Maureen Groefsema en Robin Schaper kampioen Noordhollands Jeugdorkest bestaat 40 jaar Double Stars timmert opnieuw aan de weg ft •is&fi.É, Sn» I *1* R 1 rial» UITKIJKPOST - 20 MAART 2002 - PAGINA 10 Dojo 't Loo Bridgeclub Sans Atout Activiteiten NVVH Creatieve expositie en paasmarkt in het Trefpunt Damesbridgeclub Sans Atout Navigatieapparatuur gestolen Foresters op titelkoers Open dartkampioen schappen van Heiloo Aanmeldingen Tennisvereniging HSV Damclub De Broeikas HEILOO BERICHTEN SV Oppositie Scholen volleybaltoernooi geslaagd Het Boscrossers seizoen gaat weer van start Florian van der Wiel derde op NK judo Heilooër Bridgeclub Dojo 't Loo succesvol tijdens voorjaarstoernooi Maureen Groefsema; een trotse kampioene! BEVERWIJK - Zondag reisden tien judoka's van Randers de Geus af naar Beverwijk. Deze B pupillen zaten vori ge week zondag bij de beste vier judo ka's van het Rayon Noord-Holland- Noord. De judo Bond Nederland organiseerde voor Beverwijk de districtskampioen schappen voor B pupillen, 10/11-jarige judoka's. Maureen Groefsema twee jaar geleden nog kampioen bij de Noord-Hollandse kampioenschappen A pupillen, en Robin Schaper waren voor iedereen in Noord-Holland te sterk. Robbert Hol verslikte zich de laatste partij. Hij won uiteindelijk het brons. Maureen Groefsema (t/m 37 kg) won haar eerste twee partijen met ippon maar de derde partij stond zij tegen over een bekende van haar. Tijdens het laatste toernooi kreeg zij een vol punt tegen. Dit overkwam haar zondag wederom. In de herkansing vocht zij zich voor treffelijk terug. In de halve finale liet zij zo'n mooie tiltechniek zien dat ieder een van de tribune opveerde om te applaudisseren. Zelfs in de finale stak het talent uit Heiloo in een bloedvorm. De judoka waar ze eerder het toernooi nog van verloor kreeg nu een tegenslag te ver werken. Maureen scoorde al vroeg in de wedstrijd een yugo en nam na 1 minuut een aanval over en scoorde hiermee ippon. De rollen waren dus omgedraaid. Robin Schaper werd zondag ongesla gen kampioen. Eerst moest hij deze week nog erg goed zijn gewicht contro leren. Hij zat nl. op het randje maar bij de weging werd hij goed bevonden. Hij draaide in de klasse -34 kilogram voor het eerst op de districtskampioen schappen. De eerste partij werd goed op de grond afgemaakt met een kantel en een houdgreep. De tweede partij nam hij heel gemakkelijk een aanval van zijn tegenstander over met een heupworp. Na nog een overwinning stond hij in de halve finale weer bijzon der sterk te judoën. Uiteindelijk won hij met een werkelijk schitterende uchi mata (heupworp) waarna hij een gat in de lucht sprong. De finale besliste hij al binnen 20 seconden door met zijn specialiteit, een tiltechniek, flitsend snel te scoren. Ook hij werd hierdoor gehuldigd tot kam pioen. Robbert Hol was op de goede weg en had absoluut kansen om kampioen te worden. Helaas kreeg hij in de halve finale een koka tegen die hij niet meer kon weg werken. Daarom won hij na drie goede winstpartijen het brons in de klasse -31 kilogram. HEILOO - Op zaterdag 16 maart werd in Nieuwegein het NK judo gehouden voor jongens en meisjes van 12 tot en met 14 jaar. Voor Dojo 't Loo deden er twee deelnemers mee: Ivan Sindhunata in de klasse tot -55 en Paul Tol in de klasse tot -66 kg. De beide jongens had den zich twee weken geleden geplaatst tijdens het Districtskampioenschap. Voor beide judoka's was dit het eerste NK en dat maakte het nog spannender. Ivan zat in een poule met 28 deelne mers. Hij moest de eerste wedstrijd aantreden tegen de uit Zuid Nederland afkomstige Stefan van de Kerkhof. Ivan begon goed maar verloor met een ippon van zijn sterkere tegenstander. De tweede wedstrijd in de herkansings ronde moest hij aantreden tegen Oscar Vreugdenhil uit Midden Nederland. Ivan deed het beter dan zijn eerste wedstrijd. Hij schoorde een juko maar kreeg vervolgens een juko straf tegen. Het ging gelijk op tot beide judoka's twee juko's hadden, maar helaas verloor Ivan ook deze partij. Op de andere mat zat Paul die zijn eer ste wedstrijd was vrijgeloot. Zijn twee de partij moest hij tegen de uit Noord Nederland afkomstige Jos Luttjeboer. Paul stond nog wat onwennig te judoën en verloor deze partij. In de herkan singsronde moest Paul aantreden tegen Bart Holtrop uit Noord Nederland. Paul die al meer in de wedstrijd kwam wist twee keer een aanval te ontwijken maar de derde keer lukte dat niet meer. Deze wedstrijd ging naar de tegenstan der. Voor beide jongens was dit een zeer leerzame ervaring, en er zullen er nog zeker meer volgen. Op zondag 17 maart werd het IPPON toernooi gehouden. Dojo 't Loo ging heen met zes jongens, Jeffrey van Duivenvoorden, Jasper Henselmans. Arnold Vreker, Jan Guit, Richard Tol. Paul Tol en coach Dico Tol. Jeffrey won al zijn partijen (vier keer) met ippon door verschillende worpen en wist hier door eerste te worden. Jasper won zes wedstrijden met ippon en behaalde hiermee de eerste plaats. Arnold won vijf wedstrijden met ippon maar verloor er één met een houd greep, ondanks dit verlies werd ook hij eerste. Jan won zijn vier partijen met ippon en werd zo doende eerste deze dag. Richard verloor twee wedstrijden maar won er drie en werd zodoende toch nog mooi tweede. En als laatste was er Paul die één wedstrijd verloor maar er vervolgens vijf op rij won en hiermee een eerste plaats binnen sleep te. HEILOO - De uitslagen van de op maandag gespeelde wedstrijden bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Fam Schuit 61,7, 2. Fam Mak 59,2. B-lijn: 1. Nuyens- V. Zomeren 60,8, 2. De Ruyter de Wildt- Boelhouwer 56,7. C-lijn: 1. Lind-Van Vliet 62,1, 2. Fam. Witting 58,3. D-lijn: 1. Fam. Toby 62,50,2. Fam. Mooy 57,92. E-lijn: l.Fam. Keesen 58,8,2. V. Linden- Visser 58,3. F-lijn: Fam. Zomerdijk 66,7, 2. Brouwer-Staphasias 60,4. HEILOO - Op zaterdag 23 maart is er van 10.00 tot 16.00 uur een creatieve expositie en een creatieve paasmarkt in het Trefpunt. Op de creatieve expositie kunt u het werk zien dat de cursisten van het Trefpunt afgelopen jaar hebben gemaakt, waaronder weer veel verras send nieuw werk. Op de creatieve paasmarkt kunt u terecht om allerlei paasdecoraties te maken. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen onder begeleiding paaseieren boeket jes maken, eieren versieren, kaarten maken enzovoort. De paashaas is aan wezig van 11.00 tot 14.00 uur. De entree is gratis, u betaald een kost prijs voor de activiteiten. Om 13.30 uur verzorgen de Fifty Singers en spette rend optreden. Voor verdere informa tie kunt u bellen met Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De damesbridgeclub Sans Atout heeft op 13 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Hommes - v.d. Linden 64,58,2. Stark - vd. Klis - 62,50. B-lijn: 1. Leep - Zevenbergen 64,17. Vijn - Wuijts 64,17. C-lijn: 1. Groen - Boots 73,44,2. Kemper - Roozen 58,33. D-lijn: 1Otte - Heijne 62,92,2. Mosch - Tuinstra 61,25. HEILOO - Op woensdag 27 maart wordt een excursie gemaakt naar het Geelvinck-Hinlopen Huis, Heren gracht 518 in Amsterdam door de NVVH. De rondleiding begint om 14.00 uur en de kosten zijn 5 euro (minimum 15 personen). Het Geel vinck-Hinlopen Huis ligt in de Gouden Bocht van de Herengracht. Dit grach tenpand was eens het huis van Albert Geelvinck en zijn vrouw Sara Hinlopen, die het in 1687 lieten bou wen, tegelijk met het koetshuis aan de Keizersgracht. De constructie van het huis was een teken van rijkdom en voorspoed en de bekroning van het huwelijk dat het paar zeven jaar eerder was aangegaan. Vertrek: met de snel trein van 11.42 uit Heiloo. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072- 5332935 ('s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur). Donderdag 28 maart zal mevr.drs. S. Ruppert uit Uithoorn een lezing hou den over de Peer Gynt suite van Edvard Grieg. Ruppert heeft al ver schillende keren in de afdeling een muzieklezing verzorgd en het zal voor de vele liefhebsters ongetwijfeld weel een boeiende ochtend worden. Van de leden wordt een bijdrage van 3 euro gevraagd, de lezing is ook toegankelijk voor niet-leden, zij betalen 4 euro. HEILOO - Heiloo, In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart werd ingebroken in een garagebedrijf aan de Oude Werf. Men kwam in het pand door over een hekwerk te klimmen en vervolgens een etalageraam te vernie len. Vanuit het bedrijf werd een vitrine kast weggenomen met daarin een aan tal complete navigatiesystemen. Gezien het gewicht van de kast moet de inbraak zijn gepleegd door minimaal twee a drie personen en is voor het ver voer van de kast gebruikt gemaakt van een flinke auto. De totale waarde van het weggenomen goed bedraagt onge veer 15.000 euro. HEILOO - Door de 3-0 overwinning tegen Texel afgelopen zondag staat de Foresters, met nog vier wedstrijden voor de boeg, trots bovenaan in de derde klasse A. Mede door het gelijke spel van naaste concurrent Uitgeest staan de rood witten een punt voor met een wedstrijd minder gespeeld. De tegenstander van afgelopen zondag miste door blessures vijf vaste basisspe lers wat het spel van de eilandbewoners ✓niet ten goede kwam. Foresters zette vanaf het beginsignaal van de goed lei dende scheidsrechter druk op de verde diging die hierdoor niet de tijd kreeg op te bouwen. De verdedigers konden vaak niet meer dan een lange bal geven waar de solide Foresters defensie wel raad mee wist. De ploeg van trainer Edwin Veenstra speelde verzorgder en wist met enige goed opgezette aanvallen het doel van Texel onder vuur te nemen. Schoten van Dennis Dijkhuis en Niels Kok mis ten echter scherpte. Ondanks het goede spel van de thuis ploeg duurde het tot de veertigste minuut eer het overwicht in een doel punt werd uitgedrukt. Op links werd back Maurice Stoffers de diepte inge stuurd, zijn op maat gesneden voorzet bereikte de hoog opspringende Jan Schoorl die hard binnenkopte 1-0. In dezelfde minuut werd het zelfs 2-0. Weer was het Jan Schoorl die een groot aandeel bij dit doelpunt had, hij werd op rechts goed vrijgespeeld door de snelle Carlos Blom waarna zijn voorzet bij de tweede paal door aanvoerder Dennis Dijkhuis werd binnengetikt. Hiermee was het verweer van de man nen uit Texel gebroken, mede door het feit dat de Foresters dit seizoen bijna geen doelpunten tegen krijgt. In de afgelopen achttien wedstrijden werd keeper van Aart pas acht maal gepas seerd en kreeg de ploeg uit Heiloo in geen enkele wedstrijd meer dan één goal tegen. Na de thee sloop er bij de thuisploeg toch enigszins gemakzucht in en werd er wat slordiger gespeeld. Toch waren er nog genoeg mogelijkheden om de wedstrijd definitief op slot te gooien, maar de kansen werden jammerlijk gemist. Het enige wapenfeit van Texel kwam halverwege de tweede helft. Een vrije trap van aanvoerder Koorn eindigde boven keeper van Aart op de lat. Tien minuten voor het einde was het topsco rer Dennis Dijkhuis die de eindstand op het bord zette. Na een goed lopende aanval over de rechterkant schoot hij de lage voorzet van Niels Kok stijlvol met de buitenkant van de rechtervoet achter de kansloze keeper. De komende weken wordt duidelijk wie er met de titel in de derde klasse A vandoor gaat. Foresters speelt volgende week de lastige uitwedstrijd tegen Purmersteijn en komt bij winst wel erg dicht in de buurt van het kampioen schap. Op paaszaterdag volgt dan de inhaalwedstrijd tegen Volendam, dit duel zal om 17.00 uur aanvangen. Stand aan kop: 1. Foresters 18-37, 2. Uitgeest 19-36,3. Purmersteijn 19-30,4. Den Helder 18-29. HEILOO - Aanstaande zondagmiddag vanaf 13.00 uur beginnen de open dart kampioenschappen van Heiloo in de Oosthonk. Om 12.00 uur gaat de zaal open en kan er worden ingeschreven a euro 3.50 per persoon. Er zijn bekers te winnen in een winnaarsronde, een ver liezersronde (hier gooit iedereen in die zijn eerste partij verloren heeft), een beste dame, hoogste finish, en 180 worp. Ook worden de 180-ers die gegooid worden meegeteld voor de King of the Oosthonk 180 titel, de win naar hiervan ontvangt een verrassings- prijs op het laatste to.ernooi van het sei zoen. Voor mensen die thuis al jaren gooien is dit de kans om de dartkwaliteiten te testen en te showen om volgend sei zoen misschien wel competitie te gaan gooien. Het Oosthonk ligt aan de Oostkanter op nummer 14 in Plan Oost. Voor meer informatie tel. 072- 5335179. HEILOO - Wie komend seizoen wil gaan tennissen, kan terecht bij Tennisvereniging H.S.V. Er is plaats voor zowel jeugd als senioren. Voor zowel geoefende als ongeoefende spe lers bestaat er de mogelijkheid tot het volgen van tennisles bij trainster Inge van Soest. De vereniging heeft een goed bereikbaar park aan de Bayershoffweg, met 5 gravelbanen met een automatische sproei-installatie en verlichting zodat er 's avonds tot 23.00 uur kan worden gespeeld. Het seizoen loopt van 30 maart tot 1 oktober, met een maand uitloop in november waarin de kantine niet open is. Voor informatie of opgave kunt u terecht bij Herman Boersen, Stationsweg 79, Heiloo, tel. 072-5338931. HEILOO - Op de slotavond (15 maart) van de Kennemer Damkring zijn de volgende partijen gespeeld: DDD- DCH 6-10 en DOS-De Broeikas 10-16. De gedetailleerde uitslag van de laatste ontmoeting was: C. Kieft - R. Veenstra 0-3, G. Leijen - W. Broersen 1-1, P. Oud - G. Oud 0-3, G. Smit - G.J. Zonneveld 0-3, Th. Hollander - C. de Wit 0-3, F. Tettero - A. Broersen 1-1, W. Ackerman - M.Twaalfhoven 3-0, G. Nieuwland - L. Ridder 3-0, G. Smit - R. Boelens 1-1, G. Turkstra - R. van Bohemen 1-1. Eindstand: De Broeikas Akersloot 8-20 (kampioen), DCH Heiloo 8-15, DOS Sint Pancras 8-13, DDD Alkmaar 8-9 en DCB Bergen 8-1. Interne competi tie: De nieuwe clubkampioen is Rien Veenstra, die in de tussenstand met grote voorsprong aan de leiding gaat en nu al niet keer kan worden achter haald. HEILOO - Op maandag 11 maart werd aangifte gedaan van de vernieling van enkele personenauto's. Twee vernielde auto's stonden op de Rondelaan gepar keerd. De anderen twee stonden op de Stationsweg en het Sonneveld gepar keerd. De vernielingen werden voorna melijk in het weekend van 9 op 10 maart gepleegd. Een 72-jarige automobilist afkomstig uit Gieten verleende om 11.51 uur op de Kapellaan met de kruising van de Kennemerstraatweg geen voorrang. Een aanrijding met een personenauto rijdende op de Kennemerstraatweg was het gevolg. Er was alleen materiele schade. Op dinsdag 12 maart werd aangifte gedaan van vernieling van een perso nenauto. Een band van de Peugeot 306 werd lek gestoken terwijl die in de nacht van 10 op 11 maart stond gepar keerd op de Vinkenbaan. Uit de kleedkamer van een sportver eniging aan de Zevenhuizerlaan werd uit een jas een mobiele telefoon ont vreemd. De diefstal werd tussen 19.00 en 20.30 uur gepleegd. De kleedkamer was tijdens het plegen van de diefstal niet afgesloten. Op 13 maart werd een controle op het verkeersgedrag gehouden op de krui sing van de Stationsweg met de Breedelaan nabij de voetgangersover steekplaats. Vier bestuurders kregen een bekeuring voor het niet stoppen voor kinderen die gebruik wilde maken van de VOP. Een bestuurder werd bekeurd voor het inhalen vlak voor deze VOP. Van 13.00 tot 14.30 uur werd een ver keerscontrole op de Kanaalweg gehou den, zeven bestuurders werden bekeurd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 km. Twee bestuurders werden bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Op de Kennemerstraatweg werd van 10.30 tot 12.00 uur een snelheidscontro le gehouden. Het betrof hier een con- 0900 88 44 trole op kenteken waarbij de overtre dingen fotografisch werden vastgelegd. Op de plaats van de controle geldt een maximumsnelheid van 50 km. Van de 950 passanten werden 66 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 km. Tussen 07.30 en 09.00 uur werd in samenwerking met de verkeerspolitie op de Kennemerstraatweg en de Westerweg een controle gehouden. De controle was voornamelijk gericht op bromfietsen. In totaal werd 16 maal proces verbaal opgemaakt voor over schrijding van de snelheid, rijden zon der helm en andere overtredingen. Tussen 13 en 14 maart werd het mer- kembleem van een groene Hyundai Excel ontvreemd. De auto stond op een parkeerplaats tussen de Maria's Hof en de Nijverheidsweg geparkeerd. De auto raakte door de diefstal niet beschadigd. Het merkembleem werd keurig netjes van de auto afgeschroefd. Op 14 maart werd aangifte gedaan van diefstal van het merkembleem en drie sierdoppen van een Porsche. De dief stal werd gepleegd toen de auto op 3 maart tussen 19.30 en 20.30 uur gepar keerd stond op het parkeerterrein van het winkelcentrum. Op de Zeeweg werd tussen 14.15 en 15.00 uur een verkeerscontrole gehou den. Tijdens deze controle werd een bestuurder geverbaliseerd voor het overschrijden van de maximumsnel heid van 50 km. Op 17 maart werd tussen 18.30 en 21.30 uur vanaf de Willibrordusweg een bromfiets ontvreemd. De zwarte Peugeot Fox voorzien van verzeke ringsplaatje MLS 204 stond met het stuurslot afgesloten nabij het winkel centrum. Gevonden voorwerpen van 11 tot en met 17 maart: Enkele sleutels, bril groen rond mon tuur in koker, leren portemonnee met inhoud, rood blauw kinderfietsje, zon nebril Nike. HEILOO - Na de 21ste ronde van de interne competitie kan Van Etten zijn aspiraties op het kampioenschap wel aan de kant zetten. De kampioen van vorig seizoen trof het niet met een wederom goedspelende De Jager. Halverwege de partij wist De Jager een stuk voor te komen en met die luxe speelde hij rustig de partij uit. Met nog een paar ronden te gaan ziet het ernaar uit dat Jongkind zijn koppositie niet meer uit handen zal geven en dus een grote kans maakt op het clubkam pioenschap. Met gemak wist hij dit keer Van der Brink van zich af te schudden toen deze te passief voortzette. Folkerstma heeft nog kansen om Jongkind te achterhalen. Het spreekt vanzelf dat hij dan de resterende partij en moet winnen en hopen dat Jongkind hier en daar een steekje laat vallen. Welnu, dat Folkertsma deze mogelijk heden heeft aangepakt, bleek uit zijn spel tegen Limmen. Met passie en inspiratie dicteerde hij de partij waarin Limmen zich moest beperken tot ver dedigende acties, die op den duur niet afdoende bleken om Folkertsma te stoppen. Manni had eens geluk. Tegen Hassing kwam hij op de 18de zet een stuk ach ter te staan in een kritieke stelling. Hij vond echter nog een goede en dwin gende zet waar Hassing veel tijd in stak. Toen deze uiteindelijk besloot het stuk weer terug te geven, omdat hij meende anders in grote problemen te komen, bleek dat niet helemaal terecht. De gevolgen van een dergelijke beslis sing zijn vaak niet te overzien, de eerste idee is doorgaans de beste, al heeft een beetje schaker met diepliggende bedoelingen de neiging hieraan voorbij te gaan om juist eerst een breed scala van mogelijkheden te onderzoeken. In zo'n proces dwaalt een schaker in een doolhof en doet hij buiten de rationele normen iets waarvan de twijfelachtig heid reeds op de loer ligt. Zo ook Hassing, die het verdere verloop van de partij niet meer kon goed maken. Sauer wist na een periode van magere resultaten weer een winstpartij in zijn boekje te noteren. Dat ging ten koste van Blom, die de laatste weken juist zo in de vorm was, maar dit verlies ook aan zichzelf te wijten had. Bosma liet zich foppen door Woudstra, en De Lange tenslotte, kreeg van Kraayenbrink alle gelegenheid te demonstreren dat hij over meer talent beschikt dan hij denkt. De uitslagen: Jongkind - v.d. Brink 1-0, van Etten de Jager 0-1, Limmen - Folkertsma 0-1, Kracht - Maas remise, Bosma - Woudstra 0-1, Hassing - Manni 0-1, v.d. Werff - Huffnagel 1-0, Tuinstra - Jonkheer 0-1. Blom - Sauer 0-1, Rump - De Jong 1-0, Jongerius - Horninge 1-0, De Lange- Kraayenbrink 1-0. HEILOO - Bijna 350 kinderen van de diverse basisscholen uit Heiloo hebben woensdagmiddag 13 maart aan het scholenvolleybaltoernooi meegedaan. Dit jaarlijks terugkerend evenement, dat georganiseerd wordt door volley balvereniging Effect, is bedoeld om de jeugd van Heiloo kennis te laten maken met de volleybalsport. Er werd gestre den in twee blokken van in totaal 55 teams. De winnaars uit het eerste blok waren The Barby's, The Big Special Boys, De Captains en Super Girls. In het tweede blok streden 35 teams in een spannende strijd om de eer. De winnende teams uit dit blok: Meander 4, Team Extreme, Looney Tunes, Sombierro's. Wij jij ook volleyballen dan kan dat op maandagavond om 17.00 uur (vanaf 7 jaar) of om 18.15 (vanaf 14 jaar). Graag van tevoren telefonisch contact opne men met D. Oelius, tel. 072-5336092. HEILOO - Met de eerste wedstrijd om het AfdelingsKampioenschap begint op zondag 24 maart voor de rijders van de fietscrossclub De Boscrossers het seizoen weer. Voor de nieuwe Boscrossers is de eerste wedstrijd om de Noord-Holland-Cup op zondag 31 maart op de thuisbaan in Heiloo. Deze competitie is een aanloop naar het gro tere werk. Vele trainingen zijn hieraan vooraf gegaan. De Boscrossers trainen twee tot drie keer per week op hun thuis baan, zodat de rijders elke bocht en elk obstakel op hun duimpje kennen. Ook de eerste wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap is begin april en zodoende staat iedereen dus al in de startblokken. Tijdens de trainingen kan de jeugd van Heiloo ook komen kijken hoe de rij ders zich voorbereiden op een grote wedstrijd. De trainingsuren zijn op maandag van 19.00 tot 20.00 uur (voor de aspirantleden), en dinsdags en don derdags van 19.00 tot 20.45 uur. De selectierijders trainen extra op de woensdagavond. Wie meer wil weten kan ook bellen met het secretariaat, mevrouw E. de Groot, tel. 072-5334661. HEILOO - Dit jaar viert het Noordhollands Jeugdorkest zijn 40- jarig bestaan. Inmiddels is het orkest een begrip geworden in de regio, van wege de combinatie van jong talent, de ervaren artistieke leiding en het onver holen enthousiasme dat van de optre dens afspat. Het jubileum zal gevierd worden met concerten en een bijzonder nevenprogramma. Dit omvat onder meer een jubileumboek, een solisten avond en een reünie voor oud-leden. Het NHJO werd in 1962 opgericht en is in veertig jaar uitgegroeid tot een vol waardig jeugdsymfonieorkest van semi-professioneel niveau. Het jeugd orkest brengt zo'n 90 talentvolle jonge ren tussen de 13 en 23 jaar bijeen en biedt hen een afwisselend programma van muzikale en sociale activiteiten. Na een jarenlange opleiding aan de muziekschool of bij een privé-docent krijgen zij bij het NHJO de kans hun ervaring te verbreden en zich in profes sionele richting verder te oriënteren. Het orkest is een ideale omgeving om zich voor te bereiden op het conserva torium of aansluiting te zoeken bij ensembles van hun keuze. Het jeugdige elan van het NHJO'blijft op peil door de constante instroom van nieuwe leerlingen en uitstroom van leerlingen naar andere muzikale bestemmingen. Twee maal in het jaar worden er audities gehouden. De eerst volgende is auditie is op 6 april in de Muziekschool te Heiloo. Opgave bij het onderstaande informatieadres. De vaste dirigent is Pieter-Jan Olthof, opgeleid aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en als muziekleraar verbonden aan de Adriaan Roland Holstschool in Bergen. Doordat de orkestleden zelf invloed hebben op het repertoire, wordt er met grote inzet, gedrevenheid en concentra tie gespeeld. Niet alleen voor de orkest leden en hun ouders, maar ook voor het muziekminnend publiek blijft het dan ook steeds aantrekkelijk om concerten van dit orkest bij te wonen. Programma voorjaarsconcerten Peter Ilyich Tchaikovsky (1840-1893) - Ouverture Romeo en Julia, Dmitry Borisovich Kabalevsky (1904-1987) - Celloconcert in G, opus 49, Johannes Brahms (1833-1897): Symfonie nr. 3 Eroica, dirigent: Pieter-Jan Olthof, solist: Ad van Dongen. Het Noordhollands Jeugdorkest is dit voorjaar in onze regio te beluisteren op 24 maart in Castricum, in de Pancratiuskerk aan de Dorpsstraat 113 om 14.15 uur. De prijzen van de toe gangskaarten bedragen voor Vol wassenen E 10,-, 65+/CJP/donateurs E 8,-, kinderen t/m 12 jaar E 5,-. In de voorverkoop krijgt u E 1,- reductie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en telefonisch te bestellen bij het secre tariaat van het NHJO via M. Eijzenga, tel. 072-5742992. Reünie Op zaterdagmiddag 13 april vindt een reünie plaats voor oud-leden van het NHJO in de muzielyschool van Heiloo. Een ideale gelegenheid voor het uitwis selen van herinneringen en uitbreiden van netwerken, die smakelijk wordt besloten met een buffet. Alle leden, oud-leden, bestuursleden en repetito ren zijn welkom, 's Avonds wordt een solistenavond gehouden waar ensem bles van leden en oud-leden kamermu ziekwerken ten gehore zullen brengen. In verband met de organisatie is tijdige aanmelding voor deze activiteiten beslist noodzakelijk. Dit kan via de website van het NHJO (www.nhjo.nl), of via schriftelijke aanmelding bij de Lustrumcommissie NHJO, t.a.v. Imme Wassink, Schoenmakerstraat 69, 1825 CC Alkmaar. NIEUWEGEIN - Zaterdag hield de Judo Bond Nederland in Nieuwegein de Nederlandse kampioenschappen judo voor aspiranten -15 jaar. Randers de Geus judoka Florian van der Wiel, vorig jaar nog vierde van Nederland, presteerde het dit jaar om een gewichtsklasse hoger het brons te win nen. Vorige week had hij zich op de dis trictskampioenschappen weten te plaatsen voor dit toernooi. Hij werd toen voor de derde keer kampioen van Noord-Holland. Het 12-jarige Alkmaarse talent draaide zijn eerste partij nog niet op vol ver mogen. Na een yugo voorsprong ging hij 20 seconden voor tijd in de fout door buiten de mat te stappen. Hierdoor werd hij bestraft en stond de stand weer gelijk. In het suddendeath systeem moest hij tot het uiterste gaan. Hij won uiteindelijk met een koka, klein verschil. Tegen Robin Klootwijk uit Zuid- Holland ging het heel wat gemakkelij ker. Binnen een halve minuut scoorde van der Wiel met een armworp ippon. Voor een plaats in de finale was de Alkmaarder goed op weg. Hij wist een koka te scoren maar kon dit toch niet vast houden hij verloor uiteindelijk door een perfect uitgevoerde schouder worp. De partij om het brons ging vorig jaar verloren in de klasse -50 kilogram. Nu een jaar later in de klasse -60 kilogram had van der Wiel veel meer macht en wist zijn tegenstander, die een schou derworp specialist is, goed onder con trole te houden. Hij won uiteindelijk het brons met een heupworp en kon zijn geluk op dat moment niet op. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft op dinsdag 12 maart als volgt gespeeld: A-lijn: fam. vd. Laan 60.90. Grootjen - Hurkmans 59.40. B-lijn: fam. Berkhout 58.30, de Jong -Starink 56.80. Donderdag 14 maart: A-lijn: Smit - Tiel 62.00, A. Visser - Prosper 60.40. B-lijn: Plas - Wijnbeek 63.20, fam. van Os 62.00. C-lijn: Spruit - Nieuweboer 55.20. Pohley - Post 53.60. D-lijn: fam. Romar 59.70, Leering - Turk 57.80. HEILOO - Judovereniging Dojo 't Loo uit Heiloo heeft zondag met zes judo ka's meegedaan aan het voorjaarstoer nooi van judovereniging IPPON uit Heemskerk. Jasper Henselmans, 7 jaar. witte band, kwam uit in het gewicht - 27kg. Hij wist al zijn wedstrijden (6 stuks) met Ippon gewonnen met een o soto gari. Een van de wedstrijden duur de maar twee seconden! Dit leverde hem de eerste plaats op. Jeffrey Duivenvoorde, 10 jaar, oranje band, kwam uit in het gewicht -37 kg. Ook hij heeft al zijn wedstrijden (5 stuks) met Ippon gewonnen, met zijn favoriete wedstrijdworpen de Tanio Toshi en de Ko soto gari. Ook hij behaalde de eerste plaats. Arnold Vreeker, 11 jaar, oranje band, kwam uit in het gewicht - 41 kg. Op een verloren wedstrijd na, heeft hij alles gewonnen. Dit betekende voor deze debutant de eerste plaats. Richard Tol, 9 jaar, gele band, kwam uit in het gewicht -37 kg. Dit was een hele zware poule. De eerste twee wedstrij den werden verloren, maar hij kwam zeer sterk terug door de nummer 1 te verslaan met een overname Ne waza. De tweede wedstrijd won hij met een waza-ari en een yugo. Zeer verrassend behaalde Richard de tweede plaats. Jan Guit,12 jaar, oranje band, kwam uit in het gewicht -55 kg. De niet 100% fitte Jan won al zijn partijen (4 stuks) met een volle Ippon. Zijn tegenstan ders stonden niet langer dan 1 minuut op de mat. Hij werd eerste in zij poule. Paul Tol, 13 jaar, groene band, kwam uit in het gewicht -66kg. De Noord- Hollands kampioen won vier van de vijf partijen met grote overmacht. Hij werd ook eerste in zijn poule. HEILOO - Afgelopen jaar al was de honk- en softbal vereniging Double Stars Heiloo al uiterst actief waar het ging om het werven van nieuwe, jeugdi ge leden. Ook toen hield de vereniging diverse open trainingen, waar menig jeugdige Heilooënaar op af kwam en uiteindelijk lid werd van de vereniging. Ook dit jaar werden gedurende het winterseizoen trainingen open gesteld voor iedereen die eens wilde weten hoe het was om een balletje te slaan, te gooien of te vangen. Met de opening van het seizoen voor de deur heeft de vereniging iets extra's aan deze leden werfactie toegevoegd: het geven van gymlessen op de basisscholen in Heiloo. Afgelopen week werd op de Paulusschool voor alle klassen vanaf groep 3 de gymles gebruikt om een spe ciale training te geven in peanutbal, honk- of softbal. Ook de komende weken zullen derge lijke schooltrainingen nog gaan plaats vinden, onder andere in april op de Radboudschool. Vanuit de vereniging worden momenteel voorbereidingen getroffen voor het houden van een peanut-scholen-toernooi. Deelname aan de genoemde schooltrainingen of het scholentoernooi staat open voor alle basisscholen uit Heiloo en omge ving. Ook gedurende het seizoen blijft de vereniging open en gratis trainingen aanbieden aan de jeugd van Heiloo. Bestuurslid Gert Paul van der Horst, tevens animator van de ledenwerfactie: „Doublé Stars Heiloo is een club voor jongens en meisjes van groot tot klein. Bij de jeugd wordt het honkballen door jongens gedaan en het softballen wordt bij ons alleen door meisjes gedaan. Het peanutballen is een eenvoudige basis vorm van beide sporten en wordt door jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar gespeeld. Wij hebben dit jaar een apart jongens peanutteam en een apart meis jes peanutteam. Daarnaast hebben wij al een paar jaar een heel gezellig soft bal pupillenteam met meisjes van 10 tot 12 jaar. Ook zijn er dit seizoen twee honkbal pupillenteams met jongens van 10 tot 12 jaar. De kennismakings trainingen in de zaal heeft z'n vruchten afgeworpen. We kunnen echter nog steeds een paar extra jongens en meis jes goed gebruiken." Nu de veldtrainingen weer zijn begon nen nodigt de vereniging iedereen uit die nader kennis wil maken met peanutbal, honkbal of softbal. De open veldtrainingen vinden plaats op het sportcomplex aan Het Vennewater. De Peanutjongens van 6 tot 9 jr. trainen op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur, Peanutmeisjes (6/9 jr.) dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur, Softbalmeisjes (10/12 jr.) dinsdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur, Honkbaljongens (10/11 jr.) dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur, Honkbaljongens (12 jaar) woensdag middag van 17.00 tot 18.00 uur, Honkbaljongens (13/15 jr.) di. do. middag van 17.00 tot 18.30 uur. Medio april start de competitie die dan doorloopt tot half oktober. Voor deel name aan de opentraining kun je je gewoon aanmelden tijdens bovenge noemde tijdstippen. Voor nadere infor matie, het geven van gymlessen of deel name aan het peanuttoernooi kan men contact opnemen met Gert Paul van der Horst, tel. 072-5337614.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10