10.000 zoenen van Heiloose duizendpoot Nel Kleverlaan schrijft over verdriet, opgroeien en Donder-en-bliksem houdt huis in Heiloo verwerken BORDEN Inleveren kopij Uitmarkt Heiloo 67e JAARGANG NO. 34 21 AUGUSTUS 2002 (072) 5351000 (L aJU 51JDrukkerij uitkijkpost bv GroenLinks vergadert Al een handtekening gezet tegen de verkaveling van het poldergebied tussen Heiloo en Egmond? (Sammerpolder) zie advertentie op pagina 1Ü|! HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. Op de markt, die gehouden wordt op 2 september, vindt u informatie over sportclubs, verenigingen, informatie over talencursussen enz. Er zijn meer dan 50 deelnemers aan de Uitmarkt, veelal staan de leden er met informatiestands. Dankzij de talloze optredens en demonstraties en activiteiten voor kinderen en volwassenen belooft de Uitmarkt Heiloo ook in 2002 een groot feest te worden. U kunt geheei vrijblijvend veel informatie verzamelen over hetgeen u op het gebied van cultuur, educatie en sport tijdens het komend seizoen in Heiloo te wachten staat. De Uitkijkpost wil de deelnemers in de gelegenheid stellen kopij in te leveren over de voorgenomen activiteiten op de Uitmarkt. U kunt dit doen tot uiterlijk vrijdag 23 augustus 17.00 uur. In de editie van 4 september zullen dan een of twee pagina's aan de Uitmarkt gewijd worden. Cursussen Engels Poging diefstal auto's www.vanderborden.nl Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: J0226 331 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden w aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op maandag 26 augustus vergadert de gemeenteraadsfractie van GroenLinks om 20.00 uur in het gemeentehuis, oude ingang. Belang stellenden zijn welkom om hun mening te laten horen. U kunt ook bellen met Carla Coenders, tel. 072-5320018 of Arend Plezier, 072-5321888 of e-mailen met heiloo@groenlinks.nl. Bevredigend werk Miriam Lases haalt veel voldoening uit haar werkzaamheden. „Het is bevredigend werk en het voldoet aan de voorwaarden die ik mijzelf eerder stelde. Ik heb ooit eens in één week 125 overhemden moeten strijken, maar bij de laatste was ik nog net zo tevreden als bij de eerste. Zelfs op straat let ik op of een overhemd net jes gestreken is of niet, erg eigenlijk hè? Ik heb gelukkig altijd blije klanten. Als een ander geniet dan geniet ik daar ook van. Ik stel mij graag dienstbaar op en het ligt in mijn aard om een optimale service te ver lenen. Als het aan mij ligt ga ik hier ook mee door totdat ik de bout niet meer vast kan houden. Doordat ik naast de Strijkservice ook nog met mijn andere bedrijf MILA de secre tariële ondersteuning voor bedrijven, verenigingen, instellingen en diverse projecten verzorg, blijft het werk leuk." Geen vakantie Vorige week was het eindelijk tijd voor een welverdiende vakantie voor Miriam. Alhoewel, vakantie? „Ik zit in de organisatie van Vocatie, een werkgroep voor koorzangprojecten. Van 12 tot en met 17 augustus vond de elfde muziekweek plaats in Castricum. Daar ben ik de hele week aanwezig geweest en fungeer dan als contactpersoon voor 72 deelnemers. Ik maak de programma's, niet de pro grammaboekjes in elkaar en maak foto's. Ook daarbij komt mijn credo 'service verlenen' weer om de hoek kijken. De deelnemers gaan bijvoor beeld mét hun nabestelde foto's naar huis. Dat ik mezelf daarbij in allerlei bochten moet wringen om het voor elkaar te krijgen maakt mij niets uit. Ik laat die mensen toch zeker geen twee weken wachten op hun nabestelling?" Wie gebruik wil maken van Strijkservice Heiloo, kan op maandag, dinsdag en donderdag tussen 8.30 en 17.00 uur bin nenlopen. Op vrijdag werkt Miriam uit sluitend op afspraak. Mensen die door hun werk niet op deze tijden kunnen komen, kunnen een afspraak maken; tel. 072-5320773. Miriam Lases strijkt an ondergoed tot o erhemd oor Heiloo en omgeing. Zelfs de hardhouten schutting van deze bewoners aan de Butterlaan kon de kracht van de bliksem niet verwerken, (foto: UKP) HEILOO - De onweersbui die gister morgen over Heiloo en omgeving trok heeft voor veel schade gezorgd. In diverse woningen sloeg de bliksem in, waardoor kleine brandjes uitbraken en huishoudelijke apparatuur onbruik baar werd. Bewoners van de Heerenweg, Kennemerstraatweg en omgeving Butterlaan werden rond half tien luid opgeschrikt door het natuur geweld. Op de Heerenweg 88 werden de bewoners om 9.30 uur precies opgeschrikt door een harde klap op hun huis. Een overbuurman vertelde de geschrokken bewoners even later dat hij een enorme vuurbal het dak in had zien schieten. De brandweer moest er aan te pas komen om de brand, die na de inslag ontstond, te blussen. Daarbij moesten de spuitgasten het onstane gat in het dak wat groter maken, om de vlammen die inmiddels over het dak 'liepen' goed te kunnen blussen. De bewoners bleven achter met een groot gat in het dak en behoorlijk wat ver nielde apparatuur. „We zijn echter al blij dat we het zo kunnen navertellen", laat het echtpaar voor hun woning weten als de eerste emoties wat zijn gezakt. „We moeten nu echter naar bin nen want de schade-expert wacht op ons...". Rond hetzelfde tijdstip slaat de bliksem toe in het PEN-kastje op de hoek van de Butterlaan, tegenover de voormali ge bakkerij Hemmer. Enkele palen van de pal achter het PEN-huisje gelegen schutting hebben schade opgelopen en een paal is zelfs behoorlijk versplin terd. Ook hier reagereert de bewoon ster laconiek op het natuurgeweld: „Ik voelde een enorme trilling en zag over de ijzeren draden die tussen de palen gespannen zijn een vonkenregen de tuin in spatten. De draden zijn hele maal weggesmolten en de palen van de schutting hebben schade opgelopen. Kun je nagaan hoe een .kracht zoiets heeft, het is toch hardhout!" Vervolgens was het wachten op de werkmannen die de schade kwamen repareren, en de stroom, waarvan een aantal Heilooers verstoken was geraakt weer aansloten, zodat het alledaagse leven ook in Heiloo weer verder kon gaan... HEILOO - Welke moderne huisvrouw droomt er niet van? De was kunnen wegbrengen of desnoods laten ophalen om deze vervolgens tot in de puntjes gestreken weer retour te krijgen. Geen stapels overhemden meer die na hun wasbeurt verkreukeld op een hoop liggen te wachten. Een telefoontje naar Miriam Lases is genoeg. Zij helpt u met haar Strijkservice aait De Kloosterhof 56 te Heiloo gegarandeerd van al uw (strijk) zorgen af. Wat bezielt iemand om een strijk service te beginnen. Hebben niet alle vrouwen (en mannen) een hekel aan dit werk? „Ik heb een tijd in de bij stand gezeten en daar wilde ik graag uit", vertelt Miriam Lases over het ontstaan van haar bedrijf. „Ik werkte in die tijd één dag per week als vrijwilligster bij een stichting in Hoorn. Daar wordt jaarlijks een ama teur-festival oude muziek georga niseerd. Heel leuk hoor, daar niet van, maar ik wilde wel iets meer. Het moest iets zijn waarin ik weinig hoefde te investeren, en het liefst iets wat ik thuis kon doen. Uiteraard moest ik er handig in zijn en er als het even kon er ook plezier in hebben. In een krantenartikel had ik eens gelezen over een dame die een strijk service was begonnen. Dat leek mij ook wel iets. Ik kocht een nieuwe strijkbout en een brede plank en ben vervolgens aan de slag gegaan." Doelgroep De doelgroep van Miriams Strijkservice bestaat uit heel verschil lende mensen. „Mensen die het echt niet (meer) kunnen, mensen die geen zin hebben, tweeverdieners die nog net tijd hebben om hun was te draaien maar dan denken 'Nu begint de ellende...', ze zijn allemaal verte genwoordigd. Onlangs nog heb ik met WonenPlus een samenwerkingsverband afge sloten. De leden kunnen zich melden bij Stichting Ouderenwerk. Zij spelen mij dan de namen en telefoonnum mers toe, waarna ik het verdere con tact regel. Voor deze leden geldt overigens ook een korting op het strijkwerk". Nel Kleverlaan is erg benieuwd wat de lezers van haar boek 10.000 zoenen vinden. Reacties zijn welkom via het e- mailadres van de redactie van de Uitkijkpost: redactie@uitkijkpost. nl. De redactieleden zorgen er voor dat de reacties bij de schrijfster terechtko men. HEILOO - Bij de Stichting Ouderen werk Heiloo worden in het Trefpunt cursussen Engels gegeven voor zowel beginners als gevorderden. Wie zijn of haar Engels wat wil opfrissen of de Engelse taal nog helemaal niet kent, kan terecht bij voornoemde stichting. De lessen worden gegeven op verschil lende niveaus, zodat zowel beginners als gevorderden kunnen deelnemen. Ook een avondcursus is mogelijk. Elke cursus wordt gegeven door een ervaren docent(e), gedurende één uur in de week. Voor meer informatie en/of opgave, kan men contact opnemen met de coördinator, A. v.d. Kamer, tel. 072- 5339500. Nel Kleverlaan is geboren in 1954, heeft twee kinderen en is psycholoog. Zij werkt in de gezondheidszorg, waar zij kinderen en volwassenen begeleidt en voorlichting geeft aan hulpverleners en patiënten. Daarnaast is zij eindre dacteur van een tijdschrift. Nel Kleverlaan heeft diverse boeken op haar naam staan, waaronder 'De leuk ste spelletjes voor baby en papa 'Een kop vol zaagsel' en 'Wat nou pubers? Bovendien kan zij sinds vorig jaar het maken van een succesvolle tv-docu- mentaire over kanker en een website achter haar naam schrijven. Deze web site 'Kankerspoken' werd in 2001 zelfs genomineerd voor de Gouden Apenstaart. Lezers iets meegeven „Zoals je al merkt zijn kinderen en gezondheid de centrale thema's in mijn werk", vertelt Nel Kleverlaan, intussen genietend van de zonnestralen die neervallen op haar blonde hoofd. „10.000 zoenen is bedoeld voor de wat oudere kinderen, vanaf een jaar of 13. Ik probeer de lezers altijd iets mee te geven. De kracht van dit boek is dat de kinderen ook echt iets aan het verhaal kunnen hebben. Maar ze moeten het boek bovenal leuk vinden. Ik wil in mijn boeken ook absoluut geen psy choloog zijn, maar ik bén het uiteraard wel. Psychologie is een onderdeel van mijzelf dus zul je dat ook in het boek terugvinden. Neem nou verdriet ver werken, dat beslaat op dit ogenblik een groot deel van mijn vakgebied. Als het ergens in het verhaal nodig is, vind ik het onzin om het niet te gebruiken. Hoewel 10.000 zoenen nog maar net in de boekwinkels ligt, is het verhaal al veel langer geleden geschreven. „D,óor omstandigheden is het een tijdje bij mij thuis blijven liggen", laat Nel Kleverlaan weten. „Mijn vorige kinder- De bewoners van dit huis aan de Heerenweg 88 werden opgeschrikt door een blikseminslag in het dak. (foto: UKP) HEILOO - In de nacht van dinsdag 13 op woensdag 14 augustus werd gepoogd om vier auto's te stelen. De auto's stonden geparkeerd op de Ronde Laan, De Holleweg, De Kreek en de Rosendaal. In alle gevallen had men een deel van het portier verbogen en was men op deze manier in de auto gekomen. Daarnaast werden in sommi ge auto's nog meer vernielingen aange richt zoals het lostrekken van stroom draden. Voor zover bekend werden er geen goederen wegge/nomen. HEILOO - In het boek 10.000 zoenen, van Nel Kleverlaan uit Heiloo, maakt de hoofdpersoon Julia heel wat mee. Haar moeder is nog niet zo lang gele den overleden, ze wordt voor het eerst ongesteld, krijgt vlinders in haar buik bij het zien van haar klasgenoot Joost en merkt dat haar vader een nieuwe vriendin heeft. In haar dagboek schrijft zij over de dagelijkse gebeurtenissen en over haar twijfels, die zij als jong vol wassene niet met haar vader en broer tje kan delen. Lieve mam, Vanmorgen heb ik iets gedaan waarvan ik niet weet of het goed is. Eigenlijk durf ik er niet eens over te schrijven. Stel je voor dat iemand dit dagboek in handen krijgt en leest! Ik heb...ik heb mèt mezelf gevree n! Ik vond het erg lekker, maar ik voel me ook schuldig. Het stomme is dat ik er eigenlijk niet over wil praten, maar tegelijkertijd ook weer wel. Help was bijgebleven! Dit soort opmerkin gen vind ik fascinerend en of het nou om volwassenen, kleuter of pubers gaat, ik ben gek op mensen. Pubers bij voorbeeld doen wel net alsof zij van alles weten, maar ondertussen... De dingen die zij elkaar vertellen zijn vaak schromelijk overdreven." Je hebt toch geen last van je hormonen h zegt hij opeens. Ze kan zichzelf wel voor haar hoofd slaan. Natuurlijk. Dat is hetDaarom heeft ze al een paar dagen zo n last van haar buik! Daarom voelt ze zich zo raar de laatste tijd! Ze moet gewoon ongesteld worden! Meteen moet ze aan de verhalen van haar vriendinnen denken. Bij Anoek, bij wie het vorig jaar al was begonnen, viel het allemaal wel mee. Tessa liep de eerste keer bijna leeg, ten minste dat zei ze. Julia herinnert zich haar woorden nog precies. Hele bloedbaden waren hethad Tessa gezegd. Alles zat onder Maar Tessa maakt van elke mug een olifant. Hoe groter hoe beter. Onrustige geest Hoewel Nel Kleverlaan inmiddels elf boeken op haar naam heeft staan, voelt zij zich geen echte schrijfster. „Ik heb een onrustige geest", is haar verklaring. „Ik ben ook geen mens die zeven dagen per week achter de computer kan zit ten. Er zijn zoveel andere dingen om te beleven. De combinatie van hulpverle ning, het maken van tv-documentaires, het geven van voorlichting en schrijven houdt het uitdagend. Ik ben wat dat betreft net een duizendpoot. Het is spannend om te switchen tussen bepaalde dingen, om nieuwe uitdagin gen aan te gaan. Dat gesetteld zijn, dat is niets voor mij!" boek 'Een kop vol zaagsel' is door een Belgische uitgever op de markt gebracht. Hoewel die uitgever uitste kend werk leverde, merkte ik de nade len eigenlijk pas toen er hier gewoon veel minder over het boek te lezen en horen viel. De pr in Nederland was aanzienlijk minder. Vandaar dat ik mijn huidige boek liever bij een Nederlandse uitgeverij wilde onder brengen. Van Holkema Warendorf wilde graag met mij in zee, dus dat was een uitstekende kans". Open persoonlijkheid at ook meespeelde in de keuze voor de Nederlandse uitgever, was de openheid waarmee Kleverlaan in haar boek schrijft: „In België zou dit boek waar schijnlijk niet eens aangenomen zijn, zeker in de kinderboekenwereld zijn de Belgen wat betreft de ideeën over opvoeding en het openlijk bepraten van precaire kwesties veel minder ver dan wij." De keuze voor deze open manier van schrijven past helemaal bij haar per soonlijkheid. „Ik hou van een herken bare openheid. Van dingen bij hun naam noemen. Ik ben ook een gevoels mens bij uitstek. Ik hou ontzettend van lezen en van sommige teksten kan ik helemaal lyrisch worden. Zelf gebruik ik taal vooral om weer te geven wat ik zie en voel. Het leuke is dat ik dat blijk baar niet alleen op papier doe, maar ook als ik praat. Zo kreeg ik laatst van een vader de opmerking dat ik tenmin ste een psycholoog ben die normale mensentaal spreekt. Ik had tijdens een presentatie gezegd dat je - als je met groot verdriet te maken had - best eens de kont tegen de krib mocht gooien en dat was een uitdrukking die hem erg Hoewel in 10.000 zoenen de moeder van Julia is gestorven aan kanker, heeft dit volgens de schrijfster niets te maken met haar werkzaamheden voor de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF. „10.000 zoenen gaat vooral over opgroeien en omgaan met verdriet", zo vindt Nel Kleverlaan zelf. „Julia heeft een verlies geleden in het verleden en laat zien hoe zij het er zonder moeder afbrengt. Hoewel dat aanvankelijk niet gemakkelijk is, zie je aan het einde dat er ook mooie momenten in haar leven zijn...". In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1