Filmopnamen KWF/Nederlan Kankerbestrijding in Kruispuntkerk Kinderen kunnen verhaal kwijt aan pratende vogel W edrï Meisje (2) bij aanrijding om het leven gekomen o intratuin HEMELVAARTSDAG krant i naar Intratuin Heiloo ZEKERHEID €hm Week hiGeen eli NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 2) nder Week Thuis in uw regio! WKÊÊÊÊÊÊ JDrukkerij uitkijkpost bv 8 MEI 2002 67e JAARGANG NO. 19 INLEVEREN KOPIJ ADVERTENTIES TIJDENS DE FEESTDAGEN l.v.m met komende feestdagen (Hemelvaartsdag, Pinksteren) vragen wij u de kopij en advertenties op een vroeger tijdstip in te leveren, namelijk: ma. 13 mei 10.00 uur Kopij en/of advertenties ingeleverd voor 10.00 uur zullen worden ver werkt in de editie van 15 mei Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op (Hemelvaartsdag) 9 en 10 mei. Kunstpagina in de Uitkijkpost Technische storing treft Uitkijkpost Avond rond Bromfietscertificaat Politie Noord- Kennemerland biedt extra service via 0900- 8844 Geraniummarkt in plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Wij zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei KIES VOOR TL BORDEN (072)5351000 C. HACHMANG Avondvierdaagse vanuit St. Radboudschool Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Laatste seizoensactiviteit ANBO en KBO Man uit Heiloo vermist Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) - De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden (L O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! j wk 20.15 mei Hemelvaart) kopij+advertenties uiterlijk inleveren wk 21 - 22 mei (i.v.m. Pinksteren) kopij+advertenties uiterlijk inleveren do. 16 mei 17.00 u. HEILOO - De redactie van de Uitkijkpost ontvangt op regelmatige basis kopij met en zonder beeld van de diverse galeries, expositieruimtes, kun stenaars en musea uit Heiloo en om streken. Helaas ontbreekt het echter vaak aan ruimte om uitgebreid aan dacht te besteden aan deze culturele activiteiten, waardoor alleen de exposi tiedata in de agenda worden opgeno men. De redactie is derhalve bereid om extra ruimte in de Uitkijkpost van 29 mei aanstaande te reserveren voor kunstenaars die zich willen profileren aan het Heilooër, Limmer en Egmondse publiek. De kopij mag maximaal 250 woorden bevatten. De redactie behoudt zich het recht om stukken in te korten en te redigeren. Tot en met vrijdag 24 mei kunt u uw kunstkopij, inclusief beeld (foto of afbeelding) inleveren bij de redactie: redactie@uitkijkpost.nl, postbus 68 1850'Heiloo of aan de balie van ons kantoor aan de Hoefsmid 5 in Heiloo. Door een technische storing kan het zijn dat de krant er niet zo uit ziet als u van ons gewend bent. In relatief zeer korte tijd hebben de medewerkers de krant opgemaakt, waardoor er wellicht kopy verval len is, of op andere pagina's is beland, waarvoor onze excuses. Team Uitkijkpost. Op woensdag 22 mei houden de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo en Verkeersschool Paul in de biblio theek van Heiloo een avond rond het Bromfietscertificaat. Op deze avond (19.00 tot 21.00 uur) krijgen jongeren informatie over (veilig) brommer rij den en verkeersregels. De avond wordt besloten met een proefexamen. Opgave voor deze avond kan tot 1.8 mei bij de klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670, e-mail: bibliotheek@bibliotheekhei- loo.nl). De toegang voor deze avond bedraagt E 5,-. HEILOO - Bewoners rond de Kruispuntkerk en toevallige passanten moeten raar opgekeken hebben toen zij vorige week een pratende vogel uit het dak van een auto zagen hangen, vanuit het portier gefilmd door een cameraman. Wel twintig rondjes reed de auto door de wijk, alvorens de regis seur tevreden was. De opnames werden in en rondom de kerk gemaakt, voor één van de in totaal twee voorlichtings films voor kinderen met een vader of moeder met kanker van de Neder landse Kankerbestrijding/ het Koningin Wilhelmina Fonds. Nel Kleverlaan, inwoonster van Heiloo en psycholoog, werkt al jarenlang samen met de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF en met kinde ren die op de een of andere manier met kanker te maken hebben. Volgens Kleverlaan is er totnogtoe maar weinig ondersteunend materiaal voor kinde ren met een zieke vader of moeder, ter wijl deze doelgroep juist met veel vra gen zit. „In Nederland zijn er veel jonge men sen die met kanker te maken krijgen. Ook mensen die zelf jonge kinderen hebben. Uiteraard zitten de volwasse nen met veel vragen, maar de ziekte roept ook bij kinderen een hoop vraag tekens op. Hoe zij kunnen reageren, wat te doen met hun emoties en of zij het moeten vertellen aan hun klasgeno ten bijvoorbeeld. Vaak zijn deze gebeurtenissen heel verwarrend voor een kind." Samen met documentairemaker Frans Hoeben maakte Nel Kleverlaan vorig jaar in opdracht van de Nederlands! Kankerbestrijding/KWF een televisie documentaire over kanker in het gezin. Daaraan gekoppeld werd een voorlich tingsfilm voor hulpverleners, en werd de website www.kankerspoken.nl gemaakt, waarop kinderen op een vrij anonieme wijze hun verhaal kwijt kun nen en steun vinden bij lotgenoten. Storm in je hoofd „Op deze tv-documentaire 'Verdriet door je hoofd' borduurt dit project voor kinderen voort", legt Nel Kleverlaan uit. „Er worden twee films gemaakt, een voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud, en een voor de doel groep 6 t/m 9 jaar. De opnames in de Kruispuntkerk zijn gemaakt voor de laatstgenoemde leeftijdsgroep." Diverse kinderen uit Noord-Holland werden uitgenodigd om voor de came ra hun ervaringen te delen met Storm, een 'pratende' vogel. „De naam Storm is niet voor niets gekozen. Er woedt een storm in de hoofden en buiken van de kinderen", meent de psycholoog. „Zij voelen zich raar, maar weten niet goed waarom. Storm snapt deze gevoe lens juist heel goed en kan zich ver plaatsen in de belevingswereld van het kind. De vogel begrijpt dat de kinderen zich zorgen maken over hun zieke vader of moeder." Het decor, een boom met daarin het nest van Storm, nodigt de kinderen uit om in de veilige woonplaats van de vogel te kruipen en hun ervaringen met hem te delen. „Ondanks de vaak droe ve verhalen die zij vertellen moeten de kinderen het toch vooral leuk vinden Sm hier te komen", vindt Nel Kleverlaan. „Een nest geeft eeh gevoel van geborgenheid. Omdat wij met een vast decor werken zijn kinderen uit de directe omgeving van Heiloo benaderd. Verder zijn er buitenopnames gemaakt, rondom de Kruispuntkerk. Het aan grenzende bos konden wij daarbij prima gebruiken." De rol van Storm wordt vertolkt door Connie Vollenhoven. Deze poppen- speelster uit Groningen werkt in het dagelijks leven ook met kinderen en voelt hen da'arom prima aan. Kankerwoordenboek Kleverlaan vervolgt: „Het doel van de opnames is dat kinderen ervaringen kunnen delen, zodat zij zien dat zij niet de enige zijn met deze problemen. Er is een grote behoefte aan informatie en het uitwisselen van ervaringen. De Nederlandse Kankerbestrijding/KWF heeft dit project bestempeld als 'rug zakjesproject'. Wanneer een kind behoefte heeft aan informatie kan hij bellen met de organisatie en krijgt dan een rugzakje met daarin informatie over de ziekte toegestuurd. Deze infor matie bestaat bijvoorbeeld uit een 'kankerwoordenboek', waarin niet alleen termen van de ziekte, maar ook de bijbehorende emoties beschreven worden. Ook de videoband van de opnamen die hier gemaakt zijn zit in de rugzak. Naast de verhalen en belevenis sen van de kinderen in het nest, zingt Storm enkele liedjes. Dit landelijke project moet straks een steun zijn voor alle kinderen die het nodig hebben." Wie meer wil weten over de projecten en mogelijkheden van de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF kan kijken op de website www.kankerspoken.nl. Daar zal ter zijner tijd ook op te lezen zijn waar de video verkrijgbaar is. Ook kunt u bellen met het gratis telefoonnummer van de organisatie, 0800-0226622, of kijk op www.kwf.nl. <a88ssssss«a»8»ass^^ NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN telefonische Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Nu ook aangifte afspraak na REGIO - Dagelijks komen slachtoffers van diefstal of een ander misdrijf naar het politiebureau om aangifte te doen. Het kan daar soms zo druk zijn, dat mensen lang moeten wachten. Daarom biedt de politie van Noord-Kennemer- land nu een extra mogelijkheid: aangif te doen op afspraak. De mogelijkheid om rechtstreeks naar het politiebureaubureau te gaan op aangifte te doen blijft, maar mensen kunnen er nu ook voor kiezen om eerst 0900-8844 te bellen om een afspraak te maken. Een extra service dus. Ondanks dat niet alle zakkenrollers, fietsendieven of inbrekers kunnen wor den opgepakt, hecht de politie veel waarde aan uw aangifte. Aan de hand van uw aangiftés worden bijvoorbeeld trends of vormen van overlast zicht baar. De politie-inzet wordt hierop aangepast, waardoor de politiemensen daar zijn, waar zij het hardst nodig zijn. Doe dus aangifte: altijd! B HEILOO - Wat voor de één een waardeloos stuk glas is, kan voor mij zeer kostbaar zijn. Bepaalde structu ren en kleuren worden namelijk niet meer gemaakt. Reparatie is mijn grootste uitdaging in dit vak, zeker wanneer ik het juiste stuk glas weet te vinden. Het is bovendien dankbaar werk, dat ik zoveel mogelijk bij de mensen aan huis uitvoer." Aan het woord is Simon Groothuis. In zijn gelijknamige bedrijf aan het Slimpad 34 houdt hij zich bezig met het ontwerpen, maken en restaureren van glas-in-lood objecten. Zo ver vaardigd hij nieuwe ramen, restau- reert de oude en gebroken ruitjes en herlood desgewenst het kapotte of vergane lood. „Het is de liefde voor historie, antiek en handarbeid die mij ertoe heeft aan gezet om mij met glas-in-lood bezig te houden", vertelt Simon Groothuis enthousiast. „Toen ik mijn eigen erker in de originele staat wilde terugbren gen, heb ik een cursus glas-in-lood gevolgd en de erker helemaal opge knapt. Deze hobby is verder uitge groeid en heeft er in de loop der tijd voor gezorgd dat ik parttime in mijn eigen bedrijf kan werken." Tijd voor oriëntatie De overige uren is Groothuis werk zaam bij de gemeente Alkmaar. „Ik zit in de juridische hoek", is zijn ant woord, op de vraag naar zijn andere werkzaamheden. De oprichting van zijn glas-in-lood bedrijf dateert van 1,5 jaar geleden. ..Doordat ik op part time basis werk, kan ik een vrij hoge service verlenen", meent Simon Groothuis/Naast het advies dat hij de klanten graag verstrekt geeft hij zijn clientèle ruim de tijd om zich te ver diepen in de diverse ontwerpen die er zijn. „Je moet iemand de tijd geven om zich te oriënteren", is hij van mening, „zodat later niemand spijt heeft wanneer er toch een leuker ont werp is gevonden. Ter ondersteuning maak ik de ontwerpen op papier, zodat ik kan laten zien hoe bepaalde kleuren en indelingen met elkaar te combineren zijn." 1 In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Charme van ouderwets glas Het glas dat Groothuis gebruikt wordt overal vandaan gehaald. „De groot handel, bij particulieren, de sloop, of zelfs bij het grof vuil langs de kant van de weg. Soms moet je creatief zijn om het juiste stuk glas te vinden", lacht Simon Groothuis. „Het glas dat je in de winkels kunt kopen is niet het glas zoals dat vroeger werd gemaakt. Ik werk hoofdzakelijk met glassoorten die op de traditionele wijze gemaakt zijn; handgemaakt en met een onre gelmatige structuur. Anders mis je de charme van 'het oude'." Glas-in-lood kent vele mogelijkhe den. Een van de mogelijkheden is om glas-in-lood in de thermopane ramen te plaatsen. „Dit is echter erg duur", weet Groothuis. „Bovendien blijft het mooie glas achter het spiegelende glas van het thermopane raam. Het is beter om een voorzet(glas-in- lood)raam aan de binnenkant te zet ten. De isolatiewaarde blijft beter behouden en je kunt het voorzetraam weghalen wanneer je de boel wilt poetsen. Een andere mogelijkheid is om een bestaand thermopaneraam opnieuw in te delen. Door middel van een dwarsbalkje wordt de originele look gecreëerd, waarin vervolgens een voorzetraam met glas-in-lood gezet wordt. Niet vooroorlogs Hoewel Simon Groothuis ook ont werpt, werkt hij toch het liefst aan de hand van bestaarïde modellen en oude foto's. „Ik ontwerp wel, maar ben nu eenmaal geen kunstenaar. Ik blijf het liefst zo dicht mogelijk bij de oor sprong, zeker bij oude huizen." Wie denkt dat glas-in-lood alleen mooi is in vooroorlogse woningen heeft het mis. Ook in moderne woningen wordt tegenwoordig glas-in-lood aange bracht om mooie nuances aan te bren gen. Over de vele mogelijkheden kan Simon Groothuis Glas-in-lood u veel meer vertellen. Hij is 's avonds bereik baar via tel. 072-5336265. Na afspraak bent u van harte welkom in zijn werk plaats. - Simon Groothuis is bezig met een glas-in-lood restauratie HEILOO - Zaterdag 11 mei wordt van 08.00 tot 16.30 uur in de plantenkas op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord (het voormalige psychiatrisch ziekenhuis Willibrord) de jaarlijkse geraniummarkt gehouden. De gerani ummarkt duurt tot en met 18 mei. De plantenkas is van maandag tot en met zaterdag geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Er is een groot assortiment perkplan- ten te koop. Naast de perkplanten zijn er 250 soorten vaste planten te koop zoals buxus en taxus in diverse maten. Ook kan men er terecht voor vloeibare mest, potgrond, veilingkisten, houten kuipen, vuurpotten en fraaie planten bakken. Voor de vroege bezoekers geeft GGZ NHN een speciale kriekkorting tussen 08.00 en 10.00 uur. In de plantenkas werken cliënten van GGZ NHN in het kader van dagbesteding, en arbeidsre habilitatie. HEILOO - Woensdagmiddag 1 mei omstreeks 17.10 uur vond een ernstig ongeval plaats op de Boog. De bestuur der van een personenauto had zojuist zijn auto geparkeerd ter hoogte van de kruising met de verbindingsweg tussen de Oosterzijweg en de Boog. Op die verbindingsweg reed een ruim 2-jarig meisje uit Heiloo op haar fietsje in de richting van de Boog. Het verbindings pad loopt daar iets schuin naar bene den. Vermoedelijk door de snelheid kon het meisje niet meer op tijd stop pen en botste zij tegen de zijkant van de auto. Zij kwam ten val en raakte ver volgens ernstig gewond. Zij werd met ernstig hoofdletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Alkmaar. Enkele uren later overleed zij daar aan haar verwondingen. Ter plaatse van het ongeval werd medische assistentie ver leend door de bemanning van een trau mahelikopter. i Uit piëteit met de nabestaanden van het slachtoffertje hingen buurtbewoners maandag de vlaggen halfstok. De hele omgeving was in diepe rouw. Het meisje werd 's middags onder grote belangstelling begraven op het kerkhof van de Sint Willibrorduskerk. (foto MSP) HET GROENE WARENHUIS Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. i Z i Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 10 00 Fax 072-532 05 33 www.vanderborden.nl Regio Noord» Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Alweer voor de vijftiende keer organiseert de plaatselijke wan delcommissie het jaarlijks terugkeren de wandelevenement de avondvier daagse in Heiloo. Dit evenement is bij zonder geschikt voor deelname in gezins-- of groepsverband. Iedereen vanaf 4 jaar kan deelnemen. De plaat selijke Wandeicommissie Heiloo heeft er weer voor gezorgd dat er verschil lende mooie parkoersen zijn gemaakt, waarin weer enkele verrassende Heiloose plekjes zijn opgenomen. Deze routes zijn, zoais men gewend is, geschikt voor zowel jong als oud. Vanaf dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 juni wordt men in de gelegenheid gesteld om hiervan te genieten. In ver band met dit jubileum heeft de wandel commissie voor de deelnemers een leuke verrassing in petto. Zoals het de afgelopen 14 jaren gebrui kelijk was, wordt er ook dit jaar weer gestart vanaf het gezellige plein van de basisschool St. Radboud, ingang Breedelaan. De starttijden zijn vanaf 18.00 uur 15 km, vanaf 18.15 uur 10 km en vanaf 18.30 uur mogen de 5 km- wandelaars beginnen. Het geheel zal op het basisschoolplein en op de laatste avond langs de route muzikaal worden ondersteund door de Fanfare Showband Heiloo, de harmonie Caecilia en muziekvereniging Eens gezindheid. De inschrijving voor deze jubileum- avondvierdaagse kan vanaf maandag 13 mei tot en met donderdag 16 mei tussen 19.00 en 20.00 uur gebeuren. Iedereen kan dan terecht bij de volgen de inschrijfadressen: M. Henning, De Krommert 34, J. Kraakman, Boswinde 19 en B. Bos, Werkendelslaan 9, alle adressen in Heiloo. Informatie kan men inwinnen bij het laatste adres tel. 072- 5337426. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnemers E 3,-. Leden van erkende wandelsportbonden genieten een reductie van E l,-.pp vertoon van een lidmaatschapsbewijs. Bij het volbren gen van de avondvierdaagse ontvangt iedereen het welbekende avondvier daagse kruis. HEILOO - De activiteitencommissie van ANBO en KBO houdt op 16 mei om 14.00 uur de laatste activiteit van dit seizoen met medewerking van de toneelgroep 't Trefpunt. Als afsluiting zijn er eveneens twee rondjes bingo met leuke prijzen. In de pauze krijgt u een kop koffie of thee. De entree is E 2,50 incl. een bingokaart. Een extra kaart kost E 1,-. HEILOO - Sinds 19 april is een 23-jari- ge inwoner van Heiloo verdwenen. De man is die dag omstreeks 13.30 uur met zijn auto weggereden bij zijn woning. Het betreft een witte Opel Kadett met het kenteken XJ-18-YF. Sindsdien werd niets meer van hem vernomen. Enkele dagen later heeft de politie Noord-Holland Noord de andere poli tieregio's in het land van de vermissing in kennis gesteld. Op maandagavond 29 april werd de auto van de man aangetroffen op een parkeerterrein aan de Heereweg in het duingebied bij Bakkum. De vermiste persoon werd niet aangetroffen. Ter plaatse werd door de politie en familie leden van de man een onderzoek inge steld waarbij een groot aantal gasten van een nabij gelegen camping werden ondervraagd. Dit onderzoek leverde vooralsnog niets op. Daarnaast werd met behulp van een helikopter van het KLPD een groot gedeelte van het duin gebied afgezocht. Ook dit onderzoek bleef zonder resultaat. De reden van de verdwijning van de man is tot op dit moment niet duidelijk. Hoewel hier om een volwassen man gaat en de politie geen concrete aanwij zingen heeft die wijzen in de richting van een misdrijf, blijft zij actief zoeken naar de verblijfplaats van de vermiste persoon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1