■np mm** I I Hoe 'fietsvriendelijk' is Heiloo? I Ti I I edeéelingen erk in uitvoering Connexxion verzorgt OV Taxi Noord-Holland noord UITKIJKPOST - 5 JUNI 2002 - PAGINA 6 HilLOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Iepziekte bestrijden Aanvraagprocedure voor raisdocu- Wh Obstakels in bermen en grasstroken Inzameling groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! Verleende collectevergunnlngen Werkzaamheden spoorwegover gang Vennewatersweg Workshop koken met kruiden Groei Bloei P§H - HÉlH HlIII B s I T 1 B i HEILOO Bijeenkomst 'Vergeetachtig... of is het iets anders?' Zomertentoonstelling in Grote Sint Laurenskerk Heiloo contact vervolg van pagina 4 Ter inzage Deze bonwvergunmngen/meidiiigen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende teke ningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings-rijded zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer JJM. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. - -TT''i-L i>:K Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijk heden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocument nodig? Of is uw paspoort binnenkort veriopen? Reisdocumenten worden nu op één centrale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocument moet wachten. Dit om docu menten veiliger te maken tegen fraude. Prijzen U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is, en een Nederlandse identi teitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Beide reisdocumenten zijn vijfjaar geldig en kunnen worden aangevraagd door iedereen die de Nederlandse nationaliteit bezit. De prijs van een paspoort is 30,-. De prijs van een Identiteitskaart is 2530. Op de Identiteits kaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een paspoort. Het bijschrijven van kinderen kost 2,30 per kind. Een spoedaanvraag voor een reisdocument kost 33,-extra aan rijkskosten. Voor alleen het bij schrijven van een Mndgegeven in een reeds eerder afgegeven reisdocument kost een spoed aanvraag per kind 15,88 extra aan rijkskosten. Aanvragen reisdocument Een nieuw paspoort moet u persoonlijk aan vragen én afhalen. Bij het aanvragen van een nieuw reisdocument neemt u het volgende mee. Eén recente pasfoto van 3 x 4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of stickerfoto's). Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart-wit toegestaan. Daarnaast moet de pasfoto recht van voren genomen zijn en een egaal lichte achtergrond hebben. Ook van kinderen die van is De reisdocumenten (paspoort, titeitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijgeschreven, ook ai is de geldig- Is uw paspoort gestolen of bent u het kwijt, dan is aangifte bij de politie noodzakelijk. Die maakt dan een proces-verbaal op, wat bij de aanvraag van uw reisdocument ingeleverd dient te worden. Kinderen Zoals eerder vermeld, dient na 1 oktober 2001 ook van kinderen die bijgeschreven worden op het paspoort van hun ouders een pasfoto meege nomen te worden. Daarnaast is voor bijschrijving van een kind schriftelijke toestem ming nodig van de andere ouder en moet het kind ook meegenomen worden bij de aanvraag. voor afgifte van een reisdocument aan een minderja rige schriftelijke toestemming nodig van beide ouders. Voor een identiteitskaart is dat nodig tot 12 jaar, voor een paspoort is dat tot 18 jaar. Meer informatie en uw reisdocument haalt u bij de publieksbalie Burgerzaken tijdens de ope ningstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 1230 uur en iedere maandag avond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt ook bellen naar de afdeling Burgerzaken, telefoon nummer (072-) 535 67 22. Voor de bestuurders van de maaimachines van de afdeling Beheer Openbare Ruimte is het maai- seizoen al weer enkele weken geleden begonnen. Om de maaiwerkzaatnheden goed en snel uit te kunnen voeren, gaat de afdeling B.O.R. alle tijdelijke, door de gemeente zelf Wij willen u vragen alle, door u zelf geplaatste obstakels eveneens uit de bennen en gras stroken te verwijderen. Daarnaast bemoeilijken auto's, die in de berm geparkeerd staan, het werk van de bestuurders van de maaimachines. Wij vragen uw begrip voor de situatie en ver zoeken u obstakels uit de bermen en grasstroken te verwijderen en uw auto niet meer in te parkeren, zodat overal in het dorp goed met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoon nummer (072 -) 535 68 68. lepziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepen- spintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomenbestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep gecon stateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particuliere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hol landse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe wordt iepziekte bestreden? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op parti culier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht, dat hij/zij ervoor zorgt dat de boom binnen twee weken gekapt is. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen? Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen ver loren gaan, is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, waarin wordt aangegeven dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Tijdens de zomerperiode vraagt de inzameling van GFT extra aandacht. GFT-afva! kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en het ontstaan van maden kunnen het gevolg rijn. Ter voorkoming of vermindering hiervan geven wij u enkele tips. 1Deponeer producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT-roletnmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u ook door het vocht er zoveel moge lijk uit te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6 Spuit de GFf-rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hier voor groene zeep of zogenaamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig rijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (in april, juni en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (rie hiervoor uw ophaalkalender reiniging 2002). Als u bijvoorbeeM bij terugkomst van vakantie extra wel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden van de AJvalbrengplaats Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een coliecte in de volgende periode. - Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine voor de periode van 2 tot en met 6junia.s. - Algemene Nederlandse Gehandicapten Orga nisatie (ANGO) voor de periode van 9 tot en met 15 junia.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In de nacht van 13 op 14 juni a.s. verricht Volker Stevin tussen 00,00 en 06.00 uur werkzaam heden aan de spoorwegovergang Vennewatersweg. Het verkeer zal worden omge leid of de Vennewatersweg wordt voor de helft afgesloten. In beide gevallen wordt dit duidelijk kenbaar gemaakt aan de weggebruiker. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Arthur Stam van Volker Stevin, tele foonnummer (072 -) 519 28 64. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft instemmend gereageerd op het verzoek van de Fietsersbond om deel te nemen aan een landelijk vergelijkend onder zoek naar de fietsinfrastructuur in zowel grote als kleinere gemeenten. De Fietsersbond heeft daartoe een opzet gemaakt waarmee het mogelijk is om door middel van objectieve normen en meetmethoden een gestructureerd, onderling vergelijkbaar inzicht te krij gen in de zwakke en sterke punten van de huidige situatie in de betreffende plaatsen. Hoe staat het met de veiligheid in het algemeen? Hoe comfortabel zijn de fietspaden? Zijn er daarvan voldoen de? Hoe gunstig of juist ongunstig zijn verkeerslichten afgesteld? Is een fietser in de bebouwde kom sneller dan een auto op de plaats van bestemming? Zijn de fietsers tevreden? Is er overal voldoende gelegenheid je fiets veilig te stallen? Inmiddels hebben reeds ongeveer 100 gemeenten aan het onderzoek meege daan. Een gigantische klus, waarbij de meetfietsen van de Bond meer dan 4000 km hebben afgelegd en alle meet resultaten in computerbestanden zijn vastgelegd. Na afloop van het onder zoek en de verwerking van de gegevens ontvangt elk gemeentebestuur een rap port met resultaten en conclusies. Als alles volgens plan verloopt, zijn het jaar 2005 alle gemeenten met meer dan 20.000 inwoners aan de beurt geweest. Inmiddels is reeds duidelijk, dat in de gemeenten die gunstig scoren, een hoger fietsgebruik kennen dan gemeenten die zich minder aan fietsers gelegen laten liggen. Het feitelijke onderzoek De metingen worden verricht door een medewerker van de Fietsersbond. Daarnaast wordt assistentie verleend door vrijwilligers ter plaatse; die zijn uiteraard het best op de hoogte van de situatie. Er is een uitvoerig 'protocol' opgesteld dat door middel van repre sentatieve steekproeven en zorgvuldige meting en registratie een objectieve vergelijking tussen de gemeenten onderling mogelijk maakt. Registratie vindt plaats met een 'meet- fiets' die is voorzien van geavanceerde computerapparatuur en video. Hiermee worden niet alleen tijd en afstand gemeten, maar ook trillingen, geluid en snelheid vastgelegd. De route is vooraf vastgesteld aan de hand van een aantal 'referentiepunten': afwisse lend vertrekpunten (woonhuizen) en bestemmingen (scholen, winkels, sta tion e.d.). Elke route wordt afgelegd door de meetfiets én door een auto. De meet- fiets wordt bereden door een medewer ker van de Fietsersbond, begeleid door enkele vrijwilligers die ook de routes hebben verkend en vastgelegd. De fiet ser zal meestal een andere route kiezen dan de automobilist; die moet boven dien een geschikte parkeerplaats zoe ken en vandaar naar de bestemming lopen. Ook de fietser dient zich aan alle verkeersregels te houden. Wanneer en waar De meting neemt een middag in beslag op een 'gewone' werkdag. Dus niet in het weekend of in een vakantieperiode, en niet op marktdag. Ook bij al te slecht weer wordt niet gereden. Als datum is voor Heiloo vastgesteld dins dag 11 juni. Gestart wordt bij de Hema in 't Loo om 12.30 uur. Een vertegen woordiger van de gemeente zal daarbij aanwezig zijn. Belangstellenden zijn welkom. Het eindrapport zal in het najaar aan de gemeente worden aange boden en gepubliceerd. Fietsers-tevredenheidsonderzoek Alle inwoners kunnen door middel van een enquête hun oordeel geven over het fietsbeleid in Heiloo. De enquête zal zowel mondeling als schriftelijk worden gehouden en de resultaten worden eveneens bekend gemaakt. ALKMAAR - In dit jubileumjaar wor den door Groei Bloei bijzondere workshops gegeven. Op dinsdagavond 11 juni wordt in het Clusius College in Alkmaar een cursus 'Koken met krui den' gegeven onder leiding van de heer J. Tjho uit 's-Graveland. U wordt ont vangen met kruidenthee, of koffie met koek, waarna het volgende kleurrijke menu wordt bereid: Kruidige tomatensoep, kruidenkwark, wortelsalade met zonnebloempitten, hartige taart op basis van bladerdeeg met een mosterddroomsaus en appel taart met vlierbloesêm. Aanvang 18.30 uur in het Clusius College, Drechterwaard 10 in Alkmaar. Kosten zijn 25 euro per persoon, inclu sief recepten en een glaasje wijn. Aanmelden kan bij Ina van Duuren, tel. 072-5330849 of Els van der Laken. 5333869. Er kunnen maximaal 14 per sonen deelnemen. r £2 mm I i 1 mm «Noord-Holland Noord 11 o nonn. I HEILOO - Op maandag 27 mei werd door een bewoner van een woning aan de Spillaan aangifte gedaan van inbraak in zijn schuur en zijn garage. De afgesloten schuur en garage werden opengebroken. De schade was aanzien lijk. De inbraak werd gepleegd tussen 18 en 26 mei. Voorzover bekend werd er niets ontvreemd. In de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 mei werd vanaf een bedrijfsterrein aan de Oude Werf een aanhangwagen ontvreemd. Om zich toegang tot het terrein te verkrijgen werden de sloten van het omheinende hekwerk stukge- knipt. Een 63-jarige automobilist bleek bij controle op de Kennemerstraatweg op woensdag 29 mei om 21.00 uur te veel alcohol gedronken te hebben. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. Hij kreeg een dagvaarding uitgereikt. Op een parkeerplaats aan de Schoollaan vond o.m 12.30 uur een aan rijding plaats tussen een brommobiel en en personenauto. De 70-jarige bestuurster van de brommobiel reed bij het achteruitrijden tegen een gepar keerde personenauto aan. Er was lichte schade. Een eenzijdige aanrijding vond op 31 mei plaats op de Ypesteinerlaan. Een 20-jarige automobilist verloor om 20.55 uur ter hoogte van de Oosterzijweg de controle over zijn voertuig en botste op een verkeersbord. Hij bleek na een blaastest te veel alcohol te hebben gedronken. De bestuurder afkomstig uit Egmond-Binnen kreeg een transac- tievoorstel van E 550,- aangeboden. In de nacht van 1 op 2 juni werd in een bedrijfspand aan de Lijnbaan ingebro ken. De inbraak werd 2 juni om 16.00 uur ontdekt. Op dat tijdstip werden de schuifdeuren aan de achterzijde van het pand openstaand aangetroffen. Het slot van het inpandig kantoortje bleek geforceerd te zijn. Vooralsnog wordt er niets vermist. De bewoner van een woning op een bungalowpark aan de Westerweg kwam zondag 2 juni om 9.30 uur tot de ont dekking dat in zijn woning was inge broken. Hij was vergeten de voordeur af te sluiten. Van een tafel in de woon kamer werd een portemonnee met inhoud alsmede autosleutels ont vreemd. Met behulp van deze autosleu tels werd zijn auto ontvreemd. De grij ze Yolvo 440 voorzien van kenteken TV-55-XK stond op het parkeerterrein van het park geparkeerd. Gevonden voorwerpen van 27 mei t/m 2 juni: Enkele sleutels, dameshorloge met grij ze metalen band, witte tas met snoep, herenhorloge in zwart doosje, onder deel van een Twinny Load, bedelarm band. REGIO - Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en Burgemeester en Wethouders van Alkmaar hebben besloten het contract van de OV Taxi voor Noord-Holland noord en de gemeente Alkmaar te gunnen aan Connexxion. Deze gunning is de uit komst van de Europese aanbesteding van het openbaar vervoer in Noord- Holland noord die de provincie en de gemeente Alkmaar gezamenlijk in het kader van de Wet Personenvervoer 2000 in gang hebben gezet. Prijs/kwaliteitverhouding Connexxion is bij de beoordeling van de offertes voor de OV Taxi als beste uit de bus gekomen op basis van prijs/kwaliteit verhouding. De kwaliteit van de OV Taxi wordt door de aanbe steding beter. Zo geeft Connexxion een aankomstgarantie voor ritten met bestemmingen waar op tijd komen erg belangrijk is. Bijvoorbeeld bij een bezoek aan de schouwburg, het bijwo nen van een bruiloft of begrafenis. Maandelijks wordt de kwaliteit van de OV Taxi tegen het licht gehouden door de provincie Noord-Holland en de gemeente Alkmaar. Aandachtspunten zijn stiptheid, het omrijden bij combi- natieritten, de uitvoering van de terug- belservice en de afhandeling van klach ten. Klantenpanels zorgen er voor dat zij namens de gebruikers direct overleg kunnen voeren met de vervoerder. Connexxion zal met ingang 1 juni 2(X)3 tot 15 december 2008 overeenkomstig de concessie gaan rijden. Programma van Eisen Voor de aanbesteding van de OV-Taxi is een programma van eisen opgesteld. Hierover is onder andere advies gevraagd aan de Commissie consumen tenorganisaties Noord-Holland noord en het Gehandicaptenoverleg Alk maar. Ook de gemeenten hebben inge stemd met het programma van eisen. Op basis van dit programma van eisen is een bestek opgesteld. Dit is eind 2001 Europees aanbesteed. BBA, Connexxion en De Vier Gewesten hebben een offerte inge diend voor de OV-Taxi. De offertes zijn door een beoordelingsteam bestaande uit vertegenwoordigers van de provin cie en de gemeente Alkmaar beoor deeld volgens een vooraf vastgestelde beoordelingsprocedure. Beoordeling van de offertes heeft plaatsgevonden op basis van kosten en kwaliteit. Combinatie aanbesteding Op dit moment hebben de provincie, de gemeente Alkmaar en de samenwer kingsverbanden Noord-Kennemerland en West-Friesland een overeenkomst die de samenwerking regelt voor het vraagafhankelijk vervoer. Deze over eenkomst maakt het mogelijk het ver voer in het kader van de Wet voorzie ningen gehandicapten (WVG vervoer) en de OV Taxi te combineren. Door beide systemen te combineren is het voor de vervoerder aantrekkelijk een offerte in te dienen in verband met de schaalvoordelen. De huidige over eenkomst vervalt op 1 juni 2003, omdat er op deze datum een nieuw contract in werking treedt met de vervoerder in het kader van de Europese aanbeste ding. Hierdoor moet de overeenkomst tussen de provincie, de gemeente Alkmaar en de samenwerkingsverban den Noord-Kennemerland en West- Friesland opnieuw worden afgesloten voor de periode van 1 juni 2(X)3 tot 15 december 2008. De inhoud van de overeenkomst blijft ongewijzigd. Samenwerking provincie en gemeente De aanbesteding is een gevolg van de afspraak die de provincie Noord- Holland en de gemeente Alkmaar in juni 2001 hebben gemaakt om de krachten in het openbaar vervoer in Noord-Holland noord te bundelen. Daaronder valt ook de aanbesteding van de OV Taxi. De gemeente Alkmaar is bevoegd voor het openbaar vervoer binnen haar gemeentegrenzen en de provincie Noord-Holland is bevoegd voor het openbaar vervoer in de rest van Noord-Holland noord. De ver wachting is dat door de samenwerking bepaalde schaalvoordelen in het aan bod van vervoer zullen optreden. De gemeente en provincie hebben al goede ervaringen opgedaan bij de gezamenlijke aanbesteding van de OV- Taxi in 2000. OV-bureau Het is de bedoeling dat rondom de samenwerking één organisatie van gemeente en provincie, een soort OV- bureau, wordt ingericht. Zo ontstaat een één-loket-functie voor de contac ten met de reizigers(organisaties), de vervoerder(s) en voor de contacten met de andere overheden in Noord- Holland noord. REGIO - Dinsdag 25 juni organiseert Regionale Thuiszorg een bijeenkomst 'Vergeetachtig... of is het iets anders?' Er wordt gesproken over het normale verouderingsproces, vergeetachtigheid, depressie en dementie. De lezing wordt door twee deskundige wijkziekenver zorgenden gegeven. Door de toene mende welvaart en de vergrijzing van de bevolking (mensen worden tegen woordig ouder dan vroeger) zal de kans op dementie verhogen. Bij ouderen blijkt dan ook dat er meer behoefte is aan duidelijke informatie over wat het verschil is tussen vergeetachtigheid en dementie.Tijdens de bijeenkomst krijgt u meer informatie over het ouder wor den en het geheugen. Ook wordt in grote lijnen het verschil aangegeven tussen vergeetachtigheid, depressie en dementie en de verschijn selen ervan. Bovendien wordt informa tie verstrekt over diverse hulpverleningsinstellingen. De bijeen komst is op 25 juni van 14.00 tot 16.00 uur in Heerhugowaard. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 5.-. Contribuanten van het servicepakket betalen E 2,50. Alle belangstellenden kunnen zich voor 15 juni aanmelden bij de Zorgcentrale. tel. 072-5127127. VERVOLG VAN VOORPAGINA Persoonlijk Daarover gesproken, is Bart niet bang dat hij met dit interview een niet bepaald positieve bijdrage levert aan de moeizame contacten met de gemeente? „Ik besef me dat terdege en heb er dan ook goed over nagedacht. Toch vind ik dat dit gezegd moet kunnen worden. Mijn fijne tijd bij de Fanfare Showband Heiloo is overschaduwd geraakt door de slechte communicatie met de gemeente. Overigens ligt dat zeker niet in het persoonlijke vlak, want er is op geen enkele manier ruzie met wie dan ook. Ik heb prachtige herinneringen aan FSH, genoten van de diverse optredens als Bloemencorso's in Aalsmeer, Winkel en Rijnsburg, de vele taptoes, de optredens in Heiloo op Koninginnedag, bij de avondvierdaag se, luilak, en niet te vergeten onze uit stapjes naar Duitsland, Frankrijk. België en Denemarken. Ook de filmop names voor Ja Zuster, Nee Zuster, een film die in oktober in première gaat en waaraan wij onze medewerking hebben mogen verlenen, was een absoluut hoogtepunt. Omdat ik zal me dan ook betrokken blijf voelen bij deze hardwerkende en gemotiveerde groep mensen, voel ik dat ik niet 'zwijgend' kan aftreden. Ik hoop dat ik mensen bij de gemeente wakker schud! Als men alleen maar het besef heeft dat het hier niet goed is gegaan, dan heb ik mijn doel bereikt. Ik doe deze uitlatingen dan ook puur op persoonlijke titel. Het zijn mijn erger nissen. Het is in en in triest als je ziet dat zoveel mensen, die in hun vrije tijd zoveel energie stoppen in hun vereni ging, af gaan haken omdat er niet wordt meegewerkt, of zelfs tegengewerkt. Ik heb vaak gedacht: zou het aan mij liggen? Doe ik nou iets verkeerd? Maar het niet antwoorden van de gemeente op belangrijke zaken lijkt veel vaker voor te komen. Dit vernam ik op de vrijwilligersmiddag in Motel Heiloo en later op een inloopavond over de afval scheiding in Klein Varnebroek. De blije gezichten van alle kinderen, het grote enthousiasme waarmee we - door groot en klein - steeds weer bij optredens werden begroet, maar ook de fijne reacties van de mensen waar we oude kranten ophalen, hebben me steeds weer de kracht gegeven om door te gaan. Maar nu is de kaars opgebrand: de gemeente heeft veel van mijn energie opgeslokt. Mqt pijn in mijn hart neem ik afscheid van de Fanfare Showband Heiloo." Lichtpuntje Ondanks alles wat er is misgegaan, ziet hij een klein lichtpuntje voor de toe komst, in de persoon van Roelof Bos, de nieuwe wethouder van cultuurza ken. Hij was degene die Bart onlangs belde met het voorstel om de zaak nog eens onder de loep te nemen en nog eens even van gedachten te wisselen. De wethouder sprak zijn grote zorg uit over de lange tijdsduur, die het vergt voor de gemeente om brieven te beant woorden. Hij was van mening dat de verbetering hiervan bij de gemeente op de prioriteitenlijst zou moeten komen te staan. Het dossier van FSH zou door hem nog worden doorgenomen en bin nen drie weken zou hij berichten. „En inderdaad: hij belde na drie weken! Hij vroeg nog enkele dagen respijt, waar voor uiteraard alle begrip! Ik heb hier in ieder geval een goed gevoel bij, ook al is het voor mij persoonlijk te laat. Natuurlijk is het niet zo dat alle verzoe ken moeten worden ingewilligd, maar een (goed onderbouwd) antwoord is toch wel het minste dat je als vereni ging mag verwachten." Om het verhaal toch een positief einde te geven, wil Bart nog graag zijn waar dering en dank uitspreken naar de bestuurders, vrijwilligers en leden van de Fanfare Showband Heiloo „Ik vind dat er een geweldig stel mensen staat, dat het publiek op een uitstekende wijze vermaakt. Ik ben er trots op 5 jaar lang voorzitter te zijn geweest en wens hen dan ook nog heel veel muzikaal plezier. Zonder mij. maar hopelijk met (meer) steun van de gemeente," aldus Bart de Vries. Reactie wethouder Roelof Bos In een reactie op het verhaal van Bart de Vries zegt wethouder Roelof Bos van Heiloo het volgende: „Ik betreur het zeer dat de heer Bart de Vries zich genoodzaakt heeft gezien zijn functie als voorzitter van de FSH neer te leggen. Ik heb op 8 mei een eer ste gesprek met hem gehad en was 29 mei klaar voor een tweede gesprek over bij hem levende zaken toen ik te horen kreeg dat hij zojuist was afgetre den. Ik spreek van harte mijn waarde ring uit voor zijn inzet voor de FSH en voor het Heilooër vrijwilligerswerk.' ALKMAAR - Van vrijdag 7 juni tot en met zondag 1 september is in de Grote Sint Laurenskerk een expositie inge richt met meer dan 300 grafische wer ken van Marc Chagall. De tentoonstel ling geeft een beeld van de vele litho grafische werken die Marc Chagall heeft vervaardigd. Vaak zijn deze geïns pireerd op de klassieke literatuur, zoals de Bijbel, de Psalmen van David, de Fabels van La Fontaine. Daphne en Cloé, de Griekse Mythologie, maar ook door zijn verblijf in Parijs. Ook tal van individuele titels worden op deze expo sitie getoond. Marc Chagall werd in 1887 geboren in Vitebsk, Rusland. Ondanks zijn Russische afkomst wordt hij algemeen beschouwd als een Franse schilder. Zoals geen andere kunstenaar uit de 20ste eeuw bezat Chagall de gave het ogenschijnlijk onverenigbare met elkaar in overeenstemming te brengen. In zijn kunst overbrugde hij verschillen tussen religieuze gemeenschappen, wereldbeschouwingen en artistieke ideologieën. Zijn werken getuigen van een diepe gelovigheid en verbonden heid met zijn geboorteland. Hij over leed in 1985 op 97-jarige leeftijd in Saint-Paul-de Vence, Frankrijk. De expositie is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt E 7,- en voor CJP/65+/Vrienden E 6,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6