Swietochlowice krijgt eigen afstandsbord Kinderdagverblijf Villa Lilla krijgt vorm L I T I ededelingen Activiteiten Egmond CT HEILOO Raadhuisplein 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnum mers Verleende collectevergunning Gewijzigde openingstijden gemeen tehuis en gemeentelijk onderkomen e Minimabeleid en de OZB-hefïing —BB r Excursie Wormer- en Jisperveld Schuurtjes mikpunt van diefstal, bewoners gewaarschuwd Nieuwe expositie bij Abdijkaarsen HEILOO BERICHTEN Bijeenkomst ouders van kinderen met overgewicht Expositie Marianne Brons-Winter Duinwandeling met IVN-Natuurgids Afzwemmen zwembad Loos Het Nationale Compliment Stadswandeling Historische Vereniging Alkmaar vervolg van pagina 4 1De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek- schrift in te dienen na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een ander kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd als degene die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat inge schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) vol machten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonomgeving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openingstijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere ope ningstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar telefoon nummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies. Let op! Bedenk goed, vóór u buiten de reguliere ope ningstijden belt, of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Storingnummer openbare verlichting Bij storing van een lichtmast kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verantwoor delijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (2,8 eurocent min) NUON (voorheen EWN), als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 -1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 - 1499 (10 eurocent min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 0800 - 2025 (gratis) Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-518 67 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072-541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisajval Voor meldingen van grofhuisafva! kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Door burgèmeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 12 t/m 18 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met Hemelvaartsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 9 mei a.s. de gehele dag gesloten. Voor de goede orde: het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen zijn de dag na Hemel vaartsdag (vrijdag 10 mei a.s.) wél geopend. De Woningstichting Heiloo en een aantal andere verhuurders hebben bezwaar gemaakt tegen de hoogte van de WOZ (Waardering Onroerende Zaken) van vrijwel alle woningen in hun bezit. Dit brengt met zich mee dat in de aanslag gemeentelijke heffingen van veel inwoners van Heiloo nog geen heffing van de Onroerend Zaak- Belasting (OZB) is opgenomen, omdat deze nog niet vastgesteld kan worden. Voor iedereen die in het kader van het gemeentelijk minimabeleid een bijdrage heeft aangevraagd voor de gemeen telijke heffingen, heeft dit tot gevolg dat zij in eerste instantie een lagere bijdrage ontvangen. Zodra echter de aanslag OZB ontvangen is, kan een kopie van deze aanslag bij de afdeling Wel zijn ingeleverd worden, waarna de nabetaling van 99% van de OZB-heffing alsnog plaatsvindt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. P.J. Balm van de afdeling Welzijn, tele foonnummer (072 -) 535 67 12 (ma/di/do/vr). HEILOO - Op 14 januari werd in opdracht van Woningstichting Heiloo gestart met de bouw van een nieuw particulier kinderdagverblijf: Villa Lilla. Op het parkeerterrein van zwem bad 't Baafje worden momenteel de contouren zichtbaar van een modern vormgegeven gebouw volgens de meest actuele richtlijnen. Villa Lilla is gesitueerd op een schitte rende locatie, in een groene omgeving aan de rand van Heiloo. Met recreatie park Noorderneg in de nabijheid ligt Villa Lilla op een unieke plek met zeer veel speelruimte. Het nieuwe kinder dagverblijf wordt gerund door Kinderopvang Stam Koomen, een vennootschap onder firma van Paulien Stam en Susanne de Haas-Koomen. Villa Lilla biedt opvang aan kinderen uit Heiloo en directe omgeving. Er zijn 43 kindplaatsen beschikbaar: 23 kinde ren dagopvang en 20 kinderen naschoolse opvang. Alle ruimte Villa Lilla zorgt voor een professionele opvang, waarbij kinderen alle mogelijk heden krijgen om zich te vermaken. De tuin van zo'n 220m2 is met natuurlijke materialen als buitenspeelplaats inge richt. Binnen biedt het moderne gebouw slaapruimtes, sanitaire ruimte, toiletten, opbergruimte en een was- en droogruimte. Drie ruimtes voor naschoolse opvang, een baby- en peu- tergroep en een grote gezamenlijke speelhal maken van Villa Lilla een compleet gefaciliteerd verblijf. Gediplomeerde leidsters zorgen voor een prettig dagritme, geborgenheid en veiligheid. Rust, regelmaat en reinheid bieden houvast aan de leidsters en aan de kinderen. Villa Lilla biedt kinderen de ruimte: ruimte voor ontwikkeling en ruimte om te spelen. Voor 0 lot 12 jaar De dagopvang bij Villa Lilla is bestemd voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Er is plaats voor 23 kinderen, ver deeld over een baby- en peutergroep. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar biedt Villa Lilla de mogelijkheid voor naschoolse opvang; niet alleen na schooltijd, maar ook in de vakanties. Villa Lilla is 52 weken per jaar geopend van 7.30 uur tot 18.30 uur. Deze ruime openingstijden geven ouders en verzor gers de mogelijkheid om hun dagpro gramma op een prettige manier af te wikkelen. Planning Op dit moment is de bouw van Villa Lilla in volle gang. Naar verwachting is de officiële opening van het kinderdag verblijf na de zomervakantie. Inschrijving van kinderen kan echter nu al. Eind april zijn de inschrijfformu lieren gereedgemaakt en is ook een brochure over Villa Lilla beschikbaar gekomen. Vanaf 12 augustus kunnen de kinderen terecht voor opvang. Iedereen die interesse heeft in de door Villa Lilla aangeboden diensten, kan de brochure en het inschrijfformulier aan vragen bij Kinderopvang Stam Koomen, p/a Ypesteinerlaan 73, 1851 ZT Heiloo. Bellen kan ook, tel. 072- 5338432. hier ia?» Xi ÜX Op dit moment is de bouw van het kinderdagverblijf Villa Lilla in volle gang. Maar verwachting wordt het pand na de zomervakantie geopend, (foto: Team de Haas) HEILOO - Op dinsdag 28 mei houdt de culturele commissie van het Trefpunt een excursie naar het Wormer- en Jisperveld. Een weids eilandenrijk waar het in het voorjaar wemelt van de grutto's, tureluurs eo andere weidevogels. Ook de roerdomp gedijt goed in het veenweidegebied. Het eerste wat opvalt zijn de honder den eilanden omgeven door sloten en rietkragen. Deze eilanden zijn ruim duizend jaar geleden door mensenhan den gemaakt. Daarvoor lag hier een veengebied dat regelmatig overstroom de met water uit de Zuiderzee. Door dit interessante gebied wordt een vaar tocht in een open schuit gemaakt. De sportieve liefhebber houdt dus reke ning met kleding en schoeisel. Brood en drinken meenemen. Vertrek per auto om 9.00 uur vanaf het Trefpunt Heiloo, Kosten inclusief ver voer, koffie en vaartocht E 10.- per per soon. EGMOND - In de afgelopen week is op diverse adressen aan de Eisen- howerstraat gepoogd om schuurtjes open te breken. De politie constateerde wriksporen in de kozijnen. Omdat ook vorige maand al een bromfiets uit een van de schuren is gestolen, heeft de politie de bewoners bezocht en hen beveiligingstips gegeven. Afgesproken is dat bewoners alert zullen zijn en de politie zoveel mogelijk zal surveilleren. EGMOND - Het programma van de galerie bij Abdijkaarsen te Egmond- Binnen is ook dit jaar zeer veelzijdig. De prachtige iconententoonstelling is nog maar nauwelijks voorbij en nu wordt de bezoeker weer zeer expressief werk getoond van Reinier Kamphuis. Geboren in Amsterdam verruilde hij de strijkstok van de cello voor de schil derkunst. Zoals een musicus als uitvoe rend kunstenaar een interpretatie geeft van een muziekpartituur, zo zijn ook de schilderijen van Reinier Kamphuis geen pure registratie van de werkelijk heid, maar een interpretatie van het geobserveerde landschap of interieur. Veel aandacht gaat daarbij uit naar de compositie en kleur. Zijn werk vindt zijn oorsprong wel in het figuratieve, maar het schilderij dat tenslotte tot stand komt, kent een zekere mate van abstractie. Het is geen fotografisch beeld van de werkelijkheid, maar een hoogst persoonlijke interprestatie van de werkelijkheid, die de toeschouwer uitnodigt tot een zelfde creatief schou wen van schilderij en natuur. Landschap en interieur schilderijen en gouaches door Reinier Kamphuis bij Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27, te Egmond-Binnen. Te bezichtigen van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur gedurende de periode van 11 mei tot en met 15 juni. Zondags gesloten en de toegang is vrij. HEILOO - Op maandag 29 april werd aangifte gedaan van vernieling aan een pand aan de Schuine Hondsbossche- iaan. Als gevolg van brandstichting raakte een gedeelte van de toegangs deur beschadigd. Op de Schuine Hondsbosschelaan werd een personenauto vernield. De achteruitwisser van de blauwe Volks wagen, Sharan werd afgebroken. Op de Sandecamplaan en op de Geestakker werd in een personenauto ingebroken. Uit de Citroen AX die op de Sandecamplaan geparkeerd stond werd de autoradio ontvreemd. Uit de Peugeot 206 die geparkeerd stond op de Geestakker werd niets uit ont vreemd. De eigenaar was zo verstandig de autoradio uit de auto te halen. Wel was de braakschade aan de auto aan zienlijk. In de nacht van maandag 29 op dinsdag 30 april werd in een bedrijfspand aan de Hoogeweg ingebroken. Door het forceren van een gedeelte van de toe gangsdeur werd toegang tot het pand verschaft. Vervolgens werd een zich in een het kantoorgedeelte bevindende kluis opengebroken. Daar werd een geldbedrag uit ontvreemd. Op 30 april werden in Baetenburg en in Boekenstein van een aantal personen auto's de antennes ontvreemd. Op de Stationsweg werd de buitenspie gel van een personenauto vernield. Vermoedelijk werd de vernieling rond 23.00 uur gepleegd. De eigenaar van de Mitsubishi Carisma hoorde terwijl hij in de woning zat een klap. Hij zag in een flits een fietser langsrijden.Toen hij naar buiten liep zag hij dat de elektri sche spiegel vernield was. De schade is aanzienlijk omdat de dure spiegel in zijn geheel vervangen moeten. Hij con stateerde verder dat van minstens vijf auto's op de Stationsweg de buitenspie gels werden vernield. Ook werd op de Zevenhuizerlaan een personenauto vernield. Ook hier werd een van de bui tenspiegels van de Renault Twingo ver nield. Op donderdag 2 mei werd aangifte gedaan van diefstal van een tweetal fietsen. De fietsen stonden sinds 21 april vastgemaakt op een camper die geparkeerd stond op de Ypersteiner- laan. Een van de fietsen, een goudkleu rige racefiets, werd in de omgeving van de Sandecamplaan teruggevonden. Op vrijdag 3 mei werd een jas met daarin een mobiele telefoon ont vreemd. De eigenaar was bezig met bestratingwerkzaamheden bij een woning aan de Kennemerstraatweg. Hij had zijn jas met daarin zijn over de bui tenspiegel van zijn auto gehangen. Zijn jas werd door voorbijrijdende personen op een bromfiets gestolen. Op 5 mei werden enkele vernielingen gepleegd in de tuinen van woningen aan het Dirk Bakkerhof. Uit de tuinen, gelegen aan de Westerweg werden in 112 0900- 88 44 totaal zeven coniferen uit de grond getrokken. Tevens werd in een tuin een terracotta bloempot vernield. Alle coniferen werden in de omgeving teruggevonden. Gevonden voorwerpen van 29 april tot en met 5 mei: enkele sleutels, gouden oorbel, 2 paraplu's, bruin leren heren jas. HEILOO - Iedereen weet dat kinderen goed moeten eten om te groeien, leren, spelen en sporten. Sommige kinderen worden echter te zwaar. Dit kan een probleem zijn als het kind ermee geplaagd wordt, als het moeite heeft met sporten of als het een verkeerde houding krijgt. Overgewicht bij kinderen komt steeds vaker voor, het aantal te dikke kinde ren neemt sterk toe. In Nederland is 13 procent van de kinderen te zwaar. Dit betekent dus dat een op de zeven kin deren in Nederland te dik is. Artsen, diëtisten en de overheid maken zich zorgen over de toename van het aantal te zware kinderen. Kinderen met overgewicht hebben op latere leeftijd grotere kans op verhoogde bloeddruk, een verhoogd cholesterolgehalte, dia betes type II en overbelasting van de gewrichten. Aanleg speelt bij kinderen zeker een rol. Als een van de ouders te zwaar is of beiden zijn te zwaar dan heeft een kind een aanzienlijk grotere kans op overgewicht dan leeftijdsge nootjes met 'doorsnee' ouders. Maar erfelijkheid is niet de enige boosdoe ner, ook veel kinderen bewegen te wei nig en eten te vet en te zoet. Vaak kan door een verandering in eetgewoonten en door meer beweging het gewicht verbeterd worden. De Gezondheidswijzer Alkmaar orga niseert in samenwerking met een jeug- darts van de GGD Noord-Kennemer- land en een diëtist van Regionale Thuiszorg een voorlichtingsbijeen komst voor ouders van kinderen met overgewicht. De bijeenkomst wordt gehouden op maandagavond 27 mei in de openbare bibliotheek te Heiloo, Het Malevoort 13 te Heiloo, van 20.00 tot 21.45 uur. De kosten bedragen E 3,- per persoon inclusief een consumptie. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de Gezonheidswijzer te Alkmaar, tel. 072- 5143384. Voor meer informatie over overge wicht bij kinderen en voor andere vra gen op het gebied van gezondheid kunt u terecht bij de Gezondheidswijzer Alkmaar, Koorstraat 33-35 te Alkmaar, Openingstijden zijn maandagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. E- mail: gezondheidswijzer@communica- tionpark.nl HEILOO - Van 30 april tot en met 4 mei waren zo'n vijftig inwoners uit Swietochlowice naar Heiloo gekomen, dit in het kader van de tweejaarlijkse uitwisseling tussen Heiloo en de stad Swietochlowice in Polen. Deze steden band bestaat al sinds 1990 en om de twee jaar vindt een uitwisseling plaats, waarbij de gasten verblijven in gastge zinnen. Tijdens het bezoek van de gasten uit Swietochlowice is Franciszek Byczek, voorzitter van de gemeenteraad van Swietochlowice, in zijn gastgezin in Heiloo aan een hartaanval overleden. Dit gebeurde dinsdag, 30 april, enkele uren na aankomst in Heiloo. De heer Byczek, wiens echtgenote ook mee was, is 49 jaar geworden. Deze gebeurtenis was een hele slag voor de uitwisseling. Woensdag 1 mei werd in de Williborduskerk een her denkingsdienst gehouden, waarin pas tor Helsoot voorging, samen met een Poolse pastor, die ook met de groep was meegekomen. In onderling overleg werd door de besturen van de stedenbanden besloten het programma zoveel mogelijk voort te zetten. Gekozen was voor het thema 'Jeugd' en in dit kader werden onder meer de Brijder-stichting en de Jeugdreclassering in Alkmaar bezocht en een aantal jeugdorganisaties in Heiloo die zich met het jeugdwerk bezighouden. Ook werden enkele excursies gemaakt en de kaasmarkt in Alkmaar bekeken. Donderdag werd bij het gemeentehuis een bord onthuld dat de afstand aan geeft tussen Heiloo en Swietochlowice. Dit werd gedaan door G.Glombik, lid van de gemeenteraad van Swiet ochlowice. Op het bord voor de ingang van het gemeentehuis valt te zien dat deze Poolse zusterstad op een afstand van 1248 kilometer van Heiloo ligt. Korte toespraak Burgemeester Den Boon hield een korte toespraak bij de onthulling van het bord, die echter werd overscha duwd door het verdriet over het plotse linge overlijden van Franciszek Byczek. Zijn rede was dan ook kort en sober. De burgemeester sprak de wens uit om spoedig weer met een Heiloose afvaar diging naar Polen te vertrekken, hope lijk dan onder plezieriger omstandighe den. Op vrijdag was er een slotbijeenkomst in de zaal van de Willibrordusstichting. In verband met het overlijden werd deze slotavond aangepast. De gasten waren zeer tevreden over het geboden programma. Bij de ver schillende sessies over het jeugdwerk ontstonden interessante discussies en werd over en weer ook informatie uit gewisseld hoe het op dit terrein in Swietochlowice toegaat. Mocht u nadere informatie willen heb ben over de stedenband, dan kunt u zich wenden tot de voorzitter van de Stichting, Ed de Boer, tel. 072-5335867 of tot Joke Pronk, secretaris, tel. 072- 5338489. Burgemeester Den Boon onthult samen met een van de Poolse gasten het nieuwe afstandsbord naar zusterstad Swietochlowice voor het gemeentehuis in Heiloo. foto UKP) HEILOO - Van 10 mei tot 30 juni expo seert Galerie Van Lubeck aan de Kanaalweg 6 te Heiloo werk van Marianne Brons-Winter. Marianne Brons-Winter uit Lisse mengt haar olieverf met licht. Laat in de middag, als de schaduwen lang zijn geworden en fret gele zonlicht bijna tussen het gras vandaan lijkt te blikkeren, wil je gedachtestroom nog wel eens knarse tandend tot stilstand komen bij de aan blik van dat warme, vreemde licht. Je probeert niet met je ogen te knipperen en het beeldrazendsnel op te slaan in je herinnering. Maar je kijkt even om en het is weg. De vluchtige momenten in de natuur, die je af en toe even doen laten zwijgen, weet Marianne te vangen met haar penseel. Als je naar haar schil derijen kijkt hoor je vanzelf in de verte het kraken van een roeiboot. Tevens kunt u werk zien van Johan Steenhoek, met bronzen beelden. De galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. REGIO - Zondag 12 mei wordt er onder leiding van een I.V.N. natuurgids de Zandhagedis wandeling gelopen, door de duinen op de kalkgrensgebied van Bergen aan Zee. Dit gebied is uniek vanwege de overgang van kalk- arme zandgrond ten noorden van Bergen aan Zee naar de kalkrijke zand grond naar het zuiden. In het Verbrande Pan, wat een vochtig natuurgebiedje is, bloeien nu de stin- zenplanten, zoals de bosanemoon. De wandeling voert langs 'Eikenhak- houtbossen' en een nieuw natuurge bied de 'Meeuwenlekken\ De wandeling start om 10.00 uur bij het Parnassia gebouw in Bergen aan Zee. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1,-. Er is een duinkaart verplicht, die kunt u bij de gids aanschaffen.Voor informatie, tel. 072-5813763. HEILOO - Op 23 april werd er in de Beeck in Bergen afgezwommen door leerlingen van zwembad Loos. Deze keer werd er gezwommen voor het A en B diploma. De geslaagden zijn: Diploma A: BorkanAbd El Moeti,Tom Adrichem, Joppe v. Baar, Aviva Bing, Sterre Blok, Veerle Boogaard, Rebecca Conteh, Nadine de Groot, Judith Heddes, Willem Jansen, Stefanie Klumper, Evelijn Lap, Jasmijn Lesterhuis, Alex Levering, Jeroen Roodenburg, Max Ruigewaard, Max Ruijter, Reinout Slinger, Lisanne Smit, Dennis Spaan, Jolien Spaans, Marijke v.d. Werf, Luuk Zoon, Joris Zwart Diploma B: Tom v. Baar, Jorus 3art. Tirza Hofman, Maarten de Jong, Emma Jongsma, David Koenders, Ferry Oudhoff, Michelle Schut, Gianni Tonkes, Michael Velzeboer, Ludo Walter, Faye v. Zutphen REGIO - De Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk organi seren in samenwerking met de Rabobank in het jaar 2002 voor de zesde keer Het Nationale Compliment, een aanmoedigingsprijs voor vrijwilli gerswerk. Dit jaar kunnen inspirerende en opvallende vrijwilligersprojecten prijzen winnen van respectievelijk E 12.5CX), E 7.500 en E 5.000. Het thema voor Het Nationale Compliment 2002 is 'Kansen in bewe1 ging'. Tijdens het Internationaal Jaar van Vrijwilligers in 2001 heeft het vrij willigerswerk internationaal, landelijk, provinciaal en lokaal volop in de schijn werpers gestaan. Dit heeft geleid tot meer erkenning, promotie, netwerken en ondersteuning van vrijwilligerswerk. Het streven van Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk is uiter aard dat deze resultaten de komende jaren vastgehouden worden en verder verzilverd. Het Nationale Compliment gaat dit jaar naar het project dat in de ogen van de jury de winst van 2001 weet vast te houden en uit te bouwen. Vrijwilligersorganisaties die in 2001 inspiratie hebben opgedaan om in dit jaar en in de toekomst nieuwe, eigen tijdse activiteiten te organiseren kun nen zich nog tot 30 juni inschrijven voor voor Het Nationale Compliment. Voor meer informatie over Het Nationale Compliment, de inschrijfpro- cedure en het verkrijgen van inschrijf formulieren kunt u contact opnemen met Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk, tel. 030-2319844, of ga naar www.nov.nl. ALKMAAR - De Historische Vereniging Alkmaar houdt op dinsdag avond 14 mei haar eerste stadswande ling met het thema 'Kerk en Werk'. Verzamelpunt: Laurentiuskerk, Verdronkenoord 70a, om 19.00 uur. Inleiding door pastoor J. Bus, wande ling start om 19.30 uur. Na de wande ling wordt u een kopje koffie/thee aan geboden. Galerie Conny van Kasteel T/m 12 mei expositie Kees van der Woude en André Evrard. Openingstijden donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur, of na telefo nisch afspraak, tel. 072-5067151. Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6