Mailen naar de gemeente Nieuwe folder over samenwerken aan veiligheid en leefbaarheid Presentatie uitslag verkiezingen gemeentehuis Heiloo HlWÊÊk m I llil?i!iPi iiïp wmÊÊÊ0me^mvM% m CT HEILOO UITKIJKPOST - 6 MAART 2002 - PAGINA 4 ^NTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. ir. 1 Vanaf 1 maart a.s. heeft de gemeente Heiloo een nieuw officieel e mailadres: irefo@heiIoo.nl. Dit nieuwe adres gaat functioneren als alternatief naast de gewone postbus. Ook krijgen alle medewerkers van de gemeente die nu beschikken over interne e mail dan ook externe e-mail. Belangrijk voordeel: de bereikbaarheid van de gemeente voor u als burger wordt verder uitgebreid. E-mail is in de meeste organisaties een niet meer weg te denken communicatie middel. Het vervangt de bestaande schriftelijke en telefonische communica tiemiddelen niet, maar is vooral een uitbreiding van de mogelijkheden. Brieven naar de gemeente zullen in de toekomst steeds vaker naar info@heiloo.nl gestuurd worden. Wat gebeurt er bij de gemeente met deze ingekomen post? Brieven die per e- mail gestuurd zijn, worden net zo behandeld als post die via de PTT en het WNR binnenkomt Bij de afdeling Post, Archief en Documentatie wordt de e- mail ingeboekt zoals een 'gewone' brief. Vervolgens gaat het schrijven naar de betreffende afdeling voor verdere afhan deling. Evenals bij 'gewone* brieven is het uitgangspunt dat u zo snel mogelijk Op uw e-mail een reactie krijgt. Uiter aard probeert de gemeente uw brief zo snel mogelijk te beantwoorden, maar in sommige gevallen zult u eerst een ont vangstbevestiging ontvangen, waarin aangegeven staat dat uw brief in behan is genomen. Niet alles kan nog digitaal Niet ale correspondentie kan nog digi taal aan de gemeente verzonden worden. Dit heeft te maken met uw handtekening. Correspondentie waarop uw handtekening niet mag ontbreken, zoals bijvoorbeeld een bezwaarschrift, moet nog via de reguliere post of kunt u bij de gemeente afgeven. Meer informatie Wilt u meer over dit onderwerp weten dan kunt u contact opnemen met de afdeling Post, Archief en Documentatie, telefoonnummer {072 -} 535 66 67. Of u mailt uw vraag naar info@heiloo.nl. De gemeente Heiloo is één van de eerste gemeenten in Nederland die voor haar inwoners een speciale folder over veiligheid uitbrengt. De folder belicht diverse onderwerpen: van het gevoel van veiligheid op straat tot het voorkomen van fiets diefstal, veiligheid op school en inbraakpreventie. Bovendien biedt de folder een scala aan tips en belangrijke telefoonnummers voor de inwoner van Heiloo. Vanaf donderdag 7 maart a.s. is de folder verkrijgbaar bij het informatiecentrum van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, de bibliotheek en het Trefpunt. Belangrijke veiligheidsonder werpen verdienen de aandacht Sinds 1998 heeft de gemeente Heiloo een eigen veiligheidscoördinator. Deze stemt alle zaken op het gebied van veiligheid op elkaar af. Deze zaken worden in de folder 'Veiligheid: samenwerken aan vei ligheid en leefbaarheid' beknopt besproken. Zo wil de gemeente graag weten hoe inwoners van Heiloo de veilig heid in eigen omgeving ervaren. Vandaar dat om de twee jaar een enquête wordt gehouden om de meningen hierover te Vandaag, woensdag 6 maart, vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. De stembureau's zijn nog geopend tot 21.00 uur. De uitslag van de verkiezingen van de leden van de gemeenteraad wordt tijdens een bijeenkomst in de kantine in het gemeentehuis gepresenteerd (ingang Raadhuisweg 1). Deze bijeenkomst is openbaar en u bent van harte welkom om deze bijeenkomst bij te wonen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Rond 21.15 uur verwacht de gemeente de voor lopige uitslag te kunnen presenteren. Rond 21.45 uur wordt de presentatie van de definitieve uitslag verwacht. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mw. C. van Voorst van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 40. peilen. Het onderzoek geeft aan waar de accenten in het veiligheidsbeleid moeten komen te liggen. Inbraakpreventie, het aanpakken van overlast op straat en het tegengaan van fietsendiefstal hebben hoge prioriteit. De folder besteedt daarom ondermeer aandacht aan het verkleinen van de kans op woninginbraak, de verminde ring van fietsdiefstal, het meer verkeersveilig maken van Heiloo en het voorkomen van brand. Surveillanten dragen bij aan een groter gevoel van veiligheid De politiesurveil lanten vormen een apart aandachts punt in de folder. Meer toezicht op straat geeft een groter gevoel van veiligheid. Vandaar dat de gemeente er extra geld voor heeft uitgetrokken. Sinds 1999 zijn er twee politiesurveillanten aangesteld om toezicht te houden en mensen aan te spreken. Daarnaast staat de gemeente nadrukke lijk stil bij het onderwerp Heiloo voor jong en oud'De gemeente wil dat jong en oud zich in Heiloo thuis voelen. De gemeente vindt dat beide leeftijds groepen zo veel mogelijk rekening met elkaar moeten houden. De Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo heeft een ambulant jongerenwerker in dienst die zonodig een bemiddelende rol kan spelen. Samenwerken aan veiligheid en leefbaarheid Veiligheid en leefbaarheid staan bij de gemeente Heiloo hoog in het vaandel. De gemeente voert tal van maatregelen uit om de veiligheid nog meer te verbe teren. Met de nieuwe folder over veiligheid hoopt de gemeente hier verder aan bij te dragen. Het succes ervan hangt af van de medewerking van ons allen. Dus ook van u. Meer informatie Voor vragen of informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw RM. van der Last, coördinator veiligheid, afdeling Organisatie-ondersteuning, telefoon nummer (072 -) 535 66 44. aad en (raads) commissies Extra raadsvergadering op 11 maart 2002 De gemeenteraad heeft een extra openbare raadsvergadering op maandag 11 maart a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis. U bent van harte welkom. Tijdens deze vergadering vindt het onderzoek plaats naar de geloofsbrieven van de nieuw te benoemen raadsleden. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Boog 54 - vergroten dakkapel Laan Eindeloos 21 - vergroten woning Laan Eindeloos 21 - plaatsen dakkapel (zijgevel) Locatie Zeskant (grenzend aan Bosrank) - oprichten 11 vrijstaande woningen Locatie Zeskant (middengebied) - oprichten 20 patiowoningen Locatie Zeskant (achter Harrelaers) - oprichten 12 rij woningen Locatie Zeskant (langs Het Malevoort) oprichten 30 appartementen verdeeld over 3 blokken Locatie Het Hoekstuk - oprichten parkeer kelder, winkelcentrum en 45 woningen Ypesteinerlaan 47 - vergroten woning De Driestal 1 - veranderen en verhogen bestaande uitbreiding Ewisweg 48 - vergroten woonhuis Vredenoord 8 - dakopbouw Westerweg 175 - vergroten woning en verplaatsen garage Sandecamplaan 26 - vergroten woning (entreeportaal) en vergroten berging Laarmanstraat 4 - vergroten woning Laarmanstraat 6 - vergroten woning Westerweg 51b - restaureren/renoveren woning Westerweg 226 - plaatsen lichtreclame Hoek Hoogeweg/Krommelaan tussen nummer 34 en 38 - oprichten woning Verlenging instandhoudingster mijn van de drie bestaande noodlokalen St. Radboudschool, Slimpad 18 (art. 17 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de eerder verleende vrijstelling en bouwvergunning d.d. 12 december 2000 voor het plaatsen van drie noodlokalen ten behoeve van de tijdelijke noodhuisvesting voor de St. Radboudschool, Slimpad 18 te verlengen met een instandhou dingstermijn van maximaal twee jaar. Ter inzage De ingediende aanvraag van het bestuur van de Stichting Kaprion te Alkmaar voor het ver lengen van de instandhoudingstermijn met twee jaar ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 7 maart 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer 072-) 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Bouwplan oprichten bedrijfs woning na sloop bestaande dienstwoning De Omloop 22 (art. 19, lid 2 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrij stellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan van architektenburo Paul Breddels bna te Heerhugowaard voor de bouw van een bedrijfswoning op het perceel De Omloop 22 na sloop van de bestaande dienstwoning op dit perceel. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Landelijk Gebied'. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 7 maart 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer 072-535 67 47 Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning op het perceel De Blomhof 3. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 7 maart 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, I Postbus 1,1850 AA Heiloo. lip Collecte Nationaal WË Jeugd Fonds jg! maart Nationaal Reuma Fonds tö t/m 16 maart IKBIfei w. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Van Catsstraat 27 - vergroten woning Dokterslaan 14 - vergroten woning Oosterzijweg 126 - oprichten vrijstaande woning en garage Obriglaan 22 - plaatsen berging Baetenburg 123 - vergroten berging Baetenburg 122 - vergroten berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. Oosterzijweg 126 - slopen woning en berging Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij hebben besloten vergun ning te verlenen aan de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning. Dit ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.). B. v.d. Meij de Bie B.V., Bijlmermeerstraat 42 te Hoofddorp, voor het oprichten en in wer king hebben van verkoop en onderhoud van tuin- en parkmachines, gelegen aan het perceel Kennemerstraatweg 390 te Heiloo. Ter inzage Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben liggen vanaf donderdag 7 maart tot en met donderdag 18 april 2002 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Lees verder op pagina 6 r m Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Heiloo contact (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4