Folder Open Monumentendag Heiloo nu verkrijgbaar Kledinginzameling aan huis S" HEILOO ■li ededelingen UITKIJKPOST -11 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 4 B—i II Ui! WÊSÉÊSSSÊÉSÈMMm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De landelijke Open Monumentendag op zaterdag 14 september a.s. is dit jaar gericht op 'monumenten van de handel'. De gemeente Heiloo heeft een speciale folder samengesteld met de titel 'Handel, nijvetheid en ambacht' die aansluit bij het landelijke thema. Aan de hand van een fiets- of wandeltocht kunt u op zoek gaan naar de kleinschalige restanten van handel, nijverheid en macht. De folder is ver krijgbaar bij de gemeente, de bibliotheek en op de dag zelf bij alle geopende instanties. Informatiepunt bij de Stichting Baduhenna In Heiloo is het algemene informatie punt op de Open Monumentendag bij de Stichting Baduhenna aan de Kennemer- straatweg 464, ingang in de rechterpoort van het Willibrord-gebouw. De Stichting Baduhenna houdt zich bezig met het archeologisch erfgoed en heeft een expositieruimte waarin de archeologische vondsten uit de gemeente te zien zijn. Van 10.00 uur tot 17.00 uur is Baduhenna geopend. Alle in dit artikel genoemde folders en kaarten zijn bij dit informatiecentrum gratis ver krijgbaar. °°OR Dti HpffjiBlOQ - In het museum van het Psychiatrisch centrum Willibrord op het terrein van GGZ Noord-Holland Noord is te zien hoe patiënt en personeel op het terrein van de stich ting leefden. Vanaf het begin dat het Psychia trisch centrum Willibrord is gebouwd - vanaf circa 1930 - waren zij op het besloten terrein helemaal 'self-supporting'Ze hadden een eigen bakkerij, een eigen wasserij, eigen watervoorziening, zij hielden dieren en verbouwden er hun groenten. Maar ook al voorzagen zij zich zelf van allerlei producten, toch was er ook een wisselwerking met de handel en nijverheid in het dorp zelf. Zo heeft het Psychiatrisch centrum Willibrord voor wat betreft de nering zeker een belangrijke rol gespeeld in Heiloo. Het museum is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en is op de open Monumentendag gratis toegankelijk. Tentoonstellingen Vereniging Oud Heiloo De Vereniging Oud Heiloo heeft in de expositieruimte van de Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg twee interes sante tentoonstellingen georganiseerd: een permanente tentoonstelling over het ontstaan en de geschiedenis van Heiloo, waarbij aandacht wordt besteed aan de diverse bijzondere gebouwen en monumenten. Verder is er een tijdelijke tentoonstelling over het inmiddels verdwenen landgoed Ypestein, op welk grondgebied de Wiilibrordstichting ligt. Overige geopende instanties Behalve op het gebied van de handel zijn er uiteraard ook weer een aantal andere interessante gebouwen geopend. Op het Kapelterrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood zijn de Bedevaartkapel en de Genadekapel opengesteld. De Nederlandse Hervormde Kerk is op de Open Monumentendag ook de gehele dag geopend, evenals de Hutkoffer daar schuin tegenover, een oude boerenwo ning uit de 17de eeuw. Zoals gebruikelijk wordt het zwarte molentje aan het Maalwater, 4e Varnebroeker- molen, op de Open Monumentendag bemand door molenaar Piet Eriks. De heer Eriks vertelt u van alles over de rol van de molen in de waterhuishouding van dit gebied. Regionale monumentenkaart De gemeente Heiloo heeft samen met de omliggende plaatsen Castricum, Uit geest, Heemskerk, Limmen en Akersloot een kaart laten maken waarop alle rijks monumenten in deze dorpen, inclusief een korte beschrijving, staan aan gegeven. De kaart is vóór 14 september a.s. bij de deelnemende gemeenten en de bibliotheek gratis verkrijgbaar of anders op de Open Monumentendag bij de geopende instanties. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 55. De gemeente Heiloo wil het gescheiden inzamelen van textiel graag stimuleren. Via onze inzamelpartner, de VAOP in Hilversum, wordt dit textiel door middel van kledingcontainers en huis-aan-huis inzamelingen, opgehaald. U ontvangt binnen kort een inzamelzak in de brievenbus, waarin u de volgende zaken kunt aanbieden: textiel en toebehoren, schoeisel (per paar gebundeld), linnengoed, woningtextiel (geen tapijt en vloerbedekking), hoofddeksels, dekens en pluchen speelgoed. Deze zak, eventueel aangevuld met andere dichte zakken en/of dozen, kan op 17 september a.s. vóór 8.30 um" aan de straat worden gezet. Indien u in het buitengebied van de gemeente woont, verzoeken wij u de kleding aan te bieden op een plek binnen de bebouwde kom. Mocht onverhoopt aan het eind van de dag de aangeboden kleding niet zijn opgehaald, dan kunt u de zak deponeren in één van de zeven kledingcontainers in Heiloo. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De eerstvolgende kledinginzame- lingsactie is gepland op 12 november a.s. Vorige actie De vorige inzamelingsactie viel helaas wat tegen met maar 1720 kg. Het is goed te weten dat 90% van het ingeleverde textiel wordt hergebruikt. Waar staan de kledingbakken in Heiloo? 2 bakken op het parkeerterrein bij Het Hoekstuk 2 bakken op het parkeerterrein bij 't Loo (AH) 1 bak op parkeerterrein De Loet (Oost) 1 bak (ondergronds) in Ypestein (C-1000) 1 bak bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnement met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 34 aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften, houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. Maandag 16 september 20.00 uur: (niet openbaar) 20.25 uur: weigering bouwvergunning ver anderen en vernieuwen loods Kennemerstraatweg 108 21.00 uur: bouwvergunning vergroten woning Westerweg 106 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage tot de datum van de hoorzitting bij de secretaris van de commissie voor bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Organisatieondersteuning. De openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de heer A.C. van der Jagt worden ingezien, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De eerstvolgende vergadering van de com missie voor Bezwaarschriften is op maandag 30 september a.s. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Loet 3 - veranderen stomerij in knaagdierenopvang Vennewatersweg 21 hl 1 - plaatsen kap op recreatiewoning Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor een uitbreiding achter de woning op het perceel Egelenburg 2. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 12 sep tember 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072-) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan 'West I' schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Kennemerstraatweg 348 - vernieuwen bestaande schuur/hobbyruimte Bestevaerslaan 27 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 9 - vergroten woning Westerweg 175 - vergroten woning en verplaatsen garage Egelenburg 26 - vergroten woning Het Vierkant 20 - vergroten woning Kennemerstraatweg 630 - vergroten garage Kennemerstraatweg 632 - vergroten garage Kennemerstraatweg 638 - vergroten garage/berging Vijverlaan 39 - plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een Voorlopige voorziening vragen bij de voorzie ningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Woningonttrekking Hoog en Laag 3 tot en met 7 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van de Huisvestingsverorde ning 2000 vergunning verlenen voor de ont trekking van de woningen Hoog en Laag 3 tot en met 7 aan de woningvoorraad. Met het onttrekken aan de woningvoorraad Wordt door verzoekers beoogd deze ruimte in gebruik te nemen als kantoorruimte gedu rende de bouw van 35 woningen (voormalig Trefpunt) Ter inzage Het hieraan ten grondslag liggende verzoek ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 12 september 2002 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot woningonttrekking kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen, kunt u inwinnen bij de de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 51. Wet voorkeursrecht gemeenten 'Zandzoom' te Heiloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de MM Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van Heiloo op 2 sep tember 2002 op grond van artikel 2 van de Wvg heeft besloten de percelen die gelegen zijn in het gebied 'Zandzoom' aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De percelen zijn gelegen in het gebied, val lend in de 'Zandzoom', welk gebied globaal begrensd wordt door de Zevenhuizerlaan en de Vennewatersweg in het noorden, de Oos terzijweg ir het oosten, de gemeentegrens met Cas*" m het zuiden en de sloot kadas. remeente Heiloo, sectie H, nummer "en. Door het besluit v andere de aan biedingsplicht als beu m artikel 10 lid 1 van de Wet voorkeursreutit gemeenten van toepassing verklaard. De aanbiedingsplicht houdt in dat de eigenaren en zakelijkgerech- tigden van de in het besluit aangewezen gronden, wanneer zij deze percelen respectie velijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo dienen aan te bieden. Het raadsbesluit treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant en geldt voor de duur van twee jaar. De aan wijzing loopt vooruit op de totstandkoming van het bestemmingsplan. Ter inzage Het besluit van de gemeenteraad, de bijbeho rende kadastrale kaart en overige stukken liggen kosteloos ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Des gewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken met mevr. M. de Jager van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers, Rogier van de Weydestraat 6 in Alkmaar. Bezwaar Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen het raadsbe sluit gemotiveerd bezwaar maken binnen zes weken na de dag van de publicatie in de Staatscourant. Deze bezwaarschriften kunt u richten aan de raad van de gemeente Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het bezwaar schrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorlopige voorziening Indien bezwaar is gemaakt, bestaat tevens de mogelijkheid om de Voorzieningenrechter van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar (sector Bestuursrecht, Kruseman van Eltenweg 2,1817 BV te Alkmaar) te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. De voorzieningenrechter zal de verzoeker alleen ontvankelijk verklaren, indien daarbij een spoedeisend belang kan worden aangetoond. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nier Stichting Nederland voor de periode van 15 tot en met 21 september 2002 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Inwerkingtreding Huisvestings verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 2 sep tember 2002 de Huisvestingsverordening 2000 gemeente Heiloo heeft vastgesteld. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze verordening regelt de verdeling van woonruimte en de wijziging van de samen stelling van de woonruimtevoorraad. Deze verordening treedt in werking op 12 september 2002. Ter inzage De verordening ligt ter inzage in het Informa tiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden van van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur .Tegen betaling van de Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4