(UmteK&ont üt QQ QdJIl mm devest Paul Haenen leert Beunbezoekers lachen ■11 1 WmÊÊIËËmêÊïm. ill theater UITKIJKPOST - 20 MAART 2002 - PAGINA 6 êÊÊËËËÊmÉiËÈkès^ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. HEILOO Verleende collectevergunning Toestemming verkoop bloemen Rampenplan gemeente Heiloo erk in uitvoering Overwegafsluitingen door werk zaamheden aan het spoor Jongen ernstig gewond na aanrijding Inbraak woning Inbraak woning Snelheidscontrole THEATER mmm ALKMAAR Theater De Vest breidt website uit Schlemiel! iitti contac vervolg van pagina 4 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Simavi voor de periode van 17 tot en met 23 maart a.s. zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij hebben besloten voor een proefpe riode van vier weken aan de firma Koster Bloemen Planten B.V., te Heiloo, een stand plaatsvergunning te verlenen voor de verkoop van bloemen en planten op zaterdag. Dit op grond van artikel 5.2.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 van de gemeente Heiloo. Het betreft de standplaats nabij Rosen daal nummer 85, die tot nu toe alleen op donderdag wordt ingenomen. De proefperiode geldt in afwachting van een definitieve beslis sing. De vergunning wordt verleend voor de zaterdagen 23 en 30 maart en 6 en 13 april 2002. Meer informatie Voor meer informatie over het verlenen van bovenstaande vergunning kunt u contact opnemen met de heer T. van der Meijs van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 36. Voor meer informatie over bezwaar en beroep kunt u de folder "All u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur" kosteloos afhalen in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. Op 4 maart 2002 is het nieuwe rampenplan vast- gesteld door de gemeenteraad. In de Uitkijkpost van 13 maart jl. bent u hierover geïnformeerd. Is uw interesse gewekt om kennis te nemen van het nieuwe rampenplan, dan kunt u terecht bij het Informatiecentrum van het gemeentehuis. Het informatiecentrum is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook ligt het plan ter inzage bij de bibliotheek en Het Trefpunt. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, veilig heidscoördinator/ambtenaar rampenbestrijding van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 66 44. Strukton Raüinfra Randstad gaat werkzaam heden uitvoeren aan het spoor Alkmaar- Uitgeest. Als gevolg van deze werkzaamheden worden enkele spoorwegovergangen tijdelijk afgesloten. Over de afsluiting en de verkeers maatregelen die daarvoor nodig zijn, heeft overleg olaats gevonden met de gemeente. In de maand maart is de spooroverweg Kerke- laan van zondag 24 maart 01.00 uur tot zondag 24 maart 15.00 uur afgesloten. De overweg Zeeweg is zondag 24 maart afge sloten van 0230 uur tot zondag 24 maart 08.00 uur. De spooroverweg Schuine Hondsbosschelaan is afgesloten van zondag 24 maart 08.00 uur tot zondag 24 maart 13.00 uur en maandag 25 maart van 00.30 uur tot maandag 25 maart 06.00 uur. De overweg Stationsweg is afgesloten voorver- keer van zondag 24 maart 02.00 uur tot zondag 24 maart 15.00 uur. Gevolgen voor het wegverkeer Van zondag 24 maart 01.00 uur tot 08.00 uur wordt het verkeer vanuit Alkmaar en Limmen en Heiloo-oost, met bestemming Heiloo-west en Egmond, omgeleid via de overweg Vennewater- sweg. Lokaal verkeer en hulpdiensten kunnen gebruik maken van de overweg Zevenhuizerlaan en Schuine Hondsbosschelaan. Verkeer vanuit Heiloo-west en Egmond, met bestemming Heiloo-oost, Alkmaar en limmen, wordt omge leid via de overweg Vennewatersweg. Lokaal verkeer en hulpdiensten kunnen gebruik maken van de overweg Zevenhuizerlaan en Schuine Hondsbosschelaan. Van zondag 24 maart 08.00 uur tot 15.00 uur wordt het verkeer vanuit Alkmaar en Limmen en Heiloo-oost, met bestemming Heiloo-west en Egmond, omgeleid via overweg Zeeweg. Lokaal verkeer en hulpdiensten kunnen gebruik maken van de overweg Zevenhuizerlaan. Verkeer vanuit Heiloo-west en Egmond, met bestemming Heiloo-oost, Alkmaar en Limmen, wordt omgeleid via de overweg Zeeweg. Lokaal verkeer en hulpdiensten kunnen gebruik maken van de overweg Zevenhuizerlaan. Het perron van station Heiloo is vanaf ca. 14.00 uur bereik baar via het overpad Stationsweg. Van zondag 25 maart 00.30 uur tot 06.00 uur wordt het lokale verkeer en hulpdiensten omge leid via de overweg Zeeweg of Kerkelaan. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.R.P. Glas van Strukton Raiiinff a, telefoonnummer 020 - 462 70 00. HEILOO - Dinsdag 12 maart omst reeks 01.15 uur vond een aanrijding plaats op het Zevenhuizen waarbij een 17-jarige jongen uit Egmond aan de Hoef ernstige brandwonden opliep. De jongen reed als bestuurder van een bromfiets over het Zevenhuizen. Zijn vriend, een 16-jarige dorpsgenoot, zat bij hem achterop. Ter hoogte van het fietspad naar de Vrieswijk botste de bestuurder tegen de achterkant van een daar geparkeerde bestelwagen. Hierbij scheurde de benzinetank van de bromfiets open en vloog de daaruit wegvloeiende benzine vlam. De kle ding van de bestuurder vloog in brand. Door in een sloot te springen doofden de vlammen. De duopassagier raakte licht gewond. Beide jongens zijn over gebracht naar het ziekenhuis. De bestuurder bleek flinke brandwonden te hebben opgelopen en is overge bracht naar het brandwondencentrum in Beverwijk. De politie tast nog in het duister over de juiste toedracht van het ongeval en is op zoek naar getuigen. Speciaal wil zij graag in contact komen met twee jongens die zich hebben opgehouden vlak bij de plaats van de aanrijding. Zij en eventueel andere getuigen worden verzocht contract op te nemen met de politie in Heiloo, telefoon 0900-8844 HEILOO - In de nacht van donderdag 14 op vrijdag 15 maart is er ingebroken in een woning aan de Kanaalweg. De daders kwamen binnen na het verbre ken van een ruit naast de achterdeur. Om na de inbraak naar buiten te kun nen werd de achterdeur geforceerd. Tevens werd een buitenlamp van de muur getrokken. De gehele'woning werd doorzocht. Het is nog niet duide lijk wat er werd weggenomen. HEILOO - Zaterdag 16 maart omst reeks 01.00 uur ontdekten bewoners van een huis aan de Ronge bij thuis komst dat er die avond was ingebro ken. De daders waren binnengekomen na het verbreken vdn een slot van de achterdeur. De hele woning werd door zocht en er werden sieraden weggeno men. HEILOO - Woensdag 13 maart werd op de Kennemerstraatweg tussen 10.30 en 12.00 uur gecontroleerd op snelheid. Er passeerden 950 auto's de radar. Daarvan waren er 66 in overtreding. Hoogst gemeten snelheid, 76 i.p.v. 50 km/u. Het Falkland Toneel speelt - En ik dan? - De Beun (toneel) vrijdag 5 april en zaterdag 6 april, aan vang 20.15 uur, entree E 5,70,-; CJP/65+ E 4,50, donateurs E 2,85 Falkland Toneel speelt op vrijdag 5 en zaterdag 6 april het stuk En ik dan? van Annie M.G. Schmidt. Dit vrolijke stuk speelt zich af in de jaren '60 en '70. Veel taboes worden doorbroken en normen gewijzigd. En ik dan? speelt zich af op het kantoor van de stichting Nieuw Positief, die lite ratuur zuiver wil houden en vooral seks wil weren. De spitsvondige schrijftrant van Annie zorgt telkens weer voor een schaterlach. Uitspraken van Annie M.G. Schmidt: 'Je moet om dood, seks en religie mogen lachen'. 'Vroeger mocht ik, als domineedochter, wel bor duren op zondag, maar niet bij het raam. Als kind voel je dan: dit deugt niet.' Postbus 24 1800 AA Alkmaar Tel. kassa: 072-5127344 De meest recente informatie over Theater De Vest is te vinden op www.theaterdevest.nl Het toneel speelt - De dans van de rei ger - De Vest (toneel) woensdag 3 april, aanvang 20.15 uur, entree E 18,-; CJP/65+ E 15,50 Hugo Claus' 'Dans van de reiger' uit 1961 gaat over een crisis in het huwelijk van twee dertigers op vakantie in Mallorca. In het stuk staan de zoek tocht naar liefde, de angst om te leven en het verlangen naar geborgenheid centraal. Het Toneel Speelt brengt deze 'nare komedie in twee delen' met een aansprekende cast: Carine Crutzen, Mark Rietman, Ariane Schluter en Reinout Bussemaker. Regie: Victor Löw. Uitgebreide informatie vindt u op www.hettoneelspeelt.nl Bruun Kuijt Erna Sassen - Bloed - De Vest (toneel) woensdag 3 april, aanvang 20.30 uur, entree E 11,50; CJP/65+ E 10,50 'Bloed' is een boeiend en komisch relaas over een man en een vrouw, met gepassioneerde flamencoklanken van Eric Vaarzon Morel (niet live). De vrouw is getrouwd en heeft twee kinde ren. Elke week ontmoet ze de man waarbij ze haar hart over haar huwelijk kan luchten. De man is een beetje zon derling en zegt niet zo veel. Gaandeweg wordt duidelijk wie de man is en welke rol hij speelt in het leven van de vrouw. Uitgebreide informatie vindt u op www.finkers.nl Howard Komproe- Luister Loekoe Yere Kijk- De Vest (cabaret) donderdag 4 april, aanvang 20.30 uur, entree E 11,50; CJP/65+ E 10,50 Stand up comedian én Surinamer Howard Komproe brengt als grappige clown het verhaal over de familie Komproe, met als rode draad het ver haal van Odysseus. Want, zo zegt hij, er zijn veel overeenkomsten tussen de oude Grieken en Surinamers; beiden hebben dezelfde herkenbare rituelen. Howard Komproe is één van de drij vende krachten achter de stand-up comedy groep Fresh Wagon. Als acteur was hij te zien in 'Westzijde Posse' en in het kinderprogramma 'Klokhuis. Hij presenteert regelmatig het 'Drum Rhythm Festival' en 'Pinkpop' en werkte ook mee aan Terra. Kortom, een veelzijdig talent dat zijn publiek weet te boeien! Uitgebreide informatie vindt u op www.grunfeld.nl Bronkhorst Jongewaard Mongoolse dansen - De Vest (dans) vrijdag 5 april, aanvang 20.30 uur (inlei ding 19.30 uur), entree E 11,50; CJP/65+ E 9,50; Stipkaarthouders E 8,- Wanneer choreograaf Truus Bronk horst en regisseur Marien Jongewaard de reclame in waren gegaan, hadden ze vast en zeer goed geboerd. Want pak kende, symbolisch beladen beelden kunnen ze maken. Agressie, geweld, oorlog, mannenellende kortom, 'Mongoolse dansen' is ervan doortrok ken en uiteraard speelt 11 september op de achtergrond mee. Het uitblinken in veelzeggende beelden is maar één troef van dit choreografenduo. 'Ook niet niks is hoe ze anderhalf uur hun danstheater vloeiend vullen door dra matische suggestieve beelden te ver smelten met pure dans' -NRC. Een pakkende dansvoorstelling op muziek van o.a. Mozart en Strauss. De inleiding bij deze voorstelling wordt verzorgd door Hans Lemmerman. Uitgebreide informatie vindt u op www.truusbronkhorst.com Ingeborg Elzevier e.a. - Vrouwen van eer - Dé Vest (toneel) zaterdag 6 april, aanvang 20.15 uur, entree E 17,-; CJP/65+ E 16,- Paul Haenen heeft 'Vrouwen van eer' speciaal geschreven voor drie topactri ces: Linda van Dyck, Ingeborg Elzevier en Nelly Frijda. Niet eerder hebben zij in een stuk gestaan. In deze oprechte, tragische en humoristische komedie hebben drie succesvolle en invloedrijke vriendinnen hetzelfde doel: macht. Ze besluiten om samen te gaan wonen en werken. Niet uit liefde, maar uit bere kening. Ze vullen elkaar aan en begrij pen elkaar. Maar als hun macht plotseling afbrok kelt, dan brokkelt het ook goed af. Het is ontluisterend hoe deze eens zo fiere dames met hoge snelheid hun einde tegemoet gaan. Komen ze hier ooit weer bovenop? Uitgebreide informatie vindt u op www.hummelinckstuurman.nl Suver Nuver - Wereldverbeteraars - De Vest (toneel) zaterdag 6 april, aanvang 20.30 uur, entree E 11,50; CJP/65+ E 9,50; stip kaarthouders E 8,- Verbeter de wereld, begin bij jezelf. Misschien kun je beter bij je collega's beginnen, of moet je het meteen groot scheeps aanpakken? Kun je de wereld verbeteren en toch weer gewoon om half zes thuis zijn? En mag je in je schulp kruipen als alles om je heen kapot gaat...? Peer van den Berg, Dette Glashouwer en Henk Zwart, de drie oerleden van Suver Nuver, gaan op zoek naar de wereld verbeteraar in zichzelf. 'Wereld verbeteraars', een theatrale botsing tus sen de wil tot verandering en de harde realiteit. Uitgebreide informatie vindt u op www.viarudolphi.nl David Knopfler - exclusieve theater tour De Vest (Concert) Maandag 8 april, aanvang 20.15 uur, entree E 17,50 David Knopfler kennen we vanaf het moment dat hij in 1977, samen met zijn broer Mark, een van de bekendste bands ter wereld oprichtte. Door alle ervaring die hij met de Dire Straits opdeed, besloot David Knopfer zich te concentreren op een solocarrière. Na een paar succesvolle albums komt hij dit jaar wederom met een prachtig album. Hierbij kreeg hij hulp van ver schillende vrienden die hij in de loop der jaren had ontmoet. Zo kom je op z'n album Wishbones namen tegen als Chris Rea, Alan Clark em Chris White (Dire Straits), Phil Palmer (Eric Clapton) en Hutch Hutchinson (Joe Cocker). Knopler zal tijdens zijn concert bege leid worden door muzikanten uit zijn eigen band. Juist omdat het hier om een theatertour gaat, wil Knopfler een zo intiem mogelijke sfeer creëren en daar om zal het dan ook voornamelijk een akoestische set worden. Naast de nieu we nummers van zijn album Wishbones zullen er ook klassiekers voorbij komen uit zowel z'n solo-als Dire Straits-periode. Uitgebreide informatie via: 035- 6251082 Theater Terra- Papa.com (vanaf 6 jaar)- De Vest (familie) woensdag 10 april, aanvang 14.30 uur, entree E 5,70; kind E 4,70 Stein is 8 jaar. Samen met zijn vader schrijft hij verhalen op de computer. Spannende verhalen over twee avontu riers, een grote en een kleine. Maar opeens verandert alles en staat de klei ne avonturier er in één klap alleen voor. Stein is verdrietig en boos. Omdat zijn vader hem niet meer naar school brengt. Omdat zijn vader er niet is. Omdat alles anders is dan vroeger. Stejn wil niet meer naar school, nooit meer. Een spannende, ontroerende, visuele, humoristische en poëtische voorstelling over wat je kunt doen als je leven ingrijpend verandert. Uitgebreide informatie vindt u op www.olbe.nl Het Groote Hoofd - Schlemiel- De Vest (toneel) Vrijdag 12 april, aanvang 20.30 uur (inleiding 19.30 uur), entree E 11,50; CJP/65+ E 10,50; Stipkaarthouders E 8,- 'In deze wervelende voorstelling zetten Tamar van den Dop. Michiel Nooter, Xander Straat en Gustav Borreman een aantal prachtige schlemielen neer' (Het Parool). 'In alle opzichten is 'Schlemiel' een schot in de roos' (de Volkskrant). In 'Schlemiel' van de Engelse auteur Berkhoff spreken de personages hun gedachten uit tijdens onderlinge gesprekken. Op een heldere en hilarische manier wordt zo een her kenbaar beeld van de zogenaamde beschaafde mens gegeven. Omdat 'Schlemiel' een korte voorstelling is wordt voor de pauze een ander stuk van Berkoff gespeeld: de monoloog 'Actor/Dog'. Uitgebreide informatie vindt u op www.alexmooren.nl Toneelgroep Amsterdam - De koop man van Venetië - De Vest (toneel) zaterdag 13 april, aanvang 20.15 uur, entree E 15,-; CJP/65+ E 12,50 Toneelgroep Amsterdam brengt Shakespeare's grillige komedie 'De koopman van Venetië' als een monta gevoorstelling waarin liefde, vriend schap en meedogenloze haat de pijlers vormen. Regisseur Ola Mafaalani richt met haar versie de aandacht op de financiële praktijken waarmee de kapi talistische wereld de arme landen in een wurggreep houdt. In een scenogra fie van videokunstenaars Racké en Muskens vormt deze snel gemonteerde Shakespeare een combinatie van film isch mededogen, muzikaal kippenvel, slappe lach en veel liefdesenergie. Spel: Joop Admiraal, Hajo Bruins, Roeland Fernhout, Janni Goslinga, Titus Muizelaar, Lineke Rijxman en anderen. Uitgebreide informatie vindt u op www.toneelgroep.nl Als men voor het eerst inlogt in het Hart, dan komt men in een aanmel- dingsscherm, waarin persoonlijke gege vens als naam, adres en e-mail adres worden ingevuld. Vervolgens kan wor den aangegeven naar welk(e) genre(s) voorstellingen de voorkeur uitgaat en hoelang men vooruit wil kijken. Uiteraard kunnen deze gegevens te allen tijde worden gewijzigd of zelfs worden gewist. De gegevens worden door de bezoeker zelf beveiligd met een persoonlijk wachtwoord, dat later telkens nodig is bij het inloggen. Zodra de bezoeker is ingelogd, ver schijnt links bovenin het scherm de tekst Uw persoonlijke voorstellings agenda. Deze agenda is te raadplegen zolang men is ingelogd, ongeacht waar op de site de bezoeker zich bevindt, en geeft een overzicht van voorstellingen die binnen de voorkeuren van de bezoeker vallen. Vanuit dit overzicht kan direct genavigeerd worden naar HEILOO - Vorige week dinsdag stond Paul Haenen op de planken van de Beun. Met zijn voorstelling Leren Lachen wist hij zijn bezoekers inder daad vaak aan het lachen te krijgen. Geestige anekdotes, grappige kwinksla gen en actuele verhalen brachten afwis selend een glimlach, grijns of bulderen de lachsalvo bij de toeschouwers teweeg. En dat was precies waar het Haenen om te doen was, om mensen die nooit lachen voor een keer wel aan het lachen te krijgen... Leren Lachen is een voorstelling over het leven en over humor, vermeldt het programmaboekje van de Beun. Deze beschrijving past precies bij het avond vullende programma dat Haenen voor zijn fans in petto had. Met name zijn sterke opening, waarin hij de zaal bewust maakt van de gevaren van breedbeeldtelevisie, spreekt tot de ver beelding van het publiek. Wrange humor, over een gestoorde man die zichzelf door het hoofd schiet omdat hij een specifieke voorstelling of zelfs naar njet eens ^an worden met Philips Robert Kempen en Patrick Spekman spelen - Spek en bonen - De Beun (cabaret) Zaterdag 20 april, aanvang 20.15 uur, entree E 11,35; CJP/65+ E 10,20 In het eerste avondvullende program ma Spek en bonen zijn de Spekmannen niet meer de pianist en de solist, maar een volwaardig duo. Zij geven blijk van de algehele miscommunicatie tussen individuen. Beiden trachten op hun eigen manier te overleven op het podi um met alle beschikbare middelen. Het is een programma gekenmerkt door liedjes, scherpe dialogen en rake types. Voor deze voorstelling is het cabaret abonnement van toepassing. ALKMAAR - Sinds dinsdag 12 maart is de website van Theater De Vest (www.theaterdevest.nl) uitgebreid met een persoonlijke voorstellingsagenda. Onder de naam Hartenwens kunnen bezoekers van de site hun persoonlijke voorkeuren met betrekking tot theater aangeven. De volgende keer dat de bezoeker de website bezoekt en inlogt via het hart linksonder in het scherm, dan verschijnt er een button die ver wijst naar de persoonlijke voorstel lingsagenda van deze bezoeker. In de toekomst zal De Vest de gegevens van de aangemelde bezoekers gebruiken om hen (desgewenst) via e-mail te informeren. Hartenwens, kortweg het Hart genoemd, ziet er op de website uit als een kloppend wit hart. Op elke pagina is dit hart linksonder in het scherm zichtbaar. Als de bezoeker hier op klikt, dan kan hij of zij aangeven waar van zijn of haar hart sneller gaat klop pen, dit alles op theatergebied uiter aard. het online reserveringsformulier Tegemoetkomen aan wensen Met het Hart komt De Vest tegemoet aan de wens van veel bezoekers om uit het totale aanbod aan voorstellingen snel datgene te 'vissen' waarnaar de interesse vooral uitgaat. Voor De Vest is het Hart een prachtig instrument om in kaart te brengen welke genres voor al interessant zijn voor de website- en theaterbezoeker. Zo kan het aanbod nog beter op de vraag worden afge stemd en ontstaat de mogelijkheid de individuele bezoeker via e-mail extra attent te maken op voor hun interes sante zaken. over 'de dikke zwarte scherm'. balken m zijn Actueel en vermakelijk Het bewijst wel dat de artiest de-actu aliteit scherp in de gaten houdt. Ook zijn grappen over Pim Fortuin en Ad Melkert vinden gretig aftrek. Wanneer Haenen vervolgens de zaal in loopt, om enkele mensen te vragen wat zij zoal hebben gedaan vandaag, resulteert dit binnen de kortste keren tot vermakelij ke gesprekken. Hij wil, zoals hij het zelf zegt, 'eerst wat sfeer opsnuiven en de zaal de gelegenheid geven om te accli matiseren'. Hij ziet een 'bekende', die in 1994 zijn show in de Beun ook bezocht, en weet zich feilloos te herin neren dat hij destijds met de hele zaal naar de moord op Rabbin heeft geke ken. „Vreemde dag toen, ik zal het nooit vergeten. Ik wilde een stukje spelen en had daarvoor een televisie nodig. Toen ik hem aanzette en het nieuws over de moord duidelijk in beeld kwam hebben we met z'n allen sprakeloos zitten kij ken", aldus Haenen. Pedofiel met Viagra Wanneer hij verder gaat met zijn show staat niet meer de moord op Rabbin, maar wel een serie krantenknipsels over ander leed centraal. Met een over head projector laat hij de aanwezigen zien welk 'fantastisch' nieuws er dage- Dit gaf vaak een ontluisterend maar lijks in de kianten verschijnt. Hij heeft 1 knipsels over een pedofiel die Viagra krijgt en vervolgens prompt een kleu ter verkracht, een zelfmoordenaar van 17 die tijdens zijn sprong op een niets vermoedende 50-jarige passant springt, HEILOO - Woensdag 13 maart kwam het nieuwe theatergezelschap Het Groote Hoofd naar Heiloo met hun voorstelling Schlemiel. Deze zwarte komedie, geschreven door auteur Stephen Berkoff, is bedoeld voor ieder een die wel eens bang is of angst heeft voor het leven. Door het verwoorden van gedachten krijgt de toeschouwer inzicht in de belevingswereld van de personages, de zogenaamde schlemie len. Hierdoor ontstonden er hilarische momenten in de ogenschijnlijk norma le gesprekken. Wat de personages hard op dachten was vaak het tegenoverge stelde van wat ze zeiden. herkenbaar beeld van de zogenaamde beschaafde mens. Het had erg verwar rend kunnen zijn voor de toeschouwer maar door de uitstekende acteerpresta ties van onder meer Tamar van den Dop, die zelfs een Colombina (prestigi- de uitleg van de werking van breed Veel foto's, krantenknipsels en onthul lende bekentenissen vallen de toe schouwer ten deel. Een nostalgisch gevoel bekruipt het publiek bij zijn knipsels over sterren van weleer (Marlène Dittrich, Gerard Reve, Lenny Kuhr en enkele songfestivalwinnaars). Benadelingswaan Tijdens de pauze mogen de toeschou wers een briefje invullen en opschrij ven of zij nog iets hebben meegemaakt of dat zij onlangs nog hebben gelachen. De leukste drie inzenders worden tij dens het gedeelte na de pauze uitgeno digd hun verhaal op het podium te ver tellen. En passant introduceert Haenen nog even een nieuw woord in Heiloo; bena delingswaan. Wanneer iemand er last van heeft dat een ander wordt voorge trokken dan leid je volgens Haenen aan deze 'ziekte'. Als voorbeeld worden wederom portuin en Melkert van stal gehaald. De 'onuitwisbare indruk' die Melkert achterliet tijdens het inmiddels beroemde debat was hier duidelijk een mooi voorbeeld van. Van Fortuin wordt moeiteloos de over stap gemaakt naar Osama bin Laden en naar Bert en Ernie van Sesamstraat. Paul Haenen voorziet de populaire kin derserie al jaren van de stem van Bert en Grover. Volgens Haenen groeit Sesamstraat wel degelijk met de tijd mee en moeten de kleuters niet raar opkijken wanneer Bert straks 'domme blondjes moppentappend' door het leven gaat. De aanwezigen worden alvast op de eerste serie getrakteerd en oqk bij het oudere publiek gaan deze schuine moppen er in als koek. Wanneer het einde van de voorstelling nadert, breekt voor Haenen het moment aan om het publiek te onthul len hoe het voortaan lachend door het leven kan gaan: we moeten leren niet ons humeur door een ander te laten verpesten (met daarbij wederom de arme Melkert als stralend middelpunt), we mogen elkaar niet de grond in trap pen maar we moeten elkaar oppeppen. Net als Haenen en zijn broers vroeger tijdens de verjaardagsfeestjes van hun moeder deden, moeten we elkaar optil len tijdens moeilijke momenten, iemand met problemen wordt er zo weer 'bovenop' geholpen. Deze optil- vredesbeweging zou best wel eens een rage kunnen worden, was Haenen overtuigd van zijn verzinsel. 'Wanneer iedereen aan de nieuwe rage meedoet, dan gaat dit de hele wereld over. En wie weet dat Bush en Blair op deze wijze Osama bin Laden nog wel eens op handen zullen dragen euze toneelprijs) kreeg voor haar rol als oertuttige huisvrouw, was het over tuigende spel erg makkelijk te volgen. Eens in de zoveel tijd komt er zo n goed toneelstuk naar theater de Beun in Heiloo. Daarom blijft het erg jam mer dat er zo weinig mensen uit Heiloo en omgeving aanwezig waren. De staande ovatie van ongeveer 50 man publiek aan het einde van het stuk. klonk als een wat beschamend eerbe beeldtelevisie, deskundigen die tegen woordig in bijna elk televisieprogram ma deskundig moeten doen... Fragmenten uit een dagboek Na zijn voorstelling als 'deskundige van deskundigen' voor de camera, waarvan Haenen het resultaat projecteert op een groot scherm, is het tijd voor zijn dagboeken. Hij laat er veel fragmenten uit zien en leest er stukjes uit voor. De dagboeken (hij schreef er 28) zijn eigenlijk meer een tijdschrift dan een schrijft over het toon. Maar nietf^u^d^voorieder die dagboek, Haenen,, ïkansingaop 12 april in theater 'De theater, maatschappijj, tv en de zelfaan- VestUn Alkmaar. Een echte aanrader, vaard.ng van zijn homoseksualiteit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6