Castricum stapt naar de rechter als Heiloo gaat bouwen in Zandzoom Openingsconcert Witte Kerk 'Handel en Italië' Jarige job van 80 krijgt eerste rijles krant KANG WAH edri 2e matras voor de halve prijs. ODDS- Dé Hy^jltheek- winkel B 1 eli Norma Magnifique: design furniture BORDEN Nu 2 voor 449,95 Nu 2 voor 69,95 Nu 2 voor 59,95 mannenmode NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN VERBOUWING LUTE 25 tot 50% korting kVAYAVt Huis kopen? Hypotheek nodig 1 (072)5351000 ot en met zaterdag 12 oktober Brixon kostuum normaal 349,95 per stuk Brixon business shirts in diverse dessins rixon stropdassen in verschillende kleuren en motieven Redactieacquisitie en administratie: j Txu^JDrukkerij uitkijkpost bv 9 OKTOBER 2002 67e JAARGANG NO. 41 Heilooër schrijvers signeren bij Deutekom Kantonees Specialiteiten Restaurant Wegens verbouwing van onze keuken zijn wij vanaf dinsdag 15 oktober t/m woensdag 23 oktober GESLOTEN Donderdag 24 oktober zijn wij weer GEOPEND Het Hoekstuk 15, 1852 KX Heiloo, tel. 072 5335047 Veel te diep in het glaasje Duur kroketje o.a. eames arad jacobsen meda bellini morrisson v.severen starek panton noguchi nelson citterioe.a breedstraat 11a 1811 he alkmaar 072- 5114385 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Landelijke politiedag afgelast «YA.N DER Heerenweg 28 1851KS Heiloo Tel. 072-5324080 De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bei donderdag tot 15.00 uur: 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden j (P> aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! CASTRICUM/HEILOO - De ge meente Castricum is van plan naar de rechter te stappen wanneer Heiloo gaat bouwen in de Zandzoom zonder het gebied goed te ontsluiten voor het ver keer via een aansluiting op de A9. Wethouder Voulon gaf tijdens de raadsvergadering van afgelopen don derdag deze boodschap af aan de buur gemeente. Volgens de wethouder maakt Castricum grote kans om als winnaar uit een eventuele rechtszaak te komen. Ook de provincie zou voorstan der zijn van een aansluiting op de A9. Woordvoerster Wendy Oud van de gemeente Castricum liet bij navraag weten: „Het komt er op neer dat Castricum van mening is dat de huidige wegenstructuur niet geschikt is om het autoverkeer van zo'n 2000 woningen te verwerken, met name omdat een groot deel daarvan door Limmen en Akersloot (sluiproute) zal gaan. Castricum vindt dat eerst zekerheid moet bestaan over een tijdige nieuwe aansluiting op Rijksweg 9. Heiloo benadert dat genuanceerder en wil de woningbouw daar niet afhankelijk van laten zijn." Castricum heeft het plan nog niet vastgesteld en zal zich zolang er van ontsluiting geen sprake is verzet ten tegen het door Heiloo wel vastge stelde plan en de uitvoering daarvan. Verkeersdruk In het plan Zandzoom (globaal het gebied tussen de Vennewatersweg en het Golden Tulip Hotel) zullen meer dan 2000 woningen worden gebouwd. Door de bouw in het gebied tussen Limmen en Heiloo zal de verkeersdruk behoorlijk toenemen. Castricum pleit al veel langer voor een aftakking van de A9 naar Heiloo, om op die manier veel minder verkeer via Limmen en Castricum van en naar Heiloo te laten rijden. Met de komst van ruim tweedui zend huizen tussen Heiloo en Limmen, waarvan tien procent op Limmens grondgebied, houdt Castricum vast aan deze voorwaarden voor een goede ont sluiting. De gemeente Heiloo is echter niet voornemens om een aansluiting op de A9 te realiseren en de gemeenteraad heeft de structuurvisie Zandzoom inmiddels goedgekeurd. De politieke partijen waren het er over eens dat het college het structuurplan Zandzoom af moest wijzen. De vraag was echter vervolgens of Heiloo nu niet gewoon haar deel van het plan kan gaan realiseren. Volgens wethouder Voulon bestaat daar een goede moge lijkheid toe, omdat de gemeenteraad in Heiloo het plan immers heeft goedge keurd. Hij kondigde daarbij overigens direct aan om dan onmiddellijk naar de rechter te stappen en de bouw tegen te houden: „Wij zullen zo'n rechtszaak met glans winnen en dat is gedeputeer de Meijdam van Provinciale Staten met mij eens," zo liet de wethouder donder dag strijdlustig weten. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Tot en met zaterdag is het kinderboekenweek. Vanmiddag (9 oktober) zijn drie kinderboekenschrij vers uit Heiloo te gast. Vanaf 15.00 uur komen Suzanne Buis, Jaap Wim van der Horst en Nel Kleverlaan hun boeken signeren. Suzanne Buis heeft de reeks 'Floorlje Bellefleur' herschreven, en zelf twee nieuwe titels in deze reeks geschreven, Jaa'p Wim van der Horst is bekend van 'FC Oostwijk', een jeugd boekenserie over voetbal en zijn nieuwste boek heet 'Alle hens aan dek' en Nel kleverlaan komt haar nieuwste boek '10.000 zoenen' signeren. HEILOO - Als jong musicus verbleef Handel een aantal jaren in Italië. Het vurige en theatrale van de Italiaanse muziek hebben toen een grote indruk op hem. gemaakt. In zijn instrumentale en vooral in zijn vocale muziek pro beerde hij zich deze stijl eigen te maken en te combineren met zijn eigen per soonlijke stijl. In een programma genaamd Handel en Italië speelt het ensemble 'Gl'Innamorati' muziek van Italiaanse componisten ten tijde vóór en tijdens het verblijf van Handel in Italië (Cozzolani. Merula, Scarlatti. Strozzi en Vivaldi). Daarnaast staan er stukken op het programma door Handel zelf geschreven, waarin de Italiaanse elementen een bron van inspiratie zijn geweest, zoals de canta tes 'No se emendara jamas' en 'Allor ch'io dissi addio'. Met dit concert, dat zondag 13 oktober, aanvang 15.00 uur, plaatsvindt in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) wordt de winterserie (in totaal vier concerten op de zondagmiddag) geo pend. De toegangsprijs bedraagt E 8,- (of E 7,- voor 65+, 13- en CJP). Ook kan nog worden ingetekend voor de gehele serie (E 25,- resp. E 20,-). Voor reservering van kaarten of informatie over het totaal programma kunt u bel len met 072-5334804 of 5335852. Daarnaast bestaat de mogelijkheid te reserveren voor het concertdiner (toe gang tot concert en aansluitend uitste kend driegangen menu in restaurant de Loocatie, tegenover de Witte Kerk) voor dé totale prijs van E 25,- (abon neehouders gereduceerde prijs) Opgave hiervoor uitsluitend via tel. 072-5334804. Arm uit het raam, een beetje cool kijken en rijden maar. Voor mevrouw Admiraal werd de rijles die zij voor haar 80ste verjaardag cadeau kreeg een geweldige ervaring, (foto MSP) HEILOO - Woensdag 2 oktober bereikte mevrouw Admiraal uit Heiloo de begerenswaardige leeftijd van 80 jaar. Reden voor haar kinderen om een grote wens van hun moeder te vervul len. Om 9.15 uur stopte een fraaie rode leswagen voor haar deur aan de Bayershoffweg 8 die mevrouw Admiraal ophaalde voor haar allereer ste rijles. Volgens haar vier kinderen, waarvan er één al jaren in Canada woont, heeft mevrouw Admiraal het vaak over autorijden gehad, maar het was het er gewoon nooit van gekomen. Tot die woensdagochtend. Nadat ze eerst even aan de rijschoolhouder, die zelfs een bloemetje voor de jarige had meegebracht, had gevraagd of hij 'wel Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. goed verzekerd was', stapte mevrouw Admiraal stoer achter het stuur en reed zichtbaar genietend de straat uit. Met haar arm stoer uit het raampje, zoals we dat gewend zijn van flanerende jonge lui langs de boulevard, gaf zij na een korte uitleg over de strategie van het autorijden de BMW direct de 'sporen' en rolde over het asfalt uit het zicht.. Bij terugkomst vertelde ze stralend dat ze het prachtig had gevonden. „Ik vind het zo leuk wat mijn kinderen me aan doen," was het eerste wat mevrouw Admiraal uitbracht bij het uitstappen. De rijles was de basis voor een verder onvergetelijke dag, welke nog meer leuks in petto had voor deze tachtigja rige. Haar kinderen hebben 'oma' voor haar 90ste verjaardag een motorrijles beloofd. Dit is namelijk het enige stem peltje dat op haar nagemaakte rijbewijs nog ontbreekt. Wij zijn benieuwd. Motorrijscholen met zijspan kunnen nu alvast inschrijven om de rijkwaliteiten van mevrouw Admiraal op 2 oktober 2012 te mogen aanscherpen. Volgens haar kinderen is mevrouw Admiraal, die al vijftig jaar in Heiloo woont, een behoorlijk actieve, vrolijke en sociale 'tante' die fanatiek bridget bij Sans Atout en nog steeds elke vrijdag naar de markt fietst voor haar 'vissie'. HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een 30-jarige man uit Heiloo aangehouden op de Heerenweg. De man reed daar met zijn auto terwijl bij controle bleek dat hij alcohol had gebruikt. Hij blies 805 ug/l. Dat is nagenoeg vier maal de toegesta ne hoeveelheid. Deze bestuurder moest zijn rijbewijs inleveren. HEILOO - Dinsdag 1 oktober omst reeks 15.20 uur ontstond er een keu kenbrand in een woning aan de Op de Wieken. Een 23-jarige man had een vetpan opgezet om een kroketje te bakken. Hierna ging hij televisie kij ken. Vervolgens sloeg de vlam in de pan en in de afzuigkap boven het fornuis. De man deed een deksel over de pan waardoor de vlammen doofden maar de afzuigkap bleef nog branden. De brandweer heeft het vuur geblust. De keuken is geheel onbruikbaar gewor den. B HEILOO - Al 17 jaar staat Beko Interieurs aan de Kennemer- straatweg bekend om de grote collec tie tapijtengordijnen en toebehoren karpettenmarmoleum en raamdeco raties. Wie een voet over de drempel zet, ziet een fraaie en overzichtelijk geordende zaak. Volgens eigenaresse Ans Koomen speelt vakmanschap een belangrijke rol bij Bekogecom bineerd met de jarenlange ervaring die zij en haar echtgenoot Kees hebben opgedaan op het gebied van de woninginrichting. Vakmanschap kost geld, zult u wellicht denken. Toch is er voor iedere klant met elke portemonnee wat wils. Wie nog nooit bij Beko geweest is kan zonder schroom eens binnenlopen om wat 'woonsfeer' op te snuiven. De liefhebber van tapijt vindt er prachtige wollen vloerbe dekking; de nieuwe collectie van Louis de Poortere is 'vers' binnen. Wie meer van harde vloeren houdt kan terecht voor marmoleum, een product waarin Beko zich sterk op de markt presenteert. Marmoleum Marmoleum is een prachtig natuur product dat bij Beko in fraaie en trendy kleuren v erkrijgbaar is, en in diverse designs. De nieuwste collectie van Forbo is zojuist binnen gekomen. Ans laat wat stalen zien en zegt het reclameriedeltje op: „Deze nieuwe trendcollectie heeft de naam Romance: waarin fantasie en dromen worden herontdekt. Ik had het zelf niet kunnen bedenken, maar het geeft wel de sfeer voor het.komcnde seizoen weer." Zachte kleuren dus, in mooie subtiele motieven. Een collec tie van twaalf vloeren met kantmoticf en een zacht glanzende finish in metallic oranje of parelmoer groen. „Naast de romantiek zijn dit seizoen de basiskleuren de trend. „In alle col lecties vind je een nieuw soort degelijkheid terug. Dat hoort sowieso bij het winterseizoen: mensen zitten weer veel binnen en zijn op zoek naar een warme sfeer in hun huis. Daar passen bijvoorbeeld deze gordijnen erg goed bij." Ans laat de nieuwe gordijnencollectic van de merken Russel Harvey en Eijffinger zien: zware stoffen van een mooie kwaliteit in klassieke kleuren als donkerrood, donkergroen en bruin. Ook in de nieuwe tapijtcollecties komen deze warme kleuren terug. „September is beursmaand en we zijn dan ook op heel wat beurzen geweest de laatste tijd. Dat is leuk, omdat je kunt zien wat de nieuwste trends zijn, maar het is ook altijd goed om je te In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Vooraanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. oriënteren op woninginrichting gebied. Wij willen onze klanten uitge breid van advies kunnen voorzien, dus moet je zorgen dat je zelf goed op de hoogte bent van de ontwikkel ingen in onze branche. We vinden het ook belangrijk om tijd uit te trekken voor de klant. Mensen kunnen rustig rondkijken in de winkel en mogen alles vragen. In tegenstelling tot de hele grote meubelboulevards, waar mensen toch een beetje aan hun lot worden overgelaten." En wie denkt goedkoper uit te zijn bij de 'grote jon gens' komt ook bedrogen uit. „We hebben meerdere keren meegemaakt dat mensen blij verrast waren toen ze hoorden dat wij voor hetzelfde geld, of zelfs goedkoper datzelfde product, waar ze alle meubelboulevard voor waren afgeweest, aan konden bieden." Het vakmanschap van Beko gaat verder dan de deskundigheid in de winkel. Kees: „We hebben twee uit stekende stoffeerders, Dave en Jack, die elke dag op weg zijn om de vloeren te leggen. Vroeger heb ik al tijd zelf gestoffeerd, dus ik weet hoe het werkt. Ik ga niet altijd mee, maar ik mag op grote klussen nog graag mijn steentje bijdragen. Stofferen blijft een mooi vak en een vloer strak leggen is echt een vak apart. Maar dat kan ik rustig aan de jongens overla ten." Eigen ideeën Maar om weer even terug te komen op het stokpaardje van Beko, mar moleum: wie meer wil dan een stan daard vloer, kan ook zelf het ontwerp voor het marmoleum aanleveren. Mensen hebben vaak hele leuke en goede ideeën over de vloer die ze willen hebben, maar die vinden ze niet altijd terug in de standaard col lecties. Dan kunnen ze mij vragen een vloer te ontwerpen. Of het nu gaat om een clown in het marmoleum in de kinderkamer, of het logo van uw favoriete voetbalelftal in het halletje van de gang: eigenlijk is alles mogelijk. Bovendien is marmoleum sterk genoeg om in de woonkamer te leggen. Slijten zal het nauwelijks! Mensen hebben bij marmoleum nog weieens het idee dat het koud is, maai de kwaliteit van tegenwoordig is juist heel comfortabel en warm." Kortom: als u deskundig wilt worden geholpen aan een (ver)nieuw(d) interieur door mensen met liefde voor hun vak, bent u bij Beko aan het juiste adres! Beko Interieurs, Kennemerstraatweg 109, tel: 072- 5336652/ 06-54343280, fax: 5339093. De nieuwe collecties zijn weer binnen: Ans en Kees Koomen kunnen u er alles over vertellen. Norma Pocketveringmatras Magnifique. Ontspannen slapen en fit ontwaken met de Norma Magnifique. Een kwaliteitsproduct van de Nederlandse topfabrikant Norma. De speciale kern met honderden véren volgt perfect uw lichaamsvorm. De Norma Magnifique ventileert optimaal en is geschikt voor verstelbare matrasdragers. Profiteer van ons zeer (p|OmTIO tabele aanbod. Bet«r kun niat lijgen NTER0JR oO^- en s/ ^OcomfoK Kerkweg 1 - 1906 AT Limmen Telefoon: (072) 505 14 54 Fax: (072) 502 05 36 E-mail; lute.interieur@compaqnet.nl www.deflnanclelewereid.11 REGIO - Op zaterdag 12 oktober zou de Landelijke Politiedag gehouden worden. Binnen de politieregio Noord- Holland Noord wilde de politie zich presenteren op manifestaties in Den Helder. Alkmaar en Hoorn. In verband met het overlijden van Prins Claus heeft de Raad van Hoofdeommissa- iissen echter besloten om de Landelijke Politiedag niet door te laten gaan. Makelaar sinds 1 933 www.vanderborden.nl T MUL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1