i WE HEBBEN STOERE BROODJES mii IMMMBÊ Lustrum voor Beeldentuin Ditta Engel mSSJmHÊKm^ («r 6M n en Alm, ezo brieven ffinooW tapyten gordijnen© karpetten WandoenmHhol 'n gezond 6roodje voor zeehelden en landrotten. Expositie De Witte Brug Straatvoetbal Limmen Vaccinatiecampagne tegen Meningokokken-C Recreatieve fietsevenementen bij Kennemer Sportief CMM WANDELEN» Wet voorzieningen gehandicapten Heet Limmen al Castricum Zaterdag komt het VOC-schip in Uitgeest, de bemanning geven we te eten en natuurlijk profiteert u ook mee.... van f 1,25 voor De oude glorie Herleeft... dat wordt puur genieten Landschappen ontdekken Bewoner aangehouden op grond Opiumwet We houden u lekker aan het lijntje Verse Hollandse Kipfilet^ 4 Hamburgers en 4 Varkenssaucijzen 50 VOOR DE BOTERHAM Beenham eigen fabrikaat Boterhamworst Gerookte Kipsalade WEEKENDTIP Kip in Braadzak A I 50 1 \80 9 |2Q 1 25 Keurslagerij Snel Verloren en gevonden goederen Noord-Kennemerland Thema-excursie: van strand tot strandwal m y Banden sjouwen tijdens het straatvoetbal in Limmen. foto MSP) LIMMEN - Het straatvoetbalevene- ment in Limmen werd dit jaar voor de twaalfde keer georganiseerd door de supportersvereniging van de voetbal vereniging VV Limmen.Tijdens de eer ste editie van dit festijn waren er 43 teams, die allen uit Limmen afkomstig waren. Inmiddels is dit aantal uitge groeid naar 80 teams, voor het meren deel bestaand uit bewoners uit Limmen en wat aanhang buiten Limmen zoals collega's van het werk. Het geheel is verdeeld over drie dagen. Op donderdagavond, vrijdagavond, en zaterdagavond speelden de teams zes voetbalwedstrijdjes, waarbij fair play hoog in het vaandel stond. Tevens werden er volleybalwedstrijdjes gehouden (gefloten door erkende vol- leybalscheidsrechters) en spelletjes als autoband verwijderen, die dan op een berry (zoals op de kaasmarkt) bestaan de uit twee steigeïpijpen over een par cours vervoerd moesten worden en onder een poortje door getild. Het andere rode draadspel bestond uit een parcours waarbij men onder andere als een aap slingerend aan een steigerpijp naar de overkant moest zien te komen. Met voetbal waren er de gewone pun ten te behalen zoals in de reguliere voetbalsport, maar het rode draadspel kan roet in het eten gooien qua pun tentelling, zodat je tot aan het eind van de rit toch nog kampioen of verliezer kan worden. De hoofdprijs was voor het 'Komkommerteam' bij de heren en bij de dames het team van Limmen 5. Zij werden beide uitgeroepen tot Fair Play Team van dit jaar. CASTRICUM - In de gemeente Castricum worden op donderdag 6 juni ruim 4200 jongeren en kinderen gevac cineerd tegen het meningokokken-C virus. Kinderen van 14 maanden tot 5 jaar en jongeren van 15 jaar tot 19 jaar ontvangen deze week een oproep voor de vaccinatie. De jongeren kinderen krijgen een uitnodiging voor overdag, de oudere kinderen worden 's avonds verwacht. Kinderen in de andere leef tijdscategorieën worden in het najaar gevaccineerd en ontvangen tegen die tijd een oproep. De grootscheepse inentingsactie zal plaatsvinden in het Sportcentrum De Bloemen. In de uit nodigingsbrief staan de locatie en het tijdstip waarop men wordt verwacht. De geboortemaand is bepalend voor het tijdstip waarop men moet komen. Gezien de grote omvang van de cam pagne wordt men dringend gevraagd dit tijdstip aan te houden. Met de oproep wordt een informatiebrochure meegestuurd. Mochten er na lezing nog vragen zijn, dan kunt u bellen naar de publieksinformatielijn tel. 0800- 3008051. CASTRICUM - Kennemersportief INT-Castricum houdt op 23 juni een fietstocht. Deze tocht heet Spaarnwoudetocht en is ca. 50 km lang. De tocht gaat via Beverwijk, Velsen, naar Spaarnwoude,alwaar de koffie stop in de jachthaven is. Daarna gaat de tocht weer terug richting IJmuiden en de pont over richting Castricum. Een tweede fietstocht op 23 juni is de IJ-poldertocht en is ca. 80 km lang. De tocht gaat via Beverwijk, IJmuiden, Spaarndam, richting Halfweg (koffie- stop bij café de Herberg). Terug gaat u via Sloterdijk, IJmuiden pont over naar Beverwijk en dan naar Castricum. Tussen 9.30 en 10.30 uur kunt u een route verkrijgen in de Bloemen. Men kan ook, gezamenlijk om 10.00 uur met een groep vertrekken achter voor rij ders met een maximumsnelheid van 20 a 22 km per uur. De start is vanaf de Bloemen, Bloemen 71 te Castricum. Kosten bedragen voor niet-leden E 1,-, voor leden N.T.F.U. verenigingen E 0.50, eigen leden K.S.I. gratis. Inlichtingen omtrent deze tocht kunt u verkrijgen bij W.F. Minneboo, tel. 0251 - 213269, J. Koeman, tel. 0251-240862, of J. Vriend, tel. 072-5339458. Eventuele brieven of artikelen die u per e-mail wilt versturen kunt u richten aan: post.ksi@hetnet.nl U kunt ook op internet kijken: home.hetnet.nl./~ksi. Tijdens de tocht bent u WA-verzekerd als u niet lid bent van de NTFU. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken CASTRICUM - De gemeente is op grond van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) verantwoordelijk voor de verstrekking van medisch noodzakelijke woonvoorzieningen, rol stoelen en vervoersvoorzieningen. Een woonvoorziening kan bijvoorbeeld zijn: een bijdrage in de kosten van een woning aanpassen, een verhuiskosten vergoeding of een douchestoel. Een vervoersvoorziening kan worden vers trekt als iemand om medische redenen geen gebruik kan maken van het open baar vervoer. Een individuele vervoers voorziening kan bijvoorbeeld zijn: een OV taxipas, een scootmobiel en een driewielfiets. OV Taxi Een inwoner van Castricum kan gebruik maken van de OV-taxi. Deze taxi is een extra aanvulling op het openbaar vervoer en aanzienlijk goed koper dan een gewone taxi. Indien iemand op medische gronden aangewe zen is op vervoer per taxi dan kan een aanvraag worden ingediend voor een OV-taxipas. Met deze pas krijt men een extra korting op de O V-taxiritten. Meer informatie vindt u plaats in de speciale folder over de OV-taxi. Het telefoon nummer van deze taxi is 0900-8878. Indien er klachten zijn over de OV-taxi kunt u de onafhankelijke klachtenlijn bellen 0900-1040104. Op de afdeling Werk, Inkomen en Zorg in het gemeentehuis in Castricum zijn de Wvg-consulenten mevr. Min en mevr. Engel graag bereid u meer infor matie te geven of te helpen bij het indienen van»een aanvraag, tel. 0251- 661306 en 661205. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Afgelopen zaterdag kreeg ik, net als vele andere mensen, een oproep in de bus voor de kinderen, betreffende de vaccinatie meningokokken C. Het was wel even schrikken toen ik naar het adres keek. Wij wonen tegenwoordig in Castricum volgens de GGD Noord- Kennemerland. Dit is toch te gek voor woorden. Met de fusie was de afspraak dat iedere kern zijn eigen naam zou houden. Nu blijkt dat er al een instel ling is die de naam Limmen gewijzigd heeft in Castricum. Op de post van de belastingdienst, banken, ja zelfs het aanslagbiljet van de gemeenten staat nog wel de gemeentenaam Limmen. Hoe lang zal het nog duren voordat ook deze Limmen wijzigen in Castricum? Ik denk dat de gemeente Castricum er voor moet zorgen dat de kern Limmen, en natuurlijk ook Akersloot, zijn post van allerlei instel lingen en zeker ook dat van de gemeen te gewoon onder de namen Limmen en Akersloot blijft ontvangen. Voor we het weten verandert KPN telecom nog het Limmer netnummer 072 in 0251 en staan we in het telefoonboek onder Castricum. Dit mag toch niet gebeu ren? Warmenhuizen en Tuitjenhorn vallen o.a. onder gemeente Harenkarspel, hebben hetzelfde net nummer, maar staan beide nog apart vermeld in het telefoonboek. Ik hoop dat dit voor Limmen en Akersloot ook zo mag blijven, want anders wordt het toch erg verwarrend als je bedrijf in Limmen staat, maar je telefoonnum mer onder Castricum te vinden is. Limmen blijft voor mij gewoon Limmen. Gerda Admiraal Limmen Ronde halve **400 grams Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. 1,-ff.' Limmen Hoge weg 159 072-5051562 B O Akersloot, Juïianaweg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 j c/) mi CASTRICUM - Een nieuwe expositie tot 2 juli in de rustruimte van de sauna De Witte Brug in Castricum laat werk zien van de van oorsprong Zwiterse Elisabeth Bechter Polder. De verschil lende stoffen in de wandkleden van Elisabeth zijn met de hand op de ondergrond geborduurd. Een van de wandkleden, een doek van 1.50 bij 1.20 m, getiteld Een vrolijke wandeling, is onlangs door haar gegeven aan dorps huis De Kern in Castricum, waar het bij vluchtelingenwerk te bewonderen is. Werk van Elisabeth Bechter Polder was eerder te zien in Medisch Centrum Alkmaar en in Kabinet Beekman in Marrum. Ze zijn te bezichtigen tijdens de openingsuren van Sauna De Witte Brug. REGIO - Wist u dat Noord-Holland de provincie is met de grootste variatie aan landschappen? Achter de duinen vind je strandwallen en strandvlaktes, in de kop liggen bedijkingen en een waddengebied, Texel en Wieringen hebben een keileembult het midden bestaat uit veenweidegebieden en 17de eeuwse droogmakerijen en het zuid oosten heeft rivieren, plassen en stuw wallen. Elk landschap heeft zijn eigen specifieke kenmerken wat betreft grondsoort, reliëf, waterhuishouding, bedijking, dorpsvormen en verkaveling. LIA is geograaf en organiseert cursus sen, dialezingen en excursies waarin de historische ontwikkelingen van deze landschapsparels aan de orde komen. Natuurlijke ontwikkelingen die de basis hebben gelegd voor de enorme variatie binnen Noord-Holland, maar ook het aandeel van de bewoners in het ontstaan van deze rijkdom komen uit gebreid aan de orde. Met historische kaarten worden de continue ontwikke lingen getoond. Het liefst neemt LIA mensen mee naar buiten om landschap pen te ervaren. Deze zomer organiseert LIA diverse fietsexcursies met een open inschrij ving. Tijdens deze excursies komen de karakteristieke kenmerken van meer dere Noord-Hollandse Landschappen aan bod. Er wordt gestart om 10.00 uur en geëin digd om ong. 17.00 uur. De lengte van de route is 35 a 40 km. Het startpunt is altijd in een plaats met station en mogelijkheden om een fiets te huren (fietsen worden eventueel gereser- yeerd). U begint met een kop koffie en koek in een café. Hier zal een korte uitleg wor den gegeven over wat die dag te zien zal zijn. 's Middags wordt een koffie tafel/lunch verzorgd. Programma voor de tweede helft van de maand juni: Dinsdag 18 juni: Castricum-Akersloot- Limmen. Binnenduinrand, strandwallen en strandvlaktes en de monding van het 'Oer IJ' Donderdag 20 juni: Alkmaar, Schermer en Eilandspolder Strandwal, droogmakerij en veenpol- der met speciale aandacht voor de waterhuishouding. Woensdag 26 juni: Schagen, Zijpe, Camperduin. West-Friesland, de Westfriese omring- dijk, de bedijkinggeschiedenis bij Schoorl. Kosten: E 35,- per persoon. Dit is inclusief koffie, lunch en excur sieboekje, maar excl. fietshuur. Wilt u zich aanmelden voor een excur sie of eerst meer informatie ontvangen, dan kunt u telefonisch of per e-mail contact opnemen met LIA. Lia Vriend- Vendel, tel. 072-5051874 of e-mail: vriendvendel@planet.nl. SSfSSSSSS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN f HEILOO - De in Heiloo gevestigde kunstenares Ditta Engel maakt beel den in brons en gietsteen. Haar atelier bevindt zich in een prachtige bostuin, van maar liefst 2250 m2 groot! Een wandeling door deze tuin voert kunst liefhebbers langs een grote hoeveel heid beelden, waarbij de mens een cen trale plaats inneemt. Ditta's werk behoeft weinig uitleg. De figuratieve objecten zijn helder, eenvoudig en krachtig. Naast de ruim 40 beelden in de tuin, staan in haar atelier 60 kleine re, tedere, sierlijke en vrolijke beelden en sieraden opgesteld. In augustus viert Ditta Engel het vijfja rig bestaan van haar atelier/beelden tuin aan de Westerweg 182 te Heiloo. Haar liefde voor kunst dateert echter al van jaren eerder: ,,Het is altijd mijn droom geweest om professioneel bezig te zijn met kunst. Vroeger werkte ik in de verpleging, een mooi maar zwaar beroep. Hoewel ik veel ervaring heb opgedaan, en ik deze jaren niet zou wil len missen, kan ik toch wel stellen dat ik dankzij mijn huidige werkzaamhe den een gelukkiger mens ben." Vreugde en Vrijheid In de prachtige tuin, met dito fraaie prieeltjes en daar doorheen een mooi kronkelend wandelpad, zingen de vogels dat het een lieve lust is. De natuurlijke omgeving lijkt haast een te worden met de opgestelde beelden in de tuin. De bronzen figuren, met namen als 'Zomer', 'Vrijheid', 'Tango' en 'Vreugde' kijken met een verleiden de blik de wereld in, alsof zij er zeker van willen zijn dat hun schoonheid niet onopgemerkt blijft. „Iemand zei mij eens dat een beeld pas leeft als mensen er naar kijken. Dat klopt precies, als niemand er belang stelling voor heeft, dan is het ook niets. Ik ben erg gelukkig met wat ik doe, het geeft me een prettig gevoel om mijn verlangens naar creativiteit waar te maken. Met het vervaardigen van bron zen beelden ben je voor 40% creatief bezig, en voor 60& ambachtelijk," laat Ditta Engel weten. Bedje van klei Het creatieve gedeelte schuilt voorna melijk in het maken van het voorbeeld, dat van klei of was wordt gemaakt. Dit beeldje wordt vervolgens in een bedje van klei gelegd, waarna er na het aan brengen van siliconenrubber een steun- kap van gips of polyester omheen geplaatst wordt. Vervolgens wordt het beeldje omgedraaid, en wordt dit ritu eel na het verwijderen van het kleibed- je herhaald. In de zo ontstane mal wordt vervolgens een beeldje van een andere soort (harde) was gemaakt. Dit beeldje gaat naar de 'bronsgieter', waar het na allerlei procedures en het bran den in de oven klaar is om gepatineerd (gekleurd) te worden. Op het kopergie- Ditta Engel neemt voor de foto plaats naastDe drie gratiën', (foto: UKP) ten na doet Ditta Engel al het werk tjes. Zij kijken dan ook met een heel zelf, dat behoorlijk wat tijd in beslag andere blik naar mijn beelden dan vol- neemt. wassenen." „Enig", vindt de kunstenaresse het zelf, „het is toch ook niet voor niets dat eigenlijk heel Nederland freubelt? Mensen vinden het gewoon leuk om creatief bezig te zijn. Er wordt mij wei- eens gevraagd waarom ik geen les wil geven. Het antwoord is eenvoudig; ik heb het gewoon veel te druk met mijn eigen werk!" Toch is er één doelgroep waarvoor Ditta Engel haar eigen werkzaamhe den belangeloos opzij wil zetten: schoolkinderen. Diverse scholen heb ben al een bezoekje gebracht aan Ditta's Atelier en Beeldentuin, en les gekregen in het maken van 'echte kunst'. „Dit gebeurt meestal in het kader van een Kunstweek op school", verduide lijkt Ditta haar motieven. „Ik probeer de kinderen op ideeën te brengen, laat ze bijvoorbeeld de was voelen en beel den vasthouden. Vervolgens stimuleer ik ze om dingen te maken. We lopen samen langs de beelden en ik vraag wat de kinderen zien. Ik laat de kinderen eikaars gezichten opmeten, om hen duidelijk te maken hoe een gezicht nu echt in elkaar zit. Met deze kennis pro beren de kinderen op school hun eigen kunstwerk te maken." Mits Ditta Engel de tijd heeft, gaat zij zelf ook wel eens langs de betreffende school om het resultaat te bekijken. „Volgende week komt groep 4 van de Paulusschool langs om een kijkje te nemen in het atelier en in de tuin. Kinderen hebben nog leuke, open ziel- Wie ook wel eens een blik op de beel den van Ditta Engel wil werpen, is wel kom op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur (van mei t/m sep tember) of volgens afspraak. U vindt het Atelier/Beeldentuin aan de Westerweg 182 te Heiloo, tel. 072- 5336266. U kunt ook een virtueel bezoekje brengen aan Ditta, via de website www.dittaengel.nl. Ere wie ere toekomt: dit kunstwerk In contact is toch echt van Ditta Engel... CASTRICUM - Zaterdag 1 juni omst reeks 23.30 uur, stuitte de politie op een hennepkwekerij in een woning aan de Walingstuin. Op zolder en in een schuur bevond zich een kleine hennep kwekerij. In de woning werden enkele kilo's henneptoppén in beslaggeno men. De bewoner, een 44-jarige man, is als verdachte aangehouden op grond van overtreding van de Opiumwet. Na# verhoor is hij in de loop van de zondag middag heengezonden. kilo 100 gram 100 gram 100 gram .per stuk Kerkweg 18, 1906 AW Limmen Tel. nr. 072-5051263 Een begrijp in Limmen en omgeving CAL - De politie Castricum, Limmen en Akersloot meldt de volgende verlo ren en gevonden goederen.: Verloren goederen Castricum: sleutelbos met o.a. Volkswagen-auto sleutel en hanger, sleutelbos met o.a. Peugeot-autosleutel en een gele sleutel, sleutelbos met o.a. Postbank-hanger, sleutelbos met o.a. handje-hanger, sleu telbos met o.a. edelweisshanger. blauw/gele plastic glijbaan, beugel in oranje bakje, mobiele telefoon, merk Motorola, zilverkleurig, plastic tas met o.a. muziekboekje, sportbroek, merk: MEXX en goudkleurig ronde broche met 40 granaatjes. Gevonden goederen Castricum: biljartkeu in groene keu-tas/foudraal. plastic zakje met een sjaaltje en een sleutelbos met o.a. Amsterdam-hanger, sleutelbos met o.a. Oneill-label, Petrol hanger en een Me to You-beer-hanger en zilverkleurige halsketting met ronde hanger met teken en inscriptie achter zijde: M.J. CASTRICUM - Op zondagochtend 9 juni vertrekt PWN-boswachter Kees van Veldhuizen om 10.00 uur met belangstellenden voor een speciale excursie. U komt al fietsende alles te weten over duinvorming, strandwallen en alles wat er groeit en bloeit in het duin. Ongeveer 5000 jaar geleden begon het water van de Noordzee te stijgen. Steeds meer land liep onder water. De golven woelden het zand van de bodem los om het verderop, op de grens van land en water, weer te laten bezinken. Achter de strandwallen ontstond een soort waddenlandschap waar veenvor- ming op gang kwam. Ongeveer 1000 jaar geleden ontstonden op de oude duinen de (huidige) jonge duinen. Geïnteresseerd in deze boeiende mate rie? Meldt u dan aan via 0900-7966288. De deelnamekosten bedragen 3 euro voor volwassenen en 1 euro voor kin deren tot 12 jaar. De excursie (met eigen fiets) start om 10.00 uur vanaf het strandplateau aan de Zeeweg te Castricum. Rijksweg 127 Limmen 072 505 16Q2 <- dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10