Definitieve datum Limmer Bloemendagen Het rijke roomse leven herleeft in Limmen Zwerftocht door de eigen gemeente Via Cordis in Limmen gordijnen© karpetten tapijten Agenda Limmen UITKIJKPOST - 10 APRIL 2002 Reünie Corneliusparochianen Opbrengst klaverjasdrive Pax Christi Ledenavond NBvP, Vrouwen van Nu en KVG S.V. Vredeburg Demo countrydansen Antarctica in de bieb Infopanelen langs vaarroute in Noord-Holland Aanrijding met letsel Jongerencentrum Conquista Gewonde bij ongeval Activiteiten HSV Limmen Bridgeclub Limmen De Oktopedians bij Jazz Sesion Club Vredenburg Diefstal uit woning dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend LIMMEN - Op zondag 21 april wordt in het kader van 100 jaar Corneliuskerk van 14.00 tot 16.00 uur in de Burgerij te Limmen een reünie gehouden voor allen die op wat voor manier dan ook betrokken zijn geweest bij de Corneliuskerk. Bij een reünie denk je aan mensen die elkaar lang niet gezien hebben en weer samen komen om herinneringen op te halen. Herinneringen uit het roomsche leven Bij de reünie van de Corneliuskerk gaat het om herinneringen uit het roomsche leven. Misdienaars die 'het vak' geleerd heb ben van pater Komen, scholieren die voor de dagelijkse gang naar de school- mis door Pastoor Bangert beloont wer den met een knip in de knipkaart. waarvan de trouwste bezoeker naar het knipkaartenfeest mocht. Je denkt aan de vijftigers van nu die vroeger door Pastoor van Teijlingen gevraagd wer den om het jongerenkoor te vormen. Wie waren de zelatrices van het Apostolaat des Gebeds die de maand- briefjes bij Pastoor Bangeirt moesten ophalen, wie hebben elkaar niet ont moet tijdens en na afloop van het lof in de maanden mei en oktober, wie heb ben niet allemaal gebeden voor de ziel tjes achter het ijzeren gordijn, wie zaten er aan de mannenkant en aan de vrou wenkant, wie ging er allemaal trouw te biechten, wat was het niet moeilijk om de hele catechismus te leren. Ja wat weet u er allemaal nog van...? Samen terugblikken in weemoed Het een roept het andere op, vooral als je met meer mensen bij elkaar bent. Samen terugblikken in weemoed, het is een van de charmes van een reünie Stilstaan bij het verleden om de zege ningen van het heden te tellen en de toekomst met vertrouwen tegemoet te treden. Bij het 100-jarig bestaan van de Corneliuskerk mag een reünie dan ook niet ontbreken. Onder het genot van een hapje en een drankje kan er nage praat worden over de kerk. Wat beziel de u toen en wat is er nu nog van over? Voldoende redeq om daar eens gezellig met elkaar over te praten. Het bestuur van de H. Corneliuskerk nodigt u uit een bezoek aan deze reünie te brengen. LIMMEN - De op vrijdag 8 maart gehouden klaverjasdrive ten bate van de Pax Christi basisschool in Limmen heeft E 1.185,- opgebracht. De school is erg trots op dit behaalde resultaat. LIMMEN - Op woensdag 17 april hou den de NBvP, Vrouwen van Nu en het K.V.G., afdeling Limmen een gezamen lijke ledenavond in de Burgerij aan de Dusseldorperweg te Limmen. Aanvang 20.00 uur. Entree: E 2.10, inclusief kof fie of thee. Deze avond treedt Auqa Terra op en er worden verhalen en anekdotes verteld over componisten. Ook worden er gedichten van Annie M.G. Schmidt voorgedragen, afgewisseld met mooie zang. In de pauze is er weer een verlo ting. LIMMEN - Het komende weekend vangen de feesten aan ter ere van het 100-jarig jubileum van de Corneliuskerk in Limmen. Wij berjeht- ten u al over de nostalgische kermis die dan plaats vindt, maar er staan nog meer evenementen op het programma. Zoals reeds eerder vermeld beginnen de grote festiviteiten in het kader van het 100-jarig jubileum van de Corneliuskerk op donderdagavond 11 april om 20.00 uur. Een concert onder leiding van dirigent Peter Rijs zal de drie sfeervolle feest- weken inluiden. Onder zijn leiding brengt het Corneliuskoor onder andere het Te Deum van H. Andriessen ten gehore. De sopraan Judith Petra zal vier 'Ave Maria's' vertolken en aan het concert wordt medewerking verleend door de plaatselijke Harmonie Excelsior. Tijdens dit concert dat voor iedereen gratis toegankelijk is, vindt ook de overdracht en inzegening van het nieuwe orgel plaats. Verleden Het weekend staat in het teken van het verleden. Zaterdagavond is er groots een opgezette gezinsviering waarbij de tijdmachine een grote rol speelt bij het terughalen van een stukje historie van de kerk. Zondag 14 april om 10.00 uur is de plechtige hoogmis met drie heren. De Missa Brevis van Michael Haydn voor sopraan, gemeng koor en orgel wordt dan uitgevoerd met de wisselende gezangen in het Gregoriaans. Medewerking verlenen Karin ten Cate (sopraan) en Kees Bornewasser (orgel). Processie Na deze plechtige hoogmis wordt er een processie gehouden, zoals dat 100 jaar geleden bij de inzegening van de kerk ook gebeurde. Ook nu weer zullen vaandels, toortsen en de baldakijn wor den meegevoerd door mensen in de gewaden van weleer. De reliek van de H. Cornelius zal meegaan in de proces sie die door de tuin van de pastorie en rond de kerk zal trekken, waarmee tot uitdrukking wordt gebracht de centrale plaats van de kerk bij de het volk. Voordracht in twee delen Maandag 15 april is de eigenlijke dag waarop de kerk 100 jaar bestaat. Die avond houdt drs J.W. Besemer, voorzit ter esthetische commissie Bisdom Haarlem, een voordracht in twee delen over de ontwikkeling van de het kerk gebouw in het algemeen na het tweede Vaticaans Concilie en over de Corneliuskerk en zijn patroon in het bijzonder. De avond wordt opgeluis terd met operazang door het gemengd koor De Vredeburgers. De Cameren Voor de bewoners van de Cameren is er op dinsdag een geheel verzorgde dag die om 09.30 begint met een viering in de kapel. Op dinsdagavond 16 april wordt om 19.00 uur de tentoonstelling '100 jaar Rooms leven in Limmen' geo pend, waarbij ook de videofilm die over deze periode gemaakt is gepresenteerd wordt. De tentoonstelling is voor publiek toegankelijk op dinsdag t/m donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, vrij dag van 16.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Timmerdorp Op woensdagmiddag start het timmer dorp voor de jeugd van Limmen dat zal duren tot zondag 21 april. Tijdens de feestweken is de kerk op een indruk wekkende wijze versierd en verlicht en alleen daarom al de moeite van het bezoeken meer dan waard LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 5 april ronde 23 van de interne competitie. B. Stolp pro beerde met een bizarre a6 verdediging de inmiddels clubkampioen geworden J. Admiraal in verwarring#te brengen. Het werd een strategisch geschuif van beide kanten waar na 20 zetten pas het eerste stuk werd geslagen. Het eindspel was zodanig gelijk dat vreedzaam tot remise werd besloten. Ditzelfde patroon deed zich voor bij de andere topper tussen de gedreven H. Ebels en de secure E. Stolp. Ebels leek in het middenspel gunstiger te staan maar verdedigingskunstenaar Stolp hield hem keurig op remise. M. Welgraven blijft verbazen en bond de sluwe J.Limmen aan zijn zegekar. Hij passeert Limmen hiermee naar de vijfde plaats. R. Rommel houdt teveel van aanvallen, G. Hafkamp schudde mompelend zijn hoofd, pareerde de aanvallen met gezonde, sterke zetten en weef een onhoudbaar matnet rond de hulpeloze koning van Rommel. N. Pepping behaalde een kansrijke stand met een kwaliteit meer tegen M. Wester, maar herinnerde zich een eer der verspeelde gewonnen stand en koos voorzichtig voor het remiseaan bod. Maandag 25 maart won het Vredeburg achttal de laatste bondswedstrijd met 5,5-2,5 van VVV uit Alkmaar dankzij overwinningen van J. Admiraal, K. Kramer. B. Stolp, G. Hafkamp en R. LIMMEN - Na vele bezoeken langs de kwekers heeft de commissie besloten om de Bloemendagen niet te verschui ven. De datum is definitief vestgesteld van zaterdag 27 april t/m donderdag 2 mei. De hyacinten zien er goed uit en dat komt goed uit want er wordt dit jaar een groot aantal extra deelnemers verwacht in verband met het 50-jarig bestaan. Normaal gaan er 3.500 curvers door, nu zullen dat er 4.000 zijn. Dit houdt in 9-12 miljoen hyacintenbloe metjes. Extra hulp is heel erg welkom, vooral bij het inzamelen van de bloemen. Op de volgende dagen gaan de leden met vrijwilligers het veld in om de bloemen te plukken/snijden: zaterdag 13 en 20 april 's ochtends en 's middags, maan dag 15 t/m vrijdag 19 april 's avonds. Wilt u zich als vrijwilliger opgeven dan kan dat bij Kees Valkering, tel. 072- 5051734. Halt maart is bij iedereen het info bul letin in de bus verschenen. Hierin is ook het inschrijf formulier terug te vin den. Deze moet voor 13 april ingele verd worden als men nagels wil betrek ken en anders voor 24 april. Heeft u het info bulletin niet ontvangen dan kunt u een exemplaar ophalen bij Co Nanne op het Kamvaren 1. Het winnende mozaïek van vorig jaar. Rommel, H. Ebels speelde remise en E. Stolp en J. Limmen verloren. Vredeburg eindigt hiermee met 9 pun ten op de vierde plaats. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-B. Stolp remise, H. Ebels-E. Stolp remise, M. Welgraven-J. Limmen 1-0, R. Rommel-G. Hafkamp 0-1K. Kramer-P. vd Heijdt 1-0. R.Termes-R. vd Storm 0- 1, B. Kerkhof-G. Pouw 1-0, D. Aafjes-J. Levering 1-0. T. Al-H. Levering 1-0, K. Aafjes-J. de Graaf 0-1, B. Schijf-E. van Duin 1-0, J. Tebbens-M. Kos 0-1, S. Sofan-J. Duin 0-1, N. Pepping-M. Wester remise. Groep B.Tim Castelein- Thijs Witkamp 0-1, Martijn van Rees- Tycho Bismeyer l-0,Menno Koot-Mike Krom 1-0, Micha van Buuren-Vince Kaandorp 0-1, Nutte van Belzen- Djurre Bismeyer 1-0, Jeroen Levering- Wouter Mijnsbergen 0-1. LIMMEN - Op zaterdag 13 april wordt voor de Burgerij tussen 11.30 en 15.00 uur een demonstratie countrydansen gegeven. De eerste dansen zijn aange past aan het thema van het 100-jarig bestaan van de R.K. Kerk. AKERSLOOT - Vanaf woensdag 10 april zijn in de openbare bibliotheek Castricum, locatie Akersloot aan de Rembrandtsingel 1, foto's te bezichti gen die zijn gemaakt door Ronald Naar tijdens zijn Antarctica-expeditie 1998- 1999. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingstijden van de biblio theek. AKERSLOOT - Het eerste informa tiepaneel langs de vaarroute Varen door Noord-Holland is op 2 april ont huld door gedeputeerde Bob Verburg van de provincie Noord-Holland. Dit gebeurde in de jachthaven A.R.Z.V. in Akersloot. De informatiepanelen zijn een ondersteuning van de gids Varen door Noord(c)HoIland, die Toerisme, Recreatie Nederland in januari 2002 heeft uitgebracht. De nieuwe panelen zijn informatief voor de waterrecreant die de route vaart en de directe omge ving wil verkennen. Bovendien zijn de informatiepanelen een teken van gast vrijheid voor de recreant die in het gebied niet zo bekend is. De watertoerist weet soms weinig of niets van het gebied waar de waterre creant met de boot door vaart. Gedetailleerde waterkaarten vertellen alles over boeien, rivieren en havens, maar niets over de 'droge' omgeving. Daarom zijn de vaartrajecten die onderdeel uitmaken van de Varen door Noord(c)HolIand route voorzien van zogenoemde 1and(c)informatie'. Op de vaarroute van Amsterdam tot Den Helder en via Medemblik naar het zui den zijn bij vijftien passantenplaatsen speciale infopanelen geplaatst. Deze borden geven een historische beschrijving van de plek waar de toer- vaarder aanlegt, tonen een overzichts kaart van het gebied en zijn voorzien van nuttige en praktische toeristische informatie. In de serie 'Nederland Waterland' ver schenen naast Varen door Noord- Holland ook Varen door het Hart van Holland, Varen door Groningen en het aangrenzende Duitse gebied en Varen door Friesland. Op korte termijn ver schijnen Varen door de Tuin van Nederland en Varen door het Holland van toen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot, is van april t/m september iedere zondag van 13.30 tot 16.30 uur geo pend. en op afspraak. In de expositieruim te (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van hedendaagse kunst. Heden is dat expositie over 'de Woude' van Hendrik van Dam. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleen op oneven weken op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. LIMMEN - Op maandagmiddag vorige week, omstreeks 17.10 uur, vond er een aanrijding plaats op de kruising Rijksweg - Visweg te Limmen. Een 81- jarige man uit Limmen fietste op de Visweg en wilde de kruising overste ken. Hier kwam juist een 20-jarige man uit Heiloo in een personenauto aange reden. De fietser zag de auto en stopte halverwege de rijbaan. Ook de automo bilist stopte omdat hij de fietser zag. Toen de fietser geen aanstalten maakte trok de automobilist weer op. Juist op dat moment ging de fietser ook weer verder. Er ontstond een aanrijding bij lage snelheid.Het slachtoffer kwam echter ten val en raakte daarbij aan het hoofd gewond. Ook liep hij een gebro ken sleutelbeen op. Hij werd voor behandeling overgebracht naar het Medisch Centrum Alkmaar. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 12,13 en 14 april bij Jongerencentrum Conquista is: Zoals bekend (zie elders in de Uitkijkpost) is er op 13 april een kermis ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de kerk. Conquista laat zich daarin niet onbetuigd en staat op zaterdag 13 april met een ballengooi- tent en een grabbelton op de kermis. Er zijn leuke prijsjes te winnen! Tevens kunt u bij hun kraam informatie ver krijgen over Conquista. Zij staan met hun kraam vlakbij het jongerencen trum op de Kerkweg. Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 13 april is de kinderwerk groep in verband met de kermis geslo ten. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 13 april staat weer garant voor een lekkere discoavond. Ga lekker swingen of uithangen op de muziek die Stan en Gert zullen verzor gen tijdens deze avond. De entree is gratis. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. Zondagmiddag 14 april is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 12 en zaterdag 13 april is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. De entree is gratis. Behalve uiter aard de bar is er ook een pooltafél, flip perkasten, dartbord etc. Dus ga naar Conquista en maak er een fijne, avond van. De medewerkers staan voor je klaar. Heb je ook zin om je in te zetten voor Conquista? Voor informatie kun je bellen naar Esther Schaap, tel. 072-5053095 of ga eens langs bij Conquista, tel. 072- 5052811. De medewerkers staan je graag te woord. CAL - Negen organisaties nodigen de inwoners van Castricum, Akersloot en Limmen uit voor een boeiende zwerf tocht door de eigen gemeente op 16 en 21 april. Zoals u' weet vormen Castricum, Akersloot en Limmen sinds 1 januari één gemeente. Een belangrij ke reden voor dit samengaan is het groene karakter van deze streek tussen de oprukkende bebouwing van Alk maar en de IJmond. Het behoud van dat groene karakter is niet vanzelfspre kend want het landschap is voortdu rend in verandering. Meestal gaat dat heel geleidelijk, maar als je na een aantal jaren terugkijkt blijkt het toch ingrijpend te zijn. Veranderingen tegenhouden is niet mogelijk, maar in de goede richting stu ren kan wel. Geschiedenis Een aantal verenigingen bestudeert de geschiedenis van delen van deze gemeenten, zoals de Historische Vere niging Oud Akersloot, de Stichting Werkgroep Oud Castricum en Stichting Oud Limmen. Andere organisaties zijn actief met natuurbescherming zoals de Vogelwerkgroep Castricum en Stich ting De Hooge Weide. De Stichting tot behoud van natuurlij ke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeeromgeving zet zich breed in voor de kwaliteit van onze leefomgeving en is inmiddels in de gehele gemeente actief. Ook zijn er nog enkele regionale organisaties die een sterke binding hebben met onze gemeente, zoals het IVN Midden- Kennemerland, PWN-Noord-Hollands Duinreservaat en het Noord-Hollands Landschap. Landschapsdag Voor het eerst in hun geschiedenis heb ben al deze organisaties hun krachten gebundeld in de organisatie van een landschapsdag op 21 april. Leden van deze clubs zijn bereid om op die dag kenmerken, merkwaardigheden en leuke weetjes te vertellen aan iedereen die daar belangstelling voor heeft. Dit gebeurt buiten in het veld zoals bij het Krengenbosch, de geest van Heemstede, de Schulpvaart, Hortus Bulborum, het kasteel Akersloot en het Zeerijdtsdijkje. Route Iedere belangstellende kan per fiets, op eigen gelegenheid, een route rijden die langs een groot aantal levende 'praat palen' voert. Deze praatpalen zijn op zondag 21 april tussen 11.00 en 16.00 uur langs de route aanwezig. Routebeschrijvingen (kosten 1 euro) zijn af te halen op de dag zelf vanaf 11.00 tot 16.00 uur. (Voor mensen die slecht ter been zijn is een autoroute beschikbaar). De startpunten zijn: Akersloot: Museumgemaal 1879, Fielkerweg 4. Castricum: De Duijnkant. gebouw van Oud Castricum, vlakbij het station, Geversweg 1Limmen: Café De Lantaarn, Dusseldorperweg 56. Op deze plaatsen kunt u tijdens uw tocht ook terecht voor een kopje koffie of thee. Introductieavond Voor degenen die zich goed willen voorbereiden op de landschapsdag van 21 april of voor wie gewoon een boei ende avond over het landschap van de eigen gemeente wil meemaken is er op 16 april een lezingavond in Cultureel Centrum Vredeburg, te Limmen. Tijdens deze avond zullen een vijftal deskundigen u meenemen naar de vroegste historie van onze streek, stil staan bjj het heden en vooruitblikken in de toekomst. Zij doen dit in voor iedere burger begrijpelijke taal en maken ruimschoots gebruik van beeld materiaal. Achtereenvolgens komen aan het woord: Lia Vriend en Ernst Mooij, zij houden een lezing over de cultuurhistorie van de gemeente Limmen, Ron van 't Veer gaat in op het belang van het water voor de natuur, Rolf Roos geeft een landschapsimpres sie aan de hand van eigen filmmateriaal en Rob van Eerden, archeoloog, vertelt iets over de vroegste geschiedenis van onze streek. Ook weet hij veel van de toekomstplannen voor dit gebied. Deelname aan deze avond is gratis. De avond begint om 20.00 uur en zal tot ongeveer 22.30 uur duren. Uw mooiste plekje tussen duin en meer Inwoners uit Castricum, Akersloot en Limmen zijn allemaal lokale deskundi gen als het om het landschap gaat, ten minste als u zich met dit landschap ver bonden voelt. De organisatoren zijn benieuwd naar wat u het mooiste plek je in de drie plaatsen vindt. U kunt dit kenbaar maken door het schrijven van een verhaaltje, een gedicht of het instu ren van een foto of tekening. De mooi ste producten worden gepubliceerd en of tentoongesteld (onder de inzenders worden enkele landschapsbonnen ver loot). Een formulier met de precieze deelna- mevoorwaarden is verkrijgbaar bij de excursiestartpunten op 21 april of schriftelijk/telefonisch aan te vragen bij Hennie Groot, Brahmanslaan 8, 1921 XE Akersloot, tel.0251-310110. CASTRICUM - Zondagmiddag om 16.45 uur heeft op de T-spitsing Beatrixstraat/Prins Hendrikstraat een aanrijding plaatsgevonden tussen twee automobilisten. Een 45-jarige man Castricum reed de Beatrixstraat op, ter wijl een 20-jarige man eveneens uit Castricum kwam aanrijden. De 45-jari- ge man is gewond overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk. De andere bestuurder liep een snijwond aan het hoofd op. Zondagmiddag 21 april geeft het ensemble Via Cordis een bijzonder concert in de Nederlands Hervormde kerk te Limmen. LIMMEN - Zondagmiddag 21 april geeft het ensemble 'Via Cordis' in de fraai gerestaureerde Nederlands Hervormde kerk, Zuidkerkenlaan .25, Limmen, een bijzonder concert. Het programma met de titel 'O rosa bella' bevat als kern vocale en instrumentale muziek, die 'de roos' tot thema hebben. De bloem komt in veel facetten aan de orde: als beeltenis van Maria, als sym bool voor schoonheid en combinaties daarvan. De tijd waaruit voor deze muziek is geput strekt zich uit van de 13de tot de 18de eeuw. Via Cordis Het ensemble Via Cordis legt zich toe op het spelen van muziek' uit de mid deleeuwen, renaissance en barok. De naam maakt duidelijk, dat muziek de taal van het hart moet spreken, maar refereert ook aan de plek, waar zo'n tien jaar geleden de kiem voor het ensemble is gelegd: de Hartweg in Nieuwe Niedorp. De leden van de groep zijn voortdurend op zoek naar origineel en daardoor soms minder bekend repertoire. Het spelen uit oude notatie wordt daarbij niet geschuwd. Paulien Walch studeerdepiano bij Harry Vooren aan het Conservatorium Alkmaar, volgde zanglessen bij Gerda van Zelm en Xenia Meijer en studeert nu bij Kevin Smith. Zij maakt tevens deel uit van het vocaal quintet 'Laude de Novella' en van het koor van Nederlandse Bachvereniging. Bernadette Pollen deed examen hoofd vak blokfluit bij Willem Bremer aan het Conservatorium Alkmaar. De laat ste tijd legt ze zich toe op het cornetto- spel. Els Kiesewetter rondde haar stu die blokfluit af aan het Conservatorium Alkmaar, eveneens bij Willem Bremer. Momenteel studeert zij viola da gamba bij Susanne Braumann. Zij volgde diverse internationale cursussen bij onder anderen Wieland Kuyken en Laurence Dreyfus. Frits Sandkuijl wijdt zich na een docentschap in het middelbaar onder wijs royaal aan het musiceren. Als lui- tist begeleidt hij vocalisten, verleent zijn medewerking aan koren en vormt samen met de blokfluitist Jan Pieter van Eijkelenborg het duo 'Se Piace'. Hij volgt luit- en basso continuolessen bij Willem Mook te Haarlem. Het ensemble Via Cordis brengt een programma zonder pauze; na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie of thee nog wat na te praten. Het.concert begint om 15.30 uur. De toegangsprijs is euro 7.-, kinde ren tot 12 jaar betalen euro 3-; het pro gramma inclusief de teksten is daarbij inbegrepen. Telefonisch reserveren is in verhand met de beperkte plaatsruimte aan te raden, tel. 072-5332217. LIMMEN - Vrijdag 12 april houdt de Hengelaarsvereniging Limmen om 20.00 uur haar jaarvergadering in café De Lantaarn. Op de agenda staan onder andere de viswedstrijden, contri butieverhoging en jaarverslagen van de commissies. Op zaterdag 13 april is de HSV Limmen aanwezig op de historische markt bij de Corneliuskerk. In de stand zal over de waterkwaliteit van óns vis water worden geïnformeerd, is er van alles te zien over waterplanten en (c)dieren, gaat de jeugdvisclub tuigjes maken met en voor de kinderen en kunt u informatie krijgen over de hen gelsport in het algemeen en de HSV Limmen in het bijzonder. Op zondag 21 april is ér de eerste acti viteit dit seizoen, een vistocht met de vanuit Den Oever op de Waddenzee. Voor de prijs van e 20,- per persoon wordt u in de gelegenheid gesteld eens op het Wad een hengeltje uit te gooien. Voor deze prijs krijgt u vervoer naar en op het wad en de zeepieren. Consumpties en hengelmateriaal zijn voor eigen kosten. Aan boord zijn hen gels te huur. Voor informatie en opga ve: Peter van der Heijdt, tel. 0251 - 310429 of 06-13540803. Er is plaats voor 27 personen, kinderen vanaf 12 jaar mogen onder begeleiding mee. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 3 april als volgt gespeeld: A- Lijn: l.Korff-Straathof 66.96. 2. Dolmans-Bollweg 59.82, 3. Kuiper-Zijp 51.79, B-Lijn: 1. v.d.Klis-Slob 66.96. 2. Piersma-v.Splunder 57.14. 3. Valkering- Witting 54.91, C-Lijn: 1. Wieffering- Willig 63.93, 2. Kiebert 63.57. 3. Klous- Limmen 54.29. D-Lijn: 1. Segerius 62.14, 2. Maas 60.36, 3. v.d.Horn-Kops 53.21 6, E-Lijn: 1. v.d.Storm 59.52, 2. Endel-Wulterkens 56.55, 3. Heywegen- Duindam 52.38. LIMMEN - Op zondag 14 april komt het workshoporkest De Oktopedians naar de Vredeburg in Limmen. Deelnemers aan deze open workshop laten tijdens de jamsession zien en horen hoe zij omgaan met het spelen van en improviseren op een breed skala van thema's uit de jazzgeschiedenis. Saxofoons in alle soorten en maten, trompetten, trombones, klarinetten, fluiten en een ritmesectie tonen een gevarieerd en spannend beeld van geïmproviseerde muziek. Workshoporkest De Oktopedians is het oudste nog bestaande workshoporkest in Amster dam. De workshop ontstond in 1972 in cultureel centrum Oktopus aan de Keizersgracht en verhuisde in 1974 naar het Bimhuis. In 1998 werd de workshop verplaatst naar De Badcuyp en sinds 2000 repeteren de Oktopedians in het AMP op het KNSM-eiland in het oostelijk havenge bied. Tot aan zijn overlijden in 1995 stond de workshop onder de inspire rende leiding van Herman de Wit. Talloze professionele musici zetten hun eerste schreden op hun muzikale loop baan bij de Oktopedians.Tegenwoordig staan zij onder leiding van saxofonist Arthur Heuwekemeijer en trompettist Charly Nanlohy. Spelen op gehoor en veel ruimte om te soleren is hun credo. Deze manier van werken biedt ruimte voor enthousiaste deelne mers van elk niveau. Bekende stan dards en eigen werken van Nanlohy, Heuwekemeijer en De Wit krijgen bij de Oktopedians eén geheel eigen invul ling. De sessie begint om 16.00 uur in De Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel./fax. 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. CASTRICUM - Op 5 april werd uit een woning aan het Bakkerspleintje, nadat de woning volledig was door zocht, diverse apparatuur en sieraden gestolen. Dit moet gebeurd zijn tussen 16.30 en 17.15 uur. Onbekend is hoe de daders zijn binnengekomen. Op 7 april werd in een woning aan de Helmbloem is tussen 22.00 en 01.00 uur ingebroken. Men is binnengekomen door een raam te forceren. De gehele woning is doorzocht. Er wordt voorals nog alleen een geldbedrag vermist. Rijksweg 127 Limmen 072 505 1602 4-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12