Een afspraak., is snel gemaakt 0 Heiloo van Noord naar ZUW J Kruijff Makelaars Taxateurs en Zn. ffei/ne ênersmeöertj üageman 072 5051202 Nu aan de balie van de Uitkijkpost verkrijgbaar voor 15,00 GEEF ZO UW UITKIJKERTJE OP 'Oude dorpsgezichten van Heiloo UITKIJKPOST -17 JULI 2002 - PAGINA 9 fSPvrulfr 4924 STUKADOORS frintlry 493O Sandecamplaan 15 Heiloo - tel./fax 072 - 5340842 BOUW- EN AANNEMERSBEDRIJF 072 - 5330638 - 5330931 HEILOO VERBOUW - NIEUWBOUW - ONDERHOUD RAMEN - DEUREN - KOZIJNEN - SCHUIFPUIEN NVOB vooral uw HEKWERKEN Voor al uw sierhekwerk, toegangspoorten, schoorsteenkappen. Tevens verkoop van hekwerkonderdelen Meubelatelier DE SCHOUW Schouwen - Haarden - Kachels. Op hout, gas, gel en elektrisch gestookt! Zowel voor 'n modern eigentijds als voor 'n romantisch of klassiek interieur! Maatwerk is onze specialiteit. 072 5064133 Lamoraalweg 69-ind.ter. "de Weidjes" Egmond a/d Hoef Geestakker 4 te Heiloo Vraagprijs: 232.000,- k.k. kantoor Egmond Voorstraat 43 Tel.: 072-507 08 18 nvm info@kruijffmakelaardij.nl Het boek bevat 80 oude afbeeldingen van Heiloo, voorzien van tekst verzorgd door de vereniging Oud Heiloo. Tevens kunnen de gereserveerde exemplaren worden afgehaald Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een 'Uitkijkertje' u gaat cö\ ra kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. S.v.p. duidelijk schrijven. Stuur uw tekst aan Drukkerij Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw 'Uitkijkertje' bij ons kantoor, De Hoefsmid 5, Heiloo. Uiterlijk maandag 17.30 uur inleveren! 'UITKIJKERTJES' DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische opgave is niet meer mogelijk r 7'~ Voor "Brieven onder nummer" wordt 2,50 extra in rekening gebracht. NAAM ADRES PLAATS TELEFOON Brood bij de barbecue: lekker en gemakkelijk GEZOCHT: GEVONDEN: foetsersbond inleveren pakketten voor Polen Theater en muziek uitwisseling Denemarken Inkoop elektriciteit Heiloo voor 84% duurzaam Cu nos nan ta t Lunch diner High Tea Picknickmand Bruiloft jubileumfeest Kookclub Uniek terras met uitzicht op de duinen GEOPEND: woensdag t/m vrijdag vanaf 12.00 uur. zaterdag vanaf 16.00 uur (High Tea en lunch in overleg). Zondag vanaf I 1.00 uur. Maandag en dinsdag gesloten.Van I juni tot I december tevens dinsdag geopend. RE8TAURANT Herenweg 109, I934 PB EgmOnd a/d Hoef (ri Egmond-Binnen) tel: 072-507 0009 fax:072-507 0010 www.creightons.nl i info@creightonsrestaurant.nl 4$ICC(/ - &fian.Uef - - fleMcrA 't Hoekstuk 12-13- tel. 072 5336609 Kennemerstraatweg 506 - 1851 NH Heiloo Telefoon: 072 533 11 57 - Telefax: 072 533 62 22 Molenlei H, 1921 CX Akersloot Deze hoekwoning met garage is gelegen in een kindvriendelijke wijk nabij NS station en winkels. De verzorgde ruime achtertuin op het westen is voorzien van een houten berging en een achterom. De aangebouwde garage is voorzien van water, verwarming en elektra en is bereikbaar via een loopdeur vanuit de achtertuin. Inh. 340m3, Opp. 223m2, Bwjr. 1971. Ind: entree, hal, woonkamer, toilet, keuken. 1e verd: overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, toilet,wastafel, bergkast. 2e verd: zolderkamer met dakkapel, berging, stookruimte Aanvaarding in overleg Zeer fraai gelegen in een recreatie park met de mogelijkheid om gebruik te maken van motel Heiloo met zwembad en restaurant. Dit appartement is ideaal voor starters en/of recre atiewoning. Het complex is recent gebouwd en voorzien van een liftinstallatie. Vanuit de woonkamer en vanaf het balkon heeft u een adembenemend uitzicht over bollenvelden. Inh: 170m3, Opp: 65m2, Bwjr. 1999. Ind: Bgg: open entree met liftinstallatie; 1e verd: entree, gang, meterkast, slaapkamer, toilet, badkamer, woonkamer, open keuken, stookkast. Bijzonderheden: volledig geïsoleerd; servicekosten circa 75 euro; parkeerplaats. Aanvaarding in overleg Deze goed onderhouden helft van een dubbel woonhuis is aan de achterzijde over de volle breedte uitgebouwd. Deze uitbouw zorgt voor veel ruimte en biedt een mooi uitzicht over de fraai aangelegde en goed onderhouden diepe tuin (ca. 20 mtr) met 2 zonneterrassen. U waant zich in de Hof van Eden. Het pand is gelegen aan een doorgaande weg nabij scholen, winkels en ontslüitingswegen. Inh: 375m3, Opp. 268 m2, Bwjr. 1956. Indeling: beg.gr.: entree, toilet met fontein, gehee betegelde trapkast, L-vormige woonkamer met gashaard, grote woonkeuken met inb.app., aangr. stenen berging annex bijkeuken met gas water en licht, aansluiting voor wasm/droger. 1e verd: 3 ruime slaapkamers, waarvan de slaap kamer aan de achterzijde toegang geeft tot het dakterras. Geheel betegelde badkamer met douche en wastafel. 2e verd: ruime bergzolder met mogelijkheid voor 4e slaapkamer. Dit object is absoluut een bezichtiging waard!!!!!! Aanvaarding in overleg aankoop - verkoop taxaties waardebepalingen hypotheekbemiddeling zakelijke diensten VAT' 1 regel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels 9 6 regels 7,50 7 regels 8,- 8 regels 8,50 9 regels 9,- 10 regels 9,50 11 regels 10,- 12 regels 10,50 13 regels 11,- 14 regels 11,50 15 regels 12,- Soms is er een vakantiereis voor nodig om tot het inzicht te komen dat een voudige, zelfs primitieve eet- of berei dingsgewoonten vernuftig zijn. Vooral methoden die bestaan sinds mensen heugenis roepen een gevoel van bewondering op: wat een slim idee, waarom doen wij dat niet zo? Waar men gewend is buiten te eten zonder sophisticated picknickkoffers of stroom voor de elektrische grill, is de vinding rijkheid het grootst. In Portugal bij voorbeeld, waar een groot deel van het jaar buiten wordt geleefd en gegeten, kunnen ze meesterlijk barbecuen op een oude autovelg, bloempot of door gezaagde oliedrum. Zelfs borden en bestek zijn vaak afwezig. Brood is daar het handigste, smakelijk hulpmiddel. Je gaat met een afgescheurd stuk brood naar de churrasqueiro - de man die roosten - er hij legt er een stuk vlees of een visje op. Vooral voor geroosterde sardientjes is dit dé methode. De sap pen, het vet en de smaak van eventueel gebruikte kruiden trekken in het brood. Je eet de bovenste filet eraf, trekt de graat vervolgens weg en je ver orbert de onderste zijde van het visje met het brood. Brood en barbecue horen bij elkaar In veel churrascaria's, barbecuerestau rants, wordt brood gebakken naast de grill. Vrouwen schuiven onophoudelijk bolletjes gerezen deeg in de koepelvor mige houtgestookte ovens en in een mum van tijd staat er dampend, versge bakken brood op tafel. Het is dan ook niet verwonderlijk dat juist die buitenlandse broodsoorten, die vanuit de mediterrane landen ons land hebben veroverd, het zo goed doen bij de barbecue. Dat komt ook omdat deze vaak wat luxere broodsoorten op smaak zijn gebracht met dezelfde krui den en grof (zee)zout die bij de barbe cue worden gebruikt. Brood is ook een goed middel (en handig excuus) om je bordje brandschoon te eten. Lekker de jus en de saus absorberen met een stuk afgescheurd brood en opnieuw opscheppen... Brood kan ook óp de barbecue, maar oplettendheid is geboden. Het kruim, het binnenste van het brood, kan snel verbranden of het brood kan te droog worden. Recept Tot slot is er een heerlijk recept voor mediterraan stokbrood met pesto van de barbecue. Meng 50 gram (verse) rode of groene pesto met 50 gram zach te boter. Snijd een stokbrood in plak ken. Bestrijk de plakken royaal met de pestoboter en druk ze4 weer tegen elkaar aan, tot de plakjes weer samen een brood gaan vormen. Leg tussen elke snede eventueel een plakje geiten kaas. Verpak het stokbrood in alumini umfolie en leg het op het rooster van de barbecue (of in de oven). Aluminiumfolie zorgt ervoor dat het niet zo snel aanbrandt. In een minuut of twintig is het klaar. 800.000 fietsen De beste slotconclusie www.fietsersbond.nl/fietssloten Op pad voor üw fietsplezier Postbus 2828, )SOO ÜV Utrecht, iiilocffietsersbond.nl. REGIO - Er is weer gelegenheid tol het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren kan geschieden bij: Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 17 juli van 19.00 tot 22.00 uur, zij is te bereiken op tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, in een stevige kar tonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijd schriften e.d. bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitima tiebewijs te tonen. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - In de herfstvakantie van 2002 houdt Tendenz deel 1 van een cul turele uitwisseling met jongeren in Denemarken. Deze is bedoeld voor jongeren van 15 tot en met 20 jaar. Op een speciale locatie wordt samen met een groep Deense jongeren gewerkt aan een project met het thema: Improvise your future and make your own Europe. Dat wordt in workshops theater en muziek gedaan. Deel 2 vindt plaats in februari 2003 en is het tegenbezoek van de Deense groep hier in Nederland. In de totaal twee weken wordt gewerkt in verschil lende workshops op het gebied van theater en muziek. Aan het eind van de tweede week in februari wordt een eindvoorstelling v gepresenteerd. Natuurlijk is er ook ruimte voor andere activiteiten in die weken. Deel 1 van de uilwisseling vindt plaats van zondag 13 oktober tot en met zaterdag 19 oktober. Als je mee doet aan die week doe je ook automatisch, zonder extra kosten, mee aan het ver volgproject, oftewel de tegenuitwisse- ling in de krokusvakantie 2003. Het project wordt vanuit Tendenz geleid door twee ervaren volwassenen. De deelname is inclusief reis en verblijf in deel 1. Het verblijf is in Hojskole op hotelkwaliteit met drie maaltijden per dag. De totaalprijs bedraagt 150,- euro per persoon. Inschrijven of meer informatie verkrij gen kan bij Tendenz, tel. 072-5321069, of mail: uitwisseling@tendenz.nu Tendenz Tienercentrum is een onder deel van Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. HEILOO - Met het afsluiten van een contract door de gemeente Heiloo, samen met Alkmaar en Langedijk, met de stroomleverancier REMU, zal 84% van de elektriciteit die door Heiloo wordt ingekocht op duurzame wijze worden opgewekt. Het gaat dan bij voorbeeld om het opwekken van elek triciteit met biomassa of met water krachtcentrales. Vorige week ondertekende wethouder Rob Opdam (VVD) samen met twee collegawethouders van Langedijk en Alkmaar het contract met het Utrechtse energiebedrijf met een loop tijd van anderhalfjaar. De gezamenlij ke inkoop van duurzame energie levert Heiloo jaarlijks een besparing op van circa 20.000 euro. Met deze Europese aanbesteding spe len de gemeenten in op de liberalise ring van de energiemarkt, waardoor concurrentie is ontstaan tussen ener giebedrijven. In totaal hebben vier par tijen gereageerd op de openbare aan besteding, waarvan REMU uit Utrecht de beste partij bleek, op basis van het eisen- en wensenpakket van de drie gemeenten. Wethouder Rob Opdam is van mening dat het gemeentebestuur van Heiloo met het afsluiten van dit contract en de inkoop van maar liefst 84% duurzame - elektriciteit, een stap verder in de rich ting zet van het milieu- en energiebe leid van de gemeente^ Wethouder Opdam: ,,In het kader van bouwen en wonen waren we al gericht op duurzaamheid. Als gemeentebe stuur stelden we al eisen bij bouwplan nen op het gebied van energiezuinig en duurzaam bouwen en wonen. Het bouwplan De Egelshoek is enkele jaren geleden zelfs uitgeroepen tot lan delijk voorbeeldproject Energiezuinig en duurzaam bouwen en wonen. Zo is in dit woningbouwproject gebruik gemaakt van warmtepompen en duur zame materialen. Met deze gezamenlij ke inkoop van duurzame energie zet Heiloo nu weer een stap verder in de goede richting." Landelijk behoort Heiloo nu met de inkoop van 84% duurzame energie tot de top tien van gemeenten die groene energie inkopen in Nederland, gerela teerd aan de totale inkoop van groene energie. ALKMAAR - Zij horen bij ons. in deze tijd een bijna provocerende titel bij een serie foto's van Cura^aoénaars. Ze zijn bijna dagelijks - negatief - in het nieuws. Voor de oppervlakkige kran tenlezer bestaat de bevolking van Curasao uit bolletjesslikkers, die zich in rijen van drie verdringen voor de KLM vluchten naar Nederland. Een sterk vertekend beeld: de doorsnee heeft niets met cocaïne te maken en wil er ook niets mee te maken hebben. De manier waarop hij in de Nederlandse media wordt neergezet doet hem pijn. Een Cura^aoënaar, vooral de iets ouder re man of vrouw, is fotogeniek, maar wil dat zelf meestal niet weten. Zijn huids kleur vertroebelt vaak zijn gevoel van eigenwaarde. Tekenend voor deze situ atie is het feit, dat het woord - neger - een taboewoord is binnen de Cura^aose samenleving. Er zijn er maar weinig, dïe tevreden in de spiegel kij ken. Feo mi ta (ik ben lelijk) is vooral bij ouderen al te-vaak een eerste, nega- lièv<L reactie bij het zien van een foto toestel. Zij hebben in kranten en tijd schriften te veel foto's gezien uit de ontwikkelingslanden en beseffen dat de scheidingslijn tussen blank en zwart meestal parallel ioopt aan de schei dingslijn tussen rijk en arm. Ze zijn trots om spontaan aan deze beeldvor ming mee te werken. Zelfs als zij aan de rand van het bestaansminimum leven kunnen zij zich rijk voelen. Een praatje, bij voorkeur in het Papiamento, is meestal voldoende om de aanvankelijke argwaan te doen ver dwijnen. Bij vrouwen wint de natuurlij ke ijdelhcid het al gauw van de aanvan- kelijke schroom. Mannen komen vvat moeilijker los, zij presenteren zich graag als voorname serieuze huisva ders. iets waar de vrouwen dan weer hartelijk om moeten lachen. In de maanden juli en augustus kunt u een serie foto's zien over mensen van Curasao met als titel Cu nos nan la in het Medisch Centrum Alkmaar, gemaakt door Gerard Habraken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10