Zoek de zon bij GoodBookers Comfortabele kunst bij Odds On Zonnige lentesalades Hortus Bulborum en de Bloemendagen in Limmen Schoonheid en functionaliteit bij Van der Laken Lichtadvies Pagina 23 Z msmi Fruitsalade Pastasalade Kipsalade Waldorfsalade ISöö|®mV60t|d««éi8tie8lik8hpöSi Voonaaarseilitie giikijkposi - lloori editie Uitkijkpost tf oorjaarseditie Uitttftjiest' De deur staat altijd uitnodigend opende koffieautomaat is bin nen handbereik en de sfeer is gemoedelijk. Wie binnenstapt bij GoodBookers krijgt welhaast het gevoel dat de vakantie al begonnen is. Er zijn geen lange wachtrijen te bespeuren en klan ten hoeven niet onnodig te wachten op een medewerker die hen een folder kan overhandigen. De vakantieganger vindt bij GoodBookers een aangena me leestafel met folders en overzichtelijke schappen met allerlei wetenswaardigheden. Klanten komen als het ware in een bibliotheek terecht. Er is een leestafel, waar de klant zijn zelf uitgekozen brochure in alle rust kan doornemen. De folders staan netjes in rekken aan de wand of liggen in de kasten. Doordat de gid sen niet achter de balie liggen hoeft niemand lang op zijn beurt te wachten, maar kan iedereen direct zijn gang gaan. In het hele kantoor hangen televisies waarop reisvideo's worden afgespeeld, zodat de reislustigen wellicht leuke ideeën kunnen opdoen. De schappen met gidsen zijn gesegmenteerd in diverse thema's. Op deze manier kan makkelijk een onderscheid worden gemaakt tussen actieve vakanties, zonnige bestemmingen, enzovoorts. Er is bij GoodBookers veel mogelijk. Je kunt er meer dan alleen maar een standaard pakketje boeken en alle medewerkers hebben een bepaalde specialisatie. Dat de formule van Good Bookers aanslaat blijkt uit de snelle groei. In september 2001 werd het kantoor aan de Rijksweg 87 in Limmen geo pend, een maand later kon den de Heilooërs terecht in de Van Aostastraat 28 in Heiloo en inwoners van Cas- tricum kunnen sinds 1 de cember aan de Dorpsstraat 54 van de diensten van Good Bookers gebruik maken. Het last-minute systeem is prima, er is een breed scala aan aanbiedingen. Er staan in de nabije toekomst diverse acties op stapel en er zullen promotie- en thema-avonden worden georganiseerd. Bovendien krijgen klanten die nu een réis boeken voor aanstaande zomer een VroegBoekVoordeel met 20 euro korting aangeboden! Het pand staat nog vol met potten verf de koopwaar staat nog verpakt in een dikke laag plastic. Samen manoeuvreren we tus sen de stellingen door naar de ruimte waar Sebastiaan Bolten straks zijn winkel in designmeubelen zal hebben. De plannen van Sebastiaan zijn behoorlijk ambitieus. Het duurt allemaal wat langer dan ik vooraf had gedachtmaar het wordt een prachtige zaak!" Sebastiaan was een jongen van het type 12 ambachten, 13 ongelukken. Op school verveelde hij zich, na de MAVO hield hij nog net twee jaar HAVO vol, en besloot toen maar naar de MTS te gaan. Ook dat was niet wat hij wilde, dus ging hij werken. Hij had verschillende baan tjes, maar er zat er niet één bij waar hij in verder wilde. Zijn ouders zeiden tegen hem: 'Waarom begin je niet iets voor jezelf?' Het idee voor een winkel in designmeubelen met de naam Odds On was gebo ren... Gat in de markt „Deze ruimte aan de Breedstraat is ideaal voor een winkel in designmeube len. Het is groot en het pand heeft van zichzelf al de juiste uitstraling. Er moet nog het een en ander gebeuren voor het is wat ik voor ogen heb, maar de basis voor mijn win kel is er al." „Je moet het zien als een soort outlet; ik verkoop dure merken voor een betaalbare prijs. Met de meubelen is niets mis, er zijn er alleen teveel van besteld, of het betreft een collectie uit een vorig seizoen. Die neem ik vervolgens over en verkoop ik voor 60 a 70% onder de verkoopprijs. Een gat in de markt, als je het mij vraagt!" r Hortus Bulborum, ook wel de Schatkamer van Bloembollen genoemd, heeft op 6 april de poorten weer geopend. Tot en met 12 mei zijn belangstellenden welkom aan de Zuidkerkenlaan 23a, waar zo'n 2500 soorten tulpen, narcissen, hyacinten en andere bolgewassen staan opgeplant. Zoals u wellicht weet heeft de De Hortus is ook te bezoeken Hortus als doel oude bolge wassen te bewaren die com mercieel nauwelijks meer inte-ressant zijn om te kwe ken. Door deze rassen op te planten worden ze in stand gehouden. De oudste tulp uit de collectie van de Hortus stamt uit 1595 en de oudste narcis uit 1603. De openingstijden zijn: maan dag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Aangezien de Hortus geheel door vrijwilli gers wordt gerund zijn de toe gangsprijzen laag en speciaal voor de bloemendagen ge steld op slechts 1 euro per persoon. via de website www. hortus-bulborum. nl. Voor inlichtingen of rondlei dingen kunt u bellen met B. Dekker-van der Kaay, tel. 072-5052981 of per e-mail: info@hortus-bulborum.nl N.B. De normale toegangs prijzen zijn 2,50 voor vol wassenen en 1,75 voor 65+ en groepen van tien personen of meer. Kinderen onder de 12 jaar mogen gratis naar bin nen De toegangsprijs van 1 euro is alleen voor de zaterdag en zondag tijdens de Bloemen dagen geldig! 1 banaan, blikje ananas, blikje mandarijn, blikje bramen, potje kersen zonder pit. trosje blauwe en trosje witte drui ven, blokjes galia-/ suikermeloen en blokjes watermeloen, 1\4 I slagroom 4 eetk suiker, flinke scheut Baileys. Bereidingswijze: Het fruit wassen, snijden en laten uitlekken: het sap opvangen in een kom. Het fruit door elkaar mengen samen met de suiker. Room erop gieten, samen met 4 eet lepels van het sap. Weer mengen en ongeveer een kwar tier laten rusten op kamertemperatuur. Daarna overgie ten met een flinke scheut Baileys. Nogmaals omscheppen en direct serveren. Collectie De collectie van Odds On zal straks bestaan uit stoelen, tafels, bureaus en kasten, voor privé en zakelijk ge bruik, van toonaangevende internationale ontwerpers. „De meubels zijn ontworpen door onder andere Charles Ray, Eames, Ron Arad, Verner Panton, Denis Santa- chiara, Jasper Morrison en Mario Bellini." Bekende na men in de classic designwe reld voor mensen die houden van een designstuk in hun interieur, maar ook weten wat kwaliteit is. „Het is geen kunst, ik wil naast design namelijk ook een product verkopen dat functioneel en gebruiksvriendelijk is. De ontwerpen zijn tijdloos, dege lijk en stuk voor stuk een sie raad voor het interieur. Maar daarnaast zijn ze ook comfor tabel." Kortom: de meubels zijn prachtig om te zien, maar zijn wel bedoeld om op te zitten of aan te werken. Sebastiaan hoopt de deuren van zijn winkel Odds On begin mei te kunnen openen. Voor die tijd kunt u de collec tie echter al bekijken èn bestellen via zijn website: www.oddson.nl. Odds On, Breedstraat 11 A in Alkmaar (achter het Domus winkelcen trum aan de Laat). Website: www.oddson.nl. 250 gram pasta, olijfolie. 3 a 4 sjalotten, 2 grote trostomaten, 200 gram broccoli, 1 blikje tonijn. Bereidingswijze: Kook de pasta al den te. Blancheer de broccoli tot deze bijtgaar is. De pasta,de uien.de brocolli en de tonijn (zonder vocht) in een schaal doen, doorroeren en laten afkoelen. Vlak voor het opdienen de tomaten in stukjes snijden en er doorheen roeren. Eventueel nog wat olijfo lie toevoegen als het geheel een beetje droog lijkt. 5 ons kipfilet. 1 kipbouillonblokje. 1 ons champignons, klein blikje mandarijnen, klein blikje of potje asperges. 2 stronkjes selderij, 2 appels. 1 citroen, 3 eetl. mayonaise, l eetk ketchup, 2 eetl. bieslook, zout en peper. Bereidingswijze: Kook de filets in een 1/2 1 water met het bouillon blokje in een half uurtje gaar. Giet de kip af en bewaar de bouillon. Snijd de kipln kleine blokjes en doe ze in een grote schaal. Snijd de appels en asperges (het vocht bij de bouillon) in blokjes, snijd de peterselie fijn en de cham pignons in plakjes. Samen met de mandarijnen goed door elkaar husselen. Knijp er wat citroen boven uit. Voeg 4 eetk asperge- en kippenbouillon toe en hussel opnieuw. Meng de mayonaise met de ketchup en doe dit door de salade. Proef of er zout en peper aan toegevoegd moet worden. Zet de schaal een paar uur in de ijskast. Voor het serveren nogmaals husselen en de fijngeknipte bieslook erover strooien. Voor 2 personen: 4 stronkjes witlof, 2 eetl. rozijnen, 1 sinaasappel of 2 mandarijnen, handje gepelde walnoten, evt. jonge kaas in piepkleine blokjes of Monchou-salade- blokjes, 1 eetl. zonnebloemolie (géén olijfolie), 1/3 eetl. (natuur-)az.ijn. scheutje slasaus of mayonaise, suiker, zout en peper. Bereidingswijze: Witlof schoonmaken en in smalle reepjes snijden. Sinaasappel- of mandarijnenpartjes in stukjes snijden. Walnoten grof hakken. In schaal ohe, azijn, slasaus of may onaise, beetje suiker, zout en peper naar smaak tot dres sing kloppen. Witlof, sinaasappelpartjes, rozijnen, walnoten en evt. de kaas- of Monchoublokjes erdoor scheppen. Vervolg van het verhaal: "Het mozaïekenvirus trekt voor de vijfigste keer door Limmen" van de voorpagina Legertenten en kinderarbeid Liesbeth kent als geen ander al het werk, maar ook de gezelligheid die het prikken met zich meebrengt. „Het is ongelooflijk wat mensen ervoor over hebben. Ze bou wen hele stukken aan hun huis, overdekken hun tuinen, slepen legertenten aan. Vrijdag is de leukste avond en ook 's nachts wordt er dan doorgewerkt. Zo krijgt men het altijd weer voor elkaar om op zaterdag 10.00 uur 's morgens een prachtig mozaïek in de tuin te hebben staan." Het is een dorpse aangele genheid, die de Limmenaren extra bindt deze weken. Naast het vele werk viert de gezelligheid hoogtij. Uitein delijk kan men dan moe, maar voldaan de reacties gaan peilen. Liesbeth kent de taferelen: „Er zitten dan mensen met stoel en al naast hun mozaïek. Hun kinderen spreken de bezoekers aan: 'Mooi hè, mevrouw?', want ook de kinderen werken mee. We hebben wel eens opmerkingen gehad in de trant van: 'Kinderarbeid gesignaleerd in Limmen'. Ik schat het aantal kinderen dat meehelpt op 250." Extra activiteiten Als alle mozaïeken liggen, moet er natuurlijk gejureerd worden. Dat doen 5 tot 6 juryleden die vanuit hun vak kennis beoordelen. Ze letten op de algemene indruk, kleur, afwerking en originali teit. De mozaïeken zijn niet het enige dat te bewonderen is in Limmen. Er wordt ook gepronkt met straatversie ring, er worden prijzen uitge reikt voor de mooiste tuinen en er is een categorie bloem- sierkunst. Alles bij elkaar zo'n 100 sierwerken. Het jubileumjaar kent een speciaal programma. Kosten noch moeite zijn gespaard om de Bloemendagen 2002 een superfeestelijk tintje te geven. Zo zijn er wel 27 extra activiteiten. Liesbeth noemt er enkele: „Er is een fototentoonstel ling over 50 jaar Bloemen dagen in Vredeburg. De schoolkinderen doen mee aan een hyacinten- en teken wedstrijd. Dit jaar is er ook een heuse mini-miss-verkie- zing op de openingsdag. En om het geheel aan te kleden zijn er 10.000 narcissen en 20.000 tulpen geplant langs de Rijksweg en staan er bloe- menzuilen bij de entree van het dorp. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door Peruaanse en Boliviaanse muziekgroepen en de harmo nie." Eigen website Wie van plan is een bezoekje te brengen aan de bloemen dagen, moet de website in de gaten houden: www.bloe- mendagen.myweb.nl. Daar kunt u onder andere alles over de hyacint aan de weet komen, foto's bekijken, alvast wat reacties van bezoe kers proeven en lezen over praktische zaken als parke ren en routes. Maar het zou ook kunnen dat u al lang een mooie folder heeft gekregen van de bloe menmeisjes Limmen. Want ook zij hebben het druk met het promoten van de bloe mendagen. Het comité ver wacht dan ook zeker 100.000 bezoekers. Daarom zijn er speciale looproutes uitgezet en extra parkeerplekken geregeld. Volgens Liesbeth is het verstandig als men de drukte wil ontwijken buiten het weekend te komen of rond etenstijd. Als het weer dan ook nog meewerkt kan een fietstocht mooi gecombi neerd wordeïï met een gratis bezoek aan feestelijk ver sierd Limmen. Aan de inwoners van Limmen zal het niet liggen. Zij zijn al druk bezig met de voorbereidingen. Menigeen zal in spanning afwachten welke onderwerpen dit jubi leumjaar tot mozaïek verhe ven zijn. II Van der Laken Lichtadvies helpt u bij het vinden van de juiste verlichting, of het nu voor thuis is of voor op de zaak. Iedereen die waarde hecht aan een verzorgd interi eur met exclusieve en tegelij kertijd functionele verlich ting, slaagt bij de zaak aan de Van der Veldenstraat 7 in Heiloo. Van der Laken Lichtadvies legt, naast een goed advies over licht en lampen, ook steeds meer de nadruk op het geven van een goed en vrij blijvend lichtadvies bij parti culieren thuis of bij bedrij ven. Bij een lichtadvies wordt een duidelijk beeld gegeven van wat er allemaal mogelijk is op lichtgebied in uw interi eur. Van der Laken lichtadvies werkt met een klein team van lichtspecialisten; het persoon lijke contact met de klanten staat hoog in het vaandel. Sublieme combinatie In de stijlvolle winkel van Van der Laken Lichtadvies vindt u een breed assorti ment verlichting, met lampen van merken als Anta, Artimide, Bernd Beisse, Astiluz, Foscarini, Tobias Grau, Luceplan, Lumina, Nemo enTerzani. Merken die uitblinken door een sublieme combinatie van schoonheid en functionaliteit. Naast lam pen in allerlei soorten en maten vindt u bij Van der Laken Lichtadvies ook lam penkappen op maat. Wie een nieuwe kap op een bestaande lampvoet wil, wordt aangera den om de voet mee te nemen; op die manier wordt kiezen een stuk makkelijker. Van der Laken Lichtadvies is te vinden aan de Van der Veldenstraat 7 in Heiloo, tel. 072-5323030/ fax 072-5323031.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 34