Begroting 2003: Heiloo sluit met tekort a I Feestelijke viering 75-jarig bestaan Petrus Canisius College mum m -m fvalbrengplaats erk in uitvoering r open dag er heiloo li UITKIJKPOST - 9 OKTOBER 2002 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Nieuwbouw winkelruimte met twee appartementen op perceel Heerenweg 162/hoek Butterlaan (art. 19, lid 2 Wet R.O.) Verzoek hogere waarde geluidsbelasting Najaar- en grofafval Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Afsluiting Lagelaan tussen de Oos terzijweg en het viaduct over de A9 Verhogen verkeersveiligheid Westerweg Verkeersmaatregelen Kanaalweg i'HrL-iiiH I Heiloo contac vervolg van pagina 4 nemen besluit tot aanwijzing van gronden, worden belanghebbenden, gelet op artikel 4:8 van de Awb, in de gelegenheid gesteld om hun zienswijzen schriftelijk of mondeling naar voren te brengen ten aanzien van het raadsvoorstel. Belanghebbenden worden in een afzonderlijk schrijven hiertoe uitgenodigd. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Boekenstein 97 - vergroten woning De Rietvink 3 - vergroten aangebouwde berging Kennemerstraatweg 99,101 en 103 - veran deren en vergroten woningen en winkel Nic. Beetsweg 55 - vergroten woning Obriglaan 26 - vergroten woning Ronde Laan 7 - veranderen en vergroten woning Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen posi tief bevonden. Groot Barlaken 27 - vergroten woning Kennemerstraatweg 275 - vergroten woning Patrijsakkers 5 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na ningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heerJ.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accep teren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnum mers van de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan van architektenburo Mühren Bode te Heiloo voor de bouw van een winkelruimte met twee appar tementen na sloop van de bestaande bebouwing op dit perceel. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Stations omgeving". Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrij stellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 10 oktober 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47 Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti-veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou-ders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge de Wet geluidhinder, vanwege de bouw van twee appartementen aan de Heerenweg 162. De geluidbelasting op de gevel van de woningen zal vanwege de Heerenweg 63 dB(A), exclusief aftrek ex art. 103 bedragen. Ter inzage Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 10 oktober a.s geduren twee weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00. 's middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr 072-5356735. Indienen van opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp-verzoek ter inzage ligt kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 22 oktober 2002 om 11.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Tuinafval In het najaar maken veel mensen hun tuin 'win- terklaar'. Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer doen. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert. Als het afval te groot is voor de rolemmer, leunt u dit wegbrengen naar de Afval- gemeente. U kunt niet alles als tuinafval aan bieden, hier is een aantal spelregels voor. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en materialen afkomstig van afval, maar 'bouw en sloopafval'. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. Gooi geen tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, wordt deze niet geleegd. De ver werkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzienlijk hoger dan voor de groene rolemmer. Bundels grofsnoei-afval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als groftuinafval aanbieden via telefoonnummer (072 -) 535 68 88 van maandag tot en met woensdag van 08.00 tot 12.00 uur. U kunt dit groftuinafval ook zelf brengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Grofhuisafval Ook het normale grofhuisafval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen door de gemeente. U kunt dit melden via telefoon nummer (072 -) 535 68 88. De afdeling BOR zorgt er vervolgens voor dat het wordt weggehaald. Wat is géén grofhuisafval? Bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en materialen afkomstig van groot onderhouds werk is géén grofhuisafval. Ook al het huishoudelijk grofhuisafvaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Bouw- en sloopafval wordt niet geaccepteerd. U kunt dit tegen betaling aanbieden bij de Regio nale Stortplaats, Boekelerdijk 13A te Alkmaar, telefoonnummer (072 -) 541 35 50. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Let op1 Mensen die zelf verbouwen, proberen vaak via de grofhuisafvaldienst van het afval af te komen. De verbouwkosten komen dan echter gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die deze kosten vervolgens weer doorberekent naar de inwoners. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin U kunt alleen 'schoon puin', wat bijvoorbeeld vrijkomt uit de tuin of van een tuinpad, tot kuub gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en Bruingoed. Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elek trische apparaten bedoeld, ook de kleinere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winke lier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kan men het brengen naar de Afval brengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meld dit dan via telefoon van het grof huisafval, telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur Als u uw afval komt brengen op de Afval brengplaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Het huidige wegdek van de Lagelaan verkeert in slechte staat en is aan herstel toe. Vanaf 17 oktober a.s. vinden werkzaamheden plaats om het asfalt van de Lagelaan te herstellen. Hiervoor zet de gemeente vanaf de genoemde datum het deel tussen de Oosterzijweg en het viaduct over de A9 af. Op verschillende plaatsen wordt het asfalt gefreesd, gaten en kuilen gevuld en voor zien van een nieuwe toplaag. De slijtlaag zal pas in 2003 worden aangebracht in verband met de werkzaamheden aan de nieuw aan te leggen golfbaan. Voorafgaand aan de afzetting voert de aannemer voorbereidende werkzaamheden uit. De weg is in overleg met de aannemer voor lokaal verkeer toegankelijk tijdens de voorberei dende werkzaamheden. De werkzaamheden nemen ongeveer drie weken in beslag. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Naar aanleiding van de gehouden inloopavond voor omwonenden bij de gemeente op 2 juli jl. over de mogelijkheden voor verkeers i M Jk M maatregelen op de Westerweg, tussen de Venne- watersweg en de grens met Limmen, is de gemeente inmiddels tot planvorming overge gaan. Tijdens de inloopavond zijn twee varianten gepresenteerd voor het nemen van verkeers maatregelen. Deze varianten zijn opgesteld mede op basis van ideeën van de bewoners. De aanwezigen tijdens de inloopavond is gevraagd hun voorkeur aan te geven en eventuele op- of aanmerkingen op de voorstellen te geven. Tijdens de inloopavond is positief gereageerd op de plannen van de gemeente. Uit deze reacties en op basis van de ingevulde formulieren kan worden geconcludeerd dat een overgrote meer derheid een voorkeur heeft uitgesproken voor de hieronder beschreven variant. De gemeente is inmiddels tot planvorming overgegaan. Deze variant bestaat uit: Het aanbrengen van fietsstroken over vrijwel de gehele lengte. Alleen op het open gedeelte, halverwege dit deel van de Wes terweg, komen geen fietsstroken omdat de weg daar te smal is. Het aanbrengen van zogenaamde langsmar- kering (vergelijkbaar aan de markering op de Hoogeweg) op het open gedeelte, halver wege dit deel van de Westerweg. Het aanbrengen van een plateau op aanslui ting met de Korte Kapellaan. Dit plateau zal in asfalt worden uitgevoerd. Ook brengt de gemeente een extra drempel aan ten zuiden van het huisnummer 419. Wij verwachten de werkzaamheden in de eerste helft van oktober te zullen starten. Ter inzage De definitieve verkeersplannen liggen vanaf heden ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis tijdens de openingstijden van het gemeentehuis, iedere maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Meer informatie Heeft u nog vragen of wilt u meer informatie dan leunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau tel. (072) 535 67 63. Het afgelopen jaar heeft de gemeente een aantal gesprekken gevoerd met de vereniging Buurtbe- langenKanaalweg (BBK) over verkeersmaatregelen in de Kanaalweg. Deze con structieve gesprekken hebben geleid tot een plan waarin beide partijen zich kunnen vinden. Het plan bestaat onder andere uit het aan brengen van een haag tussen de rijbaan en het noordelijk fietspad en het aanleggen van, in klin kers uitgevoerde, parkeerhavens op het eerste deel van de Kanaalweg. Verder zal de rijbaan optisch versmald worden door het plaatsen van banden rondom de bomen en het aanbrengen van een dubbele asmarkering. Deze markering houdt overigens ook een inhaalverbod in. Naast de genoemde maatregelen behelst het plan ook het aanbrengen van eeh flitspaal, onge veer ter hoogte van de hoofdingang van Campina. Inmiddels heeft het college ingestemd met de bovengenoemde plannen. Het is nog niet bekend welke aannemer het werk zal gaan uitvoeren. Samen met de aannemer zal de uiteindelijke planning worden opgesteld maar vooralsnog gaat het college uit van uitvoering in 2002. De werkzaamheden vinden tegelijk plaats met de onderhoudswerkzaamheden aan de Kenne merstraatweg ter hoogte van de Heilooër Tolweg (ring Alkmaar). Tijdens beide werkzaam heden kan het autoverkeer Heiloo niet bereiken vanaf Alkmaar via de Kennemerstraatweg. De Kanaalweg zal alleen richting het centrum van Heiloo te berijden zijn. Door het gelijktijdig uit voeren van beide werkzaamheden probeert de gemeente de overlast tot een minimum te beperken. Ter inzage De plannen hangen vanaf heden ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn iedere maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel (072) 535 67 63. HEILOO - De begroting voor het jaar 2003 van de gemeente Heiloo sluit met een tekort van ongeveer E 1.104.000. In de najaarsnota die 5 november wordt besproken in de gemeenteraad, gaat het college al uit van een tekort voor de begroting van 2003. In deze najaarsno ta geeft het college ook aan het tekort de komende jaren terug te willen drin gen. De gemeenteraad moet echter de najaarsnota nog vaststellen. De begro ting 2003 wordt in de week van 14 tot en met 16 oktober om advies voorge legd aan de raadscommissies en dins dag 5 november voor vaststelling voor gelegd aan de gemeenteraad. Deze ver gaderingen zijn openbaar. De raadsver gadering van 5 november waarin ach tereenvolgens de najaarsnota met de bijbehorende algemene beschouwin gen en vervolgens de begroting 2003 aan de orde komen, is openbaar. De vergadering begint om 15.30 uur. Lasten voor de inwoners in 2003 Met de voorstellen voor belastingen en tarieven voor 2003 heeft het college van burgemeester en wethouders reke ning gehouden met de afspraken welke gemaakt zijn tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota in 2001De voor stellen zijn: De tarieven van de onroerende zaak belastingen wil het college met 3% inflatie verhogen plus de eerder afge sproken en vastgestelde 3,75%. Daarnaast stelt het college in 2003 een verhoging voor van nog eens 5% als gevolg van lagere waarden onroerend goed na de hertaxatie. Op basis van taxatie van waarden van het totale bestand aan onroerend goed in de gemeente Heiloo is een tarief bepaald. Het tarief is toen aanmerkelijk ver laagd, omdat de gemeenteraad had besloten dat door de verwachte aan zienlijke verhoging van de Woz-waarde de opbrengst van de onroerende zaak belasting in elk geval niet hoger mocht worden. Na het doorlopen van het hele trajact taxatie, herwaardering Wet onroerende zaken en bezwarenproce dures, is bijstelling van het tarief onroe rende zaakbelasting noodzakelijk aldus de berekening en het voorstel van het college. De totale Woz-waarde is na het doorlopen van het hoge aantal bezwa renprocedures met E 30.000.000,- afge nomen. Omdat door die lagere Woz- waarde de opbrengst van de onroeren de zaakbelasting met ruim E 100.000,- terugloopt, stelt het college nu voor om dit 'verlies' te compenseren met deze tariefsverhoging. Dit past binnen de strekking van het uitgangspunt dat eer der door de gemeenteraad is geformu leerd. Feitelijk gezien impliceert dit dat destijds een te grote verlaging van het ozb-tarief is doorgevoerd. Evenals voor 2002 geldt ook voor 2003 dat de tarieven voor de afvalstoffen heffing niet worden verhoogd. Dit is het gevolg van het minder aanleveren van afval. De reinigingsrechten (contai ners) worden met 3% verhoogd. Hierbij is rekening gehouden met de kostenontwikkelingen en het beleid om 100% kostendekkend te zijn. De tarieven voor het rioolafvoerrecht worden per aansluiting in 2003 ver hoogd met E 8 op grond van het jaar lijks bijgesteld rioolbeheerplan. De tarieven voor de hondenbelasting worden verhoogd met 3% en dat is E 2,40 per hond. Het percentage van de dekking van de kosten komt hierdoor op 94%. De verhoging van leges en overige rechten en tarieven worden aangepast aan de kostenontwikkeling, de inflatie van 3% (volgens vastgestelde richtlij nen), of de al eerder afgesproken aan passingen zoals die bijvoorbeeld voor de sportaccommodaties zijn gemaakt. Besloten was om de toeristenbelasting te koppelen aan de onroerende zaak belasting en dat betekent dat nu daar voor ook een verhoging wordt voorge steld van 11%. Kosten dualisme in begroting Voor het eerst in de begroting is een bedrag opgenomen voor het vormge ven van het dualisme. Hiervoor is een bedrag opgenomen van E 43.000,- vooij onder andere een halve formatieplaats voor het invullen van een nieuwe funcsi tie van griffier voor het ondersteunerf van de gemeenteraad van Heiloo en scholing. Reserves De reservepositie van de gemeenté' Heiloo is gelukkig nog steeds goed td noemen ook na de pasbekend gemaak*. te en voorgestelde besluiten in de najaarsnota 2002, aldus het college. DeJ verwachte algemene reserve is per V januari 2003 E 18.760.000,-, de budget reserve is E 4.662.000,- en het totaal; vaft de bestemmingsreserves is E 12.396.000,- inclusief de E 2.964.000^ opbrengst verkoop aandelen Bouwfonds. De buffer voor grondex ploitaties komt uit op E 907.000,- en dé voorzieningen zijn per 1 januari 2003' geraamd op E 252.000,-. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht) Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur) RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op maandag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ALKMAAR/HEILOO - Het Petrus Canisius College viert dit jaar haar 75- jarig bestaan. Het in 1927 opgerichte lyceum fuseerde in 1994 met een aantal scholen voor voortgezet onderwijs, waardoor een brede scholengemeen schap ontstond met vestigingen in Heiloo, Bergen en Alkmaar. Donderdag 14 november wordt in de Grote Kerk van Alkmaar het startsein gegeven voor de festiviteiten die drie dagen in beslag nemen. Aansluitend op het middagprogramma, dat onder meer bestaat uit de feestelij ke presentatie van het jubileummagazi ne en een orgelconcert door de organist Bernard Bartelink, is er 's avonds even eens in de Grote Kerk een groot perso neelsfeest. Tijdens dit feest vinden optredens plaats van personeels-caba- retgroepen en -bands. Vrijdag 15 november is voor de leerlin gen van alle PCC-vestigingen een sport- activiteitendag. Traditie getrouw houden de PCC-Ieerlingen zich jaarlijks een dag bezig met gespon sorde activiteiten waarvan de opbreng sten ter beschikking wordt gesteld van diverse projecten in derde wereldlan den. Met ingang van dit jubileumjaar verbindt het PCC zich voor vijf jaar aan het Mukti Ashram project van de Novib. Dit project heeft tot doel geld in te zamelen voor het opvangtehuis Mukti Ashram, dat jonge slachtoffers van kinderarbeid opvangt en op een nieuwe toekomst voorbereidt. Vrijdagavond is er dan een groot schoolfeest in Bob's Saloon in Uitgeest. Tijdens deze avond - die uitsluitend toegankelijk is voor PCC-leerlingen - vindt een live-radio uitzending plaats door Radio 538 met live optredens door een aantal bekende artiesten en een disco o.l.v. een bekende Nederlandse DJ. Zaterdag 16 november vindt dan op vijf locaties tegelijkertijd een reünie plaats van oud-leerlingen en (oud-)perso- neelsleden van de fusiescholen van het PCC. Het gaat hierbij om de Alkmaarse f scholen St. Laurentius Leao, Lhno 't - Jonge Hof, St. Joseph Mavo, R.K. Julia Mavo, De Rotonde Lhno/Leao en R.K. Comenius Mavo, Technische school St. Willibrord. In Bergen gaat het om dé St. Antonius Mavo, Antonius Mavo en de Openbare Mavo, en in Heiloo om de St. Jan De Evangelist Mavo. Oud-leerlingen kunnen vóór 30 okto ber een toegangskaart bestellen via De Reünieservice (040-2047578). Oud-per- soneelsleden kunnen zich telefonisch^ aanmelden in de periode van maandag 7 t/m donderdag 10 oktober tussen" 10.30 en 13.00 uur (072-5112283). Zaterdag 16 november vindt een reünie plaats van oud-leerlingen en (oud-) personeelsleden van de fusiescholen van het PCC.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6