Dé Hypotheek- winkel Heiloo trots op metamorfose van De Kring in wijk Ypestein Tj intratuin Buurtbus Heiloo een feit krant mzm Nu in a 11 e g r i BORDEN mannenmode (072)5351000 ERA Tuinvormgeving NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Thuis in uw regio! Voor ie grootste vrien Afgestudeerd 5 mmu ERA u Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl 5 ERA u o,a. eames arad jacobsen meda bellini morrisson v.severen starek panton noguchi nelson citterioe.a 25 tot 50% korting breedstraat na 1811 he alkmaar 072.- 5114385 T Telefoon 072 5600228 Mobiel 06 29095147 E-mail: wkoet@planet.nl 25 SEPTEMBER 2002 ruu JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 39 www.deflnancielewereld.nl Gratis bewaar- blik www.vanderborden.nl Wethouder Roelof Bos spreekt in zijn toespraak vol lof óver alle betrokken partijen. HEILOO - Vrijdagmiddag werd de Kring, het multifunctionele centrum in Ypestein waarin de basisscholen Meander en Paulus, het wijkcentrum Ypsalon en peuterspeelzaal Pippe- loentje zijn gevestigd, feestelijk her opend. Volop lof was er in de toespra ken voor architect Paul Breddels uit Heerhugowaard, die de uitbreiding zo heeft ontworpen dat het oude en het nieuwe deel in elkaar overlopen. Het middengedeelte heeft een rode kleur gekregen, zodoende moet het duidelijk worden dat hier de belang rijkste functies gehuisvest zijn. In dit gedeelte bevinden zich de speelloka len, het wijkgebouw, de peuterspeelzaal en de belangrijkste ruimtes van beide scholen. Ook de bestaande gevel is geschilderd, zodat allés een geheel is geworden. Om de groene omgeving te sparen is er gebouwd in twee lagen met zes lokalen op de eerste verdieping. Er is extra aandacht besteed aan flexibili- OKTOBER 2002 MAKELAAR HET GROENE WARENHUIS Gratis bewaar- emmer Royal Canin kattenvoer. Bij aankoop vanaf 4 kg (Feline Nutrition, alle soorten) Puik Specials knaagdiervoer. Bij aankoop van Puik Specials knaagdiervoer teit (met schuifwanden kunnen ruimtes groter en kleiner worden gemaakt) en duurzaamheid. Er zijn duurzame mate rialen gebruikt, plafondplaten en ver- lich-tingsarmaturen zijn hergebruikt, verlichting in de lokalen reageert op de sterkte van het zonlicht en in de toilet ruimten is er verlichting met aanwezig- heidsdetectie. Zonneboilers en zonnep anelen zorgen voor warm water en elek-triciteit. Het binnenhof met boopi is in tact gebleven en de twee naar bin nen gerichte lokalen op de eerste ver dieping kijken uit op een vegetatiedak. De begroeiing op het dak heeft een iso lerende werking en veran-dert met de seizoenen mee van kleur. Zowel de gemeente Heiloo als de Ypesteiners zijn er trots op. En met recht. De Kring, het multifunc-tionele centrum in het groene hart van de wijk, mag na een grondige renovatie gezien worden. Kwaliteitsuitbreiding In een gesprek met wethouder Roelof Bos, George Presburg (intern project leider) en Michel van Wijk (aanne mingsbedrijfvan Wijk) heerst bijna een jubelstemming.. Wethouder Bos: „Dat komt natuurlijk ten eerste omdat dit ook voor de gemeente als grote gebeur tenis wordt beschouwd. Op diverse manieren is dit project zeer geslaagd. Dat begon al bij de tekening van Paul Breddels die op een zeer vakkundige en creatieve manier is omgegaan met de beschikbare middelen en ruimte in het bestaande pand. Doordat de rek er aan alle kanten van De Kring uit is, we wilden van het bestaande groen rond om het gebouw afblijven, werd het een moeilijk project. Daarom is het des te knapper dat'Breddels met dit ontwerp kwam." Maar ook de werknemers van aannemer van Wijk verdienen een compliment. Michel van Wijk: „De kin deren moesten er zo min mogelijk last van ondervinden. Al met al heeft het bouwen toch ruim een jaar geduurd. Gelukkig konden de kinderen uit drie bovenbouwgroepen terecht in noodlo- kalen, maar de rest-bleef in het gebouw. Om hen zo veel mogelijk te ontzien hebben we geluids- en stofbuffers in het gebouw geplaatst om het gedeelte heen waar we aan het werk waren. Ook hebben we de luidruchtige klussen zoveel mogelijk bewaard voor de woensdagmfddag en voor en na school tijd. Voor zowel het personeel, de direc tie als de opslag gebruikten we de leeg staande lokalen, zodat er geen grote keten op het schoolplein stonden waar de leerlingen last van zouden kunnen hebben." Als belangrijkste kenmerk van de ver nieuwde De Kring noemen alle heren de huidige kwaliteit van het gebouw. Het gebouw is niet slechts uitgebreid, maar heeft vooral een kwaliteitsverbe tering ondergaan door de manier waar op de ruimte nu benut kan worden, de manier waarop er gebruik is gemaakt van duurzame materialen en de manier waarop alle partijen zijn omgegaan met de omstandigheden rondom een ingrij pende verbouwing. George Presburg: „Dat begon al in de aanloopfase. We zijn uitgebreid met de verschillende partijen om tafel gaan zitten en een werkgroep samengesteld. Hierdoor is er zeer constructief gewerkt, wat we allen als zeer prettig hebben ervaren." Kortom, en zoals wethouder Bos het bij de opening omschreef, „Het nieuwe gedeelte is een kroon op De Kring, dat een parel is voor Ypestein." Geschiedenis Tien jaar geleden was alles nieuw. Zowel de rooms katholieke basisschool de Paulus, de openbare basisschool- school de Meander, peuterspeelzaal Pippeloentje als sociaal cultureel cen trum de Ypsalon. Toen een vooruitstre vend project, een voorbeeldproject voor andere gemeenten. Als één van de eersten in Nederland, werkten in één gebouw twee basisscholen, een peuter speelzaal en een wijkgebouw samen. Twee basisscholen, 1 gymzaal en een wijkcentrum, ontworpen door architec tenbureau Stuurman Partners BV. De openbare school krijgt 7 groepen, de rooms katholieke 5; de aula en het handvaardigheidlokaal zijn gezamen lijk en er is ruimte voor buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaal. De bouw verloopt voorspoedig en in augustus 1992 worden het complex in gebruik genomen. Tien jaar later is het complex twee keer zo groot. En eigen lijk alweer te klein. Zowel van de Meander als van de Paulus valt een kleuterklas buiten de boot. Zij krijgen les in een noodlokaal aan de noordzij de van het schoolplein. Een periode van nijpend ruimtetekort wordt opge heven door 10 nieuwe lokalen voor beide basisscholen. Vier lokalen voor de Meander en 6 voor de Paulusschool. Ook beschikken beide scholen nu over een speelzaal voor de kleutergroepen. Tienjarig bestaan Als De Kring tien jaar bestaat, geldt dit natuurlijk ook voor de Ypsalon. Dit heugelijke feit laat het bestuur niet ongemerkt voorbijgaan. Vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 september is het feest met voor elk wat wils. Het begint vrijdagmiddag met een kinder kennis met o.a. een zweefmolen, een draaimolen en een oliebollenkraam. Vrijdagavond voor de wat oudere jeugd een spetterende Ypedisco, zater dagmiddag de kleurplatenwedstrijd, zaterdagavond een optreden van The Samsonites en zondag een skeelerwed strijd. Penningmeester H. Fiolet, wethouder Rob Opdamvoorzitter H. Holman secretaris J. de Boer en chauffeur J. Zwart maakten de eerste testrit met de buurtbus(foto: MSP HEILOO - Op het moment dat u dit leest is de notariële akte bij de notaris gepasseerd en is de Vereniging Buurtbus Heiloo officieel een feit. De provincie, de gemeente Heiloo en de busmaatschappij Connexxion hebben groen licht gegeyen voor de door de vereniging geplande r'óute door Heiloo. Testroute Woensdag is er een testronde gereden. Ook wethouder Obdam was daarbij aanwezig. Het busje werd door een van de promotors, Joop Zwart, vakkundig over de vele drempels en bulten gestuurd. Op grond van de nieuwe bevindingen zijn er enkele wijzigingen in de route aangebracht. Zoals nu gepland sluit de busroute driemaal aan op buslijn 167/168 aan de Kennemer- straatweg en in Egmond op de lijn van de Buurtbus Bergen. Enquête Tijdens de uitmarkt is er een enquête gehouden, waaruit bleek dat heel veel Heilooërs het initiatief van de buurtbus steunen. De meeste invullers willen de bus gebruiken voor winkelen, visite en recreatie. Hoe vaak men de bus wil gebruiken is heel verschillend. Bij de vraag waar men wil opstappen, kan de buurtbus de meeste mensen op hun wenken bedienen. Een enkeling wil helemaal aan de voordeur opgehaald worden, maar daar de buurtbus een lijndienst betreft, kan deze wens niet worden vervuld. Chauffeurs gevraagd Zodra er voldoende chauffeurs en chauffeuses zijn kan het busje besteld worden en mag de bus gaan rijden. Zover is het nog niet want men heeft nog veel chauffeurs nodig. Totaal (inclusief reserves) zijn er 45 personen nodig. Ook zet de vereniging nog een actie op door huis-aan-huis een folder te verspreiden. Voor aanmelding kunt contact opnemen met Jan Haan, tel. 072-533669. De ingang van de vernieuwde De Kring, (bron: Het Ypeblad) HEILOO - Op 30 augustus is onze plaatsgenote Sietske M. Vellinga afge studeerd aan de Hoge Hotelschool in Leeuwarden. 0 P E N OKTOBER _H U 1 Z E N 2002 MAKELAAR R 0 T www.era.nl 2 0 0 2 mm Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072-5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden en katten Akersloot: 0251-310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) LIMMEN - Skills in Limmen is meer dan een klusjesbedrijf en minder dan een aannemer. De oprichters van het bedrijf Lex van Straaten en Marcel Tervoort omschrijven het zelf als: professional small maintenance voor de zakelijke markt. Oftewelwij doen die onder- liouds werkzaamheden waar aannemers liever niet voor langskomen en waar bedrijven zelf geen tijd voor hebben Bijvoorbeeld het repareren van schade ontstaan door weersomstandigheden en inbraakschade. Skills organiseert ook uw verhuizing of doet de klussen die blijven liggen zoals het ophangen van een lamp of het plaatsen van een schutting. Ze zijn zelfs niet te beroerd om even die ene deur te sauzen of die paar tegeltjes te metselen. ,.We hebben zélfs wel eens kerstpakketten rondge bracht: eigenlijk doen we alles voor de klant." lachen de beide heren. Zelfs het vervaardigen van kantoormeubels hoort bij het dienstenpakket van Skills. „Dat is ook weer ontstaan uit het feit dat we bereid zijn aan alle wensen van de klant te voldoen. Dus is er een bureau nodig of een extra kast: dan maken wij die!" Zakelijke markt „We richten ons voornamelijk op de zakelijke markt, omdat we uit ervaring weten dat je door een bedrijf vaker wordt ingehuurd, terwijl het bij parti culieren meestal eenmalig is." Dat er ongetwijfeld mensen zijn die de heren van Skills ook graag zouden bellen voor het ophangen van een boeken plank of het schilderen van een deur. begrijpen ze wel. „Maar volgens ons heeft iedereen wel een 'handige zwa ger'. dan is het zonde om ons in te huren." Niet dat Skills duur is. „We zijn een stuk goedkoper dan wanneer je een aannemer moet inhuren. Ook omdat we naast de klus waarvoor we zijn ingehuurd ook vaak nog'even' wat In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. schilderen, metselen of repareren, in de bus hebben we allerlei gereedschap staan dus hoeft de klant niet èn een schilder, èn een metselaar, èn een stukadoor in te huren!" Ontstaansgeschiedenis Skills is onderdeel van Biesterbos Planontwikkeling dat is gevestigd aan de Rijksweg 102 in Limmen. Uit dat bedrijf ontstond medio 1997 de vraag naar een intern onderhoudsbedrijf je dat de kleine en grotere klussen in en om het pand ging verzorgen. Toen andere bedrijven ook gebruik wilden maken van de diensten van Skills, ontstond er al snel een zelfstandig bedrijf. Skills groeit snel, maar wil wel klein blijven. „Alhoewel we op dit moment wel op zoek naar een paar extra handen. Allrounders die daar naast ook goed met mensen op kunnen schieten. Maar juist omdat we volgens een strakke planning werken, waar veel organisatie voor nodig is. is het prettig om het overzichtelijk te houden." Dat betekent dat de klussen over het algemeen op volgorde van binnenkomst worden behandeld, be halve als het een spoedopdracht be treft na bijvoorbeeld een zware storm. „Klanten krijgen altijd vooraf een prijs indicatie. en anders komen we eerst even langs om de situatie te bekijken. Zo houden we het voor zowel de klant als voor onszelf duidelijk." Dit geldt ook voor de taakverdeling binnen' Skills: Lex onderhoudt de klantencon tacten. plant de werkzaamheden in. neemt de opdrachten aan en Marcel en zijn collega voert de onderhouds werkzaamheden uit. „Die duren trouwens, nooit langer dan enkele dagdelen. Ook bespreken we- met de klant wanneer het het beste uitkomt. Zo gaan wij niet staan boren als de klant net een belangrijk telefoonge sprek voert." OKTOBER 2002 www.era.nl 0 P E N _H_ U 1 Z E N MAKELAAR R 0 T _E 2 0 0 2 Regio Noord* Kennemertand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Heiloo Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hóef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden i=> aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! MUL Eukanuba hondenvoer, Bij aankoop vanaf 3 kg (alle soorten) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Gevonden Oude roodcyperse gec. kater, Heiloo. Bruincyperse poes, witte bef en kin, wit tussen de voorpoten en tussen de ach terpoten, witte vlek op rechterbil, Ewislaan, Heiloo. Witte poes met grijze vlekken op de kop, gele ogen, donkerbruine vlooien band. Hoeverweg, Egmond-Binnen. Roodcyperse poes, witte bef en wit vlekje tussen de achterpoten, Egmond- Binnen. Cyperse poes, witte kin, bef en buik, wit aan de poten, litteken op rechterpoot, zwarte vlooienband, Heerenweg, Egmond-Binnen. Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond. Aanbieding is geldig tot één week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-532080

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1