Leuke foto's kinderen door kinderen Expositie Strandvondsten en Strandvonderij De Egmonden 1 Koninklijke lintjes Rietorchis krijgt kunstwerk ot gemeente C UfLiLtLii Humom Week Week UITKIJKPOST - 17 JULI 2002 - PAGINA 8 /;#r - Verloren en gevonden goederen Zwerver breekt in NDER Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Frontale botsing Inbraak bedrijf Openingstijden bibliotheek CAL Loket Akersloot tijdelijk gesloten Alternatieve Tour de France in Castricüm Beeldentuin Akermare weer open Vierhandig orgelconcert in serie Orgelconcerten Auto gestolen Politie zoekt getuigen van geweldpleging Jongen met mes gestoken Verlof stage 5053009. Kermis in Egmond Aanhoudingen na geweldpleging Snelle motorrijder raakt rijbewijs kwijt Auto ontvreemd Geslaagd Wielerronde van Limmen 2002 Hond als zwartrijder LIMMEN - Onder auspiciën van de De expositie loopt tot 5 september en is Stichting Culturele Raad Limmen is te zien in de publieke ruimtes van het een foto-expositie ingericht in de voormalige gemeentehuis Limmen publieke ruimtes van het voormalige geopend op werkdagen van 08 30 tot gemeentehuis Limmen. Zonnedauw 4. 12.30 uur en van 13.30 tot I - .00 uur. Het betreft een overzichtstentoonstel ling van de foto's die kinderen van de Pax Christi-school in Limmen hebben gemaakt onder leiding van Cees Beentjes, amateur-fotograaf uit Limmen. Sinds vorig jaar is Cees gestopt met lesgeven en daarom nu deze overzichtstentoonstelling met een selectie van het werk vanaf 1995 tot 2001. In totaal heeft Cees 14 jaar lesgegeven op de Pax Christi-school. waarbij kin deren ervoor konden kiezen om in het uur handenarbeid fotografielessen te volgen. Daarbij leerden ze niet alleen betere plaatjes te schieten, maar ook het ontwikkelen en afdrukken in de donkere kamer. Volgens Cees was het leukste onder deel van de les het ontwikkelen en afdrukken in de donkere kamer. Soms leek het wel toveren. De verbazing van de kinderen als de afbeelding op het papier verscheen was soms vermake lijk. De kinderen zelf vonden het mooi allerlei trucs te leren om aparte effec ten te bereiken, zoals bijvoorbeeld voor kerstkaarten. Voor een aantal kinderen waren deze fotografielessen aanleiding om door de gaan in het vak, bijvoor beeld dour op de Kunstacademie het vak fotografie te kiezen. Blote voeten, gefotografeerd door een entho us ias te curs is t. CAL - De politie van Castricum/- Akersloot en Limmen geeft de volgen de voorwerpen op als verloren/gevon den: Verloren in Castricüm: Grijze portemonnee met klittenband pasjes foto's en geld, gouden armband je met gekleurde steentjes, pasjes bank, Golf. video, gsm Nokia 3210. biljet van 50 euro. Ycsu portofoon, jaarkaart Connexion, sleutel aan hanger konijn en plaatje Valiant, bruin leren porte monnee geld en pasjes, bril met donker grijs montuur, kentekenplaat, gouden schakelarmband, Opel sleutel, rode portemonnee geld en pasje, handtasje, donkerblauwe damesportemonnee bankpasjes en geld. Gevonden in Castricüm: Leesbril bruin mohtuur, bankpasje, bril grijs montuur, kinderfiets zwart met groot zadel merk Linx, sleutelbosje en gsm Motorola. CASTRICÜM - Woensdagnacht omst reeks 04.15 uur betrapte de politic een 46-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats op heterdaad bij een inbraak in een winkel aan de Stationsstraat. De man had een ruit vernield en uit de winkel een krat bier en twee flessen port weggenomen. Hierbij was het alarm afgegaan. De man zat een deel van zijn buit op te drinken toen de politie hem niet ver van de winkel aantrof. Hij werd aange houden en ingesloten voor een nader onderzoek. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Hendrik van Dam over de Woude. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Bibliotheek Akersloot Expositie Elisabeth Apeldoorn- Rozenbroek. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, Rembrandtsingel 1. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os'; onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur te bezichtigen aan de Westerweg 39. CASTRICÜM - Vorige week dinsdag omstreeks 17.00 uur vond er op de Heereweg een frontale botsing plaats waar in totaal drie auto's bij betrokken waren. Een 67-jarige automobiliste uit Castricüm reed achter een 70-jarige automobilist, eveneens uit Castricüm. Deze moest remmen vanwege het ver keer. Dit werd door de vrouw te laat opgemerkt en zij botste met de voorzij de van haar voertuig tegen de achterzij de van het voertuig van haar voorgan ger. Hierna week zij nog uit naar links en reed frontaal op een tegenligger. Dit ging om een auto bestuurd door een 53- jarige man uit Koedijk. Deze laatste man en de vrouw hadden beiden pijn aan de borst maar werden niet opgeno men in het ziekenhuis. De bij de aanrij ding betrokken voertuigen raakten flink beschadigd. CASTRICÜM - Vrijdag 12 juli vond/s nachts een inbraak plaats in een bedrijf aan de Van Oldebarneveldweg. Men kwam in het bedrijf door het vernielen van een raam. Op het eerste gezicht bleken er alleen een aantal computer flatscreen beeldschermen te zijn ver dwenen. CAL - De vestigingen van de biblio theek in Limmen en Akersloot blijven de gehele vakantie geopend. De vesti ging Castricüm is op de volgende zater dagen gesloten-: zaterdag 20 juli, 27 juli. 3 augustus en 10 augustus. AKERSLOOT - Wegens vakantie is het gemeenteloket in de bibliotheek van de kern Akersloot gesloten tot en met 26 juli. Met vragen kunt u altijd terecht bij het bureau Communicatie en Voorlichting, tel. 0251- 661230/661361. CASTRICÜM - Ome Joop's Tour, een alternatieve Tour de France voor kin deren, komt dinsdag 30 juli aan in Castricüm waar de fietsers worden ver welkomd door de burgemeester. Ome Joop's Tour is een jeugdronde door Nederland voor kinderen, opgericht door Joop Legerstee in 1950. 174 Kinderen en meer dan 60 vrijwilli gers vertrekken maandag 22 juli op de fiets vanuit Arnhem voor een unieke vakantie. Tien dagen fietsen zij door Nederland. Al op de tweede dag doen zij Castricüm aan onder begeleiding van hun eigen zeven motoragenten - bij sporthal De Bloemen, waar de kinde ren en vrijwilligers overnachten, wor den zij ontvangen door de burgemees ter Emmens-Knol omstreeks 17.00 uur. De volgende ochtend om 09.00 uur zal de burgemeester het startschot geven voor de nieuwe etappe van de tour die gaat naar Leiden. Uiteindelijk komen de kinderen aan in Arnhem waar het eindpunt van de Tour is. De kinderen krijgen als aandenken een penning van Castricüm van de Burgemeester. AKERSLOOT - 'Ha. beeldentuin Akermare is weer open'. Met deze kreet openen veel mensen het hek, om vervolgens als van ouds te genieten van de mooi opgestelde beelden, de schil derijen in de huiskamer en galerie en van de prachtige plek. De hoofdmoot, als je kunst zo mag noemen, wordt gevormd door werk van 15 kunste naars. Ewerdt Hilgemann, Marry en Roel Teeuwen, Fredriek Walrecht, Geny Titus, Andre Vranken, Alieke Hartog, Jan Grijpma, Guusje Hamelynck, Koos de Wilt, Annette Koek, Peter Schelvis en Marijke de Vre maakten beelden in brons, steen, kera miek, hout en staal. Kleurige schilderij en, (waaronder gedrukte gedichten), werden gemaakt door Greetje Grijpma en Greetje Roelofsen. Daarnaast is er, zoals altijd, werk van vele anderen, waaronder van de galerie eigenaars Frits Bangert (hout en steen en brons) en Emmy Bangert (de tuin). De openingstijden zijn op vrijdag, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, adres Uiterdijk 2, te Akersloot, tel. 0251-312598. De expositie duurt tot eind september. Op zondagmiddag 25 augustus is het jaarlijkse tuinconcert, ditmaal zigeunerjazz. Maar daarover later meer. CASTRICÜM - Maandag 22 juli zullen Gerda Peters en Bas Westerhof een orgelconcert verzorgen op het Kabinetorgel in de Hervormde kerk, Kcrkpad 1 te Castricüm. Gerda Peters, geboren op 15 juli 1965 te Haarlem, ontving haar eerste orgellessen van Marco bij de Vaate in de Doopsgezinde kerk te Haarlem. Na haar middelbare schoolopleiding studeerde zij aan het Sweelinck Conservatorium te Amster dam. Zij volgde daar haar orgeloplei ding bij dr. Hans van Nieuwkoop en kerkmuziekopleiding bij diverse docenten, onder andere mgr drs J. Valkestijn. In 1991 studeerde zij voor beide hoofdvakken af. Vervolgens heeft zij in 1998 met goed gevolg het staats examen piano afgelegd. Gerda Peters is vaste organiste van de St. Pancra- tiuskerk te Sassenheim. Naast haar kerkmuzikale activiteiten heeft zij een privé-leerlingen praktijk in de bollens treek en geeft zij op diverse plaatsen in Nederland concerten. Bas Westerhof (1965) volgde vanaf 16- jarige leeftijd orgellessen bij Klaas Romkes aan de muziekschool in Zaandam. Vanaf 1985 studeerde hij orgel aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam bij dr. Hans van Nieuwkoop, Bernard Bartelink en Pieter van Dijk. In 1992 sloot hij deze met succes af. Daarnaast studeerde hij, als bijvak, piano bij TruusTichelman. In 1994 behaalde hij het staatsexamen piano-A en in 1998 piano-B. Bas Westerhof is organist van het Apostolisch Genootschap in Zaandijk. Hij is tevens één van de vaste bespelers van het orgel in de St. Bonifatiuskerk te Zaandam. Naast zijn drukke lespraktijk voor piano en orgel, geeft hij, regelma tig concerten als solist en als begelei der. Het concert op 22 juli bevat werken van onder andere J.C. Bach, W.W. Mozart (Duet en Terzett uit Die Zauberflöte en J. Haydn Symfonie nr. 11 Militaire Symfonie. Alle werken worden vierhandig uitgevoerd op het door Christaen Müller in 1740 gebouw de kabinetorgel. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten, zijn voor aanvang van het concert vanaf 19.30 uur aan de kerk verkrijgbaar. De toegangsprijs bedraagt 4 euro en voor kinderen tot 12 jaar en houders passen 65+ en CJP 3.50 euro. AKERSLOOT - In de nacht van vrij dag op "zaterdag werd een personen auto gestolen vanaf de Speenkruidlaan. De auto is gestólen tussen vrijdag 23.45 uur en zaterdag 14.45 uur. Het betreft een auto van het merk BMW, type 316 i. De auto is groen van kleur en voert het kenteken FX-LG-04. 'Li--'":?- CASTRICÜM - Van 15 juli tot en met 31 augustus is in bezoekerscentrum De Hoep de expositie 'Strandvondsten en Strandvonderij' te zien. De voorwerpen die worden tentoongesteld komen uit de omvangrijke collectie van Thijs Bakker. Bij de expositie komt binnen kort een gratis folder uit waarin o.a. de geschiedenis van de strandvonderij te Castricüm wordt beschreven. Voor kinderen tot ca. 12 jaar is er vanaf 18 juli een speciale speurtocht Strand en Zee, die tegen een kleine vergoeding aan de balie van De Hoep is te krijgen. Bakkummer Thijs Bakker kent het duin en strand van Castricüm als geen ander en kan daar boeiend over vertel len. Elk voorwerp en elke foto heeft zijn eigen verhaak Het tentoongestelde is slechts een kleine greep uit zijn indrukwekkende verzameling strand vondsten. Losgeslagen boeien, touw ladders, verloren deklasten en andere curiosa zijn in de loop van vele jaren verzameld. Bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricüm is alle dagen geo pend tussen 10.00 en 17.00 uur, behalve op de maandagen 19 en 26 augustus. Een bezoek is gratis, tel.0900-7966288. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN CASTRICÜM - De recherche van de politie Noord-Holland Noord is op zoek naar getuigen van een geweldple ging op de Duin en Boschweg. Deze geweldpleging vond plaats op donder dag 11 juli, omstreeks 00.15 uur. Het slachtoffer, ècn 21-jarige vrouw uit Castricüm, liep over genoemde weg. Ter hoogte van een daar gelegen ten nisbaan kwam plotseling een onbeken de man op haar toelopen die haar vast greep. Er ontstond een worsteling tus sen het slachtoffer en haar belager. Zij wist zich los te rukken en weg te ren nen. De dader is een blanke man met een norm aai postuur van lussen de 25 en 30 jaar. Hij heeft lichtblond stckel- tjeshaar. De man droeg een blauwe spijkerbroek, een zwart jack en zwarte schoenen met een hoge hals tot aan de enkels. Eventuele getuigen van het voorval of mensen die menen de man te herkenner naar aanleiding van het opgegeven signalement, worden ver zocht contact op te nemen met de poli tie in Alkmaar, telefoon 0900-8844 of met de plaatselijke politie. Binnen gekomen informatie zal vertrouwelijk worden behandeld. CASTRICÜM - In de nacht van zater dag op zondag vond een vechtpartij plaats op de Dorpsstraat. Een 20-jarige jongen uit Amsterdam werd plotseling aangevallen door een onbekende jon gend Tijdens de worsteling werd een halsketting van de onbekende jongen vernield. Deze pakte vervolgens een mes en stak daarmee het slachtoffer. Deze raakte licht gewond en werd ter plaatse geholpen door de bemanning van een gealarmeerde ambulance. De dader wist in de drukte te ontkomen. AKERSLOOT - In verband met ver lof/stage is Maria Bochove, maatschap pelijk werkster voor Akersloot afwezig tot en met 3 september. Voor spoedeis ende zaken kunt u gedurende deze periode telefonisch contact opnemen met de stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Ken nemer- land, tel. 0251-658787/ b.g.g. 257151 Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel.072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. EG MOND - Woensdag 17 juli begint op de boulevard in Egmond aan Zee de jaarlijkse zomerkermis. De kermis, die tot en met woensdag 24 juli duurt, brengt weer een keur van attracties, zoals de autoscooter, polyp, balco rotor, discotrain baby-flug, suikerspin et cete ra. Wegens het succes van afgelopen jaar bezoeken de Kabouter en Kwebbel ook deze keer de kermis op maandag 22 juli. Zij delen ook nu weer gratis kaartjes uit voor de diverse attracties. Dit zarl gebeuren rond de klok van 19.00 uur. Dinsdag 23 juli is er dit jaar voor het eerst de familiekortingsdag. Alle attrac ties hebben op deze dag een aanbie ding, bijvoorbeeld bij de draaiende attracties 3 halen 2 betalen. De aanbie dingen staan vermeld op de aanplakbil jetten per attractie. EGMOND - Vrijdagavond werden vier jongens in de leeftijd van 17 tot 20 jaar en afkomstig uit de gemeente Langedijk aangehouden in het zwem bad aan de Watertorenweg. Het viertal maakte deel uit van een groep van zeven jongeren die zich vervelend gedroeg ten opzichte van andere bezoekers. Nadat personeel van het zwembad de groep meerdere keren had gewaarschuwd te stoppen met dit gedrag en zij daaraan geen gevolg gaf moesten de jongeren het zwembad ver laten. Hierop uitte de groep een aantal bedreigingen in de richting van een medewerker van het zwembad. Even later werd dezelfde medewerker door de groep ingesloten en mishandeld. Hierop werd de politie gewaarschuwd die vier van de zeven jongens aan kon houden. Alle vier zijn overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar en daar in verzekering gesteld. EGMOND - Donderdagavond werd een 44-jarige inwoner van Alkmaar aangehouden op de Hoeverweg. Surveillerende agenten klokten de bestuurder van een motor met een gemiddelde snelheid van 136 km/u op een weggedeelte van een snelheid is toegestaan van 80 km/u. In verband met een overschrijding van meer dan 50 km/u werd het rijbewijs van de bestuurder ingevorderd. Kunstschilderspracticum Egmond T/m 20 juli bij restaurant 't Vlack werk van het schilderspracticum Egmond. tel. 072-5063047. Abdij kaarsen Poolse volkskunst in hout door Eugeniusz Zeglado t/m 31 augustus aan de Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Afies' Nobelhuis Expositie, van o.a. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden: t/'m 14 september en van 7 t/m 26 oktober: zondag t/m vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur. In juni, juli en augustus ook op dinsdag-, woens dag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Expositie met werk van Mauro Staccioli en Jac BisSchops, t/m 22 sep tember. Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. De galerie is gesloten van 8 augustus t/m 8 september. Galerie De Kapberg Zomertenstoonstelling met schilderijen en aquarellen van Frans Groothuizen en bronzen beelden van Saskia Pfaeltzer. T/m 18 augustus te zien aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat 1a in Egmond aan Zee. EGMOND - In de nacht van zaterdag op zondag werd een personenauto gestolen vanaf het Westeinde. Het betreft een auto van het merk Porsche, type 911De auto is paars van kleur en voert het Duitse kenteken ST-AA 309. LIMMEN - Marga Rommel is afgestu deerd als Ingenieur Civiele Techniek en Management aan de Universiteit van Twente. LIMMEN - Stichting Ronde van Limmen verzoekt.de kinderen die op 25 augustus willen deelnemen'' aan de jeugd wielerronde van Limmen voor 20 juli hun inschrijfformulier in te leveren. Het gaat om de kinderen die komend jaar in groep 7 en 8 zitten en daarvoor een inschrijfformulier hebben ontvan gen. De organisatie wil tijdig weten hoeveel deelnemers aan de wielertrai- ning op 10 augustus meedoen. De inle- veradressen staan op het inschrijffor mulier. CASTRICÜM - Zondagavond werd een 'zwartrijdende' hond aangetroffen in de trein van Zaandam naar Alkmaar. De hond was op het station en Zaandam aan de aandacht van zijn eigenaar ontsnapt en de trein ingestapt. Tot ontsteltenis van de eigenaar sloten de deuren en reed de trein weg in de richting Alkmaar. Op het station in Castricüm ontfermden twee dames zich over de reislustige hond en melden hun vondst aan de inmiddels gewaarschuw de politie. De eigenaar werd van het aantreffen in kennis gesteld. Hond en baas konden weer met elkaar worden verenigd. REGIO - Kent u iemand die een lintje verdient? Veel mensen zullen deze vraag met ja beantwoorden, want over al in Nederland zetten mensen zich jarenlang voor vele doelen in. Vaak zonder eigenbelang, in alle bescheiden heid. Deze mensen komen in aanmer king voor een Koninklijke Onder scheiding, net als ieder ander met bij zondere verdiensten voor de samenle ving. Maar dan moeten ze daarvoor wel eerst worden voorgedragen. U kunt daarvoor zorgen, want iedereen kan iemand voordragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Hoe dient u een voorstel in? Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig eerst contact op te nemen met het gemeente huis in de woonplaats van de kandi daat. Woont de kandidaat in de kern Limmen, Akersloot of Castricüm, dan kunt u bellen met tel. 0251-66140/360. Dan wordt in grote lijnen aangegeven of de verdiensten inderdaad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook kan dan precies worden uitgelegd wat u verder moet doen. Na het verzamelen van de beno digde gegevens wordt het voorstel inge diend bij de burgemeester. Op tijd indienen De behandeling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk tijdig in actie te komen. Decoratie-verzoeken in het kader van de Algemene Gelegenheid 2003 (Koninginnedag) dienen uiterlijk 15 augustus a.s. bij de burgemeester inge diend te zijn. Gaat het om uitreiking tij dens een andere gelegenheid, dan moet u het voorstel ruim vier maanden van tevoren naar de burgemeester sturen. De burgemeester brengt advies uit over de voorstellen. Als dit advies positief is, kan er ook een suggestie worden gedaan voor de hoogste van de onder scheiding. Vervolgens geeft de Commissaris van de koningin een oor deel en stuurt het voorstel door naar het Kapittel voor de Civiele Orden. Dit onafhankelijke college geeft een zwaarwegend advies aan de betrokken minister. Wanneer de minister positief beslist, wordt de onderscheiding bij Koninklijk Besluit verleend. De burge meester informeert u over de uitkomst van het voorstel. Lintjesregen Bij de lintjesregen gaat het vaak om onderscheidingen in de Orde van Oranje Nassau of de Orde van de Nederlandse Leeuw. Om in aanmer king te komen voor een van deze Orden moet er steeds sprake zijn van bijzondere prestaties of inspanningen. Bij de Orde van Oranje Nassau ligt het zwaartepunt van de beoordeling op de bijzondere verdiensten voor de samen leving. De verdiensten in een betaalde functie of beroep worden als aanvul lend element meegenomen. Bij de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn de bijzondere verdiensten die in het arbeidsproces tot stand zijn gekomen wel van groot belang. De bijzondere verdiensten moeten in dit geval voor de maatschappij buitengewoon zijn. Daarbij gaat het met name om verdien sten op het terrein van kunst, weten schap of sport. LIMMEN - Donderdag 11 juli werd in het appartementencomplex aan de Rietorchis te Limmen een kunstwerk geplaatst. Bij de offici le ingebruikname van het complex op 25 april j.l. beloofde aannemer Arnold Henselmans van Henselmans bouwbedrijf een geschenk in de vorm van een nogje plaatsen nenscirnuriuuuwutur ijj ccn ..~c kunstwerk. Donderdag werd het beeld Een goed gevoel van de Oosterhoutse kunstenares mevrouw Bollen overhandigd aan Jan van Dijk, directeur van woningstichting Li-Ak. „Ik vind het een beeld met een passende naam zo verklaarde Arnold Henselmans. „Ik hoop dat de Li-Ak een goed gevoel heeft overgehouden aan onze samenwerking en ik hoop dat de bewoners een goed gevoel hebben bij het bewonen van dit complex. Jan van Dijk kon zich in deze woorden uitstekend vinden, maar plaatste nog wel een kleine kanttekening: „Op de sokkel van het beeldje moet eigenlijk nog een plaatje met de titel Een goed gevoel worden gemonteerd, zo meende hij. „Dan is voor iedereen duidelijk wat er met dit werk wordt bedoeld. Een punt waarmee de aannemer het helemaal eens was en direct beloofde dat ook dat door hem verzorgt zal worden... (foto UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 9