Ringsteken in Akersloot Jazz Session Club Vredeburg Laatste kans kaarten jubileum DOS Onderhoud en beheer van veldsportcomplexen geregeld in notitie Kermis Limmen geslaagd feest voor jong en oud Gemefswo7ijn Toertocht Solexclub 't Rolletje mArhkelen - KVG Limmen Start nieuw seizoen NBvP Verkeerscontrole Soomerwegh Jongerencentrum Conquista Gebroken kaak na mishandeling Nieuwe e-mailservice in CAL-bibliotheken Hennepplantage opgerold 'MiMmmEMtiKT KELENlMOimMII' Politie zoekt getuigen van mishandeling Oefentherapie Mensendieck: de juiste houding vasthouden UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 14 Monumentendagen Akersloot yz..rM%P$si LIMMEN - Op 18 september is er na de zomerstop weer de eerste leden avond van de KVG. Deze avond wordt verzorgd door mevrouw de Haan van de Theeklipper uit Heiloo. Ze laat de leden kennismaken met verschillende soorten thee. Introducés zijn welkom zij betalen E 3,50, inclusief thee. LIMMEN - Het nieuwe seizoen gaat weer van start bij de NBvP, Vrouwen van Nu, afd. Limmen. Óp 19 september houdt Reinie Helmhout-Jonker een West-Friese voordracht met als titel Wat ernst, wat luim en een zooitje mal ligheid. Aanvang: 20.00 uur in Ons Huis, Zuidkerkelaan 21 te Limmen. De kosten voor koffie of thee bedragen E 2.-. Op 24 september is er een excursie naar Bejo Zaden in Warmenhuizen waar de leden een rondleiding krijgen en een bezoek brengen aan de proef velden. Hiervoor kunt u zich al opge ven bij de reiscommissie, tel 072 5055810 of 5051722. Aspirant-leden zijn op twee opeenvolgende avonden als gast welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met Betty Zijderveld secr., tel 072-5051911. CASTRICUM - Woensdagmorgen werden op de Soomerwegh zeven agenten ingezet voor een verkeerscon trole. 39 automobilisten kregen een bon van E 40,- wegens het niet dragen van de autogordel. Tevens kreeg een bestuurder een bon voor het niet voe ren van een kentekenplaat op een aan hangwagen en een voor een te lange lading. LIMMEN -Jong en oud genoot afgelopen weekend van de kermis in Limmen. Zo vermaakte de kleinere jeugd zich prima in de draaimolen, terwijl de wat oudere kinderen zich heel wat mans in de botsauto's voelden. Natuurlijk hoort een gokje wagen er ook bij op de kermis, menigeen kwam met een lieve knuffelbeer of glimmend horloge naar huis. De 'oudere jeugd'hield het liever bij een bezoekje aan de cafés, waar onder het genot van een biertje lekker werd gedanst en gezellig werd gekletst met oude en nieuwe bekenden. foto 's MSP) AKERSLOOT - Zondag 15 september herleven oude tijden in Akersloot als daar het traditionele ringsteken zal worden gehouden. Ringsteken of ring- rijderij is een typisch Hollandse traditie waarbij de steeksters moeten proberen zoveel mogelijk ringen te verzamelen. Verschillende wagentypes zijn er te bewonderen, tilbury's, bakwagen, sje- zen enz. De bemanning is vrijwel altijd uitgedost in authentieke kleding en het is een lust voor het oog deze prachtige combinaties langs te zien trekken. Dit ringsteken stond eerder gepland op dinsdag 6 augustus met de kermis van Akersloot, maar door de overvloedige regenval die dag was het onverant woord dit evenement door te laten gaan, vandaar dat u zondagmiddag 15 september vanaf 14.00 uur kunt genie ten van oer-Hollandse nostalgie, prach tige rijtuigen en de strijd om het kam pioenschap van Akersloot. Het parcours is aan de Kcrklaan en de entree is geheel gratis. De organisatie is in handen van Stichting Rock'n Roll Street. Het programma voor het weekend van 13, 14 en 15 september bij Jongeren centrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Op zaterdag 14 september is er vossen jacht! Alle kinderen hebben reeds op school een inschrijfformulier hiervoor ontvangen. Wil je toch nog erg graag mee doen en heb je je niet opgegeven, kijk dan af er op zaterdag 14 september nog een plaatsje voor je is. Zorg dat je op tijd bent, dan kan je vast nog wel mee. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 14 september een dis coavond voor de tieners. Leef je lekker uit op de muziek die ze in Conquista draaien en vraag je favoriete nummer aan. De deuren zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur. De entree is gratis. Zondagmiddag 15 september is Conquista voor iedereen geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 13 en zaterdagavond 14 sep tember is het jongerencafé, voor ieder een boven de 16 jaar, weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Ga van het week end bij Conquista langs en maak er, met je vrienden, een gezellige avond Van. De entree is gratis. CASTRICUM - Na een avondje stap pen fietsten een 17-jarige jongen uit Heemskerk en een vriend donderdag richting huis. Rond 02.15 uur werden ze ingehaald op de Dorpsstraat door een drietal jongens op twee scooters die hen vervolgens lastigvielen. De vriènd wist zich los te rukken en weg te komen, maar het slachtoffer had min der geluk, hij werd meermalen geschopt. Na zich onder behandeling te hebben gesteld bij een kaakchirurg blijkt zijn kaak op twee plaatsen gebro ken te zijn. LIMMEN - Het stijgende succes van de Jazz Session Club Vredeburg is in het derde seizoen van september 2001 tot en met mei 2002 in versterkte mate doorgetrokken. Maar liefst 1600 man (200 meer dan in het vorige seizoen) hebben de negen verschillende sessies bezocht. Deze massale opkomst zorgt ervoor dat de Jazz Session Club Vredeburg een zeer belangrijke plaats in het culturele leven van Limmen inneemt. Niet alleen meer publiek, ook meer leden en vele nieuwe gezichten bij de muzikanten maakten de sessies tot een inspirerend geheel. Het komende seizoen belooft weer van allerlei goeds te brengen. Zeker zes orkesten/combo's zullen voor de eerste keer een gastoptreden verzorgen bij de Jazz Session Club Vredeburg, waardoor een grote verscheidenheid in muziek gegarandeerd wordt. Combo's, al of niet met zang, bigbands, oude stijl, Zuid-Amerikaans, modern, alles zal de revue passeren. Door het grote succes van de themasessies (Singer Session en One Night Stand Surprise Band oude stijl) is besloten een nieuwe thema- avond te organiseren, genaamd New Combo's Night, voor groepen, die voor de eerste keer als orkest in De Vredeburg zullen optreden (13 okto ber). Maar eerst komt de opening. En ook die wordt verzorgd door een orkest, dat nog nooit eerder bij de Vrcdeburg-ses- sics heeft opgetreden, nl. de Alkmaarse Big Band o.l.v. Jan Doedens. Het orkest is goed bekend in de regio door de vele optredens in Alkmaar. Bergen. Zaanstad. Heerhugowaard en regiona le festivals. De band bestaat uit zeer ervaren amateur-muzikanten, die thuis zijn in vele muziekstijlen. De bezetting is traditioneel, het repertoire gaat van Count Basie/Duke Ellington tot Thad Jones en Mel Lewis. Ook eigen arran gementen schuwen ze niet. Sinds 1998 staat Jan Doedens voor het orkest en dat kun je horen ook. De sessiedata voor het seizoen 2002- 2003: Tijd: 16.00 tot 20.00 uur. Locatie: Cultureel Centrum De Vredeburg tc Limmen, Dusscldorperweg 64. Zondag 15 september, zondag 16 februari, zon dag 13 oktober, zondag 16 maart, zon dag 10 november, zondag 13 april, zon dag 8 december, zondag 11 mei, zondag 19 januari. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonIine.nl Wie steekt de meeste ringen tijdens het klassieke Akerslootse evenement? De Alkmaarse Bigband opent het seizoen van Jazz Session Club Vredeburg. CAL - De drie vestigingen van de Openbare Bibliotheek Castricum bie den een nieuwe dienstverlening aan u als inwoner van de gemeente. Voortaan kunt u thuis via e-mail bibliotheekma terialen reserveren. Het was al moge lijk om de catalogus van de bibliotheek via internet te raadplegen. De nieuwe e-mailservice is eigenlijk een lógisch vervolg in de digitale dienstverlening. U vindt de bibliotheeksite op het vol gende adres: www.bibliotheekcastri- cum.nl. Wilt u een reservering plaatsen dan kan dat via: reserveren@biblio- theekcastricum.nl. De bibliotheek rekent voor deze servi ce E 0,90 per reservering. AKERSLOOT - Tijdens de monumen tendagen op 14 en 15 september valt er ook in Akersloot van alles te beleven. U kunt de opbouwplaats van korenmo len 'De Oude Kneght' bezoeken en bij de enthousiaste vrijwilligers meel kopen of een donatie in 't potje doen. De Noordermolen met zijn nieuwe riet bedekking, romantisch gelegen aan een kanovaart, staat te stralen bij de Hogegeest. In het N-H Kerkje en in Het Gemaal staan mensen klaar om u wat te vertellen over het landelijk thema V.O.C., voor Akersloot vertaald in 'handel over het water' en de 'stet- ten'. Tot slot biedt Beeldentuin Akermare alle bezoekers een drankje aan en een zonnig terras! In verband met wegwerkzaamheden langs het kanaal en aan de Geesterweg is het raadzaam om per fiets binnendoor te gaan en per auto vanaf het zuiden het dorp te benaderen. AKERSLOOT - Vrijdag rond 01.30 uur heeft de politie zes mannen aange houden op het industriegebied aan de Boekei. Aanleiding voor de aanhou ding was een melding dat er mannen zouden worden vastgehouden in een loods, waarbij de sfeer bedreigend was. De politie was snel ter plaatse en kon door het forceren van een deur en met inzet van een diensthond vier mannen aanhouden. Bij verder onderzoek in de loods trof de politie nog twee personen aan in een container waar tevens een hennepplantage was ondergebracht, zij zouden zijn ingesloten. Ook zij werden meegenomen naar het bureau voor nader onderzoek. De eerste groep mannen zijn inwtaners uit Beverwijk, Amsterdam en Alkmaar, en zijn tussen de 25 en 38 jaar oud. De twee ingeslo ten personen betreffen een 19-jarige inwoner uit Alkmaar en een 16-jarige jongen uit Heerhugowaard. Zij zouden die nacht hebben ingebroken om er hennep te plukken en mee te nemen. Daarbij werden ze betrapt door de vier mannen. Vervolgens ontstond een drei gende situatie waarbij ze ingesloten werden en zelf contact zochten met de politie per mobiele telefoon. De hen nepplantage is inmiddels ontmanteld, de 1400 plantjes worden vernietigd in de afvalcentrale. Oppassen geblazen in de polder. Zondag trekt Solexclub 't Rolletje er weer op uit... Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken CASTRICUM - Aanstaande zondag wordt het 70-jarig jubileum van Gymnastiekvereniging DOS uit Castricum gevierd in Sportcomplex de Bloemen te Castricum. De jubileum commissie van DOS heeft een uniek programma samengesteld, bestaande uit tien demonstraties van takken van sport die nauw verwant zijn aan de door DOS gegeven disciplines, maar niet door DOS zelf gegeven worden. Daarnaast zijn er in twee zalen works hops, waar leden en introducés zelf aan de slag kunnen. Een derde zaal is inge richt als kinderzaal, waar kinderen kun nen klimmen, trampolinespringen, spelletjes doen en nog veel meer. Het programma Vanaf 11.30 is het sportcomplex open. Demonstraties: 12.00 uur spetterende opening met fantastische licht- en geluidsshow door leden van DOS m.m.v. mystery guest, 12.45 uur demo acrobatiek, 13.00 uur demo aerobic, 13.30 uur demo rhonrad turnen turner bevindt zich in een rollend rad), 13.45 uur demo ritmische gymnastiek, 14.15 uur demo tumbling (spectaculaire sprongseries op een opblaasmat), 14.30 uur demo salsa, 15.00 uur demo heren turnen, 15.15 uur demo streetdance, 15.45 uur demo trampoline, 16.00 uur demo acro, 16.30 uur afsluiting door gezamenlijke line-dance. Workshops 12.30 uur: workshop aerobic, 13,00 uu workshop tumbling, 13.30 uur: work' hop streetdance, 13.30 uur: worksho poweryoga 1, 14.00 uur: worksho rhonrad turnen, 14.00 uur: worksho volksdansen, 14.30 uur: workshop aer< bic, 14.30 uur: workshop poweryoga 15,00 uur: workshop acro 15.00 uu workshop bodypump, 15.30 uur: work hop streetdance, 15.30 uur: workshop salsa, 16.00 uur: workshop linedancing, 16.00 uur: workshop bodyjam. Er zijn nag kaarten beschikbaar. Ze kosten E 1,- per stuk en de opbrengst gaat naar Heliomare. Iedereen ,die door bovenstaand programma enthou siast is geworden om te komen kijken en mee te doen, is welkom. Om binnen te komen dient men wel in het bezit te zijn van een kaart. Leden die al in het bezit zijn van kaarten, kunnen nog extra kaarten bijkopen. Kaarten zijn te verkrijgen bij Marja Ceulen, Bommerscroft 5 te Castricum, tel. 0251-653743, Marion Parigger, La Fontainestraat 3 te Castricum, tel. 671814, Loek Stuifbergen, Tormentil 4 te Castricum, tel. 657386. Als er nog kaarten over zijn, worden die zondag 15 september vanaf 11.30 uur aan de zaal verkocht. CASTRICUM - In de nacht van zater dag op zon-dag zijn omstreeks 02.15 uur op^de Dorpsstraat twee jongens lastig gevallen door drie andere jongens op twee scooters. Een van hen wist zich los te rukken, maar de andere, een 17-jari- ge jongen uit Heemskerk, werd meer malen geschopt. Hij liep daarbij bij onder meer een gebroken kaak op. De politie vraagt iedereen die iets kan zeg gen over deze mishandeling, zich te melden bij de politie in Castricum. Dit kan via tel. 0900-8844. LIMMEN - Oefentherapie Mensen dieck. De meeste mensen hebben er wel eens van gehoord, maar wat houdt het nu eigenlijk in? En wanneer maak je gebruik van deze vorm van therapie? Sinds eind februari van dit jaar houdt Sandra Roubos praktijk aan de Vuurbaak 9 te Limmen; Na 3 jaar erva ring in loondienst is zij nu als zelfstan dig therapeute gevestigd; een uitdaging die zij elke dag met veel enthousiasme tegemoet treedt. Oefentherapie Mensendieck heeft als doel mensen bewust te maken van hun houding en bewegingspatroon, en dat zoveel mogelijk gerelateerd aan dage lijkse activiteiten. Dat laatste is zeer belangrijk omdat veel mensen lichame lijke klachten hebben door (dagelijks terugkerende) rituelen op het werk of thuis. Door samen met de cliënt infor matie te verzamelen over de oorzaak van de klacht en mogelijk versterkende factoren op de klacht, kan deze effec tief en gericht aangepakt worden. Ook psychische factoren, zoals stress, kun nen leiden tot lichamelijke klachten. Kortom, er wordt gekeken naar hoe de klacht ontstaat, behandelen gericht op houding, bewegingspatroon. Door het actief meedoen van de cliënt wordt de klacht verminderd en/ of voorkomen. Echter is de behandeling niet alleen gericht op de houding en het bewe gingspatroon. Ook oefeningen om spie ren weer in een goede balans te krijgen (o.a. ontspannen) werken mee aan het herstelproces. Sandra werkt zowel met volwassenen als met kinderen. Voor de behandeling van kinderen heeft ze ook een verdiepingcursus gevolgd. CASTRICUM - De gemeente Castricum wil het beheer van en onder houd aan alle veldsportcomplexen in de gemeente vanaf 2003 op een zelfde manier regelen. Dan zal wel nog dit jaar een inventarisatie moeten plaats vinden van de staat van onderhoud van de sportcomplexen in Akersloot en Limmen. Ook de planning van onder houd aan sportcomplexen in de kern Castricum moet worden geactuali seerd. Naar aanleiding daarvan zal waar nodig achterstallig onderhoud worden uitgevoerd. Door deze aanpak moet de staat van onderhoud van de gemeentelijke sportaccommodaties goed worden respectievelijk blijven. De veldsportverenigingen zijn inmiddels over de plannen geïnformeerd. Volgens de beheersnotitie veldsport complexen Castricum zal voor een periode van 10 jaar het groot onder houd aan veldsportcomplexen middels een schema geregeld worden. Hieronder valt niet het dagelijks onderhoud aan de accommodaties, maar zaken als drainage en groot onderhoud aan de sportvelden, hek werken en veldafrasteringen, verhar dingen en straatmeubilair, veldverlich- ting, bestrating en sportmeubilair. Nu nog wordt in de drie kernen ver schillend gewerkt. In Limmen en Akersloot zijn tot nu toe in huurcon tracten afspraken gemaakt over groot onderhoud met de betrokken sportver enigingen. Die afspraken zullen - teza men met de wensen van de gebruikers - worden meegenomen in de voorberei dingen voor de nieuwe aanpak. Zo vindt voetbalvereniging Limmen op sportcomplex Dampegheest (kern Limmen) renovatie van het A-veld nu hard nodig, ondanks dat ze zelf een deel van het groot onderhoud voor haar rekening neemt. In-de kern Akersloot heeft voetbalver eniging SV de Meervogels een verzoek ingediend om het A-veld van het sport complex te renoveren. Daarnaast zijn er problemen met het entreehek en het toegangspad. De handbalvereniging Dimtronic Meervogels heeft verzocht het B-veld te revitaliseren. In de voormalige gemeente Castricum werd al voor de fusie circa anderhalf jaar lang gewerkt volgens een beheer snotitie. De ervaringen waren bevredi gend. Doordat in 2001 vele extra activi teiten op het gebied van beheer zijn uit gevoerd, zijn scjmmige onderhouds werkzaamheden niet volgens de beheersnotitie uitgevoerd. Voor sport complex De Duinloper speelde onder andere de aanleg van de kunststofatle tiekbaan, korfbalvereniging Helios ver huisde van de Eerste Groenelaan naar Noord-End, de nieuwe inrichting van sportpark Noord-End en de fusie van de voetbalverenigingen SCC en CSV. Dit alles maakt herziening en actualise ring van de afspraken binnen de kern Castricum nodig. Voor wat betreft de sportcomplexen in de kernen Akersloot en Limmen ligt het in de bedoeling dat wordt onder zocht wat de staat is van onderhoud van de sportcomplexen daar. Daarnaast zullen lopende afspraken worden geïnventariseerd. Naar aanlei ding van de uitkomsten wordt een nieu- wë beheersnotitie opgesteld, die voor de sportverenigingen in de gehele gemeente van kracht worden. Naar ver wachting zal die aan het eind van dit jaar in de gemeenteraad ter besluitvor ming aan de orde komen. LIMMEN - Op zondagmiddag 15 sep tember vanaf 14.00 uur is iedere 55- plusser welkom voor een gezellig samenzijn in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg in Limmen. Doel stelling van deze middag is de kennis making met leeftijdsgenoten te bevor deren, onder het genot van een kopje koffie, thee of een drankje. Ook is er gelegenheid om een kaartje te leggen, te sjoelen, biljarten of gezellig met elkaar te praten. Houdt u van gezellig heid, dan nodigt de Stichting Welzijn Ouderen Limmen u uit om op deze middag aanwezig te zijn. AKERSLOOT - Zondag 15 september houdt Solexclub 't Rolletje uit Akersloot wederom een toertocht. Deze tocht die de naam Herfsttocht meekreeg gaat langs de mooiste plekjes van hel polderlandschap van midden Noord-Holland. Het is altijd weer een fleurig gezicht de bonte stoet Solexrijders voorbij te zien trekken, nostalgie ten voeten uit. De inschrijving is vanaf 09.30 uur in café de Vriendschap in Akersloot en het ver trek is uiterlijk 10.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14