Auteur uit Heiloo schrijft aangrijpend ervaringsverhaal edri Betaalbare koopwoningen op locatie De Driestal Geldinzamelactie en opening Meander en Paulusschool GÉ® mbCïbql 26 september start het seniorenuitzendbureau in het Trefpunt. Abraham du Boishof 2 in Heiloo. msmM Nu in BOSS krant eli BORDEN mannenmode MIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nu Afscheid Nemen over het trauma van een acuut aneurysma C.KLOENS SCHILDERWERKEN Uw huis verkopen? rara m iïim DOCKERS Redactief acquisitie en administratie: 67e JAARGANG NO. 37 J^LdJU jOil^J Drukkerij uitkijkpost bv 11 SEPTEMBER 2002 Afgestudeerd Afgestudeerd Afgestudeerd Afgestudeerd Afgestudeerd Dansen op zondagmiddag 1852 HG Hei/oo - te/022 5320391 Gereserveerde boeken 'Heiloo van Noord naar Zuid' kunnen worden afgehaald! Voor de komende wintermaanden kunnen wij nog binnenwerk aannemen. Tel: 072- 56 444 88 mm VAN DER Hypotheek nodig 1 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Expositie Gewoon...Zomaar De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodl verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag hui$-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! B HEILOO - In november 2000 werd Jos Waldram getroffen door een acuut aneurysma. De aorta in de buik scheur de. Dit is een levensgevaarlijke situatie die direct moet worden behandeld. Gelukkig is Jos Waldram in staat geweest zijn ervaring tijdens en na het aneurysma in zijn boek vast te leggen. Nu Afscheid Nemen is een aangrijpend ervaringsverhaal over het trauma van een acuut aneurysma. Het lijkt aantrek kelijk om te sterven en daaraan geen weerstand te bieden. Het in een flits verschijnende zicht op de gevolgen voor anderen kan toch weer de kracht geven om te proberen 'terug te komen'. Het is een indrukwekkende vertelling over het plotseling opkomende angst gevoel bij de gezinsleden als de arts adviseert: 'Nu afscheid nemen'. Het gaat over de wanhoop en de hoop tij dens en na de operatie. De auteur heeft ook de gezinsleden aan het woord gelaten. Hun eigen beleving hebben zij prachtig en soms roerend onder woorden gebracht. De gevolgen van een 'delier' komen duidelijk tot uit drukking. Dan volgen het gevecht, de moed en het vertrouwen van alle betrokkenen tijdens het verblijf op de I.C. afdeling. Met dit boek slaagt de auteur er tevens in om artsen en ver pleegkundigen meer inzicht te geven in de belevingen en gevoelens van de patiënt zodat ze hierop adequaat kun nen anticiperen. Jos Waldram uit Heiloo heeft met Nu Afscheid Nemen zijn eerste boek geschreven. Hij heeft genoteerd hoe de gebeurtenissen zich hebben afgespeeld en heeft zijn ervaringen authentiek weergegeven. Na het gereedkomen van dit boek, heeft hij de smaak van het schrijven te pakken: hij is begonnen aan zijn tweede boek. Nu Afscheid Nemen wordt uitgegeven door Mijneigenboek.nl in Groningen en is verkrijgbaar via internet www.mijnei- genboek.nl en natuurlijk bij de lokale boekhandel. HEILOO - Oud-plaatsgenoten Marike den Engelsen en Philomeen Ackermans zijn afgestudeerd aan resp. de Hogere Economische School te Amsterdam in de studierichting Commerciële Economie en aan de Vrije Universiteit te Amsterdam aan de Faculteit der rechtsgeleerdheid. HEILOO - Reinoud van der Zee is afgestudeerd aan de faculteit Aardwetenschappen in de fysische Geografie aan de VU in Amsterdam. HEILOO- Wie een goed advies wil hebben over beveiliging- en automa tiseringoplossingen, moet eens bij ISSYS aan de Bayershofweg 49 binnenlopen (parkeerplaats voetbal vereniging HSV). Daar kunnen klan ten sinds drie maanden terecht voor een prima advies wat betreft de bevei liging van het huisbedrijf of grote industriële objectenmaar ook voor ICT-totaaloplossingen (informatie en communicatie technologie). ISSYS is drie maanden geleden begonnen met als doel het adviseren en aanleggen van beveiligingoplossingen. Inmiddels is er een tweede tak opgezet die zich richt op het aanbieden van automa tiseringsoplossingen voor bedrijven. Het bedrijf is gestart door Marco Koelman en Sander Waldram en heeft inmiddels versterking gekregen van drie partners; Mare BroekemaFrank van Boven en Hans Janssen waardoor ISSYS nu uit 5 personen bestaat. Jos Waldram legde zijn ervaring tijdens en na het aneurysma in zijn boek Nu Afscheid Nemen vast. (foto MSP) HFIT OO Dnortie Polen is od 4 seD- HEILOO - Onze plaatsgenoot Sander temher afgestudeerd aan de Vermeer is afgestudeerd aan de tember afgestudeerd aan Hogeschool van Amsterdam, richting Universiteit van Amsterdam, richting nogescnuui va Fiscale Economie. media en management. HEILOO - Woningstichting Heiloo is voornemens op de locatie De Driestal 14 betaalbare koopappartementen te realiseren. De appartementen worden met 15% korting te koop aangeboden aan bewoners van Heiloo die een huur woning van de woningstichting achter laten. De woningstichting is de eerste in de regio die door middel van koopkor ting de doorstroming vanuit de huur- HEILOO - OBS Meander en de Paulusschool zijn een tijd lang aan een grote verbouwing onderhevig geweest. Beide scholen werden vergroot. Het in 1992 in gebruik genomen scholencom plex in Ypestein behoefde uitbreiding vanwege het toenemende aantal leer lingen. Op 22 november van vorig jaar, tijdens een striemende regen en een snoeiharde wind, versierden de leerlin gen van de Paulusschool en De Meander de eerste heipalen met hun krijttekeningen. De eerste paal werd door wethouder Ernest ten Hacken later die middag de sompige grond in geslagen. Beide scholen maakten al een aantal jaren gedwongen gebruik van noodlokalen. Met ingang van dit schooljaar kunnen alle leerlingen bij elkaar in het grote gebouw zitten. Tijdens de bouw bivakkeerde een groot aantal leerlingen in noodlokalen op bedrijventerrein De Oude Werf en in het Oosterpark. De officiële opening van het hernieuw de scholencomplex vindt plaats op don derdag 20 september om 15.45 uur, vanaf 17.00 uur zijn buurtgenoten, belangstellenden en oud-leerlingen van de scholen uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Om 18.00 uur begint de sponsorloop, deze wordt gehouden om geld in te zamelen voor speeltoestellen op de schoolpleinen. Door de huidige strenge veiligheidseisen zijn deze namelijk erg duur. Het startschot wordt gegeven door de beide directeuren van de scholen, Bert Kok en Peter Rokebrand. In verband met deze sponsorloop zijn de Hucht en het noordelijk deel van de Vijverlaan afgesloten voor verkeer! Belang stellenden kunnen het beste dus even de fiets pakken om bij de scholen te komen. Ook als het onverhoopt mocht regenen, want de loop gaat ten allen tij den door! Voor informatie kunt u bel len met Jeanette Kempers, tel. 072- 5320815. sector naar de koopmarkt stimuleert en daarmee huurwoningen voor jonge starters vrijmaakt. De gedachte achter dit nieuwe woon- product dat door Woningstichting Heiloo is ontwikkeld, is als volgt: door de koopappartementen aan te bieden aan huurders van de woningstichting, komen huurwoningen vrij voor jonge starters uit Heiloo en uit de regio. Er wordt een groep aspirant-kopers bediend, die een te laag huishoudinko- men heeft om een woning te kopen uit het huidige dure aanbod. Deze koopva riant is een aantrekkelijke eerste opstap naar de koopmarkt voor veel jonge huurders met een huishoudinko- men van modaal en hoger. Per saldo kunnen uiteindelijk maximaal 28 woningzoekenden geholpen worden. De appartementen zullen, inclusief korting, ongeveer 142.500 euro kosten (prijspeil juni 2002) en voldoen aan Woonkeur (met o.m. politiekeurmerk Veilig Wonen). Komt de woning weer te koop, dan heeft de woningstichting recht van eerste koop. De woningstich ting koopt de woning terug tegen actu ele marktwaarde. De verkoper betaalt de- korting terug aan de woningstich ting en deel voor 50% mee in de waar- deontwikkeling. Vervolgens kan de woningstichting de woning weer onder dezelfde voorwaarden en met korting te koop aanbieden aan haar huurders. Er is dus geen sprake van een eenmalig effect. Zowel gemeente als woningstichting geven met dit project inhoud aan het gemeentelijke Beleidsplan Wonen. Een van de beleidsmaatregelen uit dit plan is het bouwen van betaalbare koopwo ningen voor jongeren. Bovendien is in Collegeakkoord afgesproken 40% van het nieuwbouwprogramma in de betaalbare koop- en huursector te realiseren. Woningstichting Heiloo en de gemeen te zullen een begeleidingsgroep oprich ten waaraan vertegenwoordigers van de buuYt, de woningstichting, architect, gemeente en de Adviescommissie voor de Woningbouw (VAC Heiloo) deel kunnen nemen om over de uitwerking van de bouwplannen mee te praten. Het gaat dan met name om de inrich ting van de woonomgeving van het appartementencomplex. HEILOO - Jasper Blom is op 5 sep tember aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor het docto raal examen Politicologie. Zijn afstu deerscriptie was getiteld Environmental policy and internation al competitiveness. Beveiliging en IT-opossingen Door de eigen ervaring van de oprich ters van het bedrijf, maar ook door de komst van hun drie nieuwe partners is het aanbieden van ICT oplossingen een steeds belangrijkere rol gaan spe len binnen het bedrijf. Marco Koelman legt dit als volgt uit: „We begonnen als een bedrijf dat elektronische beveili gingssystemen aanlegde bij bedrijven en particulieren, waarbij we groten deels gebruik maakten van onze ken nis opliet gebied beveiliging maar ook van dienstverlening zoals wij dat onder andere hebben opgedaan in de IT- branche. Vooral op het gebied van de zakelijke dienstverlening bleek onze ervaring in deze branche erg goed te werkem Maar we merkten ook dat er een synergie ontstond tussen beveili ging en IT. bjiet in de laatste plaats omdat alle beveiligingssystemen tegen woordig gebaseerd zijn op computer technologie. Daarnaast worden steeds meer beveiligingssystemen geïnte greerd in het computernetwerk van een bedrijf. Denk bijvoorbeeld aan toegangscontrole door middel van elektronische poortjes die je steeds vaker in bedrijven ziet, waarbij je een pasje nodig hebt om binnen te komen. Die pasjes staan weer in verbinding met een computersysteem waardoor tegelijkertijd allerlei informatie kan worden verzameld over de pashouder. Die pashouder kan met datzelfde pasje vervolgens weer inloggen op zijn pc. Maar we zijn niet alleen thuis op gebied van fysieke beveiliging, mensen kunnen ook bij ons terecht voor bevei liging van bijvoorbeeld emailomge vingen of hardwarebeveiliging". In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Kennis door ervaring Ervaring hebben de heren genoeg. Sander en Hans hebben ieder 10 jaar voor een distributeur van beveiligings systemen gewerkt. Zij weten dan ook alles over inbraak, brand- en camera beveiliging te vertellen. Marco, Marc en Frank komen uit de IT-branche en weten veel van dienstverlening, IT- technologieën en toepassingen. Hierdoor is en sterk team ontstaan met een ruime kennis over totaaloplossin gen voor middelgrote ondernemingen en lokale overheden in de regio. Vertrouwensband De heren kunnen zich voorstellen dat het bedrijven wel eens duizelt door de vele mogelijkheden die er zijn op het gebied van beveiligingssystemen, IT- oplossingen en de combinatie ervan. „Daarom zorgen we er ook voor dat onze klanten steeds te maken hebben met een en dezelfde contactpersoon. Deze persoon heeft ze geholpen met de keuze van de juiste oplossing, heeft het systeem bij de klant geleverd, aan gelegd en de werking ervan uitgelegd en is vervolgens altijd voor die klant beschikbaar als er een klacht, een vraag of een wens is met betrekking tot het systeem. Dat schept een vertrou wensband die wij zeer belangrijk vin den". Partner in plaats van klant Die extra service heeft ISSYS in ieder geval hoog in het vaandel staan. Dat uit zich vooral in de afspraken die wij met onze klanten maken. Gebaseerd op Noord-Hollandse nuch terheid zeggen we waar het op staat, spreken we duidelijke taal en beloven we niet meer dan we kunnen. We zijn er niet op uit de klant een zo duur mogelijk systeem aan te smeren. Door ons eigen ondernemerschap weten we dat er behoefte is aan duidelijkheid in deze sector. Mensen willen weten wat ze precies nodig hebben, hoeveel het gaat kosten en hoe lang het duurt voor het project is afgerond. Wij geven dat van tevoren aan en als het langer gaat duren dan we hebben afgesproken, wordt dat niet bij de klant berekend. Ook als het sneller klaar is dan afge sproken wordt dat van de rekening afgetrokken. Op die manier bouw je een prettige band op met de klant die zo partner wordt waar je een commit ment mee aangaat in plaats van slechts alleen een klant". Geïnteresseerden in beveiligingssyste men en IT-oplossingen kunnen bellen met 072-5323333, een bezoek brengen aan bovenstaand adres of aan de web site www.issys.nl. (per 1 oktober) De heren van Issys voor hun pand aan de Bayershofweg 49 HEILOO - Vanaf zondag 15 september wordt elke derde zondag van de maand weer gezellig gedanst op muziek van het Interned-kwartet onder leiding van Jaap de Haas. Van 14.00 tot 17.00 uur kunt u terecht in het Open Huis. De entree bedraagt E 3,-. Het seniorenuitzendbureau is een initiatief van stichting ouderenwerk Heiloo en Randstad uitzendbureau HEILOO - Bij de balie van de Uitkijkpost aan de Hoefsmid 5 in Heiloo liggen al geruime tijd een aantal gereserveerde exemplaren van het boek 'Heiloo van Noord naar Zuid' gereed om te worden afgehaald. Als u een exemplaar van het boek heeft gere serveerd middels de bon in de Uitkijkpost, dan wordt u verzocht uw exemplaar zo spoedig mogelijk af te halen. Het kantoor van de Uitkijkpost is geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.30 uur. iiPipi Gevestigd in Heiloo C. Kloens en S. G. Kloens Schilderwerken Goodeslaan 20, 1852 ET Heiloo aangesloten bij FOSAG. de koninklijke vereniging federatie van ondernemers in schilders-, afwerkings- en glaszetbedrijt Makelaar sinds I 933 www.vanderborden.nl w NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN www.deflnanclelewereld.nl HEILOO - Gewoon...Zomaar expo seert tot 31 oktober in De Dijk, op het terrein van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo, geo pend dagelijks van 9.00 tot 15.30 uur, weekenden gesloten. Rondleiding na afspraak is ook mogelijk via tel. 072- 5340970 of 5332169 Heiloo HUGO BOSS Regio Noord- Kennemerlond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. MUL Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-532080

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1