Kinderboekenweek: één groot feest in Bibliotheek Heiloo Juf Willeke neemt na 27 jaar afscheid van het basisonderwijs ,SS KORTINGEN TOT 60% ©8EVER W Voor de kinderen hoef ik nog niet te stoppen BoewvtVfc 5 Haas vertelt 15,95 DEUTEKOM Live in Paris 22,95 Ledenvergadering PvdA Spreekuur PvdA Heiloo WËÊË Info-uur CDA Winterseizoen Groei en Bloei De redactie van de Uitkijkpost is op de J|§ volgende uren bereikbaar: maandag van 9,00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. ■I Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of J| nfet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo* t& 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus, 68,1850 AB Heiloo, Hl Foto's en kopij, K|nnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt géén foto's en floppy's retour. Deze kunTu a|n de balie van de Uitkijkpost op komen hilen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde elvelop meesturen voor terugzending. ■I In Limmen kopij uit Limmen kan bezorgd worde||| bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Köpij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nóg voor de eerstvolgende editie worden vlrwerkt. Het algemene postadres van dé redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo. Haas vertelt door Max Velthuijs Boek van de week: Live in Paris door Diana Krall CD van de week: Winkethof V Loo 53 00 Tel. 5335535 rugzakken, GoreTex jacks, fleece, tenten, slaapzakken, accessoires, winterkleding, wandelschoenen, bergsport- en kampeermateriaal. Alkmaar Kanaalkade 53 I ZWERFSPORT Haarlem Zeilweg 63 4| ZWERFSPORT 2^—Ov+door lmo\/a-tor<i Kinderboekenweek bij De Schrijverij Dierendag bij 't Beestenboetje Tafels te huur voor tweedehands kinderkledingbeurs Aanmelden chauffeurs Buurtbus Heiloo Afgestudeerd Agenda Sporthal Het Vennewater UITKIJKPOST - 2 OKTOBER 2002 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen. de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo. Pastoor van Muijenweg 17. tel. 5330200. ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070. ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef. van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41. Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel. J.A. de Ridder. Runxputteweg 24. Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg. Westerweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur. zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag. 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendriklaan 3. 1814 JM Alkmaar, tel. 5199265. geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzen Hertog Aalbrechtweg 5. 1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck. Stationsweg 92c. werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet. De Loet 1. werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemer- straatweg 464, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo. Hennv Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. HEILOO - Op woensdag 9 oktober houdt de PvdA, afdeling Heiloo, haar eerste ledenvergadering na de zomer. De vergadering wordt gehouden in het Trefpunt om 20.00 uur. Ledenver gaderingen van de PvdA zijn openbaar. Besproken zullen worden de landelijke politieke kwesties waaronder het zo juist verschenen rapport 'De Boer' en de verkiezing van het fractievoorzitter schap in deTweede Kamer (politiek lei der). Daarnaast komt de gemeentepoli tiek aan de orde. Een belangrijk punt daarbij is de mogelijke inhoud van het 'Raadsprogramma' dat rond de jaar wisseling door de gemeenteraad moet worden vastgesteld. HEILOO - De PvdA Heiloo houdt spreekuur op donderdag 10 oktober om 19.00 uur in het bestuursgedeelte van het gemeentehuis. Ingang aan de Raadhuisweg zuid. Aanbevolen wordt vooraf contact op te nemen met een van de gemeenteraadsleden van de PvdA: H. Peperkamp, tel. 5338172, Gré Ris, tel. 5332429 of Jacob Ouderkerken, tel. 5335757. Mailen kan ook aan de secre taris van de fractie: j.onderkerken@tiscalimail.nl" De CDA-fractie Gemeenteraad Heiloo houdt op dinsdag 8 oktober info-uur in het Gemeentehuis, kamer 00.23 vanaf 19.30 uur. U kunt zich aanmelden bij de secretaris, Elly Beens, tel 072-5338208 of per e-mail ellybeens@quicknct.nl. HEILOO - Donderdag 10 oktober start Groei en Bloei afdeling Heiloo en oms treken haar winterseizoen met een boeiende lezing over stokrozen. Bij deze lezing zullen dia's worden ver toond van stokrozen op het platteland in Denemarken maar ook in Amster dam en andere plekken in Nederland. Tevens zal de spreekster mevrouw J.H. Dubbeldam uit Amsterdam problemen behandelen, die voorkomen bij het kweken en voorts iets vertellen met betrekking tot de verzorging van stok rozen. De stokroos zoals in onze stre ken bekend, is afkomstig uit het Middenlandse Zeegebied. De eigen schappen zijn soms heel verschillend, zowel wat betreft kleur als bladvorm. Verder is moeilijk aan te geven of het nu tweejarige- of vaste planten zijn. In Amsterdam is het een rage om de stok roos langs de stedelijke bebouwing aan te planten. De avond wordt zoals gebruikelijk gehouden in het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464. Aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis. HEILOO - Rond het thema van deze Kinderboekenweek: 'Ay, Ay kapitein! Boeken over boten', kunnen kleine waterrotten in de Openbare Bibliotheek Heiloo hun zeemanshart ophalen. VOC-kapitein Willem Juf Willeke neemt na 27 jaar afscheid van haar kleuters, (foto: UKP) 2 oktober: Klump Al op de eerste dag van de Kinderboekenweek komt VOC- kapitein Willem Klump samen met zijn scheepsmaat naar de bibliotheek. Van 15.00 tot 16.00 uur zullen zij oude tijden doen herleven. Daarbij brengen zij met hun luit en hun trekzak ook de nodige muziek ten gehore. Een historische middag voor alle kinderen van 9 tot 99 jaar. 10 oktober: Kinderboekenweekfeest Van 16.00 tot 17.00 uur is het deze dag echt feest in de bibliotheek. Kinderen van 6 tot 9 jaar kunnen het deze mid dag schoppen van dekzwabber tot heuse kapitein (mét een goedgekeurd kapiteinsdiploma). Zij moeten dan wel een flink aantal leuke en lastige opdrachten tot een goed einde bren gen, want... kapitein wordt je niet zo maar! De hele kinderboekenweek... Tijdens de hele week kunnen de klein tjes (tot én met groep 2 van de basis school) meedoen met de Kleurwed- strijd. De grotere kinderen (+/- 9 tot 12 jaar) kunnen zich uitleven op de spe ciale Kinderboekenweek Quiz (een boekje vol vragen over 'boeken over boten') en kunnen hun eigen Blind Date verrassingspakket meenemen (10 tot 12 jaar). Dit pakket is extra span nend omdat je niet vap te voren weet watje allemaal mee naar huis neemt. Het pakket bestaat uit 2 boeken, een tijdschrift en een cd, en kan gratis wor den geleend. Maar ook voor de kinderen geldt: op op. Voor kinderen én volwassenen zijn de doorlopende tentoonstellingen in de kleuter- en de volwassen afdeling aan raden. Natuurlijk gaan deze heie de de hun re maal over het thema van Kinderboekenweek. Ook bekroonde boeken hebben hier plaats^gekregen. Gratis abonnement voor volwassenen Bij alle Zeeman winkels in Nederland liggen 'speciale Kinderboekenweek- folders^ met daarin een voordeelbon. Deze geeft bij inlevering in de biblio theek recht op een gratis abonnement voor de ouders tot 1 januari 2003, als zij een kind tot 12 jaar inschrijven als lid van de bibliotheek. Deze actie loopt van 2 tot en met 31 oktober. HEILOO - Op 11 oktober staat juf Willeke Wardenburg voor het laatst voor de klas. Na 27 jaar in het basison derwijs werkzaam te zijn geweest, slaat zij een andere richting in. Basisschool De Springschans in plan Oost en de kleuters zullen haar missen. Zij volgde de KLOS (Kleuter Opleiding School) en begon haar car rière op de Basseroet. Allereerst werk te zij volledig. Daarna deelde zij een baan met Coby Gerritsen. Heel vooruitstrevend voor die tijd om samen met een collega een duobaan te creëren. Part-time werken in het basisonderwijs was er in die tijd nog niet bij. Vervolgens werkte ze op kleuterschool Het Kieftenest en stond tot slot voor de groep op de Vondelschool, de huidige Springschans. Dat haar hart bleef uitgaan naar de kleuters blijkt wel uit het feit dat zij daar de meeste tijd mee gewerkt heeft. Van de 27 jaar stond zij 5 jaar voor de groepen 3,4 en combiklas 4/5. Begin en einde op familieschooltje In haar prachtige tuin aan het water, die maakt dat je je op vakantie waant, vertelt Willeke over haar werk en liefde voor kinderen: „Ik wilde toen ik 18,19 jaar was iets doen met kinderen, had altijd een sterk gevoel naar kinderen toe. In die tijd ging je dan voor de klas. Ik had het geluk om op een leuk klein schooltje te kunnen beginnen na mijn opleiding. Ik ken nu nog kinderen uit mijn klassen van toer., ze zijn inmiddels rond de dertig natuurlijk. En je kunt met recht zeggen dat ik ook weer op eenleuke kleine school eindig. De Springschans is een familieschooltje zeg ik altijd, met een echte 'dorpson derwijzer'; ezers uit Heiloo weten wat ik bedoei". Veiligheid 211 vertrouwen Willeke heeft zo haar eigen ideeën en principes over het werken met kinderen. Ze is wars van alles wat met materialisme en individualisme te maken heeft. Eigenschappen die de Max Velthuijs behoeft weinig introductie. Zijn werk is vele malen bekroond, zijn illustraties hebben zelfs in de vorm van pindakaas- en chocoladepastaglazen de supermarktschappen bereikt, en hij heeft vrijwel alle prijzen voor kinderboeken die ons land rijk is, wel eens gewonnen. Max Velthuijs is een begrip in de kinderboe kenwereld. Al dertig jaar maakt hij prachtige prentenboeken, waarvan voor al de avonturen van Kikker steeds opnieuw enthousiast onthaald worden, overal ter wereld. Vanaf vandaag, aan het begin van de Kinderboekenweek, ligt Haas vertelt in de boekhandel, een boek met grote prenten in warme kleuren en met een heleboel kleine grapjes. In Haas vertelt, oftewel 'vijf verhalen voor jonge haasjes' reist een jongen die wel eens wat anders wil, aan zijn vlieger over de hele wereld.Tenslotte komt hij op de plek waar hij voor altijd wil blijven. In het tweede verhaal heeft de koning een hekel aan al die smerige fabrieken, die roken en stinken en bedenkt het zoontje van de molenaar een oplossing. Een andere koning heeft een brief geschreven aan zijn vriend in Amerika. En de trouwe dienaar zorgt ervoor dat die brief ook echt op tijd aankomt. Olifant krijgt een kadootje van zijn vriend Krokodil: een tijdmachine. Hij is er heel blij mee- tot hij ih de gaten krijgt dat de tijd nu veel te hard gaat! Tenslotte probeert de jager elke dag de brutale haas te pakken te krij gen die de kooltjes uit zijn tuin steelt. Op een dag schiet hij raak.Oude en nieuwe verhaten voor hazenkinderen en mensen kinderen. Over dieren en over mensen. door Max Velthujis voor HWWMWg 97-49,XL Heltod n&atf Wink«lhof 't loo. 072 5331483 OBRIS. Uw Complete Boekhandel ©-malt: ln*o.d©uh»koni@Hbrl©.nl Op 2 december 2001 gaf jazzpianiste en -zangeres Diana Krall in het Olympia in Parijs een concert, waarbij ze onder ande re werk speelde van haar nieuwste zeer succesvolle zevende album 'The Look For Love'. De populaire vocaliste en pianiste, in 1999 nog Grammy-winnares met het album When I Look in Your Eyes, grijpt terug op de artiesten die zij adoreert, zoals Frank Sinatra, Nat King Cole en Julie London. Diana Krall werd begeleid door haar eigen jazz band, waarmee ze al sinds 1992 opnames heeft gemaakt. Deze band bestaat uit een vijftal uitstekende jazzmusici, Jeff Hamilton (drums), John Clayton (bass), John Pisano (akoestisch gitaar), Anthony Wilson (gitaar) en Paulinho DaCosta (slagwerk). Daarbij werd ze ook nog begeleid door het Orchestre Symphonique Europeen en de Paris Jazz Band, beide onder directie van dirigent Alan Broadbent. Op het pro gramma stonden onder andere nummers van Duke Ellington, Irving Berlin en George en Ira Gershwin. Diana Krall geeft regelmatig blijk van achting aan haar grote voorbeelden als Nat King Cole, Carmen McRae en Dinah Washington. Deze groenogende, blondine, vocaliste-pia- niste heeft alles in zich om zich te meten met beste in de huidige en eerdere legen des binnen de Jazz-scene. Haar vertolking van oudere nummers laten deze schitteren als waren het nieuwe composities. De albums van Diana Krall sieren zich door een eenvoud van abstractie van haar vermogens en meewerkende artiesten en weergaven van tijdsdocumenten in hedendaagse stijl. Ook de booklets geven een stuk informatie over het ontstaan van de albums en een korte uitleg en achter grondinformatie over Diana Krall. laatste tijd mensen zo in de greep hebben. Volgens Willeke doet dat zeker de jeugd geen goed,Ze vertelt: „Ik heb gemerkt dat kinderen in de loop van de tijd niet eens zoveel veranderd zijn. Het is meer alles eromheen dat veranderd is. De maatschappij, wetgeving, normen en waarden. Ik geloof nog steeds in de basisprincipes: veiligheid, vertrouwen, liefde, duidelijkheid. Vooral bij jonge kinderen is dat het meest belangrijke wat je ze bij kunt brengen. Ook een duidelijk ja=ja en nee=nee is belan grijk. Ik probeer altijd de kinderen in elke situatie dezekbasis mee te geven. De rest komt dairwel. Ze zijn nog zo klein, 4 tot 6 jaar in de kleutergroep, eigenlijk zijn ze nog maar net geboren". Computers Alle vernieuwing die zijn intrede doet, ook in het onderwijs, is volgens juf Willeke nog geen verbetering. Het werken met computers bijvoorbeeld kan haar geen plezier brengen. Ze meent zelfs dat ze die rustig kunnen schrappen. „Ouders komen wel eens naar me toe en vragen dan of ik met de kleuters ook met computers werk Ik probeer ze dan uit te leggen dat kleine kinderen juist in hun spel, al dan niet met elkaar, minstens zoveel leren. .Achter zo'n computer zitten vind ik zo statisch, zo individueel. Ach, en in de hogere groepen leren ze dat ook wel, hoor!" relativeert Willeke. Nieuwe uitdaging Dat zij juist op dit moment stopt komt niet helemaal uit de lucht vallen. Enerzijds ervaart zij dat er tegen woordig binnen de schoolmuren van de leerkracht heel wat verlangd wordt. Alles vergt meer voorbereiding, allerlei nieuwe ontwikkelingen doen hun intrede. Willeke merkte dat zij daar niet meer zo achter kon staan en zelfs in vergaderingen een beetje opstandig werd. Zij richt zich liever op het kind dan op alles eromheen. Dat blijkt ook uit de nieuwe stap die zij gaat wagen: in september is zij gestart met een opleiding tot speltherapeute. Daarin zal zij zeker met kinderen willen gaan werken. Willeke legt uit:„Ik word in februari 50 en bedacht me: wat ga ik doen? Blijf ik tot het einde in het onderwijs of begin ik nog iets nieuws? Ik heb nog zoveel energie, plannen, kwaliteiten om een volgende uitdaging aan te gaan, dus ik heb gekozen te stoppen. Wel na heel wat traantjes, hoor!" Carla en Tom Op 10 oktober viert zij haar afscheid met haar kleuters. Willeke lacht als ze vertelt: „Het zal iets met piraten wor den, denk ik, en af en toe verklapt een kind ook wat. Zoals laatst toen een kind uit mijn klas mij wat geld gaf en zei: dat is voor uw afscheid. Dat mocht hij natuurlijk niet aan mij geven." De Springschans en de kinderen zullen de verhalen van Carla en Tom en de gitaar- en pianomuziek van juf Willeke niet zo snel vergeten. En de ouders zullen ongetwijfeld ook aan het medeleven van Willeke als zij hun kind voor het eerst huilend de klas inbracht en, blijven denken. Op vrijdag 11 oktober is er voor kinderen en hun ouders, (ex-)collega's en oud-leerlingen gelegenheid om afscheid te nemen van deze sympa thieke juf tijdens de receptie van 16.00 tot 18.00 uur op De Springschans Plan Oost. door Robert van de Bibliotheek Schuitje varen... Het is weer Kinderboekenweek!!! Het thema van de Kinderboeken week (die vandaag begint!!) "Ay, Ay, Kapitein; boeken over boten", is natuurlijk heel goed gekozen. Welk kind heeft er nog nooit met bootjes gespeeld? Wie kent er niet minstens vijf zeemansliederen? Wie droomde of droomt er niet van om eens kapi tein te zijn op zo'n groot schip? Zelf aan het roer en het weidse uitzicht over de oceaan. Het schip en de kapitein Voor deze Kinderboekenweek is een thema gekozen dat veel kinde ren aan zal spreken. En dat is nu net waar het om gaat: kinderen moeten warm lopen voor de kinderboeken week. Naast boterhammen, fruit en groenten zijn ook kinderboeken van groot belang voor de ontwikkeling van een kind. Boeken en kinderen horen bij elkaar als... Jip en Janneke en als... het schip en de kapitein. Uit de kluiten gewassen Er wordt in deze kinderboekenweek van alles aan gedaan om de kinde ren veel plezier te geven met boe ken. Op allerlei manieren wordt hun fantasie geprikkeld en worden ze via spel, voorstelling of quiz vermaakt. Niet alleen in de bibliotheek kunnen ze hun hart ophalen ook op school, op televisie en in de boekhandel wordt veel aandacht geschonken aan dit uit de kluiten gewassen eve nement. De kinderboekenweek lijkt zelfs haar volwassen broer, die in maart gehouden wordt, naar de kroon te steken. Niet dat dat ver keerd zou zijn natuurlijk! Titanic avontuur Persoonlijk spreekt de kinderboe kenweek mij de laatste jaren eigen lijk meer aan dan de week die meer voor mij bedoeld zou zijn. Dat kan natuurlijk komen omdat ik nu midden in de kinderen zit. Maar ik zou er ook zo voor tekenen om nu kind te mogen zijn. Met de hele klas naar de bibliotheek voor een span nend Titanic avontuur, kijken en luisteren naar een echte VOC-kapi tein en zijn scheepsmaat en natuur lijk meefeesten op het enige echte Kinderboekenweekfeest. En ik weet al, dat ik na deze beleve nissen alle boeken over boten zou willen lezen. En dat ik lekker zou gaan dromen over een leven als... kapitein. Robert van de bibliotheek door Diana Krall voor Vlv 2- )\i UITVERKOOP Tenson, Columbia, The North Face, Lowe Alpine, Meindl, Hanwag enz. [donderdag koopavond] HEILOO - De Alkmaarse jeugdschrijf- ster Simone van der Vlugt komt woens dag 9 oktober van 14.00 tot 16.00 uur voorlezen en signeren bij Boek- en kantoorvakhandel De Schrijverij in het Stationscentrum van Heiloo. Dit alles in het kader van de kinderboekenweek 2002. Simone van der Vlugt debutereerde in 1995 met het jeugdboek 'De amulet' en werd prompt genomineerd door de kinderjury, wat nog nooit met een debuut gebeurd was. Na kDe amulet' volgen nog vele historische kinder boeken zoals: Bloedgeld (1996), De guillotine (1999), Zwarte sneeuw (2000) en Jehanne (2001). In 2002 kwam haar laatste boek uit: 'Schijndood', waarin Kris teruggaat naar het Alkmaar van 1655. Kris is niet langer Kris, maar Olivier Moeriaans, de 18 jarige zoon van een apotheker met een veelbelovende toekomst als kunst schilder. Olivier voelt zich hier steeds meer op zijn gemak. Maar dan breekt de pest uit, ook in Alkmaar... Naast historische romans heeft Simone van der Vlugt ook boeken voor de basisschool geschreven: 'Noodlanding in het oerwoud', 'Mijn zusje wordt ver mist', 'Verdwaald onder de grond' en 'Hester de witte heks'. In dit laatste boek, uit 2001, sluit Fleur vriendschap met Hester. Vanaf dat moment gebeuren er vreemde dingen. Op een dag zijn Fleurs vader en moeder spoor loos verdwenen en niet alleen haar ouders... Voor de allerkleinste schreef Simone van der Vlugt ook kleuterboeken: 'Potverdrie Sophie' en 'Bastiaan komt eraan!'. Voor het 750 jarig bestaan van de stad Alkmaar in 2004, zal Simone van der Vlugt een historisch jeugdboek over Alkmaar schrijven. Op woensdag 9 oktober van 14.00 tot 16.00 zal zij uit haar boeken voorlezen bij De Schrijverij, Heerenweg 140, Stationscentrum Heiloo. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: ds. H.C. van het Maalpad. m.m.v. de Cantorij. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. F.J. van der Wind. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. J van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantores. voorganger W. van Schie. Zondag 10.00 uur: gezinsvie ring met kinderkoor, voorganger W. van Schie. OL Vrouw ter Nood Zaterdag 5 oktober: eerste zaterdag bedevaart met priesterzaterdagviering met om 11.30 uur: rozenkransgebed, biechtgelegenheid. 12.00 uur: H.Mis met koor uit Amersfoort. 14.00 uur: stil le aanbidding/ kruiswegoefening, 14.30 uur: lof en sluiting, (inl. 072-5053101 na 19.00 uur). Zondag 6 oktober 12.00 uur bedevaart drie Egmonden. Maandag 7 oktober 11.00 uur bedevaart Den Haag. Dinsdag 8 oktober 9.30 uur bedevaart Haarlem. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 4 oktober: 9.30 uur woord- en communieviering met lithurgisch koor. voorganger pastor J. Oiling, om 10.00 uur koffiedrinken in de Pius. Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering en oec. doop. voorganger pastor J. Oiling en ds. H.C. van het Maalpad. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor. voorgan ger pastor M. Strack van Schijndel. H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag: geen dienst. Zondag 10.30 uur: w.g.c. viering. H. Marg. Maria Alacoque Eginond aan den Hoef Zaterdag 19.00 uur: w.g.c. viering. Zondag 09.00 uur: vervalt i.v.m. viering 12.00 uur in Heiloo. OLV Onbevl. Ontvangen Egmond aan Zee Zondag 10.30 uur: vervalt i.v.m. viering 12.00 uur in Heiloo. SOW gemeente Egmond Zondag 10.00 uur Egmond-Binnen. voorganger ds. W. Stoker. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome. Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt. Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOO - Vrijdag 4 oktober is het dierendag, 't Beestenboetje aan dé Ter Coulsterlaan viert dit feest met een gezellige dag vol activiteiten, zoals: schminken, ponyrijden, de beesten boetje quiz en diverse demonstraties van de imker, beschilderen van dak pannen en houtdraaien. Ook staat er een kraam met lekkers en kun je je uitleven op het springkussen. Het dierendagfestival is van 11.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 2 november houdt de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een tweedehands kinderkleding en speelgoedbeurs. De markt is van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Wie een tafel wil reserveren voor deze dag kan contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel:072-5331297. E)e huurprijs voor een tafel is E 4,-. HEILOO - In het artikel over de Buurtbus Heiloo in de Uitkijkpost van 25 september j.l. is een fout geslopen. Het telefoonnummer waarop nieuwe chauffeurs zich aan kunnen melden moet zijn: 072-5333669 (Jan Haan). U kunt zich ook per e-mail aanmelden: jm.zwart@quicknet.nl. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Martijn Leenhouts is op 27 september afgestu deerd aan de Technische Universiteit van Twente in de studierichting Technische Bedrijfskunde. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwin nen over de verhuur voor het seizoen 2002/2003. Donderdag 03-10-2002 14.00-15.30 Sportinstuif 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 04-10-2002 08.30-12.15 Schoolgym 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 05-10-2002 13.00-16.00 Zaalvoetbal Zondag 06-10-2002 08.45-15.30 Maandag 07-10-2002 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 08-10-2002 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 09-10-2002 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 10-10-2002 14.00-15.30 Sportinstuif 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 11-10-2002 08.30-12.15 Schoolgym 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 12-10-2002 Geen verhuur Zondag 13-10-2002 08.00-16.00 Vlooienmarkt Maandag 14-10-2002 19.30-22.30 Volleybal Dinsdag 15-10-2002 Woensdag 16-10-2002 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 17-10-2002 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 18-10-2002 17.00-18.30 Basketball 19.15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 19-10-2002 13.00-16.00 Zaalvoetbal Zondag 20-10-2002 13.00-18.00 Basketball Maandag 21-10-2002 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 22-10-2002 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 23-10-2002 19.15-23.00 Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2