Onkruidbestrijding op verhardingen WÊèÊIèêÊÊ HEILOO UITKIJKPOST - 24 APRIL 2002 - PAGINA 4 MMiaëÉI I 1 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiioo afd. Voorlichting 535 65 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. WÈÊÊÊËÊSÊÈÊM m llËfclllto: r..v0o^esteld en de wet- .rs zijn in de raadsvergadering van maandag 8 april jl. benoemd. De vormen rethouders die, in principe, de komende vier jaar het dagelijks bestuur van de Meuoo zouu nam ais grootste paraj. net moecen zien en wie cu& wetauuueit» ui initiatief bij de college-onderhande- aanmerking zonden kunnen komen, lingen en heeft eerst voor zichzelf t.u wje zijt qUa jnhoud, als meest Na de onderhandelingsronden zijn de voor |^t C0|. drie partijen het uiteindelijk eens dit geval waren dat geworden over beide zaken. Het nieuwe 5e drie partijen zijn college bestaat uit John Daas (Heiioo vervolgens om de tafel gaan zitten om 2000), Rob Opdam (WD) en Roelof Bos het collegeprogramma (PvdA). De portefeuilleverdeling kunt u zou lezen in onderstaande label. Het college- Inspraak milieu-effectrapportage Boekelermeer Zuid 2 en 3 Verzoek hogere waarde geluidbelasting programma zal Mimeakort göpreseu- teerd worden. Met de benoeming van de nieuwe wet- houders en het afscheid van de wethouders van de vorige collegepe riode is een einde gekomen aan het demissionaire tijdperk van de college- leden van de periode 1998-2002. Van de vertrekkende wethouders is op gepaste wijze afscheid genomen op 8 april jl. De wethouders zijn in d en twee van hen hebben een onderscheiding mogen ontvangen, te weten Ernest ten Hacken en Anne-Marie Worm-de Moei. Portefeuilleverdeling college 2002-2006 Burgemeester Henk den Boon Coördinator collegesamenwerking Openbare orde en veiligheid Emancipatie Communicatie Informatievoorziening P&O Facilitaire zakert Burgerzaken Bestuurlijke zaken Mondiaal beMd Stedenband Wethouder WD Rob Opdam Volkshuisvesting Grondbedrijf Economische zaken toerisme Waterhuishouding Sport en recreatie Infrastructuur (verkeer vervoer) Projecten: Hoekstuk/Zeskant Zandzoom Terrein Willibrord Wethouder H2000 John Daas (loco burgemeester) Ruimtelijke ordening Financiën Openbare ruimten (groen, speelterreinen, recreatiegebieden) Monumentenbeleid Projecten: Stationsomgeving HSV complex Boekelermeer Wethouder PvdA Roelof Bos Onderwijs Sociale Zaken Jeugd- en ouderenbeleid Gehandicaptenbeleid Welzijn en cultuur Minimabeleid Volksgezondheid Coördinator Handhaving (excl. hand having openbare orde en veiligheid) Vegen en borstelen het beste Bouwplan negen appartementen, kantoorruimten en een parkeer kelder op perceel Stationsweg 92 - locatie Taxi Zwart - (artikel 19 lid 1 Wet R.O.) Onkruid hier niet, daar wel. Vragen of meer informatie Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Lees verder op pagina 6 f68 T Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 -1 j!La«4«mih rfl A A» «arHJon ?IW», VVD etl PvdA. Burgemeester en wethouders van Alkmaar en Heiioo maken bekend dat zij voor het bepalen van de milieu-effecten een milieu-effectrap- port voor het gebied Boekelermeer Zuid 2 en 3 hebben opgesteld. In 1999 is gelijktijdig met het structuurplan een milieu-effectrapport voor het bedrijven terrein Boekelermeer Zuid 2 en 3 opgesteld. Het structuurplan is toen aangemerkt als een notitie waarin geen concrete beleidsbesliss ingen staan. Als gevolg hiervan heeft het bevoegd gezag niet volledig aan de milieu- effectrapportageplicht voldaan. Via een verkorte milieu-effectrapportageprocedure op grond van artikel 7.16 Wet milieubeheer wordt dit manco opgeheven. Het milieu-effec trapport is opgesteld ter ondersteuning van de besluitvorming rond de artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening procedure voor de versnelde aanleg van een deel van het bedrij venterrein, vooruitlopend op de vast te stellen bestemmingsplannen Boekelermeer Zuid 2 en 3. De ruimtelijke onderbouwing van de artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening procedure en het structuurplan liggen gelijk tijdig ter inzage. Ter inzage Het milieu-effectrapport, het structuurplan en de ruimtelijke onderbouwing liggen van 25 april tot en met 23 mei 2002 ter inzage bij: - het Stadskantoor op het Mallegatsplein 10 te Alkmaar, openingstijden zijn van maandag t/m woensdag van 09.00 tot 16.30 uur, donderdag van 09.00 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op verzoek kan het milieu-effectrapport ook gedurende drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien. Verder ligt het milieu-effectrapport gedurende de voorgenoemde termijn ter inzage in de openbare bibliotheek aan de Gasthuis straat 2. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur; - de gemeente Heiioo, Raadhuisplein 1 te Heiioo; bij de publieksbalie Bouwen en Wonen op werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Buiten deze tijden kunt u terecht op afspraak. Ook kunt u gedurende de openingstijden terecht in de openbare bibliotheek van Heiioo; - de gemeente Schermer, Noordervaart 99 te Stompetoren, dagelijks van 09.00 tot 12.00 uur en op maandag van 16.30 tot 19.30 uur op afspraak. Eveneens is het mogelijk om buiten deze tijden eèn afspraak te maken; - de gemeente Castricum, locatie Limmen Zonnedauw 4 te Limmen, dagelijks van 08.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Eveneens is het mogelijk om buiten deze tijden een afspraak te maken. Schriftelijke reacties Tot 24 mei 2002 bestaat voor een ieder de mogelijkheid om schriftelijk te reageren op het milieu-effectrapport. De reacties dienen te worden verzonden aan het college van burge meester en wethouders van Alkmaar, Postbus 53,1800 AB Alkmaar of aan het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1,1850 AA Heiioo. Degenen, die een reactie hebben gegeven zullen te zijner tijd worden geïnformeerd of en op welke wijze met hun opmerkingen rekening is gehouden. Tevens bestaat het voornemen om op donderdag 16 mei 2002 een openbare zitting te houden. Een ieder die hier zijn mening over het milieu-effectrapport kenbaar wil maken wordt hiertoe uitgeno digd. Men kan hiervoor contact opnemen met mevrouw Dankert van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 548 86 09. De geluidbelasting op de gevel van een nieuw te bouwen wofting op de hoek van de Wes- terweg/Slootenslaan 2 overschrijdt de norm, zoals die is vastgelegd in de Wet geluid hinder. Gedeputeerde Staten dienen akkoord te gaan met deze overschrijding. De maxi male geluidbelasting op de gevel, of anders gezegd de hogere waarde, wordt vastgesteld door Gedeputeerde Staten. Het verzoek door het college van burge meester en wethouders tot het vaststellen van een hogere waarde vindt plaats volgens een in de Wet geluidhinder aangegeven pro cedure. Deze bekendmaking en de openbare zitting maken deel uit van deze procedure. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiioo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde in ver band met de bouw van een woning op de hoek Westerweg Slootenslaan 2 te Heiioo. Dit ingevolge de Wet geluidhinder. - Milieu V.ln.r. A Bos, A ff. den Boon, M.R. Opdam,]. G. Daas, C.C.H. van Meent (gemeentesecretaris) Dit verzoek heeft betrekking op het vast stellen van de maximaal toegestane geluidbelasting van 56 dB(A) ten gevolge van rail- en wegverkeer voor de woning. Ter inzage Het ontwerpverzoek voor de vaststelling van de hogere waarde ligt met bijbehorende stukken vanaf 25 april a.s. gedurende 2 weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Woning op het gemeentehuis. De opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Voor een toelichting kunt u contact opnemen met mevrouw K. Coenen van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072 -) 548 85 31. Schriftelijke reacties Gedurende de termijn van ter inzage leg ging van dit ontwerpverzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmer kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1,1850 AA Heiioo. Openbare hoorzitting Tevens wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 7 mei 2002 om 10.30 uur tijdens een openbare hoorzitting in het gemeentehuis, opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Bouw woonhuis en vergroten parkeerterrein op perceel Slootenslaan 2 (artikel 19 lid 1 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid medewer king te verlenen aan het voorgenomen plan van de heer C.J. Kaandorp te Heiioo voor de bouw van een woning met garage op het perceel Slootenslaan 2, alsmede het vergroten van het ernaast gelegen parkeerterrein op de hoek Slootenslaan/Westerweg. Dit zoals omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4 van de Woningwet. Een woning op dit perceel in samenhang met het ernaast gelegen parkeerterrein ten behoeve van het bungalow- en caravanpark 'Westerhoeve' is planologisch aanvaardbaar. Momenteel wordt dit perceel gebruikt als speelveldje dat bij het bedrijf behoort. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Vooruitlo pend hierop heeft op grond van de desbetreffende verordening een inspraak procedure plaatsgevonden. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 25 april 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Onkruid vergaat niet. Dus ook niet in Heiioo. Moeder natuur blijft zich vindingrijk tussen stoeptegels, straatstenen en asfalt omhoog werken. Voorheen werd dat 'afgestraft' met alleen chemische bestrijdingsmiddelen, zeg maar gif. Vandaag de dag zijn wij wijzer. De gemeente Heiioo pakt sinds 2000 het onkruid op stoep en straat aan met een borstelmachine. Vanaf 2003 gebruikt de gemeente Heiioo helemaal geen chemi sche bestrijdingsmiddelen meer voor het verwijderen van onkruid op verhar dingen. In plantsoenen gebruikt de gemeente al langer geen chemische middelen meer om onkruid te verwij deren. Door regelmatig de stoep en de goot te vegen, wordt een overdadige onkruid- groei voorkomen. Om onkruid te verwijderen zet de gemeente dan ook de borstelmachine in. De borstel is van staal en door de roterende beweging komt het onkruid los te zitten en wordt het onkruid verwijderd. Tot nu toe lijkt dit de beste manier om op stoepen, straten en pleinen ongewenste kruiden te verwijderen. Dit is tijdrovend en kost baar, maar wel gezond en effectief. Ook test Heiioo andere methoden uit, zoals stomen en branden. Verder houdt de gemeente bij nieuwe ontwerpen van de inrichting van de openbare ruimte al met het onderhoud rekening. Er komt PTO» Wik* Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1,1850 AA Heiioo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid medewer king te verlenen aan het voorgenomen plan van Tervoort's Ontwikkelingen b.v. voor de bouw van negen appartementen, kantoor ruimten en een parkeerkelder, gelegen op het perceel Stationsweg 92,92a en 92b (locatie Taxi Zwart). Dit zoals omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 4 van de Woningwet. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Vooruitlopend hierop heeft op grond van de desbetreffende verordening een inspraakpro cedure plaatsgevonden. Naar aanleiding van de ingediende zienswijzen is een hoorzitting gehouden en is een inspraakverslag vastgesteld. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 25 april 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van alleen verharding op plaatsen waar dit nut heeft. Een natte 'groene' straat kan glad worden en daardoor gevaarlijk. Een met onkruid verstopte straatput leidt tot overlast. U kunt erop rekenen dat mede werkers van de gemeente alles in het werk stellen om zulke situaties te voor komen. Want uw veiligheid en vrije doorgang staan voorop. Een onkruidvrij dorp is echter niet mogelijk. Zeker waar weinig gelopen wordt, zult u meer groen zien dan toen nog met gif werd gespoten. Dat maakt de kans groter dat u hier of daar mooi onkruid tegenkomt. Want ook dat bestaat. Uiteraard kunt u ook zelf voor uw huis onkruid verwij deren met een krabbertje. Ziet u ondanks uw en onze inspan ningen toch gedeeltes van een stoep of straat die onbegaanbaar zijn of gevaar opleveren, belt u dan gerust met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072 -) 535 68 68. U kunt daar ook voor eventuele vragen terecht. burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1,1850 AA Heiioo. Burgemeester en wethouders van Heiioo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouw plannen. De Kuilenaar 51 - vergroten woning Sandecamplaan 26 - vergroten ingangspor taal woning en uitbreiden berging Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 25 april 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, Postbus 1,1850 AA Heiioo. (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4