Aeg\° Double Stars klaar voor nieuw seizoen Geef schwung aan de tuin met bladvorm en -kleur I m 11 /^sfZjT Senioren nieuw sSfmömennieu wsSmoeemnie Oud-papieracties in Heiloo i Heiloo I Andere adressen "V ill UITKIJKPOST - 10 APRIL 2002 \<v d Golfclub Heiloo speelt op eigen 'golfbaan' Dojo 't Loo volop in de prijzen Klassiek in kapel GGZ Noord-Holland-Noord Bridgeclub Sans Atout Heilooër Bridgeclub HZV de Witburger Geslaagde opening zomerseizoen Vennewater Fietscross-wedstrijd bij de Boscrossers Foresters klaar voor kampioen wedstrijd Coaches Ilarry van Groningen (links) en Nico Wolven zien het seizoen met vertrouwen tegemoet. HEILOO - Komende zondag speelt het eerste honkbal team van Double Stars Heiloo de eerste thuiswedstrijd om 14.30 uur en daarmee tevens de eerste competitiewedstrijd. Heiloo komt deze openingswedstrijd uit tegen Hoofddorp Pioneers; een van de negen tegenstan ders die het team het komende seizoen zal ontmoeten. Het eerste honkbalteam van Double Stars Heiloo komt uit in de derde klasse Breedtesport en ontmoet daar onder andere Terrasvogels, Rooswijk, Onze Gezellen, en Sparks. Van Pioneers en Badhoeverdorp ver wachten de coaches de meeste tegen stand. Nico Wolven en Harry van Groningen Trainer/coach Nico Wolven: „Ik vond Badhoeverdorp in het laatste seizoen onverwacht goed; bij Pioneers wordt gewoon mooi honkbal gespeeld. Voor het overige valt het moeilijk te voor spellen. We spelen in een klasse waarin het verloop groot is en de kwaliteit moeilijkJs in te schatten". Harry van Groningen - assistent trai ner/coach - aanvullend: „Er zit een grote variatie in leeftijden in deze klas se; pitcher kwaliteiten zijn doorgaans net onvoldoende om even flink 'te vlammen' en de wedstrijd af te maken. Maar", zo waarschuwt v Groningen, „wij kijken liever niet zo zeer naar de tegenstander; het gaat erom wat jezelf presteert". Wolven onderschrijft dit: „Als je alles wint, dan promoveer je. Zo simpel ligt. Je moetje niet te veel focus sen op 'de. ander'. Bewust zijn van je eigen prestaties en er gewoon voor gaan; dat is het motto". Hoger niveau Nico Wolven en Harry van Groningen zijn in 2001 als duo aangetrokken door Double Stars Heiloo om het eerste honkbal team naar een hoger niveau te tillen. Afgelopen seizoen is er een geweest van aftasten, elkaar leren ken nen (spelers en begeleiding), het niveau en de mogelijkheden voor de toekomst bepalen en vooral werken aan een inte gratie tussen jeugd en senioren. Nico Wolven: „Afgelopen seizoen hadden we nog een verhouding van oudgedien den en nieuw talent van zeg maar 75: 25; dit jaar is dat 60:40. We gaan ervoor om dat volgende jaar nog verder in positieve zin te verschuiven." In de afgelopen winter is hard getraind door de selectie waarujt straks het eer ste team gevormd zal worden. Waar vorig jaar nog veel op de basics werd getraind, is dit jaar daarnaast ook veel op de verschillende spelsituaties getraind en op het bewustzijn van de speler zelf. Balans, ritme en atletisch vermogen zijn daarbij voor beide heren sleutel worden. „De meeste fouten worden veroorzaakt doordat de speler niet in balans is als de bal verwerkt of aangegooid wordt. Lichaam en geest dienen volledig in balans te zijn om goed te kunnen spelen", aldus Nico Wolven. Prognose Voor wat betreft de komende competi tie denken de beide coaches dat het team zeker in de middenmoot moet kunnen eindigen; ook de top drie wordt niet uitgesloten. Hoewel niet alle spe lers twee keer in de week kunnen trai nen, is het wel bitter noodzakelijk om hoger op te komen. Even zo goed: kwa liteit telt. De beste spelers staan in het veld. Van Groningen: „Zodra we veilig staan kunnen we de aanstromende talenten wat makkelijker integreren in de selec tie. Ook hier mag de balans - tussen opleiden jeugd en resultaat in de com petitie - niet uit het oog verloren wor den". Ernst Dat het Double Stars ernst is met spe len op een hoger niveau in zijn alge meenheid en het opleiden van jeugd in het bijzonder, mogen blijken uit het feit dat de vereniging afgelopen winter maar liefst acht gediplomeerde jeugd trainers aan haar technische staf wist toe te voegen. Daarnaast werd Peter van Dalen (coach jong oranje team) aangetrokken als speciale trainer voor de pitchers en de catchers. HEILOO - Om de leden alvast aan het gras te laten ruiken en de sfeer op die plek te proeven had de wedstrijdcom missie van golfclub Heiloo afgelopen zondag 7 april een ludiek golftoernooi- tje (Gruttocup) georganiseerd. Plaats van handeling, de weilanden waar bin nenkort met de aanleg van de echte baan zal worden begonnen. Aan deelnemers geen gebrek. Velen hadden zich voor deze middag aange meld en wilde het avontuur op eigen 'baan' wel eens meemaken. Er waren teams van drie of vier spelers samenge steld. De spelvorm voor deze middag was Texas Scramble. Hierbij is het de bedoeling dat elke teamspeler afslaat en dat daarna met de meest gunstig lig gende bal wordt verder gespeeld. De overige teamspelers mogen hun bal op deze plek neerleggen om vervolgens allemaal weer verder te spelen tot de bal in de hole ligt. In het weiland waren vier holes uitge zet met een gemiddelde lengte van zo'n honderd meter. Op de eerste hole was een extra handicap ingebouwd, waarbij de eerste (af)slag precies recht moest worden geslagen. Degene die precies op of vlakbij het uitgelegde lint terecht kwam zorgde voor extra punten, die buiten het totaal aantal slagen op de holes werden gehouden, maar,waar je wel als team op dit onderdeel met in de prijzen zou kunnen vallen. Zo moest er ook worden gechipt (korte slag) in een op ongeveer twintig meter afstand geplaatste korf. Een moeilijke klus, waarbij een enkeling de bal in de korf wist te krijgen. De op dit onder deel behaalde punten werden van de totaalscore (aantal slagen op de holes) afgetrokken. De totaalscore van het team (aantal slagen) werd hiermee lager en dus gunstiger voor het eind klassement. Het gaat bij golf uiteinde lijk om het minste aantal slagen. Tenslotte moest er ook worden 'geput' op een uitgelegde strook kunstgras met aan het einde een mat met een punte- nindeling van min 5 tot plus 5. Hierbij was het de kunst, bleek achteraf, dat je als team met nul punten (plussen en minnen) het beste had gescoord. Onder het genot van een drankje en een heer lijke hap werden de prijzen uitgereikt. Uitslagen: Totaalscore (4 holes): 1. team Drivers met 11 slagen. Rechte 'drive' (afslag): 1. team Drivers met 3 punten, 2. team Eagles met 2 Onder leiding van Ton Rost zal deze pitcher-catcher training gedurende de competitie voortgezet worden, waarbij Peter v. Dalen eens in de vier weken de training monitort en voortdurend con- punten, 3. team Greens met 1 punt tact onderhoudt omtrent de trainings- Putten: 1. team Parren met score 0 opzet hiervan. Ook de integratie tussen Qp woensdag 17 april vindt de strijd om junioren en senioren uit zich in het e BVD-lenlecup plaats op de golfbaan gezamenlijke trainen van deze gehele groep op de dinsdag en donderdag. Het coachteam Nico Wolven, Harry v Groningen, Henk-Jan v.d. Horst (junio ren) en Ton Roest met aanvulling van Peter v Dalen en coördinator techni sche zaken Gert-Paul v.d. Horst werkt zo aan een verder verhoging van de kwaliteit door de vereniging heen. De leiding gaat er van uit dat het team lopende het seizoen verder met jonge talenten aangevuld kan worden en met name de pitcherstaf vanuit de lagere teams kan worden verbreed. 'Ooghduyne 'in Julianadorp. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18, tussen 09.00 en 12.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmerverzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging HeilooJ container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/ni vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.30 en 16.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook: container bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond in Almelo voor de dertiende maal het Internationale JPT judotoernooi plaats. Maar liefst tien judoka's en twee bege leiders, van zowel Dojo 't Loo als sport school Balance, vertrokken vrijdag avond richting Gorssel waar de nacht doorgebracht werd in een jeugdher berg. Na een korte, vooral koude nach trust vertrokken de eerste judoka's richting de Rembrandt sporthal. Martij a Dirkson, kwam uit in de klasse tot 45 kilogram en kwam net iets tekort. Hij verloor helaas twee wed strijden en was hierdoor uitgeschakeld. Paul Tol was de volgende judoka van 't Loo die in actie kwam, in de +60 klasse. Hij zat-in een poule met 16 deelnemers. De eerste partij verloor hij, maar kwam sterk terug door z'n tweede wedstrijd te winnen. Helaas verloor hij z'n derde partij en was zodoende ook uitgescha keld. Middagprogramma Tijdens het middagprogramma kwa men Niels Dirkson, -50 kg. en Pim Schuit, -55 kg in actie. Pim stond zeer goed te judoën en werd eerste in zijn poule. Daarna moest hij de kruisfinale judoën, kwam voor te staan met een waza-ari maar verloor de wedstrijd uiteindelijk met een ipon. Niels Dirkson zat in een poule met acht judoka's en kon na vier partijen een mooie tweede prijs in ontvangst nemen. Om 16.00 kwamen maar liefst zes seni oren in actie, verdeeld over vijf matten. Gerben van de Berg kwam uit in de klasse tot 73 kg. en stond ze.er goed te judoën, won twee partijen maar verloor er helaas ook twee. Uiteindelijk moest hij ook z'n meerdere erkennen in de verliezersronde. Noman Kortwijk won gemakkelijk drie partijen en verloor er één en kwam zodoende ook op een mooie tweede plaats terecht in de -60 klasse. Niels Boerman, die uitkwam in de - 100 kg. klasse, kwam wat tekort tegen z'n sterke tegenstanders en verloor twee partijen op rij. Zodoende was hij uitge- schakeld. Voor Bernd Winkelbeiner, die uitkwam in de klasse tot 91 kilo gram was dit sinds lange tijd z'n eerste grote toernooi. De eerste wedstrijd verloor hij maar de tweede stond hij zeer goed te judoën, lokte een straf uit maar verloor helaas uiteindelijk deze partij en was uitgeschakeld. Eline Ramaker kwam uit in de klasse tot 78 kilogram, verloor haar eerste partij tegen de latere winnares, won haar tweede en derde partij, en verloor de finale, zodoende werd zij tweede. Marise Ramaker kwam uit in de klasse tot 70 kilogram. Ondanks een ernstige blessure aan haar schouder kon zij na vier partijen een mooie tweede prijs in ontvangst nemen. Al met al lieten alle judoka's goed technisch judo zien, heb ben zowel Sebastiaan Gerber als Dico Tol alle judoka's zo goed mogelijk gecoacht en was het super gezellig. Gele banden toernooi Afgelopen zondag werd in Alkmaar bij judoclub Tom van de Kolk het jaarlijk se Gele banden toernooi gehouden. Voor Dojo 't Loo deden hier aan mee Menno en Richard Tol, Krin Guit, Jasper Henselmans, Martin Brouwer en Rens Lageveen. Menno Tol moest de spits afbijten, na zes loodzware wed strijden behaalde hij een mooie derde plaats. Karin Guit won twee partijen, maar verloor er helaas vier, toch werd zij met dit resultaat vierde. Jasper Henselmans is pas aan zijn tweede toernooi bezig, na vijf partijen werd hij uiteindelijk vierde. Martin Brouwer zat samen met Karin Stevenson (een nieuw talent) in de zelf de gewichtsklasse, doordat zij allebei in hun poule hun wedstrijden hadden gewonnen kwamen zij elkaar tegen in de kruisfinales. In deze kruisfinale was Martin de sterkste en ging door naar de finales, helaas verloor hij de finale en werd tweede. Karin Stevenson moest na haar verlies tegen Martin in de verliezersronde uit komen en werd vierde. Rens Lageveen kon helaas geen partij winnen, Richard Tol moest als laatste de tatami betreden na zeven loodzware wedstrijden waar van er zes werden gewonnen en een verloren behaalde hij keurig een derde plaats. HEILOO - Op zondagmiddag 14 april is er in de kapel van GGZ Noord- Holland-Noord, op het terrein van het voormalig psychiatrisch ziekenhuis Willibrord in Heiloo, een concert van orgel, fluit en een strijkersensemble, van 16.00 tot ongeveer 17.00 uur. Het grote orgel van de kapel, gebouwd door Pels, is in dit concert te beluiste ren als splo- en begeleidingsinstrument, en wordt bespeeld door Jan Bruin. Hij zal soleren in composities van Mendelssohn Bartholdy en Reger. Leonie Hennekens zal op dwarsfluit te beluisteren zijn in een vertolking van ondermeer een Triosonate van J.S. Bach, waarbij het orgel de begeleiding is. Zowel Jan Bruin als Leonie Hennekens zijn goede bekenden in de kapel. Al jarenlang zijn zij reeds op muzikale wijze betrokken bij de zon dagse vieringen. Het strijkersensemble bestaat uit leden van het Alkmaars Symfonie Orkest en het Helders Kamer Orkest. Samen met het orgel zal het ensemble een aantal zogenaamde kerksonates van W.A. Mozart uit gaan voeren. Deze sonates zijn gecomponeerd in een tijd, waarin de kerkdiensten lang duurden. Als intermezzo werden deze sonates ten gehore gebracht. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar in de kapel. De prijs bedraagt euro 4,50 voor volwassenen en euro 2,50 voor kinderen tot twaalf jaar. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag, 8 april als volgt gespeeld: A-lijn: Kuyt - Laan 57,50, fam. van Diepen 57,50. B-lijn: Nuijens - van Zomeren 65,4,2. fam. van der Klis 63,3. C-lijn: Cornelissen - Slob 60.0, 2. Kat - Smit 56,25. D-lijn: Grootjen - Kos 66,7, fam. Krul 54,6. E-lijn: v.d. Last - Cornelissen 60,4, Bakker Toby/Hartevelt - Post 59,7. F-lijn: v. Baars - Roerdinkholder 61,8, Brink - Boot, fam. v. Buitenen 55,8. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub hefcft op dinsdag 2 april als volgt gespeeld: A-lijn: Oosterwijk Warmenhoven 61.30, Kraakman - v.d. Molen 61.30. B-lijn: Kloots - Kramer 59.90, Niele - Visser 54.70. Donderdag 4 april A-lijn: de Bruyckere - Stark 71.40, Haan - v. Loon-Mak 52.10. B-Lijn: Spruit - Nieuweboer 59.40, v. Baar - Mooy 56.80. C-lijn: Bennink - v.d. Vlies 65.30, Pohley - Post 64;60. D-lijn: Koster - Visser 63.20, Heins - Oei 55.00. HEILOO - HZV de Witburger heeft de smaak van het winnen te pakken, want de wedstrijden tegen ODI/Megategel en Blauw Wit werden vorige week win nend afgesloten met resp. 7-1 en 5-4. De wedstrijd tegen ODI kende een rust stand van 4-0 door doelpunten van Jan Schoorl, Robert Kemmere (2) en Niels Haring, waardoor de tweede helft een formaliteit werd. Door doelpunten van Rene Tromp (2) en Jan Schoorl maakte HZV de zeven vol; tussendoor scoorde ODI 5-1. Vrijdagavond kwam Blauw Wit uit Osdorp op bezoek in het Vennewater. HZV, wat zonder Steven Ursem, Ralf Mulder en Dennis Dijkhuis aantrad, Oudheidskamer Tentoonstelling van de Vereniging Oud Heiloo over gymnastiekverenigingen DOVES en Klimop.T/m 19 april te zien op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidskamer 'De Oude Pastory', Nic. Beetsweg 94. Bibliotheek U kunt zich opgeven voor de cursussen workshops en demonstraties internet voor beginners en gevorderden in april, mei en juni. De gehele maand april in de kleuteraf deling Het voorjaar komt...Over lam metjes in de wei en werk op de boerde rij. Tot 22 april in de afdeling voor vol wassenen is de tentoonstelling Beeldhouwen met mergelsteen en speksteen en Knipwerk met kalligrafie, verzorgd door het NIVON te zien. Casa Design Fleurige expositie van schilderijen van Vrouwtje Spaans, Winkelhof't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer,van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie schilderijen van de overleden Kees den Tex, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De schilderijen zijn tevens te koop. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is wegens omstandigheden tot 4 septem ber gesloten!! Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen na tel. afspraak op 072- 5336266 aan de Westerweg 182. Sociëtiet Alleenstaanden Heiloo 15 april: Wil Brals praat over de WVG (wet voor aanpassingen voor gehandi capte en zieken, sociale voorzienin- gen). HEILOO - Op maandag 1 april heeft Tennisvereniging Het Vennewater het traditionele openingstoernooi gehou den. De weergoden waren de organisa toren gunstig gezind, want het was de hele dag stralend weer en het tenni spark lag er goed bij. Om 10.00 uur gin gen 75 jeugdleden van start, voorafge gaan door een demonstratiepartij tus sen twee Nederlandse toppers onder de 15- en 16-jarigen. Na afloop was er, behalve de prijsuit reiking, een ballonnenwedstrijd waar mee het zonovergoten complex nog meer werd opgefleurd. Daarna waren de seniorleden aan de beurt, met zo'n 100 deelnemers. Na afloop zijn de prij zen uitgereikt en de winterkampioenen (Dames I en Heren I) in het zonnetje gezet. Verder werd afscheid genomen van trainster Inge Weening, die de club na een lange periode van samenwer king heeft verlaten. De eveneens ver trekkende Humphrey Vogel was helaas verhinderd. Onder het genot van een drankje en na een goed verzorgde maaltijd konden de liefhebbers hun hart ophalen op de dansvloer. Wilt u lid worden van de vereniging? Bel dan 072-5337598 of 072-5320730. HEILOO - Met de eerste thuiswed strijd om het Noord- Hollands Kampioenschap is voor fietscrossclub De Borscrossers op zondag 31 maart het seizoen begonnen. Deze N.H.Cup wedstrijden worden in competitiever band verreden in een totaal van* zes wedstrijden. Vooral Mike Sanches, die bij de 7-jari- gén ingedeeld was, ging er als een speer vandoor en liet iedereen achter zich. Alleen in zijn laatste manche maakte HEILOO - Aankomend weekend is het dan zover. De Foresters kan door een overwinning op VIOS uit Warmenhuizen kampioen worden en voor het eerst in eenendertig jaar pro moveren naar de tweede klasse. Aan het begin van het seizoen was de doelstelling van de nieuwe trainer Edwin Veenstra eindigen bij de boven ste vijf en proberen een periodetitel in de wacht slepen. Na inventarisatie van de spelersgroep werd besloten het vaste 4-3-3 systeem overboord te gooi en en over te stappen op 4-4-2. Volgens de succesvolle trainer was het zaak eerst de organisatie goed neer te zetten om van daaruit het systeem verder uit te bouwen. Wisselvallig Na een redelijke voorbereiding verlie pen de eerste competitiewedstrijden wat wisselvallig. Er werd een mooie uit- overwinning op Limmen behaald, maar de drie daarop volgende wedstrijden werden gelijk gespeeld. Met name het maken van doelpunten was het grote probleem voor de rood witten. Tot voor de laatste wedstrijd voor de winterstop bleef dit het grote probleem al had dit niet al te grote gevolgen omdat er door het team vrijwel geen doelpunten wer den weggegeven. De laatste wedstrijd voor de winterstop werd Zouaven met 4-0 verslagen en daarmee was de ban gebroken. Ook werd het nieuwe systeem door de spe lers steeds beter begrepen en kwamen er meer vaste patronen in het spel van de Foresters. Dromen over kampioenschap Na de winterstop waren het de eerste vier wedstrijden die de toon voor de verdere competitie moesten gaan zet ten. De nummers een, twee en drie van dat moment waren de directe tegen standers en het was voor de Foresters erop of eronder. Vier weken later was de Heilooër formatie twaalf punten rij- leek een gemakkelijke avond tegemoet hij een foutje en ging tegen de vlakte, ker en begon men stiekem over een te gaan toen Rene Tromp het snelste zaalvoetbaldoelpunt ooit maakte. Tromp zorgde ook voor de 2-0, waarna Blauw Wit in de zevende minuut iets terug deed: 2-1. Debutant Patrick Molenaar was ver- volgens.verantwoordelijk voor het hon derdste doelpunt in deze competitie voor HZV de Witburger: 3-1. Uit een vrije trap scoorde de Osdorpers nog voor de veldruil 3-2; nadat HZV een tijdstraf van Dennis Koppes wegens praten had overleefd, zette Niels Haring 4-2 op het scorebord. In de achtste minuut van de tweede helft haakte Blauw Wit weer aan: 4-3, maar uitblinker Robert Kemmere maakte zeven minuten voor tijd de verlossende vijfde treffer. In de laatste minuut werd het nog 5-4, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Door deze overwinningen komt de ploeg van coach Bart Moleman op de derde plaats te staan en met nog twee wedstrijden te gaan (12 april tegen Rolff in Egmond en 19 april tegen TZV in Heiloo) lijkt het een goed seizoen te worden voor de Heilooër zaalvoetbal lers. Maar in het totaalklassement van deze dag behaalde hij toch de felbegeerde eerste plaats. Bij de 8-jarigen eindigde Claudia v.d. Kolk als tweede, bij de 9- jarigen werd Deanstone Derks eerste en Tom Levering tweede. Falko de Graaf werd derde, Nino Beukeveld werd vijfde, Dave Gul zesde, Maaik Blom Vijftiende. Bij de 10-jarigen werd Paulo Kuijper tweede en Marco Palfenier werd vijfde, bij de 11-jarigen werd Chris Talens eerste, Ivo Sprengers werd tweede, Remco Blom derde en Chiel Klaver zestiende. Bij de 12-jari- gen werd Lars Volkers eerste, Robin v.d. Kolk tweede, Dave Admiraal derde, en Mare Jongbloed negende. Bij de 13/14-jarigen werd Hugo Sijm eer ste, Corinne de Baar derde, Sharon van de Kolk vierde, Yoran Kuijper vijfde, Bouke Jonker zevende, Frank Blom negende, Tayo de Visser werd vijftien de. Bij de 15/16-jarigen werd Robin Kuijper derde, Ewout ter Meulen vier de, Ruben Poelman zevende, Jim Volkers achtste. Bij de cruisers tot en met 17 jaar werd Jim Volkers tweede en bij de cruisers 40+ werd Bert Volkers eveneens tweede. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens. dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: TIG. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot .24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2,1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. Met het prachtige gele blad van de Gleditsia triacanthos kan uw tuin zoveel meer dynamiek uitstralen, (foto PPH) kampioenschap te dromen. Foresters bezette op dat moment de tweede plaats en de achterstand op koploper Uitgeest bedroeg nog maar twee punten. Nu het scoren geen pro bleem meer was en de Foresters door ging met winnen drong steeds meer het besef door dat het wel eens een schitte rend seizoen kon gaan worden. In de laatste competitieronden werd er alleen nog maar gelijk gespeeld tegen Purmersteijn en werden de rest van de wedstrijden gewonnen. Uitgeest kon de druk van het koploper zijn niet aan en morste meerdere malen kostbare pun ten waardoor de Foresters met nog twee wedstrijden voor de boeg vijf pun ten voorsprong heeft. Een eventueel puntverlies tegen VIOS is voor de Foresters dus nog niet fataal, maar wat is er mooier dan kampioen worden in de laatste thuiswedstrijd van het sei zoen. De club hoopt dat veel supporters naar de Vennewatersweg zullen komen om de thuisploeg aan te moedigen in deze kampioenswedstrijd. Na afloop zal er een dj aanwezig zijn in de kantine. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Staren we ons bij de inrichting van de tuin niet een beetje blind op de kleu renpracht van bloemen? Let ook eens op het blad. Dat is soms heel opvallend van kleur of vorm. In de tuin kunnen we daar heel bijzondere dingen mee doen. Afwisseling van bladvorm en bladkleur zorgt voor een tuin vol bewe ging en dynamiek. Een beuk is een bekende boom, zo bekend dat hij vaak niet eens zo opvalt. Een rode beuk springt er in het land schap daarentegen onmiddellijk uit. Op tal van boerenerven staat er dan ook een. Vooral de provincie Groningen staat er om bekend. Rood met zilvergrijs Niet iedereen heeft een erf of een grote tuin om zo'n prachtige rode beuk aan te planten. Dat is geen probleem want er zijn genoeg roodbladige bomen en struiken die minder groot worden. Zo is de pruikenboom (Cotinus coggygria Royal Purple) in vele tuinen een abso lute aandachtstrekker. De takken wor den ook graag toegepast in boeketten en bloemstukken. Je herkent ze direct, niet alleen aan de kleur maar ook aan de vorm van de bladeren, Die zijn namelijk opvallend rond. Andere hees ters met in het oog springend rood blad treffen we onder meer aan bij de sie- rappels (Malus Liset), hazelaar (Corylus maxima Purpurea), Weigelia (Wèigela florida Purpurea) en tal van prunussen. Durf* dit uitgesproken (donker)rode blad van al die genoemde heesters eens toe te passen in combinatie met zilver grijs of blauwgroen. Ook dat heeft de natuur 'uit voorraad leverbaar'. Denk maar eens aan de duindoorn (Hippophae), sommige olijfwilgen (Elaéagnus) of de mooi blauwbloeien- de Caryopteris clandonensis. Wie tus sen de andere heesters af en toe zo'n eigenwijze, roodbladig of zilverkleurig exemplaar zet, breekt daarmee op speelse wijze de beplanting. Het maakt uw tuin dynamischer. Geel en bont Natuurlijk kan die dynamiek ook wor den bereikt door andere opvallende bladkleuren te mengen. Denk in dit verband eens aan geelbladige heesters. De vlier kent zo'n gele variant: Sambucus nigra Aurea. Vooral vroeg in het jaar is het blad opvallend goudgeel. Wat groter wordt de goudiep (Ulmus carpinifolia Wredei). Gleditisia trianca- thos Sunbrust is een slanke niet al te grote boom, met prachtig grillig geel kleurig blad, die zowel in grote als in kleinere tuinen goed tot 2ijn recht kan komen. Ragfijn en reuzengroot Blad is er in alle soorten en maten. Er zijn heesters en bomen met zulke klei ne, smalle blaadjes dat het loof ragfijn overkomt. Bij tal van Japanse esdoorns is dat het geval, zoals Acer palmatun Dissectum. Bij diverse types is dat rag fijne blad bovendien donkerrood. Klein maar opvallend fijn is ook het blad van Nothofagus antartica. De donkergroe ne, glanzende blaadjes zitten dicht op de grillige takken. Het is typisch een boom die in al z'n eenvoud toch de har ten yan veel tuinbezitters steelt. Daar is zelfs geen bloem voor nodig. Tegenover al dit fijne loof staan hees ters en bomen met opvallend grote bla deren. De trompetboom (Catalpa) is daarvan gelijk een extreem voorbeeld. De frisgroene bladen zijn wel 10 tot 20 cm in doorsnede. Gezien het formaat is het geen boom die voor elke tuin geschikt is. Mooi is deze soort echter wel! Hetzelfde geldt een beetje voor de tulpenboom, die grote bladeren heeft in de vorm van een tulp. Bladeren kunnen er zo verschillende uitzien. Blad kan gekroesd, heel smal lancetvormig, fluweelachtig behaard, of juist heel stekelig zijn. Het gaat er niet om in de tuin alles maar naast elkaar aan te planten. Door echter meer oog te hebben voor de verschillende blad- kleuren en bladvormen kan uw tuin zoveel meer uitstralen en zo veel meer dynamiek hebben.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8