Drie doden na neerstorten vliegtuigje in Vossemeer Schilderclub ABC in het nieuwe seizoen Afslanken bij Beheer Slank-Klup Cursus Weerbaarheid en zelfbescherming Nieuwe expositie Tine Poelsma teiten Heiloo u Oud-papieracties in Heiloo Activiteiten Alkmaar Akikeleni UITKIJKPOST - 21 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 6 Damclub Heiloo opent haar 66ste seizoen Bridgen bij HBC in Heiloo Jaarvergadering biljartclub 't Treffertje Klaverjassen met EHK Uitslagen honk- en softbalvereniging Double Stars Karate, een sport voor jong en oud Spanning voor Henk Kaandorp Cup Gevraagd: boeken, püzzels en spellen Rommelmarkt 50+ gaat weer voorlezen op basisscholen L I T I E BERICHTEN HEILOO Snelheidscontrole Bij HAF in de straat Kijk naar je puber Man komt met de schrik vrij bij beroving KELEN HEILOO - Op donderdag 29 augustus om 20.00 uur begint de Damclub Heiloo met een ledenvergadering de competitie 2002-2003. Deze vergade ring wordt gehouden in de kleine zaal van sporthal 't Vennewater, waar elke donderdag om 19.30 uur wordt gespeeld. Mocht u als huisdammer en/of geïnteresseerde in de damsport enige belangstelling hebben, dan nodi gen de clubleden u uit om geheel vrij blijvend deze vergadering bij te wonen. Bij eventuele verhindering bent u ook welkom op de eerste speelavond op donderdag 5 september. HEILOO - De plaatselijke bridgeclub HBC viert op 5 oktober haar 25-jarig bestaan. De voorbereiding van het feest is in volle gang. De deelnemers aan de feestdrive zullen dan ook een verassende middag beleven. Steeds heeft de vereniging met zich in een groeiend aantal leden kunnen verheu gen. De club heeft als uitgangspunt ont spannen wedstrijdbridge te spelen. Op dinsdagavond twee en op donderdag avond vier lijnen. Vele jaren heeft de niet-rokers vereniging een wachtlijst gehad. Deze is nu uitgeput zodat weer nieuwe leden kunnen worden aangeno men op de dinsdagavond. Donder dagavond zijn de lijnen vol in het Open Huis van 't Loo. Eventuele invallers die zich nog niet willen binden kunnen zich tevens aanmelden bij het secretariaat via tel. 072-5320004 of de heer Smit, tel. 5333968. HEILOO - De maand september nadert snel. In deze maand beginnen de activiteiten weer van de diverse vereni gingen in Heiloo. Zo ook van de biljart club 't Treffertje. Op maandag 26 augustus wordt de jaarvergadering gehouden in 't Trefpunt, aanvang om 10.00 uur. Op maandag 2 september wordt weer begonnen met de competi tie. Mochten er mensen zijn die geïnte resseerd zijn in de nobele biljartsport, dan kunnen zij zich aanmelden bij het secretariaat, p/a Pastoor van Muijenweg 23, Heiloo, tel. 072-5338168 of op maandag 26 augustus in 't Trefpunt. HEILOO - De Eerste Heilooër Klaverjasvereniging (EHK) heeft aan het eind van het afgelopen seizoen haar 50-jarig jubileum gevierd met een mooie boottocht op de Friese meren. Maar nu gaan zij op weg naar de vol gende 50 jaar, te beginnen op maandag 26 augustus in het Open Huis in 't Loo. Als vanouds start de club om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. EHK kan nog enkele nieuwe leden gebrui ken, dus als u zin heeft in een avondje gezellig klaverjassen, zonder direct met 'het mes op tafel' te spelen, kunt u op maandag een kijkje nemen in het Open Huis. HEILOO - De uitslagen van de bij honk- en softbalvereniging Double Stars gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal: senl - Tybb 0-5, sen2 - Volewijkers 19-9, DVH2 - sen3 24-1, sen4 - Hoofddorp6 16-3, UW - juni 20-14, jun2 - Cromtigers2 28-9, Urbanus - asp 9-7 en 9-3, pup 1 -Koedijk 19-4, pup 2 - Urbanus 2-20. Softbal: damesl - Flying Petrels 2 2-0, Urbanus2- dames3 19-19. pup - Almere 6-13, Pirates - peanuts2 6-13, Vitesse - herenl 7-18, heren2 - Koedijk 1 18-7, heren2 - Koedijk 2 15-14. HEILOO - De zomervakantie is voor bij en het nieuwe sportseizoen staat voor de deur. U wilt een sport beoefe nen alleen weet u nog niet welke. Ga dan eens een keertje trainen bij karate- vereniging Funakoshi. Karate is een sport voor jong en oud (de jongste beoefenaar is 6 jaar, de oudste beoefe naar bij deze vereniging is 71 jaar). Met karate wordt het hele lichaam gebruikt en door het beoefenen van karate ver betert de conditie, lenigheid en moto riek. Funakoshi is een vereniging die al 30 jaar bestaat en is met 300 leden een van de grotere karateverenigingen in Nederland. Het is een vereniging waar in iedereen op zijn/haar niveau aan karate kan doen. Funakoshi heeft afde lingen in Heiloo, Alkmaar en Schagen. Eenmaal lid mag men bij alle afdelin gen trainen tegen dezelfde (lage) con tributie. Wilt u zelf een keer ervaren hoe ïeuk en inspannend karate is, dan kunt u een keer meetrainen. De eerste keer dat u traint is gratis en een karate pak is niet noodzakelijk. Wilt u alleen komen kijken, dan is dat uiteraard ook mogelijk. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Kerkakkers te Heiloo en de lestijden zijn als volgt: 09.30 tot 10.30 beginners jeugd (tot 16 jaar), 10.30 tot 12.00 gevorderden en 12.00 tot 13.00 beginners volwassenen (16 jaar en ouder). De lessen starten vanaf zaterdag 24 augustus. Wilt u eerst meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Fons Kraakman, tel. 072-5618093; lesgever Heiloo of Johan Doesburg, 5616979; hoofdtrainer Funakoshi. HEILOO - Zaterdag 24 augustus speelt de Condor Golf Country Club uit Heiloo haar hoofdtoernooi: de 'Henk Kaandorp Cup'. De leden van de club bereiden zich al weken voor en staan op scherp om optimaal te kunnen pres teren op deze eendaagse wedstrijd over 18 holes. Er staat veel prestige en een plaats op het winnaarsbord in het club huis op het spel. De deelnemers aan deze dertiende editie staan te dringen om de titel over te nemen van Mark Abcouwer de nummer één van 2001. De spanning begint dan ook aardig op te lopen en het belooft een mooie, spor tieve dag te worden op de A en B holes van de golfbaan Spaarnwoude. De Henk Kaandorp Cup wordt tradi tioneel gespeeld tijdens het pro-am weekend van de golfclub aldaar. Tijdens dit evenement gaan amateurs samen met professionele golfspelers door de baan. De hele entourage heeft een internationale uitstraling met cad dy's, trailers van de grote sponsors en enorme scoreborden. In deze ambiance strijden 52 spelers uit Heiloo en omge ving om de oudste titel van de Condor Club. De wil om te winnen en de vorm van de dag bepalen wie uiteindelijk met de eer gaat strijken. In het voorseizoen hebben zich een aantal kanshebbers aangediend. Karei Beers, Rinus de Winter en Fred Admiraal hebben een aantal scherpe ronden gelopen. Verder steekt Charley Haanraads in een uitstekende vorm. Hij wil na vier jaar achtereen in de top 5 te hebben gestaan nu eindelijk naar het podium doorstoten. Daarnaast heeft Piet Nolta zijn hele seizoen opge bouwd rond om de maand augustus. Veel trainingsarbeid, nieuwe stokken en een veranderde swing moeten de droom waar gaan maken. De bus met spelers vertrekt om 07.00 uur uit Heiloo naar Spaarnwoude waar de ontknoping rond 16.00 uur plaats zal vinden. Publiek is welkom en de toe gang is gratis. HEILOO - De stichting belangen behartiging uitkeringsgerechtigden houdt op 21 september een open dag met een boeken-, puzzels- en een spel- lenmarkt. Heeft u iets liggen dan horen zij dit graag van u, boeken etcetera kunnen eventueel worden opgehaald. Bel naar 072-5339885 of 5334629 voor een afspraak. In augustus is De Bergeon alleen op maandag open van 9.30 tot 11.30 uur. Dan kunt u de boe ken brengen naar de Bergeonstraat 30 in Heiloo. De markt wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. Rummi cup Tevens zoekt de stichting gezellige mensen die elke donderdag van 9.30 tot 11.30 uur op een ontspannen manier rummi cup willen spelen. Heeft u inte resse, kom dan naar de Bergeon, Bergeonstraat 30, tel. 072-5339885 of 5334629. HEILOO - Zondag 25 augustus wordt er een rommelmarkt gehouden aan de Dompvloetlaan in Heiloo, van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Evenals de vijf voorgaande jaren zal een team van 50+ vrijwilligers van de Openbare Bibliotheek Heiloo ook dit jaar vanaf de herfstvakantie gedurende acht weken voorlezen op basisscholen in Heiloo. Zowel van de zijde van de voorlezers als van de kin deren en de leiding van groepen wordt dit project als zeer positief ervaren. Op dit moment is de vraag van de basisscholen groter dan wat het '50+ leest voor team' aan kan. Om geen kin deren teleur te hoeven stellen, is daar om dringend behoefte aan uitbreiding van het team. Een ieder die 50 jaar of ouder is, van voorlezen houdt, affiniteit heeft met kinderen en tijdens de maanden okto ber en november enige tijd beschikbaar heeft, wordt daarom uitgenodigd toe te treden tot het '50+ leest voor team'. Meer informatie en opgave tot 1 sep tember bij de klantenservice van de bibliotheek, of telefonisch tijdens de openingsuren (072-5330670). HEILOO - Een vliegtuigongeluk bij het Vossemeer heeft woensdagmiddag drie mensenlevens geëist, waaronder dat van een 26-jarige instructeur uit Heiloo. Een tweemotorig lestoestel van Martinair, van het type Seminole, stort te rond 12.30 uur neer in het randmeer nabij de gemeente Dronten, aldus de politie. De slachtoffers zijn de 26-jarige instructeur uit Heiloo en twee 21-jarige leerlingen uit Blaricum en Driebergen. De politie vermoedt dat het drietal op slag dood was. De lichamen van de mannen zijn binnen een uur geborgen. Het vliegtuig was op weg van Groningen naar Lelystad. De Seminole zou om 13.00 uur in Lelystad aanko men. Kort voor het ongeval werd het radiocontact verbroken. Het ongeval vond plaats nabij de Vossemeerdijk, die wegens het ongeluk werd afgesloten. Het Vossemeer is een van de randme ren van Flevoland en ligt tussen Dronten en Kampen. De oorzaak van het ongeval is nog onduidelijk. Het voertuig stortte van geringe hoogte neer. De Raad voor de Transportveiligheid is direct een onder zoek begonnen om de toedracht van het ongeluk te achterhalen. Ook justitie stelt een onderzoek in. Rond 18.30 uur waren de brokstukken van het vliegtuig geborgen. President-directeur A. Verberk van Martinair Holland spreekt van een zeer trieste dag. De Piper PA-44 Seminole was een van de tien vliegtuigen van Martinair Vestiging Vliegschool Lelystad (MVVL). Het toestel was in gebruik sinds 1997. MVVL, waar ama teurs een vliegbrevet kunnen halen, is een zelfstandige dochter van Martinair Holland. (ANP) HEILOO - Het nieuwe seizoen 2002/2003 begint bij schilderclub ABC (Acryl Beweging Cadans), onder lei ding van docent/begeleider Iwan J.A. de Groot, door omstandigheden wat later dan anders, namelijk begin okto ber. De leden van de club krijgen van de data, waarop geschilderd wordt, per soonlijk bericht. Schilderclub ABC heeft op dinsdagochtend en woensdag ochtend het schilderlokaal in de hobby farm 'De Hofdijk'. Mariënstein 178a, weer ter beschikking en de lessen zijn daar van 9.00 tot 12.00 uur. Door een samenloop van omstandighe den is het niet meer mogelijk deze loca tie ook op woensdagavond te gebrui ken. Iwan is er echter in geslaagd een andere locatie te vinden n.l. op donder dagavond in het Open Huis, 't Loo 22 zaal nummer 7. De cursus begint daar op donderdag 3 oktober en duurt van 19.30 tot 22.30 uur. De leden van ABC die gewend waren op woensdagavond te komen, kunnen op donderdagavond in het Open Huis terecht. Voor dege nen voor wie dat onmogelijk is, zijn er op dinsdagochtend en woensdagoch tend nog enkele plaatsen vrij. De leden die gewend waren op woensdagavond te komen, zal hvan persoonlijk benade ren i.v.m. deze wijziging. Nieuwe leden kunnen voorlopig alleen nog geplaatst worden op donderdag avond en woensdagochtend. De werk wijze van club ABC blijft hetzelfde. Iwan de Groot geeft élke les een korte inleiding met e.v.t. demonstratie over aspecten van het schilderen met acryl, b.v. het mengen van kleuren, de opzet, compositie, harmonie, contrast, per spectief of wat er door de cursisten gevraagd wordt. Na deze inleiding gaat ieder op zijn eigen wijze aan de gang. Iedere deelne mer is, volkomen vrij in zijn/haar keus van onderwerp, de wijze van werken enzovoort. Als echter een aantal men sen iets speciaals willen (model, por tret, stilleven enz.) wordt daar ook rekening mee gehouden. De begeleider benadert ieder persoonlijk en tracht 'Noord-Holland Noord 112 om HEILOO - Woensdag 28 augustus begint Beheer Slank-Klup een niei gebracht, zodat als men eenmaal groep bij Trainings Centrum Hei streefgewicht heelt bereikt, men Het doel van deze groep is afslan ook eenvoudig kan behouden, onder begeleiding door middel ondersteuning kan men daarna ij- gezond en regelmatig eten. Hier voorbeeld nog eenmaal per maanc het dit Ter iedere week nieuwe mer naar de Slank-Klup komen. to worden aangeboden, waarvan het hele gezin mee kan eten. Men hoeft dus niet meer te piekeren over wat wel en niet gege ten en gekocht moet worden, het lijstje ligt wekelijks kl^ar. En omdat niet iedereen hetzelfde is, zijn er bijvoor beeld aanvullingen voor vegetariërs, aanstaande moeders, heren en tieners. Elke week wordt men gewogen en wor den er tips en adviezen gegeven tenein de het lijnen uitdagend te houden. Het grote voordeel van deze manier van afvallen is dat er structureel een veran dering in het eetpatroon wordt aanwijzingen te geven op zijn/haar niveau. Deze gang van zaken wordt tot nu toe door de deelnemers als een echt prettige en leerzame wijze van werken ervaren. De contributie is i.v.m. de kosten van zaalhuur enigszins verhoogd. U betaalt 75 euro voor tien lessen. Na die lessen kunt u zich opgeven voor het volgende blok van tien lessen. Verder organiseert Iwan de Groot in mei en september buitenlandse schildervakanties, waar hij op dezelfde gedegen wijze deelne mers begeleidt op hun eigen niveau. De kosten daarvan zijn nu nog niet bekend, maar zullen zo spoedig moge lijk bekend gemaakt worden. Tenslotte: de cursussen zijn voor beginners en (ver)gevorderden, maar ook voor juni oren en senioren en al degenen daar tussen in. Iwan is door zijn ervaring als leraar aan de middelbare school gewend met jongeren te werken. Jongeren komen beslist aan hun trek ken en een gemengde groep is wel zo gezellig. Opgave en inlichtingen over wat dan ook, liefst vóór 24 augustus bij Iwan de Groot, tel. 072-5330847. HEILOO - Op maandag 12 augustus werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. De vernielde Lancia Ypsilon stond in de nacht van zondag 11 op maandag 12 augustus op de Tuinenhof geparkeerd. De motor kap, een portier en een achterscherm werden bekrast. Op dinsdag 13 augustus werd een 48- jarige inwoner van Bloemendaal in een winkel van het winkelcentrum 't Loo aangehouden. De man werd er van verdacht goederen ter waarde van E 115,32 te hebben willen ontvreemden. Na zijn aanhouding werd hij met een proces-verbaal heengezonden. Op woensdag 14 augustus werd van 13.10 tot 14.15 uur op de Kennemer- straatweg een snelheidscontrole gehou den. Er werd zeven maal bekeurd voor het overschrijden van de maximum snelheid van 50 kilometer. 70 kilome ter. per uur werd als hoogste snelheid gemeten. Er werd ook nog driemaal bekeurd voor andere overtredingen. Op zaterdag 16 augustus werden uit een tweetal kamers van het Motel aan de Kennemerstraatweg een aantal goe deren ontvreemd. De balkondeuren stonden tijdens de diefstal als gevolg van de hitte open. Gevonden voorwerpen van 12 tot en met 18 augustus: enkele sleutels, fiets computer, kinderfietsje roze kleur, zwarte fietstas. Als aanvulling op het Slank-Klup pro gramma wordt door Trainings Centrum Heiloo de mogelijkheid geboden (bij voldoende animo) deel te nemen aan cardio fitness. Volgens een individueel samengesteld programma wordt op speciale cardio fitness apparatuur getraind. Hiermee bereikt men op ver antwoorde en gecontroleerde wijze een verbetering van de algehele conditie, wat heel gunstig is voor een goede gewichtsbeheersing. Inlichtingen over de Slank-Klup kunt u krijgen bij Ria Jansen, tel. 072-5332067. Zelfportret van Iwan de Groot. HEILOO - Woensdagmiddag tussen 13.10 en 14.15 uur werd een snelheids controle gehouden op de Kennemer straatweg. De maximumsnelheid bedraagt daar ter plaatse 50 kilome ter/uur. Bij een onbekend aantal pas santen werden zeven snelheidsovertre dingen geconstateerd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 70 kilometer/uur. HEILOO - Al eerder berichtte de Heilooër Amateur Fotografen vereniging (HAF) u over de themafo tografie waarop de club zich de laatste tijd, naast andere vormen van fotogra fie, in het bijzonder richt. De HAF heeft een deskundige, de fotograaf Rien Weiman uit Schagen, ingehuurd om wat meer over themafotografie te leren en in praktijk te brengen. Dat mondde uit in de opdracht om binnen het onderwerp 'Bij mij in de straat' een thema te bedenken dat naar de mening van de fotografen de moeite waard zou zijn om er een boeiende serie foto's over te maken. Dat lijkt gemakkelijker dan het is. Niet alle clubleden bleken in staat om zo'n thema te bedenken en tot uitvoering te brengen. Toch zijn er negen fotografen die de opdracht wel hebben aanvaard en hun werk nu aan het publiek durven vertonen. De zeer verschillende uitwer kingen lopen uiteen van een interes sante serie fraai ogende dakkapellen tot een in een woonstraat opgestelde grote afvalcontainer en van straatbe woners in hun dagelijkse doen en laten tot bijzondere (al dan niet gastvrije) voordeuren. Misschien zit ook uw voor deur of dakkapel erbij of mogelijk vindt u zichzelf als bewoner van die bepaalde straat wel terug! Deze, en andere fotografie is te zien in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. In het bibliotheekgebouw worden de foto's gedurende vier weken tijdens de normale openingstijden geëxposeerd en wel vanaf maandag 2 tot en met zaterdag 28 september. De fotoclub wijst erop dat de bibliotheek op de Uitmarktdag (zaterdag 7 septem ber) geopend is van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 16.00 uur. Op deze dag zullen ook leden van de HAF bij de tentoonstelling aanwezig zijn om uw eventuele vragen te beantwoorden. Raakt u geboeid door deze of andere vormen van amateur-fotografie of wilt u eens nader kennismaken met de foto club? Ga dan eens langs op één van de clubavonden die in het nieuwe seizoen elke veertien dagen gehouden worden, te beginnen op dinsdag 24 september vanaf 20.15 uur in het 'Open Huis' (boven winkelcentrum 't Loo). Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50, 1851 nRS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Woensdag 14.00-16.00 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus) Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur (m.u.v vakantieperiode 1 juli t/m 10 augustus). Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Donderdag De Duif, Marienstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein-Noord, incl. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West, tussen Ewisweg, Het ZAevenhuizen, Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Past. van Muijenweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen voor 09.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen voor 19.00 uur. Brengen naar de parkeerplaats bij de school tus sen 18.00 en 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn, Zeeweg, Pastoor van Muijenweg, Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink), De Omloop en Belieslaan. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaatsen voor 19.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de parkeerplaats bij zwembad 't Baafje. ALKMAAR - Gre Braaksma start voor meisjes van 12' tot en met 14 jaar op 9 september om 16.00 uur de cursus Weerbaarheid en zelfbescherming. In deze cursus leer je hoe je jezelf sterker en behendiger kunt opstellen. Hoe je beter om kunt gaan met agressie en conflicten en hoe je meer inzicht en controle over je lichaam, je emoties en je gedachten kunt krijgen. Deze trai ning is een combinatie van oefeningen en technieken uit weerbaarheids- sociale vaardigheids- en taoïstische trainingen. De training wordt gegeven door Marjoke Laan. Voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar start op 3 september om 16.00 uur de Antipestgroep. Kinderen die klem zitten door pesten hebben ondersteuning nodig. Een gepest kind wordt een kanjer wanneer het weer meer zelfvertrouwen en eigenwaarde opbouwt en dat durft te laten zien. In de kanjergroep leren kinderen: naar voren komen, mond openen, stevig staan, contact maken, initiatief nemen oplossingen uitproberen voor conflic ten. Ze leren een paar technieken on iemand die ze lastig valt van zich af L schudden. Ze krijgen inzicht in hur mogelijkheden en in hoe zij mee kun nen tellen. Voor 18 jaar en ouder start op 2 sep tember om 19.30 uur de Drama per soonlijke ontwikkelingsgroep. Bij wer ken aan je zelf d.m.v. drama staat hel ontdekken wie je bent en het uitbrei den van je eigen mogelijkheden cen traal. Door middel van spel worden vaardigheden geoefend die het dage lijks leven makkelijker maken. Je kunt daarbij denken aan: initiatief nemen, op uitdagingen ingaan, contact door samenspel. Je traint je gevoelswereld en je presentatie naar buiten toe. Je krijgt meer zelfvertrouwen in je staan in de wereld. Telkens staat de vraag centraal: wat kun je hiermee in je dage lijks léven? Voor info: www.deruimte.net en tel. 072-5124014. Galerie Van Lubeck Expositie van Rina Snel, t/m 8 sept., Kanaalweg 6, open vrij/za/zo van 12.00 tot 17.00 uur. Brasserie Wildschut In Brasserie Wildschut staan beelden opgesteld van Marijke in den Bosch en hangen een aantal bijzondere zeef drukken van Herman Brood. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 24.00 uur. Horizon College Expositie Patricia Walter, tot en met 29 augustus in het Centraal Bureau Horizon College, Rechte Hondsbos- schelaan 24a te Heiloo. Openingstijden op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel.5153766/ 06- 44180439. Daarnaast exposeert Jos van Onna tot en met 6 september zijn beel den in galerie The Art of Deco, Ritsevoort 21 te Alkmaar. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn'ate- lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Bibliotheek Tentoonstellingen gedurende augustus op de kleuterafdeling: 'Zomer- Vakantietijd:Thuis en op reis!' In de afdeling voor volwassenen is de tentoonstelling: 'BelgieA Brugge: cultu rele hoofdstad' te zien. Woensdag 28 augustus startbijeenkomst oor deelnemers aan het project 50+ leest oor. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Noordergeestkerk Expositie van werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer,van 10.00 tot 18.00 uur. Silhouet Expositie Etty Nijdam, geopend op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Te zien tot eind augustus. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, is vanaf 4 september van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen. beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. ALKMAAR - Begin september gaat er in Alkmaar-Noord een groep voor moeders van pubers van start. In deze tijd waarin het steeds moeilijker wordt om kinderen goed op te voeden, kan het heel prettig zijn om stil te staan bij de komende puberteit van je kind(eren). In de groep voor moeders van pubers (kijk naar je puber) wordt onder andere uitgelegd wat voor veran deringen pubers doormaken en wat dat betekent voor hun gedrag. Er kan gesproken worden over onhandelbaar heid, over regels en grenzen en over zakgeld, uitgaan, roken, alcohol en drugs. Door kennis en herkenning bij andere moeders, kun je de puberteit van je kind anders beleven en zo een basis leggen voor een goede verstand houding. De groep is bedoeld voor moeders van kinderen tussen 11 en 15 jaar en bestaat uit zes bijeenkomsten. De cursusleidsters (psycholoog en pedagoog) zijn beide moeders van pubers. Bel voor informatie of aanmel ding: Henriëtte Maas, tel. 072-5626617 of Tilly Zalmstra, tel. 5625548. HEILOO - Donderdag 15 augustus omstreeks 23.00 uur werd een fietser beroofd op het fietspad in het Heilooërbos. Het slachtoffer reed van uit de richting Alkmaar en was net door het fietstunneltje het Heilooërbos inge reden toen een onbekende man de weg versperde, geld eiste en de fietser bedreigde. Het slachtoffer bedacht zich niet en maakte zich uit de voeten zon der fiets. Zijn fiets werd bij een latere zoekactie door de politie teruggevon den t.h.v. de Kerkelaan. De inhoud van de fietstassen bleek onaangeroerd. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Galerie The Art of Deco Expositie Jos van Onna, t/m 6 septem ber. Tevens werk van Yvonne Veenstra. Aan het Ritsevoort 21. Waterschap Het Lange Rond Op de begane grond van het kantoor in augustus en september expositie van Annemarie Kuster, tijdens werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Omvangrijke expositie expressionisti sche kunt. Bij de tentoonstelling hoort een fietsroute door de duinstreek in Bergen. Routes vanaf het Stedelijk Museum Alkmaar en vanaf Museum Kranenburgh in Bergen. Kaarten ver krijgbaar a E 2,- bij de balie van het Stedelijk Museum, info over rondlei dingen 072-5110737. 1 HEILOO - Vanaf 3 september heeft Tine Poelsma weer een expositie aan huis. Op de eerste verdieping hangen werken geïnspireerd op vormen in ste nen, een soort schrift eigenlijk. Op de tweede verdieping hangen composities van vlekken. Atelier T.P. is iedere woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. U vindt het atelier aan de Termijen 189 in Heiloo. I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6