Gratis dienstverlening van WonenPlus voorziet in behoefte Nieuws ^Jongeren krant edri Sterk Staaltje OveOfSfli Kermis in Heiloo i Steeds meer genieten dankzij de Gezelschapsbank VOOR eli BORDEN ieuwsblad voor heiloo en omstreken WÊÊÊÈSÊlʧSgiÈXÊÈm Boek 'Heiloo van noord naar zuid' vanaf volgende week verkrijgbaar bij de Uitkijkpost Thuis in uw regio! (072)5351000 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redadtie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 3 JULI 2002 jj iiu^JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 27 Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Regio Noord- Kennemeriand Brillen gezocht voor Afrika Ansichtkaarten van oude dorpsgezichten van Heiloo Vanaf 11 juli is het boek 'Heiloo van noord naar zuid' verkrijgbaar bij de Uitkijkpost. Het boek bevat 80 oude afbeeldingen van karak teristieke symbolen, zoals de Witte Kerk, 'Betsie's Hoeve' en de Runxput(te). Tevens bevat het ansichten van Heilooër straten zoals de Kennemerstraatweg, de Kerkelaan en de Heerenweg en van vele andere oude dorpsgezichten. De afbeeldingen zijn voorzien van tekst, verzorgd door de vereniging Oud Heiloo. Het boek is voor 15 euro verkrijgbaar aan de balie van de Uitkijkpost aan De Hoefsmid 5 in Heiloo. Tevens kunnen vanaf 11 juli de gereserveerde exemplaren worden afgehaald. Weerbestendige metalen fauteuil Rubin. Met iroko houten armleuningen en unieke kunststof poedereoating. 3 jaar garantie. JLL57- Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Afgestudeerd Afgestudeerd VAN DER Diefstal uit woning 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden „r, aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - 'Samen geniet je meer' is een gratis dienstverlening die valt bin nen het project WonenPlus. WonenPlus ondersteunt ouderen, chro nisch zieken en gehandicapten bij het zo lang mogelijk zelfstandig thuis wonen. Dankzij de service van 'Samen genietje meer' heeft deze doelgroep de mogelijkheid om op een veilige manier contact met elkaar te zoeken. Dankzij een advertentie, die in samenwerking met de ouderenadviseur of vrijwilliger wordt opgesteld, worden mensen met dezelfde hobby, interesse of behoefte aan nieuwe contacten bij elkaar gebracht. Een redelijk nieuw project, waarvan door ouderenadviseur Margit Kooter en vrijwilligster Cocky Aalberse veel verwacht wordt. Tijdens mijn huisbezoeken voor WonenPlus merk ik dat veel mensen behoefte hebben aan sociale contacten. Deze contacten verdwijnen dikwijls, zeker wanneer je zelf al op leeftijd raakt, door het overlijden van vrien den, familie en kennissen. Ouderen zijn bovendien minder mobiel. Als je" part ner overlijdt zijn de contacten die je vroeger met andere stellen had ineens veel minder vanzelfsprekend. Alleenstaanden voelen zich al gauw het vijfde wiel aan de wagen. Vooral oude re mensen vinden het moeilijk om zom aar 'even' nieuwe contacten op te bou wen. Zij willen bijvoorbeeld wel een rondje fietsen of wandelen, maar dan niet alleen." Experiment aangaan Margit Kooter voelde de behoefte van haar doelgroep prima aan, en vroeg zich af waarom mevrouw X met dezelf de wensen als mevrouw Y niet met elkaar in contact te brengen. „Ik wilde het experiment wel aangaan. Ik ben echter niet iemand die het wiel voor de tweede keer gaat uitvinden. Daarom wilde ik onderzoek doen naar instellingen en stichtingen die al erva ring hadden met het samenbrengen van mensen. Ik had het geluk dat Cockie Aalberse precies op het juiste moment voorbij kwam. Dankzij deze vrijwillig ster konden we snel aan de slag met het onderzoeken van de mogelijkheden om een 'contactbank' van de grond te krij gen. Anders was dat misschien pas in het najaar geweest." Cocky Aalberse heeft 12 jaar als patiëntenvervoerster in het ziekenhuis in Alkmaar gewerkt. ,,Ik rende het hele ziekenhuis door met zieken in bed den", lacht ze breeduit. „Dat werd mij echter ietwat te zwaar. Dankzij een vriendin in Heiloo kwam ik in contact met Margit. Ik wilde graag vrijwilligers werk blijven doen en was toe aan een nieuwe uitdaging. Onder supervisie van Margit heb ik veel research naar het opzetten van contactbureaus en derge lijke projecten gedaan. Uit dit onder zoek wilden we de beste mogelijkheid voor onze deelnemers kiezen. Sommige van die aanbieders zijn al jaren bezig, én met succes! Vervolgens hebben wij een eigen weg gezocht en besproken wat we willen aanbieden." Wensen duidelijk Cocky Aalberse en Margit Kooter ont wikkelden een inschrijfformulier waar op aanvragers hun persoonlijke gege vens, wensen, behoeften, hobby s en gewenste manier van contact leggen kunnen aangeven. „Door diverse rubrieken in te vullen worden je wensen duidelijk. In samen spraak met de aanvrager stellen wij Ouderenadviseur Margit Kooter van de dragende krachten van het nieuwe vervolgens een advertentie op, die +- 4 keer per jaar in een nieuwsbrief ver schijnt. Bij leden van WonenPlus kun nen wij de advertenties bovendien ook in een advertentiefolder aan huis bezorgen", laat Cocky Aalberse weten. Contactadvertentie: te hoge drempel Is voor veel ouderen het reageren of opstellen van een 'normale' contactad vertentie vaak iets beangstigends, de advertentie via 'Samen geniet je nog het meest' is dat zeker niet. „Een con tactadvertentie is voor veel mensen een te hoge drempel om te nemen", weet Margit Kooter uit ervaring. „Het is té anoniem. Bij ons kunnen mensen zich alleen persoonlijk inschrijven, dat haalt de boel al uit de anonimiteit. Zo zien wij van tevoren wat voor, vlees wij in de kuip hebben en of de beoogde adver teerder ook werkelijk serieuze bedoe lingen heeft met zijn aanvraag." Ook de mensen die reageren zien wij als eerste", vult Cocky Aalberse haar aan. „Zij komen langs in het Trefpunt, of wij gaan naar hen toe als de mobili teit een probleem vormt. Op deze manier vallen louche figuren met ver velende bedoelingen al direct door de mand. Het is namelijk wel zo prettig als iemand die iets vraagt ook een serieuze reactie krijgt. Overigens begeven wij ons daarbij absoluut niet op het vlak om te kijken of de een wel bij de ander Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. t Trefpunt en Cocky Aalberse zijn project. (Foto: UKP) past, dat is in handen van de mensen zelf. Mijn eerste indruk kan namelijk heel anders zijn dan die van de adver teerder. En omgekeerd ook, wanneer ik zeg dat ik nu toch een leuke persoon heb gevonden en het klikt niet dan krijg ik nog de schuld ook!" Hoewel de manier van contactleggen tijdrovend is voor de medewerkers, staan zij wel degelijk achter de uitvoe ring van hun plan. Margit Kooter: „Met behulp van een vrijwilliger is het geluk kig toch een betaalbaar gebeuren gebleven. Daardoor kan deze vorm van dienstverlening ook gratis worden aan geboden aan onze leden." Geïnte resseerden kunnen op maandag tussen 14.00 en 16.00 uur in het Trefpunt bin nenlopen. Daar kunnen zij informatie opvragen, of direct al een aanvraagfor mulier invullen. Dan kan ook worden doorgesproken wie het eerste contact legt, de adverteerder of diegene die reageert, en kunt u nader kennismaken met de medewerkers van het project. Vervolgens stelt u samen met hen een advertentie op. De reden van aanvra- gen'kan ook heel verschillend zijn. „Bijna iedereen onder ons vindt het gezelliger om samen met een ander naar het theater te gaan, een potje te dammen, te fietsen of thee te drinken. Misschien vindt u wel iemand om uw stenenverzameling te bekijken, naar de kerk-te gaan, te winkelen of samen naar een soap op televisie te kijken", zijn de twee dames het eens. U kunt telefo nisch contact met hen opnemen via tel. 072-5331297 of een briefje schrijven naar Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Binnen WonenPlus werken de stichting Ouderenwerk Heiloohet Woon- en Zorgcentrum HeilooWoningstichting Heiloo, de ouderenbonden ANBO en KBO en de UW Een abonnement op WonenPlus kost 8,50 euro per kalender jaar. HEILOO - Het Heilooër gezin Pinster gaat 10 juli naar Guinee en Sénégal in West-Afrika om daar hun (schoon familie en vrienden te bezoeken. Aangezien vooral de bevolking in Guinée het zwaar heeft het hoofd boven water te houden, nemen zij altijd brillen en brillenkokers mee, want daar ontbreekt het velen aan. De verzamel de brillen en brillenkokers geven zij persoonlijk af aan een lokaal zieken huis in Labé, die de brillen op hun beurt weer distribueert onder de bevol king. Indien u een bril heeft die u niet meer gebruikt kunt u het afgeven bij de receptie van Woon- en Zorgcentrum, Locatie de Loet. HEILOO - Op 15 april jongstleden startte Jörgen Bolten zijn schilders bedrijf J. Bolten aan de Jan Boltenhof 24. Over klandizie heeft de jonge ondernemer tot op heden niet te klagen. „Ik ben eigenlijk al hevig aan vakantie toegrapt de bijna 31-jarige schilder. Toch is Jörgen Bolten blij dat zijn bedrijf al zo snel succesvol blijkt te zijn. „Met name met het buitenwerk heb ik hei momenteel erg druk. Tot eind oktober zit ik daar aardig mee vol. Voor binnenwerk probeer ik tussendoor even tijd vrij te maken met name als het om de kleinere klussen gaat." In de zomermaanden werken de meeste schilders het liefste buiten. „Logisch", vindt Jörgen. „In die peri ode is het relatief goed weer en binnen schilderen kan ook in de winter. Overigens kunnen klanten mij evengoed bellen voor binnen werk. Dan maken we vast een afspraak en als de klus niet al te groot is doe ik hpt als ik even een gaatje vind." Allround Hoewel veel mensen pas aan een schilder denken als er groot onderhoud moet morden gepleegd, is Jörgen niet te beroerd om ook het kleinere werk vov zijn rekening te nemen. „Kleine klusjes moetje ook hebben, en wefk is werk", is de schilder van mening. „Bovendien doe ik het snel, maar wel goed. Ik ben aardig allround wat het werk betreft. Desnoods vervang ik kleine ruitjes, of kom ik de kamer behangen, af roep ik daarbij wel de hulp van mijn vader in." In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Tijd is rijp Na 13 jaar voor diverse bazen te hebben gewerkt, vond Jörgen de tijd rijp om voor zichzelf te beginnen. Zijn vriendin Nelleke Wanders, die hel financiële gedeelte, de offertes en de tèlefonische aanvragen voor haar rekening neemt, is het daar roerend mee eens: „We hebben onlangs een huis gekocht, hebben twee zoons van 7 en 1 jaar en zijn redelijk gesetteld. Dan is de tijd rijp om zo'n stap te nemen. Het is altijd al de droom van Jörgen geweest om voor zichzelf te beginnen als schilder. Hij is er immers mee opgegroeid: de hele familie Bolten is werkzaam in het schilderswereld- je." Goede naam opbouwen „Vanaf mijn vijfde jaar wist ik eigen lijk al dat ik schilder zou worden. Door de jaren heen heb ik de benodigde vakdiploma's en mijn ondernemersdiploma behaald. Door goed werk te leveren probeer ik een goede naam in Heiloo en omstreken- op te bouwen. De klanten moeten natuurlijk wel tevreden over mijn werk zijn. Als er iets aan mankeert kom ik zonder meer terug." Weet waarvoor je betaalt Wie binnenkort een beroep op-een schilder wil doen kan dus uitstékend terecht bij Jörgen Bolten. U krijgt vooraf een uitgebreide offerte, waarop duidelijk alle werkzaamhe den staan vermeld. „Soms krijg je een offerte met slechts een bedrag erop", zegt Nelleke fronsend. „Zo gaan wij niet te werk. De klant heeft er toch recht op te weten waarvoor hij betaalt?" Via tel. 072-5320391 is een afspraak met Jörgen Bolten zo gemaakt. Zijn vriendin Nelleke Wanders weet precies wanneer hij tijd heeft! Adviesprijs 69,- ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUID00STBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koópavond op donderdag en vrijdag HEILOO - Onze plaatsgenoot Menno Kuijper is afgestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam in de rich ting Algemene Operationele Technologie. HEILOO - Op 27 juni zijn onze plaats genoten Ellen Schuurman en Adriette Beemster afgestudeerd aan de Opleiding Leraren Basisonderwijs van de Hogeschool Alkmaar. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - ln (ie nacht van zondag 23 op maandag 24 juni werden uit een woning aan de Kloosterhof spullen gestolen. De bewoners hadden verge ten de vQordeur af te sluiten waarna dieven de gelegenheid namen. Uit het huis werden een fototoestel, 25 cd's. 2 rugtassen, een mobiele telefoon en een schoudertas met een portemonnee weggenomen. HEILOO - De kermis van Heiloo die donderdag 4 juli begint en tot en met zondag 7 juli duurt staat weer bol van gezelligheid voor zowel jong als oud. Jeugd Voor de jeugd staat de autoscooter, snelheidsmolen en city-hopper opge steld. Ook aanwezig zijn de familie achtbaan, het reuzenrad, Crazy Safari, draaimolen, mini-cars, babyflug, diver se behendigheidsspelen, zoals lucky cranes, balco rotor, flipper, skeeball en natuurlijk de oliebollenkraam, suiker spin en poffertjessalon voor de inwen dige mens. De kermis begint donder dag om 15.00 uur, de andere dagen om 14.00 uur. Vrijdagavond bieden de kermisondernemers het publiek weer een grandioos vuurwerk aan. Om ongeveer 22.30 uur zal dit achter de kermis afgestoken worden. Met al deze attracties en met ritprijzen die zeker niet te hoog zijn is deze kermis voor jong en oud een bezoek waard. De kermis staat aan de Omloop opge steld. Oud Inn en café de Wit Voor de oudere jeugd betekent de ker mis weer een hoop gezelligheid in de Heilooër kroegen aan de Heerenweg. Zowel De Oud Inn als de Wit heeft vanaf 21.00 uur live muziek. In De Oud Inn speelt op donderdagavond de topformatie Missing Act die de beste top 40-hits ten gehore zullen brengen. Vrijdag beklimt de coverband Outcast het podium en zaterdag komt Missing Act hun optreden van donderdag nog eens dunnetjes overdoen. Op zondag kan er naar hartelust worden gedanst op de vetste housebeats. De Wit trak teert de kermisganger op eveneens live muziek met op donderdag en vrij dag The Change. Deze band is al jaren wereldberoemd in Heiloo en weet elk jaar de voetjes ruimschoots van de vloer te krijgen. Zaterdag en zondag komt het pretorkest van Torkest de bezoekers van de Wit amuseren met een optreden vol hits en hilariteit. Als toetje begint om 17.00 uur de Volendammer formatie Jen Rog in de feesttent. Deze band heeft op alle ker missen in Noord-Holland gespeeld en mag dus gerust een deskundige op het gebied van feest en gezelligheid genoemd worden. Deze achtbaan is één van attracties die op de Heilooër kermis te vinden zullen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1