Het polderlandschap tussen Heiloo en Egmond gaat op de schop AZ voetbalt bij HSV edn krant 40-60% OR WÊtNÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊm BORDEN eli gïnetë ^cjau qM Ze zijn er weer VERSE MOSSELEN! KORTING Heiloo van Noord naar Zuid Huis kopen? Nu aan de balie van de Uitkijkpost verkrijgbaar voor 15,00 Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ^LqJU Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 29 17 JULI 2002 (072)5351000 www.vanderborden.nl Afgestudeerd Geslaagd Vissen gestolen VANAF DONDERDAG 10 JULI Het Hoekstuk 9 Tel. 072 5341014 J Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Geef uw tuin of terras kleur met de vrolijke belletjes van deze fleurige Fuchsia's. Kies nu uit honderden bijzondere soorten. Perstuk 1,99 voor Afgestudeerd Geslaagd Geslaagd Afgestudeerd 'Oude dorpsgezichten van Heiloo' Het boek bevat 80 oude afbeeldingen van Heiloo, en zijn voorzien van tekst, verzorgd door de vereniging 'Oud Heiloo'. Tevens kunnen de gereserveerde exemplaren worden afgehaald De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Egmond aan den Hoef en Rinnegom Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden r=^ n aanzienlijk lagere mm-prijzen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO/EGMOND - De Land inrichtingscommissie (LC) heeft in haar vergadering van 18 april de plan nen voor het kavelruilplan tussen de Sammerpolder 1 en het Waterbe- heersingsplan Sammerpolder goedge keurd. Beide plannen zijn tot stand gekomen door een samenwerkings overeenkomst tussen LC en de Stichting ter verbetering van de agrari sche structuur in Noord-Holland (Stivas en Stivas Egmond en omge ving). De plannen liggen sinds 18 april in het gemeentehuis in Bergen en bij Waterschap Het Lange Rond ter inza ge. Beide plannen hebben nu nog de goedkeuring nodig van Waterschap en het gemeentebestuur van Bergen. De leden van het Groen Platform hebben, doordat de beraadslagingen over beide plannen zich in de beslotenheid hebben afgespeeld, geen gelegenheid gehad de plannen tussentijds te beoordelen, en zijn geschrokken van de gevolgen die de aangekondigde maatregelen hebben voor natuur, milieu en landschap in het gebied aan dc weerszijden van de Zeeweg van Heiloo naar Egmond aan den Hoef. Maatregelen voor agrarische sector Door de maatregelen zal de kleinscha lige en onregelmatige blokverkaveling, waaruit de ontginningsgeschiedenis nog is af te lezen, worden vervangen door een grootschalige rechthoekige verkaveling. Het waterlopenplan is bedoeld om zowel de afwatering te per fectioneren als de toekomstige aanvoer van boezemwater mogelijk te maken. De uit te voeren werkzaamheden in de Sammerpolder tonen een'grootschalig rechthoekig patroon van waterlopen. Een deel van deze waterlopen wordt nieuw gegraven, kronkelende waterlo pen worden aangepast en rechtgetrok ken en een aantal sloten wordt gedempt. Naar het westen zal de water- aanvoer zich uitstrekken tot nabij de Herenweg, naar het noorden tot bij de Hoevervaart. Het gemaal langs de Egmonder Binnenvaart, thans verscholen achter de bosgordel langs de Zeeweg, wordt verplaatst naar het Zomerdijkje in het open landschap. Hier komt een gebouw van 9 meter lang en 5,6 meter hoog. Onvoldoende compensatie De niet-agrarische maatregelen van het Sammerpolderplan bieden naar mening van het Groen Platform Bergen onvoldoende compensatie voor de landelijke aantasting van de Sammerpolder in zijn geheel. Ook zegt het deze organisatie in haar brief van 24 juni aan Burgemeester en wethou ders en de gemeenteraad van Bergen dat aan de zuidzijde de bosgordel met 40 meter wordt verbreed om een meer robuuste ecologische verbindingszone tussen het Heilooër bos en de duinen te creëren. Of deze ecologische verbin dingszone met aan weerszijden bollen- Mag dit fraaie stukje natuur blijven Sammerpolderplan? (foto MSP) teelt werkelijk de migratie van planten en dieren bevordert is volgens hen niet nader onderzocht. Verder komen de kaden langs de Hoevervaart en langs de westzijde van de Egmond Binnenvaart in handen van het Waterschap. Groen Platform Bergen vraagt zich af waarom. Langs beide vaarten liggen immers sinds men senheugenis openbare jaagpaden, waarvan de toegankelijkheid enige jaren geleden juridisch is bevestigd. Het jaagpad tussen het Zomerdijkje en de Hoevervaart wordt bovendien ver anderd in een fietspad. Op deze wijze ontstaat een fietsverbinding door de polder tussen het Zomerdijkje en Meerweg. Beide plannen leggen sterk de nadruk op verbetering van de agrarische pro ductieomstandigheden voor de bollen teelt én de kastuinbouw. Volgens Groen Platform Bergen worden de nadelige effecten voor natuur, milieu en landschap (dus voor recreatieve of wordt het aangepast aan aantrekkelijkheid) ondergeschikt genoemd aan de landbouwbelangen. 'De grote landbouwkavels zullen spre kend lijken op andere eentonige agrari sche gebieden zoals het Geest- merambacht. Het wordt zo vooral een agrarisch productiegebied vrijwel zon der recreatieve meerwaarde. Hierdoor dreigt het gevaar dat het gebied in de toekomst een makkelijke prooi wordt van stedelijke uitbreiding of doorsnij ding door nieuwe aanvoerwegen naar de kust', aldus het Groen Platform. Inmiddels zijn beide plannen in de Waterschapsvergadering van 14 juni na enige discussie goedgekeurd. Het Waterschap ziet zichzelf als een uitvoe rende instantie en ziet het gemeentebe stuur van Bergen als beslissende instantie. Het Waterschap zal in een brief aan het gemeentebestuur van Bergen aandringen op een zorgvuldige toetsing van de plannen aan Streekplan en Bestemmingsplan Landelijk Gebied. Heiloo - Nog nagenietend van het aan vallende voetbal van diverse landen in Korea en Japan kunnen wij binnenkort weer eredivisie voetbal in Heiloo ver wachten. In overleg en met toestem ming van het gemeentebestuur zal AZ twee wedstrijden spelen op het H.S.V. complex. De medewerkers van sportac commodatie en groenvoorziening zul len extra hun best doen zodat op een perfecte grasmat gespeeld kan worden. Op vrijdag 26 juli komt R.B.C. uit Roosendaal op bezoek. De nieuwe ere- divisionist zal er alles aan doen het AZ lastig te maken, zodat hun heroptreden niet van korte duur zal zijn. Zondag 29 juli komt Dordrecht'90 Heiloo met een bezoek vereren. De club van de bekende en altijd opvallen de Frans Derks zit elk jaar bij of dicht bij de nacompetitie en zal zijn beste voetbalbeentje voorzetten. Van de heren trainers is vernomen dat de teams met hun eerste selectie zullen optreden en de oefencampagnes seri eus aangaan. Immers binnen drie weken start de officiële competitie voor deze professionals. De jeugd tot 1.50 meter mag de wed strijden gratis bezoeken. Aan de overi ge toeschouwers wordt een entree van 5 euro gevraagd. Vrijdag 26 juli: AZ-R.B.C., aanvang 19.00 uur, Zondag 28 juli: AZ-DORDRECHT '90, aanvang 17.00, uur te spelen aan de Bayershoffweg. B HEILOO - Plaatsgenote Mischa van Raam is aan de Hogeschool Alkmaar afgestudeerd in de richting Management Economie en Recht. 'HEILOO - Sinds 5 juli mag plaatsge noot Christian Smit zich Ingenieur Civiele Techniek noemen. Hij studeer de af aan de Hogere Technische School van Alkmaar en voltooide bovendien bij de H.T.S. in Haarlem de specialisatie Bouwmanagement. HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden een aantal vissen gestolen vanuit een vijver in de tuin van een woning aan de Kenne- merstraatweg. Volgens de eigenaar zijn er tussen de 60 en 70 vissen verdwenen. Het betreft een tiental kooikarpers en tientallen goudvissen. Wat de waarde is van de weggenomen vissen is niet bekend. - ..X"- s :v.vx m m HEILOO - Sinds dit voorjaar is Myrthe Schuuring actief bezig met haar bedrijfje Myrthe'^ Cultuurgids. Met dit 'wereldse' organisatiebureau organiseert ze culturele activiteiten uiteenlopend van cursussen tot tot een bezoekje aan het Nederlandse China Town in Amsterdam. Zowel door haar graad in de culturele stu dies als haar werk als gids en haar huidige baan bij Theater De Vest heeft ze behoorlijk wat ervaring op dit gebied opgedaan. Doel van Myrthe is zowel typisch Nederlandse cultuurverschijnselen als buitenlandse culturen in al haar facetten te ontdekken en te ervaren. Maar het belangrijkste doel van haar organisatiebureau is, zoals ze het zelf zegt: „Mensen een leuke avond, dag of tijd laten beleven door culturele activiteiten mee te maken en te bele ven. Er valt op film-, theater-, kunst en cultuurgebied in Nederland zoveel aparts te beleven. En ook voor de aspecten uit andere culturen hoef je niet ver te reizen, maar kan je ook dichtbij terecht. En gewoon' omdat het hartstikke leuk is om met een groepje enthousiaste mensen eens iets anders te doen!" Iets anders iets anders' is bijvoorbeeld de bovengenoemde excursie naar de Chinese buurt in Amsterdam, die op zaterdag 21 september plaatsvindt. „Ik kaE me voorstellen dat mensen daar nieuwsgierig naar zijn, maar zelf niet zo snel naar de Zeedijk rijden om zelf te gaan kijken. Met een groep, en onder professionele bege leiding van een gids, is dat veel laag- drempeliger. En natuurlijk veel leu ker. Je ontmoet naast een andere cul tuur zoals in dit geval de Chinese, ook weer eens andere mensen." Myrthe is vol van haar ideeën voor leuke uitstapjes, cursussen en andere culturele activiteiten. „Ik heb een hoofd vol ideeën, maar de meeste daarvan moeten nog een vaste vorm krijgen. Zo lijkt het me erg leuk óm een literaire fietstocht door Heiloo te houden, bijvoorbeeld aan de hand van een boekje met historische afbeeldingen, zoals het boek Heiloo van Noord naar Zuid!" Vol van ideeën Voor de aankomende winter heeft ze een idee in haar hoofd voor een pro ject op het strand. „Het moet iets warms zijn en voor zowel kinderen als volwassenen. Maar meer wil ik er nu nog niet over kwijt", lacht Myrthe. „Een ander idee, dat inmiddels loopt In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. is het project 'Kunst en Cultuur op Nijenburg- toen en nu'. Een aspect hiervan is het Falkland toneel opnieuw te laten spelen op het stuk je bos bij huis Nijenburg." In dit bos perceel, het Delcnse Bosje genoemd, was vroeger de comedie, een soort openluchttheater met geschoren heg gen als coulissen. In de dertiger jaren werd daar door de Heilooër Toneelvereniging Falkland ook al een opvoering gegeven van een stuk van Joost van den Vondel. „Dit pro ject, dat ik in samenwerking met Kunst en Cultuur Noord Holland (KCNH) organiseer, valt onder het project getiteld 'Land in zicht' dat KCNH in heel Kennemerland orga niseert. In veel gemeenten vinden in 2003 kunst en cultuurprojecten plaats met als doel mensen op een andere manier naar het landschap te laten kijken en zo aangenaam te ver rassen". En zo kan Myrthe nog wel even door gaan. „Op 20 oktober organiseer ik een cultuur-historische brunch in Schcrmerhorn in 'Het oudste huisje van Schermerhorn'. Dat huisje is nog steeds in de oude staat en daar is natuurlijk heel veel over te vertellen. Onder het genot van een lekkere brunch!" Filmcursus De eerstvolgende activiteit van Myrthe'= Cultuurgids is de cursus 'Inleiding in de filmgeschiedenis'. Deze cursus behandelt in 5 lessen aan de hand van filmfragmenten de filmgeschiedenis van de periode 1895-1915 (met o.a. de uitvinding van de film) tot aan de periode 1970 tot nu (met o.a. de Dogma-stroming). De eerste les begint op dinsdagavond 10, of woensdagmiddag 11 septem ber. De cursus wordt gehouden in het Open Huis in 't Loo en wordt op 13 oktober afgesloten met een filmquiz onder het genot van een hapje en een drankje bij restaurant Las van Bennekom. Kosten van de cursus zijn 40 euro, of met CJP/65+ 35 euro. U kunt zich nog voor deze cursus, en natuurlijk ook voor de toekomstige activiteiten, opgeven bij Myrthe'= Cultuurgids, Rechte Hondsbosschelaan 29, 1851 HL in Heiloo, tel. 072-5330330 of 06- 16256248. U kunt zich ook per e-mail aanmelden: myrthe.schuuring@zon- net.nl. Myrthe organiseert eveneens cultu rele excursies voor speciale gelegen heden zoals uw verjaardag, perso neelsfeesten, vriendenfeestje of vrij gezellenfeesten. Myrthe Schuuring heeft volop ideeën voor een bijzonder cultureel uitstapje. AZ in actie tijdens een eerdere wedstrijd tegen De Graafschap (foto MSP) Regio Noord- Kennemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. TUIN Ru «show ZUID00STBEEMSTER - Purmerenderweg 43a i..\ ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a Koopavond op donderdag en vrijdag Alkmaar Heiloo Hoorn Bergen HEILOO - Oudplaatsgenote Tamara HEILOO - Wendy Nieuwland is Meijer is afgestudeerd aan de geslaagd aan de Universiteit van Hogeschool van Amsterdam opl. maat- Manchester in haar studie Zooiogie, schappelijk werk en dienstverlening. -Bachelor of Science'. HEILOO - Daphne Kraakman uit Heiloo is geslaagd voor het examen HEILOO - Plaatsgenote Jessica Bedrijfseconomie aan de Hogeschool Peperkamp is afgestudeerd aan de in Alkmaar. Pabo van de Hogbschgol Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1