Open Huis in de Meander Training Stressmanagement van start Johnnie Rook winnaar Big Buk Buk Band Battle WKIHEigM M W Artiade viert eerste lustrum Voorjaarsbijlage Expositie Broodje abstract met vleugje zee Voorjaarsbijlage 24 april verschijnt de 24 april verschijnt de UITKIJKPOST - 6 MAART 2002 - PAGINA 8 Open dag Woon- en Zorgcentrum Heiloo groot succes D I I T I HEILOO BERICHTEN Wilt u adverteren? bel 072 5330175 Judo competitie Veroorzaker aanrijding heeft drank op SV Oppositie êinê* HZV de Witburger Heilooër Bridgeclub Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Zwemdiploma 't Vennewater Voorjaarscursus creatief met klei Wilt u adverteren? bel 072 5330175 HEILOO - Dinsdag 12 maart houdt de openbare basisschool Meander aan De Hucht 2 in de wijk Ypestein een open dag van 9.00 tot 11.00 uur. Ondanks de verbouwing biedt Meander u de gele genheid een kijkje te nemen in de school. 's Avonds is er vanaf 20.00 uur speciaal voor de ouders een informatie avond waarin te horen en te zien is hoe op de school gewerkt wordt en hoe men met elkaar omgaat. U kunt met uw vragen terecht bij de leerkrachten, maar ook bij vertegenwoordigers van ouders^van leerlingen van de Meander. Als u niet in de gelegenheid bent te komen kunt u een afspraak maken, via tel. 072-5339935. Het team van OBS Meander heet u van harte welkom op de open dag. HEILOO - Meindert Gijzen, al 20 jaar in het vak als (geregistreerd) psycho loog en psychotherapeut heeft een Training Stressmanagement opgezet, waarbij in tien bijeenkomsten de begin selen van een andere levenswijze wor den aangeleerd. Mensen die beroeps matig of anderszins erg onder druk staan en die beginnende signalen van overspannenheid bij zichzelf waarne men doen er goed aan om er nu wat aan te doen en niet te wachten tot zij echt met een burn-out thuis komen te zitten. Deze training wil een aantal technieken en vaardigheden aanreiken die hierbij behulpzaam kunnen zijn. De bedoeling is dat deelnemers na het volgen van tien sessies meer beslagen ten ijs komen ter aanzien van langdurige en sluipende stress in hun leven. Deze training is geschikt voor iedereen die in zijn of haar dagelijks leven regel matig met veel stress wordt geconfron teerd. Dit kunnen mensen zijn met een zwaar beroep maar ook huisvaders of - moeders. Algemeen gesteld gaat hem om mensen die de kwaliteit van hun leven willen verbeteren en die willen voorkomen dat zij afgebrand of over spannen raken. De training is in het bij zonder geschikt voor die mensen die het niveau van overspannenheid of burn-out nog niet hebben bereikt, maar die wel reeds beginnende signalen hier van herkennen (bijvoorbeeld prikkel baarheid, chronische vermoeidheid, onoplettendheid, gezondheidsklach ten). De training is uitdrukkelijk niet bedoeld voor mensen met langdurige psychische klachten als vervanging voor therapie. De training wordt gegeven in wekelijks groepsbijeenkomsten van ongeveer twee uur. De bijeenkomsten bestaan uit een overwegend non-verbaal gedeelte gewijd aan het praktisch wer ken met oefeningen, een pauze en een verbaal gedeelte gewijd aan uitwisse ling en bespreking. Kosten euro 250 per persoon, inclusief materialen en moge lijkheid tot een gratis begeleidingsge sprek. Voor meer informatie en opgave: Meindert Gijzen, tel. 072-5322826 ('s avonds) of per email: am.gijzen@hcc- net.nl. Website: www.reflekt.nl. HEILOO - Zaterdagavond streden de bands Plank, Lynx, Johnnie Rook, De Redenaars, Yarn en D'OPK in de aar dig goed gevulde Buk Buk om de fel begeerde 5 x B-Bokaal. De jury riep de rockformatie Johnnie Rook uit tot win naar van de Big Buk Buk Band Battle. Daardoor mocht de band naast de bokaal een bedrag van E 450,- in ont vangst nemen. De talentvolle en ervaren muzikanten lieten met hun optreden zien dat ze al vaker op een podium hebben gestaan. De band Johnnie Rook, bestaande uit drie heren en een dame op bas, wisten in twintig minuten tijd het publiek op te zwepen met een bijzonder melodieuze mengeling van metal en drum 'n bass. De band van Johnnie Rook ontving de eerste prijs voor de innovatieve en ste vige rockmuziek. Grote smaakmaker van de band was, wellicht onbedoeld, de zanger van de band. Met een half ontbloot bovenlijf en een neppapegaai als mascotte in de hand, was hij een prachtige kopie van Johnnie Rook. Maar ook met zijn per formance. Wild zwiepende haren en priemende ogen richting publiek maak ten duidelijk dat het menens was: Johnnie Rook is een blijvertje. De tweede prijs, goed voor een geldbe drag van E 220,-, ging naar Yarn. De derde prijs, een bedrag van 110 euro, mochten de Alkmaarse Nederhip- hoppers van De Redenaars in ont vangst nemen. Door gebruik te maken van de zoge naamde 'klapmeter' werden de vier heren van Yarn tevens winnaar van de publieksprijs, voor hen werd het hardst geklapt en gefloten. Lynx, bestaande uit vier jonge honden die het zelf nog het leukst vonden dat ze überhaupt in de Buk mochten spe len, leverden een voortreffelijk stuk gitaarspel, afgewisseld met strakke bas en een ritmische drum in volwassen HEILOO - Het was zaterdag 2 maart een komen en gaan van veel belang stellenden in Woon- en Zorgcentrum Heiloo. Locatie Overkerck had vanaf twee uur 's middags haar deuren open gezet voor iedereen die nader kennis wilde maken met het zorgcentrum. Ruim voor 14.00 uur stonden de eerste bezoekers al in de centrale hal voor meer informatie en om deel te nemen aan de diverse rondleidingen. Medewerkers lieten vervolgens de ver schillende afdelingen en voorzieningen zien, waarbij er veel aandacht werd besteed aan het beantwoorden van de meest uiteenlopende vragen. Toekomstige bewoners en hun familie waren met name geïnteresseerd in de appartementen en voorzieningen die binnen het zorgcentrum worden gebo den. Ook was er veel belangstelling voor de toekomstige ontwikkelingen. Positieve reacties waren te horen voor de wijze waarop binnen Woon- en Zorgcentrum Heiloo, de (toekomstige) bewoners worden betrokken bij het ontwikkelen van nieuwe plannen. Niet alleen waar het gaat om het ontwikke len van nieuwe zorgproducten, maar zeker ook waar het verbouw of nieuw bouw projecten betreft. Zowel de cliëntenraden als de Unie van Vrijwilligers (UW) waren aanwezig om de aantrekkelijke en misschien ook de minder aantrekkelijke kanten te belichten. Niet alleen senioren, ook jongeren en herintreders bezochten de open dag. Woon- en Zorgcentrum Heiloo blijkt een aantrekkelijke werkgever te zijn. Wellicht dat het ISO/HKZ kwaliteitsla bel dat de organisatie in 2001 mocht ontvangen hier een positieve bijdrage in heeft. Aardig is te vermelden dat de KEMA in de week voorafgaand, de organisatie ten aanzien van kwaliteit opnieuw heeft doorgelicht. De consta tering dat de organisatie volop in ont wikkeling is en er continu wordt gewerkt aan kwalitatieve verbeterin gen, was een mooie opsteker. ALKMAAR - De hedendaagse en 20ste eeuwse lustrum kunstbeurs Artiade vindt dit jaar voor de tiende keer plaats in de sfeervolle 15de eeuw- se Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar. Deze kunstbeurs is open op vrijdag 8 maart van 19.00 tot 22.00 uur en zater dag 9 en zondag 10 maart van 11.00 tot 17.30 uur. In vijf jaar tijd hebben duizenden kunstminnende vaste en nieuwe bezoe kers dit geliefde kunstfestijn - dat twee maal per jaar wordt gehouden - weten te vinden en waarderen. De Artiade geniet inmiddels van een grote popula riteit en bekendheid. Het doel van de Artiade is en blijft om een grote inte resse te kweken bij het brede publiek voor vooral de hedendaagse - maar ook 20ste eeuwse - nationale en internatio nale professionele beeldende kunst en de verkoop en het bezit hiervan te bevorderen. De bezoekers zullen een zeer breed en fascinerend scala unieke hedendaagse en 20ste eeuwse creaties kunnen bewonderen en kopen. Deze kunnen worden verdeeld in abstracte en figura tieve expressies alsmede in twee- en driedimensionale werken. Velen hier van volgens de hedendaagse realisme- trend. Deze kunstuitingen komen voor in de gepresenteerde en gevarieerde schilderijen in olie- en acrylverf, aqua rellen, gouaches, potlood-, houtskoolte keningen en grafiek. Beeldhouw-, hout snijwerken, bronzen, gevormde beel den. Glas, kristal, keramiek en sie raden. Zeefdrukken, etsen en vele andere interessante kunstobjecten. Ook kan een differentiatie worden gemaakt naar het materialengebruik door de kunstenaar te weten: de enkel voudige techniek en gemengde tech niek. Circa zestig (inter-)nationale beurs- deelnemers zullen op de beurs werken uit geheel Nederland, Europa (o.a. België, Italië, Letland en de Russische Federatie) maar ook zelfs uit diverse Afrikaanse landen exposeren en aan bieden van vele nationale en interna tionale beeldende kunstenaars. Van de exposerende kunstenaars zijn er zeven tien nieuwe deelnemers, die met hun werken ongetwijfeld eveneens de aan dacht van de bezoekers zullen trekken. Een aantal kunstenaars zal een boeien de kunsid^monstratie geven over hoe hun werk tot :tand kómt zoals: fresco techniek, zijde-schilderen, etsen, fijn schilderen, schilderen met acrylverf, portret-schilderen, ontstaan van een bronzen beeld. Met enthousiasme zul len zij de bezoeker vertellen over hun inspiratie en laten zien welke materia len zij gebruiken. Kunstgaleries kunsthandels Als zeer belangrijke spil in de promotie van de hedendaagse kunst exposeren en bieden de galeries vele werken te koop aan van - vaak bekende beelden de kunstenaars waar zij - soms reeds jaren - mee samenwerken. Met hun kennis van de kunst zijn zij gaarne bereid tot het geven van informatie, advies en documentatie. Stijl Er is gekozen voor een stijlvolle open presentatie zonder gebruikmaking van zogenaamde stand frieslijsten. Dit om iedereen tegelijk goed zicht te geven op en te kunnen laten genieten van het prachtige tongewelf, de schitterende orgels, w.o. het oudst spelende van Nederland, de tomble van Floris V en de architectuur van het kerkgebouw. De entree bedraagt per persoon (kaar ten 1 dag geldig) euro 7,50,65 plus, CJP en Vrienden van de Stichting Grote Kerk betalen euro 6,- (niet in combina tie met andere korting aanbiedingen), bezoekers tot 16 jaar (onder volwassen geleide) mogen gratis naar binnen. Iedere bezoeker ontvangt gratis een beursgids met beursplattegrond en lijst van deelnemers. Honden zijn niet toe gestaan. nummers. Al tijdens de eerste muziek- tonen haalden de toeschouwers opge lucht adem na het muzikale geweld van Lynx' voorganger Plank, die met hun combinatie van punk en metal welis waar hun pogoënde fanclub op de dansvloer kreeg, maar de rest van het publiek minder naar zijn hand wist te zetten. Eveneens vertegenwoordigd waren de muziekstromen rap en hip hop, zowel bij de heren van D'OPK als bij de De Redenaars in de vorm van Neder landstalige raps. Hoewel de tekst meestal onverstaanbaar was, rapten beide bands vol overgave over wat hen in het dagelijks leven bezighoudt. Dit alles onder begeleiding van vooraf opgenomen samples. De Redenaars brachten de fans in exta se, terwijl D'OPK zich onderscheidde door live de raps te voorzien van melo die. Yarn blonk uit in het combineren van verschillende muziekstijlen, waar mee ze een zeer dans- en springbare mix van ska, punk en rock ten gehore brachten. Elke band spreidde een geheel eigen geluid en uitstraling tentoon. Van metal naar punk tot rap en een combinatie van alle muziekstijlen: alles was verte genwoordigd, waardoor de jury, onder voorzitterschap van Joost Klaase (pro grammeur van de Buk), een ongetwij feld zware kluif heeft gehad aan het benoemen van de winnaar. De Big Buk Buk Band Battle heeft in de laatste jaren een reputatie opge bouwd als een mooie kans voor lokale en relatief onervaren bands om op te treden voor een live publiek. De bands, die vorig weekend tijdens de voorron des van dit evenement waren verkozen als kanshebbers voor de grote finale, gaven dan ook alles wat ze hadden met een soms aandoenlijk enthousiasme. De kans om ervaring op te zoen in de zaal van de Buk is in elk geval een eer ste opstap naar het grote succes... De band Plank tijdens de finale van de Big Buk Buk Band Battle (foto UKP) mt wm m m m •Noord-Hottand Noord HEILOO - Afgelopen week zijn er regelmatig controles uitgevoerd op de Stationsweg mbt de snelheidsbeper king van 30 km/uur en de voetgangers oversteekplaats op de kruising met de Breedelaan. Op donderdag 28 februari werd een autogordelcontrole gehouden op de Kennemerstraatweg, er werden twee bekeuringen uitgeschreven. Tussen dinsdag 26 en 28 februari is van uit een auto op de parkeerplaats bij de Kreek een autoradio weggenomen als mede nog een aantal goederen, de aut odeur werd eerst getracht te forceren en toen dit niet lukte is de ruit ingesla gen. In de nacht van woénsdag 27 op 28 februari is getracht in te breken in een geparkeerde auto op de Waard. Er ont stond hierbij veel schade aan het por tier maar de dader is niet in de auto geweest. Op donderdagavond 28 februari vond er op de Ewisweg een ongeval plaats. De veroorzaker bleek onder invloed van alcohol en werd aangehouden daarvoor. Van vrijdag 1 op zaterdag 2 maart werd veelvuldig gesurveilleerd rondom de uitgaanscentra waaronder Buk-Buk en het Stationscentrum. Daar waar nodig werd corrigerend opgetreden. Op verschillende plaatsen in Heiloo werd afgelopen week de spiegel van geparkeerde auto's afgetrapt, dit was op de Vrieswijk en op de Westerweg. Afgelopen week werd er vier keer aan gifte van de diefstal van fiets en het bij NS-station Heiloo gedaan. In de mees te gevallen ging het om een mooie (nieuwe) fiets die niet was vastgemaakt aan de fietsenstalling. Het advies van de politie mbt het voorkomen van fiets diefstallen vanuit de stalling van het NS-station is het volgende: stal je nieu we dure fiets niet bij het station, maar schaf hiervoor een oudere (minder aantrekkelijke) fiets aan, zet deze fiets ook deugdelijk vast aan de fietsenstal ling middels een degelijk extra slot. Zo maakt je het de fietsendief moeilijker en minder aantrekkelijk. In de vroege morgen van woensdag 27 februari werd er thv de Kenne merstraatweg 70 een afgesloten fiets gestolen. Afgelopen week zijn er boven het grondgebied van Heiloo verschillende milieuvluchten door de politie uitge voerd op zoek naar milieuovertredin gen, naar aanleiding hiervan zijn er ver schillende onderzoeken gaande. Op vrijdag 1 maart werd 's avonds vanaf het hockeyterrein van de Terriërs een niet afgesloten bromfiets gestolen. Op vrijdagmiddag werd vanuit de fiet senstalling bij de sporthal aan de Kerkakkers een rood/oranje kinder fiets gestolen die niet op slot stond. Op vrijdagmiddag 1 maart tussen 17.00 en 17.30 uur werden twee fietsen uit de 112 0900- 88 44 HEILOO - Afgelopen zaterdagavond werd in Velserbroek bij de judovereni ging Oyama de derde ronde van de West Friese Judo Competitie gehou den. De combinatie Dojo't Loo/- Balance van trainer Sebastiaan Gerber moest in zijn eerste wedstrijd aantre den tegen Philpoom uit Beverwijk. Martijn Dirkson moest het spits afbij ten en verloor helaas zijn partij, zijn broer Niels moest hierna en won zijn partij met ippon. Hierna wonnen ver volgens Pim Schuit, Ivan Sindhunta en Noman Kortwijk en Stefan Boerman hun partijen. Gerben van de Berg verl- oor helaas zijn partij, maar Matthijs van Vliët bracht met een schitterende worp weer tien punten binnen. Bernd Winkelbeiner kreeg de punten cadeau omdat hij geen tegenstander had, het mooiste punt van deze wed strijd kwam op naam van Niels Boerman in zijn partij boven de 90 kg. De eerste drie minuten van deze partij gebeurde er eigenlijk niks, maar ineens had Niels.een schitterende overname in petto voor zijn tegenstander en won zo met een ippon, de eindstand was 16-4 in Heiloos voordeel. De volgende tegenstander was Luki Goshi uit Amsterdam, de eerste partij werd door Martijn Dirkson zeer over tuigend gewonnen. Hierna wonnen ver volgens Niels Dirkson, Pim Schuit en Ivan Sindhunta hun partijen met vol punt. Noman Kortwijk moest tegen een meisje van Luki Goshi, het was geen gelijkwaardige tegenstander voor Noman. Na wat heen en weer getrek zette Noman een beenworp in en vlei de zijn tegenstander op de grond neer. De scheidsrechter en het publiek kon den het zeer waarderen dat hij zijn tegenstander niet van de mat had gegooid. Matthijs van Vliet begon zijn partij voortvarend, maar zijn tegenstan der was een taaie. Toch wist Matthijs de partij binnen te slepen en dat was maar goed ook, want de laatste vier partijen gingen verloren. De eindstand 12-8 bracht het team van coach Gerbers vas ter op de derde plaats. Op zondag werd in sporthal de Walvis het districtskampioenschap judo voor de jeugd gehouden. Voor Dojo 't Loo deden mee Ivan Sindhunata in het gewicht -55 kg en Paul Tol in het gewicht -66 kg. De eerste vier van iede re gewichtsklasse plaatsen zich voor het Nederlands kampioenschap dat op 16 maart wordt gehouden in Nieuwegein. Paul Tol won drie partijen met Ippon en kwam door dit resultaat in de finale. In de finale moest heeft hij het in na een zware strijd net niet kunnen redden en werd zodoende knap tweede. Ivan Sindhunata won drie partijen en verl oor er drie en werd met dit resultaat derde. Beiden zijn nu geplaatst voor het Nederlands kampioenschap over twee weken. steeg naast een woning aan het begin van de Stationsweg gestolen, beide fiet sen stonden niet op slot en een van de fietsen werd even later verderop terug gevonden. De andere fiets is nog steeds weg. Op de kruising van de Westerweg met de Stationsweg vond op zaterdagavond 2 maart een aanrijding plaats tussen een auto en eens stilstaande fietser. De schade bleef gelukkig materieel. In de nacht van zaterdag op zondag 2 en 3 maart is een fiets gestolen die geparkeerd stond bij een snackbar aan de Heerenweg. Het slot waarmee de fiets vaststond was doorgeknipt. In de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 maart is er ingebroken in een woning aan de Tulpencroftlaan. Sinds afgelopen zaterdag 2 maart vanaf 15.00 uur wordt er een blauwe Gazelle Primeur herenfiets vermist met hoog frame (hoog zadel) en terugtraprem de fiets is tussen winkelcentrum 't Loo en de Cruijscamplaan in Heiloo ergens door de bestuurder op slot gezet maar deze bestuurder weet achteraf niet meer waar dit precies is geweest (bestuurder had epileptische aanval gehad en herinnerde zich niets meer). Een zoekactie naar deze fiets leverde tot nu toe niets op, voor tips kunt u de politie Heiloo bellen. Op zondagavond 3 maart vond er een aanrijding plaats op de rotonde van de Kennemerstraatweg en de Venne- watersweg met materiële schade. Gevonden voorwerpen: Yale-sleutel, mobiele telefoon, bril met geslepen glas in zwart hoesje, dunne gouden ketting (Radboudschool), blau we stoffen handschoen. Het tel. van Politie Heiloo is 0900-8844. HEILOO - Vorige week dinsdagnacht omstreeks 02.50 uur veroorzaakte een 24-jarige bestuurder van een personen auto uit Amsterdam een aanrijding op de Rijksweg A9. De man reed naar eigen zeggen met een snelheid van ongeveer 160 km/u over genoemde weg en wilde onder het rijden een cd-tje pakken. Toen hij weer voor zich keek zag hij op zeer korte afstand voor hem een andere auto. Om een aanrijding te voorkomen stuurde hij sterk naar links, verloor de macht over het stuur en bot ste tegen de linker vangrail en vervol gens tegen de rechter vangrail. Hierna botste hij tegen de voorganger die hij had willen ontwijken. Bij controle bleek dat de Amsterdammer alcohol had gebruikt. Hij blies 235 ug/1., terwijl 220 ug/1. de maximum toegestane hoe veelheid is. Bij de aanrijding raakte nie mand gewond. De materiele schade was groot. (Stortemelk\ schilderij van Geert Jan van Meurs. HEILOO - Galerie Helianth, nieuw lid van de Ondernemingsvereniging Hei loo, exposeert van 7 maart tot 7 april in de gangen van het Golden Tulip Restaurant aan de Kennemerstraatweg 425 in Heiloo. In het kader van 'Kunst verhoogt werksfeer' zijn werken te bezichtigen van zeeschilder Geert Jan van Meus, de Franse schilder Daniel Couet, de Spaanse schilder Joan Miró en Herman Brood. De jaarvergadering, aanvang 20.00 uur van 7 maart is tevens de opening van deze expositie. Geert Jan van Meurs (1926) had zijn opleiding aan de Koninklijke Academie te Den Haag en Academie Julien te Parijs. Hij is lid geweest van de Groningse Schilderskring De Ploeg en was bestuurslid van de Nederlandse vereniging van Zeeschilders en KCB te Bergen. Zijn tuin is een duin. Vanuit zijn woonkamer in Egmond aan Zee, kijkt hij uit op de eeuwige bewegende Noordzee. De golven legt hij ook vast in marmer, diabaas of albast. Daniel Couet (1952) stamt uit een oud kunstenaarsgezin in Frankrijk. In Nederland was en is het niet ongewoon dat een schilder in Frankrijk gaat stu deren als onderdeel van een studie of vervolmaking daarvan. Bij Couet is het precies omgekeerd. Hij doorliep de Ecole Boulle te Parijs en de Ecole Nationale Supérieure des Arts Appliqués. Daarna lokten de verten. De thema's die hij presenteert worden opzettelijk uitgedrukt in vaak half abs tracte vormen of wel vermenging van ritmische lijnen. Joan Miró (1893-1983). Spaans schilder en graficus. Werd op 14-jarige leeftijd al toegelaten op de kunstacademie van Barcelona. Hij werd beïnvloed door het kubisme (Pablo Picasso) en surrealis me. Zijn koloristisch talent en gevoel voor vorm werd spoedig herkend en gewaardeerd. Rond 1924 maakte Miró zich los van het figuratieve en schiep zijn eigen wereld van zwevende fanta siebeeldtekens van de meest verschil lende vorm. Herman Brood (1946-2001). De grote belangstelling voor zijn werk beteken de voor Brood een enorme stimulans. Wisselwerking met het publiek was een aanmoediging en bron van inspiratie tegelijk. Brood werkte vol overgave en stortte zich met penselen, verf en spuit bussen steeds opnieuw in een halluci nerend avontuur. Kijk en verlies u in de kleurige tafere len van de levenden, Couet, en van Meurs en de niet meer levenden Brood en Miró, tot 7 april tijdens kantooruren en in de avonden. Inlichtingen: Fridoline J.M. Neefjes, tel. 072-5331058. HEILOO - Vanwege de krokusvakan tie werd in de 18de ronde van de inter ne schaakcompetitie een beperkt pro gramma gespeeld. Koploper Jongkind trof voor de tweede keer dit seizoen zijn directe achtervolger Folkertsma. Direct na de opening zag de partij er interessant uit. Jongkind liet het initia tief over aan zijn tegenstander, die het spel mocht maken, maar op een gege ven moment geconfronteerd werd met de keuze de stelling met veel risico open te breken, of voor remise te teke nen. Het laatste gebeurde en dat zal ongetwijfeld wel een juiste taxatie geweest zijn. Langereis, nummer 3 op de ranglijst deed goede zaken met winst op Manni, die zich al gauw in de opening verslikte en de misstap niet meer recht kon trek ken. Het was ook de verdienste van Langereis om met sterke zetten Manni geen gelegenheid kon geven om nog wat tegenspel te ontwikkelen. Kracht maakte het Woudstra al snel lastig. De stukken van Woudstra ston den wat passief toen Kracht inmiddels fraaie velden in handen had met een lenig paard in de hoofdrol. Op de 19de zet had Kracht de partij al kunnen beslissen, maar de combinatie was op dat moment moeilijk te berekenen. De winst kwam een paar zetten later toen Woudstra een blunder maakte in een overigens niet meer te houden verdedi- Maas contra Hassing zijn dikwijls par tijen van theoretische aard. Hassing wilde perse eens anders tegenzetten, maar kon daarmee niet voorkomen dat na een zet of 12 een spelpatroon tevoorschijn kwam dat bij eerder ont moetingen tussen hen ook stand was gekomen. Maas had in die fase mis schien een klein voordeel, maar moest later, zo rond de 20ste zet, opletten dat zijn tegenstander niet al te veel zijn gang kon gaan. Dat hoefde een paar minuten later niet meer toen besloten werd tot remise. Kraayenbrink tenslotte, vol zelfver trouwen door een serie van drie over winningen was misschien nog te veel in de wolken door zijn knappe prestaties voordat hij aan zijn partij tegen Bik begon. Die partij was heel merkwaar dig en had meer weg van een puzzel, of schaken voor vier, doolhofschaak, of een combinatie daarvan. Kraayenbrink moet hiervan tureluur zijn geworden, toen hij op een gegeven moment de strijd staakte, Bik feliciteerde en ver zuchtend sprak van een knotsgekke partij. De uitslagen: Jongkind - Folkertsma remise, Langereis - Manni 1-0, Maas - Hassing remise, Kracht - Woudstra 1-0, Munk - v.d. Werff 0-1, De Jong - Sauer remise, Tuinstra - Horninge 1-0, Koenders - Miedema 1-0, Bik - Kraayenbrink 1-0. HEILOO - De zaalvoetballers van HZV de Witburger kwamen in de wed strijd tegen Dam '93 goed uit de start blokken, maar het houtwerk voorkwam de openingstreffer. Aan de andere kant was het Marcel Glerc die wel de 0-1 op het scorebord bracht, alvorens Jan Schoorl (tweemaal) en Ralf Mulder er na 18 minuten 3-1 van maakten. Voor de wissel wisten beide ploegen nog één keer te scoren: 4-2. Na de veldruil liep HZV de Witburger weg van de Zaandammers door doel punten van René Tromp en invaller Mark van Twuyver. Tien minïiten voor tijd profiteerde Dam van een twee- minutenstraf aan de kant van HZV: 6-3. Toen even later Ralf Mulder zijn derde treffer liet aantekenen en Niels Haring met een kopbal de marge op vijf bracht was de strijd gestreden. Door concentratiegebrek konden de gasten in de eindfase van de wedstrijd nog tot 8-6 terugkomen, maar de zege voor de Heilooër formatie kwam niet meer in gevaar. Al met al een verdiende overwinning voor HZV, dat op 15 maart om 20.50 uur een thuiswedstrijd speelt tegen het Helderse ODI/Megategel. HEILOO - De Hèilooër bridgeclub heeft op 26 februari als volgt gespeeld: A-lijn: Brokx - Verhoef 56.70, Manshanden - Pin 55.00, B-lijn: Oosterwijk - Warmenhoven 60.40, fam. Olgers 57.80. Donderdag 28 februari: A-lijn: de Bruyckere - Stark 63.00, Kat - Uijl 57.30. B-lijn: Koot - Hendrikse 65.10, fam. Hutten 56.80. C-lijn: Evers - Knoop 58.90, Spruit - Nieuweboer 54.70. D-lijn: fam. de Jong 59.70, fam. Kuijper 59.00. HEILOO - De damesbridgeclub Sans Atout heeft op 27 februari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Vecht - Krouwer 66,25,2. Hommes - v.d. Linden 61,25. B- lijn: 1. Visscher - Twuijver 58,33, 2. Rootjes - Roozen 54,17, Bolweg - v. Toornburg 54,17. C-lijn: 1. Groen - Boots 65,10,2. Kemper - Roozen 54,69. D-lijn: 1. v. Dijk - Krul 63,02,2. Mosch - Tuinstra 61,98. HEILOO - De bridgeclub Sans Atout heeft maandag 4 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Dolmans - Schouten 59,6, 2. fam. Mak 55. B-lijn: Kuiper - Zijp 67,1, 2. Bruyckere - de Waal 57,1, R. de Wildt - Boelhouwer 58,8. C-lijn: Bolweg - Bijl 61,3, 2/3 Daudeij - Beerepoot, D-lijn: Boersen 62,1, 2. Kat - Smit 57,5. E-lijn: Grootjen - Lute 59,6, 2. Adema - Blank 54,2. F-lijn: de Vries - G. de Vries 62,5, Blitzblum - Molenaar 54,2. HEILOO - In zwembad 't Vennewater is op 2 maart afgezwommen voor het A, B en C-diploma. Voor het A-diplo ma slaagden: Karen Hageman, Alex Donkerbroek, Bianca Kareis, Michiel v.d. Berg, Erwin Kramers, Sophie de Ruiter, Joost Kamper, Jelmer Alphenaar, Nina Hoetjes, Ruben Spaltman, Chris Noordman, Paulien Brandsen, Noortje Laan, Stijn Mulder, Nina Metz, Jelte v. Dokkum, Bo Verhagen, Lucy Ooms, Loo Nguyen, Jan Paul Kreukniet, Lorenzo v.d. Poll, Koen Bolhuis, Sana en Mohammed Omer, Benjemin Eugster, Dave Bult, Nina Twisk, Alexander Hudson, Bart Belleman, Douwe Tjeertjes, Iris Verschuur, Jelle Kleinhuis, Fenna Melgers, Esther de Leeuw, Don de Visser, Jentl Dur, Thijs Ory, Bob Swart, Marijn Tamis, Jasper Veger en Ben Reus. B-diploma: Bas de Vries, Sander de Ruiter, Jeffrey Klerk, Noortje v. Gijssel, Nina Molenaar, Rosemarie Romeyn, Mark v.d. Berg, Nathalie Overpelt, Cas Berkmans, Mylène Schuurmans, Roy Spaander, Britt Sprenkeling, David Meyer, Jak Schoonhoven, Remco Langedijk, Karlijn Levering, Arnoud Meines, Joris Severijnse,Lisanne Veter, Deveny Stam, Jelmer Tuyn, Martijn Beun, Wesley Stam, Tom Gudde en Bas Ruis. C-diploma: Charlotte Barnhoorn, Esmée Röseler, Sander v.d. Berg, Lotte Hageman, Sharona en Alessio Bart, Charlotte Maas, Merel de Koning, Fenna v. Strien, Marnix v. Balgooi, Anna de Groot en Wouter Tuinstra. HEILOO - De cursus keramiek voor beginners en gevorderden van André Vaerewijck biedt u de mogelijkheid om onder professionele begeleiding kennis te maken met diverse klei-technieken zoals het opbouwen van vaas met behulp van klei. Het leren draaien op de draaischijf behoort eveneens tot de mogelijkheden. De werkstukken wor den voorzien met decoraties van onder andere kleislibs, majolika's en glazuren. De basiscursus bestaat uit tien lessen. Het cursusgeld is inclusief materialen. De lessen vinden plaats op donderdag middag van 13.00 tot 15.00 uur en don derdag van 20.15 tot 22.15. De cursus start op donderdag 28 maart. Voor ver dere informatie kunt u bellen met André Vaerewijck, tel. ,072-5333706.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8