Open Monumentendag 14 september a.s. Inloopavond groot onderhoud Plan-Zuid dinsdag 27 augustus a.s. geeft u waste grond ider de I DétÉ>financiële Wereld in teken van Handelnijverheid en ambacht Remco Steijlen Rente nu zeer voordelig 10 jr. vast v.a. 5,1% 20 jr. vast v.a. 5,55% 30 jr. vast v.a. 6,2% Kennemerstraatweg 125 Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 www.definancielewereld.nl O0 HEILOO Jiy Uw hypotheekadviseur is u graag van dienst. Overige vestigingen: Alkmaar - Haarlem - Heerhugowaard - Hoorn - Noord-Scharwoude - Purmerend - Santpoort-Noord UITKIJKPOST - 21 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 4 ^T' Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur, De landelijke Open Monumentendag die op zaterdag 14 september a.s. wordt gehouden, is dit jaar gericht op het thema 'Handel, nijverheid en ambacht in Heiloo door de eeuwen heen'. In vroeger tijden waren de activiteiten op het gebied van handel, nijverheid en ambacht op veel meer plekken zichtbaar in het dorp dan vandaag de dag. Ook waren de activiteiten kleinschaliger. Behalve concentraties van winkels in de dorpskernen, was er op iedere hoek wel een bakker, een slager, een kruidenier, een sigarenwinkeltje, een kroeg, een smid of een schoenmaker. Door schaalvergroting, de toegenomen mobiliteit van de mens én onder invloed van veranderend ruimtelijk beleid van de overheden, zijn de activiteiten op het gebied van de handel en nijverheid de laatste decennia steeds meer gecon centreerd in dorpskernen, winkel centra of op bedrijventerreinen. aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand openbare hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. Maandag 26 augustus 20.00 uur: weigering bouwvergunning wöning met garage Hoogeweg- hoek Krommelaan 20.25 uur: weigering bouwvergunning dak kapel Termeijen 39 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van bovengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage tot de datum van de hoorzitting bij de secretaris van de commissie voor Bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatieondersteuning. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de heer Van der Jagt worden ingezien, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de commissie voor Bezwaarschriften is op maandag 16 september a.s. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvraag is ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan het verzoek meege werkt kan worden. De eventuele bouwvergunning en het voornemen om vrij stelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid het bouwplan in te zien en eventueel bezwaar in te dienen. Stationsweg 76 - oprichten winkel met twee woningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Ronde Laan 20 - vergroten woning Westerweg 112 - vervangen kas Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij Folder De gemeente Heiloo geeft dit jaar in het kader van het landelijk thema een folder uit over de zichtbare sporen van handel, nijverheid en ambacht uit het verleden: van jaagpad tot stoomtram. Zo zijn er verspreid over het dorp - buiten de win kelconcentraties - toch nog heel wat restanten van deze vroegere kleinschalige vorm van handel en nering te vinden. In de te verschijnen folder wordt op deze sporen uit het verleden gewezen met een overzichtskaartje, zodat belang stellenden te voet, per fiets of een ander vervoermiddel de aangegeven route kunnen volgen. De folder is vanaf 10 september verkrijgbaar bij het gemeen tehuis en de bibliotheek aan het Malevoort in Heiloo. Het biedt belang stellenden op de Open Monumentendag vele mogelijkheden om een beetje meer van de geschiedenis van Heiloo te weten te komen. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 55. De gemeente gaat de komende jaren in Plan-Zuid een aantal werkzaamheden uit voeren. Het betreffen werkzaamheden aan de riolering, de openbare verlichting, groen en aan de weg. Het gebied Plan-Zuid is het gebied gelegen tussen de Kenne- merstraatweg, Zevenhuizerlaan, Heerenweg en Stationsweg. De werkzaamheden vloeien onder meer voort uit het verkeersplan, rioolbeheers plan en planning regulier onderhoud. Om belanghebbenden te informeren over de plannen voor het uitvoeren van groot onderhoud in Plan-Zuid organi seert de gemeente op 27 augustus tussen 18.00 uur en 21.00 uur een inloopavond in de raadzaal van het gemeentehuis, Raadhuisweg 1 (oude ingang). Tijdens de inloopavond kunnen belang stellenden nadere informatie verkrijgen over bovengenoemde werkzaamheden. Medewerkers van de gemeente zijn die avond aanwezig om u desgevraagd de plannen toe te lichten en uw vragen te de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voor ziening te vragen, kunt u inwinnen bij boven staande telefoonnummers van de afdeling VROM. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 14 augustus 2002 Geboorten Tom J.T., z.v. J.J.A. op de Weegh en M.A. Mosch BartJ.J., z.v. F.C. Komen en A.M. Belleman Elders geboren Aaron I., z.v. R.A.A. van Riet en R.H. Dik Anna S., d.v. M.P. de Waal en F.S. van den Hout Mickey, beantwoorden. Ook is er gelegenheid om wensen en opmerkingen kenbaar te maken die eventueel van invloed kunnen zijn op de verdere uitwerking van de plannen. Hiervoor liggen bij de informatiepanelen speciale formulieren klaar. Inrichting tot 30 km/uur-gebied Allereerst staat op het programma het inrichten van de wijk als 30 km/uur- gebied. Om dit te realiseren wil de gemeente in de Tulpencroftlaan, Breede- laan en Haesackerlaan fysieke maatregelen treffen om de snelheid van het verkeer af te remmen. Vervanging riolering, lichtmasten Ook staat het vervangen of deels ver- Inloopavond onderhoud dinsdag V^; •- vangen van de riolering in de periode 2003-2005 op het programma. De riole ring in een aantal straten is in slechte staat en vervanging is dan ook noodza kelijk. Groenvoorziening In dezelfde periode vindt in een aantal straten groot onderhoud of vervanging van de groenvoorziening plaats, waarbij de gemeente zoveel mogelijk bestaande bomen wil handhaven. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoon nummer (072 -) 535 67 62. z.v. W.F. Hoeben en S.M.J. Hemmer Finn G.A., z.v. P.E. Duijvestijn en B. Kok Ruanny C.M., d.v. B.C.M. de Winter Dewy S., d.v. E.J. van Maris en A.D. Korthouwer Owain, z.v. A. Boyd en A. Santema Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen G.J.L. Duineveld en M.A.W. Groot N. Out en E.M. Segveld P.C. van Wijk en H.A. Valk R. Strategier en A.K. Naus Huwelijken/ geregistreerde partner schappen J.J. Rajanayagan en N. Zwanenberg Overleden M.N. de Geus C.J. Koopmeiners Elders overleden N. Louwe L.M. Visser ev Koster ededelingen Inwerkingtreding verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 1 juli 2002 de verordening voor de Rekeningencom missie van deze gemeente heeft vastgesteld. Dit ingevo) artikel 139 van de Gemeen tewet. Deze verordening regelt de instelling, samen stelling, taak en werkwijze van de commissie die de gemeenterekeningen onderzoekt. Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Toestemming straatfeest De Kleine Kanne De burgemeester en wethouders van Heiloo verlenen toestemming voor het organiseren van een straatfeest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van De Kleine Kanne op zaterdag 31 augustus 2002 tussen 14.00 en 24.00 uur, waarbij De Kleine Kanne wordt afgesloten voor het verkeer. Dit op grond van de artikelen 2.1.4.1 en 2.1.5.1 van de Alge mene Plaatselijke Verordening 2000. Het feest zal bestaan uit een zeskamp, een kinderdisco en een barbecue. Bij slecht weer wordt er een overkapping geplaatst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. r n L. J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) ZATERDAG GEOPEND VAN 10-15 UUR. Dé Hypetheekwinkel HYPOADV36-10-2001 -zw

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4