Gemeenteraadsverkiezingen 2002 Heiloo gaat voortaan duaal ■Bi erk In uitvoering rS L Van zondag 24 maart 01.00 uur tot 08.00 uur wordt het verkeer vanuit Alkmaar en limmen en Heüoo-oost, met bestemming Heüoo-west en Ter inzage vrijsteilmgsprocedure. Bovengenoemd bouw sweg. Lokaal verkeer en hulpdiensten kunnen Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heerj.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer 072-535 67 47 Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voren orengen Dij het college van en wethou-ders van Heiloc, Postbus 1,1850 AA Verleende bouwvergurmingen en geaccepteerde meldingen bouw* voornemen - Haesackerlaan 47 - vergroten woning en Laannanstraat 4 - vergroten woning Laarmanstraat 6 - vergroten woning Rechte Hondsbosschelaan 41 - oprichten berging Heerenweg 10 - vergroten woning Molenweg 5 - vergroten woning (erker) Groenelaan 25 - plaatsen berging Vredenoord 8 - vergroten woning (kap) Ewisweg 48 - vergroten woning Laan Hindeloos 21 - plaatsen dakkapel Wet voorkeursrecht gemeenten, Boekelermeer-Zuid 3 p te worden aan de Raad van de gemeente Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Indien belangheb- opnemen met mevrouw M. de Jager of mevrouw J.G. Francke van de afdeling VROM, telefoon nummer (072-) 535 67 50 of 535 67 45. Iter Inzage legging proces verbaal voor i de op 6 maart 2002 gehouden verkiezing van de leden van de raad van Heiloo maakt bekend, dat het proces verbaal van de zitting van het cen traal stembureau, waarin de uitkomst van de op die datum gehouden stemming is vastgesteld, Burgerzaken. De openingstijden van Burger zaken zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Verleende coUectevergunningen Mailen naar de gemeente OveroegafsMtmgen door werk zaamheden aan het spoor ,met ca Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.R.P. Glas van Strukton Raihnfta, telefoonnummer 020 - 462 70 00 Verplanten bomen Stationsomgeving »1- Nationale Boomfeestdag woensdag 20 maart 2002 N S I H::- if; i Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen verleend en meldingen positief bevonden. ::.v :y;. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende teke ningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus i1850 AA Heiloo. indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt n inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg), dat de gemeenteraad van Heiloo op 4 februari 2002 heeft besloten de termijn waarin voor de vol gende percelen de aanwijzing als gronden waarop de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn, met ten hoogste een jaar te verlengen vanaf de dagtekening van het besluit d.d. 4 februari 2002: Dit op grond van artikel 2, lid 4 van de Wvg. Gebied "Boekelermeer-Zuid 3'; Kadastrale Gemeente Heiloo sectie C nummers: 326, 379, 429,430,493,494, 547, 548,564, 565, 566, 568,569,571,572, 575, 576,577,578. De Wvg verplicht eigenaren van gronden, binnen een gebied waarvoor de aanwijzing geldt, bij verkoop hun percelen eerst aan de gemeente aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de totstandko ming van een ontwerpbestemmingsplan en geldt voor de duur van ten hoogste een jaar vanaf de dagtekening van het raadsbesluit d.d. 4 februari 2002. Het raadsbesluit treedt in werking één dag na de tot en met vrijdag van 8.00-1230 uur en maan dagavond van 18.00-20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, telefoonnummer {072 -) 535 67 50. De stukken kunnen ook VgjEL Indienen van bezwaar Meer informatie Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 10 tot en met 16 maart as. - Simavi voor de periode van 17 tot en met 23 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vanaf 1 maart a.s. heeft de gemeente Heiloo een nieuw officieel e-mailadres: info@heiloo.nl Dit nieuwe adres gaat functioneren als alternatief naast de gewone postbus. Ook krijgen alle mede werkers van de gemeente die nu beschikken over interne e-mail dan ook externe e-mail. Belangrijk voordeel: de bereikbaarheid van de gemeente voor u als burger wordt verder uitge breid. E-mail is in de meeste organisaties een niet meer weg te denken communicatiemiddel. Het ver vangt de bestaande schriftelijke en telefonische communicatiemiddelen niet, maar is vooral een uitbreiding van de mogelijkheden. Brieven naar de gemeente zullen in de toekomst steeds vaker naar info@heiloo.nl gestuurd worden. Afhandeling e-mailverkeer Wat gebeurt er bij de gemeente met deze inge komen post? Brieven die per e-mail gestuurd zijn, worden net zo behandeld als post die via de PTT en het WNK binnenkomt Bij de afdeling Post, Archief en Documentatie wordt de e-mail ingeboekt zoals een "gewone* brief. Vervolgens gaat het schrijven naar de betreffende afdehng voor verdere afhandeling. Evenals bij 'gewone* brieven is het uitgangspunt dat u zo snel moge lijk op uw e-mail een reactie krijgt Uiteraard probeert de gemeente uw brief zo snel mogelijk te beantwoorden, maar in sommige gevallen Meer informatie u meer over en Documentatie, telefoonnummer (072 -) 535 66 67. Of u mailt uw vraag naar mfo@heiloo.nl. '.V: 7,.7: Vogeiwet bevat regels om vogelsoorten die in van mons tamme de jachttijd, worden gejaagd. Dit betekent, dat leven, of vogels die ons land tijdens de trek aan doen zijn beschermd. Ook vogels die niet in Nederland voorkomen, maar wel in andere Euro pese landen, zijn beschermd. In grote lijnen betekent het dat het verboden is om nesten van beschermde vogels te verstoren, te vernielen of te beschadigen. Ook is het verboden om nesten van beschermde vogels onder zich te hebben, te vervoeren, binnen of buiten het grondgebied van Nederland te brengen of deze te verhandelen. Wat betekent dit nu voor Heiloo? De Vogeiwet heeft gevolgen voor de snoei- en rooiwerkzaamheden in ons dorp. Immers, snoei en/of rooiwerkzaamheden kunnen nesten ver storen. in de Vogeiwet staat niet duidelijk mag worden. Daarom heeft de gemeente contact opgenomen met het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Het Ministerie heeft aangegeven dat heesters en beplanting het gehele jaar door mogen worden gerooid als er goed en adequaat gecontroleerd is of er nesten in de heesters of bomen aanwezig zijn. Zijn er geen nesten aanwezig of in de maak, dan mag er gezaagd worden. Volgens de RkhtHjnen Vogel manier om het verstoren van nesten te voor komen het niet verrichten van werkzaamheden in de broedtijd. Deze broedtijd loopt globaal van 15 maart tot 15 juli, afhankelijk van soort en situatie. De gemeente Heiloo houdt met de plan ning van werkzaamheden dan ook zoveel mogelijk rekening met de broedperiode. Zijn noodgedwongen werkzaamheden niet uit te stellen, dan vinden deze alleen plaats als er geen nesten (in de maak) in de betreffende heesters bomen aanwezig zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer K. Hartiand van de afde ling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 5356811. Strukton Railinfta Randstad gaat werkzaam heden uitvoeren aan het spoor Alkmaar-Uitgeest. Als gevolg van deze werk zaamheden worden enkele spoorwegovergangen tijdelijk afgesloten. Over de afsluiting en de verkeersmaatregelen die daarvoor nodig zijn, heeft overleg plaats gevonden met de gemeente. In de maand maart is de spooroverweg Kerke- laan van zondag 24 maart 01.00 uur tot zondag 24 maart 15.00 uur afgesloten. De overweg Zeeweg is zondag 24 maart afgesloten van 0230 uur tot zondag 24 maart 08.00 uur. De spooroverweg Schuine Hondsbosschelaan is afgesloten van zondag 24 maart 08.00 uur tot zondag 24 maait 13.00 uur en maandag 3 maart van 00.30 uur tot maandag 25 maart 06.00 uur. De overweg Stationsweg is afgesloten voor ver keer van zondag 24 maart 02.00 uur tot zondag 24 maart 15.00 uur. en Schuine Hondsbosschelaan. Verkeer vanuit Heüoo-west en Egmond, met bestemming Heiloo-oost, Alkmaar en Ummen, wordt omge leid via de overweg Vennewatersweg. Lokaal Van zondag 24 maart 08.00 uur tot 15.00 uur en Egmond, omgeleid via overweg Zeeweg. Lokaal en van Komend jaar vindt een aantal bouwactiviteiten in de Stationsomgeving plaatszoals de bouw van het complex De Egelantier waar de nieuwe bibliotheek een onderkomen krijgt. De gemeente heeft een inventarisatie gemaakt van de aanwe zige bomen. Bij deze inventarisatie is gekeken naar de boomsoort en kwaliteit van de bomen. Doel van deze inventarisatie is om te bekijken hoe we een maximaal aantal bomen kunnen behouden. Om te voorkomen dat bomen worden beschadigd door de bouwactiviteiten is besloten om een aantal bomen te verplanten en tijdelijk op de gemeentelijke kwekerij te plaatsen. In eerste instantie zullen op 18 maart a.s. de vol gende bomen worden verplant: twee linden langs de Zeeweg, acht linden nabij de fietsenstal ling NS-station, één plataan op de hoek Stationsweg/Stationsplein en één kastanje aan de Stationsweg. Daarnaast zullen drie hnden nabij de fietsenstalling worden gekapt, omdat deze bomen van dusdanige slechte kwaliteit zijn dat verplanten niet zinvol is. Zodra de herinrich ting van de Stationsomgeving gereed is, zal worden bekeken of de bomen weer een plaats kunnen krijgen in de Stationsomgeving of dat ze elders in de gemeente worden geplant. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 Woensdag 20 maart 2002 vindt alweer de 45e Nationale Boomfeestdag plaats. Het thema voor de Boomfeestdag is dit jaar 'Bomen kleuren je wereld'. Ook de gemeente Heiloo doet hier aan mee: de afdeling Beheer Openbare Ruimte orga niseert in samenwerking met de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie op één locatie een Boomfeestdag in Heiloo. Dit jaar planten leerlingen van groep 5 van C.8.S. De Duif met 29 leerlingen tussen 1030 uur en 12.00 uur bomen In de wijk Zuid-West nabij Het Zevenhuizen/Malevoort. De leerlingen planten onder begeleiding van een leerkracht en groen- medewerkers van de afdeling Beheer openbare Ruimte van de gemeente Essen bomen die de naam Fraxinus excelsior 'Westhofs Glorie' dragen. Deze bomen vervangen de bestaande iepen. De leerlingen ontvangen na afloop een kleine attentie van de Werkgroep Natuur- en Milieu educatie. Ter gelegenheid van het veertig jaar bestaan van de KMFT ook wel bekend als Groei en Bloei in Heiloo, schenkt het gemeentebestuur van Heiloo de KMFT één boom. Bij de boom wordt door de KMFT een bordje ter herinnering HEÏLOO - Heiloo 2000 is in de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag als grote winnaar uit de bus gekomen. Dit feit werd zaterdag ochtend gevierd met het aansnijden van een smakelijke taart voorafgaand aan de eerste vergadering van deze par tij. In de vergadering waren de belang rijkste onderwerpen de beslissing over met welke partijen Heiloo 2000 het liefst het nieuwe college wil vormen hoe Heiloo 2000 l^ar plannen concreet kan gaan realiseren. Natuurlijk werd ook de mooie, maar verrassende over winning nog eens besproken, waarbij enkele partijleden voor hun inzet wer den bedankt met een fles wijn. De taart van Heiloo 2000. Uitslagen De uitslagen van de verkiezingen wer den vanaf 22.00 uur door burgemeester Den Boon in het gemeentehuis bekend gemaakt. Helemaal zuiver waren deze niet, aangezien er een technisch pro bleem was met de computer, maar des alniettemin was de uitslag duidelijk: 1. Heiloo 2000 (2971 stemmen- 4 zetels), 2. VVD (2857 stemmen- 4 zetels), 3. CDA (2120 stemmen- 3 zetels),4. PvdA (1591 stemmen- 2 zetels), 5. GroenLinks (1099 stemmen- 1 zetel),6. NCPN (534 stemmen) en 7. Leefbaar Heiloo (462 stemmen). De 5 restzetels werden vervolgens verdeeld over Heiloo 2000, CDA, PvdA, GroenLinks en NCPN, waardoor ook de communis tische partij van Willem Gomes een zetel in de raad bemachtigde. - Onder de stembureaus had de PCC Vestiging Heiloo de hoogste opkomst met 72,78% van de kiezers. Op de tweede plaats Bejaardenhuis De Loet met 72,2% en op de derde plaats De Springschans met 72,1%. De twijfel achtige eer van minst populaire stem bureau kreeg basisschool Hofdijk met een opkomst van slechts 64%. - Bij de stembureaus werd voorname lijk gestemd op Heiloo 2000 en VVD, met uitzondering van de stemlokalen bij de Bowling en Zorgcentrum Overkerck; daar brachten de meeste mensen hun stem uit op de CDA. Heiloo online Veel Heilooërs hebben, voordat zij hun stem uitbrachten, gekeken op de websi te van Heiloo: www.heiloo-online.nh om de programma's van de politieke partijen nog eens door te nemen. De dag van de gemeenteraadsverkiezingen was dan ook de drukst bezochte dag van deze website van het afgelopen jaar. In totaal waren er 237 bezoekers op 6 maart die totaal 316 maal Heiloo-Online bezochten. Gemiddeld was dat het afgelopen jaar ongeveer 60 bezoekers per dag die 70 maal Heiloo- Online bezochten. Er werden maar liefst 521 sites aangeklikt (normaal iets minder dan 200). Daarvan was 231 (44%, normaal minder dan 5%) een site van een politieke partij. Meest bezocht waren de sites v van Leefbaar Heiloo en de VVD. Ook D66 scoorde Iedereen wacht in spanning de int sla gen af... Feiten en opmerkelijke zaken - De meeste stemmen gingen naar: 1. Felix Gimbrère (VVD: 1693 x), 2. John Daas (Heiloo 2000 1434 x) en 3. George Borst (CDA: 1364). De meeste voorkeursstemmen gingen, behalve naar de lijsttrekkers van alle partijen, naar A. ten Hoope en Aris de Wit van Heiloo 2000 en R. Bos van PvdA. Ten Hoope, die een lange geschiedenis als raadslid en wethouder heeft keert terug in de raad van Heiloo. Net als zijn frac tiegenoot Aris de Wit vergaarde hij vol doende voorkeursstemmen om zitting te kunnen nemen in de gemeenteraad. Beide heren maken gebruik van dit voorrecht, terwijl PvdA'er R. Bos, die ook voldoende voorkeurstemmen kreeg, heeft besloten hier geen gebruik van te maken. ...terwijl de familie van Kiel de bui al ziet hangen. goed terwijl ze niet aan de verkiezingen deelnamen. Heiloo 2000 is de enige politieke partij zonder website, de NCPN heeft alleen een landelijke web site. Op basis van de statistieken zou je bijna kunnen concluderen dat het heb ben van een website dus geen garantie is voor succes, eerder andersom. Benoeming leden van de gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat de volgende perso nen benoemd zijn verklaard tot lid van de gemeenteraad. Dit ingevolge artikel W7 van de Kieswet. Beens- Woudenberg, E (Eliy), Borst, G.C.G. (George)', Bos, G. (Geert), Calf, F.J.E. (Frits), Coenders, C.J.H. (Carla), van Dril, A.W.N. (Ton), Daas, J.G. (John), Gimbrere, J.J.F. (Felix), Gomes, W.A (Willem), ten Hoope, A.J.M. (Tom), Kemper, A.A.M., (Lonneke), Oosters-van der Poel. M.E. (Marlies), Ouderkerken, J. (Jacob), Opdam, M.R. (Rob), Peperkamp, H.W.J. (Hil). Ris, G. (Gré), van Splunteren, R.P (René), de Wit, A. (Aris), Worm-de Moei, A.M. (Anne- Marie) Nieuwe college Vanavond wordt in een besloten verga dering beslist met welke partijen Heiloo 2000 het nieuwe college van de gemeente Heiloo gaat vormen. Donderdag wordt de nieuwe raad ver volgens officieel geïnstalleerd. HEILOO - Direct na de verkiezingen op 6 maart zijn op 7 maart de verhou dingen in het gemeentelijk bestuur ver anderd. De raad richt zich nu sterker op de burgers, kan meer aandacht besteden aan de controle van het colle ge en stelt heldere kaders vast, waaron der de begroting, beleidsnota en het volkshuisvestingsplan, waarbinnen het college en ambtenaren kunnen werken. De taakverdeling is, door de komst van het dualistisch stelsel, tussen raadsle den, wethouders, burgemeester en ambtenaren opnieuw vastgelegd. Belangrijkste veranderingen De belangrijkste veranderingen die de komst van het dualisme met zich mee brengt zijn: de taakverdeling tussen de raad en het college, wethouders zijn niet langer ook raadslid, de raadscom missies hoeven geen advies meer te geven aan het college en de rol van de gemeentesecretaris is uitgespeeld tij dens raadsvergaderingen. Zo hebben de raad en het college elk hun eigen taken en verantwoordelijkheden. De raad bepaalt in hoofdlijnen het beleid en neemt de belangrijkste beslissingen, zoals bijvoorbeeld de vaststelling van een bestemmingsplan. Het college vormt het dagelijks bestuur en voert alle besluiten van de raad uit. Het ver lenen van vergunningen en het benoe men van ambtenaren valt onder andere onder verantwoording van het college. De raad zal zich hier niet langer mee bezig houden. In de raad worden de politiek relevante zaken van de gemeente besloten en besproken. Uitleg veranderingen - Wethouders zijn niet langer raadslid. Hij/zij stemt niet langer meer over zijn/haar voorstellen en hoeft niet lan ger zijn/haar eigen besluiten te contro leren als raadslid. Een wethouder komt voortaan alleen op uitnodiging van de raad in de raadsvergadering een toe lichting geven De wethouder hoeft niet per se lid te zijn van een politieke par tij en mag - onder bepaalde voorwaar den - zelfs van buiten de gemeente komen. - De raadscommissies adviseren niet aan het college, maar zijn het verleng stuk van de raad. Zowel de raadscom missies als de raad bepalen hun eigen agenda. De gemeente Heiloo gaat van vier naar drie raadscommissies, te weten Bestuurlijke Zaken. Maatschappelijke Zaken en Openbare Ruimte, waaronder het oude Grondgebied Zaken I en II vallen. Een raadslid van de raadscommissie ver vangt de portefeuillehouder als voor zitter. - De raad beschikt voortaan over een raadsgriffier die daarmee de gemeente secretaris vervangt. De agenda van de commissie wordt opgesteld door de raad en deze griffier. De gemeentese cretaris kan zich hierdoor volledig rich ten op het college en de organisatie. De gemeenteraad van Heiloo heeft er voor gekozen om de griffier ook als secreta ris van de raadscommissie te laten fun geren. Nieuw college De gemeenteraad van Heiloo heeft richtlijnen voor col loge vorming opge steld. Daarin staat ::at er binnen een maand na de verkiezingep een nieuw college aangesteld moet zijn. Tot die tijd blijft het huidige college aan. Spreekrecht burgers Overigens blijft het spreekrecht voor burgers tijdens commissievergaderin gen gehandhaafd. Vragen of opmerkin gen mogen niet alleen ten aanzien van agendapunten worden gesteld, maar mogen, mits van tevoren aangekon digd, ook over andere zaken gaan. Nieuw is ook de mogelijkheid voor inwoners van Heiloo om over een agendapunt van de raadsvergadering aan het begin van die vergadering het woord te voeren. Tijdens het raadsvra- genuurtje krijgen raadsleden de kans om vragen te stellen aan de leden van het college. De burgemeester zit dit 'uurtje' voor. Rond 8 april zullen de nieuwe wethou ders worden benoemd tijdens een raads vergadering.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6