Heilooër danspaar wederom kampioen Felle discussies tijdens het politiek café r mr Jngezo- brieven Jongeren hebben weinig vertrouwen in politiek UITKIJKPOST - 6 MAART 2002 - PAGINA 6 mmmmm mm ^tNTf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 28 februari 2002 evmg Verzoek hogere waarde geluidbe lasting ededelingen Ruimen van 33 algemene graven op de begraafplaats Verleende collectevergunningen Bekendmaking uitslag verkiezing Gedifferentieerde Spoorwegtunnel alleen voor voetgangers tarieven Waar is het Boerenbosje? Foto-expositie van Cris Bakker in het Trefpunt WÊÈmÈMÊËêtmmk vervolg van pagina 4 Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 18 april 2002). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorzie ning en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 90,76 verzoek voorlopige voorziening 90,76 instellen beroep Rechtspersoon 181,51 verzoek voorlopige voorziening 181,51 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeente huis. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Overdevest van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoon nummer (072 -) 535 67 35 Geboorten Ilse A.J., d.v. B.C.P. Groot en M.J.A.P. Voet Chantal M., d.v. AA Stuvel en M. Pieters Jenny M.D., d.v. P.W.M. Hover en A.T. van Kessel Elders geboren Sjoerd F., z.v. E.H.G. Groothuis en M.F. van Loo Wies E., d.v. M.P.G. Zijlema en J.M.M. Geut Lucas D., z.v. E. van Oorschot en C. Mooij Esmée M., d.v. D.R. Oppedijk en M.A.R. van Rijswijk Romy, d.v. E.F. van der Wal en C.A.J. Dekker Tien, z.v. M. Hoogland en L.H.M. Schotvanger Noa G., d.v. P.J. Peetoom en N.K. Dekker Puck, d.v. D.W. Wessendorp en M.A.P.M. Oosterbaan SepH., z.v. T. Veldt en J. Steenhoek Ilse, d.v. A.J. Poppe en S. Epskamp Ysbrand P., z.v. P.J.G. Kopsen en S.L. Oudejans Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen A.J. van der Veer en S.M. Kuijper Huwelijkengeregistreerde partnerschappen M.H.N. Ursem en E. Schoutsen Overleden R. Dieters Elders overleden R. Schaper wv de Bakker J. van der Werf G.A. Bakker wv Ursem De geluidbelasting op de gevels van 21 nieuw te bouwen appartementen op de hoek Westerweg Stationsweg overschrijdt de voorkeursgrens waarde van 57 dB(A), zoals die is vastgelegd in de Wet geluidhinder. Gedeputeerde Staten dienen akkoord te gaan met deze overschrijding. De maximale geluidbelasting op de gevels, of anders gezegd de hogere waarde, wordt vastge steld door Gedeputeerde Staten. Het verzoek door het college van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van een hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven procedure. Deze bekendmaking en de openbare zitting maken deel uit van deze procedure. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge de Wet geluidhinder, in verband met de bouw van 21 appartementen op de hoek Westerweg/Stationsweg op korte afstand van de spoorlijn Alkmaar-Uitgeest te Heiloo. Dit verzoek heeft betrekking op het vaststellen van de maximaal toegestane geluidbelasting van 59 dB(A) ten gevolge van railverkeer voor vier appartementen. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van de hogere waarde ligt met bijbehorende stukken met ingang van 7 maart a.s. gedurende 2 weken ter inzage op het gemeentehuis. Raadhuisplein 1. Voor een toelichting kunt u aan de balie of telefonisch een afspraak maken met mevrouw K. Coenen, telefoonnummer (072 -) 535 67 33. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage legging van dit ontwerpverzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Tevens wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op 15 maart 2002 om 10.30 uur tij dens een openbare hoorzitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken over het ontwerp van het verzoek. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het ruimen van 33 algemene graven op de begraafplaats aan de Holleweg te Heiloo. Het betreft alle algemene graven, waarvan de ter mijn van grafrust - 10 jaar - is verstreken, met de volgende nummers: 001 tot en met 019 en F 001 tot en met F 014 Op dinsdag 2 april 2002 starten wij met het ver wijderen van de grafmonumenten en het ruimen van de graven. Wij verwachten dat de werk zaamheden ongeveer twee weken in beslag zullen nemen. Overbrengen naar een ander graf Het overbrengen van de in de graven bijgezette stoffelijke resten naar een ander (huur)graf is mogelijk. Ook is het mogelijk het grafmonu ment, dat wij anders zullen laten vernietigen, op te halen. Voor verzoeken hiertoe en inlichtingen hierover kunt u contact opnemen met de afde ling BOR, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Dit kan tot en met 15 maart 2002 tijdens werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Jeugd Fonds voor de periode van 3 tot en met 9 maart a.s. - Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 10 tot en met 16 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De voorzitter van het centraal stembureau voor de gemeenteraadsverkiezingen van Heiloo maakt bekend dat op 8 maart a.s.om 10.00 uur in raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo een openbare zitting plaatsvindt, waarin de uit slag van de verkiezingen bekend wordt gemaakt. HEILOO - Zaterdagavond 2 maart is het danspaar Coen en Tineke Hekman in de Emergohal te Amstelveen bal- lroomkampioen geworden in een nieu we klasse, de Senioren 4. Na een gewenningsperiode waarin het paar een zesde en tweemaal een vierde plaats behaalde eindigden ze nu weer op de eerste plaats. De wedstrijd werd georganiseerd door Ad de Bruijn onder auspiciën van de Nederlandse Algemene Dans Sport Bond en de Internationale Dans Sport Federatie. Ruim 140 paren hadden zich ingeschre ven voor deze wedstrijd. - De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. beetje vroeg en een vooruitziende blik over een mogelijke verbouwing t.z.t.? Bovendien lees ik dat de politieke par tij Heiloo 2000 (de derde grootste par tij) de treinen in de toekomst het liefst ondergronds wil laten rijden. Twee mil joen gulden is veel geld over de balk! Een project om in de gaten te houden, geloof ik. Mw. I. de Smet, Heiloo Ballroom-kampioenen Coen en Tineke Hekman (foto: Heiner Kohlhoff) HEILOO - Onlangs was ik aanwezig bij een voor het publiek opengestelde informatieavond. Ik kon slechts een half uur aanwezig zijn (19.00 tot 19.30 uur) i.v.m. andere verplichtingen. Voor het kapelletje Maria ter Nood gaat men nu onder het spoor een tun neltje aanleggen, op de plaats waar nu een onbewaakte spoorwegovergang is (traject Alkmaar-Castricum). De kos ten voor de tunnel zijn f. 2.000.000.- Omdat wij er als ruiterclub wel blij mee waren was ik benieuwd naar de hoogte van de tunnel en of we er met een paard onderdoor zouden kunnen gaan. Er zijn namelijk aan deze kant van de spoorlijn nogal wat mensen met paar den die graag in de richting van strand en duinen rijden. De tunnelverbinding vergemakkelijkt dit aanzienlijk. We hoeven niet meer over de veel verderop gelegen spoor bomen te gaan met de paarden. Enkele jaren geleden is er, zoals u misschien nog weet, een paard te pletter gereden door een trein omdat het dier met een hoef vastzat op de overgang. Mevrouw de wethouder lachte op mijn vraag of de paarden trappen kunnen lopen! Het project blijkt een 3,5 meter brede tunnel te zijn met trappen! Dat maakt de tunnel alleen begaanbaar voor voetgangers! De bouwvergunning is afgegeven. Ik sta met de rug tegen de muur! Want... hoe denkt Gemeente Heiloo over de doorgang voor fietsers, kinder wagens, mensen met zo'n rollator en medeburgers met een handicap die juist naar de kapel van Maria ter Nood ter bedevaart gaan? Nee, een schuin aflopend deel zonder treden, dat zou te duur worden, vertelde de uitvoerder mij. Juist! U begrijpt het. Misschien een De berichten over diftar in de laatste Uitkijkpost, o.a. van het actiecomité Diftar Nee!, zijn niet bevorderlijk voor de duidelijkheid. Dat komt omdat het begrip diftar nog steeds op verschillen de wijzen wordt geïnterpreteerd. Het is in Heiloo bovendien een beladen term geworden. In februari 2000 besloot de raad van Heiloo tot invoering van diftar waarbij het aangeboden gewicht als basis werd genomen. Alleen de PvdA heeft toen, samen met D66, tegen gestemd. Alle andere partijen zijn dus medeverant woordelijk voor het daarna ontstane debacle. Terecht ontstond er toen een actiecomité. Vergeten wordt dat wij allang diftar in Heiloo hebben. Sinds jaar en dag zijn de tarieven van de afvalstoffenheffing gedifferentieerd. Een éénpersoonshuishouden betaalt aanzienlijk minder dan een meer-per- soonshuishouden, terwijl de minima bijna alles kwijtgescholden krijgen. Het afhalen of brengen van grof afval wordt niet apart berekend. Dit is toch een prima systeem en het bevordert de onderlinge solidariteit. Laten we dat vooral zo houden! Omdat de term diftar niet duidelijk is, heeft de PvdA dat woord niet in haar verkiezingsprogramma gebruikt. Zij legt de nadruk op afvalscheiding bij de bron. Bijv. voorkomen moet worden dat vooral papier nog steeds in de grij ze bak verdwijnt. Als dat voor de bur gers op een gemakkelijke manier te regelen is dan verrhindert de hoeveel heid te verbranden afval aanzienlijk en kunnen de tarieven eerder omlaag dan omhoog. Dat is toch het doel waar we naar stre ven? Minder afval door preventie, dus door voorlichting, en niet te vergeten: handhaving. Daar kan toch niemand op tegen zijn? Gré Ris Heiloo 'Van grote betekenis voor de belevings waarde van deze locatie is de boom groep aan de zijde van de Stationsweg' vermeldt het beeldkwaliteitplan van de Heilooër stationsomgeving. Maar ken nelijk toch wel onhandig voor de aan nemer van het nieuwe appartementen en bibliotheekcomplex 'De Egelantier'. Het bosje is omgezaagd zonder verdere uitleg. In het kielzog van deze liquida tie en evenzo zonder verdere uitleg zijn de duizenden sneeuwklokjes opge ruimd die decennia lang op dit plekje het voorjaar aankondigden. Alweer is het gemeentebestuur van Heiloo meer bezorgd over de inkom sten van een bevriende projectontwik kelaar dan om het behoud van een waardevol stukje groen Heiloo. Op de nominatie om te sneuvelen staan nog meer bomen in het stationsgebied! Twee grote karakteristieke bomen bij taxi Zwart, minstens één van de beuken naast de voormalige tuinwinkel van Ranzijn en de majestueuze groep pop ulieren op het parkeerterreintje aan de Holleweg. Alsjeblieft, gemeentebestuur, denk nou eens na! Noemt u dit opwaardering van het stationsgebied? Is dit de wens van uw kiezers? Els Swart Heiloo HEILOO - Donderdag hield de Buk Buk een politiek café voor de jongeren van Heiloo. Achter de discussietafels waren lijsttrekkers van de lokale partij en aangeschoven om te discussiëren met jongeren over onderwerpen die hen bezig houden. Bij aanvang van het politiek café dreig de het een besloten bijeenkomst voor de lijsttrekkers en hun achterban te worden, aangezien er geen jongere te bekennen was in de Buk Buk. Discussieleider Wouter Hackhoff kon dit feit meteen mooi gebruiken voor de eerste stelling van vanavond 'Politiek leeft niet onder jongeren'. Vervolgens mochten de afgevaardigden, Jasper Blom (plaats 3 op de lijst van GroenLinks), Gré Ris (lijsttrekker PvdA), Felix Gimbrère (lijsttrekker VVD), Gerben Korthouwer (plaats 10 CDA), Willem Gomes (NCPN) en Geert Bos (plaats 2 Heiloo 2000) beur telings reageren op deze, en andere stellingen. Grote afwezige was vreemd genoeg Nathan van Kiel van Leefbaar Heiloo- hij is tenslotte zelf pas 18 jaar. Geen interesse Op de stelling dat het de Heilooër jon geren blijkbaar niet interesseert wat er op politiek gebied gebeurt in hun gemeente, kwam Gré Ris met de opmerking dat deze avond misschien op een verkeerd tijdstip was georgani seerd. Volgens haar was het beter geweest de avond om een uur of tien 's avonds te beginnen, dan waren er vast meer jongeren aanwezig geweest. De jonge afgevaardigde Gerben Korthouwer (24) van het CDA kon zich wel voorstellen dat de verkiezingen niet zo leven onder de jeugd, alhoewel hij daar nooit last van heeft gehad. Maar, zei hij daar snel achteraan, bij hem is het dan ook genetisch bepaald, aangezien zijn vader jarenlang in de politiek heeft gezeten. Ook Groen Links had speciaal voor deze avond de jongste telg, Jasper Blom (21), eropuit gestuurd om stemmen te winnen van de jongeren. Volgens hem zijn jongeren de laatste jaren teleurgesteld door de lokale politiek omdat er niets wordt gedaan aan jongerenhuisvesting. Ook hijzelf woont gedwongen in Alkmaar, omdat er in Heiloo geen woonruimte beschikbaar was. Deze opmerking ont lokte aan de inmiddels binnendruppe lende jongeren een luid applaus. Het hete hangijzer was genoemd. Huisvesting Het probleem van huisvesting voor jongeren betekende voor de discussie leider een makkelijke tweede stelling: 'Wat hebben de politieke partijen eigenlijk te bieden aan jongeren?', die vervolgens door alle partijen voorspel baar werd ingekopt. Allen reageerden met kreten als 'meer huizen bouwen voor jongeren', 'betaalbare woningen reserveren voor de doelgroep' of iets in die strekking. Gomez zorgde voor enige commotie door te zeggen dat de gemeentelijke belastingen ook voor jongeren omlaag moeten... De jongeren in de zaal kregen vervol gens de ruimte om te reageren. Zo gaf één jongere aan zich te verbazen over de gang van zaken omtrent de wacht lijsten voor woningzoekenden. Hij is inmiddels acht jaar vast onderdeel deze lijst en kreeg onlangs te horen dat het nog wel even kon duren. Terwijl hij ook genoegen zou nemen met een 'krot', maar zelfs dat is er niet. Ook de andere jongeren reageerden fel op de bewerin gen van diverse partijen dat er geen geschikte plekken beschikbaar zijn voor bijvoorbeeld sociale woningbouw. De jongeren kwamen met jongerenon- vriendelijke voorbeelden als de Driestal, waar de omwonenden een bouwproject al tijden tegenhouden en de plek van het oude Trefpunt (achter de Wilhelminaschool) waar weer veel te dure appartementen zijn gebouwd die jongeren nooit kunnen betalen. Ook de goede voorbeelden zoals de combinatie van senioren- en jongeren- woningen in De Kloosterhof en op inbreiplekken werden genoemd. Vanuit het publiek gaf wethouder Schoutsen-Bolten een verklaring voor het feit dat er te weinig voor jongeren wordt gebouwd. Uit onderzoek is gebleken dat jongeren zo'n 800 gulden per maand kunnen besteden aan huur. Tegelijkertijd moeten huizen/apparte menten wel voldoen aan de eisen voor duurzaam en veilig wonen. Ook willen zowel projectontwikkelaar, aannemers als woningbouwvereniging in ieder geval niet slechter worden van een pro ject, zodat er een groot spanningsveld is ontstaan tussen kwaliteit en prijs. De VVD kwam daarop met het idee eens te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn voor het opknappen van bestaande woningen die in slechte staat verkeren, terwijl de PvdA de jongeren op de kast kreeg door te beweren dat de jongeren zelf ook met plannen en ideeën moeten komen. De heer Gomes tenslotte, weet het woningentekort vooral aan het kapitalisme. De discussie werd afgesloten met een vraag van de discussieleider of er niet een jeugdraad kan worden opgericht, die de jongeren van Heiloo kan gaan vertegenwoordigen in de gemeente raad. Jongerenwerkster Beulah Samuel vond dat een goed idee, zij heeft name lijk de plannen en de contracten al lang klaarliggen! Alleen: ze moet eerlijk bekennen dat ze twijfelt aan het bestaansrecht ervan, want zien de poli tici een jeugdraad wel als volwaardige gesprekspartner? Randgroepjongeren Beulah bleef meteen aan het woord en introduceerde het volgende onder werp: het probleem rondom de hang jongeren in Heiloo. Beulah kreeg de microfoon en begon met de opmerking dat ze het in plaats van hangjongeren liever heeft over 'ontmoetende jonge ren', omdat de term hangjongeren inmiddels een zeer negatieve betekenis heeft gekregen. Zij spreekt deze jonge ren, die elkaar vooral ontmoeten op straat én, volgens Beulah 'dus in jullie achtertuin', omdat er geen speciale plekken voor de jongeren worden gere serveerd, regelmatig. Nu dacht zij, als nieuwbakken jongerenwerkster, dat zij wel even het een en ander voor hen kon regelen. Tot ze merkte hoe lang de weg was naar het gemeentehuis: hoe lang het duurt voor een verzoek über haupt in behandeling wordt genomen, laat staan tot er iets mee wordt gedaan. Haar vraag aan de politici was dan ook: weten zij wel wat hangjongeren zijn, wat ze willen en hoe ze die jongeren (snel) tegemoet kunnen komen in hun wensen. Groenlinks ondersteund initiatieven als Club Loco (activiteiten georgani seerd voor en door 16- tot 19-jarigen uit Heiloo en omgeving) en staat derhalve zeer welwillend tegenover subsidiever strekking aan jongerenactiviteiten. De PvdA betreurde het feit dat de gewens te extra verlichting en afvalbakken nog steeds niet zijn gerealiseerd en geeft toe dat het gemeentelijk apparaat wat dat betreft log werkt. Volgens de VVD maakt onbekend onbemind, waardoor geen enkele buurt staat te juichen als de gemeente daar een jongerenplek creëert. Heiloo 2000 geeft toe moeite te hebben met hangjongeren. Doordat al meerdere keren hangplekken dusdanig zijn gemolesteerd, is het wat hun betreft aan de jongeren zelf te danken dat hun reputatie slecht is. Op deze uit spraak komt een voorspelbare reactie uit de zaal dat niet alle hangjongeren ook vandalen zijn. Alle partijen beloven aan het einde van deze discussie meer openheid en direct heid, zodat jongeren en gemeente elkaar beter kunnen bereiken. Gebouwbeheerder Als afsluiter van de avond wordt de door de Buk Buk aangestelde gebouw beheerder Cor onder luid applaus naar voren gehaald, die de politici moet overtuigen van het belang van zijn werk voor het jongerencentrum. Als hij namelijk niet wordt gesubsidieerd, raakt de Buk hem weer kwijt. Cor onderhoudt het gebouw en houdt een oogje in het zeil en is daardoor, volgens de jongeren, van onschatbare waarde. Alle partijen vinden ook dat 'Cor moet blijven', waarbij de VVD belooft haar best te doen voor het behoud van de beheerder in de vorm van een gesubsi dieerde en dus betaalde functie. Kortom: zowel de politieke partijen als de jongeren hebben goed gebruik gemaakt van deze gelegenheid om elkaar eens direct aan te spreken. Sommige problemen zullen daarbij niet of moeilijk kunnen worden opgelost, terwijl voor andere een goed begin is gemaakt. HEILOO - Sinds dinsdag exposeert de voorzitter van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging, Cris Bakker, voor de tweede keer met foto's in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof. De foto's die hij laat zien zijn gemaakt in Nederland, Ierland en Kreta. Het zijn allemaal kleurenfoto's van ver schillende onderwerpen. Het gaat Cris dan ook niet om de specialisatie van een onderwerp, maar veel meer om het maken van foto's die aan het criterium van de ultieme schoonheid voldoen. Natuurlijk is dat persoonlijk en vol doen ook niet alle foto's aan die eis. Het mooie van fotograferen vindt hij dan ook het streven naar die ultieme schoonheid. Tijdens de openingstijden van het Trefpunt kunt u naar de exposi tie komen kijken. Als u meer wilt weten van fotografie of van de fotoclub, kunt u altijd een clubavond van de H.A.F. bezoeken. Neem contact op met de secretaris G. Rozing, tel. 072-5335588. Jasper Blom (GroenLinks), Gré Ris (PvdA), Felix Gimbrère (VVD), Gerben Korthouwer (CDA), Willem Gomes (NCPN) en Geert Bos (Heiloo 2000). (foto. UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6