Majorettes blij met nieuwe schoenen Eensgezindheid start voorjaar met nieuw geluid Oraryebal 2002 mix van oud en nieuw U 1 n brieven ngezon _J l Koninginnedag Baetenburg/Boekenstein Koninginnedag in teken van tradities The Change Koninginnedagprogramma Akersloot Klaverjasdrive Bridgen op koninginnedag in Akersloot Koninginnendag in Limmen Zelfgemaakte hapjes op vrijmarkt taboe POLITIE BERICHTEN HEILOO Collecte Hulp kindertehuizen Roemenië Zwemdiploma's Geluidswal tussen A9 en Plan Oost Rekenfout of niet? Posters Pim Fortuijn vernield De Hanswijckers speelt Sneeuwwitje en de zeven dwergen Internet voor mensen met een lichamelijke functiebeperking Spetterend optreden popkoor in de Buk Opbrengst collecte hersen- en psychische ziekten UITKIJKPOST - 24 APRIL 2002 - PAGINA 8 m HEILOO - Er zijn op 30 april een paar dingen niet weg te denken in Heiloo, zoals de verschillende kinder activiteiten. Maar er zijn ook een paar generaties die het koekhappen allang verleerd zijn. Zij zien het Oranjebal als het eerste feestje van het buiten seizoen, en terecht. De formule Voor Heilooërs door Heilooërs met tappie- tentje-bandje gaat er nog steeds in als koek. Ondanks de broodnodige uit breiding van de scholen kan het Oranjebal nog steeds op de vertrouw de plek plaatsvinden. En dat is maar goed ook want anders zouden er vast enkele honderden of duizenden per sonen op de automatische piloot naar het wijkpark gekomüpjn om vervol gens hun agenda te raadplegen of het echt wel 30 april WW De tent heeft inmiddels de maximale afmetingen op dit terrein bereikt. Groter kan niet en moet ook niet, het is een feestje voor Heiloo onder elkaar en niets meer dan dat. De muziek is dit jaar een mix van ver trouwde klasse en nieuw elan. Vanaf het eerste jaar (twaalf jai|gele~ den!) kon de organisatie bouwen op Henk-Jan van der Horst en Sjaak Keijzer met hun bands, eerst met de Porcipines en later The Change. Al die jaren zijn zij de muzikale motor geweest van het feest. Gastvrij genoeg om tal van Heilooërs het podium op te helpen, en altijd in staat om er eens feest van te maken. Dit jaar hebben ze er voor gekozen om de aftrap te geven en daarna zelf een keer het Oranjebal mee te kun nen feesten zoals zij dat al die mensen al die jaren hebben zien doen. Daarmee ligt er een schone taak voor de volgende bands. Nieuw en veelbe lovend zijn de Zamzonites: vlot, vlug en verleidelijk met een multt man/meid formatie die iedereen voor zich gaat winnen. De afsluiter dit jaar is nieuwkomer, van vorig jaar met een speciaal voor het oranjebal neergezette act, de Golden Moment Extra Special. De Buk-Oranjebal-Ahoy dat lijkt voor hun de voorlopige planning. Wijkvereniging Ypestein organiseert natuurlijk niet alleen het Oranjebal, maar ook spelletjes voor de kinderen. De spelletjes zijn van 12.00 uur tot 15.00 uur voor de Ypsalon. Deelname alleen voor leden van Wijkvereniging Ypestein. Het Oranjebal trapt af om 17.00 uur met the Change voor heel Heiloo! HEILOO - Op dinsdag 30 april wordt er weer een gezellige Koninginnedag gevierd met spelletjes, vrijmarkt en voetbal. Elk jaar wordt er in de speel tuin in Boekenstein een feest georga niseerd wat leuk is voor jong en oud. Het fanfarekorps loopt vanaf 9.30 uur door de straten en brengt de stem ming er goed in. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen alle kinderen tot twaalf jaar het spelletjesparcours aflopen. Een spelletjeskaart kost 1 euro. Vanaf 11.00 uur start de vrijmarkt en kun nen kinderen spulletjes proberen te verkopen. Natuurlijk zijn er weer volop limona de en andere lekkernijen te verkrij gen, onder het genot van een gezellig muziekje.. Behalve uit de wijken Baetenburgen Boekenstein komen er ook veel kinderen uit de omliggende wijken op deze leuke ochtend af. Uiteraard zijn ook zij welkom. Om 19.00 uur vindt er voor kinderen van 6 t/m 15 jaar de traditionele voetbal wedstrijd plaats tussen de wijken Baetenburg en Boekenstein. Dit jaar wordt er voor het eerst ook een wed strijd georganiseerd tussen volwasse nen. Waar je je kunt opgeven staat in het programmablad dat huis aan huis wordt verspreid in de wijken. HEILOO - Ook dit jaar zal er op koninginnedag weer volop vertier zijn bij het Oosthonk in Plan Oost. Traditioneel zal er worden gestart om 12.30 uur met de fietstocht, voorafge gaan door de Fanfare Showband Heiloo waarbij er weer vele mooi ver sierde fietsen en anderé voertuigen in de optocht aanwezig zullen zijn. Deelname aan de optocht is gratis. Als de optocht zich weer bij het Oosthonk voegt dan kunnen de spelletjes begin nen. Verwacht wordt dat dit dan om ongeveer 13.15 uur is en zal tot 15.30 uur duren. Onder het genot van een goed stuk muziek van de band SwaP kunnen de kinderen op het grasveld voor het Oosthonk zich uitleven met allerlei spelletjes. Een springkussen is aanwezig maar ook een levend konijn of geit knuffelen is mogelijk. Ook kunnen de kinderen een ijsje krijgen en kunnen de kinderen geschminkt worden. Deelname aan de spelletjes middag kan middels de aanschaf van een pretkaart E 2.50. Deze kaart is op de dag zelf te koop. HEILOO De Hei loose band The Change treedt niet, zoals eerder werd vermeld op 30 april, maar al op 29 april op in Café de Wil in Heiloo. AKERSLOOT - Op het handbalcom plex van Dimtronic Meervogels aan de Boschweg wordt ook dit jaar koninginnedag weer als vanouds gevierd. Het programma is als volgt; van 9.30 tot 14.00 uur vrijmarkt op het B-veld (van 9.30-10.00 uur kunnen de spullen gebracht worden), van 10.00 tot 11.00 uur brandweer demonstra ties, van 11.00 tot 15.00 uur miniker- mis (tien onderdelen op een strippen kaart. Deelname E 2,50), van 11.00 tot 12.30 uur waarzegster, van 11.00 tot 15.00 uur bouncy boxing, om 11.30 uur kinderoptocht (verzamelen vanaf 11.15 uur bij het Raadhuisplein, hier vandaan op je versierde fiets achter de muziek aan naar verzorgingshuis Strammerzoom voor een aubade, dan naar het feestterrein aan de Boschweg), van 13.00 tot 14.00 uur Akersloter behendigheidskampioen schap, van 14.00 tot 15.00 uur beren- doker (heb je een beer met een blau we plek, een schrammetje of de griep? Neem hem mee en huisarts Mark voort zal er naar kijken), van 14.00 tot 15.00 uur Akersloter touwspring kam pioenschap, om 14.30 ballonnenwed strijd, van 15.00 tot 16.00 uur ren je rot. De Oranjevereniging houdt in café de Vriendschap om 16.00 uur een grote klaverjasdrive. Hoofdprijzen zijn radio-cd spelers, mooie koffersets en levensmiddelenpakketten. Er is ook traditiegetrouw een grote verloting. Men kan zich inschrijven voor deze drive op de middag zelf, maar vooraf opgeven kan ook, via tel. 0251-312866. De kosten zijn E 3,50 per persoon. AKERSLOOT - Op Koninginnedag, dinsdag 30 april, kunt u bridgen in het 't Achterom in de speelzaal van brid geclub Akersloot. Om 14.00 uur wordt er begonnen en er worden zes ronden gespeeld van vier geschudde spellen. De Oranjevereniging organi seert deze bridgemiddag in samen werking met de bridgeclub Akersloot. Er is een oranje welkomstdrankje en er zijn leuke prijzen te verdienen. Kosten E 5,- per paar. De gehele opbrengst wordt besteed aan een rondvaart voor ouderen over het Alkmaardermeer met de 'Claes Horn". Voor deelname kunt u zich aanmelden bij de Oranjevereniging, tel. 0251-310159 of de bridgeclub Akersloot, N.Beentjes, tel. 0251- 313253. LI MM ÉN - Koninginnedag 2002 valt samen met de Bloemendagen. Een mooie gelegenheid om eens lekker te ontladen na de inspanningen van de prikweek. 2002 is een extra feestelijk jaar voor de Limmnaren, omdat de Bloemendagen hun 50ste editie bele ven. Jong en oud komt aan zijn trek ken met het Koninginnedag programma in het bollendorp. Om 9.ÖÓ uur begint de vrijmarkt op het noordelijk deel van het park.Tot 13.00 uur kunnen de jeugdige handelaren er hun waren uitstallen en verkopen. Er is voldoende ruimte, zodat reserveren biet nodig is. Het uitdelen van de routebeschrijvin gen voor de fietstocht vindt plaats in de gele tent in het park tussen 10.00 en 11.30 uur. Het programma dat u langs de route wordt aangeboden, duurt circa 3 a 4 uur. De activiteiten rond deze fietstocht worden om 14.30 uur beëindigd.Tijdens de 6 km lange tocht moet u een aantal vragen beantwoor den, die een prijs op kunnen leveren. Bekendmaking van de uitslag vindt rond 15.30 uur plaats in het park. Tijdens deze tocht kunt u binnenstap pen in de agrarische wereld van boer derij Welboren aan de Rijksweg, een van de weinige boerenbedrijven die er in Limmen nog zijn. U kunt er tevens kennismaken met de geschie denis van Limmen. Leden van de Stichting Oud Limmen hebben een stand ingericht en zitten boordevol interessante verhalen. De route voert ook langs de Hortus bulborum, een tuin met een eeuwen oude bloemenpracht. Enthousiaste vrijwilligers vertellen u alles over de geschiedenis van de bollenteelt en de soortenrijkdom. In de grondig gerestaureerde Hervormde kerk wordt via een over zichtstentoonstelling ëen beeld ge schetst van de restauratie en de geschiedenis van de kerk. De tweede bedrijfsopenstelling voert u langs het zwembad. Jarenlang heeft het zwembad het plaatselijke nieuws gehaald; het werd bedreigt met slui ting, groot onderhoud werd gepleegd en onlangs de overdracht aan de nieu we beheerders. U kunt nu kennis maken met de nieuwe eigenaar, die staat te popelen om er een succes van te maken. Het middagprogramma op het park wordt omlijst door de Harmonie Voor de kinderen wordt rond 12.00 uur diverse spelattributen geplaatst Voor de kleinsten is er een ballon nenshow en een kleine kinderboerde rij. Om 17.00 uur lopen de activiteiten ten einde. In het belang van de voedselveiligheid worden strenge eisen gesteld aan de verkoop van etenswaren op straat. Met name voor particulieren is het daarom vrijwel ondoenlijk om aan de noodza kelijke, wettelijke regels te voldoen. De particuliere verkoop van (zelfgemaak te) hapjes op vrijmarkten en brade rieën is daarom door een aantal gemeenten al verboden. Waar het nog niet verboden is, wordt door de Keuringsdienst van Waren streng gecontroleerd. En niet ten onrechte. Zo maakten de controleurs vorig jaar tij dens Koninginnedag in Rotterdam bij 92 inspecties maar liefst 34 keer een proces-verbaal op en volgde er 24 keer een waarschuwing. De meeste etenswaren zijn bederfelijk. Als ze niet op hygiënische wijze wor den bereid of niet onder de juist omstandigheden worden bewaard, kun nen aanwezige bacteriën zich razend snel vermeerderen met eventueel voedselvergiftiging als gevolg. De over heid heeft daarom strenge regels gesteld aan het bereiden en bewaren van voedsel dat in de winkel of op straat wordt aangeboden. Die regels gelden niet alleen voor ondernemers maar ook voor particulieren die tijdens een braderie of vrijmarkt (zelfgemaak te) hapjes aanbieden. En juist bij hen gaat het vaak fout, zo stellen de con troleurs van de Keuringsdienst van Waren telkens weer vast. Veel burgers blijken niet te beschikken over de kennis, vaardigheid en midde len die vereist zijn voor het veilig berei den. behandelen en verkopen van bed erfelijke eetwaren. Zo wordt voedsel vaak onvoldoende gekoeld, niet hoog genoeg verhit of in de openlucht bereid, terwijl dit uitsluitend is toeges taan in speciale bedrijfsruimten. Ten onrechte wordt nog vaak gedacht dat op een 'vrijmarkt' alles is toegestaan. 'Maar dat is een misverstand', waarschuwt de Keuringsdienst van Waren. 'Het is een avontuur waar je beter niet aan kunt beginnen. Het risi co dat iets niet in orde is, is erg groot en de boete die je krijgt hoog'. Vorig jaar tijdens Koninginnedag wer den bijvoorbeeld drie studenten stevig beboet voor de verkoop van eetwaren die in een privé-keuken waren bereid en voor het bewaren van vlees bij een verkeerde temperatuur. Bovendien was hun kraam niet, zoals voorgeschreven, aan alle drie de zijkanten gesloten en was er geen handenwasgelegenheid in de kraam aanwezig. De boete, in totaal zo'n f 3000,- was vele malen groter dan hun omzet. Volgens de Keuringsdienst van Waren heeft ook de consument nadrukkelijk een eigen verantwoor delijkheid. Men dient zelf goed op te letten wat men koopt, en waar. Bij twi jfel of klachten kan men bellen met de Warenklachtenlijn: 0800-0488. ■mmk'mxvs/s. W VA6K W W Noord-ttoliand Noord 112 8844 HEILOO - Op maandag 15 april werd op de Hoogeweg een ruit van een kas vernield. De ruit met een afmeting van 09.0 x 1.30 meter werd met een voor werp stukgegooid. De bewoner van een woning in Vrieswijk deed aangifte van vernieling aan de woning. Men werd zondag 14 april om 02.30 uur opgeschrikt door een harde klap. Het thermopanevoor- raam bleek met een steen ingegooid te zijn. Op dinsdag 16 april werd aangifte gedaan van diefstal van een tuinbank uit de tuin van een woning aan de Haesackerlaan. De diefstal van de hardhouten tuinbank werd op zondag 14 april tussen 09.00 en 16.00 uur gepleegd. Tussen 06.00 en 07.00 uur werd in een personenauto ingebroken die aan de Willibrordusweg stond geparkeerd. Nadat een steen door een portierruit werd gegooid werd een boodschappen tas vanaf de achterbank ontvreemd. De inhoud van de tas bestond voorname lijk uit schoonmaakartikelen. Op woensdag 17 april werd tussen 16.20 en 17.30 uur een snelheidscontro le op de Kanaalweg gehouden. In totaal werden zes bestuurders geverbaliseerd voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km per uur. Een 21-jarige automobilist bleek op 19 april om 00.20 uur tijdens een controle op de Butterlaan teveel alcohol gedronken te hebben Hij kreeg een geldboete van 190 euro. In de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 april werd in een aantal personen auto's ingebroken die geparkeerd ston den op de Driestal, de Vang, Schuine Hondsbosschelaan (2x), Bayershoffweg, Romplaan, Trompenburg en de Westerweg. De buit bestond voornamelijk uit autora dio's. In dezelfde nacht werd op de Laan van Muijs ook in een personen- bus ingebroken. Hier werd eveneens een autoradio uit ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 15 tot en met 21 april Enkele sleutels, fietspomp, kinderhor loge groen bandje met rode cijfers, roze sjaal. Carta van Veen ontvangt uit handen van Mare Borst (directeur ING Bank Heiloo) de cheque. Op de achtergrond de seniorengroep van de majorettes met instructrice José Kaandorp. HEILOO - De ING Bank stelt het zeer op prijs als haar medewerkers nauw betrokken zijn bij wat er in hun omgeving gebeurt. Vrijwilligerswerk is belangrijk en met het Personeels Donatiefonds wil de bank dit onbe taalde werk van haar medewerkers stimuleren en belonen. Ook Bart de Vries, voorzitter van de Fanfare Showband Heiloo had een verzoek ingediend om voor een donatie in aan merking te komen. Net als drie jaar geleden - toen de bank nog duizend gulden schonk rca behoeve van nieuwe uniformen - kreeg hij ook dit jaar posi tief bericht. Uit handen van Mare Borst, geboren en getogen Heilooënaar en sinds kort de nieuwe directeur van ING Bank Heiloo, mocht penning meester Carta van Veen daarom onlangs een cheque in ontvangst nemen. De grote wens van de seniorenma jorettes om zwarte schoenen te mogen aanschaffen, kon daarmee worden vervuld. Dit schoeisel past beter bij hun fraaie outfit. Op het donateursconcert konden zij hun nieuwe schoeisel al 3an het publiek tonen in een muzikale cre atie van de Blues Brothers. Voorzitter Bart de Vries: „In 2001 hebben we het jaar van de vrijwilligers gehad, waarin op allerlei manieren de waardering werd uitgesproken. Ook in 2002 wil onze gemeente veel energie steken in het behoud en de werving van vri jwilligers. Onlangs nog werd een vn- jwilligersdebat georganiseerd, waarin door de deelnemers een grotere rol werd toebedacht aan het bedrijfsleven om met raad en daad (ook met kort stondige taken) de verenigingen bij te staan. In het licht van dat alles is deze gift uit het Personeels Donatiefonds van de ING Bank natuurlijk voor mij een aardige opsteker, maar - veel belangrijker - een geweldige steun voor de Fanfare Showband Heiloo en hopelijk een stimulans voor velen". De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. 11 boerde- j< iviteiten I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Wijkvereniging Ypestein is weer klaar voor koninginnedag! (foto A. de Graaf) HEILOO - De collecte in de gemeente Heiloo van de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië was ook dit jaar weer een groot succes. Maar liefst 4.074.03 euro werden door vrijwilligers en medewerkers van de stichting in de gemeente opgehaald. Het geld is bestemd voor het voorjaartransport dat op 11 mei vertrekt vanuit de gemeente Heemskerk. Diverse bestemmingen worden aangedaan zoals in Bistrita twee tehuizen en de sociale dienst van de gemeente. In het dorp Draguseni wordt aan iedere inwoner van het dorp een bananendoos met kleding uitge deeld. Wanneer u de collecte heeft gemist, kunt u alsnog uw gift storten op giro nummer. 1708566 t.n.v. de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië te Heemskerk. Voor informatie kunt u contact opnemen mevrouw Kraakman, tel. 072-5332713. HEILOO - Op zaterdag 4 april is er in zwembad kt Vennewater afgezwommen voor diploma A en B. Voor A slaagden: Boris Schrama, Marieke de Wijs, Renée Petersen, Mike Zuyderduin, Remy de Graaf, Stein Buitenkant, Rick Diemeer, Silke van Gelderen, Bas Putter, Jeroen Lindhout, Dennis Timmer, Jasper Dorrestein, Robin Eriks, Derek Bakkum, Cyntia Bos, Niels Timmer, Rosy Brouwer, Thijs v.d. Eng, Mariska Hoogeland, Danitia Stanco, Seline Blom, Jasper de Boer, Sten Korver, Bodine Kuin, Dana Groenland, Jan Dorresteyn, Ben Lieferink, Daphne Schot en Mart Langenberg. Het B-diploma ging naar: Bob Leguit, Mohammad en Sana Omer, Elise Daane, Anne Zonneveld. Jelle Kleinhuis, Tim Noorlander, Alexander Schouten, Ruben Spaltman, Sanne Henneman, Tonko Hemminga, Esoul de Groot, Michiel v.d. Berg. Roos v.d. Helm, Jelmer Alphenaar, Dave Bult. Don de Visser, Manon v.d. Lei. Jentl Dur. Roxanne Kerssens, Kelly Kweldam en Alex Donkerbroek. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. R1MA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo. tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. tel. 5331297. HEILOO -In de Uitkijkpost van twee weken geleden hebben wij de inwoners van Plan Oost verzocht aan te geven wat zij van een geluidswal langs de A9 vinden. Tot op heden hebben maar wei nig mensen gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. Om een goed beeld te krijgen is het voor de gemeente van belang dat er veel meer mensen reage- en op de vraag of een geluidswal wel of niet noodzakelijk is. U kunt tot 28 april nog schriftelijk doorgeven of u wel of geen voorstander bent van een geluidswal langs de A9. Deze reacties kunt u sturen naar Wijkvereniging Plan Oost, t.a.v. mevrouw J. Schmersal. Groote Olven 18. 1851 ER Heiloo. Voor alle duidelijkheid willen wij u erop wijzen dat wij als wijkvereniging geen actie voeren voor of tegen een geluidswal, wij inventariseren alleen maar op verzoek van de gemeente. Namens Wijkvereniging Plan Oost, J. Schmersal Heiloo. HEILOO - Mag ik uw lezers vragen met mij na te gaan of ik een rekenfout maak en of mijn conclusie dan onjuist is? Ik heb van de gemeente Heiloo een aanslag gekregen van de Afvalbelasting voor het jaar 2002 ten bedrage van E 270,-. Daarvoor wordt één keer per week het afval opgehaald als ik het althans netjes 14 dagen in de container heb laten rieken en neerzet vóór het ochtendgloren. Met de 52 weken per jaar komt dat op E 5,19 per week, ofte wel in oude guldens op f 11,42. Dat vind ik zeer duur en ik ben er zeker van dat elk particulier bedrijf dat graag voor die prijs of zelfs behoorlijk minder zal willen doen. Maar daar kan ik niet voor kiezen; ik moet mij dit laten welgeval len. Als ik ook nog verplicht moet genieten van de service van de Gemeente Heiloo verdisconteerd in de riool-, hón den- en OZB-belasting dan komt er daarenboven ook nog eens een reke ning van E 342,82 op mijn bord. Dat is per jaar dus samen E 612,82. Omgeslagen over de 365 dagen van het jaar ben ik dus alléén aan de service van de Gemeente Heiloo per dag een bedrag kwijt van E 1,67, of in oude gul dens f 3,69. Dat lijkt dan opeens niet zo duur en ik vraag me dus af of de Gemeentelijke Reiniging verhoudings gewijs niet een erg grote hap inslikt. Wat vindt u? Wim CCM Jansen, Heiloo Het is frappant dat sommige mensen menen de democratie in Nederland te moeten redden door anderen te beper ken in het maken van een eigen keuze. Zo ook in Heiloo waar ik tot mijn grote ontsteltenis op zondagochtend zag dat de posters van de Lijst Pim Fortuyn, die ik de dag daarvoor met veel tijd en moeite had geplakt, waren vernield. Opvallend hierbij was dat de posters van de SP zonder kleerscheuren de nacht hebben overleefd. Ik zou hierbij aan de mensen die de posters van de Lijst Pim Fortuyn hebben vernield en de ernaast hangende poster van de SP hebben laten hapgen willen vragen onze spullen niet meer te vernielen. Wij steken veel tijd en moeite in het ophangen van die posters en als jullie ze dan vervolgens vernielen is dat niet alleen een regelrechte belediging van mensen met een mening die anders is dan die van jullie maar ook nog eens e?n belediging van mensen die moeite doen om hun idealen te verkondigen aan de mensen. Mijn advies aan men sen die iets tegen Pim Fortuyn hebben is om er niet op te stemmen en anders denkenden in hun waarde te laten. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond kreeg Muziekvereniging Eensgezind heid uit Heiloo tijdens haar traditione le voorjaarsconcert in GGZ Willibrord de gelegenheid een nieuw geluid te laten horen als start voor het nieuwe voorjaar. Onder leiding van gastdiri- gent Jaap Dekker en gesteund door een goed gevulde zaal met vertegenwoordi gers van zusterverenigingen, donateurs en belangstellenden, werd met veel enthousiasme muziek gemaakt in vele opwekkende vormen. De heer Schuuring leidde de muziekwerken weer op een geheel originele wijze in met een korte toelichting over de te spelen werken. De avond werd beslo ten met een optreden van de bands Dan Marsa en Midlife met een geheel eigen programma met Ierse en Amerikaans volksmuziek. Het was een optreden waar zowel het publiek als enkele bewoners van het centrum van onder indruk raakte, en het duurde dan ook niet lang of enkele bewoonsters hadden zich als zanger toegevoegd aan de band... De enthousiaste vereniging bracht de luisteraars na de pittige mars Death or Glory mee naar de wereld van de har monie- en fanfaremuziek met een com positie van zeer muzikale Willy Hautvast. Het gespeelde Musique a la Carte is een van de 50 composities en meer dan 230 arrangementen die de componist sinds 1963 via de muziekuit geverij Molenaar uitbracht. Dankzij de goede balans in het orkest werd het stuk op een zeer gedisciplineerde wijze uitgevoerd. Dat gold ook voor het mooie Autumn Evensong van Rimmer- Maas, waar de romantische melodielijn werd vertolkt door de tenoren en bari tons onder begeleiding van de bugels, dwarsfluit en klarinetten. Voor de lief hebbers van het populaire genre speel de Eensgezindheid het overbekende Top of the Word van De Carpenters en een driedelig arrangement The Cream of Clapton van de zeer gerespecteerde blues-gitarist Eric Clapton. Vooral dit laatste nummer werd met veel voicicening gespeeld door de leden, en ook de waardering door het publiek was wegens de perfecte uitvoe ring zeer groot te noemen. Eensgezindheid besloot haar deel van het programma met een opzwepende Paso Doble 'Fiësta en el Pueblo' van de Limburgse componist en dirigent Leon Vliex. Dankzij het triomfantelijke en feestelijke karaker van dit nummer werd de toon gezet voor de rest van de avond met niet alleen Amerikaanse en Ierse volksmuziek, maar ook met muziek uit de jaren '60 en '70 door de bands Dan Marsa en Midlife. Het werd dan ook een swingende en afwisselen de avond waar het publiek tot in de late uurtjes onder het genot van een hapje en een drankje bovendien ook nog een dansje kon wagen. De mensen die het concert hebben moeten missen krijgen op zaterdag 25 mei een herkansing op dé door de natuurvereniging Groei en Bloei geor ganiseerde markt op het terrein van GGZrWillibrord te Heiloo. Tijdens deze gelegenheid ter ere van het 40 jarig jubileum van Groei en Bloei, speelt het orkest van Eensgezindheid een feestelijk jubileumprogramma. De aanvang van dit optreden is om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Informatie over het orkest, het concertprogramma en alle andere activiteiten binnen de vereniging is te verkrijgen tijdens de Open Dag van de Muziek- en Dansschool Heiloo op zaterdag 18 mei van 11.00 tot 13.00 uur, via de website www.mv-eensgezindheid.nl of via tel. 072-5334851. Nathan van Kiel, Coördinator kiesdistrict LPF Den Helder HEILOO - Elke donderdagmiddag wordt er weer druk gerepeteerd door de jongere groep van de jeugdmusi- calvereniging de Hanswijckers. Ze zijn druk bezig voor hun musical Sneeuw witje en de zeven dwergen te oefenen zodat hun uitvoering net zo'n succes wordt als vorig jaar, toen ze de Moorse Markies speelden. Het sprookje zal door 30 kinderen wor den uitgevoerd maar dan in de heden daagse tijd. De uitvoering zijn op vri jdag 17 mei om 20.00 uur en op zater dag 18 mei om 15.00 en 20.00 uur in Theater de Beun in Heiloo. De kaarten voor deze voorstelling zijn nu al verkri jgbaar bij de volgende voorverkoop adressen: Kaas- en Natuurwinkel Lemmink in Egmond aan Zee,Keurslagerij Heddes in Egmond aan de Hoef, Apeldoorn Elektrotechnisch bedrijf in Egmond Binnen en bij Boek- en kantoor boekhandel 't Loo in Heiloo en natu urlijk ook bij theater de Beun in Heiloo. U kunt ook kaarten bestellen via tel. 072- 5064003 en 072-5061603. Om teleurstellingen te voorkomen wordt aangeraden niet te lang te wachten met het kopen van kaartjes. HEILOO - Het Regionaal Patiënten/ Consumenten Platform Noord- Holland Noord (RP/CP NHN) start een korte cursus voor mensen met een lichamelijke functiebeperking. Het RP/CP NHN heeft daarvoor een loca tie gevonden die goed toegankelijk is. Hier zullen zeven lessen van elk twee uur worden gegeven. De lessen worden gegeven door enthousiaste mensen die zelf ook een functiebeperking hebben. Zij zijn hierdoor goed in staat om oplossingsgericht te denken. Bovendien zijn ze opgeleid tot compu terdocent door trainingscentrum Pyloon en hebben dus de nodige kennis en ervaring opgedaan. Ook kennen ze de hulpmiddelen die er op de markt te verkrijgen zijn. Vanaf half mei start de eerste basiscur sus.Computer Internet voor mensen met lichte functiebeperkingen. U moet voor deze cursus over een redelijk goede handfunctie beschikken en een redelijk concentratievermogen geheugen hebben. en Ér wordt gewerkt in kleine groepjes: vier a vijf deelnemers onder begelei dingvan twee docenten. De plaatsen en tijden zijn als volgt: Op dinsdagochtend 14 mei in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur. Prijs E 20,- per cursus plus E 13,50 voor het begeleidende boek. Voor vra gen en opgave over de cursus kunt u terecht bij Yoma Krusemeijer, tel. 0223- 618806. HEILOO - In de Buk Buk wordt don derdag 25 april een spetterend concert van het Popkoor met nummers van Sting en The Police verwacht. Het optreden van vorige week was al heel gezellig en er werd goed gespeeld en gezongen. Heb je dit concert gemist dan is 25 april dé mogelijkheid om als nog naar het concert van de woensdag- avondgroep van het Popkoor te kijken. De zaal gaat open om 21.00 uur en de toegang bedraagt 5 euro. Op dinsdag 3 september van 13.45 tot 15.00 uur en op woensdag 4 september van 21.15 tot 22.30 uur begint het Popkoor met het instuderen van nieu we nummers van U2. Voor meer infor matie belt u met B^igit van Trigt, tel. 072-5337069 of Martine Schouten, tel. 5338576. HEILOO - Van 1 tot en met 6 april is de zesde nationale collecte Hersen- en Psychische ziekten gehouden. Dit jaar was het thema kinderen en (aange boren) hersenaandoeningen. In Heiloo is voor de derde maal gecollecteerd door tien collecten. De opbrengst bedroeg E 1736,52. Heeft u de collec tant gemist dan kunt u uw bijdrage alsnog storten op giro 950 ten name van Nationale collecten Hersenziekten en Psychische ziekten te Den Haag. Wilt u volgend jaar helpen met collecteren dan kunt u contact opnemen met W. Luikinga, tel. 072-5332061.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8