Overval met gijzeling bij pizzeria Venezia Winnaars kleurwedstrijd bij de Uitkijkpost DE KOFFIEBOER VERDIENT BETER! v intratuin Feestelijk openingsweekend Intratuin Heiloo 27 en 28 april Bromfiets Foresters 4 krant EUROPESE WERELDWlNKEtDAG - Adelbert 3 ZEKERHEID en gezellige bijlage vol voor- jaarsaanbiedingen v m Vos Makelaardij NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huis kopen? ZATERDAG 27 APRIL KAMPIOENSWEDSTRIJD KIES VOOR Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 17 24 APRIL 2002 Gedeputeerde de Boer op werkbezoek in Heiloo m f i Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl r INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Koninginnedag, Hemelvaarts- dag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: wk 18 -1 mei (i.v.m, Koninginnedag) kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 26 april 17.00 u. wk 21 - 22 mei Pinksteren! kopijadvertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op 30 april (Koninginnedag) (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei mmmmmlBmm Koffieboeren krijgen op dit moment minder dan de kostprijs voor hun koffiebonen. Ze verdienen zo weinig dat zij er niet van *ftinnen leven. Wereldwinkel Heiloo Stationsweg 105, Heiloo, 072-5339443 fHET GROENE WARENHUIS verzekeren? Bel (072) 5721644 Naamsverwisseling Bedrijf Belicht Geologiereis Vulkaaneifel Zondag 28 april Collecte Nederlandse Hartstichting Lezing over het gehoor in 't Trefpunt BORDEN (072) 53510 (KI De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom Redactionele kopij en advertentie-opgave moeteri uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzerw verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden Voor u ligt de sfeervolle speciale voorjaarseditie 2002 van de Uitkijkpost, met daarin actuele nieuwtjes, trends en andere wetenswaardigheden van bedrijven die in het voorjaarszonnetje staan. Nu de dagen weer wat langer worden en de temperatuur ons zo nu en dan al aangenaam verrast, krijgt u vast weer zin om tijd en aandacht te besteden aan uw interieur, aan sfeer in en om het huis, en niet te vergeten: aan uw tuin of balkon. De thermostaat kan weer een tikje lager en luchtige kled ing en stijlvolle accessoires mogen weer uit de kast. Extra aandacht is er voor de uiterlijke verzorging: make up, u verwent uzelf met een bezoekje aan de kapper en de schoonheidsspe cialist of wellicht moeten de laatste pondjes er nog af voordat straks de bikini weer aan kan. Bij het voorjaar hoort gezelligheid in de vorm van lekker en vooral gezond eten en drinken. De lente is de tijd bij uitstek om de tuin er stralend uit te laten zien. In deze voorjaarsbijlage vindt u allerlei tips voor deze gezellige maan den die u ongetwijfeld zullen inspir eren tot het creëren van de ultieme lentesfeer. Wij wensen u veel leesplezier! HEILOO - Gedeputeerde H. de Boer van de provincie Noord-Holland was donderdag 18 april op werkbezoek in Heiloo. Wethouder R. Obdam (VVD) ontving de gedeputeerde namens het college van B&W van Heiloo. Tijdens het werkbezoek is onder meer gespro ken over de voortgang van het onder zoek aansluiting A9 op de Lagelaan. het buurtbussenproject en de geluids wal langs de A9 inclusief de aanleg van een fietspad. Na het overleg is het gezelschap langs een aantal locaties gefietst om de wen sen van het college te aanschouwen, daar waar het gaat om het nemen van infrastructurele maatregelen. Zo fietste het gezelschap onder meer langs het kruispunt Kennemerstraatweg/ Dok terslaan: één van de kruispunten waar het gemeentebestuur van Heiloo de verkeersveiligheid wil verbeteren. Ook heeft de wethouder aan de gedeputeer de De Boer de gerealiseerde midden geleiders op de Kennemerstraatweg laten zien, één van de maatregelen om de snelheid van het autoverkeer af te remmen, de oversteeksituatie ter plek ke te verbeteren. Voor dit project heeft Heiloo subsidie ontvangen van de provincie Noord- Holland. Met de fietstocht wilde de wethouder van Heiloo de noodzaak aantonen van projecten die nog gere aliseerd moeten worden en waarvoor subsidie hard nodig is. -sWll9^0^** M De pizzeria aan de Heerenweg ligt er nu weer rustig bij. Maandagavond was dat wel even anders toen enkele werknemers bedreigd en vervolgens gegijzeld werden door drie mannen, (foto UKP) HEILOO - De politie in Heiloo heeft maandag omstreeks 22.15 uur twee mannen aangehouden die in een pizze ria aan de Heerenweg twee andere mannen hadden gekneveld. De politie kwam in actie na melding van een getuige. Deze hoorde glasgerinkel en geschreeuw. Toen agenten korte tijd later ter plaatse kwamen constateerden zij dat er achterin in het donkere pand kennelijk een worsteling gaande was. Omdat de politie op dat moment de indruk had dat er slachtoffers werden vastgehouden, werd melding gemaakt van een gijzeling, waarna ondersteu nende eenheden met spoed hun colle ga's kwamen helpen. In de tussentijd zetten beide agenten het onderzoek voort. Daarbij wisten zij korte tijd later achter in het pand twee verdachten te overmeesteren die twee slachtoffers, mannelijke personeelsle den van de pizzeria, in bedwang hiel den. Door de verdachten werd ook geschoten, zover is vastgesteld ont stond daardoor geen letsel. De ver dachten werden aangehouden en het vuurwapen werd in beslag genomen. Beide mannen werden ingesloten in het bureau in. Alkmaar. De slachtoffers liepen lichte verwon dingen op, zij werden overgebracht naar het MCA te Alkmaar. In de loop van de avond werd ter plekke een tech nisch sporenonderzoek verricht. In de loop van gisteren is het onderzoek door de recherche voortgezet. Door het horen van getuigen, slachtoffers en ver dachten hoopt de politie inzicht te krij gen in de achtergronden van de gewelddadigheden. De politie is nog op zoek naar een derde verdachte. Deze man wist zich kort na aankomst van de politie uit de voeten te maken. HEILOO - Met gespannen gezichtjes druppelden ze maandag een voor een naar binnen, de winnaars van de kleur- platenactie van Slagharen. De trotse kinderen mochten met de fotograaf van de Uitkijkpost naar buiten om zichzelf (met hun kleurplaat) vast te laten leg gen op de gevoelige plaat. Vervolgens kregen zij door de beide redactieleden hun prijs uitgereikt. Anouk Meijs,op de foto onderste rij links, kreeg niet alleen een gezinskaart voor het attractiepark Slagharen uitgereikt, maar zij mag in het park ook nog een indianen- of cow- boypak uitzoeken en een mooie foto laten maken. Volgens haar trotse vader heeft Anouk absoluut 'kleurtalent'. Het was maandag dan ook niet de eerste keer dat zij zich prijswinnaar mocht noemen; al vijf keer eerder wist zij met haar inspanningen een prijs in de wacht te slepen! Het team van de Uitkijkpost wenst haar, samen met de overige prijs winnaars en de gelukkigen die mee mogen naar Slagharen een gezellige dag toe in het attractiepark. HEILOO - De Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 in Heiloo bestaat al sinds 1975. Destijds was het echter nog in.de vorm van een kraampje in de kerk of op pleinen waar men koffie kon kopen, afkomstig van Mexicaanse koffieboeren. In 1986 werd een winkel begonnen waar naast koffie ook pro ducten als bananen, thee, honing en cacao werden verkocht. Penningmeester van de Wereldiwnkel Heiloo de heer Duyn: „Het idee ach ter de Wereldwinkel is ontstaan door dat in 1970 een missionaris in Mexico signaleerde dat de koffieboeren zo weinig voor hun product vingen door tussenkomst van handelaren, dat ze er niet meer van konden leven. Die mis sionaris wilde deze boeren financieel steunen, maar wel met behoud van hun zelfrespect. Dus hun product moest gewoon op de markt komen, maar dan wel tegen een normale prijs, zodat het in plaats van liefdadigheid simpelweg eerlijke handel werd." SOS en Fair Trade Omdat het assortiment aan produc ten steeds groter werd, ontstond een Wereldwinkel in Breukelen, volgens het concept dat nu nog wordt gehan teerd: producten worden uit ontwik kelingslanden geïmporteerd en ver volgens in de wereldwinkels verkocht, onder toezicht van SOS (Stichting Ontwikkelings Samenwerking) en Fair Trade, een organisatie die erop toe ziet dat de inkomsten van de pro ducten bij de makers ervan terecht komt. Wereldwinkel Heiloo De wereldwinkel in Heiloo wordt gerund door zo'n 40 vrijwilligers, van de winkel tot aan het bestuur. Naast de heer Duyn, zijn ook Bartje Huisingh en Margot van Helm vrij willige bestuursleden, waarbij de eer ste personeelsfunctionaris is en de laatste secretaresse van de Wereld winkel. Bartje Huisingh: „We hebben erg behoefte aan mensen die zich ook voor het bestuur in willen zetten, bij voorbeeld als inkoop-, pr-medewer- ker of secretarieel medewerker." In de winkel wordt naast de basispro ducten tegenwoordig ook speelgoed en aardewerk en glaswerk verkocht. Allemaal zeer geschikt voor uw eigen interieur, maar ook erg leuk om kado te geven. En alles met een mooie achterliggende gedachte: met uw geld worden goede dingen gedaan. Europese Wereldwinkeldag Zaterdag is de Europese Wereld winkeldag, dit jaar staat dat in het teken van de koffie. Margot van Helm: „De laatste 15 jaar is de koffie prijs nog niet zo laag geweest als het nu is. Consequentie daarvan is dat nog maar zo'n 5% van de opbrengst bij de boeren terechtkomt, terwijl dat normaal een derde is. Als dit zo blijft, betekent dat dat de boeren hun kin deren niet meer naar school kunnen laten gaan en geen geld meer hebben voor bijvoorbeeld medische hulp." Op diverse plaatsen wordt extra aan dacht aan de Wereldwinkel besteed. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan de medewerkers van de Wereldwinkel met een kraam in 't Loo waar u onder andere de Honesta-koffie kunt proe ven. Toekomst Alhoewel de medewerkers hun werk voor de Wereldwinkel als zeer prettig ervaren, hopen ze dat ze ooit overbo dig zullen zijn. Duyn: „Alhoewel het 'ethisch ondernemen', waarbij steeds meer winkels producten verkopen waar rekening wordt gehouden met zowel de mensen die het maken als het milieu, steeds vaker voorkomt, is er nog een lange weg te gaan. Door voorlichting en speciale acties pro beert Fair Trade het bewustzijn bij zowel de consument als de winkelier te vergroten. Ook organiseert men speciale acties zoals de onlangs gehouden muntenactie voor René Veldt van Stichting Veldwerk, waar van de opbrengst, meer dan 2000 euro wordt gebruikt voor de bouw van een weeshuis in Nepal. Verder kunt u bij de Wereldwinkel uw gebruikte gereedschap kwijt, wat in het kader van Gered Gereedschap wordt opge knapt en terecht komt bij de mensen die de Wereldwinkelproducten maken. Enkele medewerkers van de Wereldwinkel voor-het pand aan de Stationsweg 105 in Heiloo. Op 27 april,om 12.00 uur. Zingen ruim 200 koren in heel Nederland Mi Corazon%een Lied uit het hart v.d.koffie- Boeren.Helaas...niet in Heiloo. Wel introduceren wij in een Stand in 't Loo en in de WW: CAFÉ CORAZON, a 2,49 VtoLDM^iNKEL m tjomzM* 1Wm^ÊÊÊ De prijswinnaars van de Slaghar en-kleur wedstrijd. Zij mogen met hun familie gezellig een dagje naar het park. (foto MSP) Kijk voor meer info naar onze grote advertentie in de Voorjaars editie. Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond. Premie \anaf 95,- In de rubriek Bedrijf Belicht van vorige week, waarin Odds On, de winkel aan de Breedstraat in Alkmaar voor designmeubels centraal stond, is een vervelende fout geslopen. De geïnter viewde werd in de rubriek Jörgen Bolten genoemd, terwijl zijn naam Sebastiaan Bolten is. Onze excuses voor deze vergissing. HEILOO - Voor de geologiereis naar de Vulkaaneifel van de Nivon Heiloo zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De reis wordt gehouden van don derdag 2 t/m zondag 5 mei. Op don derdag 2 mei vertrekt u om 08.00 uur vanuit Heiloo met een luxe touringcar en deze bus blijft de gehele reis tot uw beschikking. Tijdens de heenreis brengt u een bezoek aan de Wingertsberg. een geologisch monument, in de buurt van de Laacher See. Vrijdag en zaterdag bezoekt u diverse groeven, een museum en maakt u een prachtige busrit tussen de verschillende Maaren en ander natuurschoon in de driehoek Gerolstein, Daun en Manderscheid. Zondag brengt u een bezoek aan Bad Meifel en krijgt u nog een slotdiner in Heiloo. U verblijft in het landelijk gelegen Hotel annex Reiterhof Sonneck in Kelberg- Rottenbach. De kosten zijn E 190.60 pp. Voor een volledige verzorging dwz. volpension. slotdiner. Verder wordt deze reis door geologische deskundigen begeleid. Interesse? Bel dan met Piet Postma, tel. 072-5330721 of Reina Mulder 5333127. Locatie: Foresters complex Aanvang: 12.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - In de week van 21 tot en met 27 april vindt weer de jaarlijkse collecte voor de Nederlandse Hartstichting plaats. Het thema van dit jaar is 'Uw gift redt levens'. Met Ade opbrengst van de collecte wordt onder andere wetenschappelijk onderzoek gefinancierd naar het voorkomen en het behandelen van de gevolgen van hartfalen. Uw steun is hard nodig om levens te redden. In Heiloo zijn nog een aantal wijken, waarvoor nog een collec tant wordt gezocht. U kunt zich opge ven bij het secretariaat, fam. Mastenbroek-van Roode, tel. 072- 5332701.' HEILOO - Donderdagmiddag 25 april zal mevrouw T. Tiesinga, werkzaam bij het Audiologisch Centrum te Alkmaar, spreken over het gehoor, alles wat mogelijk is om beter te kunnen horen en om een beter inzicht te krijgen in alle mogelijkheden en hulpmiddelen op dit gebied. De middag wordt gehou den in het Trefpunt, aanvang 14.00 uur, toegang gratis. Deze bijeenkomst is in een initiatief van de Commissie Voorlichting Senioren, inlichtingen: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Cm /v U IV/I /V KI Cl Badkamerinstallatie M ALr n IVIAIM Ll - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK'Heiloo Tel. 072-535 10 00 Fax 072-532 05 33 vanderborden Regio Noord" Kennemertané Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1