to Q0 QQUI1 m 1 Fanfare Showband Heiloo bij voorpremière Ja Zuster Nee Zuster devest Schepen en vogels in Kapel GGZ m tf Gespannen wachten op hèt moment in de film nwskbuïb: theater 3r J UITKIJKPOST - 11 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 6 jf THEATER m HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Rectificatie artikel Actie Bouwasbest Evaluatie Wet voorzieningen gehan dicapten 1999-2001 ter inzage Wat Wanneer Wie Vier weken ter inzage 12 september t/m Belanghebbenden en belangstellenden 8 oktober 2002 Vaststellen Evaluatie Wvg 22 oktober 2002 Besluit B&W 11 november 2002 Advies commissie Maatschappelijke zaken 2 december 2002 Besluit door de gemeenteraad BukBuk opent seizoen met driemaal Punk Expositie Jef Gielen bij Galerie Van Lubeck aBsjm I1IEVENEMENT Het Volk speelt De Thuiskomst van Harold Pinter ALKMAAR Canadaplein 2.1811 KE. tel. kassa 072 5127344 Expositie De Bergeon Floriade Heiloo conta mmmm vervolg van pagina 4 verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor eventuele nadere infoimatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 51. Hieronder volgen de twee laatste alineas van het artikel Actie bouwasbest door WLTO en gemeentendie vorige week zijn weggevallen. Kosten In de actie worden twee tarieven gehanteerd: één voor (voormalige) leden van de WLTO en één voor niet-WLTO-leden. De tarieven worden ver meld in de prijslijst (zie onder Informatie). Een inventarisatie van het asbest is bij de prijs inbe grepen als daarna ook daadwerkelijk de opdracht tot verwijdering wordt gegeven. Anders wordt 140,00 in rekening gebracht. Informatie (indien vergunning is verleend aan de Stichting Asbestverwijdering) Uitgebreide informatie vindt u in de actiebro chure die in elk gemeentehuis beschikbaar is. Bij de brochure zijn een prijslijst en een aanmel dingsformulier te verkrijgen. Wanneer de brochure niet al uw vragen beantwoordt, kunt u terecht bij de WLTO-infolijn: 023 - 516 23 60. <f 9 In september 1999 heeft de gemeenteraad, naar aanleiding van de nota 'Naar een beheerste Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg)', besloten in de zomer van 2002 de Wvg opnieuw te evalu eren. Deze evaluatie ligt vanaf morgen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis en heeft betrekking op de jaren 1999 t/m 2001. Doel evaluatie Het belangrijkste do^l van de evaluatie is: het huidige beleid te toetsen aan de doelstel ling van de Wvg, namelijk het bevorderen van de maatschappelijke integratie en zelf standigheid van gehandicapten; te beoordelen of de genomen maatregelen, zoals omschreven in de nota 'Naar een beheerste Wvg', hebben geleid tot de gewenste besparingen in de jaren 1999,2000 en 2001. Beleidswijzigingen woon- en vervoersvoorzie ningen Op basis van de resultaten van de evaluatie is het college van burgemeester en wethouders voornemens de raad voor te stellen het beleid voor woon- en vervoersvoorzieningen te wij zigen. De belangrijkste wijzigingen voor de woonvoorzieningen zijn: met ingang van 1 januari 2003 de maximale vergoeding voor woningaanpassingen con form de zorgplicht van de gemeente Heiloo vast te stellen op 45.378,00 (was 9.076,00); het primaat van verhuizen te handhaven en uit te gaan van een periode van zes maanden als redelijke termijn voor het zoeken naar een geschikte woning. Voor de vervoersvoorzieningen zijn de vol gende wijzigingen het belangrijkst. Met ingang van 1 januari 2003 het primaat van collectief vervoer toe te passen en dus geen dubbele vervoersvoorziening (OV-taxi pasje en een individuele vervoersvoorziening in geld) meer te verstrekken. Het college schrijft in de evaluatie dat iemand met een OV-taxi pasje goedkoper uit is dan een niet- gehandicapt persoon in een vergelijkbare situatie. Het college is van mening dat het daarbovenop verstrekken van een vervoers voorziening in geld dubbelop is. Voor degenen, die nu een dubbele vervoers voorziening ontvangen een afbouwregeling te treffen, te beginnen op 1 april 2003: - per 1 april 2003 de vergoedingen met een kwart te verlagen; - per 1 juli 2003 de vergoedingen nogmaals met een kwart te verlagen; - per 1 oktober 2003 de vergoedingen opnieuw met een kwart te verlagen; - per 1 januari 2004 de vergoedingen terug te brengen naar 0. Naast bovenstaande bevat de Evaluatie Wvg 1999-2001 nog een aantal andere voorstellen. Het college stelt voor de huidige verordening en de verstrekkingenlijst van de gemeente Heiloo te toetsen aan de modelverordening en de verstrek kingenlijst van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De hoogte van de financiële tegemoetkomingen gaat het college vergelijken met wat bij andere gemeenten gebruikelijk is. Ter inzage Bent u geïnteresseerd in de voorstellen van het college dan kunt u vanaf donderdag 12 sep tember 2002 terecht op het gemeentehuis. De Evaluatie Wvg ligt gedurende vier weken t/m 8 oktober 2002 voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072-) 535 66 85. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overzicht besluitvorming In onderstaand overzicht kunt u zien wanneer de Evaluatie Wvg 1999-2001 wordt besproken in het college, de commissie Maatschappelijke Zaken en de gemeenteraad. HEILOO - Op uitnodiging van Bos Bros, de producent van de nieuwste speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster, ging afgelopen zondag een delegatie van Fanfare Showband Heiloo naar de voorpremière in Rotterdam. Ook de Uitkijkpost was uitgenodigd het film debuut van de Heilooër vereniging mee te maken. Na in oktober 2001 een hele dag te heb ben meegewerkt aan een onderdeel van de film, was zondag eindelijk het moment aangebroken voor de deelne mers om het eindproduct te kunnen en mogen aanschouwen. Gespannen werd gewacht op het moment dat het liedje 'M'n opa m'n opa' ten gehore werd gebracht, want dat was hét moment in de film waarop de Fanfare Showband te zien zou zijn. Vooraf waren de veelal jonge leden van de FSH voorbereid op een minimaal resultaat, want je moet tenslotte maar afwachten hoeveel seconden er uiteindelijk worden gebruikt van de vele uren bandmateri aal. Blij verrast was iedereen dan ook toen dat moment kwam en enkele minuten lang diverse leden van de FSH uitgebreid in beeld kwamen. Nadat de scène was afgelopen klonk een luid applaus vanuit de zaal vanaf de stoelen waar de Heilooërs, inmiddels glimmend van trots, zaten. Ook op de aftiteling werd de Fanfare Showband genoemd. Het was even wachten, want eerst werden alle andere medewerkers aan de film genoemd, van de catering tot aan de man die wer- wantwoordelijk was voor de regen, maar daar stond het toch echt: met dank aan: Fanfare Showband Heiloo. De film De film gaat 3 oktober officieel in pre miere, waarna iedereen hem kan gaan bekijken in diverse Nederlandse film theaters. Ja Zuster, Nee Zuster is geba seerd op de beroemdste tv-serie van Nederland. Twee televisieseizoenen werkten de schrijfster Annie M.G. Schmidt en de componist Harry Bannink aan deze Vara-kinderserie, over de lotgevallen van de bewoners van rusthuis Klivia. De eerste uitzen ding was op 3 september 1966. Op 7 september 1968 vond de laatste uitzen ding plaats. In twintig aflevering maak ten Schmidt en Bannink televisiege schiedenis. Het enorme succes van de serie kwam voor een deel door de dub belzinnigheid die Annie er in verweef de. Daarom keken ook volwassenen met plezier. Maar veel mensen zullen er nooit over nagedacht hebben wat ze eigenlijk zingen als het gaat over een 'stekkie van de fuch, fuch, fuchsia,' ook niet als ze Engels spreken. Annie wist dat uiteraard wel. Ook Wouter, gespeeld door Paul de Leeuw, is onmis kenbaar een homoseksueel, wat in die tijd nog helemaal niet zo geaccepteerd was als nu. Het verhaal Een Hollandse stad in de tweede helft van de zestiger jaren. In de Primulastraat staat het Rusthuis van zuster Clivia. Zuster Clivia (gespeeld door Loes Luca) is streng, maar recht- Wachten op het moment waarop de Fanfare Showband Heiloo in beeld komt. (foto: Bart de Vries) vaardig. Het door haar regelmatig ver zuchtte 'Herementied!' verraadt een Groningse afkomst. Als eigenares van het 'Rusthuis vol herrie' neemt ze het op voor de zwakkeren in de samenle ving. De zuster moet niets hebben van onrecht, maar ze smelt onmiddellijk voor leed en berouw. Het rusthuis biedt onderdak aan vier bewoners: de ingeni eur, Jet, Bertus en Bobby. Samen zor gen deze bewoners voor de nodige overlast voor verzuurde buurman Barend Boordevol, tevens eigenaar van het pand. 'Boze buurman', een fantasti sche rol van Paul R. Kooij, ergert zich voortdurend aan de geluidsoverlast die zijn buren hem bezorgen. Continu zoekt hij daarom naar mogelijkheden om hen zo snel mogelijk op straat te zetten - als het moet zelfs via een dwangbevel van de rechtbank. Op een nacht wordt er ingebroken in het Rusthuis. De zuster betrapt Gerrit de inbreker op heterdaad. Het blijkt dezelfde jongen te zijn die Jet die mid dag naar huis gebracht had. Gerrit (Waldemar Torenstra) is een rasechte Amsterdammer van het type 'grote vriend Wouter, de eigenaar van Kapsalon Mimosa. Tijdens een gezellig feestje halen Wouter en Boordevol jeugdherinnerin gen op aan de reisjes met de Reisvereniging. Maar dan werkt plotse ling de pil van de ingenieur uit en Boordevol vervalt weer in zijn oude gedrag. Hij smijt de buren het huis uit en wil niets meer weten van zijn vriend schap met Wouter. De haat voor de bewoners van huize Klivia is weer gro ter dan ooit. Die nacht wordt er ingebroken bij de buurman: zijn oude klok wordt gesto len. Wie zou het gedaan hebben? Was het Gerrit, die al de hele dag met zijn inbrekersspullen in de weer was? Boordevol is razend en Klivia besluit om te redden wat er te redden valt. Daarbij wordt de situatie echter alleen maar erger en Klivia wordt door Boordevol op heterdaad betrapt. De rechter kan nu niet anders beslissen dan dat de bewoners het pand moeten verlaten. Terwijl de buurt afscheid neemt, geniet Boordevol van de rust die komen zal. Maar dan beseft hij zich wat hij allemaal zal moeten missen en neemt hij een dramatisch besluit... Majorettes niet voor niets afwezig Na de voorstelling in Rotterdam werd iedereen getrakteerd op een hapje en een drankje en konden de gratis pos ters en cd-singels worden gesigneerd door de aanwezige hoofdrolspelers Paul de Leeuw, Paul R. Kooy en Waldemar Torenstra. mond, klein hartje.' Wanneer hij door Klivia betrapt wordt, belooft hij aan haar zijn leven te beteren. Al was het maar om dicht bij de charmante Jet te kunnen blijven... De carrière van de naïeve Jet (Tjitske Reidinga) als pro fessioneel danseres kent weinig hoog tepunten. Als zij op straat kennis maakt met Gerrit raakt zij op slag verliefd. De* ingenieur heeft een pil gemaakt waar slechte mensen goed van worden. Misschien dat hij de pil op Gerrit kan proberen? De zuster verbiedt het: je mag vreemde pillen niet zomaar op mensen testen! Hij laat zich echter niet zo snel uit het veld slaan: hij test zijn pil op de kat van Boordevol. Tot ieders verbazing blijkt de pil te werken! Helaas komt Boordevol erachter dat zijn kat ongevraagd gebruikt is voor een medisch experiment. Dit is dé aan leiding om het rusthuis te sluiten! Terwijl hij zijn zaak bepleit voor de rechter, wisselt Gerrit de hoestpillen van Boordevol om voor de pillen van de ingenieur. Zodra deze er eentje inneemt, verandert zijn gedrag op slag: hij zoekt zelfs contact met zijn oude Handtekeningen scoren bij Paul de Leeuw, Paul R. Kooij, Waldemar Torenstra. (fotoBart de Vries) Overigens waren de majorettes bij de voorpremière verhinderd, omdat zij meededen aan een majorettèconcours in Alkmaar. Niet tevergeefs, want zij behaalden een prachtige eerste plaats. Ook de minirettes, voor wie dit con cours het eerste optreden in wedstrijd- vorm was, verdienen een pluim want zij behaalden de tweede plaats. Natuurlijk zullen alle majorettes later gezamenlijk nog een bezoek brengen aan de film. HEILOO - Vrijdag 20 september gaat de Buk na de zomerstop weer een vers sélzöen in. Zij openen dit maal met drie regionale bands: Beyond93, De Tonies en Yarn. Om Punk niet over één kam te scheren hebben deze bands allemaal net even iets anders met Punk. De avond begint met Yarn. Als coverband begonnen, schrijft en speelt de voorna melijk uit Heiloo en Castricum komen de band nu al sinds een jaar eigen num mers. Zij spelen een mix van punkrock/ ska met een vleugje punk/metal. Als tweede zullen De Tonies het podi um betreden; De Tonies brengen snelle skatepunk uit de Zaanstreek wat afge wisseld wordt met ietwat rustigere nummers en uitstapjes naar reggae, jazz en ska. Ze hebben al in het voorpro gramma gespeeld van grote bands als: Undeclinable, Human Alert, Marky Ramone en zullen dit jaar nog in het voorprogramma spelen van de Travolta's en Jaya the cat. Als afsluiten de band heeft de Buk Beyond93, die begon met het maken van punkrock in begin 1993 als hobbyband. Zij speelden al vele kleine en grote optredens in het hele land. Ze stonden in verschillende Vans Wrapped Tours en in het voorpro gramma van Bad Religion in De Melkweg. Nadat in 1999 hun eerste album uitkwam doen ze niets anders meer dan spelen. Na de bands is het feest nog niet afge lopen, want tot 2.00 uur draaien heuse punkdj's, dus blijf lekker hangen en geniet. De entree zal deze avond 4,50 euro bedragen. Om 20.30 gaat de zaal open en om 21.15 zal Yarn het nieuwe seizoen inwijden. BukBuk, aan de Pastoor van Muyenweg 12. Zie ook de site: www.bukbuk.nl of bel 072-5321048 voor verdere info. HEILOO - De voorstellingen op de schilderijen van de in België geboren Jef Gielen beperken zich niet altijd tot de ruimte binnen de lijst. De lijst is een onderdeel van het werk en heeft op een verassende manier een prominente rol in een schilderij. Ook het perspectief wordt door Jef niet op een traditionele manier uitgebeeld. De voorstellingen staan letterlijk los van het doek waardoor ochtendlicht, avondlicht en kunstlicht de voorwer pen met hun schaduwen steeds een subtiele verandering geven. Vanaf vrijdag 13 september tot en met zondag 27 oktober te zien in galerie van Lubeck op de Kanaalweg 6 in Heiloo, geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Een kleine impressie van hèt moment uit de film! (foto: Bart de Vries) Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken HEILOO - Op donderdag 19 septem ber speelt Het Volk een onvervalste Pinter, een van de meest belangwek kende toneelschrijvers uit de vorige eeuw. Door hem beschreven eigenaar dige situaties, bizarre figuren en zijn navrante humor zijn tijdloos gebleken. Ze hebben in het verleden nog al eens voor opschudding gezorgd. Vandaag de dag zijn we heel wat gewend, maar het werk van Pinter heeft veel aan kracht behouden. Zeker als Het Volk speelt, met zijn melancholieke humor. Stukken van Het Volk zijn daarnaast intrigerend en spannend. Steeds meer echte toneelliefhebbers ontdekken Het Volk en willen geen stuk missen. Voeg u bij hen. Na jaren in Amerika vertoefd te heb ben, waar hij afstudeerde in de filosofie en inmiddels een betrekking als hoog leraar aan een universiteit heeft, keert Teddy voor een kort bezoek terug naar Engeland om zijn echtgenote Rut aan zijn vader, oom en zijn twee broers voor te stellen. Het echtpaar komt terecht in een primitieve en ruwe man nenhuishouding, waarin vader autori tair de scepter zwaait en overlevings drang de enige drijfveer lijkt. Teddy's thuiskomst zet het huiselijk leven danig op zijn kop. De aanwezigheid van Rut maakt oerinstincten los, en het dierlijke in de mens wordt meedogenloos aan het licht gebracht. Bovendien blijkt Teddy tijdens zijn afwezigheid behoor lijk weggedreven van zijn oorspronke lijk milieu. Hierdoor ontstane kloof lijkt onoverbrugbaar. Teddy's terug keer op het oude nest leidt tot bizarre, absurde situaties en conflicten, die ten slotte uitmonden in een onontkoomba re climax. Het leven zal voor geen van de betrokkenen nadien ooit nog het zelfde zijn. Met Simone Snel. Bert Bunschoten, Bas Heerkens, Jan Heijer en Joep&WigboIt Kruijver. Regie: Aike Dirkzwager. De toegangsprijs bedraagt E 14,-/12,85. Theater de Beun, Willibrordusweg 2. De kassa van theater de Beun is weer open, elke werkdag van 13.30 tot 17.00 uur. Bestelde plaatsen voor het komende theaterseizoen lig gen klaar en kunnen worden afgehaald. Gaarne contante betaling, er is geen pinapparaat. De voorstellingen van Hans Liberg en Louis van Dijk zijn helemaal uitverkocht. Als u alleen plaatsen hebt besteld voor een van deze voorstellingen kunt u telefonisch informeren of er kaarten voor u beschikbaar zijn. Theater de Beun, tel. 072-5333156. ALKMAAR - Het programma van Theater de Vest voor de periode zater dag 21 september tot en met zondag 29 september is als volgt: Zaterdag 21 september: 14.30 uur Theatergroep Wederzijds - Dik Trom (vanaf 7 jaar)(uitverkocht). Zaterdag 21 september: 20.15 uur Frans van Deursen, Bob Fosko e.a. - The Blues Brothers (The Official Tribute (uitverkocht). Zondag 22 september: 14.30 uur Theatergroep Wederzijds - Dik Trom (vanaf 7 jaar), E 8,-/kinderen E 7,-. Zondag 22 september: 20.15 uur Frans van Deursen, Bob Fosko e.a. - The Blues Brothers (The Official Tribute) (uitverkocht). Woensdag 25 september: 20.15 uur Het Toneel Speelt - Beneden de rivieren, E 16,50/CJP/65+ E 15,- Donderdag 26 september: 20.15 uur Vocal Sampling - Theaterconcert E 20,- /CJP/65+ E 18,50. Vrijdag 27 september: 20.15 uur Izaline Calister Band - One woman's dream, E 13,5 0/C J P/65 E 12,-/stipkaarthou- ders E 8,- Vriidag 27 september: 21.30 uur Ana Beek Kwartet in Sonneveld Eten Drinken, toegang gratis. Zaterdag 28 september: 14.30 uur Off the Record op het Canadaplein, toe gang gratis. Zaterdag 28 september: 20.30 uur Kamagurka- De terugkeer van Kamiel Kafka! (uitverkocht). Zaterdag 28 september: 20.15 uur Dutch Swing College Band- Theaterconcert (uitverkocht). Zaterdag 28 september: 21.30 uur Lils Mcintosh Friends in Sonneveld Eten Drinken, toegang gratis. Zondag 29 september: 14.30 uur Zijlstra - Tussen Den Oever New York (uitverkocht). Zondag 29 september: 14.30 uur Off the Record op het Canadaplein, toe gang gratis. Zondag 29 september: 15.30 uur Bye- Ya! op het Canadaplein, toegang gratis. Voor voorstellingen die als UITVER KOCHT genoemd staan, zijn op de dag zelf door allerlei externe omstandighe den vaak nog enkele kaarten verkrijg baar. De meest recente informatie over Theater De Vest is te vinden op www.theaterdevest.nl. HEILOO - Van 15 tot 29 september is er in de kapel van GGZ Noord- Holland-Noord een expositie van schil derijen, gedichten en vogels van Aaltje van Wieringen. De expositie omvat een aantal schilderijen die niet eerder op een expositie te zien zijn geweest. Tijdens het schilderen werd de kunste nares geïnspireerd tot het schrijven van gedichten die betrekking hebben op varen, wind en water. Tijdens de expo sitie kunt u kennis maken met deze gedichten die een eenheid vormen met schilderijen. Na vele jaren als kleuterleidster en daarna als docent tekenen en hand vaardigheid in het Voortgezet Lager Beroeps- en Middelbaar Onderwijs, is Aaltje van Wieringen zich gaan toeleg gen op het schilderen. Daarnaast is zij beeldend gaan werken met klei en andere materialen. Vooral het schilde ren met olieverf heeft voor voorkeur. Naast onderwerpen als leven en dood, eenzaamheid, angst, macht en machte loosheid geeft zij ook vrolijkheid en vreugde gestalte in haar werk. Haar atelier 't Stekkie is in Egmond-Binnen waar zij ook les geeft aan kinderen en volwassenen. De expositie in de kapel, Kennemerstraatweg 464, is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, op donderdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Op zondag 22 en 29 september is het Duindoornkwintet (blokfluit) onder leiding van Catharina de Leur te belui steren. Werk van Aaltje van Wieringen. HEILOO - Dorpsgenoot Gerard van Velsen houdt een expositie van eigen werk. Zijn mooie warme schilderijen hebben al veel mensen kunnen beroe ren. Er is ook de mogelijkheid om te kopen. Stichting belangen behartigen uitkeringsgerechtigden o.a. WAO AAW en overige uitkeringsgerechtig den nodigt u uit om zijn collectie te komen bewonderen in het clubgebouw. Op 21 september is er een open dag, waar met een feestelijk tintje de expo sitie om 13.00 uur wordt geopend. Daarna begint de boeken-, puzzel- en spellen markt. De Bergeon is tot 16.00 uur geopend. Gerards schilderijen kunt u elke werkdag bekijken van 13.30 tot 16.30 uur, in de Bergeon, Bergeonstraat 30. Voor inlichtingen, tel. 072-5339885. HEILOO - Op dinsdag 24 september houdt de Culturele Commissie een excursie naar de Floriade, de leukste tuin van Nederland, met het grootste zonnedak ter wereld. Dit zonnedak met zijn heldergele kleur, is in de verte zichtbaar. Aan de zuidkant van het park, dat goed toegankelijk is voor minder validen, ligt een bos met in het midden een meer. Grenzend aan het water liggen twintig internationale tui nen. U vindt er vrolijke kleuren heerlij ke geuren, een belevenis voor ogen, oren, neus en mond. U reist per trein vanaf Heiloo. De prijs inclusief vervoer en entree Floriade bedraagt E 17,- per persoon. Lunchpakket zelf meenemen. Voor deelname kunt u zich tot uiterlijk 19 september opgeven bij Diny van Sluis, tel. 072-5333285.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6