Rock'n Roll Street in Akersloot Burgemeester feliciteert echtpaar Joosse-Hellinga met 60-jarig huwelijk m Open dag Plusactiviteiten Gezelligheid troef tijdens buurtbarbecue Kooiweg m Adressen Limmen CASTRICUM UlïklJKPOST - 21 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 10 Met de Limmmer ijsclub naar Zuid-Limburg Jeugdvisclub Samen Beet HSV Limmen nieuws Conquista weer geopend Diefstal auto's Met LIA genieten van groen en blauw Castricum Lopend Vuur 2002 GoodBookers Wielerronde van Limmen 2002 Goederen uit tuin en woning gestolen Brandweer nieuws BU1ED 13KEVENEMENT AA NWEZIG BUIfHEE Swingende zigeunerjazz in beeldentuin Akermare E-mailadres klantenservice Gemeentewerken Burgemeester stelt vernieuwde website in gebruik Tineke Kramer exposeert bij Johwin Slaapcomfort gemeente LI MM EN - Van vrijdagmiddag 20 sep- .tember tot en met zondag 22 september wordt voor de acttiende keer de Mergelheuvellland tweedaagse gehou den. Voor de Limmer ijsclub is dit een mooie training voor het komende schaatsseizoen. De tweedaagse begint met een opwarmronde op vrijdag, zaterdag kan een uitgezette tocht van 90, 120 of 160 kilometer met de racefiets of 30, 50 of 70 kilometer met de ATB worden gere den. Zondag is er nogmaals een uitge zette tocht voor de racefiets over een afstand van 70 of 120 kilometer en voor de ATB-ers een tocht van 30, 50 of 70 kilometer. De kosten zijn 67 euro, inclusief over nachtingen. Voor aanmelding kunt u contact opnemen met Arie Groot tel. 072-5053326 (voor 25 augustus band met reserveren). in ver- LIMMEN - De laatste wedstrijd van de witviscompetitie werd gevist aan een tropisch water genaamd de ringvaart van Heerhugowaard. Er waren 13 man om een laatste gooi naar eremetaal te doen. De voor dit water karakteristieke grote brasems lieten volledig verstek gaan, en wie daar op gokten waren gezien. Peter van der Heijdt was zo iemand, die met een overwinning het kampioenschap kon grijpen, maar met nagenoeg lege handen aan de finish kwam. Gelukkig waren er ook uitzonderingen. Jim Jak bijvoorbeeld, die al een heel seizoen constant goed vist, deed dat nu ook en behaalde zijn derde overwin ning dit seizoen, en daarmee het kam pioenschap. Nico Schouws, een topper uit het regionale circuit werd tweede met een prachtige vangst aan vooral ruisvoorns, en Jan Walta, kampioen van 2001 wist toch nog een ereprijsje te halen middels de derde plaats. In de B- groep was het wederom Cees Dekker die won, voor Meinderd Bakkum en Anton Kroon. Cees Dekker is weder om kampioen geworden van de B- groep met op de tweede plek Meinderd Bakkum voor Piet Levering. In de A- groep eindigde na Jim Jak, Peter van der Heijdt op twee voor Gerrit Tuijn. De uitslag: A-groep: 1. Jim Jak 3225 gram, 2. Nico Schouws 2850 gram, 3. Jan Walta 1850 gram. B-groep: 1. Cees Dekker 20 stuks, 2. Meinderd Bakkum 18 stuks, 3. Piet Levering 14 stuks. Over enkele weken begint de baars- competitie, de eerste wedstrijd op 1 september wordt in Heiloo gevist en niet op de Schulpvaart. Op zaterdag 7 september is de voorselectie voor het NK baarsvissen, en dit wordt gevist in Heiloo achter Karwei (2 stekken) en in Limmen op het Stet 3 stekken). De HSV Limmen rekent derhalve op veel deelnemers uit de eigen gelederen. U kunt zich opgeven tot zondag 1 septem ber bij Gerrit Tuijn, 072-5052910 of P. Van der Heijdt, 072-5051056. LIMMEN - In het weekend van 23, 24 en 25 augustus opent Conquista haar deuren weer. Conquista begint het nieuwe seizoen, op vrijdag 23 augustus met een groots medewerkersfeest. Zij luiden hiermee het nieuwe seizoen in, zodat ze er weer met hernieuwde ener gie tegenaan kunnen. Op deze avond is Conquista alleen geopend voor de eigen medewerkers. Heb jij je gedach ten ook wel eens laten gaan, datje mis schien wel medewerker van Conquista wilt worden? Ga dan zeker eens binnen bij Conquista en laat je goed informe ren door een van de medewerkers. Je bent verzekerd van een hoop gezellig heid en creativiteit. Programma voor het weekend van 23, 24 en 25 augustus: AKERSLOOT -Het bekende Rock'n Roll festival van Akersloot dat op vrij dag 23, zaterdag 24 en zondag 25 augus tus zal worden gehouden kent vele hoogtepunten. Het absolute hoogte punt is natuurlijk de vele optredens van Neerlands beste rock'n roll bands, maar daarnaast talloze andere activiteiten. Op vrijdag 23 augustus zal de nacht- markt van Akersloot worden gehou den. Ruim 120 sfeervol verlichte kra men met een grote verscheidenheid aan artikelen zullen duizenden bezoe kers naar dit Noord-Hollandse water sportdorp trekken. Onder de kraam- houders bevinden zich maar liefst 21 oude ambachtslieden, die deze avond verschillende ambachten zullen demonstreren. De nachtmarkt begint om 19.00 uur en zal duren tot 24.00 uur. Samen met de nachtmarkt en het rock'n roll festijn belooft dit een fan tastische avond te worden. Op zaterdag ruim baan voor de solexen, op die avond wordt Nederlands grootste solexrace gehou den in samenwerking met de plaatselij ke solexclub, ronkende motoren op de Akerslootse TT. Verdeeld in verschil lende klassen gaan zij strijden om het CASTRICUM - Tussen zondag 11 en dinsdag 13 augustus werd een perso nenauto gestolen vanaf de Zeeweg. De auto stond geparkeerd op een parkeer terrein langs genoemde weg. Het betreft een auto van het merk Honda, type CRX. De auto is zwart van kleur en voert het kenteken 65-HN-KP. CASTRICUM - Na de fusie van Castricum, Akersloot en Limmen heeft- de nieuwe gemeente Castricum een heel uniek duinpolderlandschap bin nen haar grenzen gekregen met veel water en landelijk gebied. Niet voor niets is groen en blauw in het gemeen telogo opgenomen. Het gebied heeft een grote rijkdom aan natuur, maar ook vele cultuurhistorische elementen. Er wordt veel aan landschapsontwikke ling gedaan. Bent u nieuwsgierig wat er dan zo uniek in dit gebied is? Wat is nu eigen lijk die strandwal waar ze het steeds maar over hebben? Hoe zit dat nu met dat Oer-IJ? Waar liggen dan al die mid deleeuwse dijken en waarom juist daar? Waarom vind je hier zoveel water en waarom slingeren die sloten zo? Houdt u ook van fietsen? Stap dan vrijdag 30 augustus op de fiets en rijdt door dit prachtige gebied, waar u antwoorden krijgt op o.a. bovenge stelde vragen. Om er een echt dagje uit van te maken, wordt gestart met koffie en gebak in de tuin van Kapitein Rommel (tegenover station Castricum) en is er een uitgebreide lunch in Akersloot. De lengte van de fietstocht is ongeveer 40 kilometer. U begint om 10.00 uur en eindigt uiterlijk om 17.00 uur. De kos ten bedragen E 35,- per persoon inch koffie, lunch en excursieboekje (excl. eventuele fietshuur). Aanmelden kan tot uiterlijk woensdag 28 augustus bij Lia Vriend-Vendel, tel. 072-5051874 (na 17.30 uur), of per e-mail: vriendvendel @planet.nl. kampioenschap van Akersloot. Vooral de specials zullen met hun hoge snelhe den zorgen voor een waar spektakel. De aanvang van de solexrace is 19.00 uur Zondag 25 augustus vanaf 13.00 uur staat Akersloot in het teken van de old timers, auto's, motoren, brommers en solexen zullen het straatbeeld bepalen. Glimmende Amerikaanse auto's, Europese klassiekers bijna 100 oude race motoren,vetkuiven, petticoats en \natuurlijk heel veel rock'n roll muziek. Het gehele weekend is gratis toeganke lijk evenals het parkeren. Kin? Size LIMMEN - Zondag 11 augustus werd de open wedstrijd van de Limmer jeugdvisclub gevist aan het Stet te Limmen. Liefst 51 kinderen kwamen op de chips en de mooie prijzen af en natuurlijk om eens fijn te vissen. En dat lukte wonderwel. 40 kinderen wisten wat te vangen, en in het totaal werden 298 stuks geteld en teruggezet. Winnaar werd met 28 vissen Sander Schouws. De grootste vis werd gevangen door Jens Castricum die een voorn van 21 centimeter op de lat bracht, hoewel er een zeer grote brasem werd verspeeld op stek 1. De uitslag: 1. Sander Schouws 28 stuks, 2. Giel van Raay 23 stuks, 3. Britt Beers 21 stuks, 4. Robin Zwertbroek 16 stuks, 5. Lars Pauw 15 stuks. De kinderen mogen zich nog een keer waar maken tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, op zaterdag 24 augus tus. Verzamelen is om 18.30 uur bij het parkeerterrein van de voetbal en er wordt gevist aan het Stet. In september is er dan nog een feestmiddag met prijs uitreiking waarbij er voor iedereen wat te winnen is. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel. 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen- tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331. Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00*12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorip. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - Op vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 september zal voor de derde keer de Lopend Vuur-manifesta- tie plaatsvinden als start van het nieu we culturele seizoen. Voor jong en oud zal kunst en cultuur ontvlammen op verschillende locaties in het centrum van Alkmaar. Deelnemende culturele instellingen aan Lopend Vuur zijn: Theater De Vest, Theater/ Filmhuis Provadja, Artiance, Atlantis, De Vigilantie, Centrale Bibliotheek Alkmaar, Cultuurpark De Hout, Bureau Dynamiek, Grote St. Laurenskerk, St. De Kunst en het Stedelijk Museum Alkmaar. Het startsein voor de manifestatie Lopend Vuur 2002 wordt dit jaar gege ven op vrijdagavond 6 september in de grachten Mient, Voordam en Luttik Oudorp. Om ongeveer 21.00 uur zullen er zo'n vijftig paraffineobjecten een uur lang brandend op het water drijven waardoor Alkmaar een Venetiaans sfeertje zal krijgen, 's Middags zal de Kunstuitleen om 15.30 uur haar deuren al openen voor de tentoonstelling Ondernemers kiezen kunst. De entree is vrij. Op zaterdag 7 september zullen gedu rende de hele dag vele Alkmaarse cul turele instellingen aanwezig zijn met een stand op het Canadaplein. Bij de informatiestands zijn onder andere fly ers, brochures en programmaoverzich ten voor het nieuwe seizoen op te halen. Bovendien zijn er op hetzelfde plein de hele middag optredens te bekijken en te beluisteren van verschil lende amateur-gezelschappen. Deze dag zal op het Canadaplein worden afgesloten met een spetterend optre den van het Manipool Orkest met Barrelhouse, Jack Molton Distortion en Colleen. Provadja brengt naast een doorlopend filmprogramma, een speciale theater voorstelling inclusief Afrikaans eten. Hans Man 't Veld en Guido Kleen zijn met hun trilogie geselecteerd voor het Theaterfestival in Amsterdam maar Provadja heeft de première! In Artiance, de Bibliotheek en Theater De Vest worden verscheidene workshops voor kinderen van 4 tof en met 12 jaar gegeven. In Atlantis is er een workshop djembé voor volwassen te volgen. Er is dus dit weekend een overvloed aan activiteiten, optredens en informa tie. Folders over dit evenement ver schijnen half augustus. Daarin staat precies beschreven welke activiteiten waar plaatsvinden. Vanaf september gaat de kaartverkoop van de voorstel lingen en de inschrijving voor de workshops van start. CASTRICUM - Op zondag 18 augustus vierden de heer en mevrouw Joosse- Hellinga hun 60-jarig huwelijksfeest. De heer Joosse is ereburger van de gemeente Castricum. Burgemeester Emmens-Knol bezocht deze dag om 11.0 uur het echtpaar thuis, om ze persoonlijk te feliciteren. Kinderen 4 t/m 12 jaar De medewerkers van de kinderwerk groep hebben weer allerlei leuke pro gramma's voor de kinderen in petto. Voor de eerste zaterdag, 24 augustus, is het programma nog helemaal in de sfeer van de zomer en vakantie. De kin deren kunnen op deze ochtend zee beesten komen maken. De ochtend begint om 10.30 uur tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Dj-avond! Zaterdagavond 24 augustus is de eerste discoavond van dit seizoen. Speciaal voor de tieners begint Conquista met een te gekke disco- avond. Leef je lekker uit op de muziek die de medewerkers van de tienerwerk groep die avond voor jou zullen draai en. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 25 augustus is Conquista weer als vanouds geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Zaterdagavond 25 augustus is het jon- gerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Kom zaterdagavond bij Conquista binnen en luidt het nieuwe seizoen, samen met de medewerkers van de jon- gerenwerkgroep, met een lekker drank je, in. De entree is gratis. Behalve uiter aard de bar is er ook een pooltafel, flip perkasten, dartbord etc. LIMMEN - 330 bochten zullen ze moe ten nemen en daarna zullen zij iedere keer weer de snelheid optrekken naar 50 kilometer per uur of meer. Het ama teur wielerpeloton zal Limmen na 8 jaar van afwezigheid weer aandoen. Maar liefst zes wielrenners uit Limmen hebben hun messen geslepen om te winnen in eigen dorp/Dat zijn Jeroen Lute, Bram de Waard, Bram Bruscke, Robin Koot, Bas van Oosterom Gerard Albrink. en Het volledige programma op 25 augus tus zal er als volgt uitzien: Om 11.30 uur begint het programma met de Nieuwelingen (jongens van 15 en 16 jaar), om 13.00,uur starten de Junioren (jongens van 17 en 18 jaar). Daarna is het^om 14.45 uur de beurt aan de Limmer recreanten, zij worden om 15.15 uur gevolgd door de Limmer jeugd. Maar liefst 28 enthousiaste kin deren hebben zich aangemeld en zij hebben ook al een serieuze trainings dag achter de rug bij' de Alkilometeraarse Wielerbaan. Om 16.00 start het hoofdspektakelstuk: de amateurs. Naar verwachting zullen zij de 85 kilometer met de 330 bochten afrafelen in 2 uurtjes. Het parcours van de Wielerronde is: Start op de Kerkweg, Middenweg, Entery, Vuurbaak, Jan Valkeringlaan, Dusseldorperweg en weer terug de Kerkweg op. Bewoners langs het par cours worden verzocht geen auto's aan de weg te zetten en honden binnen te houden. De bewoners binnen het par cours zullen er rekening mee moeten houden dat ze niet met de auto de wegen van het parcours kunnen passe ren. De horeca langs het parcours zal geopend zijn en nabij start finish zal een extra tap worden opgesteld. Speciaal voor de kinderen zal er bij de kerk een gratis springkussen zijn. CASTRICUM - Maandag 12 augustus tussen 08.15 en 16.45 uur werden goe deren gestolen uit woning en een tuin achter een huis aan de Koekoeks bloem. Het is niet bekend op welke wijze men in de woning is gekomen. Mogelijk is er gebruik gemaakt van een valse sleutel. Vanuit de tuin werden een wijnvat en een plant weggenomen. Vanuit het huis bleek een horloge te zijn verdwenen. CASTRICUM - Woensdagmorgen belde een van de omwonenden van het Schoutenbosch naar de brandweer dat er wel erg veel rook in de straat hing. De melder wist ook te vertellen dat er een container in brand stond. De brandweer rukte uit met een auto en was al snel ter plaatse. Bij aankomst bleek het te gaan om het verbranden van sloophout in een betonnen bak. Het v.uurtje brandde rustig en de stoker werd erop gewezen dat dit eigenlijk niet mag. Hierop stelde hij voor het vuur uit te laten branden en er geen nieuw sloophout op te gooien. Dit was een goed plan en de brandweer kon zonder water te gebruiken weer terug. Vrijdagmorgen stond er een container in brand op camping Geversduin. Met één straal hogedruk was het vuurtje snel onder controle. De brandweer vraagt de aandacht voor de wijze waar op de meldingen worden gedaan. Het is natuurlijk van belang de plaats de straat en de aard van de brand door te geven maar ook is het handig extra informatie te verschaffen. Bij een con- tainerbrand is het van belang aan te geven of deze binnen of buiten staat en of er risico's zijn voor de omgeving. Dit is ook het geval bijvoorbeeld bij een autobrand. Hierbij is het van belang aan te geven of er een gastank aanwe zig is, hoeveel brandstof er nog in zit en of er gevaar bestaat voor personen, andere auto's of gebouwen e.d. Met deze informatie kan de brandweer bepalen of er sprake is van spoed of niet. Alleen bij spoed wordt<uitgerukt met zwaailicht en sirene. Indien er geen informatie aanwezig is wordt er altijd met zwaailicht en sirene uitgerukt en wordt er harder gereden. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken AKERSLOOT - Is het de emotie van de zigeunerjazz of van de bandleden, die doorklinkt in het swingend optre den, dat u zondag 25 augustus in de tuin van Akermare kunt gaan horen? Zeker is, dat sologitarist Jan van der Schaaf al °P j°nge leeftijd werd gegrepen door de zigeunerjazz. Vele jaren later leidde dit tot het formeren van een eigen kwartet, waarin Tom Lenos slaggitaar en Kees Heijliger contrabas spelen en Fiel van der Veen de viool laat zingen. De basis van de muziek is het repertoi re van de 'Hot Club de France' uit de jaren '30 en '40. In deze stijl worden echter ook modernere stukken gespeeld, zoals Sweet Georgia Brown, Lady be good en eigen composities. Kortom: gezellige lichtvoetige jazz! En voor wie er geen genoeg van kan krij gen, is de cd Varie te koop. U vindt de Beeldentuin Akermare aan de Uiterdijk 2 te Akersloot (tussen pontje en jachthavens). De toegang bedraagt 5 euro, kinderen 1 euro. Inlichtingen tel. 0251-312598. Reserveren is niet nodig, wel eigen stoel en/of paraplu meene men. CASTRICUM - Op zondag 1 septem ber houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20 te Castricum een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. U kunt de docenten per soonlijk informatie vragen over hun cursus(sen). Er zijn weer vele nieuwe cursussen in het programma opgenomen. Het in juni huis-aan-huis verspreide plusactivitei tenprogramma 2002-2003 ligt bij de bibliotheken in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heerhugowaard, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege, telefonisch bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur via tel. 0251- 659119. Ook kunt u alle informatie vinden op: www.plusactiviteiten.nl Rectificatie lestijden Grieks In het Plusactiviteitenboekje 2002-2003 zijn per abuis verkeerde lestijden voor de cursussen Grieks aangegeven. De juiste gegevens zijn: Grieks, 10 lessen van 11/2 uur E 68,-. Een cursus voor iedereen die zich tijdens een vakanti< in het mooie Griekenland verstaanbaa wil kunnen maken. De lesmethod< richt zich, door middel van eenvoudig< gesprekjes en oefeningen, op de mees voorkomende vakantiesituaties Docent: Alexandros Mavramatidis. Donderdag 3 oktober, van 19.00 tol 20.30 uur en donderdag 16 januari '03 van 19.00 tot 20.30 uur. Grieks Conversatie, 20 lessen van U/2 uur E 135,-. Deze sterk op de praktijk gerichte cursus leert u eenvoudige con versaties te voeren in het Grieks. Door middel van eenvoudige gesprekken over de Griekse cultuur en alledaagse dingen vergroot u uw spreekvaardig heid. Elke week zal er wat huiswerk worden opgegeven. Kennis van de Griekse taal is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. Docent: Alexandros Mavramatidis Donderdag 3 oktober, van 20.40 tot 22.10 uur. Voor informatie: www.plusactivitei- ten.nl of tel. 0251-659119. Program maboekjes verkrijgbaar in de biblio theek en boekhandel Laan. CASTRICUM - De buren van de Kooiweg in Castricum schoven op 17 augustus bij elkaar aan om een lekker hapje te eten. De bewoners van de Kooiweg hadden een van de duizend Remia Grote Buurt Barbecue Pakketten gewonnen door zich aan te melden op www.buurtbarbecue.nl. Daarmee waren alle ingrediënten voor een geslaagd festijn aanwezig. Het initiatief Grote Buurt Barbecue heeft al veel buren om de tafel gebracht Duizenden organisatoren van een grote Buurt Barbecue weten de site inmiddels t& vinden. Via deze internetpagina kunnen buurten zich aanmelden en kans maken op een Remia Grote Buurt Barbecue Pakket. Daarnaast staan °P T?Zf sjteleuke ÜPS> recepten, spelletjes, en nog veel meer. Remia moedigt middels het verloten van maar liefst duizend Grote Buurt Barbecue pakketten, nog meer mensen aan om in (je zomermaanden gezellig met alle buren en avondje te tafelen. CASTRICUM - Vanaf heden heeft de afdeling Gemeentewerken een apart e- mailadres voor de klantenservice. U kunt het e-mailadres, klantenservice- @castricum.nl gebruiken voor klachten en vragen over het ophalen van huis vuil en grof vuil, storingen aan openba re verlichting en verkeerslichten, riool verstoppingen, omgewaaide bomen enzovoorts. Natuurlijk kunt u de klan tenservice nog steeds telefonisch berei ken onder nummer 0251-661337. CASTRICUM - Op donderdag 22 augustus gaat de vernieuwde website van de gemeente Castricum de lucht in. Burgemeester Emmens-Knol zal rond 9.30 uur de website officieel in gebruik stellen. De nieuwe website is de opvol ger van de website van de voormalige zelfstandige gemeente Castricum, waarin ook informatie over de kernen Akersloot en Limmen was opgenomen. Delen van de informatie waren sinds de fusiedatum van 1 januari 2002 niet lan ger actueel en zijn daarom afgesloten. Bovendien was de nieuwe huisstijl nog niet doorgevoerd. Dit waren twee van de redenen waar om in april is besloten tot de aanschaf van een nieuw onderherudssysteem: 'content management systeem' (CMS). De Castricumse communicatiestudio Aarsen Communications heeft het sys teem, met de productnaam 'Pit', gele verd. In het nieuwe systeem is de infor matie geheel geactualiseerd, zijn een andere indeling en navigatie doorge voerd en is de nieuwe huisstijl meege nomen. Daardoor is de website toegan kelijker en beter bruikbaar voor bezoe kers. Het is een wezenlijke stap op weg naar betere informatievoorziening aan de burger, een doel waaraan het gemeentebestuur veel waarde hecht. 'Pit' geeft de medewerkers die verant woordelijk zijn voor het onderhoud van de gegevens een beter instrument om zelf direct gemeentelijke informatie te presenteren via het internet. Daardoor kan actuele informatie tijdig worden gepresenteerd en uitgebreid. Het CMS biedt echter nog geen moge lijkheid voor interactieve dienstverle ning. Begin september wordt een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de keuze van een CMS dat uitgebreider is, meer faciliteiten biedt, en daardoor meer toekomst- en klantgericht. Naar verwachting zal een nieuw CMS medio volgend jaar zijn intrede kunnen doen. LIMMEN - Bij een bezoek aan de ten toonstelling -van Tineke Kramer valt meteen de veelzijdige toepassing van technieken op. Tineke's prachtige kleu renetsen met gestileerde figuren stra len een zekere mystiek uit. Haar olie verfschilderijen zijn in krachtige kleu ren uitgevoerd die goed op de trend in de sfeervol ingerichte slaapkamers inspelen. Bloemenaquarellen in heel tere tinten scheppen een haast drome rige sfeer waar de vlinders van het schilderij zo vanaf kunnen fladderen. Deze schitterende expositie duurt tot eind december 2002. Tineke zal gedu rende die tijd enkele keren de schilde rijen wisselen om de bezoeker telkens opnieuw te boeien. De expositie is te bezichtigen gedurende de openingstij den van Johwin Slaapcomfort, Rijksweg 127 te Limmen. Bibliotheek Akersloot Fototentoonstelling tot en met 30 sep tember van Cees Beentjes, aan de Rembrandtsingel 1. Beeldentuin galerie Akermare Collectie kunst van Ewerdt Hilgemann, Marry en Roel Teeuwen, Marijke de Vre, Alieke Hartog, Geny Titus, Peter Schelvis, Frederiek Walrecht, Reina Ramakers, Frits Bangert, Jan en Greetje Grijpma, Andre Vranken, Guusje Hamelynck, Koos dé Wit, Greetje Roelofszen, Henk van den Idsert,Ton Kalle, Ramas Gojati e.a.Tot eind september aah de Uiterdijk 2 te Akersloot. Zondag 25 augustus zigeu nerjazz, vanaf 14.00 uur, 5 euro. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Elke zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur, Rijksweg 176 Limmen. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Expositie van Nella met haar drie dochters 'Kwartet van Os'; onder ande re bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschilderijen en aquarellen. Tot oktober elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10