Geslaagd 10-jarig bestaan De Ypsalon 1 De Egmonden i De Egmondse Foto-amateur: veertig jaar fotoplezier tWÈ a V»V J." a a a o o ..o-- e ga® Ut. Aa j» m. UITKIJKPOST - 2 OKTOBER 2002 - PAGINA 12 Het Zigzagkind in de Beun Ashe Stil bezoekt Petrus Canisius College Reünie 25-jarig Lourdeswerk Heiloo 11111 Gasten uit Indonesië in Heiloo Samen oudjaar vieren in het Trefpunt Opbrengst collecte kankerbestrijding Inleveren pakketten voor Polen Kofferbakmarkt Senioren gevraagd voor spelletjesmiddagen Het Landschap in Noord-Holland sinds de Middeleeuwen Positieve gedachte v Hakkeloren toernooi 2002 Yriendenconcert Lamoraal van Egmont Wat vertelt uw aura? Egmond samen op weg ter bedevaart De Nieuwe Wereld 30 Jaar Galerie De Kapberg: krachtige beelden Een dagje uit met het Rode Kruis Nieuwe tentoonstelling galerie Conny van Kasteel Ook Was er de kleurwedstrijd uit het Ypeblad, waar uiteindelijk na veel wikken en wegen twee prijswinnaars uit naar voren kwamen. Zaterdagavond was er een feestavond met medewerking van de Zemsonites, een zeer geslaagd feest met zo'n 80 bezoekers, wat tot in de late uurtjes werd gevierd. Zondagmorgen was er door wijk- vereniging Ypestein een skeelerwed strijd georganiseerd op industrieterrein 'De Oude Werf'. Helaas wat weinig deelnemers, maar de spanning was er niet minder om. Verrassend was dat vooral de meisjes als winnaars uit de bus kwamen. In de laatste leeftijdscate gorie won een zeer snelle 12-jarige, die alle anderen, ook de volwassenen, op geruime afstand achter zich liet. vs Middags was de prijsuitreiking in de Ypsalon, waar ook de kermis en de rodeostier weer present waren. Rond zessen werd het zeer geslaagde jubileumweekend afgesloten. HEILOO - In het weekend van 27, 28 en29 september heeft wijkgebouw De Ypsalon het 10-jarig bestaan gevierd. Het feest startte vrijdagmiddag met een kermis, die direct goed bezocht werd. Ss Avonds was er de Ypedisco voor kinderen van groep 3 tot en met 8 die veel wijkgenootjes trok. Daarna de Trance-avond vanaf 21.00 uur, maar deze had deze keer helaas weinig bezoekers. Zaterdag startte de kermis weer om 13.30 uur en vanaf 14.00 uur was 'Herman de Rodeostier' in touw. Die had over belangstelling niet te klagen: veel kinderen en verrassend weinig ouders probeerden hem te bedwingen. Een groot succes! 139 seconden was het record voor de jongens, 99 seconden voor de meisjes. Volwassenen kwamen niet eens in de buurt van deze tijden! HEILOO - De werkgroep Activiteiten Basisonderwijs en Cultuur organiseert voor deze week de voorstelling 'Het Zigzagkind' in theater De Beun. Van maandag 30 september tot en met vrij dag 4 oktober kunnen leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 van alles basis scholen in Heilqo genieten van deze voorstelling. 'Het Zigzagkind' is een humoristische detective, waarbij een bijzonder kind op zoek gaat naar zijn eigen identiteit. Bram krijgt voor zijn verjaardag een verrassingsreis die sensationele propor ties krijgt. Zogenaamd vertrekt hij met de trein voor een logeerpartij bij zijn saaie tante. Vader en zijn vriendin zwaaien hem uit. maar hebben iets anders voor hem in petto. Het loopt echter niet helemaal zoals het feestco mité heeft gepland. Met als resultaat dat Bram zich aan de hand van zijn opa -meester-oplichter en oud-vijand van zijn vader, rechercheur van beroep - door het land spoedt met vader en de politie in de achtervolging. Bram blijkt een bonte mix van de gezagsgetrouwe inborst van zijn vader en de ongebonden aard van zijn moe der. Hij is een zigzag kipd. Het verhaal wordt met een minimum aan attributen en simpele hulpstukken verbeeld. De drie spelers René Groothof, Bob Peerlings en Léon Roeven zetten alle personages met verve neer. HEILOO - Ashe Stil, schrijver van his torische detectives, houdt maandag 7 oktober een inleiding over bestuur en rechtspraak in Amsterdam rond 1650 op het PCC-Juniorcollege in Heiloo. Na de inleiding zal de schrijver door tweedejaarsleerlingen worden bestookt met vragen over zijn werk. Centraal daarbij staan de vragen over de his torische betrouwbaarheid van de romanfiguur Willem Lootsman en de bronnen die hebben bijgedragen tot zijn beeld van Amsterdam in de Gouden Eeuw. De leerlingen hebben hiertoe allemaal één of meer boeken gelezen van deze sympathieke Nederlandse schrijver. De middag is toegankelijk voor iedereen die belang stelling heeft voor het onderwerp. Willem Lootsman Een groeiende groep lezers heeft de boeken van Ashe Stil" inmiddels ont dekt. Bij de Schoorlse uitgeverij Conserve zijn twaalf boeken van zijn hand verschenen. In al deze boeken wordt Willem Lootsman ten tonele gevoerd. De standplaats van deze waterschout is de haven van het bruisende Amsterdam van rond 1650. Vele misdaden en 'echte schurken' kruisen zijn pad en - zoals de lezer ook verwacht - hij slaagt erin de dader(s) op te sporen. Toch zijn het niet in de eerste plaats de talenten van deze 'rechercheur', de intriges of het originele plot die de lez ers boeien. De schildering van het Amsterdam met z'n ruige zeebonken, nijvere ambachtslieden, vrolijke fliere fluiters, regenten en hoeren, maakt dat de lezer zich even terugwaant in de Gouden Eeuw; de lezer ziet en ruikt de stad via de speurneus Willem Lootsman. De bijeenkomst is op maandag 7 okto ber om 13.45 uur op PCC-Juniorcollege in Heiloo aan De Dors 2, u kunt een plaats reserveren via tel: 072-5332780. HEILOO - Op zondagmiddag 6 okto ber is er om 15.00 uur een speciale Lourdesviering met medewerking van Die Schaeckelsinghers in de Willibrorduskerk aan de Westerweg, naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van het Lourdeswerk Heiloo. In de zogenaamde Kerkstraat is een Lourdesgrot gebouwd. Verder is er een video- en diapresentatie en een kleine expositie. In 2003 reist de Lourdesgroep van zaterdag 17 mei tot en met 24 mei. Voor informatie kan men bellen naar Jaap Langedijk, tel. 072-5336537. Herman de stier had niet te klagen over aandacht (fotoMSP) HEILOO - Op donderdag 26 septem ber bezocht de heer Salahuddin Wahid afkomstig van Java in Indonesië de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo. In het kader van de jaarlijkse Vredesweek was daar een avond geor ganiseerd met als thema 'Religie en geweld ontmoeting van culturen'. Aanvankelijk zou hij tezamen met Ds. Wismoady Wahono vertellen over het interreligieuze dialoogproject tussen moslims en christenen in Indonesië. Helaas is de heer Wahono ernstig ziek geworden en moest zich afmelden voor de inleiding. Ervaringen uitwisselen De heer Wahid, die één van de vice- voorzitters is van de gematigde moslim beweging Natdatul Ulama (NU), heeft in zijn inleiding verteld van de inspan ningen die christenen en moslims ver richten om tot vrede te komen in bijvoorbeeld gebieden als de Molukken. Ook was de heer Wahid benieuwd naar de ervaringen van de Nederlanders na de gebeurtenissen van '11 september'. Hebben de Nederlanders vrienden en kennissen die moslim zijn en spreken zij daarover? Hij vertelde verder dat vele negatieve dingen die wij met de islam verbinden (bijvoorbeeld de ondergeschikte positie van de vrouw) veelal voortkomen uit de cultuur en geen basis vinden in de Koran. HEILOO - Stichting Ouderenwerk wil graag in contact komen met 50-plussers die het leuk vinden om samen met gelijkgestemden oudejaarsavond te organiseren en te vieren, op dinsdag 31 december van 20.30 tot 01.00 uur in het Trefpunt te Heiloo. Om de organisatie niet uitsluitend op een paar schouders te laten rusten, en omdat samen organiseren ook veel leuker is, wordt er wel enige medew erking gevraagd van degenen die zich aanmelden. Hulp wordt gevraagd bij o.a. de oliebollen, de Glühwein, het ver voer naar huis, de hapjes en de drankjes, de zaal gezellig aankleden en wat er nog meer bij komt kijken. Met consumpties zal de toegangsprijs waarschijnlijk E 17,- (onder voorbe houd) bedragen. Voor aanmelding en/of nadere informatie kunt u bellen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoon (072) 5331297 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. HEILOO - De collecte voor de kankerbestrijding heeft dit jaar E 11.393 opgebracht. Nieuwe collectan ten kunnen zich melden bij mevr. G. Starink, tel. 072-5332110. REGIO - Er is weer gelegenheid tot. het inleveren van pakketten voor fami lievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren kan bij: Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 2 oktober van 19.00-22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plak band dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen en geadresseerde en afzender dienen dui delijk leesbaar geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijd schriften e.d. bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht is 25 kg, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. EG MOND - Zondag 6 oktober is het weer zo ver, lekker snuffelen op de kofferbakmarkt in Egmond aan den Hoef, het terrein is gelegen aan de Herenweg. De markt wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur. Voor bezoekers is de toegang gratis. Deelnemers kun nen vanaf 9.00 uur hun spullen uitstal len. Voor meer informatie: tel. 06- 55346385. HEILOO - Vindt u het ook zo gezellig om een gezelschapsspel te spellen? Monopoly, scrable, kaartspe len, kwartetten en nog veel meer. En vindt u het daarnaast ook nog leuk om met kinderen op te trekken? Dan is het misschien iets voor u om mee te doen aan de spelletjesmiddagen op de basis school. De bedoeling is dat er op vrij dagmiddag spelletjes worden gedaan in een basischool in de wijk Ypestein in Heiloo met kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. U kunt zelf aangeven hoe vaak u dat wil doen en welke leeftijd uw voorkeur heeft. Wilt u zich aanmelden of wilt u meer informatie? Belt u dan met Stichting Ouderenwerk Heiloo tel: 072-5331297 HEILOO - Op vrijdagavond 4 oktober houdt mevr. Lia Vriend-Vendel uit Limmen voor de geologiegroep van het Nivon-Heiloo haar tweede lezing over de wordingsgeschiedenis van het land schap in Noord-Holland. Tijdens de eerste lezing in april behandelde zij de periode tot ongeveer aan de middel eeuwen. De belangstelling voor dit onderwerp was zo groot dat zij bereid was ook op een volgende avond wat dieper in te gaan op alle veranderingen die door menselijk ingrijpen, zoals bodemdaling en droogmakerijen, sinds dien hebben plaatsgevonden. Op boeiende manier weet mevrouw Vriend duidelijk te maken dat ook dicht bij huis landschappelijk veel belangwekkends te ontdekken valt waardoor wij het ogenschijnlijk zo vertrouwde landschap met nieuwe ogen leren zien. Evenals de vorige maal zijn niet-leden van de geo-groep op deze avond welkom. De lezing wordt ook nu gevolgd door een fietsexcursie, maar niet-leden kunnen daaraan alleen deelnemen als nog voldoende plaatsen beschikbaar zijn. Inlichtingen zijn op de avond zelf verkrijgbaar of bij Piet Postma, tel: 072 5330721. Plaats: Open Huis, Winkelcentrum Heiloo, zaal 5. Aanvang 20.00 uur. Kosten: geo-leden gratis; Nivon-leden E 2,-; overigen E 3,- jongeren El,- p.p. Na de Vredesweek met diverse bijeen komsten in kerken en zelfoverdenkin- gen, kwam in mij de gedachte op onderstaand gedichtje in te sturen, waarin ik, vanuit mijn christelijke over tuiging en belevenis, een raad aanreik. Een positieve gedachte. Volheid van Vrede In ieder mensenleven heeft God, zo groot en goed, een ruimte, plaats geweven, die iemand vullen moet. Laat Christus u omhullen, nodig Zijn Geest met haast, laat Hem die leegte vullen: Zeg: 'Kom Heer, neem Uw plaats!' Wanneer God in uw leven die leegte heeft gevuld, Zijn Geest ruimt' is gegeven, Zijn liefde en geduld, dan geeft Hij vruchten, gaven, Zijn Vrede door ons heen. Hij wil Zijn kind'ren laven: Hij heeft voor brood geen steen! T.J. Keuper-Dijk. Heiloo. EGMONDEN - Op 3 oktober 1962 werd in hotel 'Het Witte Huis' te Egmond aan Zee 'De Egmondse Foto Amateur' opgericht. Er meldden zich direct 13 leden aan. Op 16 oktober 1963 trad DEFA, zoals de fotoclub meestal wordt genoemd, toe tot 'de Fotobond'. In oktober bestaat de club 40 jaar. Dat wordt in het weekend van 4, 5 en 6 oktober gevierd door diverse activiteit en te organiseren, waaronder 'De Regionale Fotodagen 2002' van het rayon Noord-Holland-Noord op 5 en 6 oktober. Programma Op 4 oktober houdt men een feestavond voor de clubleden. Op deze avond zullen het fotoboek 'DEFA 1962-2002. 40 jaar fotoplezier' en 'De Jubileumuitgave', met daarin wetens waardigheden van de club en bijdragen van de clubleden, gepresenteerd wor den. (Beide uitgaven zijn natuurlijk ook tijdens de manifestatie op 5 en 6 oktober te koop) Op 5 en 6 oktober organiseert DEFA, in samenwerking met de Fotobond en Stichting de Kunst 'De regionale fotodagen 2002' in het O.K. Verenig ingsgebouw aan de Julianastraat 5 te Egmond aan Zee. Tijdens deze mani festatie presenteren tien fotoclubs uit het rayon Noord-Holland-Noord zich middels een foto-expositie. Er zijn fotowedstrijden en er worden lezingen gehouden door fotografen. De officiële opening van 'De regionale fotodagen 2002' wordt op zaterdag 5 oktober om 10.00 uur verricht door de burgemeester van Bergen, de heer P.H. de Winter. Daarna bijt Rob Sieben het spits af met een lezing over digitale fotografie. Hij neemt de toehoorders mee in 'zijn digitale keuken' en toont onder andere een beeldmontage vanaf de basis, via tussenvormen, naar het eindresultaat. Voor de fotoliefhebber is deze lezing een ideale mogelijkheid kennis te maken met de huidige, digi tale stand van zaken. Leden Ook de leden van de jubilerende club presenteren zich. Zowel op zaterdag als zondag kunt u een dwarsdoorsnede zien van het fotowerk van een aantal leden. Op zaterdagmiddag komt de fotograaf Flip de Nooyer uit Havelte met een twee uur durende presentatie over de Noordpool, genaamd 'Op en rond de Poolcirkel'. De Nooyer is inter nationaal bekend vanwege zijn natuur fotografie. Hij fotografeert onder andere voor natuurorganisaties zoals het Wereld Natuurfonds, Natuurmonu menten en de Waddenzeevereniging. Het zaterdagavondprogramma van 'De regionale fotodagen 2002' staat in het teken van de historische fotografie. Peter Jonker vertegenwoordigt de vierde generatie van Foto Jonker te Egmond aan Zee. Egmond-archief In de 107 jaar dat Foto Jonker bestaat is er een groot 'Egmond'-archief aan gelegd. Speciaal ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van fotoclub DEFA heeft Peter een deel van dit enorme archief ontsloten. Zo'n 250 foto's zijn geselecteerd en gescand. De foto's zullen op een groot diascherm vertoond worden. Peter Jonker zorgt voor de informatie bij de foto's. Vanwege de grote belangstelling die er op voorhand voor deze presentatie bestaat, zal de lezing op zondagavond herhaald worden. Om teleurstellingen 'aan de deur' te voorkomen ziet de organisatie zich genoodzaakt om met (gratis) toegangskaarten te werken. U kunt deze kaarten uitsluitend ver krijgen tijdens 'De regionale fotodagen 2002' in het O.K.-Verenigingsgebouw vanaf zaterdag, 5 oktober om 09.30 uur. Per persoon worden maximaal 2 kaarten verstrekt. Per avond kunnen niet meer dan 125 mensen toegelaten worden. Dini en Gijs van Gent Ook de zondag kent een mooi affiche; het echtpaar Dini en Gijs van Gent uit Ede. Beide zijn, zowel in fotografisch als in bestuurlijk opzicht, actief binnen de Fotobond. Dini van Gent heeft zich gespecialiseerd in natuur- en land schapfotografie, het fotograferen van oude gebouwen, kerkinterieurs en kerkhoven. Ze is vooral op zoek naar 'de rust en stilte van het landschap'. Tijdens haar lezing laat ze een aantal stille momenten in fotografische beelden zien. Gijs van Gent z'n werk bestaat voornamelijk uit reportage- en natuurfotografie. Zo heeft hij een boek Dini en Gijs van Gent Ook de zondag kent een mooi affiche; het echtpaar Dini en Gijs van Gent uit Ede. Beide zijn, zowel in fotografisch als in bestuurlijk opzicht, actief binnen de Fotobond. Dini van Gent heeft zich gespecialiseerd in natuur- en land schapfotografie, het fotograferen van oude gebouwen, kerkinterieurs en kerkhoven. Ze is vooral op zoek naar 'de rust en stilte van het landschap'. Tijdens haar lezing laat ze een aantal stille momenten in fotografische beelden zien. Gijs van Gent z'n werk bestaat voornamelijk uit reportage- en natuurfotografie. Zo heeft hij een boek gemaakt met als titel De hele wereld woont in Ede waarbij hij mensen met verschillende nationaliteiten (65 maar liefst) heeft gefotografeerd. Tijdens zijn voordracht zal hij fotojournalistiek werk laten zien. Fotowedstrijd Op de zondag is er ook een fotowed strijd. Er zijn drie categorieën. Zwart wit, kleurenfotografie en dia's. Per cate- Werk van Dini van Gent gorie mogen maximaal twee werken ingeleverd worden. Fotobondleden kunnen gratis deelnemen. Overige deelnemers betalen E 1,- per categorie. Het fotowerk dient 's ochtends voor 10.00 uur ingeleverd te worden en wordt 's-middags door een deskundige jury besproken. Clubavonden Op dit moment bestaat DEFA uit 37 leden. De club houdt haar clubavonden om de 14 dagen in het R.K.- parochiegebouw te Egmond aan Zee. De clubavonden kenmerken zich door de gezellige sfeer en de typisch 'Egmondse' mentaliteit om te zeggen waar het op staat. Er wordt naar gestreefd om de fotografie in de ruim ste zin van het woord te bevorderen. Dit gebeurd onder andere door het organiseren van werkavonden, lezingen en" wedstrijden. Ook worden er uitwisselingen gehouden met andere fotoclubs en treedt men naar buiten met foto-exposities. Bij de leden van DEFA bestaat de wil om te groeien in de fotografie. De club heeft niet de beschikking over een eigen studio en donkere kamer, maar men kan gebruik maken van de faciliteiten van enkele van de leden. De amateur-fotografen zijn actief op het gebied van zwart-wit en kleurenfo tografie, dia's, edele procédés en digi tale fotografie. Een paar DEFA-ers is (semi-)beroepsmatig met fotografie bezig en van vier leden zijn foto- en reisboeken uitgebracht. Als club doet DEFA zoveel mogelijk mee aan de activiteiten van de Fotobond, zoals de Bondsfoto- en Bondsdiawedstrijd, Foto Individueel en Foto Nationaal. Twee leden, Henk Honhof en Armando Jongejan, zijn BondsMeesterKlasse- fotograaf en lid van diverse landelijke gespreksgroepen. 'De regionale fotodagen 2002' heeft voor elk wat wils. Niet alleen de leden van de Fotobond komen aan hun trekken, maar ook de geïnteresseerden in fotografie en de plaatselijke bevolk ing. Op beide dagen gaat de zaal om 09.30 uur open. Voor de lezingen geldt dat er maximaal 125 toehoorders toegelaten kunnen worden. De toegang is gratis. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de secretaris van fotoclub DEFA, tel. 072 - 5065950. EGMONDEN - Op 4 oktober neemt het Hakkeloren toernooi weer een aan vang op hèt tennispark van TC Hogedijk te Egmond aan de Hoef. Op de 8 French Courtbanen worden in de weekenden 4, 5 en 6 en 11, 12 en 13 oktober ongeveer 300 dubbelpartijen gespeeld, in de categorieën 5, 6, 7 en 8. In de categorie 5 worden de wedstrij den verspeeld in poulevorm, in de overige categorieën wordt een verliez erronde gespeeld, zodat iedereen meerdere partijen speelt. Het Hakkelorentoernooi, dat voor de vierde keer wordt gehouden, kenmerkt zich door een grote gezelligheid en ten- nispartijen op hoog niveau. Tijdens het toernooi zullen er ook naast de baan diverse activiteiten worden georgan iseerd zoals een verloting, waarvan de trekking plaats vindt na de finales op 13 oktober. EGMONDEN - Zaterdag 5 oktober zal muziekvereniging 'Lamoraal van Egmont' een Vriendenconcert verzor gen. Het concert vindt plaats in dorp shuis 'Hanswijk' te Egmond aan den Hoef en begint om 20.30 uur. Er vinden optredens plaats van het jeugdorkest, de slagwerkgroep en het fanfare-or kest. Het is inmiddels het derde vrienden concert waaraan 'Lamoraal van Egmont' haar medewerking verleent en het begint een traditie te worden. Tijdens deze concerten wordt het pub liek ook een kijkje achter de schermen gegund. Zo werd vorig jaar het publiek uitgenodigd plaats te nemen in het ork est en kon men ervaren hoe de ver schillende instrumentengroepen via de dirigent tot musiceren kwamen. Dit jaar is er gekozen voor een andere opzet die alles te maken heeft met hoe een muziekvereniging zich voorbereidt op een belangrijk concours. Vrienden De muziekvereniging mag zich ver heugen op een steeds groter wordende vriendenkring. Deze vrienden onder steunen de vereniging op een speciale manier. Juist voor deze vrienden wordt jaarlijks een speciale avond georgan iseerd waarvan het vriendenconcert het hoofdonderdeel is. De vrienden zijn daar inmiddels voor uitgenodigd Het vriendenconcert is overigens niet alleen bedoeld voor vrienden. Iedereen die gedemonstreerd wil worden hoe een hedendaagse muziekvereniging werkt is welkom op dit concert. De aanvang is om 20.3() uur en de entree bedraagt E 2, ALKMAAR - De spirituele vereniging Harmonia Alkmaar heeft op maanda gavond 7 oktober een openbare avjond. Het onderwerp van deze avond is onze aura. Het Alkmaarse medium Tino Fiorelli verzorgt deze avond. Harmonia, De Wijkwaard, Muider- waard 1, Huiswaard. De entree is E 5,- en de avond duurt van 20.00 uur tot ongeveer 22.30 uur. EGMOND - Voor velen is het een tra ditie om elk jaar een bezoek te brengen aan het Bedevaartsoord Runxputte van Onze Lieve Vrouw ter Noord te Heiloo. Dat is het ook voor de r,k. parochie van Egmond aan Zee. Maar dit jaar gaan ook de parochies van Egmond aan den Hoef en Egmond- Binnen mee, samen op weg naar dit bede-oord. Zondag 6 oktober zal deze gezamenlijke Egmond bedevaart plaatsvinden. Grote animator van deze pelgrimstocht is pastoor Nico Knol. Hij wil er een Egmondbedevaart van maken die tot een traditie moet uitgroeien. Van afkomst Westfries weet hij dat elk jaar weer honderden Westfriezen de tocht maken. Deze pelgrims en ook de vele Egmonders weten het uit ervaring dat zo'n pelgrimstocht steeds weer diepe indruk maakt. Daarom is hij verheugd dat in het pastoraal beraad het idee op tafel kwam om er een traditie van te maken met deelname van de drie Egmondse r.k. kerken. Om 12.00 uur viert hij met alle aanwe zigen de eucharistie in de grote kapel, met medewerking van de koren Jubilate van Egmond-Binnen en Hoeverture van Egmond aan den Hoef. Uit elke parochie wordt hij geassisteerd door een lector. Na afloop is er een processie naar de genadekapel, waar iedereen zijn noden kan 'neerleggen", de pelgrimskaars wordt ontstoken en zij die dat willen zelf een kaarsje kunnen branden. Na de zegen en het zingen van het bede vaartslied wordt de plechtigheid beslo ten. Tot slot staat de koffie klaar in het gebouw 'Oesdom'. Met uitzondering van de St. Adelbertparochie Egmond- Binnen is er die zondagmorgen geen dienst in de Egmondse parochies. Er zijn drie manieren om naar Heiloo te gaan: lopend, fietsend of met de auto. Er worden loop- en fietsgroepen geor ganiseerd. Pastoor Knol ziet het liefst dat deze groepen gezamenlijk vertrek ken, waardoor het 'samen onderweg zijn' beter tot uitdrukking komt. Zij die per auto gaan, kunnen ouderen en pel grims die minder goed ter been zijn vervoer aanbieden. Vertrek vanaf de parochiekerken, waar de groepen zich bij elkaar aansluiten: Lopers van EaZ 10.00 uur naar EH, van hier vertrek naar EB 10.30 uur, van hier vertrekt naar Heiloo 11.00 uur, aankomst plm.11.40 uur. Fietsers van EaZ 10.45 uur naar EH, van hier vertrek naar EB 11.00 uur, van hier vertrek naar Heiloo 11.15 uur. Voor vervoer per auto (graag opgave tot 5 oktober): EaZ tel. 506 6756, EH, tel. 506 4401EB, tel. 506 1324. (na 18.00 uur). ALKMAAR - Maandagavond 7 okto ber mag medium Anna Macaré u, via een foto van uw kind, laten weten hoe uw kind verder leeft in de kindersferen vanuit de voor u zo Onzichtbare Wereld. Locatie: Fnidsen 33 te Alkmaar. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Entree: E 4,55 p.p. Inlichtingen, tel: 072-5334280 of surf naar www.de-nieuwe-wereld.nl EGMONDEN- In Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef exposeren van 5 oktober tot en met 11 november vier kunstenaars: Paulus Reinhard en Ada van Wonderen met beelden en Marianne Wolff en Wendelien Schönfeld met grafiek. Het werk van al deze kunstenaars wordt gekenmerkt door een krachtige uit straling. De tentoonstelling wordt zondag 6 oktober om 15.00 uur geopend. Paulus Reinhard Paulus Reinhard begeeft zich op alle terreinen van de traditionele beeld houwkunst. Hij voerde een aantal mon umentale opdrachten uit in brons, hout en steen. Onderwerpen als zittende of liggende figuren, een torso, een portretkop, een ruiter. Zijn werk is in principe figuratief, maar ondergaat tij dens het maakproces stappen naar abstractie. Wendelien Schönfeld Wendelien Schönfeld vindt de onder werpen voor haar kleurenlitho's in het dagelijks leven. Dat speelt zich voor namelijk af op plaatsen waar be drijvigheid heerst en waar dus veel valt te zien. Zo'n onderwerp is bijvoorbeeld de haven waar schepen af en aan varen, laden en lossen. Schönfeld neemt de kijker als het ware mee het beeld in door zelf positie in te nemen op een varend schip. Opspattend water, links en rechts varen andere schepen voor bij, de skyline van de haven doemt op. Haar werk zit vol met bijzondere details. En heel belangrijk is het licht, het weerkaatst op het water en alles daar omheen. Ada van Wonderen Ada van Wonderen maakt beelden in steen. Uitgaande van motieven die zij ontleent aan water of planten en die zij abstraheert komt zij tot een beeld. Haar werk is opgebouwd uit delen, opeenstapelingen van verschillende vormen die enerzijds het beeld, anderz ijds een verhoogde sokkel vormen, het een gaat moeiteloos over in het andere. Verschillende steensoorten zoals marmer en graniet gebruikt zij naast elkaar in hetzelfde werk. De steen is vaak ruw bewerkt en krijgt daardoor als het ware een grafische huid. Marianne Wolff Marianne Wolff ontdekte na jaren van vooral tekenen en etsen de houtsnede en raakte gefascineerd door de sterk expressieve mogelijkheden ervan. Geboeid werd ze vooral door het werk van de Duitse expressionisten zoals Kirchner en Heckel. Het werk dat zij in de Kapberg toont is figuratief en sterk van kleur en compositie. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef is geopend zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur en na telefonische afspraak (tel: 072-5062645) REGIO - Dinsdag 10 september hield en de afdelingen Bergen, Schoorl, de Egmonden en Heiloo een dagtocht op het prachtige nieuwe cruiseschip 'De staten van Holland'. 270 Gasten en een groot aantal vrijwilligers mochten deze dag genieten van een prachtige boot tocht en van eikaars gezelschap. Een dag die gevuld was met gezelligheid, koffie of thee met gebak, een drankje en een hapje, een smakelijke lunch en niet te vergeten de gezellige muziek. Ook werd een 100-jarige dame in de bloemetjes gezet en door allen toege zongen. EGMOND - Zaterdag wordt om 16.30 uur in galerie Conny van Kasteel te Egmond aan Zee de tentoonstelling van de Nederlandse beeldhouwer Wicher Meursing samen met de Italiaanse schilder Enrico Castellani geopend. Wicher Meursing in 1928 geboren te Amersfoort woont en werkt in Amsterdam. Hij komt tot sculpturen die als constructivistisch gekenschetst kunnen worden, maar dit is slechts een begin van de ontwikkeling. Er ontstaan bewegende objecten met schijnbaar onvoorspelbare vormveranderingen en willekeurige bewegingscycli. In kleine objecten benadert hij een ideaal dat hij zich gesteld heeft om het object tenge volge van beweging te laten dansen en los te laten van het grondvlak. In de jaren '90 volgt een periode waarin hij een onderzoek doet naar luchtstromin gen en worden objecten ontworpen die door de wind bewogen woren. Hier voor gebruikt hij het lichte aluminium waarbij de bladen en stangen bewegin gen in meerdere richtingen kunnen ontplooien door ingenieus aange brachte draaipunten. Zijn prachtige tekeningen, uit een vroegere periode, worden dit najaar bij Tri vers um, een inrichting voor jeugdpsychiatrie in Alkmaar, getoond. Enrico Castellani, Italiaanse kunste naar in 1930 geboren te Castelmassa woont en werkt in Celleno (Viterbo). Hij is internationaal beroemd en ook in Nederland is Castellani geen onbeken de kunstenaar. Zijn monochrome ruim telijke werken zijn over de hele wereld in musea en prive-collecties ver tegenwoordigd. Castellani interesseert zich vooral over de verhouding licht en ruimte, hij modelleert zijn oppervlak ken en creërt een rythme van vol en leeg, dat tot in het oneindige kan door gaan. Een geometrisch rythme, dat de energie en de spanning in zijn werk beheerst. Zijn werken zijn nooit inge lijst zodat de oneindige rythmes van zijn ruimtelijke oppervlakken als muziek bezit van de ruimte kunnen nemen. Zijn werken zijn bijna altijd wit ('superfici bianca'), maar ook van zijn gekleurde vooral de rode en de zwarte monochroomwerken, gaat een magi sche kracht uit. In deze tentoonstelling worden zijn witte werken getoond en papierreliefs die eveneens wit zijn. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. De galerie is geopend donderdag tot en met zondag van 15.00-19.00 uur, of volgens afspraak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12