Nieuw Zeeland zijn mijn droombestemmingen") tot meer aan dacht voor het gezin en de kleinkinde ren. Onmiddellijk duikt Kees Admiraal in zijn colbertjasje en diept een foto op van zijn kleinzoon. „Kijk, hier was hij net een maand. Ik heb toen een klein voetbalshirt van 'de voetbalvereniging Limmen laten maken. Dat heeft hij hier aan. Leuk hè!" Ook voetbal zit hem in het bloed. Zelf als 9-jarige gestart, tot zijn 40ste gespeeld.„Dan krijg je bles sures en moet je stoppen. Maar ik zit in het voetbalbestuur van Limmen en ze hebben me gevraagd straks met de ver bouwing als projectleider op te treden. Nee, ze zullen me niet gauw achter de geraniums zien zitten," lacht Admiraal. Tijdens zijn afscheid op 1 maart viel Kees Admiraal nog een welverdiende hulde ten deel: hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. CASTRICUM - Op vrijdag 1 maart spelde loco-burgemeester van de gemeente Castricum R Voulon bij C.N. Admiraal uit Limmen de versierselen op behorend bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking van deze onderscheiding vond plaats in het Partycentrum Treslong te Hillego m. C.N. Admiraal is sinds 1966 werk zaam bij G.P. Groot BV, vanaf begin jaren '80 als algemeen directeur. Onder zijn leiding heeft het bedrijf een enorme groei doorgemaakt. Hij heeft steeds speciale aandacht geschonken aan het sociale beleid binnen de onderneming. Zo richtte hij een perso neelsvereniging op, waarvan hij gedu rende tien jaar voorzitter was. In 1999 kreeg het bedrijf de Promotie Award De Waaghals een prijs voor modern ondernemerschap. Maar ook op maatschappelijk terrein heeft de heer Admiraal zich met veel energie ingezet. Hij was medeoprichter van de carnavalsvereniging de Uijlenbabbel. Van 1966 tot 1970 was hij voorzitter van deze vereniging en van 1966 tot 1978 maakt hij deel uit van de Raad van Elf. Van omstreeks 1970 tot 1975 was hij vice-voorzitter van de voetbalvereniging Limmen en van 1990 tot 1995 secretaris van die zelfde vereniging. Hij maakte van 1970 tot 1998 deel uit van de Vrijwillige Brandweer Limmen. Betrokkene was mede-initiatiefnemer rond het in stand houden en uitbouwen van De Burgerij een gebouw voor ver enigingen en bijeenkomsten op soci aal, cultureel en kerkelijk gebied. De heer Admiraal is medeoprichter en voorzitter (1992-1994) van de initia-_ tiefgroep behoud Vredenburg. In 1995 was hij betrokken bij de oprichting Stichting Vredenburg, waarvan hij sindsdien voorzitter is. Als gevolg van de voordracht voor een Koninklijke Onderscheiding zijn zowel de beroepsmatige als de vrijwil lige activiteiten van de heer Admiraal in overweging genomen. Dankzij de inzet van hem is door het snel groeien de bedrijf een positieve bijdrage gele verd aan de werkgelegenheid in de regio. Daarnaast zijn er natuurlijk de vrijwilligersactiviteiten op sociaal, sportief en cultureel gebied. Hij vol doet daarmee aan het criterium van iemand die werkzaamheden heeft ver richt die voor de samenleving een bij zondere waarde hebben. Kees Admiraal over zijn GP Groot in woord en beeld., (foto UKP) HEILOO - Op II maart houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen krijgt u bij de heer D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer K. Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Wegens omstandigheden kan de zelfverdedigingcursus van Tendenz, zoals vermeld in de folder, helaas dit seizoen niet plaatsvinden. Deze zal in september wel weer van start gaan. Tegen die tijd zal hierover meer informatie gemeld worden in de Uitkijkpost. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Gevonden Wildkleurig cyperse ongec. kater met crème/witte snuit, kin, keel, borst en buik. De Boekei, Akersloot. B Paul Las van Bennekom heeft altijd al 'iets1 met films gehad En ook met horeca. Daarom besloot hij beide liefhebberijen te combineren in zijn nieuwe restaurant aan de Stationsweg in Heiloo. Ondanks het feit dat er nog geen meubilair in het restaurant staatis de sfeer van restaurant Las van Bennekom al dui delijk voelbaar: smakelijk dineren tussen de sterren in een inspirerende omgeving vol verrassende details. Paul: „Die sterren kun je op verschil lende manieren interpreteren. De sterren geven ten eerste natuurlijk de uitstekende kwaliteit van het eten aan. Daarnaast dineren de gasten echt tussen de sterren, aangezien ik op diverse plekken in het restaurant mooie foto's van grote filmsterren heb opgehangen." Klassieke films met de grote sterren van weleer is het thema van het restaurant, een passie van Paul, maar meer nog de hele sfeer die om deze films heen hangt. „Het gevoel van een avond uit in een mooi theater, er echt even uit zijn, de gezelligheid van gaan eten met goede vrienden of een geliefde, de warmte- dat wil ik ook overbrengen op mijn gasten. De wereld volgens Las van Bennekom Las van Bennekom is dus niet zomaar een restaurant. „Alhoewel ik wel laagdrempelig wil zijn, want iedereen moet zich hier meer dan welkom voelen. Mijn gasten staan op de eerste plaats, zowel ik als mijn per soneel zullen er alles aan doen het hun naar de zin te maken. Maar de omgeving waarin we dat doen, is net even anders. Zodra mensen de drem pel van het restaurant overstappen staan ze al voor een pluche theater gordijn. Zodra ze die openen, belan den ze in een andere wereld." Feest voor de zintuigen De details in het restaurant, van de achtergrondmuziek tot aan de toilet ten zijn goed doordacht. Daar heeft Paul zich de laatste tijd uitgebreid mee beziggehouden. „Die details zul len heel wat gespreksstof opleveren. Ik wil natuurlijk niet alles al verklap pen, mensen mogen dat zelf komen ervaren, maar als ik vertel dat zelfs de In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. toiletten een belevenis zijn, zeg ik niets te veel." Ook de aparte Heineken-bierpomp, de menukaart en de 'gereserveerd'-bordjes zijn een bezienswaardigheid op zich. Zelfs de rekening wordt op een filmische manier gepresenteerd. Kortom: een feest voor de zintuigen. Menu Over zintuigen gesproken: hoe smaakt Las van Bennekom? „We ser veren gerechten uit de Hollandse keuken. Een goed stuk vlees, dagver se groenten en fruit met daarbij een uitstekende wijn. Maar ook voor een heerlijke saté kan men bij ons terecht. Mijn chef-kok Merijn heeft in gerenommeerde restaurants in Amsterdam gewerkt, die weet hoe hij de gasten culinair moet verwennen. Ik haal de meeste ingrediënten bij Heilooër leveranciers vandaan, dan weet ik dat ik de beste producten krijg." Naast de menukaart is Paul van plan ook een wekelijks wisselend menu aan te bieden, buiten de kaart. Ook zal hij een dagspecialiteit serve ren, die steeds in de sfeer zal zijn van film. ,Zo denk ik bijvoorbeeld aan een John Wayne Rib-eye." Een flink stuk mals vlees dus, wat hoort bij deze cowboy: stoer, robuust en voor al smakelijk! Alhoewel er nog het een en ander moet gebeuren voor de deuren van Las van Bennekom kunnen worden geopend, kan Paul bijna niet wach ten. „Ik heb er verschrikkelijk veel zin in. Ik zit op een geweldige plek, met brasserie Wildschut als goede buren waar ik absoluut niet als con current mee omga. Zij hebben me juist enorm gesteund en me allerlei tips gegeven, wat ik enorm waardeer. Verder heb ik een groep personeel om me heen verzameld waar ik alle vertrouwen in heb en ook de aankle ding van het restaurant is precies zoals ik me dat had voorgesteld. Ik heb er zin in!" Las van Bennekom aan de Stationsstraat 84, tel. 072-5338343, is vanaf woensdag 20 maart geopend. Openingstijden: vrijdag en zaterdag van 16.00 tot 01.00, en woensdag, donderdag, zondag en maandag van 16.00 tot 24.00 uur. Paul Las van Bennekom met chef-kok Merijn Koning HEILOO - Op vrijdagmiddag 5 april van 15.00 tot 16.30 uur start in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, een cursus digitale fotobewer king. De cursus duurt zes weken. In de cursus wordt ondermeer behandeld: Vergroten en verkleinen, aanpassen van kleuren en belichting, retoucheren, fotomontage en trucage, alles over afdrukken, toevoegen van tekst, deco raties en lijstjes, speciale projecten zoals kalenders en morphen en uw foto's en internet. De cursus kost 70 euro en u kunt het lesboek en de software er voor 20 euro bijkopen. Voor aanmelding en informa tie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De gemeente Heiloo is een van de eerste gemeenten in Nederland die voor haar inwoners een speciale fol der over veiligheid uitbrengt. De folder belicht diverse onderwerpen, van het gevoel van veiligheid op straat, het voorkomen van fietsdiefstal, veiligheid op school tot inbraakpreventie. Bovendien biedt de folder een scala aan tips en belangrijke telefoonnum mers voor de inwoner van Heiloo. Vanaf donderdag 7 maart is de folder verkrijgbaar bij het informatiecentrüm van het gemeentehuis, de bibliotheek en het Trefpunt. Belangrijke veiligheidsonderwerpen verdienen de aandacht Sinds 1998 heeft de gemeente Heiloo een eigen veiligheidscoördinator. Deze stemt alle zaken op het gebied van vei ligheid goed op elkaar af. Deze zaken worden in de folder 'Veiligheid: samen werken aan veiligheid en leefbaarheid' beknopt besproken. Zo wil de gemeen te graag weten hoe inwoners van Heiloo de veiligheid in eigen omgeving ervaren. Vandaar dat om de twee jaar een enquête wordt gehouden om de meningen hierover te peilen. Het onderzoek geeft aan waar de accenten in het veiligheidsbeleid moeten komen te liggen. Inbraakpreventie, het aan pakken van overlast op straat en het tegengaan van fietsendiefstal hebben (Zie adv. elders in dit blad). FALKLAND TONEEL Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo vanderborden Tel. 072-535 10 00 Fcvc 072-532 05 33 - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 k hoveniersbedrijf HEILOO - Geen dik natuurijs deze winter, maar om toch nog een klein beetje het gevoel te krijgen heeft Ijsbaan Heiloo een alternatief. Tegen inlevering van uw kaart van 2001/2002 kunt u eenmalig gratis schaatsen op Ijsbaan de Meent in Alkmaar. Deze actie loopt tot 17 maart. HEILOO - Vrijdag 8 maart houdt Ypsalon, De Hucht 4 in' Heiloo The dreamers party (the dance beyond your dreams) van 21.00 tot 01.00 uur. De muziek wordt verzorgd door DJ Pascal en Dj Bluedevil. HEILOO - Vrijdag werden de straatna men in het plan De Egelshoek door de naaste familie van de naamgevers in aanwezigheid van wethouder A.M. Worm-de Moei. De vier straatnamen in het plan De Egelshoek zijn vernoemd naar voorma lig wethouders en raadsleden van de gemeente Heiloo: Wethouder Tomson- bos, Wethouder Kuijperhoek, Jan Boltenhof en Jan Schuijtlaan. De waar dering voor hun raadslidmaatschap en de daaruit voortvloeiende verdiensten voor de gemeenschap van Heiloo komt op deze wijze tot uitdrukking. Daarnaast is de waterpartij die centraal in het plan gelegen is, vernoemd naar de ontwerper van het plan De Egelshoek Alle Hosper. De heer Hosper, van het gelijknamige bureau, heeft de elementen stedenbouw en landschapsarchitectuur op unieke wijze samengevoegd in plan De Egelshoek. hoge prioriteit. De folder besteedt daarom onder meer aandacht aan het verkleinen van de kans op woninginbraak, de verminde ring van fietsdiefstal, het meer ver keersveilig maken van Heiloo en het voorkomen van brand. Met politiesurveillanten veiliger gevoel De politiesurveillanten vormen een apart aandachtspunt in de folder. Meer toezicht op straat geeft een groter gevoel van veiligheid. Vandaar dat de gemeente er extra geld voor heeft uit getrokken. Sinds 1999 zijn er twee poli tiesurveillanten aangesteld die door het dorp fietsen en lopen om toezicht te houden. Daarnaast staat de gemeente nadruk kelijk stil bij het onderwerp 'Heiloo voor jong en oud'. De gemeente wil dat jong en oud zich in Heiloo thuis voelen. De gemeente vindt dat beide leeftijds groepen zo veel mogelijk rekening met elkaar moeten houden. De Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo heeft een ambulant jongerenwerk in dienst die zonodig een bemiddelende rol kan spe len. Samenwerken aan veiligheid en leef baarheid Veiligheid en leefbaarheid staan bij de gemeente Heiloo hoog in het vaandel. De gemeente voert tal van maatregelen uit om de veiligheid nog meer te verbe teren. Met de nieuwe folder over veilig heid hoopt de gemeente hier verder aan bij te dragen. Een van de straatnamen in het plan De Egelshoek, vernoemd naar voormalig wethouders én raadsleden van de gemeente Heiloo. (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1