Succesvolle bijeenkomst over onveilige situaties rondom Heilooër scholen Zeevang wint Leerlingen Orkest Festival Yogacentrum Anjali opent haar deuren Wethouder Worm plaatst infobordje bij monument Koninklijke onderscheiding mooie waardering voor jarenlange inzet Volop ideeën van ouders en omwonenden Dierenbescherming UITKIJKPOST - 10 APRIL 2002 Algemene ledenvergadering Anbo Literair Jazz-Cafe Heiloo SSH op bedrijvendag KYG St. Monica Twee auto's te winnen bij de Bottelier Derde Ypesteiner motortoertocht Klaverjasdrive Illy Klimmert in Ypsalon Afzwemmen zwembad 't Vennewater Grootouder/kleinkind activiteit HEILOO - In de laatste week van maart voerden zowel de actiegroep Verkeersouders basisscholen Heiloo als De Springschans en de Radboudschool actie tegen de onveili ge verkeerssituaties rondom de basis scholen in Heiloo. Via de schoolkran ten werden de ouders opgeroepen om de kinderen in deze week uitsluitend per fiets naar school te brengen. Bij De Springschans en de Radboudschool werd door de politie gecontroleerd op onveilige situaties, zoals de kinderen aan de verkeerde kant van de weg uit laten stappen, de kinderen zonder gor del in de auto vervoeren en op strafba re feiten als fout parkeren. Het doel van de actieweek was de ouders bewust laten worden van hun gedrag en hen te doordringen van het feit dat zij het goede voorbeeld aan hun kinderen zouden moeten geven. Ook de kinderen werden bij de actie betrok ken door middel van speciale lessen over verkeer en een kleurwedstrijd. Informatiebijeenkomst De verkeersouders van De Springschans en de Radboudschool hielden op dinsdag 26 maart tevens een informatiebijeenkomst voor omwonen den en ouders omtrent de verkeerssitu atie rondom de beide scholen aan de Breedelaan. In aanwezigheid van wet houder Worm- de Moei werden deze avond de problemen geïnventariseerd en was er ruimte te discussiëren over mogelijke oplossingen. Voorzitster van de verkeerscommissie Annemarie Breukels schetste het ontstane ver keersprobleem, waarbij zowel de toe name van werkende ouders als die van het autogebruik en het feit dat men tegenwoordig een vrije schoolkeuze heeft als belangrijke oorzaken werden genoemd. Als aandachtspunten ter ver betering werden onder andere genoemd: de parkeergelegenheid rond om de scholen, het ruimtegebrek in de fietsenstallingen van de scholen,'het parkeren op stoepen en in de berm en de parkeermogelijkheid voor de na schoolse opvang. Ook werden de posi tieve punten genoemd, namelijk de vér beteringen die inmiddels al zijn door gevoerd zoals het vluchtheuveltje op de Breedelaan met de kruising Molenweg, de paaltjes die-door de omwonenden in de berm zijn geplaatst ter voorkoming van 'wild parkeren', het feit dat het team van beide scholen tegenwoordig verderop parkeert, waardoor er meer ruimte is ontstaan voor ouders en het gesprek met de gemeente waarin die heeft toegezegd bereid te zijn een aan tal kosten voor uitvoerbare voorstellen ter verbetering te willen voldoen. Presentatie Henk Smit Hens Smit, agent bij verkeerszaken in Alkmaar en verkeerscoördinator in Alkmaar en regio gaf een presentatie over het project Duurzaam Veilig van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, waarin onder andere het toenemende probleem van onveilige situaties rondom scholen en gedrags verandering bij ouders en verzorgers centraal staat. Door middel van een videoband toonde hij aan dat kinderen heel anders tegen verkeer aankijken dan volwassenen. Volwassen verkeers deelnemers weten vaak niet dat kinde ren gevaarlijke situaties niet, of te laat zien, waardoor er nog steeds veel onge lukken gebeuren. Kinderen steken, tot ergernis van automobilisten, tijdens het spelen zonder te kijken de straat over, en overzien niet wat de snelheid is van aankomend verkeer waardoor gevaar lijke situaties ontstaan. Een aantal jaren geleden is door dit feit de wetgeving aangepast, waardoor de automobilist bij een ongeval automa tisch de schuldige is, ongeacht de vraag of deze al dan niet het ongeval had kunnen voorkomen. Door minister Korthals is deze maatregel iets milder geworden, door de invoering van een ontsnappingsclausule. Als kan worden bewezen dat de automobilist werkelijk onschuldig is aan het ongeval, kan hij een beroep doen op deze clausule. Dit neemt echter niet weg dat in de meeste gevallen de automobilist schuldig wordt bevonden aan het ongeval. Als voorbeeld noemt Smit een ongeval in Limmen, waarbij een auto langs de weg stopte en een kind uit liet stappen dat vervolgens achter de auto langs de weg overstak. De automobilist die vervolgens het kind aanreed werd uiteindelijk in een rechtzaak vrijgesproken omdat kon worden aangetoond dat hij de situatie op geen enkele manier had kunnen voorkomen. Verder staat in het project Duurzaam Veilig, en het vervolg daar op Duurzaam Veilig fase twee, de mid delen centraal om bepaalde straten en wijken verkeersschuw te maken. Smit geeft wel toe dat het maximumaantal beperkingen, zoals 30-kilometerstra- ten, flitspalen, blokkades en drempels, nu wel lijkt te zijn bereikt. Ook de nadelen die aan de beperkingen kle ven, zoals het feit dat de ambulance er veel hinder van ondervindt, zijn inmid dels duidelijk. Daardoor staat in de tweede fase van het project het veran deren van het gedrag van de wegge bruiker veel meer centraal. Hij geeft hierbij een voorbeeld van het feit dat onveilig gedrag vaak van ouder op kind wordt doorgegeven, door een persoon lijke ervaring te noemen, waarbij een ouder met het kind achterop de fiets een kruising overstak, terwijl het stop licht voor de fietsers nog op rood stond. Bij de volgende kruising, waar het licht wederom op rood stond, zei het kind tegen zijn vader dat ze wel over konden steken, omdat 'er toch niets aan kwam'. Mogelijke oplossingen Mogelijke oplossingen die deze avond door aanwezigen werden genoemd waren: de Breedelaan afsluiten voor gemotoriseerd verkeer en zogenoemde 'kiss and ride' plekken voor de school aan te leggen, waarbij ouders kort mogen parkeren met als enige doel het laten uitstappen van de kinderen. De suggesties van ouders en omwonenden, die voorafgaand aan deze avond zijn ingediend, werden vervolgens bespro ken. Zo werd een maximumsnelheid van 5 kilometer rondom de scholen genoemd, het opnieuw aanstellen van oversteekhulpen/verkeersbrigadiers bij het zebrapad ter hoogte van de Breedelaan het eenrichtingsverkeer omdraaien (waardoor de parkeervak ken beter bereikt kunnen worden) en aparte schooltijden invoeren waardoor het 'haal- en brengverkeer' wordt gespreid. Sómmige voorstellen werden zowel door de verkeerscommissie als door de gemeente positief ontvangen, terwijl andere voorstellen werden uit gesloten door praktische zaken als bud get en uitvoerbaarheid. Resultaat Het resultaat van deze bijeenkomst was positief, aangezien de betrokkenen met elkaar de problemen en mogelijke oplossingen hebben kunnen bespreken. Wethouder Worm- de Moei gaf aan het initiatief van de scholen te ziü'llen gebruiken als voorbeeldfunctie voor de rest van de Heilooër scholen. Verder gaf zij aan de voorstellen op de agenda te zetten waardoor budget kan worden vrijgemaakt voor benodigde aanpassin gen. Het is de bedoeling dat de situatie na de zomervakantie wordt aangepakt. Het leerlingenorkest van Caecilia behaalde een mooie vierde plaats op het Leerlingen Orkest Festival. HEILOO - Woensdag 17 april houdt de Anbo om 14.00 uur een algemene ledenvergadering in 't Trefpunt. Op de agenda staan onder andere het jaarver slag, het financieel jaarverslag en mededelingen en ingekomen stukken. Voor en na de pauze treedt het zang koor De Ficty Singers op. Na het offi ciële deel wordt, onder het genot van een hapje en een drankje, afscheid genomen van de aftredende bestuursle den. Alle belangstellenden van 55 jaar en ouder zijn welkom deze middag bij te wonen. De Anbo is de bond die de maatschap pelijke ontwikkelingen volgt en daarop anticipeert. De Anbo geeft u de kans uw voorheen opgedane specifieke bekwaamheden ten behoeve van de senioren van Heiloo in te zetten. Primair heeft de Anbo behoefte aan aanvulling van het dagelijks bestuur, met name de functies van secretaris en vice voorzitter m/v. zijn vacant. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de Anbo, tel. 072-5331451 of 072-5333669. HEILOO- Het Literair Jazz-Cafe sluit op zondag 14 april haar winterseizoen af met twee bijzondere gasten. In de eerste plaats de schrijfster Margriet de Moor die dit jaar genomineerd is voor de Libris-literatuur 2002, naar aanlei ding van haar boek Kreutzersonate. Margriet de Moor heeft piano gestudeerd aan het conservatorium en studeerde voorts kunstgeschiedenis en archeologie aan de Universtiteit van Amsterdam. In 1988 debuteerde zij met de verhalenbundel 'Op de rug gezien' waar ze in 1989 de Gouden Ezelsoor voor kreeg. Als tweede muzikale gast zal Andre Vrolijk op zijn accordeon spelen. Vrolijk maakt tevens deel uit van het Danny Malando Orkest die op dit ogenblik furore maakt. Hij wordt muzi kaal ondersteund door Erik Nap met z'n trio. Plaats: Open Huis, aanvang 11.00 uur (zaal open 10.30 uur), entree 6.50 euro. Kaarten zijn (indien voorra dig) verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekom, tel. 072-5115511. HEILOO - Tijdens de bedrijvendag op 13 april zal Stichting Sportevenementen Heiloo op de stand van Corn Candies aanwezig zijn. SSH heeft zich ingeschreven aan de Roparun, de langste estafetteloop ter wereld, met als doel om zo veel moge lijk geld bijeen te verzamelen voor patiënten met kanker onder het motto Geen dagen toevoegen aan het leven maar leven toevoegen aan dagen. Tevens zal er informatie aanwezig zijn over de Stichting Sportevenementen Heiloo en de Roparun. Danseres Zaida is te zien tijdens de opening van Yogacentrum Ahjana. HEILOO - Woensdag 17 april is er weer een ledenavond van het KVG. Omdat dit de laatste bijeenkomst van het seizoen is heeft deze avond een vro lijk karakter. Het cabaretgezelschap De Notenkrakers uit Bovenkarspel brengt een programma van muziek, HEILOO - Op zaterdag 6 en zondag 7 april werd de achttiende editie van het Leerlingen Orkestenfestival (LOF) gehouden. Dit festival wordt sinds 1985 georganiseerd door het Heilooër Harmonieorkest Caecilia voor de jeugdharmonie- en fanfareorkesten in Noord-Holland en daarbuiten. Zeventien orkesten streden om de wis selbeker, die werd uitgereikt door wet houder van cultuur Evalyn Schoutsen- Bolten. Het festival is gewonnen door Zeevang Fanfare onder leiding van Peter Goosensen. Jury Het Leerlingen Orkesten Festival speelt in de provincie een belangrijke rol. Aan het festival nemen twintig orkesten deel en in totaal zo'n 700 muzikanten en er staan zelfs een aantal op de wachtlijst. Een vakkundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Piebe Bakker, schreef voor elk orkest een kri tisch rapport over hun optreden. Dit HEILOO - De komende zes weken houdt de bekende slijtersorganisatie Bottelier een wedstrijd met een groot prijzenpakket. Zo maakt u kans op twee authentieke Renault Twingo's of twee droomweekends met partner in de champagne. Bij aankoop van elke fles uit de advertentie, elke literfles Stoocker (het huismerk van de Bottelier) en elke literfles huiswijn krijgt de klant een stempel. Al met zes stempels is de stempelkaart vol. Daarna hoeft er alleen nog maar een slagzin afgemaakt te worden om mee te dingen naar een prijs. Naast de al genoemde prijzen kunnen ook reuzenflessen van drie liter Chileense wijn gewonnen worden. Een andere leuke prijs is een heel jaar lang elke maand een doos wijn af te halen bij de Bottelier. Zo zijn er nog meer prijzen te winnen uit het grote assorti ment. Dit is nou eens een leuke wed strijd. Je profiteert van een paar leuke aanbiedingen en hup: de stempelkaart is vol. Vaker meedoen mag ook. U vindt de Bottelier naast de Theeklipper en Houtenbos aan de. Heerenweg in Heiloo. HEILOO Na met de tweede zang en cabaret, waaronder een paar ypesteiner motortoertocht een gedeel nL A 1 1 n Li rl n n 11 ;/^rrl tin i 1 1_ 1_ HEILOO - Op zaterdag 13 april opent Yogacentrum Anjali haar deuren op de Nijverheidsweg 29. De ruimte wordt persoonlijk geopend met danseres Zaida Nassier. Zaida, geboren in Paramaribo, is helemaal gegrepen door de Zuid-Indiase dans, de Bharat Natyam. Al jong volgde zij allerlei danslessen, een keer in contact geko men met de Bharat Natyam dans had zij eindelijk gevonden waar ze op zoek naar was. Bij de dans komen prachtige kleding en sieraden kijken. De kleding is precies voorgeschreven, heeft prach tige kleuren en er is goud in verwerkt. De sieraden van Zaida benadrukken de zeven chakras, of wel de energie punten op het lichaam. Zo wordt het zevende chakra aangegeven door een gouden speld die een duizend-bladige lotus voorstelt. Het eerste chakra HEILOO - Liefhebbers van de 'Spekmennen' Robert Kempen en Patrick Spekman krijgen op zaterdag 20 april de ene helft van het cabaretduo te zien. Hoewel in eerste instantie bei den naar de Beun zouden komen om de voorstelling Spek en Bonen op de planken te brengen, heeft Robert Kempen zich helaas terug moéten trek ken. Het publiek krijgt Patrick Spekman daarom solo te zien, in zijn eigen voorstelling Tissue On Tour. Tissue On Tour is het eerste solopro gramma van Spekman, die in 1999 de publieksprijs op het Leids Cabaret Festival veroverde. In zijn voorstelling is Spekman een ongeleid projectiel, hij lacht en danst, hij huilt en fluistert. Hij vraagt en beantwoordt, rent en staat even stil bij vragen als: 'wie zijn wij nu eigenlijk?' Het programma is een reizend en levend wassenbeelden museum. Het is hectisch, ontroerend, chaotisch en raast als een sneltrein. Het publiek kan de tranen meenemen, voor de tissues zorgt Spekman! bevindt zich aan het einde van haar vlecht en is gemarkeerd met drie zilve ren knopen. Er is bewust gekozen voor de Indiase dans bij de opening van het centrum, omdat de dans en yoga vele gemeenschappelijke aspecten hebben. Zowel mentaal, als fysiek ontwikkel je in beide disciplines kracht, uithoudings vermogen en een correcte lichaams houding. Voor meer informatie, tel. 072-5338770. Zie ook de advertentie elders in deze krant. HEILOO - De volgende klaverjasdrive van de Stichting Uitkeringsgerecht igden vindt plaats op 17 april om 19.30 uur in de Bergeon, Bergeonstraat 30, tel. 072-5339885. HEILOO - Op donderdag 11 april is Illy Klimmert te gast bij Ypsalon. U mag een foto van een dierbare meene men en op tafel leggen. Deze avond is de entree 5,50 euro. De aanvang is om 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. HEILOO - Afgelopen zaterdag is er in zwembad 't Vennewater weer afge zwommen voor het overlevingszwem- men. De volgende kinderen zijn geslaagd. Brons: Iris de Leeuw, Floor en Joep Molenaar, Sander en Mandy Schouws, Suzanne de Maarel, Laura Knip, Sandra Lute, Roxanne Bais, en Stefan Vogel. Zilver: Kim Schonenberg, Jeffrey Nijman, Frank Ribbens, Isabel Barnhoorn en Max Visser. Goud: Björn Röseler, Nina Haazelager, Lotte Hageman, Sander v.d. Berg, Sharon en Allesio Bart. Fenna van Strien, Frouke Niesert, Patricia en Claudia Stanco, Luigi van Riel, Inge en Lian Molenaar, Josephine Kelder, Inge Gimbel en Tiffany Vlaar. Westfriese sketches. Alle leden worden uitgenodigd. Niet-leden zijn altijd wel kom, zij betalen euro 3,50 inclusief kop koffie/thee. Tijdens de pauze zal de jaarlijkse verloting plaatsvinden. De avond begint om 20.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 265-267 te Heiloo, tel. 072-5336137 of 5334234. HEILOO - Aanstaande zaterdag houdt het Trefpunt een gezellige weekeindac- tiviteit met zang, dans en knutselen voor (groot)ouders en (klein)kinderen. De Samba-Samba-activiteit duurt van 14.30 tot 16.30 uur. Voor het maken van samba kokertjes mag u lege plastic of kartonnen busjes, korreltjes, schaar, lijm en restjes cadeaupapier meene men. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De gemeente Heiloo verbe tert de informatievoorziening over gemeentelijke monumenten in haar gemeente. Daarvoor heeft de gemeente speciale informatiebordjes laten ver vaardigen om deze bij een dertiental gemeentelijke monumenten te plaat sen. Vrijdag 5 april plaatste wethouder Anne-Marie Worm-de Moei het eerste informatiebordje eigenhandig bij de, opnieuw opgemetselde, waterputten in de Egelshoek in Heiloo. In totaal plaatst de gemeente Heiloo in april bij dertien gemeentelijke monumenten informatiebordjes. Vooruitlopend op de nieuwe archeolo- giewetgeving van het rijk, welke geba seerd wordt op het Verdrag Van Malta, heeft de gemeente Heiloo haar eigen verantwoordelijkheid genomen. Al lan ger laat het gemeentebestuur van Heiloo op archeologisch gevoelige plekken waar zij activiteiten gaat ondernemen, vooraf archeologisch onderzoek doen. Voordat de Egelshoek gebouwd is, zijn archeologen daar bij archeologisch onderzoek gestuit op ruim 20 putten. Twee van deze water putten zijn weer opgemetseld en wet houder Worm-dc Moei plaatste op 5 rapport bevatte zoveel mogelijk advie zen, die het de dirigent en de muzikan ten mogelijk maken de kwaliteit van het orkest verder te verbeteren. Het speelniveau van de leerlingenor kesten is van groot belang, voor de kwaliteit van de 'volwassen' orkesten. In deze orkesten wordt immers de basis gelegd voor het speelniveau en het noodzakelijke enthousiasme. De orkesten zorgden stuk voor stuk voor ontroering, bewondering of verba zing met hun optreden en hadden elk duidelijk rasmuzikanten in de dop in hun gelederen. Uitschieters waren de muzikanten van Kunst naar Kracht uit De Goorn, die zeer vertederden door hun jonge leeftijd, en Crescendo uit Sassenheim dat indruk maakte door de hoge kwaliteit en een superenthousias te dirigent. Het leerlingenorkest van Caecilia behaalde een mooie vierde plaats. te van Noord-Holland te hebben gezien, gaan de rijders deze keer een ander gedeelte van onze provincie ont dekken. Deze tour van ongeveer 175 kilometer leidt onder andere door Purmerend, Enkhuizen, Den Oever, het pittoreske Twisk, uitwaaien in Callantsoog aan het strand en dan bin nendoor via Petten en Bergen weer naar Ypestein, Heiloo. De start js net zoals de vorige keren in de Ypsalon, De Hucht 4, van 9.00 tot 11.00 uur en wordt gehouden op zondag 14 april. U wordt verwelkomd met een kopje koffie en wat lekkers. De kosten van deze rit bedragen euro 5,- per motor (dit is inclusief een consumptie). Deelname geschiedt geheel op eigen risico. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Jacques van Linden, tel. 072- 5339058 of Dick Schaap, tel. 072- 5338552. Voor informatie op de dag zelf kunt u de Ypsalon bereiken onder tel.nr. 072-5339971. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Blauwgrijs cyperse poes, naar onder overgaand in zilvergrijs, 2 jaar, Bestevaerslaan, Heiloo. Zwarte poes met wit befje en witte voetjes en staartpunt, 2 jaar, Het Hoekstuk, Heiloo. Dove witte poes, blauw bandje met koker,Termijen, Heiloo, per ongeluk in Castricum terecht gekomen en moge lijk op zoek naar huis. Lapjespoes met witte sokjes en donker bruine vlooienband, Zevenhuizerlaan, Heiloo. Donkercyperse gec. kater, met geel bruine buik en voor witte teentjes, 13 jaar, Laarmanstraat, Heiloo. Poes Micky zwart met rode gloed, witte borst en 3 witte voetjes, 1 jaar. Vermist op de Thalia in Limmen. Schildpadpoes, 1 jaar, witte vlek op borst, voorpoten witte teentjes, een achterpoot wit teentje, Thalia in Limmen. Gevonden Zwarte gec. kater^ Vennewatersweg bij Intratuin, Heiloo. Zwarte poes, wit befje en witte voetjes, wit op de buik tussen de voorpoten en tussen de achterpoten, A9 bij motel Akersloot. Zwarte poes met witte bovenlip, witte streep op de bef, zwart onder de kin, achter witte kousen, 1 witte en 1 zwar te/witte voorpoot, Bosweg, Akersloot. Anne-Marie Worm-de Moei kijkt trots naar haar Koninklijke speldje. foto MSP) april bij deze putten het eerste infor matiebordje. De archeologische waarneming in de Egelshoek voorafgaand aan de bouw vond plaats in 1998. Tijdens dit onder zoek stuitte men op 20 water/beerput ten. Zeven daarvan lagen rond de waarschijnlijk 16de eeuwse boerderij 'De Hofstee'. Van de 'boerderij zijn nauwelijks restanten gevonden. Drie van de putten rond de boerderij waren gefundeerd op een houten ton met een gemetselde opbouw. Een was er gemet seld met vette klei en twee waren bemetseld met schelpspecie. De gemeente heeft deze laatste twee put ten weer laten opmetselen. Vanwege het Verdrag van Malta, waar bij alle Europese landen zich verplich ten alles wat mogelijk is te doen om bodemschatten en bodemarchief te bewaren en zich te verplichten daar voor regelingen op te stellen, wordt in Nederland aan een nieuwe archeolo- giewetgeving gewerkt. Deze gaat uit van het principe de verstoorder betaalt. De gemeente Heiloo loopt op deze nieuwe wetgeving vooruit en verricht nu al onderzoek. HEILOO - Twee voormalige wethou ders van de gemeente Heiloo zijn Koninklijk Onderscheiden. Het betreft respectievelijk de heer E.M.I. ten Hacken en mevrouw A.M. Worm- de Moei. De Koninklijke Onder scheidingen werden door burgemees ter Den Boon uitgereikt tijdens de openbare raadsvergadering op 8 april. Ridder De heer Ten Hacken is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Ten Hacken maakte sinds 1990 deel uit van de gemeenteraad van Heiloo voor de VVD- fractie. In de bestuursperiode 1998 tot 2002 was de heer Ten Hacken benoemd als raadslid en gekozen tot wethouder. Tevens maakte hij deel uit van de commissie Welzijn en Burgerij en het Seniorenconvent. Mevrouw A.M. Worm- de Moei is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Mevrouw Worm maakte sinds 1990 deel uit van de gemeenteraad van Heiloo vóór de VVD- fractie. In okto ber 1993 is zij gekozen tot wethouder als opvolger van mevrouw A.A.M. Willemse- van der Ploeg. In de periode 1994-1998 was zij raadslid en de daar opvolgende periode was zij benoemd tot raadslid en gekozen tot wethouder. Tevens maakte mevrouw Worm deel uit van de Commissie voor Grondge biedzaken. Dankwoord In haar dankwoord noemde Worm- de Moei burgemeester den Boon als haar inspirator en roemde ze zijn vermogen om te besturen zonder te kwetsen of kwaad te worden. Ook de samenwer king in het college heeft zij als zeer positief ervaren, waarbij ze vooral Evalyn Schoutsen bedankte voor zowel de collegialiteit als de ontstane vriend schap tijdens hun samenwerking. Over haar functie vertelde ze dat ze het altijd belangrijk had gevonden zich te ont wikkelen op de vakgbeiden waar ze verantwoordelijk voor was. Niet te gaan voor de korte termijn successen, maar voor inhoudelijke kwaliteit voor de toekomst van en in Heiloo. Verder vertelde ze met trots dat ze nog even op de valreep twee flitspalen heeft kunnen regelen, die binnenkort in Heiloo zul len worden geplaatst. Als raadslid zal ze in gesprek blijven met ondernemers en de Heilooërs omdat ze dat altijd als zeer prettig heeft ervaren. Naast het raadslidmaatschap zal ze haar adviesbureau in relatie overheid- bedrijfsleven weer uitbouwen en de nieuwe kansen die zich voordoen pak ken. Welkom en afscheid Burgemeester den Boon verwelkomde in zijn toespraak de drie nieuw aange treden wethouders John Daas, Roelof Bos en Rob Opdam, maar nam vooral afscheid van 'zijn' wethouders. Naast de Koninklijk onderscheiden Worm- de Moei en ten Hacken, nam namelijk ook Evalyn Schoutsen- Bolten deze avond afscheid van haar functie als wethou der. Zij gaat zich weer concentreren op haar oude vak en zal terugkeren bij Willibrord. Den Boon heeft hier alle vertrouwen in, aangezien hij haar heeft leren kennen als een warme persoon- lijkhied met een groot hart. Die eigen schappen waren volgens hem eigenlijk te goed voor de politiek, aangezien ze weleetis een beetje van slag raakte van de kille strategische en tactische kanten van de politiek. Hij noemde haar ver der het sociale gezicht van de gemeen te Heiloo, omdat ze de afgelopen vier jaar bij ontelbare gelegenheden en fes tiviteiten het college heeft vertegen woordigd. Cultuur heeft haar interesse, in en buiten Heiloo, waardoor ze menig toneelstuk en muziekuitvoering, uit eigen beweging, en niet omdat dat 'nu eenmaal bij haar functie hoorde' heeft bijgewoond. Den Boon noemde het, ten slotte, een voorrecht dat hij Evalyn Schoutsen- Bolten heeft mogen leren kennen en gaf haar een groot compli ment voor haar inzet en inspanningen voor de gemeenschap. De burgemeester beschreef Ernest ten Hacken als mathematicus, sterrenkun dige, docent en parttime bestuurder- in^dié volgorde'. Opvallend noemde hij zijn aandacht de ioatste tijd voor de juridische aspecten voor de juridische aspecten van het dualisme.Ten Hacken keert na zijn twaalfjarige bestuurlijke loopbaan terug in het onderwijs, een rol die hem volgens de burgemeester uit stekend past. Anne-Marie Worm- de Moei keert terug naar de raad. Niet uit eigen keuze, maar de teleurstelling is, volgens den Boon, inmiddels verbeten en de tranen weggeslikt. Doordat het CDA niet meedoet aan het nieuwe college omdat de fractie van Heiloo 2000 niet met zowel de VVD als het CDA wilde samenwerken, werd mevrouw Worm gedwongen afscheid te nemen van haar functie als wethouder. Hij vat haar bij drage aan het bestuur de afgelopen vier jaar samen als 'spectaculaire groei naar gewaardeerd en gerespecteerd bestuur der'. Verder'onthulde' hij het publieke geheim dat zij en oud-wethouder Juup Wuijster elkaar in het begin niet bepaald lagen, maar waardeerde tege lijk haar vermogen dit conflict positief om te draaien naar een wederzijds respect. Het monumentenbeleid staat, mede dankzij mevrouw Worm- de Moei, als een huis. Ook het Verkeersplan is volgens den Boon „een mooi voorbeeld van hoe in samen spraak en overleg met de bevolking en betrokken organisaties een degelijk en breed gedragen plan tot stand kan komen". Ten slotte roemde hij haar gevoel voor public relations... vooral alles wat met het buitengebeuren te maken had. „Ergens een bushokje ope nen, geen probleem: dat doet Anne- Marie wel. Naambordjes? Anne-Marie spijkert ze er wel even op." Volgens de burgemeester was en is zij, door al deze sociale activiteiten 'de perfecte gast vrouw'. Naast de nieuwe wethouders Daas, Opdam en Bos werden deze avond ver der de raadsleden W. Gomes (NCPN), T. Valkerin (Heiloo 20(H)), C. Streefkerk (VVD) en A. Kemper (Heiloo 2000) benoemd. Ernest Ten Hacken Is eveneens geridderd voor zijn inzet voor de gemeente Heiloo. foto MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10