DEZE WEEK KOLBERTS 10% KORTING ROKKEN 10% KORTING Lange zit bij En ik dan? van Annie M.G. Schmidt •-r® mm a enst enng UITKIJKPOST - 10 APRIL 2002 <y HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. *1 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 4 april 2002 Stemmen in een stembureau naar keuze li Stemmen bij volmacht Ruiters in Heiloo, let op! zaamheden aan het spoor Hoogeweg en Westerweg. D L 1 T l f -k-m TRI BERICHTEN HEILOO MODEHUIS Laat 113, Alkmaar Tel. 072-5128481 www.matex.nl Brijder-Loop ook goed tegen alledaagse verslavingen Wer/oo contact liggen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 1230 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken (072 -) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraad pleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). Bezwaar Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt op grond van artikel 9 Wvg aangemerkt als een besluit, zodat daartegen ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar en beroep open staat. Ingevolge de Awb kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken» ingaande op 9 april 2002, tegen het besluit van burgemeester en wethouders gemo tiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien belangheb benden een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de President van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2,1817 BV Alkmaar. - Meer informatie Voor meer Informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. de Jager-Kaashoek (072 -) 535 67 50 (ma/wo/vr) of mevrouw]. Francke (072 -) 535 67 45 (ma/di/do/vr), beide van de afdeling VROM. Geboorten Leonardus j.C. z.v. R.L.j. Opdam en CAM. Dekker XisaM. d.v, A Genet en J. de lijster d.v, D.C.P. Hoebe en P.M. Borst JeUeAJ. z.v. A. van Haastrecht en ï.M.M. Ruis Remeo z.v. HJ. Bosnia en S. Kox Elders geboren Dominique P. d.v, AF. Wanningen en P.N, Leenart Aukje d.v. RA Klerk en J.M. Kwakkelstein ;^Kasbma d.v. S. Sharif en N. Sharif Jip d.v. P. de Waard en P.H.M. Schouten Esmee S. d.v. J JVLC Kraakman en Y. Wu Naomi A. d.v. J. Benchetrit en S.D.H. Perdaan Senna A.H. z.v. A. Visser en S.N. de Moor Franfea d.v. F.C.B. W|ssink en I.LA Cortie DhanelA. 2.v. A.M. fiesta Gwen Y. d.v. M.W. Snijders en N. Bos YaeinthaF. d.v. J.W.J. Tijssen en W. Bouwen cLv. P.J. Heijne en D. Stalenburg f. :g: Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap E.ft de Boer en CM. Vergeer N.P.R. Bakker en ET. Groen M. Verboom en E.W.M. de Graaft D. Wesselius en ft. Maaskant Huwelijken/geregistreerde partnerschappen P.C. Apeldoorn en A. de Raad D.W. Wessendorp enMA.P.M. Oosterbaan R.H. Lenting en A.EJL Kleiber ft Buur en T.V. Grahmbeek P.T.C te Buck en J.GA Klaver Overleden J. van Dieren ev Hagen j.J. de Ridder wv van Ee Elders overleden J.W. Spies Gj. Lambrechts ev Grootj T.W. Korthouwer B. de Graaf TJHL Adrichem De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij geiden de volgende bepa- Schriftelifk verzoek 1Ter gemeentesecretarie zijn kosteloos formu- schrift moet uiterlijk op 17 april 2002, door de kiezer zijn ingediend bij de gemeente, waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. Indien de kiezer reeds een oproepingskaart heeft ontvangen, voegt hij/zij deze bij bet verzoek. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij vol macht aan de stemming te mogen beslissing op de oproepingskaart gesteld, die Mondeling verzoek 1De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk opl mei 2002, de oproepingskaart over te leggen ter gemeentesecretarie waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. 2. Bijü Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072-) 535 67 20. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. 1. Ter gemeentesecretarie zijn, kosteloos, om 2. Het verzoek moet uiterlijk op 17 april 2002, door de kiezer worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. fl X Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaart als gemachtigde op te treden, moet als kiezer 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2. moet in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd als degene die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem in het stemdistrict waar hij/zij staat inge schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) vol machten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zeif aan d stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072-) 535 67 20. in ons dorp. Soms wordt er echter ook gebruik gemaakt van andere paden en wegen. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Vooral in de recre atiegebieden gebruiken de ruiters soms de verkeerde paden, waardoor er veel schade ont staat aan deze paden. Dit veroorzaakt weer ergernis bij andere gebruikers. Ondanks dat het gebruiken van bijvoorbeeld de openbare weg ruiter moet zijn, vragen wij u dringend alleen de daarvoor bestemde ruiterpaden te gebruiken. Dit voorkomt de klachten die we nu ontvangen. Help mee de paden en wegen schoon te houden Wij vragen de ruiters in Heiloo om optimaal gebruik te maken van de ruiterpaden. As dit niet kan, dan vragen wij u erop te letten dat paarden- poep niet midden op het voet-, of fietspad of op waar zon 'ongelukje' minder overlast veroor zaakt. eerste keer in week 16 schoongemaakt, op maandag 15 april, dinsdag 16 april, woensdag 17 april, donderdag 18 april en vrijdag 19 april wat langer buiten te laten staan. Dit om de Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon- nummer (072 -) 535 68 68. Alkmaar-Uitgeest. As gevolg van deze werk- spoorwegovergangen tijdelijk afgesloten. Over de afsluiting en de verkeersmaatregelen die daarvoor nodig zijn» heeft overleg plaats gevonden met de gemeente. afgesloten. van 01.00 uur tot 15.00 uur De overweg Zevenhuizerlaan van 02.00 uur tot 05.00 uur van 05.00 uur tot 10.00 uur De overweg Stationsweg van 02.00 tot 15.00 uur Gevolgen voor het wegverkeer Van zondag 14 april 01.00 uur tot 15,00 uur wordt het verkeer vanuit Alkmaar en Heiloo-oost met bestemming Heiloo-west en Egmond omge leid via de overweg Kerkelaan. Het verkeer vanuit Heiloo-west en Egmond met bestemming Alkmaar en Heiloo-oost wordt omgeleid via de overweg Kerkelaan. Verkeer vanuit Limmen met bestemming Heiloo- west en Egmond wordt omgeleid via overweg Vennewatersweg. Verkeer vanuit Heiloo-west en Egmond met bestemming limmen wordt omgeleid via de overweg Vennewatersweg. Het lokale verkeer en hulpdiensten kunnen tussen: 01.00 en 15.00 uur gebruikmaken van de oi .00 en 05 watersweg 05.00 tot overweg Zevenhuizerlaan 10.00 tot 15.00 uur gebruik maken van de overweg zeeweg. Het perron van station Heiloo is vanaf ca 14.00 Schuine Hondsbosschelaan en Zeeweg van vvv yv« Van maandag 15 april 00.30 tot 06.00 uur worden het lokale verkeer en hulpdiensten omgeleid via laan. informatie opnemen met de heer j.ftP. Railinfra, telefoonnummer 020 - 462 70 00 Het gaat om keersremmende een aantal ver- markeringen. en donderdag Hiervoor zal ter plaatse van de werkzaamheden de weg van borden. Aansluitend zal er markering is enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hier- WÊm Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan kunt u contact opnemen met de toezichthouder van dit werk, de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65 of bij afwezigheid met de heer J. Siemons van (072-lp 67 72 Noord-Holland Noord HEILOO - Vanaf een parkeerterrein van een camping aan de Westerweg werd een zwarte BMW voorzien van kenteken GS-TS-93 ontvreemd. De diefstal werd in de ochtend van 1 april ontdekt. Op zondag 7 april werd aangifte gedaan van vernieling van een perso nenauto. De eigenaresse van een Seat type Arosa trof haar auto maandagmorgen 1 april aan met een geforceerd portier- slot. De auto stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Slootenslaan. Het is bij een poging gebleven. Daarom is het niet duidelijk of getracht werd de auto te stelen of dat het alleen ging om goederen in de auto. In het kantoorgedeelte van een woning aan de Handelsweg werd een poging gedaan om in te breken. De deur van dit kantoorgedeelte werd geforceerd. Uit de achtertuin van een woning aan de Westerweg werden drie kratten bier ontvreemd. Voor de vierde keer binnen korte tijd werd benzine uit een personenauto gestolen. In alle gevallen stond de auto geparkeerd op het erf van een woning in Vossenakkers. Geschat wordt dat in de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 april voor ongeveer 45 liter uit de auto werd ontvreemd. Op 4 april werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een caravan op een campingterrein aan de Omloop. De inbraakpoging werd tussen 21 en 28 maart gepleegd. Als gevolg van de inbraakpoging raakte de deur van de caravan beschadigd. De deur moet in zijn geheel vervangen worden. In de nacht van zaterdag 6 op zondag 7 april werd de rechterbuitenspiegel van de Ford Escort vernield terwijl die op de Holleweg geparkeerd stond. De bestuurder van een invalidenwagen verzuimde om 17.20 uur komende van uit de Boekelermeerweg met de krui sing van de Kanaalweg voorrang te ver lenen. Een aanrijding met een perso nenauto was het gevolg. De invaliden- wagen raakte geheel beschadigd. De personenauto raakte aan de voorzijde beschadigd. De onfortuinlijke bestuur der van de invalidenwagen raakte licht gewond. VOOR DE HEREN VOOR DE DAMES Matex HEILOO - Afgelopen vrijdag speelde Falkland Toneel 'En ik dan?' van Annie M.G. Schmidt. En ik dan? was Annie s eerste toneelstuk voor het grote publiek. Zij schreef dit toneelstuk in 1968, waarin op 1 november van dat zelfde jaar (onder regie van Berend Boudewijn) Mary Dresselhuys, Joan Remmelts, Jaap Wieringa, Els Bouwman en Etha Coster schitterden in het Nieuwe de La Mar theater. Deze driedelige komedie speelt op het kantoor van de Stichting Nieuw Positief, die de literatuur zuiver wil houden en vooral seks wil weren. Het verhaal draait om de ietwat frivole gescheiden moeder van een jonge employé bij de stichting, die een 'beet je' (f 30.000,-) in de boeken heeft geknoeid. Om de verdenking van frau de te helpen voorkomen, dringt deze dartele moeder (zogenaamd afkomstig uit Stockholm) de stichting binnen als nieuwe medewerkster. Met de beste bedoelingen sticht zij constant de groots'e verwarring. Zij redt zich ech ter steeds uit de benarde situaties, tot aan het slotbedrijf, waarin toch het geweten de overhand krijgt. Annie M. G. Schmidt Annie Schmidt is in haar werk baan brekend geweest. Zij schreef niet ver heven zoals in haar tijd als literator werd verwacht, maar gebruikte in haai werk vaak alledaagse taal in ongewone situaties. Misschien is dat de reden dat haar werk van hoog tot laag aan spreekt. Ze keek goed naar de actuali teit om zich heen en gaf daar vaak een ongebruikelijke visie op. In haar werk is Annie Schmidt steeds opgekomen voor de speelsheid en dar telheid die kinderen eigen is. Ze verzet te zich tegen de hokjesgeest en maakte van kinderen kleine anarchisten met een eigen mening. Vanuit dit uitgangs punt was ze in staat de werkelijkheid een kwartslag te draaien. Publiek Het publiek reageerde vrijdag dikwijls enthousiast op En ik dan?, dat onder regie stond van Theo Bakker. Telkens, als bij toverslag, stopte Annie Schmidt haar typische verrassingen er in. onge kende woordspelletjes, krankzinnige wendingen en verrukkelijke contras ten. Ondanks dat het Falkland Toneel een prima prestatie neerzette met de ver tolking van dit stuk, had het verhaal van Annie M.G. echter aanzienlijk kor ter gekund. Dit was de snelheid en de vaart van het stuk waarschijnlijk zeer ten goede gekomen. Natuurlijk speelt het verhaal zich af in 1968 en natuurlijk golden in die tijd andere 'wetten en regels' bij het toneelspel, maar voor de tijd waarin wij tegenwoordig leven en alles draait om snelheid, vaart en 'zap- gedrag', was het stuk wat aan de trage kant. Lange avond Met name voor de wat jongere aanwe zigen in de Beun werd het een lange avond, temeer omdat zij de vrolijke woordgrapjes en olijke kwinkslagen van de schrijfster nauwelijks begrepen. Aan de spelers van Falkland lag het overigens zeker niet, dat de bijna drie uur durende voorstelling voor sommi gen een (te) lange zit werd. Zij speel den het stuk vol overgave en met name Nelly de Boer als Nora Reuling wist de handen regelmatig op elkaar te krijgen. Als de doortrapte moeder van de boek houder Han Reuling, (gespeeld door Michel Mannes) en nieuwe werkneem ster binnen het bedrijf kan zij met trots terugkijken op haar acteerprestatie. Ook Marius Vos, als gevoelige eigenaar van Nieuw Perspectief (gespeeld door Pim de Smalen), Lotje Nahuys, een schrijfster die weigert een prijs voor haar boek in ontvangst te nemen omdat zij alle 'seksuele passages' dient te schrappen (gespeeld door Norine Haps) en Juffrouw Bats, typiste en manusje van alles bij de stichting die op de meest ongelegen momenten komt binnenvallen (Ans Popall) wisten het (overigens in grote getale opgekomen) publiek met hun spel te bekoren. Zij wisten het stuk op de planken te bren gen, zoals Annie M.G. Schmidt met haar toneelstuk voor ogen moet heh- ben gehad. En zij kon in 1968 nou een maal nog niet bevroeden, dat de wereld om haar heen in sneltreinvaart zou ver anderen... Scene uitEn ik dan', (foto A. de Graaf) Op de Stationsweg werd in een Honda Civic ingebroken. Uit de auto werd een autoradiocassettespeler ontvreemd. Niet bekend is hoe men in de auto heeft weten te komen. Aan de auto werd geen braakschade geconstateerd. De diefstal werd gepleegd tussen 26 maart en 1 april. Voor Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg werd een bromfiets van het merk Vespa type Ciao ontvreemd. De 16-jarige eigenaresse ontdekte de dief stal om 19.45 uur. Aan de hand van de verklaring van een getuige kon later de bromfiets worden achterhaald. De poli tie heeft de zaak verder in onderzoek. ALKMAAR - Op zondag 14 april vindt op het sportpark van atletiekver eniging Hylas in Alkmaar de jaarlijkse Brijder-loop plaats. Daarbij staat het thema 'running against addiction' cen traal. Regelmatig hardlopen kan men sen een goed en voldaan gevoel geven. Het kan een alternatief zijn voor alco hol en drugs. De Brijder-loop is echter ook een goed middel tegen alledaagse verslavingen als stress, roken en wer ken. Therapie De Brijder biedt hulp aan mensen die problemen hebben met verslavende middelen als alcohol, drugs en medicij nen of met gokken. Dat gebeurt vaak met therapiegesprekken. Maar ook 'running therapie' is een beproefde methode. Geregeld hardlopen helpt mensen om afscheid te nemen van hun verslaving en weer terug te keren in de 'normale' samenleving. Veel mensen krijgen door hardlopen weer zelfver trouwen. En het geeft je gevoel' van eigenwaarde een oppepper als je zelfs in staat bent om mee te doen aan de jaarlijkse 'Dam-tot-Dam-loop'. Al jaren achterreen is er een groep cliën ten van de Brijder present bij deze bekende tocht van Amsterdam naar Zaandam. Sportieve prestatie Het positieve effect dat met hardlopen verkregen wordt geldt natuurlijk niet alleen voor (ex-)verslaafden. Een spor tieve presentatie kan iedereen een geweldige kick geven. Men kan kiezen 'uit verschillende afstanden: vanaf 10.30 uur de 400 of 1200 meter voor de jeugd; om 11.30 uur de 5 kilometer voor jon geren van 13 tot en met 16 jaar en om 11.30 uur de 5 of 10 kilometer voor vol wassenen. Iedereen kan aan de Brijder-loop mee doen. Het gaat om een lekker stuk hard lopen, elk"op zijn/haar eigen niveau. Informatie krijgt u via www.avhylas.nl of bij de afdeling Precentie Consultancy, tel. 072-5272803.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6