Jeugdbiljarters zevende op het NK Anjer actie Vlag uit voor kampioen bij TV Het Vennewater Aeq\° Sponsoravond Roparun met Roscoe in Ypsalon maken mozaïek in de hal giro 5050 UITKIJKPOST - 5 JUNI 2002 - PAGINA 8 Dames 2 Dimtronic Meervogels wederom succesvol Schaakexamens bij SV Vredeburg DYW Jeugdnieuws Uitslagenlijst Districts- en Kringcompetitie T.V. Heiloo Geslaagd examen voor Marise Ramaker Voorjaarstransport Hulp Kindertehuizen Roemenië Randers de Geus Uitslagen Double Stars Bewoners Het Alternatief judoka's scoren in Venray Biljartvereniging Vennewater Bedrij venviswedstrijd Competitie-uitslagen van TV HSV Sr Het eerste jeugdteam van biljartvereniging Vennewater, bestaande uit Stef de Wit, Roy Haanraads en Marcel Koedijk behaalden een zevende plaats op het NK Biljarten. HEILOO - Het eerste jeugdteam van biljartvereniging Vennewater kon geen potten breken op het Nederlands kam pioenschap in het Drentse Hoogeveen. De eerste wedstrijd moest worden gespeeld tegen LJBV uit Loon op Zand, de latere winnaars. De derde man van Vennewater Roy Hanraads (33) moest als eerste aantreden tegen Jasper Jansen (38). Roy kon zijn vorm van de laatste weken niet vast houden en verloor deze partij in 26 beurten (12- 38). Stef de Wit (41) moest aantreden tegen Corne van Oers (70). Corne maakte in de elfde beurt een serie van 22 caramboles en de ban was gebroken, 25 beurten 28-70. Marcel Koedijk (90) tegen Terry Monsieurs (85) speelde een geweldige partij. Marcel, die in de derde beurt een serie van 23 maakte en na 15 beurten de 90 punten op het bord had staan (moyenne 5.63), kreeg toch een 4-2 nederlaag te verwerken. De tweede partij ging tegen de Driehoek uit Lichtenvoorden, weder om wist Roy tegen de hard spelende Melanie Hartman (33) de partij niet in winst om te zetten 28 beurten 33-19. Stef tegen Kevin Beyer (35) moest de ommekeer worden, maar ook deze par- tij ging verloren voor het Vennewater team, 20 beurten 35-23. Marcel contra Patrik Schrijvers (65) beleefde een sterk begin. Marcel, die na tien beurten 56 punten had behaald maar de volgen de elf beurten slechts 9 punten behaal de, kwam na 21 beurten uit op 65-65 en een 6-0 verlies. De laatste partij in de poule was tegen B 67 uit Amersfoort. Roy moest weder om beginnen, nu tegen Robby Vissers (25), maar was helaas weer niet op dreef 27 beurten 25-18. Dus moest Stef tegen Marco Westerhof (44) winnen om nog een kans te maken op de kruis finales op zondag 28 mei. Echter ook deze partij werd verloren, 25 beurten 44-33. Zondags moest Marcel zijn laat- AKERSLOOT - Na het succesvolle seizoen 2001-2002 waarin Dames 2 van handbalvereniging Dimtronic Meervogels zowel het kampioenschap in de zaal als het kampioenschap op het veld behaalde, heeft het team ook beslag weten te leggen op de beker van de reserveklasse. Zaterdagavond 1 juni moest de ploeg aantreden tegen het sterke Asko Zwaluwen uit Hoorn. Na een gelijk opgaand begin liep Meervogels uit door mooi combinatiehandbal èn het stoppen van twee penalty's door José Buur. Ook de revelatie van de beker competitie, Annelies van der Eng, zorg de met haar doeltreffende schoten uit de tweede lijn voor de beslissende uit loop naar een 10-5 ruststand. De twee de helft startte rommelig. Meervogels scoorde weinig, maar wist het hoofd koel te houden en won uiteindelijk ver diend met 14-11. LIMMEN - Op zaterdag 1 juni sloten 30 Limmer kinderen hun schaakoplei ding van het afgelopen seizoen af. Onder toezicht van de NHSB examina tor deden zij examen in Stap-1Stap-2, Stap-3 of Stap-4. Het was een spannen de middag waarin iedereen zijn best deed om de opgaven zo goed mogelijk te maken. De instructeurs van Vredeburg N. Pepping, M. Kos en R. Termes (Stap-1), D. Aafjes (Stap-2), J. Admiraal (Stap-3) keken gespannen toe of hun lessen voldoende vruchten zouden afwerpen, K. Kramer (Stap-4) was verhinderd. Alle 18 kinderen van Stap-1 slaagden en mochten trots naar huis keren met hun eerste schaakdiploma op zak. Vijf kinderen ontvingen hun Stap-2 diplo ma. Het moeilijke Stap-3 en Stap-4 diploma lukte dit keer niet.de kandida ten doen binnenkort een tweede poging. Hiermee is tevens een eind gekomen aan de schaakactiviteiten van SV Vredeburg. In september begint het nieuwe seizoen en in oktober zullen de nieuwe opleidingen van start gaan. Iedereen krijgt hierover persoonlijk bericht. Nieuwe kinderen zullen via de scholen bericht ontvangen. Geslaagd zijn: Stap-1. Jos Gaarthuis, Berend Pronk. Rosa Min, Lars Pauw, Pieter van der Wagen. Luuk Rozema, Thomas Voorwalt, Bert Hollander, Jeffrey van der Wagen, Pieter Nijman, Derek Bakkum, Hidde Ebels, Kay Scheerman, Merije Baltus, Yaelle Vleugel, Dion Mooij, Niels Krom, Boyd Vleugel. Stap-2. Nutte van Belzen, Anouk Geutjes, Matthijs Hendriks, Wouter Mijnsbergen en Laura Aafjes. ste poule partij spelen Ricky Kroon (53), in de achtste beurt maakte Marcel een serie 32, (terwijl op een andere tafel de Hagenees Poedaal een serie van 187 maakte en het in vijf beurten uitmaakte, 260 punten met een moyen ne van 52!) kon Marcel de partij niet in winst omzetten, 26 beurten 53-86. De troostfinale tegen Bv Rhenen moest de ommekeer worden. Roy speelde Daan Jordens (33) en kwam nu bijna wel aan zijn gemiddelde van ruim 1, maar helaas voor hem maakte Daan het uit in 30 beurten 33-28. Stef had er duidelijk zin tegen de broer van Daan, Hein Jordens (44) en speel de met een moyenne van 1,52 Hein van het groene laken, 41-28. Marcel moest dus winnen om de zevende plaats voor het Vennewater binnen te halen. De tegenstander was Richard Meeuwissen (150), maar deze jongen had niet het weekend waarop hij hoopte. Richard verloor in eerder stadium in drie beur ten en moest het nu tegen Marcel ont gelden die reeds na vier beurten de helft van zijn punten had; 43 tegen 4. Richard antwoordde nog wel met een serie van 26, maar het laatste woord was aan Marcel die het in beurt 12 uit maakte, 59-90. Zodoende was er toch nog een zevende plaats voor de Heilooërs weggelegd tij dens de Nederlandse kampioenschap pen. De eindstand: 1. LJBV Loon op Zand, 2. de Driehoek Lichtenvoorden, 3. Het Centrum Den Haag, 4. Geheime Wapen Denekamp, 5. B 67 Amersfoort, 6. Amorti Zevenbergen, 7. Vennewater Heiloo, 8. Rheden Rheden. REGIO - Onder een lekker zonnetje maar met veel wind werd er goed gevist door de leden van De Vroegte Wint. De uitslag van woensdag 29 mei is: 1. Björn de Wit met 4 stuks, 2. Jan Nieuwland met 9 stuks, 3. Robin Haak met 8 stuks en 3. Alex Mors ook met 8 stuks. De volgende wedstrijd is op 19 juni. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden bij T.V. Heiloo zijn: Dinsdag 28 mei: dames Limmen 3 - Heiloo 2 3-3, dames 50+ Heiloo 1 - H.H.Waard 1 1-3 en dames 50+ Heiloo 2 - H.H.Waard 6 1-3. Woensdag 29 mei (Kring): dames Alkmaar 1 - Heiloo 1 3-1, dames Heiloo 2 - Zes Wielen 1 2-2. Vrijdag 31 mei: heren 50+ Heiloo 1 - Niedorp 1 3-1, Heren 50+ Julianadorp 3 - Heiloo 2 0-4. Zaterdag 1 juni: heren Gouw 1 - Heiloo 1 3-3, gem. senioren Westerkogge 1 - Heiloo 1 4-1. gem. senioren Heiloo 2 - Hoorn 3 3-2, gem. senioren Heiloo 3 - Oudorp 3 3-2, gem. senioren Heiloo 4 - De Rijp 3 3-2, gem. senioren OGHE 5 - Heiloo 5 3-2, heren 35+ Heiloo 1 - Vennewater 1 3-1, heren 50+ Heiloo 1 - St. Pancras 1 2-2, gem. jeugd t/m 14 Schagen 2 - Heiloo 1 2-4, jongens t/m 15 KZTV 2 - Heiloo 1 0-6 en jongens t/m 18 Koedijk 1 - Heiloo 1 3-3. Zondag 2 juni: gem. senioren Heiloo 1 - Julianadorp 1 2-3. Geef aan de collectant of stort op Prins Bernhard Cultuurfonds Geeft cultuur de kans ww w.cu 11 u u rfo nds.nl HEILOO - Bij tennisvereniging Het Vennewater ging zaterdagmiddag de vlag uit voor de eerste kampioen van de competitie. In Andijk won het twee de gemengde zaterdagteam van aan voerder Aren Boerhave met 1-4 van Atlas 2. Door deze overwinning is het team niet meer in te halen en met nog een speelronde te gaan, konden de teamleden R. Demelker, H.Kok, J.Boerhave en natuurlijk teamleider Aren de kampioenschampagne laten rond gaan. In de tweede klasse van de Alkmaarse Kringcompetitie is het tweede damesteam van tennisvereni ging Het Vennewater onder aanvoe ring van Rietje Wiggers vrij gemakke lijk kampioen geworden. De dames lie ten slechts 3 punten liggen. Team 3, eveneens in de tweede klasse van Immie Vreeker degradeert naar de derde klasse. De overige teams hebben zich goed in hun klasse weten te hand haven. Uitslagen: Dinsdag district: Vennewater 1 - Deuce 1,1-5, Dog 3 - Vennewater 2 .2-4. Kring: St. Pancras 1 -Vennewater 1,2-2. Vennewater 2 - Groetincke 1,4-0, H.H. Waard 1 - Vennewater 3,3-1, Akersloot 2 - Vennewater 4, 1-3, Vennewater 5 - Langedijk 5, 3-1, Vennewater 6 - Noordend 1, 1-3, Vennewater 7 - H.H. Waard 3, 2-2, Alkmaar 5 - Vennewater 8, 1-3, Oudorp 3 -Vennewater 9, 3-1, Vennewater 10 - St. Pancras 5,4-0, Vennewater 11-H.H. Waard 6, 2-2, Koedijk 3 - Vennewater 12, 4 - 0, HEILOO - Afgelopen Hemelvaartsdag was de finish van de elfde Roparun in Parijs. De gelopen afstand van 530 km, vanuit Rotterdamss door de lopers van het team GGN richting Parijs in 32 uur, 21 minuten en 21 seconden. Dit is meer dan 16 km per uur gemiddeld. Deze tijd was goed voor een vierde plaats in een deelnemers veld van 192 teams. Er is weer meer geld opgehaald dan voor gaande jaren. Geld dat hard nodig is voor onderzoek naar de bestrijding van kanker. Centraal dit jaar staat de Daniel den Hoed-Kliniek die zich bezighoud met gespecialiseerde behan delingen en wetenschappelijk onder zoek naar kanker. Stichting Festival Heiloo (Ypestock), Wijkvereniging Ypestein en Stichting Wijkgebouw de Ypsalon hebben toege zegd een gezellige muziekavond in de Ypsalon aan de Hucht in Ypestein te Heiloo te organiseren. Op zaterdag 8 juni, vanaf een uur of 21.30, kan ieder een kennis komen nemen van de gele verde prestaties en napraten over deze zeer geslaagde loop. Alle opbrengsten van deze avond komen ten goede aan de stichting Roparun. Roscoe De avond wordt muzikaal omlijst door de band Roscoe. De bandleden zijn niet onbekend bij het publiek. Roscoe is geformeerd door gitarist Gerben van der Veen, drummer Gerben Wester en bassist Daan Baars. Zij hebben onder de naam Zilch menig podium betreden en in 1998 een cd met eigen werk uitge bracht. Vorig jaar is zanger Alex Sneeboer vervangen door zangeres Astrid Oud uit Schagen en is de band aangevuld met René Hogenboom uit Langedijk. Vorig jaar heeft Roscoe een demo opgenomen met vier nieuwe nummers en sindsdien is hard gewerkt aan nieuw repertoire en een eigen stijl. Roscoe speelt alternatieve rock met zijwegen naar soul, jazz en funk. Je krijgt pak kende melodieën, vette gitaarsolo's, mooie samenzang en opzwepende rit mes te horen. Vanaf april heeft Roscoe zeer goed ontvangen optredens gedaan. Het optreden in de Ypsalon zal het zesde optreden van de band zijn. Astrid Oud, Daan Baars en Gerben van der Veen spelen ook in Heimatkapelle Die Darmstadter Hübsch die in Heiloo al een hele scha re fans heeft opgebouwd door haar hilarische optredens met louter Duitse pop, metal en schlagers. Welke Ypestocker herinnert zich hun spette rende optreden tijdens het Ypestop feest niet. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd in Haarlem het examen voor jeugd judo leraar afgenomen, van Dojo 't Loo deed Marise Ramaker examen. Na een examen van een half uur en nog eens twee uur wachten op de uitslag, kon zij opgelucht adem halen want zij was geslaagd. Op zondag werd in Noord-Scharwoude een teamtoernooi gehouden, het team van Dojo 't Loo bestond uit MennoTol, Karin Guit, Martin Brouwer, Richard Tol, Ronald Biersteker, Martijn Dirkson en Jan Guit. De eerste wed strijd tegen Hajime. wisten alleen MennoTol en Richard Tol hun partijen te winnen. De tweede wedstrijd moesten zij aan treden tegen het team van Hensbroek, Menno Tol wist met een houdgreep te winnen. Karin kreeg in haar partij geen kans maar ook haar tegenstandster niet dus eindigde de wedstrijd onbe slist. Thijs Lesterhuis wint van zijn tegenstander met O soto gari, Richard wint met een kanteltechniek, Ronald wint met een beenworp en ook Jan Guit wint met een beenworp. De derde wedstrijd was er een om maar gauw te vergeten, de tegenstander Yamaguchi was veel te sterk voor Dojo 't Loo. De vierde wedstrijd was tegen het team van Yamaguchi 2, alleen Menno Tol won zijn partij en ook Jan wist zijn partij te winnen met een been worp. De volgende tegenstander was het team van Cees Veen, dit team heeft dit jaar alles gewonnen wat er maar te winnen viel en zette deze lijn ook tegen de Heilooërs voort. De laatste tegenstander was het team van Hiki Wake, Menno won met een Ippon, hierna verliezen Karin en Thijs hun partijen. Martin Brouwer wist zijn partij te winnen met een houdgreep, Richard won omdat hij geen tegenstan der heeft. Ronald Biersteker won met een beenworp en Martijn won even eens bij gebrek aan een tegenstander. Van de zeven teams werd Dojo 't Loo vijfde. REGIO - In totaal twaalf dagen waren de begeleiders van het hulpgoederen transport van de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië onderweg. Vrijdag 10 mei werd de vrachtwagen geladen en op zaterdag 12 mei vertrok het groepje vanuit Heemskerk. Zondag in de namiddag bereikte zij hun eerste bestemming de stad Bistrita in Roemenië. Op maandagmorgen wer den de douaneformaliteiten in orde gemaakt en werden de goederen uitge laden in Bristrita bij het meisjestehuis Sfinta Maria, het tehuis School nr.2 en de sociale dienst van de gemeente. Bij de sociale dienst werd kleding gebracht, bij School nr.2 ook kleding en wat speelmateriaal en bij Sfinta Maria kleding en materiaal voor de opleiding van schoonheidsspecialiste (zoals huidverzorgingsproducten en een behandelstoel). Uiteraard werden de kinderen zelf niet vergeten en werden schriften, potloden, knuffels en snoep uitgedeeld. Dinsdagmorgen vertrok de vrachtwa gen met de begeleiders naar het dorp Draguseni. Hier werd op woensdag aan de bewoners, jong en oud, dozen met kleding uitgedeeld. De kosten van dit transport zijn bekostigd dankzij de col lecte in Heemskerk en Heiloo. Tot de maand september kan de organisatie geen goederen aannemen, omdat zij eerst de stapel zakken en dozen op het sorteeradres wil wegwerken. Daarna kunt u weer op de dinsdag terecht op de Noorddorperweg. Echter schoenen, onderkleding, kinderkleding en speel goed tot 3 jaar mogen niet meer wor den meegenomen met het transport. Dit een nieuwe wet in Roemenië en op overtreding hiervan staat een fikse geldboete. Voor verdere informatie kunt u bellen met tel. 0251-230682, 0251-236166 en voor Heiloo en omgeving, tel. 072- 5332713. De lopers van het team GGN behaalden tijdens de Roparun richting Parijs een mooie vierde plaats. Thérèse Tjhang Offeringa Van 14 t/m 16 juni houdt Thérèse Tjhang Offeringa een expositie met werk geïnspireerd door het Oosten, in de ruimste zin van het woord. Kennemerstraatweg 159. Geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120 en tijdens de kunstmarkt in Bergen, elke donderdagavond vanaf 26 juni. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis. Rector Federiklaan 25, tel.5153766/ 06- 44180439. Ab van Wijhe Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 16.00 uur te zien in zijn atelier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Dierenkliniek Schaap en de Jong Expositie aquarellen van Hanny van de Berg en Riet Poelman, in juni en juli te zien aan de Commandeurslaan 1. Bibliotheek Tentoonstelling op de kleuterafdeling 4 Wat vind jij lekker? Over eten en drin ken'. Gedurende de hele maand juni te zien tijdens openingstijden van de bibliotheek, Het Malevoort 13. Vennewater 13 - de Tulp 6, 2-2, Vennewater 14 - Groetincke 5,1-3. Zaterdag- en zondagcompetitie In de zaterdag en de zondagcompetitie is de voorlaatste ronde gespeeld. Zaterdag en zondag volgt de ontkno ping: wie wordt er kampioen en wie degradeert. Zaterdag Heren 1 van Peter Keeman heeft kansen op de titel, evenals het gemengd senioren 1 van Dick Velzeboer. Bij de jeugd stevent gemengd tot en met 16 jaar van Tjeerd Meijer zonder problemen op het kam pioenschap af. Bij de zondagteams strij den heren 1 en 2 nog om de titel. De uitslagen van het afgelopen week einde zijn: Zaterdag district: Heren 1- Driebanl 3-3, heren 3-Egmond3 0-6, heren 5-Schoorl4 5-1, heren 6 - Grootslag4 5-1, heren 10-Oudorp 7 4-2, gemengd3 - Hulk2 1-4, gemengd5 - Zeevangspelers3 4-1, gemengdó- Alkmaar4 3-2, gemengd 1 35+- Wijdewormerl 0-4, gemengd3 35+ - Bergenl 4-0, Heiloo 1-heren 1 35+ 3-1, Zaandam-Zuid 1- veteranen 1 3-1. Jeugd: gemengd 1 t/m 16j. - OGHE1 6- 0. gemengd2 t/m 16 j. - Twiskel 5-1, meisjes 1 t/m 15 jaar -Hogedijkl 3-3. Zondag district: heren 1-Bedriegertjes 2-4, Akersloot 1-heren 1 3-3, gemengd 1 Castricum 1 3-2. Zondag landelijk: Brederode 4 - gemengdl 1- 7, Warmenhuizen2 - gemengd3 6-2, gemengd4 - Kadoelen 4 0-8, dames 2 - HIPPO 2 2-4, heren 1 - Kikkers 4 5-1, gemengd jun.l - Twiske 2 5-3 en Tulp 1- gemengd juni 5-3. Afgelopen zaterdag hield gymnastiek- en turnvereniging GTH haar jaarlijkse sport- en speldag op het trimveldje in het Heilooërbos. Mede dankzij het schitterende weer werd het een erg geslaagde dag voor de deelnemertjes. VENRAY - Zaterdag en zondag heb ben 22 judoka's deelgenomen aan het 28ste internationale toernooi in Venray. Met zo'n 1600 judoka's van alle leeftij den uit negen verschillende landen, was het toernooi dit jaar weer erg goed bezet. Er werd op hoog niveau geju- dood. Ook al omdat meerdere landen met de nationale selectie hadden inge schreven. Zo liepen er toppers uit Engeland, Frankrijk, Rusland, Letland, Zweden Italië enz. Negen judoka's van Randers de Geus streden zich in de prijzen. Kelly Peereboom (t/m 41 kg) behaalde zaterdag op voortreffelijke wijze het goud. Na drie overtuigende winstpartij en won de Randers de Geus judoka in de finale met een binnenwaartse haak waarvoor ze ippon kreeg. Maureen Groefsema, Fabian Gahler, Ilso van Dijk en Marco Hendriks wonnen het zilver. Brons was er voor Brandon van Boven, Linda Klaver, Sander Groefsema en Jasper Jongejan. Maureen Groefsema uit Heiloo won drie partijen op rij maar verloor de finale uiteindelijk op beslissing. In haar klasse t/m 37 kg schreef alleen een Zwitserse judoka in daar om werden drie klassen samengevoegd en daar om stond ze ook tegenover meisjes van 44 kg. Sander Groefsema stond in de halve finale t/m 81 kg voor op beslissing maar in de sudden death stapte hij buiten de mat na een aanval. Hij werd hierdoor bestraft en verloor de kans om in de finale te staan. De partij voor het brons was een niet al te grote opgave voor de neef van Maureen Groefsema. Ilso van Dijk, de kampioen van Nederland -20 jaar tot en met 55 kilo gram, stond in Venray met grote macht te judoën. Na vier spectaculaire punten stond een Engelsman tegenover van Dijk met hetzelfde soort judo als de judoka uit AnnaPaulowna. Uiteindelijk moest van Dijk aftikken na een perfect ingezette verwurgingtechniek. Marco Hendriks won vorig jaar het brons dit jaar stond hij een trede hoger in de klasse -50 kilogram. Hij wist o.a. te scoren met een goede overname techniek. Fabian Gahler uit Heerhugowaard maakten zijn debuut op zo'n groots opgezet toernooi en deed dit zeer ver dienstelijk. De 8-jarige judoka verloor alleen de finale -26 kilogram. Zijn trai- ningsmaatje Jasper Jongejan deed ook voor het eerst mee in Venray en werd met het brons beloond met zijn grote inzet. Brandon van Boven (t/m 28 kg)ook een trainingsmaatje van Fabian, verloor in de voorronde van een Russische techneut en vocht zich ver volgens keurig naar het brons. Linda Klaver verslikte zich bij de seni oren in de eerste partij. Ze stond riant voor met een waza ari maar rolde zich in een houdgreep en verkeek de kansen op het goud. Met brons moest ze uit eindelijk, na o.a. te scoren met een beauty van een schouderworp, genoe gen nemen in de categorie -70 kg. De uitslagen van de afgelopen week gespeelde wedstrijden bij soft- en honkbalvereniging Double Stars zijn: Honkbal: Cromtigers - Senioren 1 5-8, Senioren 2 - DVH 12-2, Urbanus 2 - Senioren 3 14-7, Senioren 4 - Kinheim 6 10-15, Junioren 1 - WSB 8-7, Junioren 2 - Urbanus 9-4, Cromtigers - Puppillen 1 9-11, Cromtigers - Pupillen 2 2-9, Pupillen 2 - Vitesse 9-6. Softbal: Flying Petrels - Senioren 1 0- 13, Senioren 3 - Senioren 2 17-8, Alcmaria Victrix - Senioren 3 12-14, Herons 2 - Peanuts 2 8-12 en 14-13, Penuts 3 - Urbanus 14-17 en 12-15. HEILOO - Voor de negende maal organiseert de biljartvereniging Vennewater het jaarlijks biljarttoer- nooi. Het toernooi wordt gehouden in het clublokaal sporthal Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, te Heiloo. Er wordt gespeeld op vrijdag 30, zaterdag 31 augustus en zondag 1 september. Aanvang op vrijdag is 19.00 uur en zaterdag en zondag om 10.00 uur. U kunt zich opgeven voor dit toer nooi tot 15 juli (mits uw moyenne niet boven 5.00 is) bij Joop Baltus, tel. 072- 5063908 b.g.g. Piet Glas, 072-5062511 Nico Lapère, 072-5331864. HEILOO - De bekende jaarlijkse terugkerende bedrij venviswedstrijd voor bedrijven en verenigingen wordt dit jaar gehouden op zondag 30 juni. Er wordt dit keer gevist in de vijvers in Plan Oost. Verzamelen om 7.15 uur op de parkeerplaats De Loet. Het vissen is van 8.00 tot 10.30 uur, waarna de prijs uitreiking plaats vind bij de sporthal, alsmede de grote verloting. U kunt zich laten inschrijven met een ploeg van drie personen, inschrijfgeld E 7,50 per ploeg, op een van de onderstaande adressen: Harry Franse, De Waard 41, Heiloo, tel. 072-5330111, Niek Stuifbergen, Abdijlaan 12, Egmond- Binnen, tel. 072-5061028 of Jan Walta, Luilaantje 18, Egmond-Binnen, tel. 072-5063111Opgave voor 23 juni. HEILOO - De competitie-uitslagen van afgelopen weekend bij TV HSV zijn: Jeugd: HSVl-Bakkuml 6-0, Zat.heren HSVl-Castricum4 4-2, Heren 35+: HSV1-ZLTC1 2-2, De Berkl-HSV2 1- 3, Heren 50+: Hoog-Opl-HSVl 1-3, HSV2-Middenmeerl 4-0, Zon.heren HSVl-Hippol 1-5, Dames distr.:TV De Berkl-HSVl 0-5, Dames Land.HSVl- Anonymusl 2-4, TV Castricum3-HSV2 3-2. HEILOO - In het Alternatief aan de Stuifbergen in Heiloo wordt momen teel hard gewerkt. Omdat deze woon groep voor 50-plussers daar in juli 10 jaar is gevestigd werd door de bewonerscommissie gevraagd of er ideeën waren om dit feit luister bij te zetten. Trudi Buis-Beers, lid van de commissie Kunst en Sier, kwam met het voorstel om de muur in de hal eens een wat vrolijker aanzien te geven. Zij woont sinds een half jaar in het huis en vond dat het woordje samen, van samen-wonen, weer eens opgewaar deerd kon worden. Zij stelde voor om een groot tegel-mozaïek-werk te maken. Inmiddels zijn er zo'n 30 men sen zeer enthousiast mee bezig. Er wordt de hele dag gepuzzeld, geknipt en geplakt. De pantrycommissie zorgt voor de inwendige mens. Sponsors Trudi: „Nadat mijn voorstel de goed keuring had van de bewonerscommis sie ben ik gaan bellen met tegelzetters, tegelwinkels, tegelhallen, aannemers enz. met de vraag of ze ons wilden sponsoren met restanten gekleurde tegels. Dat viel niet mee. In de eerste plaats is een veelkleurige badkamer of keuken niet echt trendy. Daarbij kwam het feit dat mozaïeken maken op dit moment erg in trek is. Bij een grote tegelhal werd ik nummer 30 op de wachtlijst! Al met al is het me redelijk gelukt om een aardige partij bij elkaar te sprokkelen. Ook mijn medebewo ners kwamen met resten tegeltjes van familie en vrienden. Alleen de tegels voor de achtergrond hebben we moe ten kopen. Het werkstuk wordt ruim 10 vierkante meter groot. Aangezien direct op de muur plakken erg moeilijk en zeer vermoeiend is, werken we op tien panelen van ruim één vierkante meter op grote tafels. Als ze allemaal klaar zijn worden die op de muur gemonteerd. De naden worden over lapt zodat er geen grote witte strepen ontstaan bij het voegen. Voordat er gemonteerd en gevoegd wordt, zal er een tijdelijke schutting worden geplaatst, zodat het uiteindelijke resul taat voor iedereen een verrassing blijft tot de onthulling op 5 juli." Vreemde vogels Trudy vervolgt: „Het thema van dit mozaïek is Vogels van allerlei pluima ge. Het is heel bijzonder om te zien wie welke vogels maakt. Net zoals je men sen kunt herkennen aan hun tuin, kun je hier mensen herkennen aan hun vogel. Ook de mensen die om wat voor reden dan ook niet mee kunnen doen. krijgen hun eigen vogel. Ook de bewo ners die in de afgelopen 10 jaar zijn overleden, waaronder zeer creatieve dames die zeker mee hadden gedaan, worden geëerd met een prachtig dood vogeltje. Ook dat is het leven. Zoals u ziet wordt het een heel bijzonder pla teau met een verhaal. Ik ben dan ook zeer tevreden. Niet alleen over de opkomst maar ook dat het grote deel van onze prachtige hal gebruikt wordt. Er is heerlijk veel ruimte voor iedereen die creatieve dingen wil doen en het graag wil laten liggen om morgen weer verder te gaan. We kunnen bijna niet wachten tot het op de muur zit, maar aan de andere kant, zoals ik het zo inschat, zullen we het werken met elkaar best wel gaan missen. Maar, niet getreurd er komt heus wel weer een nieuw idee bij me opborrelen". I H#;fE Deze bewoners van Het Alternatief werken, onder begeleiding van Trudi Buis-Beers, gestaag door aan het mozaïek dat straks te bewonderen is in de hal van het gebouw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8