Koninklijke onderscheidingen Ere wie ere toekomt Invoeren parkeerverbod bij De Springschans en Radboudschool Enquête fietserstevredenheid onder inwoners van Heiloo "zr UITKIJKPOST - 3 JULI 2002 - PAGINA 4 'WmËgsmÈtËê Raadhuisplein 1 Pt>, 1 1810 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met 'ja* beantwoorden, want overal in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheidenheid. Deze mensen komen in aanmerking voor een Koninklijke Onderscheiding, net als ieder ander met bijzon dere verdiensten voor de samenleving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen, kunt daarvoor zorgen, want iedereen kan iemand voor dragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Heiloo is dit mevrouw M. Cost, secretaresse van het college van burgemeester en wethouder, telefoon nummer (072 -) 535 66 09. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderschei ding. Ook kan dan precies uitgelegd worden hoe u verder te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstel ingediend bij de burgemeester. Hoe gaat de aanvraag in z'n werk? De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om tijdig in actie te komen. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tijdens de 'lintjesregen* voor Koningin nedag wordt uitgereikt? Dien het voorstel dan vóór 15 augustus 2002 bij de burgemeester in. Gaat het om een uitreiking tijdens een andere gelegen heid, dan moet u het voorstel minimaal vijf maanden van tevoren naar de burge meester sturen. De burgemeester brengt advies uit over die voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan tiiii voor de hoogte van de onderscheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de Koningin een oordeel en stuurt het voor stel door naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onder scheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burgemeester informeert u over de uitkomst van het voorstel Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmerking te komen voor één van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzondere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zv/uartepunt van de beoordeling bij de bijzondere verdiensten voor de samenle ving. De verdiensten in een betaalde functie of beroep worden als aanvullend element meegenomen. Bij de orde van de Nederlandse Leeuw zijn de bijzondere verdiensten die in het arbeidsproces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere ver diensten moeten voor de verlening van de onderscheiding in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor de maat schappij buitengewoon zijn. Daarbij gaat het met name om verdiensten op het terrein van kunst, wetenschap of sport. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M, Cost, telefoonnummer (072 -) 535 66 09. Zij kan u ook een for- mulier toezenden waarop precies staat beschreven waar een aanvraag voor een Koninklijke Onderscheiding aan moet voldoen. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41, van de. Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrij stelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 112 - plaatsen dakkapelSlimpad 36 - vergroten woning Ypesteinerlaan 27 - plaatsen dakkapel t Loo 30 - plaatsen dakraam De Waard 46 - plaatsen berging De Oostkanter 6 - plaatsen dakopbouw Vennewatersweg 21 hs9 - dakopbouw. Verleende uitwegvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend. Het maken van een uitweg op de openbare weg voor de percelen: - Noordergeeststraat 4 - Noordergeeststraat 10 De gemeente Heiloo en de ietsersbond willen graag uw mening weten over het fietsbeleid van de gemeente. Wilt u daarom voor de volgende zes onderwerpen het hokje van uw keuze aankruisen (1 hokje per onderwerp)? zeer zeer ontevreden ontevreden tevreden tevreden Fietsenstallingen Verkeersveiligheid fietsers Sociale veiligheid fietsers (onveilige plaatsen) Fietscomfort (stopkans, wegdek en verkeershinder) Aanpak fietsendiefstal (handhaving, opsporing, graveren) Fietsambities gemeente Welk rapportcijfer geeft u de gemeente Heiloo voor het fietsbeleid (alleen hele cijfers)? Rapportcijfer: LJ Postcode: Geslacht: M V Leeftijd: U kunt deze enquête inleveren op de volgende punten: Receptie van het gemeentehuis (t.a.v. de heer R. van der Meer) Butterlaan 17a (t.o. nummer 29) (centrum) Vrieswijk 53 (Zuidwest) Groot Barlaken 8 (Plan Oost) Rosendaal 76 (Ypestein) Baafjeslaan 7 (West) Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met de bijho rende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degenen die de uitwegvergunning hebben aangevraagd, krijgen bericht van het Ingeni eursbureau wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, ver zorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voor lopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Egelenburg 10 - vergroten woning De Laghe Weijdt 13 - plaatsen dakopbouw De Laghe Weijdt 42 - plaatsen dakopbouw De Laghe Weijdt 44 - plaatsen dakopbouw Van Vladerackenlaan 12 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij Het college van burgemeester en wethouders is van plan om een parkeerverbod in te voeren in de omgeving van de basisscholen de Springschans en de Radboud school. Zowel de gemeente alsook de verkeersouders van beide scholen streven naar het verminderen van de verkeerschaos tijdens het brengen en halen van schoolgaande kinderen. Het instellen van het parkeerverbod is een onderdeel van een pakket aan maatregelen. Naast het verbod wil de gemeente bij de ingangen van beide scholen een uitstapplaats aanbrengen. De ouders die hun kind nog met de auto naar school brengen, kunnen hun kind hier veilig uit laten stappen en vervolgens doorrijden. Ouders die hun kind naar school willen begeleiden kunnen hun auto op grotere afstand op een parkeerplaats zetten: parkeerter rein hoek Heerenweg/Ter Coulster of bij De Kreek. Beter en veiliger is het natuurlijk de kin deren te voet of per fiets naar school te brengen of dat de kinderen zelfstandig naar school gaan. Daarom zijn er bij de ingangen van beide scholen al enkele fietsenrekken geplaatst. Overigens zal ook een aantal parkeerplaatsen voor mindervaliden en eventueel een school- taxi blijven bestaan. Het is de bedoeling het parkeerverbód in te voeren op de Breedelaan (tussen Sta tionsweg en Heerenweg), Molenweg, Wilgenlaan en Schoutsenlaan. Het verbod zal alleen overdag en alleen op werkdagen gelden. De bewoners van deze straten zijn door het college per brief van de plannen op de hoogte gesteld. Zienswijze Indien u uw zienswijze kenbaar wilt maken dan kunt u dit binnen 6 weken na publicatie van dit voornemen doen. Dit kan schriftelijk door een brief te schrijven aan burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA HEILOO. Ook kunt u dit telefonisch doen via telefoonnummer (072 -) 535 67 63. De heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau staat u dan te woord. Op basis van de binnengekomen reacties besluit het college definitief of het parkeerverbod wordt ingevoerd. De gemeente Heiloo heeft, op verzoek van de Fietsersbond, op dinsdag 11 juni jl. deelgenomen aan het landelijk vergelijkend fietsersonderzoek van deze hond. Op deze dag zijn metingen verricht met behulp van een meetfiets. Naast deze objec tieve metingen, kunt ook u oordelen over de fietsvriendelijkheid van Heiloo. U kunt uw mening geven over het fiets beleid van de gemeente Heiloo, door het invullen van het enquêteformulier elders op de gemeentelijke informatiep agina. Het enquêteformulier bevat zes vragen. Bij iedere vraag kunt u aan geven hoe tevreden of ontevreden u bent over dit betreffende aspect van het fietsbeleid van de gemeente. De uit komst van de enquête zal worden meegenomen in de besluitvorming. In het landelijk vergelijkend fietserson derzoek staat de fietsinfrastructuur van de gemeente centraal. Inmiddels is in een honderdtal andere gemeenten een dergelijk onderzoek al uitgevoerd. De Fietsersbond krijgt door middel van objectieve meetmethoden en enquêtes inzicht in de sterke en zwakke punten van de huidige fietsinfrastructuur. Het onderzoek met antwoorden geven op vragen op gebied van onder andere de verkeersveiligheid, comfort voor de fietser en de kwaliteit van fïetsvoorzie- ningen. De Fietsersbond presenteert het eind rapport met de resultaten van het meetonderzoek en de enquête in het najaar van 2002. Naast Heiloo zijn hier ook de resultaten van de overige deelne mende gemeenten in opgenomen, zodat een goede vergelijking gemaakt kan worden. Het rapport zal worden aange boden aan het gemeentebestuur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Van der Linden van de landelijke afdeling van de Fietsersbond, telefoonnummer (030 -) 291 81 67. Of u kunt contact opnemen met mevrouw Bakker-Hoetjes van de plaatselijke afdeling, telefoon nummer (072 -) 533 12 09. (Zie ook enquêteformulier linksonder op deze pagina) de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Mtgérzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 27 juni 2002 Geboorten Mae M.A. d.v. H.L.J, van Velthoven en E .J.R. Mors Naomi H. d.v. CD. Nottelman en N. de Bruijn Leonie C. d.v. P.C. de Jong en N. Henning Nadeche d.v. P.J. van Alphen en M.C. Pancras Julie D. d.v. M.P. Warmenhoven en N.D. Zoon Maurien M. d.v. P. de Jager en A. van 't Veer Daniël M. z.v. MA.J. Lute en H.L.W. Vaandrager Elders geboren Joeri H. z.v. M.A.M. Rotteveel en A.A.M. Kraakman Wietze B. z.v. B.C.N. Kuyl en B.M. Bruin Kees P.T. z.v. C.J.P. van Diepen en S.P.A. Putker Alizée B. d.v. P.C. Schelhaas en S.J. Joseph Bob z.v. J. Zwart en J.G.M. Leferink Dorathea G. d.v. A.M. Tervoort en J.M.M. Hageman Isabella d.v. M.J. B; ijs en I. Groenewegen Jesse z.v. J.S.C. Kops en A.ï!/L Kroone RaülJ.A. z.v. C.W.M. Haan en M. van Vliet Meja E.A. d.v. D.M.C. Admiraal en A.J.E. Hoevers Paula d.v. P.N. Raap en H. Groot Huwelijksaangiften G.J. Landstra en A.A.M. Vermeulen Huwelijken I geregistreerde partnerschappen A.N.P. de Wit en C.L. Alberts F.S. Kops en A. Heidoorn T. Rigter en A.G. Datthijn N.P.R. Bakker en E.T. Groen E.R. de Boer en C.M. Vergeer B. van der Sluijs en A.C. Soto Guljé Overleden J.N. Bood C.F.M. Bosch ev Coehoorn F.J. Kenninck T.C.L. Onderwater Elders overleden E.A. Beumer A.K. Klinkenbijl S. Bruin wv Brouwer T.J. van der Poel L.G. Koning in uitvoering Rioolinspecties Gedurende de maand juli voert de firma Heijmans in opdracht van de gemeente Heiloo een inspectie uit van het gehele riool stelsel. De inspectie vindt plaats door middel van putfoto's en kernboringen. Hierdoor is de gemeente beter in staat om de levensduur en huidige staat van de putten en rioolstrengen te kunnen vaststellen, De werkzaamheden nemen naar verwachting een vijftal weken in beslag tot ongeveer 2 augustus. In deze periode is het mogelijk dat voor een korte periode, ongeveer 15 minuten, de verkeersdoorstroming op een weg wordt verstoorcj, waardoor enige over last kan ontstaan. Wij vragen hiervoor uw begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65. Bij de afwezigheid van de heer Montauban kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen, telefoonnummer (072 -) 535 67 64. r Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (8 eurocent /min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4