Stationsomgeving Heiloo Dierendagfestival in het in stroomversnelling gemeentebos bij 't Beestenboetje utl Politiek vragen (half) uurtje S Ir h Cs HEILOO UITKIJKPOST - 2 OKTOBER 2002 - PAGINA 4 - -- Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De stationsomgeving in Heiloo wordt opgewaardeerd. Zo is de bouw van het com plex de Egelantier waarin de bibliotheek een plek krijgt, in volle gang. Ook op andere plekken vindt nieuwbouw plaats of is een lege plek te zien waar binnenkort een bouwplan gerealiseerd gaat worden. Na een periode van puzzelen en onder handelen komt de opwaardering van de Stationsomgeving nu weer in een stroomversnelling. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs ingestemd met een afgeslankt bouwplan op de locatie van de Firma Zoon. Het betreft een bouwplan voor een supermarkt met daarboven woningen. Overeenkomst Zoon over bouw plan supermarkt Ontwikkelaar Rotteveel M4 heeft over eenstemming bereikt met de heer Zoon over de overname van gronden met bij behorende plannen. In nauw overleg met de gemeente heeft Rotteveel M4 zeer serieuze pogingen gedaan om ook overeenstemming te bereiken met de eigenaar van de naastgelegen gronden over het bouwen van een grotere super markt. Helaas hebben beide partijen geen overeenstemming met elkaar kunnen bereiken. Dit betekent dat het plan zoals weergegeven in het beeld- kwaliteitsplan Stationsomgeving, vastgesteld door de gemeenteraad in 2000, niet volledig kan worden uitge voerd. Het college heeft 3 september jl. besloten om mee te werken aan een aangepast plan waarin met name de oppervlakte van de geplande super markt kleiner zal worden. Het college wil nog wel helderheid over de super marktformule die er komt. Een nadrukkelijke voorkeur van het college bestaat voor het verplaatsen van de hui dige supermarkt aan de Stationsweg naar het Stationsplein. De firma Ranzijn heeft het totale vast goed op de locaties waar vroeger een dierenwinkel en bloemen- en planten- zaak waren gevestigd, overgedaan aan aannemersbedrijf Van Lith uit Bever wijk. De nieuwe eigenaar heeft in contact met de gemeente laten weten met voortvarendheid plannen te willen aaden (raads)commissies Gemeenteraadsvergadering 7 oktober 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 7 oktober a.s. in de raadzaal van het gemeente huis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van hart welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen b. Inventarisatielijst en volgorde van spre kers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen van: a. Raadsvergadering d.d. 2 september 2002 b. Vragen(half)uur voor raadsleden d.d. 10 september 2002 6. Ingekomen stukken voorstel van afdoening Hamerstuk 7. Wijziging van de gemeenschappelijke regeling Werkvoorzieningschap Noord- Kennemerland (WNK) Bespreekstukken 8. Mandatering vaststelling Prioriteitenlijst Rijksmonumenten aan het college Vanwege veranderde regelgeving en efficiën tere werkwijze wordt voorgesteld de vaststelling van de prioriteitenlijst aan burge meester en wethouders te mandateren. 9. Kredietaanvraag t.b.v. het inrichtingsplan 'Verkeersvoorzieningen De Kring' Voorgesteld wordt een krediet beschikbaar te stellen voor het definitieve inrichtingsplan voor de verkeersmaatregelen aan de zuidzijde van scholencomplex De Kring ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Butterlaan 5 - vergroten woning Ewislaan 14 - vergroten woning Kennemerstraatweg 273 - veranderen en vergroten woning en garage Rechte Hondsbosschelaan 21 - plaatsen voorzetwand keuken Rosendaal 57 - veranderen en vergroten woning Stationsweg, omgeving NS-station - geheel vernieuwen en plaatsen rijwielstallingen en kluizen Tuinenhof 27 - vergroten woning Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening alsmede met de in het bestemmingsplan 'West II' opgenomen binnenplanse vrijstellingsmogelijkheid bouw vergunning te verlenen voor het maken van een erker aan de voorzijde van de woning en een uitbreiding van de woning aan de achterzijde op het perceel Baaijeslaan 11. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 3 oktober 2002 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter realiseren die passen binnen het beeld- kwaliteitsplan. Extra fietsenstallingen Tot slot heeft het gemeentebestuur over eenstemming bereikt met de Nederlandse Spoorwegen over het ver nieuwen en vergroten van het langparkeerterrein aan de westzijde van het station. Het langparkeerterrein wordt uitgebreid van 74 parkeerplekken naar 185. Ook de stallingen voor fietsen zullen fors in omvang toenemen. Even redig verdeeld over de oost- en westzijde van het station komen er in totaal ruim 1100 stallingpiaatsen, waarvan 232 in een te bouwen parkeer kelder. Niet alleen in aantal, maar ook in kwaliteit is straks sprake van een verbe tering qua vormgeving, comfort en sociale veiligheid. De NS draagt voor een belangrijk deel bij aan het realiseren van deze fietsenstalling. Inrichtingsplan openbare ruimte De afgelopen maanden heeft de gemeente samen met de ontwerper van het beeldkwaliteitsplan, de heer Van der Goes, een voorlopig inrichtingsplan voor de openbare ruimte uitgewerkt. Medio oktober krijgen ondernemers en klank bordgroep de gelegenheid om hun reactie te geven. Het ligt in de bedoeling eind oktober een inloopavond te organi seren voor bewoners van de Stationsomgeving en alle andere belang stellenden over het inrichtingsplan. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. Petra Arnold van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 92. inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Baijershoffweg 7 - plaatsen berging De Hoghe Weijdt 51 - vergroten woning Kennemerstraatweg 101 - veranderen voor gevel Nicolaas Beetsweg 25 - plaatsen van twee dakkapellen Kanaalweg 32 - vergroten bedrijfsruimte (afd. inname voor de opslag emballage) Slooterslaan 2 - oprichten woonhuis en garage met uitritvergunning, alsmede Vrijdag 4 oktober 2002 is het Wereld dierendag. Op zaterdag 5 oktober 2002 vieren we daarom Dierendag in het 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan. De gemeente Heiloo en dus ook de medewerkers en vrijwilligers van 't Beestenboetje hebben als doel kinderen respectvol met dieren te leren omgaan. En juist op Dierendag wordt hier extra aandacht aan besteed. Zij vertellen daarom veel over de verzorging van huisdieren en klein vee, zoals schapen, geiten en kippen. Op het Dierendagfes tival kunnen de kinderen met de cavia's en de konijnen knuffelen. 't Beestenboetje is zaterdag 5 oktober 2002 geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Programma Op het programma staan de volgende activiteiten: knuffelen met de dieren schminken van de kinderen De gemeente Heiloo kent een 'politiek vragen(half)uurtje' voor het begin van de maandelijkse vergadering van (raads)adviescommissie Bestiiurlijke Zaken. Dit vragen(half)uurtje vindt elke 2de dinsdagavond van de maand plaats van 19.30 tot 20.00 uur. De raadsleden kunnen vragen stellen aan het college van burgemeester en wethouders over spoedeisende en actuele aangelegen heden over het besturen van de gemeente. De burgemeester zit de bij eenkomst voor. De vragen gaan dus niet over 'scheefliggende stoeptegels' en der gelijke. Burgemeester en wethouders weten van te voren over welke onder werpen zij vragen krijgen. Als er geen onderwerpen zijn ingediend gaat het vragen(half)uur niet door. vergroten parkeerterrein hoek Slooterslaan- Westerweg Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om Opvragen onderwerpen Het vragen(half)uurtje is niet alleen inte ressant voor raadsleden, maar zeker ook voor inwoners en pers. U bent dan ook van harte welkom op de publieke tribune. Of het vragen(half)uurtje doorgaat en welke onderwerpen zijn ingediend, kunt u op de dag zélf na 10.00 uur opvragen bij mevr. C. Toering van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072 -) 535 66 46. De eerstvolgende vragen (halfuurtjes vinden plaats op: dinsdag 15 oktober a.s. dinsdag 12 november a.s. dinsdag 10 december a.s. bezwaren in te dienen of een voorlopige voor ziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 25 september 2002 Geboorten Yur, z.v. T.A. Groenland en F. Dijs Denise G., d.v. R.D. Baltus en I.M. Röling Aron S., z.v. M.J.N. Schilder en C.A.M. Bijvoet Sarah, d.v. C.J. Klaver en M.J. Levering Elders geboren Tanysha N.N., d.v. E.R. Kassim en S. Postma Bor, z.v. H.G.O.M. van Haaren en E.W.G. Verwer Iris E., d.v. P.J. Croux en M. Bruinzeel Christian M., z.v. S. Durkin en S.A. Duririn Huwelijksaangiften/ aangiften geregis treerd partnerschappen C.P.M. van der Veer en H.M.G. Oostrom H.E. de Groot en W.C.M. Zandvliet G. Gatti en S. Nadj Huwelijken geregistreerde partnerschappen G.J. Landstra en A.A.M. Vermeulen J.T.A. Velzeboer en L.C. Houtenbos A.A. Dijkman Dulkes en I.C .J.G.M. Bourgonje Overlijden M. de Jong wv van Schooten G.J. Bakker G.M. Gloudi Elders overleden C.A. van de Haar T.C. Stam G.T. Molenaar wv Manshande ponyrijden imker de Beestenboetje-quiz buttons maken, het logo van t Bees tenboetje inkleuren en dan je eigen button maken demonstraties, waaronder het dieren maken van berkentakken, het beschilderen van dakpannen etc., houtdraaien, touwslager en houtbe werking clientèle G.G.Z. Heiloo ook is The Cosy corner aanwezig met een snoepkraam en een springkussen Bovendien is er van 11.00 uur tot 11.30 uur, van 13.30 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 15.30 uur een echte clown aan wezig, namelijk clown Robbedoes! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Bak van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 02. Tijdelijke afsluiting fietspad In verband met bovenstaande zal het fietspad Ter Coulsterlaan tussen het Her tenkamp en de Kennemerstraatweg van 11.00 tot 16.00 uur worden afgesloten voor al het fietsverkeer. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. (072) 535 68 68. Wergens cursus is de balie bouwen en wonen donderdag 10 oktober GESLOTEN. eefomgeving Betere vulling papiercontainers Er staan in Heiloo diverse containers voor oud papier van verenigingen. In de Uitkijkpost staan ze wekelijks aangegeven in de rubriek 'Oud papier-acties in Heiloo'. De verenigingen hopen hiermee veel papier in te zamelen, waardoor zij in aanmerking komen voor de milieupremie van de gemeente. Wil de vereniging echter het maximale bedrag aan premie ontvangen, dan moeten de containers wel goed gevuld zijn. Teveel lucht kost de verenigingen geld. U als aanbieder van oud papier kunt de vereni gingen hierbij helpen. Tips voor betere vulling Begin in een lege container achteraan Stapel het papier zo hoog mogelijk op Gebruik alleen volle dozen om te stapelen Stort half gevulde dozen leeg Scheur lege dozen kapot of vouw ze plat Zet nooit papier naast de container Sluit de container na gebruik Door zo te handelen helpt u de vereniging om met zo min mogelijk moeite een zo goed mogelijk resultaat te behalen. De vereniging blijft gemotiveerd, u blijft verzekert van een plek voor uw oud papier en de gemeente heeft minder verbrandbaar afval. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer JA Rijnbeek van de afdeling VROM. telefoonnummer (072 -) 535 67 34. Een beter milieu begint bij jezelf Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) -r' y/,;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4