Koeienkenner Kramer Zonneveld Optiek presen- annet Haar zaak teert een zonnige Top 3 door Italië ■1® o 3 geleien méén Fotostudio Ab Baart, toonbeeld van perfectie Ben lente zonder hooikoorts klachten bij tos Pagina 17 Z Meubelatelier De Schouw voor schouwenhaarden en kachels US Smodzy Herenmode in Bergen Veelzijdige kindercollectie bij Dibbes Children's Wear X eflitie uiikijKpost tf oorjaarsedRte UitttflmosiVsorfcarsfigitte githijkgasi mmimmm Steeds meer mensen willen een haard met een schouw om het daarmee extra gezellig in de huiskamer te maken. Met de hele familie rond de open haard om het drukke en jachtige bestaan even te kunnen ontvluchten. Een knapperend houtvuurtje of het gemak van een gasblokkenvuur, omlijst door een passende schouw. Naast de traditionele open - - -mJ/ haarden- diverse gashaarden en kachels met het zoge naamde 'gesloten verbran- dingssysteem', waardoor er géén duur rookkanaal of schoorsteen nodig is, ver koopt De Schouw ook de op gel gestookte haarden en de elektrische sfeerhaarden. Deze zijn er in verschillende uitvoeringen, kleuren en maten. Doordat ook hiervoor geen rookkanaal nodig is, kunnen deze haarden op elke willekeurige plek in de huis kamer worden geplaatst. De collectie schouwen bij Meubelatelier De Schouw biedt voor elk wat wils. Niet alleen prijstechnisch gezien, maar zeker ook qua stijl. Zo kan er een keuze worden gemaakt uit modern of klas siek, Oudhollands of design. Wat het materiaal betreft kan men kiezen voor Frans kalk steen, Spaans natuursteen, hout, gips of MDF. U kunt rustig met een voor beeld uit een tijdschrift of haardenboek komen en de schouw wordt voor u op maat gemaakt: omdat Meubelatelier De Schouw een eigen atelier heeft, is dat geen enkel probleem. Dit geldt ook voor de schouwen van natuursteen. Een bezoekje aan De Schouw is zeer de moeite waard. Want behalve haarden, kachels, schouwen en bijpassende woondecoraties, heeft het meubelatelier ook nog fraaie tafels en de populaire Lloyd Loom stoeltjes in haar collec tie. U vindt Meubelatelier De Schouw op het industrieter rein De Weidjes. Slagerij Kramer heeft het mooiste vlees, de lekkerste worsten en de allerbeste vleeswaren. Dat beweert hij zonder blikken of blo zen. Kramer is namelijk de koeienkenner bij uitstek. En als een koe goed wordt behandeld, krijg je dus het beste vlees, zegt hij. Kramer legt uit: Wij slachten iedere week een koe, meestal een blonde. Wel vrouwelijk want dat vlees is malser dan stieren en smakelijker. Maar je moet een koe goed kennen om haar te kun nen beoordelen op kwaliteit, vet, benengestel en gewicht. Het gewicht is ook zeer belangrijk: je moet niet raden, maar voelen „De koeien stonden vroeger vast, het waren echte huisdie ren. Ze hielden ook de boer derij in de winter lekker warm. Ze werden ook geschuierd en de staarten werden gewassen en opge bonden, dus waren de koeien kipmak. Tegenwoordig lopen de dieren los in een grote veestal waar het altijd koud is." „Er komt heel wat kijken als ik zo'n koe laat slachten. Het duurt tegenwoordig namelijk twee werkdagen voordat ik de koe op kan halen in ver band met de strenge controle op BSE. Dat geldt ook voor de darmen, wat betekent dat we nu kunstdarmen moeten gebruiken voor de worst, dat is hygiënischer, maar ook handiger." „De worstmakerij vinden we een heel belangrijk onder deel van de zaak. We hebben Johan van Dam in dienst als worstmaker. Hij maakt de lekkerste worst van Heiloo. Ook de leverworst en bloed worst maakt hij met zorg. Daarnaast zijn Ria, Jacqueline, Geertruida en Carlie onze steun in de win kel." Kortom: werkelijk alles is dus van uitstekende kwaliteit bij slagerij A J. Kramer! Slagerij A.J Kramer, Westerweg 160, Heiloo, tel. 072-5330991. Rode ogen, snotteren en veel niezen, zo begint de zomer voor mensen met hooikoorts. Naar schatting heeft één op de zeven Nederlanders last van deze vorm van allergie en dit aantal neemt gestaag toe. In het pollenseizoen staat hun hele leven in het teken van de hooikoorts. Hooikoorts is een vorm van allergie. De verklaring van een allergie zit hem in de werking van ons immuunsysteem. Het lichaam gaat tekeer tegen onschadelijke stoffen en dan soms ook nog op een hele hevige manier. Dit uit zich in een loopneus, jeuk, niezen of andere onge makken. Het genezen van een allergie is tot nu toe nog niemand gelukt. De beste remedie in dit geval is het contact met stuif meel zo veel mogelijk te vermijden. Geneesmiddelen Om de klachten van hooi koorts te onderdrukken, zijn er drie groepen geneesmiddelen op de markt: cromoglycaten, cortico-steroïden en anti- histaminica. Naast de bovengenoemde regulie re middelen is er een ruime keus aan homeo pathische en fytothera- peutische middelen. Deze producten zijn verkrijg baar bij Etos van Holland in het Hoekstuk te Heiloo. (Bron: Drogist-onafhan kelijk vakblad voor de drogist) Nu de zomer weer enigszins in zicht begint te komen, komt Zonneveld Optiek in Heiloo met een uitzonderlijke hitparade. Onder het motto 'Onze Top 3 voor deze zomer!' presenteert de optiekzaak een uitgebreide collectie modieuze zonnebrilmontu ren van topmerken. De term 'Top 3' verwijst naar drie modellen die zijn gese lecteerd als sprekende voor beelden uit het nieuwe aan bod dat nu bij Zonneveld Optiek te bewonderen is. Deze zomer staan in de Top 3 de bekende merken Emporio Armani, Sergio Tacchini en ook Gucci ontbreekt niet. Zoals wellicht bekend, mag Zonneveld Optiek zich Register Vakbekwaam Opticien (RVO) noemen. De ongeveer 100 RVO opticiens in Nederland staan vooral bekend om hun diepgaande vakkennis en zeer klantge richte benadering. De Top 3- actie is bedoeld om het publiek eens te laten zien dat de RVO opticiens niet alleen hun vakmanschap goed bij houden, maar ook de mode en trends in brillenland op de voet volgen. Nieuw bij de RVO opticiens is dit voorjaar de zonnebril- breukgarantie. Bij aankoop van een zonnebril zonder correctieglazen uit de nieuwe collectie krijgt de consument standaard 1 jaar gratis garan tie op breukschade. De con sument kan van deze actie kennis nemen via diverse kanalen, waaronder het kleu rige periodiek BeterZicht. Uiteraard wordt ook op de website www.beterzicht.nl de nodige aandacht besteed aan de RVO Top 3. Voor nadere informatie: Zonneveld Optiek, Heerenweg 151, Heiloo, tel. 072-5331275. Aan de voet van de Ruïnekerk, naast het postkantoor, staat het pand van herenmodezaak Smodzy. Deze zaak, genoemd naar het kleine hondje dat als logo dient, ver koopt als enige in de omgeving heel veel van de Cottonfield-collectie en verder een selectie van de mer ken Marlboro Classics, Dockers, Timberland en Aigle, dit voorjaar aangevuld met het Franse merk Chevignon. In de overzichtelijke winkel, met op de achtergrond een rustig muziekje, kunt u naar hartelust kijken naar wat deze collec-ties dit voorjaar en zomer te bieden hebben. De vijf verkoop-sters van Smodzy zullen u met veel ple zier helpen bij de keuze van de voor u juiste sportief- klassieke combinaties. De winkel aan de Oude Prinsweg 27 in Bergen is zeven dagen per week geopend Maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en elke zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Tel. 072-5894399. Heiloo - Dibbes Children's Wear bestaat sinds februari twee jaar. De eigenaressen zijn Rita Visser en Margaretha de Zeeuw, zelf moeders van jonge kinderen. De collectie die zij inkopen getuigt van goede smaak. De kleding is nooit superopvallend of bont van kleur, maar min of meer verfijnd. aam* m Vorige maand werd in Bologna (Italië) de aller grootst e internationale kappers- en beautybeurs van Europa gehouden en Annet Haar Zaak was daarbij! Annet: „Er waren wel 37 hallen zo groot als A hoy. fact was wel even zoeken naar de 7 hallen speciaal gericht op het kappers-vak. Er werden heel veel demonstraties gegeven door verschillen de grote namen en we zagen dan ook de meest uiteenlopende creaties. Niet dat daar nou meteen iets draagbaars bij zat, maar u moet het zo zien dat het net als bij Haute Couture heel inspirerend werkt. Om nou meteen een bruid met palm-gras op te gaan steken, dat gaat toch wel iets te ver, maar voor een etalagefoto is het een geweldig idee. Verder werd er heel veel gewerkt met hair extensions en dan met name deel-verlengin- gen (bijvoorbeeld lange lokken) en/of accenten in het haar door middel van contrasterende kleuren. We zagen veel felle kleu ren rood in combinatie met zwart en veel blonde tinten van zilver-wit tot diep goud-blond. Ook veel 'gekke' kleuren passeer den de revue zoals geel. blauw en paars, die op ver schillende manieren toege-bracht zijn in het haar door middel van extensions, spuitbussen, verf, spoeling, dreadlocks, pruiken en haarstukjes". Dit laatste gaat volgens Annet Haar Zaak een grote trend worden, voor als u een feest hebt of gaat stappen. Annet is blij dat ze deze reis heeft gemaakt: „We hebben weer ontzettend veel nieu we dingen gezien en kun nen Heiloo/ Heerhugo- waard en omstreken weer voorzien van de allerlaat ste technieken en ideeën uit heel Europa!" Annet Haar Zaak M/V 't too 35, tel 072-5332779 Behalve veel wit zijn de nieu we modekleuren appeltjes- groen, rood, roze, bleu, lila, zandkleuren en donker blauw. Het merk Kiekeboe vinden vele mensen leuk. Leuk zijn ook de roze rokjes en mouwloze hesjes met ruches. Meisjesjassen met ruches en capuchon zijn er bij Kiekeboe in het donker blauw, zandkleur en roze. Voor jongens zijn er leuke sweatshirts met een vliegtuig- print erop of met de tekst: 'Airlines to Amsterdam' als mede spencers in het wit, oranje, camel, bordeaux en marineblauw. Communie Leuke vondsten zie je bij het merk Bengh, zoals de gebrei- devestjes met daarop paille- tjes en ingesnoerde pijpjes bij een broek. Voor de komende communie en bedoeld als kleding voor bruidsmeisjes (met leuke hoedjes) en bruidsjonkers zijn er veel kle ren in het wit van het merk Tia Tia. Andere merken zijn Gasolio (ijzersterk in jeans); Hebbeding (met onder meer basisjurken en van linnen/katoen met daarover heen een aparte taupe hes met ajourrand); Gaastra (goed in jassen en fleece sweatshirts, maar ook korte broeken); Gant (met beach- shorts, rugbyshirts en T-shirts met voetbalteksten erop en met de momenteel weer razend populaire polo's. Ondergoed is er van Petit Bateau en Sanetta. Ook is er een uitgebreide babycollec tie. Bij Dibbes i's een prachtige speelhoek, waar kinderen vaak niet zijn weg te slaan. Bovendien kunt u nu wel erg voordelig kennismaken met de kleding van Kiekeboe. De voorjaarsaanbieding zorgt voor een korting van 15% op de Kiekeboe collectie! Bij fotostudio Ab Baart worden veel eisen gesteld aan de heden daagse echte fotostudio's. Ze moeten steeds meer kunnen. Digitaal lijkt al heel gewoon, terwijl daar juist heel veel onder scheid in mogelijk is. De mogelijkheden en groei zijn onbeperkt voor zowel de particulier als het bedrijfsleven. Voor de particulier is de fotofinish het meest interessant. Medewerkers kunnen por tretten heel anders bewerken en printen op bijvoorbeeld aquarel papier. Artistiek ziet dat er fabuleus uit! Dit geldt ook voor trouwre portages. Ab Baart heeft de luxe- en de speciaalalbums die niets te wensen over laten. Echter, de een wil het alleen op de klassieke manier en de ander kiest voor aparte stijlvolle aanvullingen van digitaal uitgewerkte foto's. De reclamewereld en het bedrijfsleven profiteren ook sterk van alle ontwikkelin gen. U kunt de resultaten van opnamen soms al ter plekke laten zien. Omdat het werk niet meer ontwikkeld hoeft te worden, kun u de resulta ten heel snel versturen, per cd, E-mail of ISDN. Gelukkig zijn de klassieke foto's nog niet weg te denken. De trouwalbums van Ab Baart zijn daar een goed voorbeeld van, in plaats van zwart-wit wordt vaak sepia gekozen voor het 'ouderwetse' effect. De reportageopdrachten komen van heinde en verre. Dit komt door internet. De 'Ab Baart-site' spreekt schijnbaar veel mensen aan, vooral voor de trouwreporta ges. Vrienden en familie maken tijdens die dag vaak wel foto's, maar daar is altijd wel wat mee. Op zo'n dag lij ken die foto's altijd te misluk ken. Echt mooie, natuurlijk en spontane foto's maak je alleen als het bruidspaar zichzelf is en zich lekker voelt, buiten de techniek van de fotograaf. Zie voor meer informatie over fotostudio Ab Baart elders in deze krant.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 29