Voorzitter Fanfare Showband Heiloo gooit handdoek in de ring krant edri Marky Ramone the Speedkings in de Buk tj intratuin Lavendel yHet gaat me vreselijk aan het hartmaar mijn accu is leeg9 i i eli DE TUIN- EN R0ZEND0KTER BORDEN 17 (072)5351000 aJU JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 23 5 JUNI 2002 VERVOLG OP PAGINA 6 CHACHMANG Ypsalon presenteert houdt spreekuur op zaterdag 8 juni. Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei. Geslaagd/ gepromoveer afgesiudeer Huis kopen? Afgestudeerd Vanavond bijzonder bezoek in Heiloo! Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Alcoholcontrole Dronken bestuurder rijdt verkeersbord omver Parkgolf Heiloo Radio voor 50 plus VAN DER voor Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl -V' V 14 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef en Rinnegom, Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen9 Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Wy. &tr HEILOO - Maandag 27 mei hakte Bart de Vries de knoop definitief door: hij legde zijn functie als voorzitter van de Fanfare Showband Heiloo neer. Een geëmotioneerde Bart de Vries: „Toen de dokter zondagavond bij mij op de stoep stond, besefte ik dat het nu echt klaar was: mijn accu is leeg!" Bijna vijf jaar geleden werd Bart gevraagd om het voorzitterschap van de Fanfare Showband op zich te nemen. Omdat zowel zijn vrouw als mijn dochter lid is van deze muziekver eniging - zijn vrouw als slagwerker en zijn dochter als majorette ging hij regelmatig kijken bij de repetities. Omdat hij zijn mond nogal eens open trok als hij zag dat er ergens iets verbe terd kon worden, maar ook als het goed ging, werd hem gevraagd om in het bestuur te komen. Na lang wikken en wegen - hij wist dat het 's avonds en in het weekend veel tijd en energie zou kosten - besloot hij ervoor te gaan. „Ik ben niet iemand van het halve werk. Als ik iets doe, dan ga ik ervoor. De steun van mijn gezin en het enthousias me van de leden van de Fanfare Showband gaven de doorslag om deze taak op me te nemen." Er is in die vijf jaar veel gebeurd in positieve zin: nieuwe uniformen voor de band en de majorettes, mooie outfits voor de begeleiders op straat, betere publiciteit en een bredere sponsoring, om maar enkele zaken te noemen. „Maar er waren ook zaken, waarbij ik de gemeente nodig had!" Bureaucratie Bart maakte kennis met de bureaucra tie van de gemeente. „Veel, heel veel telefoneren. Zoeken naar de juiste kanalen, naar de juiste personen. Als je dan eindelijk een persoon had gevon den, bleek al gauw dat je een en ander schriftelijk moest aanvragen. En als ik dat dan deed, dan kon ik weken wach ten op antwoord, als ik dat al kreeg! Erg vermoeiend, maar in het begin gaf ik de moed niet op: dat ligt niet in mijn aard." Bart ging zich steeds meer ergeren aan de manier waarop de gemeente hem telkens weer me.t een kluitje in het riet stuurde. "Op een gegeven moment ben ik niet meer gaan spreken over een slechte communicatie, maar over non communicatie! „Om een voorbeeld te noemen: het ophalen van oude kranten. Al geruime tijd halen wij met de vereniging oude kranten op voor de gemeente. Vroeger met een aanhanger, toen met een busje en nu met grote kraakwagens, zeg maar vuilniswagens. Omdat wij signaleerden dat mensen nog wel eens vergaten dat we langs kwamen zijn we op zoek gegaan naar een sponsor, zodat we her inneringsborden aan de weg konden zetten. Zodra we een sponsor hadden gevon den hebben we de gemeente om toe stemming gevraagd. Dat was in 2000. Dat kregen we, maar onder vele voor waarden én er mocht geen reclame op staan. We besloten om de borden maar te laten zitten. Tot we van de gemeente bericht kregen dat men het plan had opgevat om uniforme borden te laten maken met het logo van onze gemeen te. Uiteraard werd dit plan positief ont vangen. Zes maanden geleden werd ons nog eens bevestigd door wethouder Opdam dat die borden er aan kwamen. Daar bleef het bij, want het plan is nog altijd niet uitgevoerd." Bart heeft nog een frustratie als het gaat om de kranten. „Er ligt al meer dan een jaar een verzoek bij de gemeente over een collectieve ongeval len verzekering voor alle mensen (ook van andere verenigingen) die het oud papier ophalen. In januari heb ik nog eens gebeld en men beloofde op korte termijn contact op te nemen. U raadt het al: ik zit - vier maanden later- nog op dat bericht te wachten." Bart de Vries kijkt met weemoed terug op zijn tijd als voorzitter van de Fanfare Showband Heiloo(foto MSP) Op de proef gesteld Het is inmiddels duidelijk dat de stroom van frustraties over de gemeen te zijn - aanvankelijk gemotiveerde - beslissing om voorzitter te worden ern stig op de proef heeft gesteld. „Afgezien van alle dagelijkse beslom meringen die in het dagelijkse reilen en zeilen van een vereniging een rol spe len, was ik veel tijd en vooral energie kwijt aan het communiceren met de gemeente. Ik heb samen met mijn andere bestuurders meerdere malen vrijaf moeten nemen om persoonlijk contact te hebben met de gemeente, óelukkig heb ik een prima werkgever die daar nooit moeilijk over deed. Maar het is natuurlijk niet zoals het hoort." Een van de vele brieven richting gemeentehuis bevatte een verzoek om een sleutel van de repetitieruimte. „Het is meer dan eens voorgekomen dat we met de hele club voor een dichte tus sendeur stonden. Met als dieptepunt toen we in februari voor een carnavals optreden naar Zwaag moesten. We moesten daar om 12.30 uur zijn en pas om 12.00 uur konden we vanuit Heiloo vertrekken. Pas toen was een ambte naar bereid gevonden de deur voor ons te openen. Als gekken zijn we toen naar Zwaag gereden, bijna onverant woordelijk! Daarom leek het én voor ons én voor de gemeente praktischer om - naast de sleutel van de hoofdingang - ook een sleutel van die tussendeur te hebben. Ik kreeg een negatief antwoord, ingespro ken in het antwoordapparaat. Pas nadat we de gemeente aansprakelijk hebben gesteld voor eventuele schade, die zou ontstaan als we optredens zou den moeten afgelasten door deze maat regel, kregen we een schriftelijk ant woord: geen sleutel dus!" Een ander schriftelijk verzoek betrof de subsidietoewijzing. „In september 2000 uit ik mijn schriftelijke zorg aan de gemeente over de ontwikkeling van de subsidie voor de Fanfare Showband Heiloo. Geen antwoord. In september 2001 nogmaals een brief gestuurd, waarin ik reageerde op het voorgenomen subsidieplan. Een subsi*- dieplan dat overigens niet werd opge stuurd maar dat op (weer een vrije) ochtend kon worden ingezien op het gemeentehuis. Inzien was gratis, maar kopiëren kostte f 2,- per bladzijde voor de vereniging! De kern van mijn betoog was dat onze vereniging bestaat uit twee heel ver schillende onderdelen (majorettes en band) met ieder een eigen locatie en eigen instructie en dus met dubbele vaste lasten. In het nieuwe subsidieplan werd dit mijns inziens onderbelicht." Het is inmiddels 4 maanden later als Bart wordt gebeld door een dame van de gemeente, die voor het eerst enig begrip leek op te brengen voor de geschetste problematiek en excuses aanbood voor de late reactie. Bart vroeg haar dan ook dit gesprek schrif telijk te bevestigen alsmede antwoord te geven op de in september gestelde vragen. „Ik kreeg geen bevestiging, doch wachtte tot het laatste moment met het indienen van een officieel bezwaar schrift omdat mijn vertrouwen toch weer enigszins terug was in de gemeen te. Toen ik dat uiteindelijk toch maar deed - ik was het tenslotte nog steeds niet eens met de toewijzing - kreeg ik keihard te horen dat mijn brief twee dagen te laat binnen was! Het bezwaar werd om die reden dus na 6 weken (plus een verlengingstermijn van 10 weken) afgewezen! Treurig daarnaast is, dat wij dit moesten vernemen van Radio Noord Holland. Wij werden gebeld door een verslaggever om op de afwijzing te reageren. Gelukkig dat ik op dat moment niet bereikbaar was, want ik had in mijn kwaadheid waar schijnlijk de vereniging alleen maar kwaad gedaan". Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. B HEILOO - Sinds twee weken heeft Inzet Lijstenmakers haar winkelpand aan de Raadhuisweg 10 verruild voor het klei nere pand op nummer 9. Een kleine ver huizing, maar met een groot verschil. Medewerksters Mildred Onderwater en Sophie Louter zijn in ieder geval erg, blij met deze gedaantewisseling. Mildred: „Het vorige pand was erg groot, in ieder geval te groot voor ons. We wilden altijd al meer de uitstraling hebben van een atelier, maar dat kwam daar niet goed uit de werf. Dit is veel knusser. Mensen kunnen ons gewoon aan het werk zien, als we bijvoorbeeld bezig zijn met het maken van lijsten of met het snij den van passé póf touts, terwijl restaura teur Suzanne van de Ploeg in de winkel schilderijen schoonmaakt en repareert. 'Vroeger' waren we helemaal achterin de winkel aan het werk, waardoor men sen ons bijna moesten zoeken om iets te kunnen vragen. Vragen Het vrijblijvend beantwoorden van vragen is iets wat de dames hoog in het vaandel hebben staan. Sophie: „Mensen mogen bij ons gewoon komen kijken en rondlopen, we vlie gen er niet meteen op af om iets te kunnen verkopen. Oftewel: we bijten niet, we lijsten alleen maar in! Dus mogen mensen gerust met hun vra gen komen. Het werkt eigenlijk juist andersom. Voordat wij iets inlijsten willen we eerst van alles van de klant en het in te lijsten voorwerp weten. Dus vragen we ze zo'n beetje de oren van het hoofd: waar komt de lijst te hangen, wat is de functie ervan in de ruimte waar het komt te hangen, hoe is de lichtval in die ruimte, hoe ziet het interieur van de klant eruit, mag het groots of liever wat meer op de achtergrond, en ga zo maar door. Een kunstwerk, mooie foto of ander bij zonder voorwerp is heel persoonlijk. Daarom besteden we uitgebreid aan dacht aan dit voorgesprek." Onbeperkte mogelijkheden Volgens Mildred en Sophie is eigen lijk alles in een mooie lijst te ver eeuwigen. Ze hoeven bijna nooit 'nee' te verkopen. Mildred: „We heb ben naast schilderijen en foto's doop- jurkjes, voetbalshirtjes, borduurwer ken, munten, lepetjes, speelgoedau tootjes en zelfs een sigaar ingelijst. Allerlei voorwerpen die van grote waarde zijn voor de klant. Vaak zit er een heel verhaal achter. Verdrietig als het gaat om een dierbare herinnering of een foto van een overleden per soon, maar ook vaak een mooi of vro lijk verhaal. Wij zorgen er niet alleen voor dat het er mooi uitziet, maar door een goede lijst en aangepast glas, wordt ook slijtage en schade tegengegaan waardoor die herinne- In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. ring heel lang bewaard gebleven kan worden." Sophie: „Laatst kwam iemand met een legpuzzel van 2000 stukjes die moest worden ingelijst. Dat was een hele klus, maar je maakt iemand erg blij als het uiteindelijk strak en mooi in een lijst zit. Dat is erg leuk van ons werk, mensen zijn altijd verrast door de vele mogelijk heden." Inzet heeft voor elk in te lijsten voor werp naast verschillende lijsten en glassoortSen ook verschillende op vangsystemen. Maar ook óp het gebied van passe partouts is heel veel mogelijk, dankzij een computer systeem dat is gekoppeld aan een speciale' machine kunnen passé par touts zeer nauwkeurig worden uitge sneden. Ook zijn de passé partouts in allerlei kleuren en met verschillende dessins te verkrijgen. De passé par touts zijn zelfs door de nieuwe machi ne 'klaar terwijl u wacht': als men de maten weet, snijdt Inzet in een half uur een passé partout op maat. Kwaliteit Inzet levert kwaliteit voor een nor male prijs. Mildred: „Mensen denken vaak dat het inlijsten erg duur is, maar dat ligt er maar net aan. Vaak wil men vooraf graag weten wat het gaat kosten, maar eigenlijk is er geen vaste prijs te noemen. Dat hangt van een aantal factoren af, die vooraf uit gebreid worden besproken. Wat heeft de klant te besteden en vooral: hoe veel is men bereid te besteden, zijn daarbij belangrijke vragen. Het hoeft absoluut niet duur te zijn, maar we willen het wel goed doen." Door de kwaliteit die Inzet levert, hebben ze klanten die overal van daan komen. Sophie: „Mensen uit Heiloo en de verre omgeving, maar ook uit Amsterdam en Haarlem weten ons inmiddels te vinden. Dat komt toch door mond-tot-mond reclame. Mensen zien bij elkaar iets moois hangen en willen dat dan ook. Je ziet andersom weieens lijsten bij mensen thuis hangen waarin het werk helemaal niet tot z'n recht komt of zelfs wordt beschadigd. Foto's wor- dén met lijm vastgeplakt om het op zijn plaats te houden of de passé par tout past helemaal niet bij de kleuren van het kunstwerk. Dat vind ik dan echt zonde. Je lijst toch iets in om het zo mooi mogelijk uit te laten komen en om er zo lang mogelijk van te kun nen genieten?" Inzet Lijstenmakers, Raadhuisweg 9, tel. 072-5336433/ fax. 072-5339610. Openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.30 tot 18.00 uur, zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vrijdagavond koopavond. Mildred Onderwater en Sophie Louterin de deuropening van Inzet. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk HEILOO - Op donderdag 6 juni pre senteert de Ypsalon in Heiloo psycho metrie met Jacky van der Berkt. Van der Berkt heeft een training van Engelse mediums ondergaan en heeft zo dus ook haar eigen manier van wer ken kunnen ontwikkelen. U mag een foto of voorwerp op de tafel leggen en aan de hand daarvan zal Jacky haar waarnemingen doen. De entree bedraagt 5.50 euro, de aanvang is om 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Donderdag 13 juni komt Sjoerd Hidma naar de Ypsalon met helderziende waarnemingen, dit is tevens de laatste avond van dit seizoen. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Schaafsma, tel. 0224-541309. HET GROENE WARENHUIS Heb je vragen over verzorgen, snoeien of bemesten? Kom dan op zaterdag 8 juni naar Intratuin, want dan beantwoordt de tuin- en rozendokter al je vragen over planten en hun verzorging. Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. HEILOO - Oud-plaatsgenote Eva Meeuse is op 31 mei afgestudeerd als psycholoog aan de Universiteit van Groningen. HEILOO - Vanavond is het zover: om 18.15 uur vertrekt er een open koets vanuit het Heilooër bos met daarin twee mensen die wel heel erg op Willem-Alexander en Maxima lijken, samen met twee prinsesjes, om een ritje door Heiloo te maken. Om 19.00 uur stopt de koets bij pizzeria Venezia aan de Heerenweg, alwaar het gezelschap op een koninklijk onthaal wordt getrakteerd. Volgende week leest u meer over dit bijzondere bezoek, maar gaat u vanavond vooral kijken! HEILOO - Op woensdag 29 mei omst reeks 21.00 uur werd op de Kennemerstraatweg te Heiloo een 63- jarige man uit Heiloo in een personen auto gecontroleerd. Hij bleek alcohol te hebben gebruikt. De ademanalyse wees uit dat hij vier maal het wettelijk maximum had gedronken. De man blies 875 ugl in plaats van de toegesta ne 220 ugl. De man kreeg een proces verbaal. Zijn rijbewijs werd ingevor derd. HEILOO - Op vrijdag 31 mei omst reeks 20.50 uur, verloor een 20-jarige automobilist uit Egmond-Binnen de macht over het stuur en reed een ver keersbord omver op de Ypesteinerlaan ter hoogte van de Oosterzijweg. Hij werd aangehouden en blies 470 ug/1 (220 toegestaan). Hij krijgt een proces verbaal. HEILOO - Op zondag 16 juni wordt het Park Golf Heiloo gehouden, een initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden, onder steund door de Condor Golf- en Countryclub. Het Park Golf Heiloo zal plaatsvinden in het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. Alhoewel het evenement een sociale functie heeft, waarbij 120 deelnemers volop zullen genieten van een mooie dag op de golfbaan, heeft het Park Golf ook een ander belangrijk doel. Een deel van de opbrengsten van het evene ment zal namelijk ten goed komen aan de Stichting Veldwerk, die momenteel druk doende is met de organisatie voor een te bouwen weeshuis in Kathmandu, Nepal. De initiatiefnemers hopen met dit eve nement en de bijdragen van de hole sponsors een goede opbrengst te reali seren voor de Stichting Veldwerk. René Veldt zal op 16 juni zelf aanwezig zijn bij het evenement. HEILOO - Begin 1999 is het radiopro gramma 50 plus in samenwerking met Streekradio Excellence in Heiloo van start gegaan. Het programma is een ini tiatief van de ouderenbonden ANBO en KBO afdeling Heiloo en wordt eens in de 14 dagen op de dinsdagavonden van 20.00 tot 21.00 uur uiteezonden. Het streven is eens per week uit te zen den, zodra het aantal vrijwilligers is uit gebreid. De programma's hebben een afwisselend karakter, zowel muzikaal met terugblik op bekende chansons en orkesten. Verder houdt men regelmatig interviews met bekende en minder bekende Heilooërs. Ook discussie pro gramma's over interessante onderwer pen worden uitgezonden. De uitzendin gen zijn te ontvangen via de FM-band op 106.3 m en op de kabel op 96.5 m. Makelaar, sinds 1933 www.vanderborden.nl Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Deze heerlijk geurende Lavendel geeft een zee aan blauwe bloemetjes. HEILOO - Op zaterdag 22 juni zal Marky Ramone the Speedkings Heiloo aandoen. Marky Ramone kende grote successen met The Ramones en zet deze voort met zijn eigen programma. In 1978 is hij bij the Ramones gaan drummen maar wegens het ruige leven van een punk ster moest hij er in 1983 voor revalidatie even tus senuit. Na 'het gebruik geminderd te hebben is hij in 1987 weer teruggekeerd bij de punkers. Op 6 augustus 1996 waren the Ramones niet meer en is Marky verder gegaan met zijn eigen muziek. Twee maanden na het ter ziele gaan van The Ramones kwam het eerste album uit van zijn nieuwe band Marky Ramone The Intruders, waarmee Marky Europa, Amerika en Afrika heeft rond getoerd. Samen met Nick en Dee vormt hij het trio Marky Ramone The Speedkings, een knallende band die Hi-Octane rock 'n roll ten gehore brengen. Een snelle en luide zang maakt het geheel af tot het oude geluid wat bij Marky past. Voor E 5,- sta je op de eerste rij en vanaf 21.00 uur welkom. Per stuk 3,99 TUIN Geldig t/m 10 juni 2002 ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUID00STBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavond op donderdag en vrijdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1