Wie Ed Heidema zegt denkt aan tuinen Ceen krokodillenbillen bij de Loocatie Chuck is back bij Jones' Shoes! Bouwen zit bij Kops in de genen Het wordt een frisse zomer bij Tally Ho Dolce Luna klaar om de rest van Nederland te veroveren Pagina 18 THE ORIGINAL De LAT-relatie van Donkersloot en Oppen Haerd Momenteel is het bedrijf bezig om aan alle kwaliteitseisen van het NVOB te voldoen, zodat ze zich binnenkort erkend hoofdaannemer mogen noemen. De Stichting De Erkende Hoofdaannemer' kent deze erkenning toe als blijkt dat de bedrijfsvoering voldoet aan de strenge kwali teitsnormen. die jaarlijks worden gecontroleerd door een onafhankelijke instelling. Bij een offerte is het verhaal ach ter de bedragen minstens zo belangrijk als dc bedragen zelf. Op deze manier kunnen de klanten van Kops er van op aan dat het werk tegen het geoffreerde bedrag zal wor den uitgevoerde Ook heeft Y< .Kops het Convenant Duurzaam Bouwen met de gemeente ondertekend, dat betekent onder meer dat het afval wordt gescheiden en j aan strenge milicueisen wordt voldaan. Alhoewel hel bedrijf zich extra druk oplegt door te willen voldoen aan de strenge eisen, zien de beide heren dit louter als een positieve meerwaarde van het bedrijf: fómgtsst UIikBkpast vsortaarseditfe uitkijkpost woon Heilooënaar Ed Heidema is al meer dan 25 jaar thuis in tuinen zoals hij het zelf omschrijft. Hij is in de eerste plaats tuinontwer per, maar hij voert ook zijn ontwerpen uit en is een graag gezie ne gast op de werkplek bij de mensen thuis. Naast een vitrine met fotomateriaal van fraai ontworpen en aan gelegde tuinentreft u op zijn bedrijf aan de Hoogeweg- naast een grote kwekerij met een grote collectie planten, struiken en bomen- mooie modeltuinen aan. Op deze manier krijgt u een indruk hoe tuinen, tuintjes en tuinhoeken gezellig ingericht kun nen worden. Tuinrenovatie Waar Heidema vaak mee te maken heeft is tuinrenovatie. Er zijn veel goede redenen om een tuin een nieuw gezicht te geven. Misschien is de beplanting in uw tuin na jaren te ver uitgegroeid en wat eenzijdig geworden. Mogelijk is er te weinig of minder vakkundig onder houd gepleegd en kan alleen rigoureus ingrijpen uw tuin nog redden. Ook kan het zijn dat de tuinstijl niet meer aan uw wensen voldoet of stelt u inmiddels andere eisen aan de functie van uw tuin. Ook vragen veel mensen om een onderhoudsarme tuin, want lang niet iedereen heeft tijd of zin om veel te tuinie ren. Dan moet een tuin dus minder arbeidsintensief, maar zeker niet minder mooi zijn. Daarvoor zijn mogelijk heden genoeg. Hoofdzaak is een vakkundige plantensa- menstelling in een mooi gecomponeerde tuin die wei nig werk geeft, maar waar u toch voortdurend en in alle seizoenen van kunt genieten. Ed Heidema is aangesloten bij de Stichting Erkend Hovenier. Om het vignet Erkend Hovenier te mogen voeren moet het bedrijf vol doen aan strenge eisen op het gebied van vakbekwaam heid, betrouwbaarheid en de kwaliteit van het werk. Wie Ed Heidema persoonlijk wil spreken kan hem bellen of op zaterdag langskomen. Die dag is hij aanwezig om mensen van advies te dienen en voor verkoop van zijn zeer uitgebreide sortering hoog waardige beplanting uit eigen kwekerij. Ed Heidema, Hoogeweg 57 in Heiloo, tel. 072-5052925. Toen in Winkelhof 't Loo zo 'n 7 jaar geleden ruimte vrij kwam voor een restaurant, twijfelde chef-kok Hans Kok geen moment. Samen met zijn vriendin Ingrid Katee startten ze het restaurant De Loocatie aan 't Loo nummer 20 met een duidelijk doel voor ogen: gezelligheid met een uitgebreide kaart voor een redelijke prijsmaar wel van hoge kwaliteit. De kaart van de Loocatie is gebaseerd op de Franse keu ken. Hans: „De Franse keu ken komt neer op een eerlijk gerecht voor een redelijke prijs. Maar het betekent vooral dat alles vers en in eigen keuken wordt bereid. Behalve het stokbrood en de bonbons, want die kunnen we zelf simpelweg niet lekkerder maken dan onze bakker." Alhoewel de Loocatie dus een klassiek restaurant is, houdt men wel degelijk reke ning met de laatste ontwikke lingen op kookgebied. „Alhoewel ik me niet laat verleiden tot de bereiding van gerechten die 'in' zijn. Wel hebben we bijvoorbeeld een uitgebreide vegetarische kaart. Dat kun je ook geen trend meer noemen, maar een leefwijze. Dan vind ik het ook een uitdaging om lekke re vegetarische gerechten te bereiden, zonder standaard te zijn." Hans zal zich niet snel laten verleiden tot het bereiden van insecten en kro kodillen. „De limit vind ik toch wel de kikkerbil. Dat heb ik wel omdat het gewoon erg lekker is." De Loocatie, tel. 072-5333352, is geopend van dinsdag t/m zondag vanaf 17.45 uur, lunch is op deze dagen mogelijk tus sen 12.00 en 14.00 uur. Hoewel de All Star nooit helemaal uit het straatbeeld is verdwenen, kunnen we nu toch wel zeggen dat de 'gymp' weer helemaal terug is. En wie heeft ze niet ooit gehad? De echte fans zijn ze altijd blijven dragen en wie er deze zomer bij wil horen, moet toch ook weer aan de All Stars. En als All Star-dra ger bevind je je in beroemd gezelschap. Sterren als James Dean, Elvis en Leonardo di Caprio, maar ook Paul de Leeuw, Thomas Acda en Mart Smeets zijn echte fans. Reden genoeg voor Jones' shoes in winkelhof 't Loo om op deze trend in te spelen en de All Star in de collectie op te nemen. In diverse kleuren, zoals pink, denim en natuur lijk de classic écru, maar ook in Hawaiian Blue en Rainbow motief, is de All Star een must deze zomer! Behalve de All Stars biedt Jones' shoes natuurlijk een brede collectie voor het Al enige tijd hebben Tom Donkersloot van Donkersloot Makelaardij en Karei Beers van Oppen Haerd adviesgroep elkaar helemaal gevonden. Donkersloot met zijn kennis en expertise op het gebied van de makelaardij en Oppen Haerd met alles in huis op financieel adviesgebied bleek een uitste kende combinatie te zijn. Tom Donkersloot: „We zijn al geruime tijd goede kennis sen en zeiden op een gegeven moment tegen elkaar: kun nen we onze dienstverlening niet bundelen om onze klan ten slagvaardiger van dienst te zijn? Om een eenvoudig voorbeeld te noemen: wie een huis koopt, heeft een financiering nodig en mensen die informatie vragen over een hypotheek zijn meestal op zoek naar een huis." Daaruit ontstond de logische samenwerking tussen de twee Heilooërs die hen beide prima bevalt. Karei Beers: „Het blijkt gewoon goed te werken. Mensen willen graag hun financiële rompslomp zo beperkt mogelijk houden, met al de producten zoveel mogelijk bij een en dezelfde organisatie, met een vast con tactpersoon en met het gevoel dat er tijd en aandacht aan hen wordt besteed. Beide ondernemers heb ben hun sporen inmid dels ruimschoots verdiend op hun eigen vakgebied Tom heeft het makelaarsvak met de paple pel ingegoten gekregen, aangezien zijn vader zich al in 1976 met Makelaardij Donkersloot in Heiloo vestigde Verder is Donkersloot aange sloten bij de NVM wat ervoor zorgt dat hij op de hoogte blijft van de meest actuele ontwikkelin gen op het gebied van de hui zenmarkt. Ook Oppen Haerd Adviesgroep bestaat inmid dels bijna 6 jaar en heeft zich in die tijd bewezen door de kwalificatie van erkend hypotheekadviseurschap en is tevens lid van de NBVA (Vereniging van onafhanke lijke financiële en assurantie adviseurs). Zowel Karei en zijn compagnon Bas Appel, Basketballer Chuck Taylor was in de jaren twintig zo enthousiast over de All Star dat hij aanbood als vertegenwoordiger de All Stars aan de man te brengen. Na tachtig jaar is de AU Star nog altijd een begrip en draagt de schoen inmiddels ook wel de naam van de basketballer, Chuck Taylor. als zijn medewerkers bezoe ken regelmatig seminars en volgen verscheidene cursus sen om de bomen in het bos van financiële producten te kunnen blijven zien. „Tegenwoordig is er ver schrikkelijk veel mogelijk op financieringsgebied, kijk alleen maar naar alle ver schillende hypotheekvor- men. Door middel van ons computersysteem, dat in ver binding staat met alle aanbie ders op financieel gebied, zijn wij in staat het juiste product, afgestemd op de persoonlijke situatie van de klant, aan te bieden." Ook op de huizen markt is er de laatste jaren veel veranderd. Op dat gebied kunt u met een gerust hart eens langskomen bij Tom Donkersloot. Zowel de zakelijke als particuliere bouw in en om Heiloo houdt Tom nauwlettend in de gaten, onder andere door een goed contact met gemeente en projectontwikkelaars. Alhoewel de samenwerking inmiddels vlekkeloos ver loopt, hebben de heren nog wel wat te wensen: E e n mooi, karak teristiek en ruim pand, waarin we beide onze onderneming kunnen huisvesten, dat zou ideaal zijn." Op dit moment wordt de mogelijkheid onder zocht om beide ondernemin gen vanuit één locatie te laten opereren. Tot die wens gere aliseerd kan worden Leveren ze hun diensten nog Apart Tezamen, maar horen ze wel helemaal bij elkaar. komend seizoen. De trend is sportief en met collecties van onder andere Diesel, Adidas, Blend en MAG is er voor ieder wat wils. Maar ook de casual schoenen zijn verte genwoordigd, waarbij Esprit een belangrijk deel van de collectie invult. Dus bent u toe aan een paar nieuwe All Stars of andere zomerschoenen, loopt u gerust eens binnen bij Jones' shoes. Aannemersbedrijf Y Kops b.v, vindt zijn oorsprong in het jaar 1908waarin de stichter Yshrand Kops een aannemersbedrijf oprichtte aan de Stationsweg 13 in Heiloo. Eind 1998 heeft de inmiddels vierde generatiebestaande uit Riek en Patrick Kopshet aannemersbedrijf overgenomen. Patrick kwam meieen van school in het bedrijf, terwijl Rick eerst nog 8 jaar ervaring in het vak hij verschillende aannemers opdeedwaar bij hij zowel timmerman als projectorganisator is geweest. Samen met hun team van circa 15 medewerkers vormen zij de basis van hel aannemersbedrijf dat voornamelijk actief is in de burgerlijke en utiliteitsbouw, alsmede renovaties, uitbreidingen en onderhoud. ..Eigenlijk is geen klus ons te gek. Juist omdat we alle specialisaties in huis hebben, van metselaar tot uitvoerder en van specialisten op het gebied van systeembouw tot experts op het gebied van renovatie, is ons bouwbedrijf behoorlijk veelzijdig. We blijven ons ook voortdurend ontwikkelen en vinden het belangrijk ons te onderscheiden" y Erkend aannemer Het grootste gedeelte van de voorjaars- en zomercollectie van Tally Ho hangt al in de rekken. Het woord dat meteen in je opkomt zodra je de winkel aan Raadhuisweg 13 in Heiloo betreedt is: fris. Frisse kleuren en luchtige stoffen in een jonge collectie. Wat ook helemaal in dit thema past is de maritieme collectie van In Wear, Esprit en Jackpot: rode streepjes, witte streepjes en blauwe streepjes op luchtige katoe nen shirts, topjes en 3/4 broe ken. Ook de pasteltinten en de aardetinten zijn deze zomer weer goed vertegen woordigd, bijvoorbeeld in de collecties van Replay, Esprit en King Louis. Dit laatste merk valt daarnaast op door een speels gebruik van kleur en model in de kleding. Appeltjesgroen of zeeblauw, haltertopje of shirt met lange mouwen: van King Louis mag het deze zomer speels en i gedurfd zijn. Het- kleding- I merk Corel houdt het daar- I entegen juist weer basic, I met de basiskleuren zwart, I kaki en wit. Mooie stretch- f pantalons met een uitsteken de pasvorm, die zowel spor tief als gekleed te dragen zijn. Het kenmerk 'uitstekende pasvorm' past ook uitermate goed bij de kleding van Sandwich. Zij lijken als één van de weinige merken te begrijpen dat niet alle dames het figuur hebben voor een heupbroek. Hoog in de taille dus, met een collectie broe ken die prima te combineren is met de shirts, vesten en truitjes van hetzelfde merk. Natuurlijk zijn ook de jeans vertegenwoordigd bij Tally Ho, met broeken van Replay en Donovan en jeansjackjes, - rokjes en shirts van bijna al de merken in de rekken. Esprit en EDC hebben het thema 'romantische mode' gekozen voor hun zomercol lectie, wat zich uit in veel roze, veel franje, en veel bloe metjes. Net als EDC komen ook Street One en Cecil wekelijks met aanvullingen op de bestaande collectie, in plaats van viermaal per jaar een vaste collectie aan te bie den. Dat betekent dat u gerust regelmatig bij Tally Ho langs kunt komen om te zien welke nieuwe items er deze week in de rekken hangen. Accessoires zijn bij Tally Ho ook goed vertegenwoordigd. In de strandsfeer zijn er de rieten tassen en hoedjes van Sarlini, en ook hun shawls zijn prima te gebruiken als heupdoek op uw badkleding. De sieraden bij de toonbank zijn van Idco en Scooter, waarvan de nieuwe collecties inmiddels in de winkel liggen. Leuke kralenkettinkjes, arm bandjes en ringen in ver scheidene kleuren en uitvoe ringen. Perfect om uw outfit mee te completeren. Ten slot te willen de dames van Tally Ho nog even de aandacht vestigen op de 'Costa-mode' van Vero Moda, oftewel Spaanse topjes: stretchtopjes met kant, franjes en in ver schillende frisse dessins. En zo is het cirkeltje weer rond: als het aan Tally Ho ligt wordt het fris deze zomer! Voor een originele Dolce Lunay kunt u terecht bij Marga's Haarmode. Het jonge sieradenmerk is namelijk in Limmen te koop. Als achtjarig meisje verkocht Danielle Jong (28), op een kleedje langs de weg haar eerste sieraden. Na een carrière in het bedrijfsleven besloot ze tweeënhalf jaar geleden terug te keren naar haar eerste liefde: sieraden ontwerpen. Ze opende de winkel Dolce Luna te Alkmaar waar zij haar ontwerpen verkocht. Daniëlle: „Ziet u mijn collec tie, dan stapt u in een sprook jeswereld van kristal in de meest sprankelende kleuren. Er is voor iedere gelegenheid een passend sieraad te vin den". Mariëlle van Dam (30), was zo enthousiast over de collec tie dat zij vroeg of ze deze selectief mocht verkopen aan winkeltjes door Nederland. Daniëlle: „Mirella is zo gedreven, dat Dolce Luna inmiddels een grote bekend heid geniet. Wat destijds begon met het maken van een paar sieraden voor vrien dinnen, is inmiddels uitge groeid tot het veroveren van Nederland. We vullen elkaar aan". Voor de huidige collectie is wederom veelvuldig gebruik gemaakt van Swarovski kris tal in de nieuwste kleuren. Na het eerste ontwerp voor dit seizoen, De-Bloemetjes-En- De-Bijtjes-Ketting, in samen werking met haar rechter hand, Ellen Goeree (24), is Daniëlle erin geslaagd de romantiek terug te laten komen in elke model. Soms afgewisseld met een feeste lijk accent, en soms juist weer subtiel door het gebruik van een medaillon met de afbeel ding van een engel. Een deel van de collectie is te bekijken op www.dolceluna.nl, voor ver koop kunt u terecht bij Marga 's Haarmode, Dusseldorperweg 105 te Limmen, tel. 072-5052456 terecht. r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 30