I f w» fi C Z*1 3 Open Dag Koninklijke Redding Maatschappij MÉ ii) i o> i l'-illoo jiP lil ^NTf CT HEILOO urgerzaken fvaibrengplaats ededelingen Verleende collectevergunning fgen UITKIJKPOST PAGINA 6 iü B&h - Wr*WB. Wfflk wwffi Jlllpiif ttlf Verleende bouwvergunningen en geaccep- teerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Westerweg 26a -vergroten wotting Heilooër Tolweg - plaatsen geluidscherm Oosterboslaan 7 (kavel 8) - oprichten woning Ypesteinerlaan 47 - vergroten woning De Boog S4 - vergroten dakkapel De Blinkenlaan 35 - vergroten woning Westerweg 51b - restaureren/renoveren knechtwoiting Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer JM. Schoor!, telefoonnummer (072 -j 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding» kunt n hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1» 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt» kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo deien mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning hebben besloten de vergunning te weigeren. Dit ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieube heer (W.m.f Manege Stal Twane, Kennemerstraatweg 132, 1851 AV Heiloo, voor het oprichten en in wer king hebben van een jeugdraanege» gelegen op het perceel Kennemerstraatweg 132 te Heiloo, Ter inzage Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben liggen vanaf donderdag 25 april tot en met donderdag 6 juni 2002 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. De openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen eu Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 6 juni 2002). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Baad van State, Postbus 20019,2500 BA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open hij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 90,76 verzoek voorlopige voorziening 90,76 instellen beroep Rechtspersoon 185,51 verzoek voorlopige voorziening 185,51 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Overdevest van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), telefoonnummer (072 -) 548 84 63. Stemme» in een stembureau naar keuze De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze, Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1Ter gemeentesecretarie zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het aan de burgemeester gerichte verzoek schrift moet uiterlijk op 1 mei 2002» door de kiezer zijn ingediend bij de gemeente, waar hij/zij als kiezer is geregistreerd, Indien de kiezer reeds een oproepingskaart heeft ont vangen, voegt hij/zij deze bij het verzoek. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wan neer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deel nemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas. Mondeling verzoek 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op 10 mei 2002, de oproepingskaart over te leggen ter gemeentesecretarie waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kie zerspas. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 15 mei 2002 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij geiden de volgende bepa lingen. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1. Ter gemeentesecretarie zijn, kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoek moet uiterlijk op 1 mei 2002, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wan neer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaart als gemachtigde op te treden, moet als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een voimachtbewijs. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een ander kiezer mach tigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet in hetzelfde stemdistnct als kiezer zijn geregistreerd als degene die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) vol machten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 6? 20. Voorjaar! Dus tuinafval grof huis- en 1IBI Bijna elke vereniging of school krijgt graag uw oude eethoek, bankstel, potten en pannen en klein huisraad voor een rommelmarkt. Ook de vrijmarkt op Koninginnedag komt er weer aan. Verder kunt u nog bruikbare spullen bij een kringloopwinkel aanbieden. Wat kunt u doen als er écht niets mee te beginnen is? Dan kunt u uw grof huisafval naar de Afval- brengplaats van de gemeente aan het Rosendaal 2 brengen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en op zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Houd er rekening mee dat de dienstdoende ambtenaar naar uw legitimatie kan vragen wanneer u afval komt brengen. Grof huisafval dat qua formaat in de grijze rolemmer past mag u daar ook in doen. Als u grof huisafval wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen met telefoon nummer (072-) 535 68 88. De reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof huisafval na uw telefoontje bij u wordt weggehaald. Nog enkele spelregels Zet uw afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit voor komt dat buurtbewoners hun grof huisafval bij het uwe leggen. Gebeurt dit wel, dan kan namelijk de maximale hoe veelheid van twee kuub worden overschreden. Bundel los afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan anderhalve meter en niet zwaarder zijn dan twaalf küo. Zet vooral géén plastic zakken bij uw grof huisafval. Wat is géén grof huisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloop afval, grond, puin, asbest» boomstammen en materiaal afkomstig van groot onderhoudswerk in uw huis en tuin vallen niet onder het grof huis afval. Dozen, kratten, zakken en rolemmers met normaal huishoudelijk afval en/of gras en blad worden ook niet door de grof huisafval- dienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Dit wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccepteerd op de Afvalbreng- plaats. U kunt dit afval tegen betaling aanbieden aan de Regionale Stortplaats, Boe- keierdijk 13 A te Alkmaar, telefoonnummer (072 -) 541 35 50. Lei op! Als u zelf verbouwwerkzaamheden uitvoert, is het niet de bedoeling dat u probeert via de grof huisafvaldienst van uw afval af te komen. De verbouwkosten komen dan gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die dit dan weer doorberekent in de tarieven aan de inwoners van ons dorp! Puin De gemeente neemt geen puin mee, U kunt schoon puin, met afkomstig van bouw- en sloopwerkzaamheden, gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit' en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische huishoudelijke apparaten bedoeld. Bij aanschaf van een nieuw ap paraat betaalt u een verwijderingsbijdrage aan de winkelier. Deze is hierdoor verplicht om uw oude appa raat in te nemen. Al het overige wit- en bruingoed kunt u inleveren bij de gemeente lijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Gescheiden inzamelen is milieuvriendelijker, omdat hergebruik van materiaal dan beter mogelijk is. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meldt dit dan bij het grof huisafval- nummer (072 -) 535 68 88. Voorjaar- en tuinafval Is het tuinafval te groot voor uw rolemmer, dan kunt u het aanbieden bij de Afvalbreng plaats. Niet alles kunt u zomaar als tuinafval aanbieden. Er is wei degelijk een aantal 'spelregels'. Oude schuttingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en derge lijke zijn géén normaal tuinafval. Dit moet u beschouwen als 'Bouw en sloopafval'. Als u bundels normaal tuinafval tot twee kuub wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag bellen tussen 08.00 tot 12.00 uur met telefoon nummer (072-) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlandse Hartstichting voor de periode van 21 t/m 27 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Collectieve festiviteiten Dooi het college van burgemeester en wet houders is toestemming gegeven de volgende dagen aan te wijzen voor collectieve festivi teiten met levende muziek. Voor het centrum van het dorp de kermis dagen van 4 tot en met 7 juli a.s. en voor het buitengebied de Pinksterdagen 18 en 19 mei a.s. en de kermisdagen 4 tot en met 7 juli a.s. Meer informatie Voor eventuele vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Ter voort van de afdeling Organisatie-Ondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk ondertomen In verband met Koninginnedag en Hemel- vaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan liet Rosendaal op dinsdag 30 april en donderdag 9 mei a.s. de gehele dag gesloten. Let opl Let op! Let op! Wijziging datum legen rolemmers vanwege Koninginnedag De groene rolemmers die normaliter op dinsdag 30 april a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 2 mei a.s. geleegd. Hemelvaartsdag De grijze rolemmers die op donderdag 9 mei a.s zouden worden geleegd, worden nu op maandag 6 mei a.s. geleegd. Belangrijk O wordt verzocht uw rolemmer rond 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op die dagen namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer <072-) 535 68 68. Koninginnedag: Vrijmarkt 2002 op het plein bij Winkelhof 't Loo De Vrijmarkt van dit jaar wordt gehouden op dinsdag 30 april a.s. van 9.00 uur tot 12.00 uur op het plein bij Winkelhof't Loo. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrijmarkt RX Basisschool St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen tot en met 12 jaar uit Heiloo kunnen vanaf 8.00 uur een mooi plaatsje uit zoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zak centje voor de vakantie verdienen. Let op Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! Tevens willen wij iedereen erop attent maken dat er geen rommel achtergelaten mag worden. Het afval graag zélf opruimen in de aanwezige containers óf mee naar huis nemen! De organisatie zorgt voor koffie, thee en koeken tegen een kleine bijdrage. De kin deren krijgen gratis limonade met een verrassing. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud; iedereen is van harte welkom rondom Winkelhof't Loo. Tot dinsdag 30 april 2002 van 9.00 uur tot 12.00 uuri Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met Mira Bleeker van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 87. Tweedehands boekenmarkt HEILOO - Op zaterdag 27 april van 10.00 uur tot 13.00 uur wordt weer een tweedehands boekenmarkt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de organisatie daar dus een goede bestemming voor. Wanneer u even belt, dan worden de spullen bij u opgehaald,, tel. 072-5331297, maar brengen naar het Trefpunt kan natuur lijk ook. Clubloco beter dan ooit HEILOO - Op 20 qpril werd Clubloco. de disco voor 16-plussers, weer in volle glorie in het Brunogebouw gehouden. Dit keer beter dan ooit, mede door de muziek van de dj's Ultimate Dance Friends. Deze drie heren zorgden voor een perfect gevarieerd scala aan muziek, wat te merken was aan de springende massa mensen op de dans vloer. Het feest wordt op 11 mei weer gehouden. EGMOND - Op Nationale Reddingbootdag (zaterdag 27 april) staan alle reddingstations langs de Nederlandse kust van 10.00 tot 16.00 uur open voor publiek. De mogelijk heid bestaat om een vaartocht mee te maken en rondom dit gebeuren zijn er tal van activiteiten gepland. Centraal in de regio Noord- Kennemerland ligt Egmond als één van de oudste reddingstations aan de kust. Direct na de oprichting van de landelij ke reddingmaatschappij op 11 novem ber 1824, werd in Egmond een roeired- dingboot gestationeerd. De eerste red ding in de geschiedenis van de Redding Maatschappij werd in Egmond aan Zee verricht. Reeds op 26 december 1824 haalden de onverschrokken redders zes bemanningsleden van het gestrande schip 'De Twee Gebroeders'. Tot september 1992 wordt het redding- werk uitgevoerd met de motorstrand- reddingboot Willem Horsman. Daarna kan de bemanning van Egmond aan Zee over de nieuwe snelle reddingboot Adriaan Hendrik beschikken. In Egmond aan Zee staat het materiaal van de KNRM klaar in het boothuis aan de boulevard. De reddingboot Adriaan Hendrik is een nieuw type snelle reddingboot, geschikt om uit te varen onder zeer slechte weersomstandigheden. De boot is zelfrichtend. Een motorvermogen van 800 pk geeft de boot een maximum snelheid van 34 knopen (60 km/uur). Op zaterdag 27 april is dit alles te bezoeken, krijgt u deskundige uitleg, kan er een bezoek worden gebracht aan de vuurtoren, zijn er vaartochten en kunt u onder het genot van een kopje koffie genieten van alles wat er speciaal voor deze dag in en buiten het boothuis te bekijken is. Bibliotheek U kunt zich opgeven voor de cursussen, workshops en demonstraties internet voor beginners en gevorderden in april, mei en juni. Tentoonstellingen: De gehele maand mei op de kleuteraf deling: 'Water voor iedereen'. Tot en met 27 mei op de volwassenen afdeling: 'VOC'. Casa Design Fleurige expositie van schilderijen van Vrouwtje Spaans, Winkelhof 't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer, van 10.00 tot 18.00 uur. Toen onze fotograaf op weg was om een foto te maken, kwam hij een grote tent met feestvierende jongeren tegen. Het bleek dat Aldo, Helena en Stefanie van Het Bleekveld uit groep 8 van De Duif jarig waren en daarom een klassenfeest mochten geven. In de tent van wel 6 bij 10 meter stonden zelfs heuse dj's. Volgens de feestvierder hadden de dj's vet gave lichten, met allerlei kleuren. Van een vriend werd een rookmachine geleend, maar het leukste vonden ze wel de bellenmachine. De drankjes en de hapjes zorgden voor de rest. Op het laatst wilden zelfs de jongens schuifelen. De organisatoren hebben voor iedereen die ook zo'n feest wil houden nog wat coole tips: Altijd toestemming vragen aan de buurtbewoners, toestemming vragen aan de burgemeester of je de grond mag huren, zorg voor leuke (schuifel) muziek, altijd extra dingen kopen en maak er vooral een gezellige boel van! foto MSP ilii

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6