Woensdag 5 juni jaarlijks landelijk proefalarm Inspreken bij raads- en commissie vergaderingen? Uw goed recht! Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo v Schapenscheren in 't Beestenboetje I l C> I UITKIJKPOST - 29 MEI 2002 - PAGINA 4 f 1 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De sirene gaat; een waarschuwing. Er is iets aan de hand! Wat? Het kan van alles zijn, zoals gevaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand of een zwaar ongevai In elk geval heeft de sirene u iets te vertellen. Ga daarom naar binnen en zet radio of tv op de lokale zender en wacht verdere instructies af. Ea als de sirene niet gaat? De sirene is een hulpmiddel om mensen te waarschuwen voor een ramp. Maar soms gebeuren rampen zo snel dat de sirene te laat komt. Bijvoorbeeld als er een vliegtuig neerstort of als zich een grote explosie voordoet. Dan is het kwaad al geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zoh ramp. Bijvoorbeeld giftige stoffen die dreigen vrij te komen. Of nog meer explosiegevaar. Uw lokale radio- of tv- zender vertelt u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. Bij ti ïn de buurt Er staan zo'n 3800 sirenes door heel Nederland. Ze worden allemaal bediend door de lokale overheid. Dat wil zeggen: de sirene bij u in de buurt gaat alleen als u ergens voor gewaarschuwd moet worden. Woont u in Heiloo en er gebeurt een ramp in Zeeland, dan zal de sirene bij u in de buurt hoogstwaar schijnlijk zwijgen. Zoals gezegd: de sirene is een hulp middel om u te waarschuwen. Maar niet het enige. Het kan ook zijn dat er een radiowagen door de straat komt. Of de politie bij u aan de deur. Belangrijk is in elk geval dat u de instructies van de lokale of nationale autoriteiten opvolgt. Belangrijk voor uw eigen veiligheid. Jaarlijkse test Elk jaar, op de eerste woensdag van juni, worden de sirenes in Nederland getest. Dit jaar worden de sirenes getest op woensdag 5 juni om 12.00 uur 's mid dags precies. U weet dan: er is niets aan de hand, dit is een test Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog allemaal goed werkt. De gemeente, de eigenaar van de sirene, zou dat ook op een ander willekeurig tijdstip kunnen doen. Alleen: dan zou u ervan kunnen schrikken. U zou dan kunnen denken dat er iets ernstigs aan de hand is. Want ais de sirene gaat, is er iets ernstigs aan de hand. Folder De test van de sirenes op 5 juni herin nert u er ook aan dat u moet weten wat u moet doen als de sirene gaat. U leest dat in de folder Weet wat je moet doen als de sirene gaat'. U kunt de folder ophalen bij het informatiecentrum in het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 uur en 20.00 uur. Ook kunt u de folder verkrijgen bij het postkantoor of bibliotheek of bestellen bij Postbus 51. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met mevr. P.M. van der Last, veiligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 66 44 In en rondom de stallingen bij het NS-station Heiloo worden regelmatig (brom)fïets- wrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingruimte in beslag. Deze situ atie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerech tigd foutief geplaatste (brom)fietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fïets- wrak, als het: in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kenne lijk afstand van gedaan) een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fïets is) In de periode van maandag 3 t/m vrijdag 7 juni 2002 gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwij derd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwij deren van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. P.M. van der Last, vei ligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 66 44. jfe. gaden (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering 3 juni 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 3 juni a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. Loting volgorde van stemmen over zaken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 13 mei 2002 en het vragen(half)uur d.d. 21 mei 2002 6. Ingekomen stukken ter kennisname verzonden stukken 7. Vaststelling beleidsplan Wonen 2001 8. Meeijarenonderhoud Kennemerstraatweg 9. Jaarrekening 2001 Gemeente Heiloo 10. Vaststelling begrotingswijziging voortvloeiend uit le Marap 2002 11. Afbouw activiteiten SNK overdracht taken SEPH 12. Ontwerpbegroting 2003 Meerjarenbe groting 2004-2007 Meldkamer CPA Brandweer Noord-Holland Noord 13. Vaststelling verordening verwerking persoonsgegevens en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 228 - oprichten berging Kerkakkers 75 - plaatsen dakkapel Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Tulpencroftlaan 20 - vergroten woning De Kandelaar 106 - plaatsen dakkapel Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Wilt u inspreken tijdens een vergadering van de gemeenteraad of van een com missie-vergadering? Dat kan. De leden van de gemeenteraad en van de commissies hebben open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. De volgende spelregels zijn van toepassing in Heiloo om gebruik te kunnen maken van het recht om in te spreken. Inspreekrecht bij raadsvergaderingen Tijdens een raadsvergadering kunt u alleen inspreken over onderwerpen die op de agenda staan. De agenda van een raadsvergadering wordt iedere maand gepubliceerd op deze informatiepagina van de gemeente. De gemeenteraad ver gadert in de regel op de eerste maandagavond van de maand op enkele uitzonderingen na. De vergaderingen zijn openbaar, beginnen om 20.00 uur in de raadzaal en de ingang daarvan vindt u aan de Raadhuisweg nummer 1. De agenda met de bijbehorende stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Inspreekrecht raadscommissies Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan, maar ook over een 'vrij' onderwerp dat u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De gemeente Heiloo kent drie raadscom missies, te weten Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. De commissies-vergaderen in de regel in de tweede week van de maand, zijnde de week na de raadsvergadering. Deze vergaderingen beginnen om 20.00 uur en zijn openbaar. De agenda's worden gepubliceerd op deze informa tiepagina. De agenda met de stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal in het gemeentehuis tijdens de hierboven genoemde openingstijden. Gebruik maken van het inspreek recht? Vooraf aanmelden! Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de desbetreffende vergadering te melden aan de griffier/secretaris, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreekrecht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072 -) 535 66 43. Op zaterdag 1 juni 2002 én zaterdag 15 juni 2002 zal een professionele schapen scheerder het schapenbestand van 't Beestenboetje in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan bevrijden van de wintervacht. Dit zal gebeuren tijdens de opening stijden van 't Beestenboetje van 10.00 uur tot 12.30 uur onder voorbehoud dat het droog is. 1 PU^erzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 22 mei 2002 Geboorten Tim P., z.v. P.J.N. van der Molen en W.P. Sengers Dimitri, z.v. M.H.H.G. Bruijns en J.J.M. Groefsema Kim, d.v. M. Drost en T. de Bruijn Elders geboren Milan L., z.v. B. Moleman en P.M.C. Koppes Thomas R.M., z.v. R.J.J.M. Buur en C.A.M. Out Justin, z.v. M.E. Weijs en M. Jonk Luuk H.C., z.v. M.H.N. Ursem en E. Schoutsen 'Maak gebruik van uw spreekrecht Joris J., z.v. R.A.J. Beun en M.A.M. Liefhebber Maartje, d.v. M.G.J. Paauw en T. Rode Lotus, d.v. D.C.W. Bruin en D.J. Zwaaij Kenneth I.D., z.v. H.M.A. Taylor en N.E. van Duuren Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen V.A. Janssen en C.C. Kelderman G. Kuijper en M.C. Dekker A.N.P. de Wit en C.L. Alberts R.C.J. Schigt en S. Kolthof Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen G.R. Schenk en M.L. Olbers L.J.N. Prinse en C. van Gulden Elders overleden C.L.M. Boom L.J.M. Kivit wv Goossens S. Boonstra Rectificatie uitslag Tweede Kamer verkiezingen in Heiloo Per abuis zijn het aantal stemmen voor het CDA en de WD in 1998 niet juist weerge geven in het artikel uitslag Tweede Kamer verkiezingen in Heiloo van 22 mei jl.. In 1998 behaalde de WD 4.761 stemmen. Het CDA behaalde tijdens de vorige verkiezingen 2.446 stemmen. De kinderen en ouders kunnen het scheren van zeer nabij meemaken. Het schapenscheren blijkt nog een behoor lijk lastig vak te zijn. Je moet over flinke spierballen beschikken en een vaste hand hebben om de schapen zonder kleerscheuren te ontdoen van hun wol. Op genoemde openingstijden kunnen de kinderen uiteraard ook de overige dieren aaien en knuffelen. De vrijwilligers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over het verzorgen van dieren, het eten geven, etc. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072 -) 535 68 68. ededetingen Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prins Bernhard Fonds Anjerfondsen voor de periode van 26 mei tot en met 1 juni a.s. - Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine voor de periode van 2 tot en met 6 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Koninklijke onderscheidingen Ere wie ere toekomt Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja' beant woorden, want overal in Nederland zetten Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct/0,14 euro/min) >v.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4