Boscrossers Kampioen De Egmonden 1 Afsluiting seizoen Double Stars Heiloo met geslaagde jeugdsportdag Expositie design meubelen brieven 'M.Sm,/' mw - f Saus Atout Dojo 't Loo Heilooër Bridgeclub vierde 25-jarig jubileum Handbal Dimtronic Meervogels Rabopoldertrimloop bij DT Meervogels '60 Schietvereniging De Vrijheid weer begonnen Bridgeclub Limmen Afzwemmen Zwembad Loos Heiloo 2000 is de weg kwijt en stemt voor de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) Oranje Wit, dames 1 IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen Expositie The Collection 2002 bij The Obsession of Art Kamerkoor Chanterelle laat weer van zich horen Recent verleden 80-84 Herfst duinwandeling met IVN natuurgids Bedrijfsinbraak Inbraak EHK klaverjasclub Heilooër bridgeclub Concert Alkmaars Symfonie Orkest s FCC de Boscrossers grossierde dit weekeinde in titels en bekers! (foto A de Graaf) HEILOO - Nadat twee weken geïeaen de club al de eer had een van de wed strijden om het Nederlands Kampioenschap te mogen organiseren, mocht dit weekeinde de oogst binnen gehaald worden op de afdelingskam pioenschappen. De Fietscross Afdeling Kampioenschappen West beslaan ruw weg de provincies Noord- en Zuid- Holland en deels Utrecht. En het eerste team van de Fcc De Boscrossers heeft met overmacht de Teamprijs voor dit seizoen in de wacht gesleept. In een kampioenschap over zeven wedstrijden hebben de diverse individuele deelne mers zoveel punten voor het Clubteam bij elkaar gereden dat zij nooit meer te achterhalen zijn voor de concurrentie. Deze clubprijs was slechts het begin van een stortvloed aan bekers. Want zoals gezegd waren de individuele pres taties de grondslag van het succes. Kampioensbekers gingen in maar liefst acht categorieën naar Boscrossers. Zoals bij: Boys 7 jaar: Daley Beukeveld eerste. Boys 9 jaar: Stanley Herf eerste. Deanston Derks tweede. Boys 11+12 jaar: Robin v.d. Kolk eerste. Marvin 'Herf derde. Boys 13+14 jaar; Tim Talens eerste. Hugo Sijm derde. Boys 17+; Bob v. Westerop eerste. Cruisers - 14; Robin v.d. Kolk eerste. Cruisers 30- 39; Joeri Beukeveld derde. Cruisers 40+: Bert Volkers eerste. Girls 7+8 jaar; Claudia v.d. Kolk tweede. Girls 11 12; Claudia v.d. Brink derde. Girls 13+14 jaar: Sharon v.d. Kolk eerste. Girls 17+; Loes v. Westerop tweede. Verder kregen natuurlijk alle andere rijders hun seizoenstrofee overhandigd zodat er een berg aan eremetaal te showen is op de laatste dag van de afdelingskampioenschappen. Volgende week wordt de laatste wedstrijd verre den om het Nederlands Kampioenschap. En eind van deze maand wordt het Noord Hollands kam pioenschap beslist. Ook daar hebben Boscrossers uitzicht op eremetaal, waarmee de club laat zien niet alleen qua sfeer en reputatie, maar ook qua resultaat hoog te scoren. HEILOO - Bridge club Sans Atout heeft op 7 oktober als volgt gespeeld: A-lijn 1. De Bruykere-de Waal 59,2, fam. van Diepen 58,8. B-lijn: 1. Glorie- de Groot 60,4,2. Lind-van Vliet 58,8. C- lijn: 1. G. en H. Boersen 64.2, 2. fam. Toby 56.7. D-lijn: 1. Kruijswijk- Kerkvliet 61.3, 2. Roelofs-Bijlsma 57,5. E-lijn: 1Noordenbos-v. Veen 57.5,2. de Jong- de Winter 55,4. F-lijn: Folmcr- Rootjes 63,0,2. Nijman-Theune 57,3. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond in 't Zand het jaarlijks terugkerende Koegrastoernooi plaats. Dojo 't Loo had maar liefst 16 judoka's ingeschre ven. Om 09.20 uur mochten de eerste elf judoka's het spits afbijten. Verdeeld over vijf matten probeerden Henk en Marise Ramaker de kinderen zo goed mogelijk te begeleiden. Menno Tol kwam uit in de klasse tot 28 kilogram en verloor zijn eerste partij met een waza-ari. De tweede wedstrijd wist hij knap te winnen, maar verloor helaas zijn derde partij door een overname. Kars Zoon, -31 kg verloor helaas zijn eerste en tweede partij met een klein verschil maar won zijn derde partij met vol punt. In de kruisfinales verloor hij twee partijen op rij en was hierdoor uit geschakeld. Thijs Lesterhuis, -31 kg won zijn eerste partij, maar verloor zijn tweede en derde partij en dit was helaas niet genoeg om geplaatst te wor den voor de kruisfinales. Martin Brouwer, -34 kg, won vier partijen met ipon, en verloor maar twee partijen en veroverde zo een knappe derde plaats. Jasper Henselmans, -34 kg won zijn eer ste partij met ipon, verloor zijn tweede en derde partij maar won zijn vierde wedstrijd. Richard Tol kwam uit in de klasse tot 41 kilogram maar verloor helaas vier wedstrijden op rij. Timo Lesterhuis kwam uit in dezelfde klasse en verloor de eerste partij, won knap zijn derde maar verloor zijn vierde par tij door een overname van zijn tegen stander. Jeffrey Duivenvoorde. -45 kg won zijn eerste partij met een ipon, maar verloor zijn volgende drie partij en. Jan Erik Guit kwam tevens uit in de klasse tot 45 kilogram. Helaas verloor hij al zijn partijen in dit sterke deelne mersveld. Tom Zomerdijk kwam samen met Karen Stevenson uit in de klasse +37 kg. Tom plaatste zich na vijf partijen knap voor de kruisfinales maar door het uitvallen van een tegenstander ver viel helaas zijn partij. Karen Stevenson zat in een poule met uitsluitend jongens en wist na vier partijen zich te plaatsen voor de kruisfinales. Jammer genoeg verloor ze de strijd voor het brons, en werd hierdoor knap vierde. Tijdens het middagprogramma kwa men vijf judoka's in actie. Martijn Dirkson, Randy Besseling en Ronald Biersteker kwamen uit in de klasse tot 45 kilogram. Martijn verloor zijn eerste en derde wedstrijd, maar won zijn tweede met ipon. Randy verloor helaas al zijn wedstrijden. Ronald zat maar in een poule met drie tegenstanders, maar moest maar liefst vijf maal in actie komen. Hij wist één partij te winnen en werd hierdoor derde. Pim Schuit, -55 kg kwam zeven keer in actie. Hij wist vijf partijen té winnen en werd hierdoor knap. derde. Ivan Sindhunata kwam uit in de klasse +55 kg en won vier partijen en verloor er één. Dit bleek helaas niet voldoende om zich te plaatsen voor de kruisfinales. Paul Tol kwam uit voor Randers de Geus en behaalde een mooie eerste plaats na het winnen van vier wedstrij den. Al met al een goed bezet toernooi, mooie resultaten en leuke wedstrijden. HEILOO - Op zaterdag 5 oktober vier de de Heilooër bridgeclub haar 25-jarig jubileum met een feestelijke bridgedri ve in restaurant 'Klein Varnebroek'. Het werd het een heel plezierige en geanimeerde middag, waarbij iedereen inet het bridgen aan zijn/haar trekken kwam. Gespeeld werd in vier lijnen met gedupliceerde spellen, hetgeen bete kent dat in alle lijnen met dezelfde spellen gespeeld werd waardoor een aardiger einduitslag te verwachten was. Absolute winnaar van de middag was in de D-lijn de fam. De Graaff met 62.50. Zij gingen dan ook zeer verdiend met de eerste prijs naar huis. In de A- lijn werden de ds. Plas-Wijnbeek met 61.88 eerste en de ds. Oosterwijk- Warmenhoven met 57.50 tweede. In de B-lijn wonnen de ds. Leek -v.d. Steen en de fam. Van Os beiden met 55.63. In de C-lijn waren de hh. Brugman- Velseboer eerste met 61.88 en de ds. AKERSLOOT - Dames Senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelde dit weekend tegen Havas 13-17 een wed strijd waarvan de uitslag bepaald werd door terecht of onterecht toegekende strafworpen. Van de negen aan Havas toegekende strafworpen werden er zes door de Meervogelskeepster Laura Groenveld gestopt. Evelien Oud opende de score waarna Havas het accent vooral legde op de verdediging en ook aanvallend meer succesvol was. Zo stond het 2-5 in de 20ste minuut. Karin Broersen benutte nu de vrijheid die ze kreeg op de twee delijn en verraste viermaal de Havaskeepster. Paal en lat stonden de Meervogelsdames verder veelvuldig in de weg. ruststand 4-8. In de tiende minuut na rust had Havas een 6-11 voorsprong. Er werd vervol gens 10 minuten niet gescoord, waarna de tegenstander het gat groter maakte, 7-14. Wendy Kerssens en Ilse Hellinga zorgden ieder met drie treffers voor een dragelijke eindstand 13-17. De doelpunten kwamen van Karin Broersen 4x. Wendy Kerssens 3x, Ilse Hellinga 3x, Maaike Groneman 2x, en Evelien Oud lx. AKERSLOOT - Zondag 13 oktober start de eerste Rabo poldertrimloop van het seizoen 2002/2003 die de hand balvereniging organiseert. Deze lopen genieten een prima reputatie door de goede verzorging en niet te vergeten de gezelligheid. Ook dit seizoen hoopt Meervogels op vele deelnemers. Dit seizoen is een serie van vier trimlopen die via de regionale dag- en weekbla den aangekondigd worden. Er worden drie afstanden gelopen, 4,8 en 14 km. De 4 km is een afstand voor de jongere deelnemers onder ons. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg in Akersloot, waar om 10.30 uur de start is. Deze lopen gelden voor het trim- boekje van de KN AU, deze boekjes zijn tevens verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchegelegenheid is aan wezig. De eerste drie, de eerste veter aan en de eerste dame van elke afstand worden met ere metaal beloond. Inschrijfgeld 2,- euro. Met aandenken worden ze met 0,50 euro verhoogd. De data van de andere trimlopen zijn: 17 november. 16 maart en 13 april. LIMMEN - Het schietseizoen bij schietvereniging De Vrijheid uit Limmen is weer (serieus) begonnen. Deze week is het seizoen gestart met als belangrijkste verandering dat zij nu ook schieten bij de schietvereniging in Castricum. Daar heeft de vereniging wat meer mogelijkheden om met de diverse wapens en kalibers te kunnen schieten. De onderstaande resultaten van woensdag 2 oktober werden behaald op de 'eigen' locatie in Cafe bar de Lantaarn, waar met een karabijn en kogelgeweer met het .22 kaliber werd geschoten. Uitslagen: 1. Bart Sassen 97, 2. Eric Weijers 95 en Ronald Hageman 95, 3. Jeroen Drenth 94, 4. Jolanda Hageman 92, 5. Mare Baltus 77, 6. Freek Bakker 76. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 4 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Keyzer-Keyzer 58.04,2. Min- Valkering 55.80, 3. v.Roest-Strauss, B- Lijn: 1. Klous- v.Straaten 57.59, 2/3.v.d.Molen en Hoogland 54.46, C- Lijn: l.Valkering-v.Charldorp 59.38, 2. Maas 57.14, 3. Brinkhorst-Tuinstra 53.13, D-Lijn: 1. Buit-Kaandorp 62.50, 2. Wieffering-Zonneveld 55.00, 3. Endel-Wulterkens 52.50, E-Lijn: 1.Beentjes-Duindam 63.39, 2.Andries- sen-Wouda 61.16,3.Stroet 54.46. HEILOO - Op 24 september werd er door leerlingen van zwembad Loos afgezwommen voor het A en B diplo ma. Het was de eerste keer na de zomervakantie en het was goed om te zien dat er in de vakantie door de meeste kinderen geoefend was. Iedereen was dan ook geslaagd. De geslaagden zijn: A: Sophie Agailey, Dastan Ardalai. Guus de Backker, Esther Beentjes. Mees Broekhuisen, Britt Hollenberg. Amy de Jong, Linsey Klaver, Mike Lagerweij, Elise v.d. Linden Vooren. Nina Maggre, Yara Merriënboer, Laura Pieters, Laura Ouinten, Yvar Schellekcns, Boy v.Schooten. Iris v.d Steen, Simon Swart, Sharine Tambach. Anouk Valkering, Dominique de Vries. Mark Wagter, Fleur Wijffels, Mark Wildenburg, Dirk de Winter, Rutgei Zijlstra. B: Sally Abdelrazck, Michelle v.Andel, Robin Baltus, Job Bannink, Kim Barnhorst, Ruben Bugter, Yoeri Buis, Joris Groenland, Lisan Kok, Tijn Kooien, Evelijn Lap, Max Ruigewaard, Reinout Slinger, Dennis Spaan, Jolien Spaans, Macrysha Tinga, Julia Ursem, Mike Wiedenhoff, Mariska Winterink. Jonker-Vogels tweede met 57.50. In de D-lijn werd het tweede met 60.63. paar Ruiter-Brand Heren Senioren 1 Dimtronic Meervogels - Tonegido 22-16. Tonegido verraste Meervogels vooral in de eerste helft waarin de vogels wei nig reële kansen kregen. Namen de gas theren een voorsprong, dan werd deze weer snel door Tonegido tenietgedaan, en zo was er met de rust een gelijke stand 8-8. De donderspeech van trai ner/coach Jos Post had weinig effect op het spel van de Meervogels. Lange tijd zag het er naar uit dat er halverwege tweedehelft na een gelijke stand 15-15 de heren het moeilijk zouden krijgen om ook maar 1 punt te pakken. Na de 25ste minuut bij de stand 16-16 kreeg Meervogels Tonegido door snelle aan vallen en doelpunten vanuit de hoek op de knieën en werd de eindstand 22-16. De heren kunnen zich als de uitwed strijd volgende week tegen TOP/DSS gewonnen wordt herfstkampioen noe men. Gescoord werd er door Peter Schagen, Jacco Kerssens en William Kerssens 4x, Ed Krom en Jelle Putter 3x, Ruud Out 2x en Ron Out lx. LIMMEN - Afgelopen zaterdag moest dames 1 van volleybalvereniging Oranje Wit aantreden tegen Tevoko 2. Dit team is eveneens overgekomen uit de eerste klasse en wil zich, net als Oranje Wit, handhaven in de promotie klasse. De eerste set was duidelijk voor Tevoko, de service liep prima bij hen en er hing een goed blok. Oranje Wit moest nog echt z'n draai vinden en verloor deze set met 20-25. De tweede set ging Tevoko weer goed van start maar Oranje Wit vocht prima terug. Na een zeer spannende eindstrijd, waarin beide teams de nodige setpoints kre gen, was deze set voor Oranje Wit 30- 28. Dit was de ommekeer van de wed strijd, want Oranje Wit ging steeds beter draaien en bij Tevoko ging het minder. De derde en vierde set waren dan ook voor Oranje Wit, 25-23 en 25- 19. Het was een mooie wedstrijd om te zien en de dames uit Limmen behaal den een mooie, verdiende, overwin ning. HEILOO - Hoewel het weer niet echt mee zat kon afgelopen zaterdag het programma bij Double Stars Heiloo in het kader van de Jeugdsportdag volle dig worden afgehandeld, 's Morgens was er nog twijfel of het evenement, gezien het neerkletterende water, wel kon plaats vinden, maar rond de mid dag klaarde het wat op. Hierop werd besloten de jaarlijkse activiteit door te zetten. Van de 70 jeugdleden die deel konden nemen aan de sportdag waren ruim vijftig kinderen aanwezig. Na een kleine onderbreking vanwege een stevige bui. kon iedereen zich van zijn beste kan laten zien met onder andere gooien, fielden, het vangen van een hoge bal en hard gooien. En net toen alle onderdelen van de sportdag waren doorlopen barste opnieuw het slechte weer los, maar toen zat iedereen al in het clubgebouw waar de prijsuit reiking plaats vond. Naast de prijzen voor de beste prestaties per team wer den de MVP's van het jaar 2002 uitge roepen. Voor de peanuts waren dit: Inge Pereboom en Thomas Nauta; bij de puppillen: Amanda Buys. Rens de Jong en Ken Hergaarden. Bij de aspi ranten werd Bart Sabel verkozen tot MVP van het jaar. Laatste toernooien Naast deze seizoensluiter voor de jeugd vinden komend weekend nog diverse activiteiten plaats. Zo is er zaterdag een vierkamp waarin de vier honkbal seni oren teams van de vereniging strijden om de titel De sterkste honkbalploeg van Heiloo. Dit toernooi vangt om 10.00 uur aan. De volgende wedstrijden beginnen om 12.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur. Het toernooi begint om 11.00 uur en staat open voor iedereen van vijftien jaar en ouder. Inschrijven geschiedt doorgaans vooraf op een intekenlijst in het clubgebouw, maar als je als nieuw komer op tijd bent, kunnen die ook op de dag zelf nog inschrijven a E 1.20 p.p. Komende zondag is er het afsluitende mixed toernooi voor de senioren. Dit toernooi - waarin dames én heren samen een team vormen - vindt ook jaarlijks plaats bij Double Stars Heiloo. Naast de sportieve prestaties staat ook de gezelligheid hoog in het vaandel tij dens deze dag. Dit keer zal de dag in tropische sferen plaats vinden, of het weer nu mee, werkt of niet! Niet alleen zal de kantine van de vereniging speci aal daartoe ingericht worden, ook de dis is aangepast en natuurlijk ook de muziek. Men kan genieten van over heerlijke tortilla's en taco's met alles er op en eraan en van Zuid Amerikaanse muziek; het optreden van Hubert Ilario staat daarvoor garant. Homeruncontest Dezelfde middag vindt de zogeheten homeruncontest plaats, waarvoor een knuppel als wisseltrofee beschikbaar wordt gesteld door The Barrel. Deze test begint om ca. 17.00 uur. Hiervoor komen verschillende honkballers van DSH uit verschillende teams in actie. Met maar één doel, wie slaat de meeste ballen over de hekken (op goed gebied). Ook oud-gedienden als Albert van Vuure en Job de Graaf en de win naar van de vorige contest, Tim Miner, hebben toegezegd dat ze zullen komen. Op deze zondag heeft Double Stars Heilloo al haar sponsors, adverteerders en de vriendenclub uitgenodigd om samen met hen het seizoen uitgeleide te doen. Kortom een weekend waarin voldoen de valt te beleven en als je meer wilt weten over Double Stars Heiloo, dan kun je contact opnemen met Gert Paul van der Horst, tel. 072-5337614 of Mark Groothuis, tel. 5336265). Dit weekend speelden de honkballers van Double Stars twee wedstrijden. De uitslagen: sen 2 - OVVO 4-6 en jun 2 - Flying Petrels 18-8. «w .Y..Y.V.Y.V. Jeugdspelers en begeleiders samen op de foto tijdens de jaarlijkse jeugdsportdag bij Double Stars. Op 10 april 2000 vestigde de gemeente Heiloo de wet voorkeursrecht gemeen ten op ca.325 ha grond tussen de Zevenhuizerlaan en de Venne- watersweg. Kort gezegd houdt deze wet in dat de gemeente het eerste recht van koop heeft. Op 18 april 2002 vernietig de de rechtbank het besluit van de gemeente. De gemeente Heiloo toonde haar ware gezicht en nam in weerwil van de uitspraak van de rechtbank op 5 april 2002 gewoon weer een nieuw besluit met dezelfde strekking, welk besluit 2 september j.l door de Raad (unaniem?) werd bekrachtigd. Vermeldenswaard hierbij is dat tot ieders verbazing ook Heiloo 2000 'voor' stemde en pleegde hiermee en passant kiezersbedrog. Want het was toch juist Heiloo 2000 die in eerste instantie zo fel tegen de vestiging was. Ook Burgemeester Den Boon viel haast van z'n stoel van verbazing op de betreffende raadsvergadering en bedankte het raadslid van Heiloo 2000 met bijna aandoenlijke woorden, waar bij ik mij afvroeg of het betreffende 'verse' raadslid überhaupt wel wist waar het over ging. Duidelijkheid en openheid was het credo van Heiloo 2000 voor de verkiezingen, maar samen met Pim stierf ook dit. B&W wilden bij het besluit van 05 april 2002 niet dezelfde fout begaan als bij het besluit van 10 april 2000 en vroeg en verkreeg een 'verklaring van geen bezwaar' van Gedeputeerde Staten. Wat voor de buitenwereld verborgen is gebleven, is het feit dat de gemeente in eerste instantie bij de provincie een verklaring van geen bezwaar probeer de los te krijgen 'met terugwerkende kracht' tot 10 april 2000. 'Misschien trappen ze erin'moeten ze bij de gemeente gedacht hebben. Maar bij de Provincie werken wel ambtenaren met verstand van zaken en bovendien houdt men zich daar ook nog eens aan de wet, want dat feest ging niet door voor de gemeente. Wat ook onopge merkt is gebleven is het feit dat de ver klaring van geen bezwaar is afgegeven om 'politieke redenen' en dus niet om juridisch technisch inhoudelijke rede nen. Want de juridische afdeling van Gedeputeerde Staten was tegen het afgeven van de onderhavige verklaring. In het kort komt het er dus op neer dat men politiek heeft gelobbyd...en met succes. Maar...succes is betrekkelijk, want als men wordt bekeurd voor het rijden zonder rijbewijs» dan komt die bekeu ring immers niet te vervallen als men later met succes het rijbewijs behaalt en met 'de verklaring van rijvaardigheid' op de proppen komt. Ook kan men zich afvragen in hoever re een eerder vernietigd besluit kan worden verlengd? Want hoe kan ik mijn rijbewijs verlengen als ik er geen heb? Want dat de vernietiging van het eerdere besluit in stand blijft, omdat de gemeente de 'verklaring van geen bezwaar' niet had, lijkt onontkoom baar. Zeker als je bedenkt dat de gemeente zelf, vermoedelijk knarsetan dend, het vernietigde besluit heeft moeten intrekken om plaats te maken voor het 'nieuwe' besluit van 05 april 2002 omdat de Wvg dit nu eenmaal voorschrijft. De gemeente kan dan wel beroep bij de Raad van State hebben ingesteld tegen de eerdere vernietiging, succes zal men hiermee niet meer heb ben. Hoewel ik mij in deze kwestie ner gens meer over verbaas, ben ik de mening toegedaan dat men hiervan bij de gemeente dan ook wel op de hoogte is. Immers het enige succes wat de gemeente met deze in mijn ogen moreel verwerpelijke handelswijze heeft bereikt, is het rekken van de tijd. Want een onrechtmatig besluit hoe onrechtvaardig dit dan ook moge zijn, blijft gewoon van kracht totdat de rech ter hierover heeft beslist en dat kost tijd.En de gemeente kan die tijd goed gebruiken, want het houdt niet alleen de speculanten (concurrenten) buiten de deur, maar men heeft ook ruim de tijd en een aardig (onrechtmatig) pres siemiddel gecreëerd om 'geschikte' grondeigenaren tot onderhandelen te bewegen. Overigens kunt u tot 14 okto ber een bezwaarschrift indienen bij de gemeente tegen het raadsbesluit van 02 september 2002, het lijkt mij niet onverstandig om dit te doen. Eric Zant Heiloo EGMOND - Op zondag 13 oktober kan men een pittige duinwandeling maken met een I VN-gids. Om 11.00 uur wacht hij u op bij het PWN-informatie- bord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan de Hoef. Dan gaat het eerst langs de binnenduinrand en later via de binnenduinen terug naar het beginpunt, eventueel langs het Starrevlak. Onderweg vertelt de gids over wat men zoal tegenkomt; padde stoelen, duinbegroeiing, trekvogels en ook over de geschiedenis van het gebied. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwasse nen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). BERGEN - De mooiste schilderijen en beelden van erkende hedendaagse meesters uit zes verschillende landen waaronder de USA, Spanje, Italië en Canada. Een unieke selectie van modern theatraal impressionistische werk uit de collectie van The Obsession of Art. Zaterdag 19 oktober om 17.30 uur vindt de opening plaats van deze jaarlijkse terugkerende kunsthappe ning in het internationale kunsthuis aan de Molenstraat 3 in Bergen. De start van de expositie valt vrijwel geheel samen met de opening van de Bergense Kunsttiendaagse (18 tot en met 27 oktober). Gedurende deze week staat Bergen bol van kunst. Gezelligheid en kwaliteit versterken elk jaar weer de reputatie van Bergen als kunstkustdorp dat tienduizenden naar ateliers en galeries trekt. Tijdens de expositie zullen werken getoond worden van onder andere: Robert Heindel (USA), Marjolijn de Bruin (NL), Andrea Padovani (I), Elies Auer (NL), Carmelo Sortino (CAN), Peter Westcott (UK), Fili Plaza (SP) en Monica van Rijn (Nederland 1950). Laatstgenoemde zal tijdens de kunstlOdaagse op zondag 20 oktober vanaf 11.00 uur aanwezig zijn bij The Obsession of Art om persoonlijk te sig neren en opdrachten aan de boeken toe te voegen. The Obsession of Art werkt samen met kunsthuizen in New York, San Francisco, Tokyo en Londen. Voor inlichtingen en preview afspraken: Yvonne van Zoelen, tel. 072-5818461. De Expositieperiode: preview woens dag 16 oktober tot en met vrijdag 18 oktober, expositie zaterdag 19 oktober tot en met zondag 22 december en de openingstijden donderdag tot en met zondag van 13.00 - 17.00 uur en na tele- EGMOND - Chanterelle bereidt zich voor op een optreden in samenwerking met de bekende organist Jan Raas, orgelmuziek en a capella koormuziek zullen elkaar afwisselen. Er zal muziek ten gehore worden gebracht van onder andere J.P. Sweelinck en C. Schuijt. Na de pauze kunt u delen uit de orgelmis van J.S. Bach in een gemoderniseerde uitvoering meebeleven. De eerste uit voering van de orgelmis in deze vorm in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar werd tijdens het Orgelfestival Holland 2001 enthousiast door publiek en pers ontvangen. Er worden twee concerten gegeven: zondagmiddag 13 oktober om 15.00 uur in de Ned. Herv. Kerk aan het eind van de Abdijlaan in Egmond-Binnen en zaterdagavond 19 oktober om 20.15 uur in de Grote Kerk, Kerkstraat 37a in Beverwijk. Toegangskaarten a E 10,- kunt u reser veren bij Joke de Lange, tel. 072- 5400908 of via joke.mail@l2move.nl. fonische afspraak. EGMOND - Frans Tijssens is onder andere bekend door de fotokrant De oprechte Egmonder en de nieuwe Egmonder Badbode, uitgebracht in de periode '80-'84. De expositie heeft het afgelopen seizoen veel extra bezoekers getrokken in het Museum van Egmond. Heeft u door diverse oorza ken nog geen kans gezien langs te komen, dan is dat nog mogelijk van 13 tot en met 25 oktober, (behalve op zaterdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Adres Zuiderstraat 7 Egmond aan Zee. De tentoonstelling zal daarna worden ontmanteld.Tot 1 juni 2003 is het muse um alleen voor groepen toegankelijk. Voor informatie kunt u contact opne men tel. 072-5063233 of 5064108. Heeft u belangstelling voor een folder, dan kunt u contact opnemen met tel. 072- 5065260. BERGEN - Zondag 13 oktober wordt er onder leiding van een I.V.N. natuur gids de Zandhagedis wandeling gelo pen, door de duinen op de kalkgrensge- bied van Bergen aan Zee. Dit gebiedds uniek vanwege de overgang van kalk- arme zandgrond ten noorden van Bergen aan Zee naar de kalkrijke zand grond naar het zuiden. Het Verbrandd Pan, wat een vochtig natuurgebiedje i? heeft weer zijn eigen sfeer en flora. D wandeling voert langs Eikenhak houtbossen en een nieuw natuurgebie- de Meeuwenlekken. De Meeuwenlekken is een voorbeeh van nieuw natuur beheer, waarin d natuur ruimte krijgt om zich te herstel len. Zo kunt u meerdere vormen vai natuurbeheer ontdekken: zoals he maaien en afvoeren van de grassen, di door de stikstofrijke regen zeer over heersen in de duinen en daarmee de oorspronkelijke duinbegroeiing bedrei gen. De wandeling start om 10.00 uur bij het Parnassia gebouw in Bergen aan Zee. Er wordt een bijdrage gevraagd van E 1.50 en voor kinderen E 1.-. Een duinkaart is verplicht, die kunt u bij de gids aanschaffen. Voor informatie tel.072-5813763. EGMOND - Op maandagmorgen omstreeks 03.00 uur werd ontdekt dat afgelopen weekend werd ingebroken in een loods aan de Mosselaan te Egmond a/d Hoef. De daders kwamen binnen door het slot van de toegangsdeur te forceren. In de loods stonden vier vrachtauto's waaruit radio's, tankpas- sen en telefoons werden ontvreemd. EGMOND - Een eigenaar van een horecazaak aan de Voorstraat deed woensdag aangifte van een inbraak gepleegd tussen 00.45 en 17.50 uur. De daders zijn het bedrijf binnen gekomen via een bovenlicht. Er werd een paar honderd euro weggenomen. HEILOO - In de Noorder Geest te Heiloo is op zaterdag en zondag 12/13 en 19/20 oktober van 11.00 tot 17.00 uur aan de Noordergeeststraat 9 een tentoonstelling te zien van meubels, ontworpen en gemaakt door Walter Jonker uit Heiloo. Walter Jonker heeft gestudeerd aan de Rietveld Academie (binnenhuisarchitectuur) en heeft onder andere gewerkt bij de beroemde ontwerper/architect Aldo Rossi in Milaan. Hij heeft geëxposeerd op diverse plaatsen in het land, waaronder in de Beurs van Berlape te Amsterdam. Het werk van Walter Jonker is kleurrijk en verrassend. Een van zijn uitgangs punten is dat de gebruiker het meubel moet kunnen vormen naar eigen behoefte. Zo heeft hij ook een kast ont worpen waarbij de gebruiker de inhoud kan tonen door de planken via de zij kant naar buiten te schuiven, waardoor ook de vorm van de kast verandert. Tijdens deze expositie zullen lampen, tafels en kasten andere interieur ont werpen te zien zijn. Informatie Walter HEILOO - Op 14 oktober houdt EHK weer een open drive. U bent allen met of zonder partner van harte welkom in het Open Huis, aanvang 20.00'tot pim. 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij de heer Knegt, tel. 5334056. HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft 1 oktober als volgt gespeeld: A- lijn: Olgers - Breeman 57.60, Manshanden - Prosper 55.00. B-lijn: fam. Elsman 56.60. Bikker - Renzenaar 55.00. Donderdag 3 oktober A-lijn: Koot - Hendrikse 66.30, Plas - Wijnbeek 58.80. B-lijn: fam. Moscou 60.40, Berkman - v.d. Vlies 57.10. C-lijn: fam. Romar 56.70, Haan - Koster 54.20. D-lijn: fam. de Graaff 59.90, fam. Sprenkeling 58.90. ALKMAAR - Zondag 20 oktober wordt door het Alkmaars Symfonie Orkest onder leiding van dirigent Albert van Eeghen een middagconcert gegeven in de Blije Mare, Kajakstraat 60 t.o.v. winkelcentrum Alkmaar- Noord, aanvang 15.00 uur. Het pro gramma luidt als volgt: Joseph Reicha (1752-1795) Parthia in F voor blazers, Hendrik Andriessen (1892-1981) Variaties en Fuga op een thema van Kuhnau. Toegangsprijs E 8,-, CJP/65+ E 6,50. Kaarten aan de kassa en bij muziek handel Spanjaard* verkrijgbaar. Voor. geïnteresseerden bestaat de mogelijk heid een aantal keren vrijblijvend mee te spelen. De repetitieavond is op dins dag in het Open Huis, te Heiloo. Inlichtingen, tel. 072-5600117, I. van Alphen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10