svriendelijkheid van Heiloo st door Fietsersbond Vaccinatie Meningokokken C op 12 juni in Heiloo O UITKIJKPOST - 5 JUNI 2002 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pi). 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Be gemeente Heiloo neemt, op verzoek van de Fietsersbond, op dinsdag 11 juni a,s. deel aan het landelijk vergelijkend fietsersonderzoek van deze bond. Het startsein wordt gegeven om 12.30 uur op het Looplein {ter hoogte van de HEMA). In dit onder zoek staat de Hetsinfrastracttmr van de gemeente centraal. Inmiddels Is in een honderdtal andere gemeenten een dergelijk onderzoek al uitgevoerd. De Fietsersbond krijgt door middel van objectieve normen en meetmethoden inzicht in de sterke en zwakke punten van de huidige fletsinfrastructuur. Het onderzoek moet antwoord geven op vragen op gebied van onder andere de verkeersveiligheid, comfort voor de fietser en de kwaliteit van fietsvoorzie- ningen. De metingen op 11 juni a.s, worden ver richt door een medewerker van de Fietsersbond, die geassisteerd zal worden door vrijwilligers uit Heiloo. Registratie vindt plaats met een 'meet- fiets', die is voorzien van computerapparatuur en video. Hiermee worden niet alleen tijd en afstand gemeten, maar worden ook trillingen, WÊ I geluid en snelheid vastgelegd. De route is vooraf vastgesteld en -wordt zowel op de fiets afgelegd als met een auto. Op deze manier kan het gebruik van de fiets en van de auto goed met elkaar verge leken worden. Naast de objectieve metingen, kunnen de inwoners van Heiloo ook hun mening geven over het fietsbeleid in Heiloo. Er zal door de Fietserbond zowel een mon delinge als een schriftelijke enquête gehouden worden. De Fietsersbond presenteert het eind rapport met de resultaten van het meetcmderzoek en de enquête in het najaar van 2002. Haast Heiloo zijn hier ook de resultaten van de overige deelne mende gemeenten in opgenomen, zodat een goede vergelijking gemaakt kan worden. Het rapport zal worden aange boden aan het gemeentebestuur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Van der Linden van de landelijke afdeling van de Fietsersbond, telefoonnummer (030 -} 291 81 67. Of u kunt contact opnemen met mevrouw Bakker-Koetjes van de plaatselijke afdeling, telefoon nummer (072 -} 533 12 09. Op maandag 3 juni a.s. start de vacci natiecampagne Meningokokken C in de regio Noord-Holland Noord. In Heiloo vindt de vaccinatie plaats op woensdag 12 juni in sporthal het Ven- newater. In drie weken worden er in de regio 80.000 kinderen gevaccineerd tegen het meningokokken virus. Voor de voorbereiding en uitvoering van deze grote vaccinatiecampagne in 30 gemeenten zijn meer dan 600 verpleeg kundigen en andere hulpverleners van onder meer de drie GGD'en, bureau SMH/GHOR (Spoedeisende Medische Hulpverlening/Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen) Noord-Holland Noord, Thuiszorg, ziekenhuizen en de Marine ingezet. In Noord-Holland Noord is er voor gekozen om de vaccinatie per gemeente te organiseren. Dit in tegenstelling tot elders in het land waar op één plaats in de regio gevaccineerd wordt. Deze keuze maakt de organisatie complexer, maar beperkt zowel de reisafstand als de omvangrijkheid ter plaatse. In Heiloo wordt op woensdag 12 juni gevaccineerd. De jongere kinderen worden overdag opgeroepen en de oudere kinderen 's avonds. Gemiddeld worden er 60 tot 80 kinderen per kwartier gevaccineerd. Kinderen geboren op of na 1 juni 1996 en voor 1 juni 2001 en jongeren geboren op of na 1 juni 1983 en voor 1 juni 1987ontvangen deze week een brief waarin ze worden opgeroepen voor de vaccinatie. De andere kinderen worden in het najaar gevaccineerd en ontvangen tegen die tijd een oproep. In de uitnodi gingsbrief staat vermeld wat het tijdstip is, waarop men wordt verwacht. Belangrijk! Dit tijdstip staat aangegeven in een schema wat bij de uitnodigingsbrief is gevoegd. De geboortemaand is hierbij bepalend voor het tijdstip waarop men moet komen. Gezien de grote omvang van de cam pagne wordt u dringend gevraagd het tijdstip aan te houden wat in de brief genoemd staat. Het is bijna onmogelijk om bij een dergelijke omvangrijke cam pagne het tijdstip te wijzigen. Alleen bij zeer dringende gevallen kan men naar het call-centrum bellen om het tijdstip te wijzigen. Het telefoonnummer van het call-centrum staat vermeld in de uit nodigingsbrief. Nog enkele belangrijke adviezen indien één (of meer) van uw kinderen opgeroepen is: - lees de brochure, die bij de uitnodi gingsbrief gevoegd is, goed door; - laat uw kinderen kleding met korte mouwen dragen, omdat de injectie in de bovenarm wordt gegeven; - neem de oproepkaart mee naar de vaccinatie; - neem het vaccinatieboekje/kaart van het rijksvaccinatieprogramma mee; - wees op tijd aanwezig; - neem bij voorkeur geen kinderen mee die niet gevaccineerd worden; - neem een extra begeleider mee als er meerdere kinderen tegelijk worden gevaccineerd; - kinderen van 15 en 16 jaar die alleen naar het vaccinatielokaal komen moeten de aangehechte toestem mingsverklaring getekend meenemen. - Bij kinderen van 14 maanden wordt aangeraden de vaccinatie tegen meningokokken voorrang te geven boven een eventuele oproep voor een BMR/DTP-vaccinatie. - bel bij algemene vragen de gratis publieksinformatielijn (telefoon nummer 0800-3008051) of bezoek de campagnesite wwwvaccmtieminvws.nl aad en (raads)commissies Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 12 juni a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Agendavaststelling - Inspreekrecht - Vaststelling notulen en onderwerpenoverzicht - Eventuele mondelinge mededelingen - Planmatig onderhoud gemeentelijke gebouwen 2002 - Opnieuw vaststellen voorbereidings- besluit voor het gebied van de Stations omgeving Oost en West - Afwijzing op het verzoek tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de Kruiskerk, gedaan door Bewonersvereni ging Het Kruispunt - Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer - Verzoek SRK Rechtsbij stand om planschadevergoeding als gevolg van bouw "Egelantier" - Aanvraag budgetten voor het uitvoeren van het baggerplan, vervanging/recon structie speelwerktuigen, bomen Kennemerstraatweg, speelwerktuigen in recreatiegebied, groot onderhoud bruggen, aanschaf klein materieel en apparatuur - Vaststelling Kostendekkingsplan Riolering 2002 Let op! Let op! Extra vergadering commissie Openbare Ruimte Op donderdag 13 juni a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. Deze vergadering is het vervolg van de open bare vergadering van de raadscommissie Openbare Ruimte die wordt gehouden op woensdag 12 juni. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat die avond: - Hoorzitting ontwerp-structuurplan Zandzoom Plannen nieuwbouw winkelcentrum Het Hoekstuk en woningbouw locatie De Zeskant ter inzage (inspraakprocedure) De gemeenteraad is in zijn vergadering van 13 mei 2002 akkoord gegaan met de ingediende plannen voor de herontwikkeling van de locatie winkelcentrum 't Hoekstuk en de locatie De Zeskant. Het stedenbouwkundige plan en de architectonische uitwerkingen zijn zowel door het college van burgemeester en wethouders als de gemeenteraad positief ontvangen. De projectontwikkelaars zijn vastgoedonder neming Amvest en Rodamco (eigenaar van winkelcentrum 't Hoekstuk). Zij willen in samenwerking met de gemeente nieuwbouw van het winkelcentrum combineren met de ontwikkeling van het gebied dat "De Zeskant" wordt genoemd. De Zeskant is een gebied dat vrijkomt voor woningbouw na de verplaat sing van de basisscholen (verhuisd naar Boekenstein) en over enige tijd ook de biblio theek (verhuist naar het Stationscentrum). Het plan, zoals dat er nu ligt, is in het voortra ject op een flink aantal punten aangepast op basis van reacties van omwonenden en belanghebbenden. Voorlopige ontwerpen ter inzage De voorgenomen nieuwbouw wordt gereali seerd met toepassing van de procedure op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het college heeft de bevoegdheid van de raad gekregen om de te voeren procedure verder uit te werken. Over eenkomstig de inspraakverordening liggen de plannen eerst voor iedereen gedurende vier weken ter inzage. Tijdens deze periode kan een ieder kennisnemen van de inhoud van de plannen en heeft een ieder de mogelijkheid op de plannen te reageren. Het betreft voor alsnog voorlopige ontwerpen. De plannen liggen ter inzage bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. De inspraakperiode loopt van 6 juni tot en met 3 juli 2002 en gedu rende deze periode kunt u een schriftelijk reactie sturen aan: burgemeester en wethou ders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt op basis van een zakelijke weergave van de ingediende zienswijzen en een gemotiveerde reactie daarop van de kant van het college. Het dient daarbij dan wel te gaan over de wijze waarop dit gebied steden bouwkundig wordt ingevuld en hoe deze stedenbouwkundige invulling wordt beoor deeld. Dit kan tot gevolg hebben dat de stedenbouwkundige opzet aangepast kan worden en dat ook het definitieve bouwplan aan de nieuwe stedenbouwkundige opzet aangepast kan worden. Het uiteindelijke bouwplan wordt dan in het kader van de procedure artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter inzage gelegd, waarbij wederom de moge lijkheid wordt geboden tegen het bouwplan zelf zienswijzen in te dienen. U wordt hier over geïnformeerd via een publicatie in de Uitkijkpost. Bestemmingsplan Tenslotte wordt naast de bouwplannen ook opnieuw gekeken naar het bestemmingsplan van Het Hoekstuk en De Zeskant. Door de gemeenteraad is besloten dat voor het genoemde gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid. Meer hierover kunt u lezen in het artikel 'voorbereidingsbesluit'. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen op de locaties "De Zeskant" en "Het Hoekstuk", globaal gelegen tussen Het Malevoort, Bosrank, Harrelaers, Het Hoekstuk en de Pastoor van Muijenweg. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Het besluit zal in werking treden op don derdag 6 juni 2002. Tegen bovengenoemde beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij de gemeen teraad van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Holleweg 19 - vergroten woning Hoogeweg 53 - oprichten woning Lagelaan ongeveer tegenover Amoco - oprichten overkapping afslagplaats driving range Nic. Beetsweg 63 - oprichten praktijkruimte Trompenburg 2 - vergroten woonhuis Westerweg 415 - vergroten woning Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Zevenhuizerlaan 31. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 6 juni 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitwegvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen verleend: - Het maken van een uitweg op de open bare weg voor het perceel E.J. Potgietersweg 34. - Het maken van een uitweg op de open bare weg ten behoeve van het perceel Butterlaan 68. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met de bijho rende stukken ter inzage in het gemeentehuis Verleng uw reisdocument tijdig: de wachttijd is 1 week bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer deze ver gunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergun ning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voor lopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Montauban van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Kuilenaar 51 - vergroten woning De Rookamer 22 - vergroten woning Geestakker 40 - vergroten woning Het Zandstuk 40 - vergroten woning Kennemerstraatweg 419 - plaatsen tuinmuur Kerkakkers 75 - plaatsen dakkapel Sandecamplaan 26 - vergroten woning (entree) en berging Westerweg 31 - vergroten woning Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) rnm< - y,: i;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4