Handen uit de mouwen voor gemeentemedewerkers Prijs voor muziekvereniginj De Kinkeluters Uitmarkt Heiloo: een impressie JpM r Vrijwillig aan de slag tijdens personeelsmiddag HEILOO H E 1 LOO Sfmcmem nieuw sSfmomemnieu wsSeniösemnie {jj&jkPM UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 12 Alzheimer café Minicursus kartonnage Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Nog enkele plaatsen vrij bij cursussen in het Trefpunt Cursus kleuter viool van start Ypesteiner motortoertocht De Nieuwe Wereld Heiloo - Het was een gezellige drukte op de Uitmarkt Heiloo afgelopen zaterdag. Mede door het goede weer, droog en af en toe een zonnestraaltje, hadden vele bezoekers de gang naar de Openbare Bibliotheek en Winkelcentrum Het Hoekstuk gewaagt, de plekken waar de Uitmarkt 2002 te vinden was. .v 1 T -È BHM PPHfl HE1LOO - Nu eens geen sportdag, een weekend survival in de Ardennen of een uitstapje naar het museum. De personeelsmiddag van de gemeente Heiloo, die in het kader van teambuilding jaarlijks een sportieve of culturele middag inhoudt, werd ditmaal op geheel andere wijze ingevuld. In het kader van het nieuwe vrijwilligersbeleid, waarvoor de gemeente zich 2,5 jaar lang sterk voor gaat maken, werd besloten om zelf gedurende een middag de handen flink uit de mouwen te steken. Ruim honderd medewerkers ver zamelden zich donderdag rond 13.00 uur in de BukBuk, waarna zij zich in groepjes door Heiloo verspreidden om bij diverse vere nigingen vrijwilligerswerk te doen. Werd vorig jaar nog een tienkamp gehou den, dit jaar besloot het organisatiecomité, bestaande uit Ciska Toering, Gertia Warmenhoven en Kees Kaandorp het MidSummerEvent (door wethouder Roelof Bos in zijn toespraak gekscherend LateSummerEvent genoemd) het over een andere boeg te gooien. „In het kader van het onlangs vastgestelde vrijwilligersbe leid 'Voor niets gaat, de zon op' hebben wjj talrijke verenigingen en instellingen in Heiloo benaderd of zij behoefte hadden aan een middagje hulp. Dit leverde zoveel positieve reacties op dat wij uiteindelijk 15 geïnteresseerden hebben uitgekozen. Bovendien leek het ons een goed idee om eens een dagje vrijwilligerswerk te doen. Zo ziet ook het gemeentepersoneel dat vrijwilligers hard nodig zijn en kunnen wij ons als gemeente van onze goede kant laten zien", lieten de organisatoren weten. Na de briefing bleef donderdag een aantal personeelsleden achter in het gebouw van BukBuk om voor Gym- en Turnvereniging Heiloo een prijzenkast te timmeren. Verder werd er voor het Heilooër Salonorkest een brochure en een logo ontworpen en werd er voor SJJH geschilderd. Andere medewerkers trokken het hele dorp door om sponsors en leden te werven voor het Rode Kruis. Tineke de Groot, coördinator bij het rode Kruis, kon aan het einde van de middag trots melden dat er E 550,- was opgehaald en er nog eens E 180,- was toegezegd. Bij fietscrossclub De Boscrossers werden onderhoudswerkzaamheden aan de cross baan verricht, terwijl op de protestants- christelijke basisschool De Duif werd gewerkt aan het groen in de patio's. In het nieuwe onderkomen van de knaagdieren- opvang aan De loet werden de konijnen en ratten voorzien van schone hokken en werd het tegelpad opgehoogd en rolstoel toegankelijk gemaakt, terwijl even ver derop bij GGZ Willibrord de cliënten wer den vermaakt tijdens een spelmiddag. De Jan van Rijckenborghschool was blij met de gemeentewerkers die het gebouw grondig kwamen schoonmaken, een acti viteit die ook van pas kwam bij Onze Lieve Vrouwe ter Nood, daar werden de beelden en kapelletjes eveneens stevig afgesopt. In zorgcentrum Overkerck werd in samenwerking met de UW een middagactiviteit verzorgd, peuterspeel zaal Brammetje en Olleke werd evenals scouting Rurik en schildersgroep Tintoretto hier en daar voorzien van een likje verf. Tot slot begaf een groep van vier enthou siastelingen zich naar de Witte Kerk, waar de kroonluchters een poetsbeurt konden gebruiken. Tot grote opluchting van dit viertal bleken de kroonluchters naar bene den te kunnen worden gehaald, zodat niet zoals gevreesd de hele middag op een wankel trapje gebalanceerd hoefde te worden... Rond 17.00 uur verzamelden zich de perso neelsleden weer in het Brunogebouw, waar de vrijwilligersactiviteiten direct werden geëvalueerd. Op een groot scherm werden digitale foto's gepresenteerd, waarop de medewerkers zichzelf hardwerkend en sommigen zelfs zwetend terugzagen. Toch was het merendeel van het personeel het eens: een zeer geslaagde middag die veel voldoening en waardering had opgeleverd. Dat het eten goed smaakte na afloop in de BukBuk hoeft verder geen betoog... ALKMAAR - Woensdag 18 september start een nieuwe cyclus van drie bijeen komsten van het Alzheimer café. Het café staat open voor mensen, die met dementie geconfronteerd worden. Dat zijn thuiswonende dementerenden, maar vooral ook hun gezonde partner, familieleden en andere geïnteresseer den. Na een inleiding door Ron Moerkens, zullen er videobeelden ver toond worden met als titel 'Verloren tijd'. Na deze beelden zal een gedachte wisseling plaatsvinden over dit onder werp. Door gitaarspel en zang zal de avond een ontspannen karakter heb ben. Deze bijeenkomst wordt gehou den in wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97, te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur. Aanvang 193Ö uur tot ongeveer 21.30 uur. De toegang is gra tis. Voor meer informatie M. Blijleven, tel. 072-5334893 of J. Rood, 072- 5335297. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt vanaf dinsdagavond 3 oktober van 19.45 tot 22.00 uur een minicursus Kartonnage met (Japans) handge schept papier o.l.v. docente Joke Mooij. In drie avonden maakt men een grote vierkante doos met patchwork versier de deksel en een rechthoekige. De docente verzorgt alle materialen. Voor deze minicursus, die plaatsvindt in het Open Huis te Heiloo, boven winkelcen trum 't Loo kunt u zich nog opgeven. Kosten voor niet-leden E 17.30, leden krijgen korting. Materiaalkosten wor den nader bepaald. Cursus kalligrafie voor beginners en gevorderden Op dinsdagmiddag 8 oktober zal o.l.v. docent Joop Muller een cursus Kalligrafie,van start gaan. In deze cur sus zal het lettertype Italic behandeld worden. Gewerkt wordt met modules welke gemaakt zijn door Kalligraaf Thomas Laudy, een autoriteit op Italic gebied. Verder zal aandacht besteed worden aan algemene aspecten uit de teken- en schrijf wereld, zoals: kleur, versieringen, bladindeling en gebruik van bijzondere materialen. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis van ca.13.15 tot 15.30 uur, één maal per veertien dagen, in totaal twaalf d^&h. Dë'koSten voor deze cur sus bèdrageo E 63.65. Nivon-leden krij gen korting. Werk/lesmateriaal E 18.-. Voor deze (vervolg)cursus kunnen ook beginners zich opgeven, daar de docent met een nieuwe lettertype aanvangt. U kunt zich opgeven of inlichtingen krijgen bij Reina Mulder, tel.072- 5333127, Astrid Oudhoff, tel. 5336259 of Lineke Muller tel. 5334576. HEILÖO - Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft ook dit seizoen weer een groot aantal cursussen op het program ma. Op korte termijn zijn er nog plaat sen bij de volgende cursussen: compu tercursus Windows/Word en Windows- Word vervolg op de woensdag middag. De cursus duurt 8 lessen van 2 uur en kost 72 euro, (exclusief handleiding van 12 euro). De cursus columns schrijven begint op woensdag 25 september van 9.00 tot 11.00 uur. De cursus duurt 6 lessen en kost 37 euro. U leert in deze cursus een column schrijven die met éen handvol woorden informeert, amu seert en emotioneert. Ieder deelnemer mag aan het einde van de cursus een column inleveren. De redactie van de Uitkijkpost selecteert er één die gepu bliceerd wordt in de Uitkijkpost! Bij de cursus inleiding in de filosofie krijgt u de hoofdlijnen van de antieke wijsbegeerte van Thales tot en met Aristoteles gepresenteerd. Deze cursus start op dinsdag 1 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. De cursus kost 60 euro voor 10 bijeenkomsten. De cursus De Ziel is het vervolg op de filosofie cursus. In deze cursus leest en vergelijkt u frag menten die handelen over de ziel van bekende filosofen zoals Plato, Aristoteles, Aquino, Descartes, Wittgenstein en Freud. Deze cursus start ook op dinsdag 1 oktober van 10.30 tot 12.30 uur en kost 30 euro voor 5 lessen. Ook de cursus quiltkaarten maken start weer op dinsdag 1 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Hier maakt u kaarten met stukjes stof voor een extra leuk effect. De cursus duurt 5 lessen en kost 33 euro. Alle cursussen vinden plaats in het Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Muziek- en Dansschool Heiloo start donderdag 19 september een cursus kleuterviool voor kinderen van 4 en 5 jaar. Op een speelse manier, met behulp van bewegingsspelletjes en oefeningen op de viool, leren kinderen in groepsverband de basisbeginselen van het vioolspelen. Om het vioolspel goed onder de knie te krijgen, is thuis oefenen belangrijk. Hiervoor is hulp van de ouders/verzorgers nodig, daar om is het aan te bevelen dat een ouder of verzorger van tijd tot tijd aanwezig is tijdens de les. De methodiek die gehan teerd wordt is auditief d.w.z. spelen op het gehoor. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van zelf ontwikkeld materiaal door viooldocente Loekie van der Heide. De kosten van deze cursus bedragen E 97,60 (inclusief huur van een kleine viool). Bij voldoende deelname start de cursus donderdag 19 september om 16.30 uur. Voor meer informatie, tel. 072-5332480. HEILOO - Na het succes van de vorige motortocht willen de rijders er in het najaar nog een houden. Deze tour van 175 km gaat door allerlei leuke plaat sen in Noord-Holland. De start op 15 september is als vanouds vanaf de Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo, van 09.00 tot 11.00 uur wordt u verwelkomd met een kopje koffie. De kosten van deze rit bedragen E 5,- per motor. Deelname is geheel op eigen risico. Voor meer informatie over de tocht kunt u contact opnemen met Dick Schaap, tel. 072-5338552. Voor informa tie op de dag zelf kunt u de Ypsalon bereiken, tel. 072-5339971 ALKMAAR - Maandagavond 16 sep tember mogen velen van u een door medium Marga van Etten gemaakte tekening ontvangen. Zij mag uw gids/begeleider een gezicht geven en tevens haar boodschap aan u laten horen. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar, aanvang 20.30 uur, zaal^ open 20.00 uur. Entree: E 4,55 p.p. Inlichtingen tel. 072- 5334280 HEILOO - Afgelopen 8 september behaalde de Heilooër boerenhofkapel De Kinkeluters tijdens de Open Blaaskapellen kampioenschappen van Groot Hoorn wederom de derde prijs in de pret-klasse. De prijs bestond uit een bijdrage voor de eerstvolgende repetitie van de kapel. Alweer voor het vierde opeenvolgende jaar werd er in de binnenstad van Hoorn een blaaskapeilenfestjval geor ganiseerd met medewei Icing van diver se dweilorkesten uit heel Néde'rland. Alle orkesten moesten op een aantal podia spelen en werden door een onaf hankelijke jury bestaande uit een muziekjury en een publiekjury beoor deeld op onder andere klank, presenta tie en show. De beoordeling van de kapel was goed, ondanks het feit dat in de nacht voorafgaand aan dit festival al een behoorlijke aanval was gedaan op de conditie van het korps tijdens het dorpsfeest Floralia in Schermerhorn. Kinkeluter De boerenhofkapel De Kinkeluters is in oktober 1964 in Heiloo opgericht en bestaat dus eigenlijk al 38 jaar. Door de jaren heen zijn vele dorpsgenoten uit Heiloo en omgeving lid geweest van deze boerenkapel. Volgens Gé van de Brink (trombone) die samen met Nico Rosa (tenorsax) al vanaf het prille begin lid is, is het belangrijkste ken merk van de kapel dat zij niets var bladmuziek maar alles uit het hoofc spelen. Momenteel bestaat de kapel uii twaalf boeren en een boerin (drie trom bones, drie trompetten, drie saxofoon.' en drie slagwerkers en een basblazer) De naam Kinkeluter is een dialect dai staat voor kinkel (boer) en lutei (lawaaimaker), en tevens voor eer grote groene kikker, die terugkomt ir het logo. De muzikanten van de kape kunnen tijdens de optredens herkenc worden aan de originele kledij mei boerenkiel en houten klompen. De kapel geniet voornamelijk bekend heid in Noord-Holland, maar pok in de rest van Nederland en zelfs in het bui tenland, waaronder Duitsland Tegenwoordig wordt de groep regelma tig gevraagd voor het opluisteren van diverse schaatsevenementen in De Meent te Alkmaar. De repetities zijn doorgaans een feest op zich. Het eerst volgende optreden is op zondag 22 sep tember tijdens het Bloemencorso te Winkel. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN En wat was er allemaal te vinden? Zo'n 56 organisaties presenteerden zich voor de start van het educatieve, culturele en sportieve seizoen. Bezoekers van klein tot groot konden hun hart ophalen aan infor matie bij de stands, demonstraties op twee podia, zich uitleven op het springkussen en natuurlijk tassen met folders bemachtigen. Podia De standhouders waren erg tevreden over het bezoekersaantal. Er werden zo hier en daar al nieuwe leden ingeschreven. Tevreden was men ook over dc organisa tie. Deze was in handen van Robert de Graaf van de Openbare Bibliotheek Heiloo. Veel publick hield even stil bij de diverse demonstraties op de podia. Zo gaf Jeugdtheater Heiloo een indrukwekkende dans ten beste met opzwepende muziek en een voorstelling waarbij vooral de kleding opviel. Sport en politie Ook de sport was goed vertegenwoordigd. Laverend tussen schermers en injudopak- ken gehulde jongeren, kon men nog een balletje slaan bij de peanut/honk/softbal. Wanneer men de verschillende vrijwilli gersorganisaties wilde bezoeken, kon men in de bibliotheek terecht. Maar ook voor de stand van de politie ver drongen zich een flink aantal kinderen. De aanwezige agent gaf uitleg aan een moeder: dat je met brilsterkte -4.75 'nog bij de politie kan', (Dochterlief had een andere oplossing in gedachten: doe je toch gewoon lenzen in!) -\ "X-T jT j Muziek En natuurlijk moest er toch steeds even geoefend worden. Zoals de majorettes dat deden op het gras met hun twirlstokjes. Muziekliefhebbers konden hun oor te luister leggen bij een volgend podium. En dan waren er ook nog diverse stands met informatie over muziekverenigingen. Zoals die van Muziekvereniging Eensgezindheid. Het voltallige bestuur vertelt enthousiast over hun vereniging. Dat zij 104 jaar geleden opgericht zijn, 35 leden en een heleboel plannen hebben. Eén van die nieuwe plannen is de oprich ting vaneen leerlingenorkest, dat na I jaar op de muziekschool een orkest vormt met een echte dirigent ervoor. Eensgezindheid is verder goed voor elke maand een optre den. „Zittend, we lopen niet over straat", wordt nog uitdrukkelijk vermeld. Bezoekers En wat vonden de bezoekers van de Uitmarkt? Stienske, Anne en Lisanne van 14 jaar vonden het in elk geval een leuke uit markt. Het is gezellig, je hoort nog eens wat en je hebt meteen een leuk uitje. Mevrouw Koorn was ai om 11.00 uur pre sent en heeft al wel tien rondjes gelopen over de markt: „Ik vind dat er hele leuke stallen staan. Ik ben bij de schietvereni ging geweest, daar heb ik informatie gehaald. Ze willen er graag vrouwen bij, er is nu maar één vrouw lid van de schiet vereniging. Ik heb postzegels gekocht en nuttige informatie gekregen van dc Buurtbus Heiloo. Ik heb de enquête voor deze bus maar ingevuld, want de streek bus is er niet meer en je wilt toch wel eens ergens naartoe". Haar man is niet alleen bezoeker, maar ook standhouder voor het NIVÖN. „Het j NIVON is érg tevreden over de Uitmarkt. Jc merkt dat vooral mensen die hier net zijn komen wonen het ontzettend goed vinden, zo'n markt. Goh, zeggen ze dan: Wat is dit handig, nu zie ik alles in één klap!" Zijn vrouw voegt nog toe dat men natuur lijk ook elke week de Uitkijkpost moet lezen, want daar staat ook alles in. En daar zijn we het natuurlijk van harte mee eens!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12