Kinderboekenschrijver uit Heiloo signeert in Zeehavenmuseum Vredesweek 2002: gast uit Indonesië in Heiloo 1 (JAST Rl CUM ïmm Wandelen in Heiloo Activiteiten Heiloo UITKIJKPOST - 9 OKTOBER 2002 - PAGINA 14 lil Najaarsconcert Eensgezindheid met Mannenkoor Blair Opbrengst collecte Cursus verkleedkleren maken Antiekade voor de 51- ste keer in Alkmaar Zwemdiploma's ERA's Open Huizen Route trekt veel aspirant-kopers gemeente Diabetes Fonds zoekt collectanten Brandon Bays in Limmen Condoleance register gemeente Castricum Rookworst Keurslager Snel smaakt naar meer! Verloren en gevonden W.ANI131M1N1HI Jongen mishandeld De Limmer Plankeniers Spaarfeest bij Rabobank West-Kennemerland Schoolzwemmen Alcoholcontrole Hulpverlenings wedstrijd brandweer Dotteren in Noord- Holland Noord mogelijk door samenwerking MCA en VUmc 1JMUIDEN/HEILOO - Op zaterdag 12 oktober, de laatste dag van de kin derboekenweek, zal de Heiloose schrij ver Leo Bersee aanwezig zijn in het zeehavenmuseum De visserijschool aan de Havenkade te IJmuiden. Zijn komst is geen toeval. Het thema dit jaar betreft varen, schepen en zeeschuimers. Kortom "Ay Ay kapitein!' In de kantine zal hij van 14.00 tot 16.00 uur zijn zojuist verschenen boek Sirius een ster op zee (prijs E 12,50) verkopen en sig neren. Bersee, die voorheen zelf als stuurman heeft gevaren, is eerder bekend gewor den door de drie jeugdromans die hij schreef over waargebeurde Green peace reizen. Zijn derde jeugd boek Greenpeace naar Moruroa zal Bersee ter verkoop meenemen. Zijn laatst verschenen boek betreft de Sirius. Een naam die velen bekend in de oren zal klinken. De Sirius die op 22 mei dit jaar in Scheveningen aan de kinderen van Nederland werd geschon ken en sindsdien schoolklas na school klas ontvangt, legde Bersee - in zijn caravan aan de Slootenslaan - de laat ste hand aan zijn boek. Immers als een schip een boek verdiende, zo meende hij. dan de Sirius. Geen wonder dat de verhalen zo anders zijn dan die we ken nen van krant en televisie. Want zeg nou zelf, wie weet dat actievoerders het soms afsterven van de angst, dat som migen acties niet goed aflopen, dat meer dan eens de politie je grootste bondgenoot is, en... dat de Sirius ooit werd gekaapt! Dit alles en nog veel meer valt te lezen in Bersee's nieuwste boek. In eerste instantie is het geschreven voor volwas senen. toch is het ook voor kinderen vanaf een jaar of tien goed te doen. Weten die wel zo zeker dat ze later voor Greenpeace willen varen. ,,Een ding staat vast", zo stelt Bersee. „na het lezen van dit boek heb je een totaal ander beeld van wat er zich aan boord van een Greenpeaceschip afspeelt". "éi» Leo Bersee aan het roer van de Sirius. HEILOO - Momenteel vinden de voor bereidingen plaats voor het gezamenlij ke Najaarsconcert op zaterdagavond 16 november van muziekvereniging Eensgezindheid en het mannenkoor Blair in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord aan de Kennemer- straatweg te Heiloo. Beide muziekgroe pen brengen deze avond een rijk geva rieerd internationaal programma vol met volksliederen, smartlappen en zee mansliederen. De aanvang van het con cert is 20.00 uur. Kaarten zijn op de avond vanaf 19.30 uur aan de zaal a E 4.50 verkrijgbaar. Het 20 man sterke koor Blair onder lei ding van Saskia Diel begeeft zich met succes op het pad van de volks-, zee mans-, en levensliederen. Zowel met muzikale begeleiding als a capella weet het koor zich op eer. zeer sprekende wijze te boeien aan het publiek. Het is dan ook een koor voor enthousiastelin gen met veel gevoel voor entertain ment en met een kundige dirigente. Dat is de reden voor Eensgezindheid geweest om een gezamenlijk concert te organiseren, waarin ook de Heilooër muziekvereniging zich van haar beste internationale kant zal laten horen. Zo speelt Eensgezindheid onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen zowel Zuid-Amerikaanse, Israëlische, Engelse als Duitse muziekwerken van verschillende arrangeurs, maar ook zul len de mannen van Blair muzikaal ondersteund worden met een Spaans en een Afrikaans nummer. Reden temeer om dit bijzondere concert te bezoeken. Donateurs betalen voor deze avond een toegangsprijs van E 3,50. Informatie over het concert en de ver enigingen is te verkrijgen via het infor matienummer 072-5334851 of via de websites http://home.wanadoo.nl/blair en www.mv-eensgezindheid.nl. LI MM EN - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland, gehouden in de week van 15 tot 21 september heeft in Limmcn E 2441,25 opgebracht. Het geld wordt besteed aan onder andere voorlichting, wetenschappelijk onderzoek, verbetering van de dialyse behandeling en individuele hulp aan nierpatiënten. HEILOO - Een prinsessenjurk, een cowboypak, een heksenjurk, een goo chelaarscape en nog veel meer ver kleedkleren zijn er te bedenken. Vooral kinderen hebben er eindeloos plezier in om zich te verkleden en te spelen dat ze hun favoriete sprookjesfiguur zelf zijn. Juist die verkleedkleren, die kinde ren zo mooi vinden zijn lang niét altijd te koop in de winkel. Maar ze zijn wel zelf te maken. Die gelegenheid geeft modevakschool De Stolp in Heiloo. De lerares, Ineke van Steenis, geeft een cursus van tien dagdelen ('s ochtends van 9.30 tot 11.00 uur of 's avonds van 20.00 tot 21.30 uur). Gedurende deze lessen kunnen cursisten zelf verkleedkleren (leren) maken aan de hand van enkele basispa tronen. Met het sinterklaas- en kerstfeest in het vooruitzicht beginnen de lessen direct na de herfstvakantie en lopen door tot tegen de carnaval. Patroontekenen of goed kunnen naaien is niet nodig. Ook voor beginners is deze cursus heel geschikt, omdat de gebruikte basispa tronen vrij eenvoudig zijn. Ze kunnen naar wens worden aangepast, zodat ook ervaren naaisters hierin een uitda ging kunnen vinden. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met tel. 072-5339939 of mailen naar steenis7@zonnet.nl t.n.v. Ineke van Steenis. Galerie Conny van Kasteel Nieuwe expositie met werken van Wicher Meursing en Enrico Castellani. Tot en met 17 november te zien aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. Abdij kaarsen Moderne schilderkunst van Plamen Stefanov, t/m 12 oktober, van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, aan de Vennewatersweg 27 te Egmond -Binnen. Ateliers Hallein Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 en Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Prins Hendrik Stichting Zomerexpositie 'Zicht op zee' van Marga Duin en Henk Hobbeling, t/m 27 oktober tijdens de openingsuren van het museum. Alles' Nobelhuis Expositie van o.a*. keramiek, schilderij en, museum en waskamer, Mooyeveld 4a Egmond Binnen. Museum van Egmond Tentoonstelling over de Oprechte Egmonder Fotokrant. Het museum laat verder het verleden zien van de drie Egmonden. U vindt het museum aan de Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Openingstijden (t/m 26 oktober): zon dag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 1,7 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 lot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. ALKMAAR - Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 oktober wordt Noord- Hollands grootste antiekbeurs gehou den in de Grote Kerk van Alkmaar. Voor zowel de antiekliefhebbers als verzamelaars van oude objecten - op zoek naar dat éne mooie en unieke stuk(-je) - een evenement om urenlang gezellig te vertoeven. De antiquairs hebben de gehele zomer tijd gehad om in binnen- en buitenland scherp in te kunnen kopen een gevarieerde, vaak verrassende collectie op te bouwen voor de beurs. Naast de vertrouwde vaste deelnemers zijn er nu ook weer een aantal nieuwe deelnemers met nog niet vertoond aanbod. Tevens zijn er informatiestands over de restauratie mogelijkheden van antieke meubilair, de reparatie van oude klokken, het onderhoud van oud-zilver en antieke meubelen en is er de mogelijkheid uw eigen antiek te laten taxeren. Natuurlijk is er ook gelegenheid om het imposante vijfhonderd jaar oude kerk gebouw, het antieke hoofdorgel, het kleine gerestaureerde en oudst bespeelbare orgel in Nederland, het antieke kerkmeubilair, de replica van het 16de eeuws drieluik altaarstuk, de gerestaureerde graftombe van Floris V de kroonluchters en het bijzondere houtsnijwerk te bewonderen. De Antiekade is op vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur geopend. De entree is per persoon E 6,-, 65 plus, CJP en Vrienden Stichting Grote Kerk E 5,- (niet in com binatie met andere kortingaanbiedin gen). HEILOO - In zwembad 't Vennewaler is op 16 september en 4 oktober voor de volgende diploma's afgezwommen. A-diploma: Freek van de Engg, Sander Veter, Marco Pieters, Ieke Noort, Sem Visser. Annelotte Hofland, Wout Kalf, Bente Eelman, Steven Legdeur, Esra Wesselingh, Wietske Postma, Mike Slot, Ashana Slot, Ayla Agaai, Sterre de Haan, Sarah Mulder, Milan Loos, Rosalie Bruyns, Lindy Pieters, Romy Vlaar, Cees Kaandorp, Tom ViIters, Joost Bakker, Sjoerd de Vries, Rochelle Mey, Rowena Ooycvaar, bart Boom, denise Modder, Ilse Zoon, Mattheu Shelton. Robbin Rozemeijer, Denise Hoedjes, Arjen Boerdijk, Davey v.d. Pijl en Dave Grissler. B-diploma: Lianda Bult, Frank v.d. Brom, Sten Polman, Mike Zuyderduin, Benjamin Eugster, Vera Adels, Robin Eriks, Tiemen en Gaby de By, Bas Visser, Stephan en Milchel Hoogland, Dana Groenland. Suzanne Comans, Bianca Caslricum, Alexander Hudson, Nina Twisk. Sam Saifullohdeh, Cheyenne Huisman, Roos van Lunsen, Cynthia Bos, Rocco Schutte, Bas de Vries, Kayles Admiraal, Marl Langenberg, Stan Liefting, Roxan van Wooning, Audun Starheim, Teun Kops, Joeri Blom, Remy Donkerbroek, Thijs v.d. Eng, Stein Buitenkant, Naik de Waard, Romy Romy Brouwers, Loc Nguyen, Roos Apeldoorn, Jip Kareis, Iris Verschuur en Ben Lieferink. Overlevingszwemmen Zilver: Floor en Joep Molenaar. INGEZONDEN MEDEDELING Kopers konden zaterdag 5 oktober jl. weer woningen gaan bekijken op ERA's Open Huizen Route, die in 180 plaatsen in Nederland werd georgani seerd. Het idee is dat mensen wonin gen, die via ERA-makelaars te koop worden aangeboden, zonder afspraak kunnen bezichtigen. Ook in Heiloo deden een aantal woningen mee. Leny Sommeijer van Hopman ERA Makelaars was zeer tevreden namens de verkopers: "Verkopers zien dat het aanbod in de markt toerteemt. Zij zijn dus gebaat bij een makelaar die actie onderneemt om kopers te bereiken. Wij zijn zelf ook van mening dat een goede doorstroming in de markt belangrijk is. Daarom hebben wij als ERA-make laars ook voor deze actie gekozen om de huizen dichter bij de kopers te bren gen. Aan de bezoekersaantallen te zien is dat dus een goede inschatting geweest. Uit ervaring blijkt dat veel woningen op of rond die datum ook daadwerkelijk van eigenaar wisselen." Rick Hoogervorst vult aan: "De lande lijke Open Huizen Route wordt enkele malen per jaar georganiseerd om kopers en verkopers zoveel mogelijk de gelegenheid te geven zich op de markt te oriënteren. Een verkoper van een woning is in sommige gevallen ook op zoek naar een andere woning. Soms is er al een andere woning 'gekocht, maar door de toegenomen verkooptij den wordt er steeds vaker eerst ver kocht alvorens tot aankoop van de vol gende woning wordt overgegaan". Zal deze trend zich doorzetten in de komende jaren? Rick Hoogervorst: "Wij denken dat deze stabilisatie in de markt voor alle partijen goed is. Vraag en aanbod komen weer meer in balans dan in de afgelopen jaren. Vooralsnog voorzien wij geen instorting van de markt aankomen, waar eerder door doemdenkers wel eens aan gedacht werd. Het blijft altijd een golfbeweging, zeker na de capriolen die de markt de afgelopen jaren heeft gemaakt. What goes up, must come down, zegt men en. dat is nu in voile gang, maar voorlopig zou ik mij als verkoper geen zorgen maken. Het blijft cruciaal om de juiste vraagprijs vast te stellen, wil men met maximale opbrengst verkopen en dat is niet altijd even makkelijk voor een ver koper. De emotionele waarde van een huis is voor eén verkoper nu eenmaal hoger dan voor een vreemde. Feit blijft echter dat er nog steeds vraag is naar koopwoningen, gezien het aantal bezoekers tijdens ERA's Open Huizen Route". Cxmt-wtxy/ - '-"-vf, REGIO - Van 27 oktober tot en met 2 november is de 21ste collecte voor Diabetes van het Diabetes Fonds. De definitieve oplossing voor diabetes is nog niet gevonden. Meer wetenschap pelijk onderzoek moet daar verande ring in brengen. Er komen jaarlijks veel mensen met diabetes bij, maar liefst 60.000. Een andere ontwikkeling is dat diabetes aan het 'verjongen' is. Met de leeftijd neemt de kans op type 2 diabetes (ouder- domsdiabetes) toe, maar diabetes lijkt inmiddels al 'gewoon' te worden bij mensen van 30-40 jaar. Het komt zelfs al voor bij tieners en twintigers, dus de term ouderdomsdiabetes is volstrekt achterhaald. Het Diabetes Fonds wil verder onder zoek doen naar de oorzaken van de groei van mensen met diabetes en daar door te weten te komen hoe dit kan worden tegen gegaan. Men wil meer onderzoek mogelijk maken naar methodes om op alle leeftijden diabe tes tijdig op te sporen en te behande len. Complicaties als gevolg van diabe tes moeten bestreden kunnen worden. Dit met het uiteindelijke doel om dia betes te voorkomen en genezen. Het Diabetes Fonds is afhankelijk van gif ten van particulieren en het bedrijfsle ven. Meer wetenschappelijk onderzoek brengt oplossingen. Daar is tijd en geld voor nodig. Wilt u als collectant mee helpen om diabetes te genezen? Neem dan contact op met: collecteleider Clementien Sengers, tel. 072-5^20368. HEILOO - Tijdens de Vredesweek, die van 22 tot 29 september plaatsvond, brachten enkele gasten uit Indonesië op uitnodiging van ICCO een bezoek aan Nederland. Deze gasten konden tij dens de verschillende lokale en lande lijke bijeenkomsten die gedurende de Vredesweek plaatsvonden aanwezig zijn. Zo ook in Heiloo. Op donderdag 26 september in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. werd een inleiding gehouden er was er de moge lijkheid voor een gesprek met de gas ten. Als gasten uit Indonesië waren profes sor Wismoady Wahono en de heer Salahuddin Wahid uitgenodigd. Eerstgenoemde moest echter verstek laten gaan wegens zieke. Naar deze week bleek was deze ziekte dermate ernstig dat de heer Wahono is overle den. De heer Wahono was als professor en dominee zeer actief in interreligieu ze actie en dialoog. Hij stond aan de wieg van diverse jonge niet-gouverne- mentele organisaties (NGO's) op dat terrein. Wel aanwezig was de heer Wahid. Hij is een van de voorzitters van de gematig de moslimbeweging Nahdatul Ulama (NU) en van de Vereniging van Moslim Intellectuelen (ICMI). Beiden zijn grondleggers van de Indonesian National Moral Movement die streeft naar nationale verzoening en ontwik keling. LIMMEN - Op 22 oktober van 19.30 tot 22.30 uur verzorgt Brandon Bays in het NTI-NLP trainingscentrum in Limmen een lezing over haar leven en haar werk. De liefde van Brandon Bays voor haar medemens en haar wens het door haar ervaren proces met anderen te willen delen, straalt van haar af. Op een integere en open manier praat ze over haar proces van zelfgenezing van kanker. Ze neemt ons daarin mee in de helende samenwerking tussen lichaam en ziel. Brandon Bays heeft samengewerkt met grote meesters als Wayne Dyer en Tony Robbins. In 1992 veranderde haar leven toen ze een grote kankertumor bleek te hebben. Dit stimuleerde haar om diep in haar ziel te duiken en haar leven nauwgezet ondc/ de loep te nemen. Ze genas voor 100%, zonder medicijnen en zonder operatie. De art sen stonden voor een raadsel. Het ver haal van Brandon stopt daar niet. Ze is in de jaren na haar genezing op zoek gegaan om haar ervaringen in een methode te verwerken, die ook ander mensen zou helpen deze helende reis te maken. Sindsdien heeft zij duizenden mensen'kunnen helpen zichzelf te bevrijden van levenslange klachten en emotionele blokkades. Ze is auteur van de bestseller 'De reis, een gids om jezelf te genezen en te bevrijden'. Prijs E 15,- p.p. (voertaal is Engels). Kaarten zijn verkrijgbaar via het NTI- NLP, tel. 072-5053501 of kijk voor meer informatie op www.ntinlp.nl. CASTRICUM - In het gemeentehuis in Castricum ligt al een voorlopig condo leance register vanwege het overlijden van Z.K.H. Prins Claus. De gemeente Castricum zal ook voor registers in de kernen Akersloot en Limmen zorgen. Het protocol (zoals plaats en tijdstip pen) zal hiervoor bekend gemaakt wor den door de Commissaris van de Koningin. U kunt ook het condoleance register tekenen op het internet, www.koninklijkhuis.nl/prinsclaus. LIMMEN - Tijdens de nationale pro ductiekeuring, georganiseerd door de vereniging van Keurslagers op 24 sep tember, is de rookworst van Keurslager Snel door een onafhankelijk team van deskundigen gekeurd. De jury stelde vast dat geur, kleur, smaak en samen stelling van deze rookworst van prima kwaliteit zijn. Daarom verdient deze het predikaat goudkour! Uiteraard is Keurslager Snel heel tevreden met het behaalde totaal van 95 punten. Juist aan het begin van het rookworstsei zoen is het behalen van goudkeur voor dit product een goede stimulans. Niet in de laatste plaats omdat men zo de kwa liteit in het oog blijft houden. Alle 565 Keurslagers die bij de vereni ging van Keurslagers zijn aangesloten, hebben kwaliteit hoog in het vaandel staan. Zo wordt elke keurslager jaar lijks minimaal drie keer onaangekon digd gekeurd op kwaliteit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en service. Regelmatig vindt er ook een productkeuring plaats. CASTRICUM - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/- Limmen/Akersloot, geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verlo ren: Verloren in Castricum: zwarte huis houdportemonnee, langwerpige zwarte portemonnee div. pasjes, zwarte porte monnee inh. bankpas, stóffen paarse portemonnee, gele portemonnee 'Erin', kinderjack legergroen Kiekeboe, zilve ren schakelarmband 1 cm breed, gsm Motorola donkerbl. zwart. Engels boek in A-4 band, zonnebril op sterkte pan- termotief in koker, rood met zilver kleurig kinderfietsje, zwarte alpinopet en een Casio herenhorloge. Gevonden in Castricum: 2 x sleutelbos, gsm Panasonic, groene container, gou den slavenarmband met inscr., gouden ring met inscr. en een bril met dikke ovale glazen met bruine oortjes. Verloren in Limmen: damesbril in zwarte koker bruin/goud, zonnebril Ray Ban. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Vredesweek 2002: Salahuddin Wahid te gast in Heiloo. (foto MSP) CASTRICUM - Vrijdagavond raakte een 19-jarige jongen uit Castricum gewond nadat hij verschillende klap pen had gekregen van de eigenaar van een horecabedrijf. Dit gebeurde op de Dorpsstraat. De jongen liep met een aantal vrienden over het trottoir van de Dorpsstraat en kwam, vermoedelijk door overmatig alcoholgebruik, ten val. Hierbij raakte hij een bloembak en opgestapelde stoelen en tafels. De eige naar van het bedrijf meende dat e.e.a. expres gebeurde en gaf de jongen een slag in het gezicht waardoor de jongen wederom ten val kwam. Hierbij verloor hij een tand uit zijn mond. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis in Beverwijk. Daar bleek dat hij mogelijk ook zijn kaak heeft gebro ken. LIMMEN - De Limmer Plankeniers zijn alweer hard aan het oefenen om weer een gezellig toneelstuk op de planken te zetten. Dit keer spelen ze een blijspel genaamd 'Een grote fami lie'. Het speelt zich af in mooi landhuis waar Paul en Marja de Wit de huiseige naren zijn. Het huis is echter nog steeds eigendom van tante Jo, want het huis wordt pas van hen, als zij het 10 jaar lang niet verhuren. Lange tijd gaat dit goed totdat er achterstallig onderhoud aan het huis plaats moet vinden. Zelfs als Marja er bij gaat werken, kunnen zij het nog steeds niet betalen. Paul zet uit eindelijk een advertentie in de krant dat er kamers te huur zijn, dit zonder toestemming van zijn vrouw. Gelukkig ziet zij er de noodzaak ook wel van in, als tante Jo er maar niet achter komt. Al snel zijn alle kamers verhuurd aan de meest uiteenlopende verhuurders en dan staat plots tante Jo op de stoep... De uitvoeringen vinden dit jaar plaats op zaterdagavond 16 en 23 november om 20.00 uur in de Burgerij. Meer informatie over kaartverkoop volgt. INGEZONDEN MEDEDELING Van 15 tot en met 18 oktober Met een ballonnenwedstrijd en leuke cadeautjes, maar vooral met veel gezel ligheid voor de jeugdige spaarders viert Rabobank West-Kennemerland weer het Spaarfeest. Het thema van dit jaar is Regenboog en Avontuur. Dat sluit aan bij de Rabo RegenboogRekening voor de jongste spaarders. Wie het einde van de regenboog zoekt gaat op avontuur en komt uit bij de Rabobank. Gespreid over vier dagen is er in de week van 15 tot en met 18 oktober op ieder kantoor zo'n feestelijke spaardag. Te beginnen op woensdag 16 oktober in Akersloot, terwijl Limmen en Castricum respectievelijk op de don derdag en de vrijdag aan de beurt zijn. I.v.m. het overlijden en de begrafenis van prins Claus is het kantoor aan de Westerweg te Heiloo i.p.v. dinsdag 15 oktober nu op woensdag 23 oktober aan de beurt. Alle spaarders tussen 0 en 12 jaar kunnen bovendien meedoen aan een ballonnenwedstrijd met vier prijzen van 25 euro. Kortom, gezellig heid is troef. Sparen bij de Rabobank, dat is uitge kiend sparen. Het assortiment spaarre keningen is in de achterliggende tijd belangrijk vernieuwd en interessanter geworden. De Rabobank biedt spaar- vormen op maat, die aansluiten bij de wensen per leeftijdsgroep. Voor de allerjongsten (en voor hun ouders en grootouders) is er de Rabo Regenboog Rekening. Vanaf 5 jaar is er de nieuwe Rabo TopKid Rekening, die aansluit op de vertrouwde RaboJongeren Rekening (vanaf 12 jaar) en later de Rabo Studenten Rekening. Spaargewoonten - en mogelijkheden - veranderen met de leeftijd. Dat hebben de productontwikkelaars van de Rabobank goed begrepen. Voor ouders van pasgeborenen is Het Boek van Ikke nog steeds een evergr een. Hele generaties zijn in Boeken van Ikke opgetekend. Van de geboorte, de eerste tandjes en de eerste stapjes tot en met (bijvoorbeeld) de eerste dag op de peuterspeelzaal. Daarnaast zijn er wisselende welkomst geschenkjes voor de nieuwe rekening houders zoals de prachtige, in pluche uitgevoerde knuffel, een Rupsje-nooit- genoeg. Spaarders van vijf tot en met elf jaar, die een nieuwe TopKid Rekening openen, ontvangen een splin ternieuw in het assortiment opgeno men Poen en Plosie-rugzak en een CD- ROM met spelletjes en verhalen. CASTRICUM - Het college van B&W van de gemeente Castricum heeft besloten om het schoolzwemmen uit te breiden met een onderdeel diploma wemmen. Het schoolzwemmen viel tot nu toe onder de noemer 'bewegingson derwijs in het water'. Het besluit van het college van B&W is dan ook vooral gericht op het vergroten van de veilig heid. De extra uitgaven van ruim E 4.000,- komen ten goede aan beter en diplomagericht zwemonderricht en beter toezicht in het zwembad. De schooldirecties van Limmen en Akersloot zien vooralsnog af van het schoolzwemmen. Zij zijn van mening, dat de tijdsinvestering van een dagdeel voor slechts één zwemles veel te groot is. CASTRICUM - Op maandagmorgen omstreeks 00.25 uur werd een 52-jarige man uit Castricum in zijn woonplaats op de Soomerwegh gecontroleerd. De autom'obilist blies 470 ugl. Dat is ruim twee maal het wettelijk toegestane maximum van 220 ugl (microgram alco hol per liter uitgeademde lucht). Hij kreeg een proces-verbaal. CASTRICUM - In Heiloo werden dit jaar voor de brandweerkring Alkmaar hulpverleningswedstrijden georgani seerd. Voor de gemeente Castricum waren alle drie de brandweerposten (Castricum, Akersloot en Limmen) van de partij. De deelnemers kregen de opdracht om een zwerver, die in een container lag te slapen en bekneld was geraakt in de vuilniswagen, te bevrij den. In totaal streden 24 brandweer korpsen om het eremetaal Castricum behaalde een tiende plaats. Limmen kwam op plaats acht terecht en de jonge ploeg van Akersloot werd ver dienstelijk derde achter Langedijk en Alkmaar. Silhouet Bij Silhouet aan de Kennemerstraat- weg 99 worden t/m 21 oktober de schil derijen van Hans van Marwijk geëxpo seerd. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wirn Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit ten. Galerie van Lubeck Expositie Jef Gielen, t/m 27 oktober aan de Kanaalweg 6, open op vr/zat/zon van 12.00 tot 17.00 uur. De Bergeon Expositie schilderijen Gerard van Velsen, op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur aan de Bergeonstraat 30. Brasserie Wildschut Expositie van Fabian, en Afrikaanse beelden van Marijke in den Bosch, dagelijks van 12,00 tot 24.00 uur te zien bij Wildschut aan de Stationsweg 82. Willibrord Expositie Gewoon... Zomaar van Herma Out ('mensfiguren' als Elvis Presley, Koffi Annan, Dorus, maar ook een vrouw met een kind op de arm) en Greet Schotanus (landschappen uit Frankrijk, Friesland en Griekenland in aquarel en olieverf). Tot 31 oktober op werkdagen van 09.00 tot 15.30 uur te zien in 'De Dijk' aan de Kennemerstraatweg 464. Trefpunt Expositie Joke Buisman, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur te zien in 't Trefpunt aan de Pastoor van Muijenweg. Horizon College Expositie Wil Masselink-Veldman tot 26 november. Het Centraal Bureau Horizon College, Rechte Hondsbosschelaan 24 a, is op werkda gen geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Atelier TP Expositie Tine Poelsma aan huis met op de eerste verdieping werken geïn spireerd op vormen in stenen en op de tweede verdieping composities van vlekken. Atelier TP aan de Termijen 189, is iedere woensdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 5331120. Sylvia en Jos van Onna Schilderijen en beeldende kunst te zien in hun atelier aan huis, Rector Federiklaan 25, tel. 5153766/ 06- 44180439. Ab van Wij he Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Lucia Admiraal Objecten van klei en glas, elke eerste zaterdagmiddag van de maand vrij te bezichtigen aan de Pastoor van Muijenweg 98 of op afspraak, tel. 5339490. Bibliotheek T/m 12 oktober is het kinderboeken week met als thema 'Ay Ay Kapitein: boeken, over boten', met o.a. Blind Date verrassingspakket voor kinderen van 10-12 jaar, kleurwedstrijd voor de kleintjes, tentoonstelling rond het thema van de kinderboekenweek en 'de bekroonde boeken' en een kinder boe kenquiz. Zaterdag 12 oktober bestaat de Openbare Bibliotheek Heiloo 40 jaar! Maandag 14 oktober houdt Herman Pleij in het kader van het 40-jarig jubi leum om 20.00 uur een lezing over cul tuurhistorische onderwerpen en de 'Nederlandse mentaliteit'. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de klantenservice in de bibliotheek. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. ALKMAAR - Het MCA is op 1 okto- ber officieel gestart met de specialisatie interventiecardiologie. Dit is mogelijk door een samenwerkingsverband van de cardiologie-afdelingen van het VU medisch centrum (VUmc) en het MCA. De interventiecardiologen gaan in Alkmaar starten met dotteren van patiënten met een acuut hartinfarct. Dotteren is het opheffen van een ver nauwing in de kransslagaderen via een hartcatherisatie in de liezen of armen. Een van de voorwaarden waaraan het MCA moet voldoen om een dotterver gunning te krijgen van het ministerie van VWS is samenwerking met een hartchirurgisch centrum. In dit geval het VU medisch centrum. De start van interventiecardiologie is de eerste uiting van de nauwe samenwerking die beide cardiologische afdelingen enige tijd geleden zijn aangegaan. Dotterbehandelingen mogen in het MCA vooralsnog alleen worden uitge voerd in het kader van klinisch weten schappelijk onderzoek bij patiënten met een acuut hartinfarct. Het is bekend dat bij dotteren na een acuut hartinfarct de tijd van groot belang is. Het credo is 'hoe sneller, hoe beter'. Met de mogelijkheid tot dotteren in Alkmaar is behandeling voor patiënten in Noord-Holland door de kortere afstand sneller te realiseren. In dit wetenschappelijk onderzoek worden patiënten met een acuut hartinfarct om en om gedotterd in het MCA en in het VUmc. Het zorgvuldig opgezette onderzoek moet antwoord geven op de vraag wat het effect is van dotteren dichter bij huis, maar dan zonder car- diochirurgische 'stand-by'. Op termijn verwacht het MCA twee honderdvijftig patiënten per jaar te kunnen dotteren. In Noord-Holland Noord is het MCA het enige ziekenhuis dat deze behandeling toepast.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14