Castricumse Rugbyclub Nederlands kampioen \C\de Ae g\o Koe zaait onrust op hockeyveld Dames 1 stapt op de fiets voor nieuwe grasmat Sponsortocht Terriërs Onderlinge wedstrijden TIOS succesvol verlopen UITKIJKPOST - 24 APRIL 2002 - PAGINA 12 SV Oppositie Handbal Dimtronic Akersloot Uitslagen Honk-en Softbalvereniging Double Stars Heiloo: Veel prijzen voor Randers de Geus bij het Bloembollentoernooi Foresters incasseert tiende tegengoal Bridgeclub Limmen Trias goed bezig Uitslagen TV Het Vennewater Derde opeenvolgende zege Effect Golfclub Heiloo speelt op golfbaan Ooghduijne Dojo t Loo HEILOO - In de 25ste ronde van de interne competitie hoefde Jongkind niet tot het uiterste te gaan, hij is immers al een paar weken zeker van het kampioenschap. Officieel zal hij op de laatste speelavond de felicitaties in ontvangst nemen en feest gaan vieren. Met die gedachte zat Jongkind dan ook ontspannen achter het bord. Tegenstander Langereis kon bij winst nog wat plaatsen klimmen op de rang lijst, en was om die reden erop uit om Jongkind op zijn eerste competitiene derlaag te trakteren. En dat lukte! Jongkind moest toch wat dieper gaan dan hij had verwacht. In een gelijkop- gaande strijd kon Langereis zijn tech niek van het positiespel volop in prak tijk brengen wat hem vlotter dan ver wacht. de winst opleverde. Van der Werff speelde een sterke partij tegen Van Etten. Lange tijd zag het ernaar uit dat Van Etten kon steunen op een solide ogende defensie, maar toen de eerste haarscheurtjes zichtbaar werden en later wat houtmoeheid in zijn stukken was geslopen, zag hij terecht van verder spelen af. Kracht speelde als in zijn beste jaren. De uiterst taaie Huffnagel wist niet waar hij het zoeken moest, kennelijk kon hij niet zijn geliefde orthodoxe speltype spelen, want hij werd door Kracht direct al meegetrokken op glad ijs. Er is geen houvast, de bekende patronen komen er niet aan te pas, een sneltrein die niet stopt op jouw station, het gevoel van overgeleverd zijn aan een hogere macht. Zo ongeveer moet Huffnagel de confrontatie met Kracht hebben ervaren. Nieuweling Van Ham maakte een goede indruk en had weinig ontzag voor de reputatie van Sauer. Ontwapenend en met een grote bezie ling, bracht hij Sauer in grote verlegen heid. Natuurlijk verdedigde deze zich nog wel hardnekkig, maar toen Van Ham met elan een fraaie beslissende combinatie uitvoerde, restte Sauer niets anders dan het bijltje erbij neer te gooi en. Hassing dacht tegen Jongerius een pion te offeren om de druk nog wat meer op te voeren. Dat bleek een misrekening, want hij leverde liefst twee pionnen in. Desondanks bleef hij Jongerius besto ken, maar toch deze wat later kans zag zijn stukken te centraliseren, kon de aanval van Hassing gesmoord worden. Jongerius kwam zelfs beter te staan, maar gaf in zijn optimisme zomaar een stuk weg, en daarmee de partij. De Jong maakte dankbaar gebruik van onoplet tendheid aan de kant van Blom, en Bik tenslotte, verraste in een knap gespeeld eindspel de ten onrechte te laag geklas seerde Rump. De uitslagen: Jongkind - Langereis O-l. v.d. Werff - Van Etten 1-0, Maas - De Jager remise, Folkertsma - Manni remi se. Woudstra - v.d. Brink 1-0, Huffnagel - Kracht 0-1, Van Ham - Sauer 1-0. Hassing - Jongerius 1-0,. De Jong - Blom 1-0, Kraayenbrink - Tuinstra 0-1. Rump - Bik 0-1, Horninge - De Lange 1-0. AKERSLOOT - De Heren senioren 1 van AHC 90 speelden tegen Dimtronic Meervogels. De gastheren namen de leiding in de vierde minuut. 2-0. Een goed spelend Meervogels trok de stand gelijk en nam een voorsprong, maar zag de tegenstander steeds weer langszij komen. Cees Brandjes had de eerste helft geen geluk met zijn schoten vanaf de cirkel, maar was de tweede helft beter in vorm. Met de rust had Meervogels een minimale voorsprong van 10-11. Na rust toonde Meervogels meer initiatief en met doelpunten van Jacco Kerssens en Dennis Weel en William Kerssens. Kerssens was weer terug na een langdurige blessure. Hij kreeg hij veel ruimte en na een solo zette hij halverwege de tweede helft 12- 18 op het scorebord. Hiermee was ook na een rode kaart een AHC-zijde het verzet gebroken en wist Meervogels de ruime voorsprong te behouden. Eindstand was 18-24. Met dit resultaat blijft de ongeslagen koppositie behou den. Dames senioren 1 Dynamo/Dinitronic Meervogels 7-22 Meervogels boekte met weinig moeite een monsterzege op Dynamo. Hoofdrollen waren weggelegd voor keepster Laura Groenveld die de eer ste helft slechts eenmaal gepasseerd werd en Marieke Veldt die aanvallend en verdedigend veel werk verrichtte.. Ruststand was 1-11. Halverwege de tweede helft raakte Marjolein Zoon geblesseerd en speelde Meervogels met een wissel. Met deze zege pakten de Meervogels dames een plek in de sub top. Rabotrimloop Onder ideale weersomstandigheden werd de laatste Rabotrimloop van dit seizoen, georganiseerd door handbal vereniging Dimtronic Meervogels. gelopen. Uitslagen: 4 km: 1;16 min. 52 sec. Liza de Vries, 2:17 min. 53 sec. Jelle van der Eng, 3:20 min. 10 sec. Michel Achterberg. 8 km: 1:28 min. 36 sec. Fridtjof Koomen, 2:32 min. 16 sec. Hans Hof. 3:34 min. 46 sec. Werner Birekhoven. 14 km: 1:56 min. 07 sec. Jan Veldt. 2:56 min. 22 sec. Henri Numan. 3:56 min. 24 sec. Frank Homburg. CASTRICUM - Op zaterdag 20 april streden de junioren en mini's van de Castricumse Rugby Club om de natio nale titel. De junioren speelden in Amsterdam tegen RC Hilversum en de mini's reisden af naar Bemmel (Noord- Brabant) om het op te nemen tegen dertien andere clubs vanuit heel Nederland. 's Morgens vroeg om 08.00 uur vertrok ken 27 mini's (11,12 en 13 jaar) en een flink aantal ouders naar Bemmel. een plaatsje niet ver van de Duitse grens. Hier werd in drie poules gespeeld om een plaats in de kruisfinales. Omdat een team uit twaalf spelers bestaat, had CasRC zich ingeschreven met twee teams, Mini 1 (hoofdzakelijk 13-jari- gen) en Mini 2(11- en 12-jarigen). Mini 2 won de eerste twee wedstrijden met respectievelijk 30-0 en 20-0. Hun derde wedstrijd, tegen ARC/Bulldogs, eindig de in een onterechte 0-0. Onterecht, omdat in de laatste minuut de try van MikeTalens door de referee werd afge keurd op appèl van de tegenstanders. De bal zou namelijk buiten het in-goal gebied zijn gedrukt hetgeen de referee vanuit zijn positie onmogelijk gezien zou kunnen hebben. Door deze beslissing mistte Mini 2 de kruisfinales. Mini 1, spelend in een andere poule en af en toe aangevuld met wisselspelers uit het andere team, behaalde met overmacht de kruisfina les. Met overwinningen van respectie velijk 30-5, 30-0, 30-0 en nog eens 30-0, waren zij te sterk voor hun tegenstan ders. In de kruisfinale ontmoette zij ARC/Bulldogs, het team dat met behulp van de referee Mini 2 uit de kruisfinales wist te houden. Met een 40- 0 overwinning werd die frustratie weg gewerkt. Hierna konden de mini's zich gaan opmaken voor de grote finale, ïn de andere kruisfinale wist Oemoemenoe uit Middelburg, RC Hilversum met 25-20 te verslaan en werd daardoor de andere finalist. Jeugdtrainer Mats Marcker prepareer de zijn jongens voor de grote finale en zorgde tevens voor de wisselspelers. Oemoemenoe bleek een terechte fina list. De jeugdige Castricummers onder vonden veel tegenstand. Het was Maxim Picauly die na een stevige door braak de stand met 5-0 opende. Debutant Tonnie Rurup, Hessel van der Wielen en Erwin Zonneveld brach ten Picualy wederom in de gelegenheid om nog eens twee tries te drukken. Radjinder Dwarka bracht de eindstand op 20-0 na assists van Bart Schermer en Luuk de Geest. Na het fluitsignaal is het Nationale Kampioenschap een feit. Een kroon op het werk van de coaches Theo Schermer en Theo Beentjes en de jeugdtrainers Wiet van Duin, Wim. Mats en Peter Marcker. De Junioren van CasRC waren in Amsterdam minder fortuinlijk. Zij moesten het, door het ontbreken van Billy Diepenveen, zonder wisselspelers opnemen tegen een sterk Hilversum dat wel over voldoende wisselspelers kon beschikken. In een harde maar sportieve wedstrijd wisten de Castricummers de achterstand in de eerste helft tot 3-12 beperkt te houden. In de tweede helft werd het ontbreken van wisselspelers steeds merkbaarder. Hilversum, wel met voldoende wissel spelers, kon uitlopen tot een 3-22 voor sprong. Jeugdtrainers Hans Marcker en Ben Scheerman wisten er nog een try en een conversion uit te trekken maar moesten toch toezien dat de Hilversummers de eindstand op 10-36 wisten te brengen. Ondanks de teleurstelling kan teamma nager Adrie Mooij toch terugblikken op een goede prestatie van zijn debute rend team. Vorig seizoen werd zijn team immers nog kampioen bij de Cubs en behalen nu al een fraaie tweede plaats in hogere categorie. Voor de jeugd van CasRC zit het er bijna op. De turven, benjamins en mini's gaan eerst nog van 2 t/m 5 mei op trip naar Engeland en op donderdag 9 mei, Hemelvaartsdag, zullen de 29ste Nationale Jeugd Sevens op Sportpark Wouterland worden gespeeld. A "lip"' HEILOO- Op zondag 21 april kwamen de hockeyers van H.V. de Terriërs iets ongewoons tegen op het veld: een koe die het middelpunt was van een spon soractie. De actie was ten bate van een nieuw kunstgrasveld en werd georgani seerd door Heren 4. Bij de actie werd het grasveld opgedeeld in tweehonderd vakken, die men voor vijf euro per stuk in zijn of haar bezit kon krijgen. De eigenaar van het vak waar de koe z'n vlaai zou leggen was de winnaar van het spel en mocht 40 euro en een heer lijke vlaai (van de bakker) in ontvangst nemen. Maar door de lentekriebels van Kevin 1 (de koe) verliep de actie niet helemaal als gepland. Na het aanvallen van het luidruchtige publiek besloot Kevin 1 zich achter het clubhuis te ver stoppen. Dit scenario was duidelijk niet de bedoeling en na overleg werd de koe wegens veiligheidsredenen van het veld gehaald. Om het massaal toegestroom de publiek niet teleur te stellen werd er een ^alternatieve oplossing bedacht. Hierbij offerde een Heren 4 speler zich op om de rol van Kevin 1 over te nemen. Verkleed als koe, moest hij geblinddoekt een koeienvlaai over het veld werpen, waarna alsnog een win naar aangewezen kon worden. Ondanks het nogal gekke verloop van de actie, kan deze toch als zeer geslaagd beschouwd worden en heeft de club ongeveer 1000 euro opgeleverd. Mini team CasRC met coaches Theo Schermer (links) en Theo Beentjes (rechts) (foto Wim Peperkamp) HEILOO - De uitslagen van de door Honk-en Softbalvereniging Double Stars Heiloo gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal 1 - Terrasvogels 1 12-1, Honkbal 2 - Volewijckers 1 19-7, DVH 2 - Honkbal 3-21-4. Schoten 1 - Honkbal 4 5-7, UW - HB Junioren 1 16-9, Vitesse - HB Junioren 2 9-11, Urbanus - HB Adspiranten 12-8 en 11- 8, HB Pupillen 1 - Beagle.s 12-5, HB Pupillen 2 - Herons 2 11-7. Softbal: Dames 1 - Urbanus 1 21-1, Dames 2 - Fl.Petrels 3 9-9. Koedijk 2 - Dames 3 7-5. Vitesse 1 - Heren 1 15-14, Heren 2 - Koedijk 2 7-11, Pupillen - TlW/Surv. 1 8-3. ANNA PAULOWNA - Zaterdag 20 april hield judovereniging de Uitkomst voor het 26ste achtereenvolgende jaar, het bloembollentoernooi. Randers de Geus deed zaterdag goede zaken. Maar liefst 16 Randers de Geus judo ka's namen een grote beker terug naar huis. Zeven judoka's stonden op het hoogste platform. Een opmerkelijk feit was dat de Heiloenaren Wesly Groefsema en zijn broer Sander en zijn nichtje Maureen Groefsema alle drie kampioen werden van dit toernooi. De judofamilie zit regelmatig in de prijzen maar dit was een unieke prestatie. Vorige week stonden ze voor het eerst alle drie in het eerste team van Randers de Geus tijdens de slotronde van de West Friese Competitie. Maureen Groefsema maakte haar debuut in het team. Wesley Groefsema (t/m 60 kg) moest Nederlands kampioen, Ilsoo van Dijk, verslaan om in de finale te komen. Hij wist na vijf winstpartijen ook deze partijen op zijn naam te bren gen, en uiteindelijk de finale met een houdgreep te winnen. Linda Klaver is ook weer bezig met een goed seizoen. De 16-jarige judoka won voor de vierde keer dit seizoen het goud t/m 70 kg. Het Alkmaarse judo- dier won zes partijen op rij met zeer gevarieerd staand en grondwerk. Brian Opdam maakten zijn debuut op een groot nationaal toernooi. In zijn poule scoorde hij drie keer ippon en een partij ging verloren. In de kruisfi nale won hij er twee en stond in de fina le weer tegenover Tomu Yamaji. Nu waren de rollen omgedraaid en won Opdam overtuigend met een ippon. Brandon van Boven (t/m 28 kg) en Tim Schaper (t/m 41 kg) maakten ook weer een bijzonder sterke indruk en lieten alle concurrentie achter zich. Zij wer den ongeslagen kampioen. Fabian Gahler won het zilver achter Alex Bos. Zo'n 10 jaar geleden streden de respectievelijke vaders. Rian Gahler en Eric Bos, nog tegen elkaar. Zij waren geregeld in een zware judostrijd verwikkeld. Nu gaan hun zoons Fabian en Alex met elkaar de sportieve strijd aan. Dit keer gewonnen door Alex Bos die er dus met het goud vandoor ging. Sandor Urmezey en Jeffrey Peereboom eindigden ook op de tweede plaats. Kelly Peereboom judoode in de klasse -41 kg. Hier judoden zelfs meiden van 16/17 jaar. Toch wist de 11-jarige Kelly Peereboom het brons te bemachtigen. Brons was er ook voor Rick Kaandorp. Robbert Hol, Lars v/d Zei, Michel van der Molen en Joey Wiese. Zondag verpeelde Randers de Geus het kampioenschap in de laatste ronde van de West-Friese jeugd kampioen schappen. Tegen Eric bos en v/d Werff werd er verlies geleden en dus het kam pioenschap uit handen gegeven. Tegen Hans Meester en de Uitkomst werd er flink gescoord resp. 16-2 en 14-4. Het hele seizoen was het Randers de Geus team bijzonder goed bezig maar zon dag werd dat niet beloond en moest er genoegen genomen worden met zilver achter het team van Van der Kolk en voor het team van v/d Werff. In het team stonden de volgende judo ka's. Fabian Gahler/Thijs Kramer/Brandon van Boven (het hele seizoen ongesla gen) Robbert Hol/Lars van der Zei/Jasper Jongejan/Nick Bakker /Robin Schaper (ook het hele seizoen ongeslagen) Maureen Groefsema/ Tim Schaper/Kelly Peereboom/Wouter van Velzen/Michel van der Molen/Jeffrey Peereboom/Jess van der Jagt en Florian van der Wiel/ HEILOO - In de laatste wedstrijd van de competitie stond er voor zowel de Foresters als Zouaven niets meer op het spel. De eerste club werd vorige week kampioen terwijl de ploeg uit Grootebroek twee weken terug al degradeerde. Toch gingen de mannen van trainer Veenstra met een speciale opdracht het veld in, de nul houden en zo minder dan tien doelpunten tegen krijgen in een seizoen. Vanaf het beginsignaal was het duide lijk dat beide ploegen er een potje zomeravond voetbal van gingen maken. Dit leverde geen hoogstaand voetbal maar wel een hoop kansen op. In het eerste kwartier kwamen Joris van der Velden en Dennis Dijkhuis oog in oog met de Zouaven keeper maar beide schoten te slap in. Ook Zouaven dook een aantal maal gevaarlijk voor keeper van Aart op maar deze wist zijn doel schoon te houden. In de vijfender tigste minuut leek de Foresters aan de leiding te komen. Na een goed opgezet te aanval zette Dennis Dijkhuis de mee opgekomen Colin Wilvers alleen voor de doelman maar de sterke verdediger schoot te gehaast over. Na de rust begon Foresters wat agres siever en zette het de thuisclub onder druk. De kansen die dit opleverde wer den echter allemaal om zeep geholpen. Toen de wedstrijd op slot leek te zitten was het tien minuten voor tijd Jan Baltus die de wedstrijd alsnog open brak. Na een steekbal van Paul Farenhorst wist hij de Zouaven doel man met een mooie lob te verschalken 1-0. In plaats van de voorsprong te ver dedigen en de nul vast te houden gin gen de rood witten op jacht naar de tweede treffer en gaven steeds meer ruimte weg aan de tegenstander. Vijf minuten voor tijd profiteerde Zouaven van de slordigheid van het Foresters spel. Een counter werd goed uitgespeeld en keeper van Aart was voor de tiende maal dit seizoen gepas seerd 1-1. Ondanks dat de kampioen stevig baalde van deze treffer mag het team trots zijn op de prestatie die ze dit seizoen geleverd hebben. Kampioen worden en zo weinig tegentreffers incasseren is iets dat met hard werken en een goede teamgeest is bereikt. Woensdag (vandaag) speelt de Foresters de bekerwedstrijd tegen RK DES op het eigen sportcomplex. De Foresters heeft inmiddels de laatste tweeëndertig van het bekertoernooi bereikt en hoopt nog een aantal ronden te kunnen overleven. De wedstrijd begint om 19.00 uur. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 17 april als volgt gespeeld: A- Lijn: l.Kroff-Straathof 65.63,2. Keyzer- de Winter 58.04, 3. Stark-de Groot 52.68, B-Lijn: 1. Piersma-v.Splunder 62.50, 2. Arends-Schoonakker 54.46, 3. v.Buytenen-Kuiper 53.57, C-Lijn: 1. Klous-Limmen 62.50, 2. Valkering- v.Charldorp 58.57, 3. Brinkhorst- Tuinstra 56.07, D-Lijn: 1. Boom- Verhoeven 57.50, 2. Goedhart-de Wit 56.43, 3. Buit-Kaandorp 54.29, E-Lijn: 1. Tromp-Zijp 67.86, 2. Wulterkens 57.14,3. Koene 57.14. HEILOO - Tijdens de competitiewed strijd van de afgelopen zaterdag zijn de meisjes en jongens C/D van atletiekver eniging Trias goed voor de dag geko men. Met voor de Meisjes C een eerste plaats, de jongens C een tweede plaats, voor de jongens D een tweede en meis jes D een derde plaats in hun categorie. Voor de Meisjes C was het wel een heel bijzondere zaterdag met drie clubre cords. De estafette met Lianne Kaptijn, Lonneke Bahler, Liza de Vries en Marijn Hoytink werd in een nieuwe recordtijd van 39.7 sec afgelegd. Het vorige stond toch al heel wat jaar op 40.9 sec., dus een hele verbetering. Marijn verbeterde zijn sprong tijdens het verspringen met wel 20 cm naar 5.51 m en de 80 meter liep hij in 10.1 sec. Dat was beiden goed voor een nieuw clubrecord. Daarna regende het eerste plaatsen bij de overige uitslagen. Voor Liza de Vries op de 1000 m en bij het kogelstoten, met 3,19,9 min op de 1000 m en 9.27 m voor het kogelstoten. Beiden goed voor een nieuw pr. Voor Leonie Anthonisse bij het hoogspringen met 1.50 m en Karin Baart bij het speerwerpen met 26.05 m. waren er eveneens nieuwe pr's te noteren. Lonneke Bahler behaalde bij het hoog springen met 1.45 ook een pr. Ook bij de jongens C vielen nieuwe pr's te noteren: voor Björn Brouwer met kogel en discus 10.71 m op kogel en 38.39 m op de discus waar hij derde en eerste mee werd. Voor Rene Philips met een eerste en een derde plaats op de 80m 12,3 sec en 800 m 2,22.1 min. Waren er twee pr's. Ronald Kuin met won bij het versprin gen de derde ülaats in 5.22 m, goed voor een pr. Ook bij de jongens D waren er goede resultaten zij werden tweede in de eer ste divisie met 6603 pnt., met een goed resultaat van Sander Zwaan op een derde plaats bij de 80 m in 11.2 sec. David Bastiaansen met een derde plaats bij het hoogspringen met 1.30 m en Johan Haringhuizen werd vijfde tij dens de 80 m. horden in 15.6. De meisjes D werden derde in de strijd met 3327 pnt. in de tweede divisie. Met Rachelle Bruin op de 60 meter in 8.9 sec. Bij het speerwerpen werd Marja Baart tweede met een worp van 18.39 m. Al met al is het een hele goeie dag voor Trias geweest en wordt gehoopt op een goeie voortzetting bij de volgen de competitieronde op 25 mei in Haarlem. De uitslagen van tennisvereniging Het Vennewater van afgelopen weekend zijn: Zaterdag: Heren 7 - Hoorn 6 5-1, Heren 8 - Hoorn 4, 2-4, Heren 10 - Helderse TC 10 5-1, gemengd 1 - Westerkogge 1 3-2, gemengd 2 - Hulk 3 4-1, gemengd 3 -. Hulstenaar 1 4-1, gemengd 6 Wimmenum 1 1-4, Heren 1 35+- ZLTC 2 1-3, heren 2 50+ - Oudorp 1 0-4, gemengd 2 35+ - Wiringerwaard 1 0- 4, gemengd 3 35+ - Langedijk 2 2-2, junioren gemengd 1 - De Rijp 1 6-0, meisjes 1 - Overdan 1 2-4, meisjes 2 - Niedorp 1 4-2. Zondag: junioren 1 - Langedijk 3 7-1. HEILOO - Effect en Krovo maakten er een spannende wedstrijd van in 't Vennewater, die pas beslist werd in de vijfde set. Helaas was er ook een hoof drol weggelegd voor de scheidsrechter, die wel heel gemakkelijk zijn gekleurde kaarten trok. Effect begon overtuigend aan de wedstrijd en maakte vooral in de beginfase geen fout. Zodoende werd een grote voorsprong opgebouwd die nooit meer in gevaar kwam. In de twee de set kwam Krovo al snel een paar punten voor, de thuisploeg probeerde wel zich terug te vechten, maar het bleek net niet voldoende. Na de verlo ren set ontving aanvoerder Pieter Koolwijk een gele kaart wegens com mentaar op de leiding, zodat Effect met een 0-1 achterstand de derde set moest beginnen. Dit deerde de Heilooënaren niet, ze bleven in staat alert en gevarieerd spel op de plank te leggen, waardoor de set verdiend gewonnen werd. In de vierde set bleven beide teams gelijkwaardig aan elkaar met een kleine voorsprong voor de bezoekers, tot het moment dat de aanvoerder van Effect zijn tweede gele en dus rode kaart kreeg, wegens het appelleren op een draagbal van de tegenstander. Hierdoor kwam Effect tegen een 23-18 achterstand aan te kijken. Ze kwamen nog wel gelijk, maar trokken toch het kortste eind. In de vijfde set bleek de thuisploeg, zoals al het gehele seizoen, de sterkste en boekt zo een verdiende overwinning. Dames 1 dragen bij aan de aanleg van een nieuwe kunstgrasmat door zaterdag 27 april een rondje Noord-Holland van 200 kilometer te fietsen. LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden 127 kinderen mee met de onderlinge wedstrijden van gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen. De kleuters beten de spits af en marcheerden om 9.00 uur uit de kleedkamers. Na de warming-up gingen ze in groepjes de acht onderde len af. Er werd gesprongen, geduikeld, gebalanceerd, gezwaaid en geklom men. Alle ouders waren ervan over tuigd dat de eerste prijs van hun kind welverdiend was. Met een medaille en een diploma gingen de kinderen naar huis. De keurploeg was zich inmiddels aan het opwarmen voor hun wedstrijd. Er werden mooie oefeningen getoond op brug, balk, vloer en sprong. Genoemd mogen worden de vrije oefening op muziek van Esther Bakkum en Berdien Oiling, de brugoefeningen van Elianne Meester en Daisy de Winter en de balk- oefening va Michèle de Ruyter. Al met al scoorde Esther cle hoogste pun- ten(36,20) en mocht zij de beker in ont vangst nemen. Goede tweede was Rowan Min(35,10). Alle kinderen kre gen een diploma en een medaille. Tijdens de puntentelling kwam de jazz- balletafdeling van TIOS in actie. Verschillende leeftijdsgroepen lieten onder leiding van Marianne de Rooy en Willy Könst zien dat dansen een heerlijke sport is. Hierna kwamen de kinderen uit groep 3 en 4 en de jongens van Baltiek aan de beurt. Sascha Weyers scoorde hoog met haar vloer- oefening(8,70), daarbij scoorde ze ook goed op de conditieonderdelen en de sprong. Dit leverde haar een gouden medaille op en de beker. Op 0,6 punten achterstand eindigde Roos Robert. De beste jongen was Wessel Pirovano. De laatste wedstrijd was voor de meis jes uit groep 5 t/m 8. Isabel Slooten haalde het hoogste cijfer bij sprong, bij de conditie was Mariska Metzelaar het sterkste. Annemiek Welboren was de beste bij brug, balk en vloer en wist daarmee de beker in de wacht te sle pen. Tweede werden Iris van Diepen en Kim Roosendaal. HEILOO - Het is een beetje een apar te vorm van voorbereiding op de laat ste wedstrijden van het seizoen, waarin dames 1 van hockeyvereniging De Terriers nog kans maakt om te promo veren, maar de dames streven niet alleen naar succes in de competitie op de korte termijn. Zij willen bijdragen aan de aanleg van een nieuwe kunst- grasmat, waarvan de hele vereniging jarenlang plezier heeft. En dus stappen zij zaterdag 27 april op de fiets voor een sponsortocht. Een rondje Noord- Holland van 200 kilometer. Dit als onderdeel van een groots evenement met wedstrijden, een open dag voor jong en oud, en of je nu wel of niet gehockeyd hebt (fitness-hockey doen ze ook bij De Terriërs), informatie stands en uiteraard een groot feest tot slqt. Pijnlijk zitvlak en stijve spieren Volgens Hans Kroon, trainer van het team en initiatiefnemer en medeorga nisator van het 'rondje' kunnen zijn meiden dat wel aan. „Ze zijn geweldig in conditie, dus die paar kilometertjes zijn geen probleem. Ik ben wel blij dat we de volgende dag niet hoeven te spe len, want er zullen er ongetwijfeld bij zijn, die een pijnlijk zitvlak of de vol gende morgen stijve spieren zullen hebben. We hebben daarna dus nog een week de tijd. Ik heb een paar extra mas seurs geregeld om de spieren weer soe pel te maken en verder zullen we losjes trainen. We moeten in elk geval zorgen dat we de laatste twee wedstrijden win nen, dan zijn we zeker van de promo tiewedstrijden voor de tweede klasse, waaruit de meiden vorig jaar ten onrechte degradeerden. We mogen geen enkel puntje verliezen, want dan is het over en uit." Route De route gaat van Heiloo naar Petten (koffiepauze bij een clublid), verder naar het noorden en langs het IJsselmeer en Zaandam weer terug. Wel onder het voorbehoud dat het geen bar en boo "'/eer is. Leden van de club en vanzeifspi ekend ook niet-leden kunnen een bedrag geven voor deze inspanning. Per kilometer of een bedrag in een keer. Dat maakt niet uit. De sponsortocht leeft enorm in de club. Tom de Goede loopt al aardig richting de zestig jaar, maar wil de hele tocht meefietsen. Prima Voorzitter Wytze van der Meer is blij met het iniuatief. „Om twee reder.ei: en ik weet eigenlijk niet of de ene belang rijker is dan de andere. Laat ik met het zakelijke gedeelte beginnen. Ons eerste kunstgrasveld is hard aan vervanging toe, althans de bovenlaag, de mat. Die is in 1986 aangelegd - hebben we trou wens zelf betaald - en behoort nu tot de top-5 van de oudste kunstgrasvelden in Nederland. Normaal gaat zo'n mat tien, twaalf jaar mee. We hebben er het nodi ge aan verspijkerd in de loop der jaren om de levensduur te verlengen, maar nu is het toch echt gebeurd. Vervanging is onvermijdelijk en dat kost al gauw 125.000 euro. Alleen de mat, ik heb het dus niet over de fundering en de drai nage, die zijn nog goed. Dat bedrag hebben we gedeeltelijk bij elkaar gespaard, maar we hebben nog extra geld nodig. Die sponsorfietstocht is een prima idee om de rest bij elkaar te krij gen". Kunstgrasvelden De Terriërs beschikt over twee kunst grasvelden. Het tweede is zes jaar gele den aangelegd en kan dus nog even voort. Van der Meer: „Twee kunstgras velden lijkt een luxe, is het ook wel als je dat vergelijkt met andere clubs. Bloemendaal, in voetbaltermen het Ajax van het hockey, heeft er ook twee. Met zo'n duizend leden, wij hebben er zeshonderd. Maar hockey kan niet meer zonder kunstgras en wij ook niet. Wij hebben er in twee jaar honderd leden bij gekregen, zijn na HSV en Foresters de grootste club van Heiloo en hebben die velden gewoon nodig. Gelukkig zijn ze alle twee sinds vorig jaar verlicht - ook zelf betaald - zodat we kunnen doorgaan met twee trainin gen voor elk team per week. Wij hech ten met onze gediplomeerde trainers aan een goede training. Verder hebben we nog het gewone grasveld. Dat vin den senioren vaak prettiger en bij toer nooien is het nodig." De tweede reden waarom Van der Meer blij is met de sponsorfietstocht, is dat teamleden zelf met het idee kwa men en vooral ook de uitvoering ter hand nemen. „Het is een teken van vitaliteit. Dat je als vereniging echt een vereniging bent. Er zijn meer initiatieven om voor dit doel geld in te zamelen. De meest cre atieve. De jongelui regelen het alle maal. Mogen dat. Jongens en meiden van zeg achttien tot vijfentwintig jaar, waaraan je de verantwoordelijkheid kunt overdragen. Voor die fietstocht, maar ook grote internationale toer nooien, onderlinge wedstrijden of feestavonden. Natuurlijk worden ze op afstand gecontroleerd, maar ie hoeft er als bestuur niet met je dikke neus boven op te zitten. Omdat ik ervaren heb dat zij die verantwoordelijkheid aan kunnen. Ik denk wel eens: je kunt als club, in ons geval, de relatieve luxe hebben van twee kunstgrasvelden en dat koesteren door het goed te onder houden, maar het 'hebben van enthou siaste leden en vooral jeugdleden is vee! meer waard. Die moetje ook koes teren. Ea de verantwoordelijkheid die ze krijgen is ook nog goed voor ze", meent Van der Meer. En dat voor een boerenkluppie? „Ja, dat hoor ik wel eens over ons. Ik begin het steeds meer als een compliment te beschouwen. Daar moeten we met elkaar een beetje trots op zijn. Een koosnaam, die we moeten zien te hou den." HEILOO - Woensdag 17 april speelde de Golf en Countryclub Heiloo een 18 holes wedstrijd op de golfbaan in Julianadorp. De deelnemers speelden op een negen holes baan. Er werd gestreden om de BVD lente-cup. Het weer was niet best voor vertrek in Heiloo, aanhoudende (mot)regen waar je erg nat van wordt. Op de heenreis klaarde echter de lucht op en stopte het met regenen. De dames en heren deel nemers hadden er wel zin in. Voorafgaand aan de wedstrijd werd er flink geoefend en aan de techniek gewerkt. Alle deelnemers starten tege lijk op alle negen holes die elk twee keer moesten worden bespeeld om op 18 holes uit te komen. De neary (in één slag op de green, het dichts bij de hole) bij de dames werd geslagen door Lyda Soonius en bij de heren door Weren de Vries. De verste (af)slag (longest drive) bij de heren was voor Hans Bruin en bij de dames was Tilly Derksen de gelukkige. Een troost prijs was er voor Jan Bohle die gezien zijn bedroevend lage aantal punten wel een aanmoediging kon gebruiken. Tenslotte was het Kees Kaandorp die de enige birdie (één slag onder het aan tal slagen van de hole) van de dag scoorde. Uitslagen: Heren 1. Joop Boukens, hcp. 30,9 47 pnt. 2. Rick Imming, hcp. 36.0 43 pnt. 3. Dick Stevens, hcp. 29,2 40 pnt. En Just Auf dem Brinke, hcp. 33,2 40 pnt. Dames: 1. Ank Bras-Zoon, hcp. 35,6 37 pnt., 2. Herma van Galen-Mol, hcp. 24,4 35 pnt., 3. Cock Kohnhorst-de Ruijter hcp. 35,0 29 pnt. 6 mei wordt er om de Zomerbokaal gespeeld op de Amsterdamsche. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in Anna Paulowna het jaarlijkse Bloembollenttoernooi gehouden. Van Dojo 't Loo deden mee Paul en Richard Tol, Pim Schuit, Jan Guit,Timo en Thijs Lesterhuis, Kars Zoon, Jasper Henselmans en Jeffery Duivenvoorde. Helaas was er voor geen van de judo ka's een prijs te behalen op dit sterk bezette toernooi. Het dichtst bij een prijs was Jan Guit, hij zat in een sterke poule maar wist desondanks zijn groepswedstrijden overtuigend te win nen met Ippon. Helaas verloor hij tweemaal in de finalepoule en was zo uitgeschakeld voor een prijs. Ook Richard Tol ging in zijn poule goed van start, zijn eerste partij werd gewonnen dcor een houdgreep. Zijn tweede partij won hij ook met een Ippon, maar door zijn verlies in de derde en vierde partij was hij ook uit geschakeld. Sander Groefsema werd eerste op het Bloembollentoernooi. Op zondag moest het team van coach Sander Groefsema aantreden in de laatste ronde van de West Friese Jeugd Judo Competitie, déze werd gehouden in Noord-Scharwoude bij de judover eniging Yamaguchi. Als het team alle wedstrijden wist te winnen, dan kon het nog een derde plaats halen. De eerste wedstrijd tegen Yamaguchi ging helaas verloren, de tweede wedstrijd tegen Balance uit Tuitjehorn werd gewonnen. Het team van Balance wordt getraind door Sebastiaan Gerber, deze trainer is ook aan Dojo 't Loo verbonden. De derde wedstrijd tegen Julianadorp ging helaas ook verloren en de laatste wedstrijd tegen Hajime uit Alkmaar ook.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12